Timman verdedigt zich bekwaam VIERDE TOERNOOIZEGE VAN DIT JAAR KARIG PR Verd Klundert verslaat SSV'65 Sovjetunie stelt kandidatuur Ondersche Platschoi Circuit de La Sarthe Van der Wal blijft aan de leiding BUITENLAND IZV wint eigen toernooi DE STEM SPORT 4 DINSDAG 21 APRIL 1987 TOKIO (Reuter) - Met zijn vierde toernooizege in dit jaar heeft Stefan Edberg zijn maandinkomen opgeschroefd tot een ruwe 100.000 dollar. Carlsson Schapers Nederlands geweld in Paastrofee NIEUWSOVERZICHT Japanner Seko winnaar in Boston Van de Goorbergh neemt de leiding Frans Göbel vijf keer de snelste Schouten wint 250 cc Bessems verliest finale tegen Steylaerls Zwemselectie eerste op Tenerife Winst voor waterpoloteam Den Bosch neemt leiding in playoffs Revanche voor Henk van Spanje DE STEM SPORT d: Duits hockeyteam wint in Maleisië T12 BRUSSEL (ANP) - Anatoli Karpov en Jan Timman, die samen de vijfde plaatse be zetten bij het internationale schaaktoernooi in Brussel, hebben elkaar in de achtste ronde in een Dame-Indische partij ook aardig in even wicht gehouden. De ex-wereldkampioen koos met de witte stukken voor een opening, waarmee hij in de uit dagers tweekamp tegen zijn landgenoot Sokolov ook succes had. Timman verdedigde zich echter bekwaam. Hij week wel iets af van het gebaande pad. Daardoor kwam een zwarte pion geisoleerd te staan, maar de Nederlandse grootmeester kreeg er wel actief spel door. Karpov mocht weliswaar wijzen op een iets betere stel ling in het eindspel, maar het voordeel is zo klein, dat volgens de kenners een remise het logi sche vervolg is. De partij werd op de 61e zet afgebroken. De tweede zitting staat voor don derdag op het programma. Wereldkampioen Gary Kas parov voegde opnieuw een punt aan zijn totaal toe ten koste van de Deen Larsen, die sterk begon tegen onder ande ren Timman, maar nu is terug gezakt naar de zevende plaats. Kasparov, die zwart had, kwam daardoor op 6% punten uit acht partijen. Hij raakte echter niet zijn naaste concur rent Ljubojevic kwijt. De Joegoslaaf deed maandag goede zaken door de Zwitser Viktor Kortsjnoi te verslaan. De voormalige wereldkam pioen Kortsjnoi werd daardoor achterhaald door invaller Tal, die aan de confrontatie met 're misekoning' Torre een half punt overhield. Het duel Van der Wiel- Winants behoeft donderdag eveneens voortzet ting. De uitslagen op zaterdag zijn: tweede ronde: Karpov (Sov)-Tal (Sov) 'A-Vi zesde ronde, afgebro ken partij: Ljubojevic (Joe)-Torre (Fil) 1-0. achtste ronde Larsen (Den)-Kasparov (Sov) 0-1, Karpov (Sov)-Timman (Ned) afgebroken, Tal (Sov)-Torre (Fil) '/t-Vt, Meul- ders (Bel)-Short (GBr) 0-1, Van der Wiel (Ned)-Winants (Bel) afgebro ken, Ljubojevic (Joe)-Kortsnoj (Zwi) 1-0. Stand na acht ronden: 1. Kasparov en Ljubojevic 614, 3. Kortsnoj en Tal 5, 5. Karpov en Timman 414 en 1 afgebroken, 7. Larsen 414, 8. Torre 3, 9. Van der Wiel 214 en 1 afg., 10. Short 2,11. Winants 114 en 1 afg., 12. Meulders 14. Edberg blijft winnen De 21-jarige Zweed sloeg 68.000 dollar bijeen door in To kio in de finale de Amerikaan David Pate te verslaan met 7-6 6-4. Edberg heeft zich in de eer ste vier maanden van dit jaar opgewerkt tot de meest con stante speler van de top-tien op de wereldranglijst. Gemiddeld wint hij elke maand wel een toernooi. In januari won hij het grand slam toernooi op gras in Mel bourne, in februari was hij in het indoortoernooi in Memphis de sterkste, in maart liet hij zich in Rotterdam niet gek ma ken door het gemekker van McEnroe en in Tokio weer stond hij het Amerikaanse ser veerkanon David Paté. Paté, 42e op de wereldrang lijst, had op weg naar de finale Ivan Lendl 'gescalpeerd'. In de kwartfinales rekende hij af met Johan Kriek en bij de laat ste vier had Scott Davis geen verweer op zijn opslag-volley- spel (7-6,6-1). Edberg wel. Hij was in de eindstrijd voortreffelijk op dreef. „Ik speelde erg goed", genoot de jeudige miljonair na afloop. „Ik serveerde goed, maar volleerde nog beter. Na de winst in de tiebreak voelde ik me bijzonder comfortabel". In de eerste game hielden beide spelers tot de tiebreak hun opslag. Edberg telkens bij zonder gemakkelijk door zijn sterke opslag en volley. Paté kon hem geen moment in ge vaar brengen. Van zijn kant moest Paté op zijn beurt hard werken om zijn service te be houden. Tot de tiebreak slaagde hij er wonderwel in. In de tiebreak niet perfect. Edberg won de reeks met 7-2. In de tweede set sloeg Edberg een keer door de opslag van zijn opponent (6-4). Herenenkelspel; halve finales: Ste fan Edberg (Zwe)-Andres Gomez (Ecu) 4-6, 7-6 (7-4), 6-2, David Pate (VSt)-Scott Davis (VSt) 7-5,6-1, fi nale: Edberg-Pate 7-6,6-4. Damesenkelspel; finale: Katerina Malejeva (Bul)-Barbara Gerken (VSt) 6-2,6-3. LE MANS (AFP) - De vierde en de vijfde en laat ste etappe van het 'Circuit de la Sarthe' leverden za terdag een overwinning voor een beroepsrenner op. De Fransan Christophe La- vainne won zaterdag de vierde etappe. De Zwitser Othmar Haflinger versloeg na 100 kilometer in Le Mans de Franse prof Jean-Claude Bagot in de sprint. Petr Oegroemov uit de Sov jetunie werd niet meer be dreigd als eindwinnaar van het open Circuit de la Sarthe. In het eindklassement gingen drie amateurs de eerste prof, Le- proux, vooraf. De uitslag van de vierde etappe is: 1. Christophe Lavainne (Fra) 100 km in 2.26.22, 2. Sergei Zmievkov (Sov) z.L, 3. Andreas Kappes (Wdl) z.1, 4. Frederic Gamier (Fra), 5. Gilbert Glaus (Zwi) z.t, 6. Jean- René Bernaudeau (Fra) z.t. De uitslag van de vijfde en laatste etappe is: 1. Othmar Haflinger (Zwi) 100 km in 2.25.22, 2. Jean- Claude Bagot (Fra) z.t, 3. Peter Coone (Ned) op 3 sec., 4. Koen Ve- kemans (Bel) op 5 sec., 5. Gilbert Glaus (Zwi) z.t., 6. Andreas Kappes (Wdl) z.t Het eindklassement is: 1. Petr Oegroemov (Sov) 15.48.44, 2. Pascal Lance (Fra) op 1.23, 3. Kurt Stein- mann (Wdl) op 1.31, 4. Denis Le- proux (Fra) op 1.43, 5. Sergei Zmievkov (Sov) op 2.00, 6. Gerard Rué (Fra) op 2.47, 7. Francis Mo- reau (Fra) op 3.04, 8. Othmar Haf linger (Zwi) op 3.12,9. Laurent (Be- zault (Fra) op 3.23, 10. Pascal Du bois (Fra) op 3.30. Herendubbelspel; finale: Paul An- nacone/Kevin Curren (VSt)-An- ders Jarryd/ Andres Gomez (Zwe/ Ecu) 6-2,7-6. Dames dubbelspel; finale: Kathy Jordan/Betsy Nagelsen (VSt)- Sandy Collins/Sharon Walsh-Pate (VSt) 6-3,7-5. De Zweed Kent Carlsson, 19 jaar en vijftiende op de wereld ranglijst, heeft voor de eerste keer het 105.000 dollar grand prix-toernooi in Nice op zijn naam geschreven. Hij versloeg in de eindstrijd de Spanjaard Emilio Sanchez in twee sets 7- 6,6-3. Beide spelers stonden voor de vierde keer in hun loopbaan tegenover elkaar. Met zijn overwinning trok Carlsson de balans weer in evenwicht. De Zweed nam in de eerste set al vlot een voorsprong van 4-1. Sanchez, de winnaar van het vorig jaar en als tweede ge plaatst achter Carlsson, stopte veel energie in zijn geslaagde poging de score recht te trek ken. In de tiebreak viel de beslis sing in de verlenging (9-7). In de tweede set nam Sanchez meer risico's, maar Carlsson behield de- rust en het over zicht. Hij had aan de doorbraak in de zesde game voldoende voor de zege (6-3). De uitslagen van de halve finales zijn: Kent Carlsson (Zwe)-Andrei Tsjesnokov (Sov) 6-0 7-5, Emilio Sanchez (Spa)-Thierry Tulasne (Fra) 7-5 6-2, finale: Carlsson-San- chez 7-6,6-3. Michiel Schapers heeft maan- f v*. -* ,'V Stefan Edberg won in Tokio zijn vierde toernooi van dit jaar. - fotoanp dag de tweede ronde bereikt van Zuid-Korea. In Seoel ver- bekende Amerikaan Peter van het tenniskampioenschap sloeg de Rotterdammer de on- Wright in twee sets: 6-4, 6-2. WENEN (AFP/SID) - Het toernooi om het wereld kampioenschap ijshockey in de A-groep duurt nog twee weken, maar de waarschijnlijke winnaar heeft zich al nadrukkelijk gemeld. Op de ruime zege in de openingswedstrijd tegen Zwitserland (13-5) liet de Sovjetunie in het Paasweek einde twee grote overwin ningen volgen. De titelverde diger versloeg zaterdag West-Duitsland met 7-0, maandag werd de Verenigde Staten volledig overtroefd (11-2). De derde achtereenvol gende overwinning was voor de Sovjetunie de meest waardevolle. Sinds de Olym pische Spelen van 1980 in Lake Placid, waar de Ver enigde Staten de favoriet in de finale versloeg met 4-3, zijn de ijshockeyers van de Sovjetunie voor de wedstrij den tegen het Amerikaanse team extra gemotiveerd. De record-kampioen speelde ijzingwekkend snel en effectief. De aanvalslinies werkten bijna perfect, maar in verdedigend opzicht maakte de Sovjetunie enkele grove foutea De treffers van de Verenigde Staten, van Craig en Broten, waren een direct gevolg van misver standen in de defensie. Hele maal tevreden was coach Viktor Tikhonov dan ook niet. „De score spreekt voor zich. Ik ben tevreden over onze produktie, de doelpun ten van de tegenstander wa ren onnodig". Sergej Svetlov nam drie treffers voor zijn rekening. Kroetov en Seme- nov maakten twee doelpun ten. Nadat de Sovjetunie de eerste periode had afgesloten met een ruime voorsprong (5- 1), had het zelfs gelegenheid nieuwe aanvallende patro nen voor het duel tegen Tsje- choslowakije te repeteren. De tweede periode leverde de zelfde marge op (4-0), in het laatste deel werd meer ge vochten dan gespeeld. Verde diger Wolonin werd veroor deeld tot tien minuten straf bank vanwege het herhaal delijk op de vuist gaan met tegenstanders. De Finse scheidsrechter Jarlavo stuurde tien Amerikanen en vier Sovjet-spelers voor twee minuten naar de kant. In de wedstrijd tegen West-Duitsland kwam de doelpuntenmachine van Tik honov pas op gang in de tweede periode. De tussen standen waren 0-0,4-0 en 3-0. Vleugelspeler Varnakov hield aan een valpartij een gebroken kaak over en moet het vervolg van het toernooi missen. Sovjetunie - Verenigde Sta ten 11-2 (5-1, 4-0, 2-1). Scheidsrechter: Jalarvo (Fin). Toeschouwers: 6000. Strafminuten: Sovjetunie 8; Verenigde Staten 20 en 10 mi- Een beeld uit de wedstrijd tussen Zweden en de VerenigdeStaten. - fotoanp nuten-straf Wolanin. West-Duitsland-Finland 3-1 (0- 1, 3-0, 0-0). Scheidsrechter: Mo- rosov (Sov). Toeschouwers: 4000. Strafminuten: West-Duitsland 8; Finland 6. Canada-Zwitserland 6-1 (2-0, 0- 1, 4-0). Scheidsrechter: Karandi (Sov). Toeschouwers: 1000. Straf minuten: Canada: 20; Zwitser land 16. Finland-Zwitserland 3-2 (1-1, 2- 1, 0-0). Scheidsrechter: Hart (Vst), Hausner (Oos), Lipina (Tsj), toeschouwers: 3000. Straf minuten Finland: 6; Zwitserland 8. West-Duitsland-Sovjetunie 0-7 (0-0, 0-4, 0-3). Scheidsrechter: Banfield (VSt). Toeschouwers: 2400. Strafminuten: Sovietunie 16, West-Duitsland 18. Zweden-Verenigde Staten 6-2 (1-0, 4-1, 1-0). Scheidsrechter: Morosov (Sov). Toeschouwers: 3000. Strafminuten: Zweden 22, Verenigde Staten 8. Tsjechoslowakije-Canada 1-1 (0-0, 0-0, 1-1). Scheidsrechter: Lindgren (Zwe). Toeschouwers: 8000. Strafminuten: Canada 14, Tsjechoslowakije 14. Tsjechoslowakije-Zweden 3-2 (2-0, 1-1, 0-1) 60. Eklund 3-2. Scheidsrechter: Hart (VSt), toe schouwers: 6500. Strafminuten Tsjechoslowakije: 9, Zweden: 10. Stand: Sovjetunie 3-6 (31-7) Ca nada 3-5 (10-3) Tsjechoslow. 3-5 (9-5) Zweden 3-4 (11-5) Finland 3-2 (6-10) West-Duitsland 3-2 (3- 11) Zwitserland 3-0 (8-22) Ver. Staten 3-0 (5-20). NIJVERDAL (ANP) - Oud- wereldkampioen Jannes van der Wal heeft halver wege het 69e toernooi om de nationale damtitel nog steeds de eerste plaats ste vig in handen. In het Paas weekeinde moest de drie voudige oud-kampioen wel iswaar twee keer genoegen nemen met een puntende- ling, maar ook zijn naaste concurrenten kwamen niet verder dan twee remises zo dat hij zijn voorsprong van twee punten op Gerard Jansen en Hendrik van der Zee, behield. Ongekende strijdlust legden vrijwel alle spelers ook dit weekeinde aan de dag. Van der Wal - Scholma leverde een boeiend duel op. Scholma leek al in een heel vroeg stadium in problemen te komen met de zwakke lange vleugel, terwijl Vari der Wal het centrum ste vig in handen hield. Maar Scholma's verdediging klopte. De uitslagen: Van Aalten-Krajen- brink 2-0, Gerard Jansen-Meijer 1-1, Clerc-Hans Jansen 1-1, Van der Wal-Scholma 1-1, Van der Zee-Vermin 1-1, Goudt-Wesselirik 1-1. Hans Jansen-Van der Wal 1-1, Meijer-Goudt 1-1, Gerard Jansen- Scholma 1-1, Van Aalten-Wesse- link 1-1, Clerc-Vermin 1-1, Kra- jenbrink-Van der Zee 1-1. Stand: 1. Van der Wal 9 punten, 2. G. Jansen en Van der Zee 7, 4. Clerc, H. Jansen, Van Aalten, Meijer en Vermin 6, 9. Krajen- brink, Scholma en Wesselink 5,12. Goudt 4. ERP - Pekka Vehkonen, de ex-wereldkampioen in de 125 cc. klasse en koploper in he weereldkampioenschap 250 cc. was gisteren tijdens de paasmotorcross in Erp de beste buitenlander. Dave Strijbos, de regerend wereldkampioen in de 125 cc klasse, won weliswaar de eer ste manche maar moest in het grote geweld ten ondergaan wegens uitvallen in de laatste heat. Het 18-jarige Venko-ta lent Pedro Tragten drukte een zeer duidelijk stempel op de wedstrijd met tweemaal een vierde en een tweede plaats. Kees van der Ven onze coryfee in de halve liter klasse, kon, naar het zich liet aanzien, op de kwartliter machine niet bijbe nen zoals de insiders van hem, verwachtte. In de slotmanche vocht Van der Ven echter een prestige- duel uit met de klassements koploper Van den Berk, het geen in het voordeel van de meer ervaren Bakelnaar werd beslist. Van den Berk wist na een teleurstellende zesde plaats in de eerste manche het hoofd koel te houden door achter Van der Ven de tweede positie te pakken, zodat hij tesamen met een overwinning in de tweede heat, de totaalzege naar zich toe kon trekken. Uitslagen: eerste manche 250 cc. internationaal: 1. Dave Strijbos Ned. Cagiva, 2. Jörgen Nilsson Zw. Honda, 3. Pekka Vehkonen Finl. Cagiva, 4. Pedro Tragter Ned. Honda, 5. Kees van der Ven Ned. KTM, 6. John van den Berk Ned. Yamaha. Tweede manche: 1. John van den Berk, 2. Pedro Tragter, 3. Leo Combee Ned. Kawasaki, 4. Jörgen Nilsson, 5. Pekka Vehko nen, 6. Mark Smits, Ned. Honda. Derde manche: 1. Kees van der Ven, 2. John van den Berk, 3. Pekka Vehkonen, 4. Pedro Tragter, 5. Jörgen Nilsson, 6. Mark Smits. Totaaluitslag: 1. John van den Berk Ned. 9 pnt, (6+1+2), 2. Pedro Tragter Ned. 10 pnt. (4+2+4), 3. Pekka Vehkonen Finl. 11 pnt(3+5+3). wie BOSTON (ANP/Reuter) - De Japanner Toshihiko Seko heeft maandag de 91e editie van de marathon van Boston gewond Seko noteerde een matige tijd van 2 uur 11 minuten en conden. Gemikt werd op een chrono van rond de 2.08. De 31-jarige Seko werd gevolgd door twee Britten, van Steve Jones in 2.12.37 als tweede eindigde. Geoff Smith wenjJ! 2.12.42 derde. Bij de dames zegevierde de Europese kampioen» Rosa Mota uit Portugal in 2.25.20. Boston leverde de winnaars een bedrag van 40.000 dollar (ruim 80.000 gulden) op. Daarnaast ontvingen Seko en"' Duitse automobiel ter waarde van 31.000 dollar. DONNINGTON PARK (ANP) - Patrick van de heeft de leiding in het Europese kampioenschap motorwegi' ces in de 250 cc veroverd. Op het circuit van Donnington Park in Engeland eindigde Honda-coureur uit Breda zondag op de derde plaats. Voti» maand pakte hij in Spanje tijdens de openingsrace een tweede plaats. Hij had acht seconden achterstand op winnaar Preining uit Oostenrijk. Van de Goorbergh was na de start als snelste en verloor de leiding doordat zijn motor bij het uitkomen de bochten niet goed meer oppakte. Door de klassering heeft Van de Goorbergh 22 punten uil twee (van zes) wedstrijden. Preining volgt op vier punten. Kees Doorakkers uit Gilze reed naar een achtste plaats. AMSTERDAM (ANP). - Voor de vijfde achtereenvolgende ketr heeft Frans Göbel op de Amstel de tijdrace over 7,5 kilometer voor skiffeurs gewonnen. Dat is al een prestatie van formaat Nog opmerkelijker is dat de Amsterdammer zondag onder al. lesbehalve ideale omstandigheden het vorig jaar gevestigde baanrecord met negentien seconden scherper stelde. Göbel gleed naar een tijd van 27 minuten en 21,21 seconden. Göbel zal zich wellicht lange tijd de ongekroonde keizer van de Amstel mogen noemen HENGELO (ANP) - Tijdens de internationale wegraces ij Hengelo heeft Mar Schouten de 250 cc klasse gewonnen. De torrijder uit Waardhuizen had minder dan een halve seci voorsprong op de Westduitser Fred Wagner. Gerard van da Wal (Langeveen) eindigde in het spoor van Wagner als derde De 500 cc leverde een zege op voor de Westduitser Gustaf Rei ner. Hij bleef de Oostenrijker Joseph Doppler en de Nederlan der Kees van der Endt voor. De races in het Gelderse plaatsje leverden een tweede Ne derlandse eindoverwinning op. De wereldkampioenen Streuer en Schnieders wonnen de over twee manches gehouds strijd. DEURNE (Belga) - Jean Bessems is met pasen tweede ge den in een internationaal toernooi kunststoten om de Grol Prijs Zilverberg te Deume, België. De Europees kampioen ve loor in de finale van de Belg Raymond Steylaerts, de werek kampioen. In Deume werden per ronde een beperkt aantal figuren de deelnemers voorgelegd. Ze streden hierbij, gelijk in ant spelsoorten biljarten, tegen elkaar. Bessems versloeg in voorronde de Belg Willy Daelman en in de halve einc diens landgenoot Hubert van Mol. Steylaerts bereikte de via overwinningen op zijn landgenoot Leo Peeters en de derlander Frans Belderbos. TENERIFE (ANP) - Een Nederlandse zwemselectie van dames en vijf heren, begeleid door Anton Koekkoek en Kamstra, is bij een internationaal toernooi tegen Spanje e| Italië op Tenerife met ruime voorsprong eerste geworden 1 Nederlandse tiental, dat een eerste proeve van bekwaamt» in de open lucht aflegde in het winderige en warme 50-metd bad onder de Spaanse zon, verzamelde in totaal 314 punïj Italië kwam niet verder dan 254. VEENENDAAL (ANP) - Het Nederlands waterpoloteam t in Veenendaal voorzichtig gepoogd aan te klampen bij del» den, die bij het Europees kampioenschap in Straatsburg I augustus de A-categorie vormen. f De overwinning van 8-6 (1-2,3-0,2-1,2-3) op concurrent Bui," rije is wel het aanloopje daartoe, de vaart noch het niveaud| den vooralsnog op meer dan een sprong in het ongewisse. Hetzelfde gold overigens voor de Bulgaren, die al jaren pi beren de deur naar de A-poule open te krijgen, maar in| eerste kwalificatieduel met Oranje niet konden aantonenalij vie bel te kunnen laat staan zo maar over de drempel te i stappen. DEN BOSCH (ANP) - Den Bosch is aardig op weg zijn actilj nationale basketbaltitel in een tijdsbestek van negen jai veroveren. De regerend kampioen versloeg zaterdag in d nale van de play-off's Den Helder met 76-67 en boekte daai de tweede zege in de eindstrijd. Den Helder won eenmaal. Komende zaterdag kan Den Bosch in Den Helder al k pioen worden. Indien Den Helder dat vierde duel echter volgt zondagmiddag in Den Bosch de vijfde en besli wedstrijd. GORSSEL (ANP) - De Westduitser Jürgen Roskopf heeftf tafel tennistoernooi om de Grote Prijs van de Benelux op# naam gebracht. De international uit Dusseldorp versloeg» dag in Gorssel in de finale Henk van Spanje in twee games/ 19,24-22. Roskopf verdiende met zijn overwinning 2500 gu^ Van Spanje 1000 gulden. Herik van Spanje had daarvoor in de halve finales vooj grootste verrassing gezorgd door Europees kampioen Jor Persson in twee games uit te schakelen Van Spanje was' zonder gebrand op de overwinning. Hij had het verzaken van de sportieve plicht van1' Zweedse team in de superliga-wedstrijd tegen Bulgarije no® het hoofd. Door het Zweedse verlies in Sofia (7-0) en de ne»; laag van Oranje tegen Frankrijk (3-4) degradeerde Nede»1] naar de tweede divisie. Van Spanje had daarover nogt smoor in dat hij Persson warm onthaalde. Van onze sportmedewerker HULST - Met nog een week te gaan in het Hulsterse be drijf s volleybal zijn de kam pioenen in alle klassen be kend. In de hoogste afdeling bij de heren ging de titel naar Wemolin en in de eer ste klas dames eiste de for matie van Jong Morres het kampioenschap voor zich 0p. Beide ploegen pakten daarmee zowel de titel als DeStem-beker. Wemolin pakte het laatste puntje in het duel tegen Luctor. De 3-0-zege die het behaalde Van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - IZV 1 heeft het eigen ge slaagde zaalvoetbal toernooi gewonnen. Al voor de slotwedstrijd begon in sporthal De Vlaanderen te Sas van Gent was IZV 1 zeker van de toernooizege. De enige nederlaag die IZV 1 leed was tegen het Graauw-zaterdagteam. In het begin van het toernooi zegevierde dat team met 1-0 over IZV. Later speelde IZV 1 nog wel ge lijk tegen General Elec tric, maar gezien het ge hele toernooi maakte dit team terecht aanspraak op de eindzege. De fair play-cup was voor Gene ral Electric. Eindstand: 1. IZV 1; 2. Mo- buco, Vlissingen; 3. Graauw- zaterdagteam; 4. General Electric, Bergen op Zoom; 5. De Zwaan, Oostburg; 6. Vo gelwaarde 3; 7. Stoffels, Ter- neuzen; 8. IZV 2; 9. Strabag, Dordrecht Van onze sportmedewerker KLUNDERT - In de vierde klas A van het KNVB-za- terdagvoetbal behaalde Klundert een gemakkelijke 4-0-overwinning op een tam spelend SSV'65. Toch kwam de eerste de beste kans op een doelpunt voor de Goesenaren. Wim Paardekoper schoot echter net voorlangs het Klundert-doel. Datzelfde presteerde ook Mundert-aanvaller Ad van Wingerden even later. Na ruim ^en half uur werd het door Ar jan Goedemondt 1-0. Kort na ae hervatting werd Van Win gerden neergelegd in het be ruchte gebied. De door Jan knook ingeschoten strafschop *erd door de Goese doelman tot hoekschop verwerkt en uit «e corner kopte Knook in. voor treffers van achtereen- volgens Hans van Drimmelen en Martin de Ruijter werd het i tenslotte nog 4-0. st w ti, w w Ir te Pl H se o\ bi vc (9- be m Wl te; te: aa w< sp H D vc Si la KI di Sn Hc tri ch he IPOH (SID) - West-Duitsland is Paasmaandag winnaar worden van het Zeslandenhockeytoernooi voor heren in f In de eindstrijd zegevierde de Bondsrepubliek na verW met 3-2 over Pakistan. De ruststand was 2-2. In de tweede#] kwam in de score geen verandering. In de wedstrijd om de bezetting van de derde plaats vierde Groot-Brittannie met 4-1 over Maleisië. In de halve finales schakelde West-Duitsland het teatf| Maleisië uit. In de reglementaire werd niet gescoord W) lenging eindigde met 1-1. West-Duitsland was beter in hel? men van de strafballen (7-6). Pakistan ging verder ten jj van Groot-Brittannie. De wedstrijd voor de halve eindstiif tussen beide teams eindigde in 2-2. Na verlenging zegefrj Pakistan met 4-3. Van onze volleybalmedewerker HEINKENSZAND - Jaap Plat Adry de Bruyne ontvingen Stenge te Heinkenszand v van George van de Bosch, voo3 e NeVoBo district Zeeland, ra 'Jk een bondsinsigne en bonq Het is zeldzaam dat deze ondel ph binnen het Zeeuwse volley! Qrden uitgereikt. .Voorzitter Van de Bosch prees d uiciigden voor hun tomeloze ir atschorre als mevrouw De Bruyr I j van de NeVoBo. De onderscheid .^uitgereikt tijdens een receptie t. m Van de reünie van oud-leden vl I en; 1.ge volleybalverenigng EgaspoJ Steg werd 25 jaar geleden opga

de Stem | 1987 | | pagina 16