in. Arnesen tilt PSV naar topniveau CRUUFF: 'ALS WIJ AAN DE BAL ZIJN, ZIJN ZU DAT NIET' erblesserei 'Kassa' voor Ajax Haan en Anderlecht vrijwel zeker uiteen Vogelwaarde vecht gelijkmaker aan Verval Van der Poel even opmerkelijk als progressie in 1986 Aanhangwagen nodig? FOKKEMA >e Vereniging voor ive Geneeswijzen Bingo r tel. Bingo lil Parachute springen LANDSKAMPIOEN VEEGT VLOER AAN MET FC DEN BOSCH: 6-1 AMSTERDAM - Met zestien spelers en 'twee toe risten' is Ajax gistermiddag naar de Noordzee kust vertrokken om zich in afzondering voor te bereiden op de Europa Cup-replay tegen Real Zaragoza, waarin de Nederlandse bekerhouder een 3-2 voorsprong verdedigt. irk elastisch buitendoek dstof voering, zeemleer eij s sluiting Ze knellen niet; liven ook niet. ish braces kunnen alle ;n de deur uit! Haal ze in huis voordat' tebeurt. aan uw steun en toeverlaaj laten herstellen of beschej alessure. Niet alleen op hd het ramen zemen, bij adere plaatsen waar u it u behoort tot de 70% va komen zijn. Zodat u niet vedstrijd hoeft te verzuimd aan Push Braces voor po1 ind hebt, zodat de kans nst kleiner is. sportzaak of drqgjj Ruimte BRESKENS-COACH VAN MARIS:ANTI-YOETBAL FLOREERT' DINSDAG 21 APRIL 1987 w Nederland-Hongarije k.m. O tot laan, loop 188. WELKE vrouw in w bant wil relatie weduwnaar, 51 Br.o.nr. 931996. Een KLEINTJE nu TREFZEKERDER dan v heen Dan eerst naar de specialist Tevens verhuur Speulhulslaan 39 Breda -076-710418 DEST® rgeneeskundige Therapieën litend behandeling door erken Ook voor adressen van erken, jten en instituten kunt u bii 0 therapeuten als „leken" zijf, v; eert u gerust naar de voordek 'ostbus 167, 4380 AD 81 Ike maandag. 3 Rijtjes 100. Ironde 375,-, boekje 9 076-812465. in 5,- 'ij jom 1.30- |66. JONGE ondernem 1.80m, 25 jaar, zoekt ki nism. met meisje1 j0r vrouw. Stuur een briet 1 foto onder nr. 9325 Altijd antwoord. Elke dinsdag in zaal Rj Buiten Tilburg. Gratis Diepstraten. rq, bekend. Inl. 01615-1624 doe je in Zeeland. Op dingen van april tot ol ber. Info: 01196-12910. jers Door Chris van Nijnatten EINDHOVEN - De eerste de beste gelegenheid greep Frank Arnesen aan om het groteske ongelijk van zijn coach Guus Hiddink aan te tonen. Door in alle linies van PSV de beste speler bij de landskampioen te zijn, bewees de Deen volkomen ten onrechte in de afgelopen weken buiten de basis te ajn gehouden. De landskampioen zegevierde gistermiddag in een vlekkeloze partij met 6-1 over subtopper FC Den Bosch. Geen van het halve dozijn doelpunten kwam op naam van Arnesen. Maar de huidige aanvoerder van het Deense elftal bracht een extra dosis aan sierlijkheid en inter nationale klasse in het elftal, die een Addick Koot of Michel Valke, de concurrenten van Arnesen, nooit van hun leven kunnen toevoegen aan het spel van de Eindhovenaren. „Je kunt wel stellen dat Frank met zijn spel een basisplaats verdiend heeft", stelde Hiddink na afloop droogjes. De oefen- meester wilde echter niet horen van kritiek op zijn opstellingen van de laatste tijd. Steeds had hij zijn gehoor voorgehouden, dat de getergde Arnesen niet paste in zijn tactisch speelplan. In de door PSV van een te laag niveau betichtte eredivisie voelde Hiddink tegen 'riskante' opponenten als FC Utrecht en Feyenoord meer voor een ver dedigend middenveld. Gisteren kon de Achterhoeker zich niets meer herinneren van een der gelijke visie. „Dat heb ik nooit zo gesteld. Frank speelde niet zoals ik dat graag zag. Ik wilde de oude Arnesen terug, die heb ik vandaag wel gezien. En dus heeft hij krediet verzameld". De 'man of the match' haalde zijn schouders op bij het horen van het trainersgebabbel van Hiddink. „Hij mag zeggen wat hij wil want hij is de baas", stelde de Skandinaviër vast. „Maar ik blijf erbij dat ik altijd moet spelen Ik ben namelijk een goede voetballer, ook al speel ik weieens slechte wed strijden. De reputatie van Frank Arnesen verdient het vertrouwen van een trainer". De stralende middenvelder, die nog een seizoen onder con tract staat bij PSV maar te kennen gaf eerder weg te wil len, nam na zijn gala-optreden op dat front wat gas terug. „Ik wacht af wie er technisch di recteur wordt en welke spelers er bij komen. Voor begin mei zal er wel duidelijkheid zijn. Ik ben tot 1 december van dit jaar buitenlander, daarna tel ik mee als Nederlandse voetballer. Als er dus twee buitenlanders wor den aangetrokken, kan ik het tot de winterstop dus wel ver geten. In dat geval wil ik weg, want er mogen niet meer dan twee buitenlanders opgesteld worden". PSV heeft momenteel se rieuze belangstelling voor Sö- ren Lerby, het bij AS Monaco spelende maatje van Arnesen. Diens komst wordt door Arne sen toegejuicht. „Met hem wil ik best graag spelen bij PSV". PSV speelde gisteren in een met ruim 24.000 mensen gevuld Philips-stadion een van zijn beste wedstrijden van het sei zoen. In de derby kwam Den Bosch weliswaar verrassend op 0-1 door Gillhaus, maar dat be tekende al in de zevende mi nuut de laatste stuiptrekking van de op Europees voetbal ja gende Bosschenaren. Bij de Eindhovenaren vormde alleen Gullit een disso nant. Sinds zijn overgang naar AC Milan definitief is gewor den, mist het spel van Gullit de brille, waarvoor de Italianen bereid waren zeventien miljoen gulden neer te tellen. Vlak ach ter de spitsen Koolhof - die voor de geblesseerde Thoresen speelde - en Van der Gijp knokte Gullit zich helemaal leeg, maar zijn spel leverde geen enkel moment het eertijds zo geroemde rendement. Arnesen had het op zijn heu pen en daarvan profiteerde heel PSV. De ploeg maakte er een spectaculaire voorstelling van. „Dit heb ik lang niet meer gezien in Eindhoven", bekende commercieel manager Kees Ploegsma. PSV speelde met een offen sief ingesteld verdedigingscen trum, waar de naar voren spe lende Koeman naast Nielsen geposteerd stond. Op het mid denveld kregen Vanenburg en Arnesen een vrije rol en ope reerden Valke en Gullit achter elkaar opgesteld als schakels tussen defensie en aanval. In de frontlinie stonden Van der Gijp en Koolhof permanent schietklaar. Dat duo bleef bo vendien vaak aan de zijlijn staan waardoor Gullit, Arne- eerc ^jax kiest voor aanval Door Ted van Leeuwen De toeristen zijn Blind en Bosman, het geschorste twee tal dat echter mee moet op trainingskamp. Terug in de Ajax-selectie is Edo Ophof. er vooralsnog in één uitvoering. De karaktervolle verdediger die in september een zware knie-operatie onderging, heeft tegen aUe prognoses in alweer twee keer meegespeeld in het tweede elftal. Op hem doet Cruijff echter alleen in noodge vallen een beroep. De Austra liër Michael Petersen, die in Sittard zijn competitiedebuut vierde, is weer uit de selectie verwijderd. Twijfels heeft technisch di recteur Johan Cruijff ten aan zien van de invulling van zijn defensie, waarin hij Spelbos en Blind mist. Tegen Fortuna (3-1 voor Ajax) experimenteerde Cruijff volop. In Limburg gunde hij Van Basten en de licht geblesseerde Wouters een tdag. Libero Rijkaard speelde rechtshalf, Bosman centrumspits, maar opvallend was het uitmuntende spel van Arnold Scholten als libero. De van Den Bosch overgenomen middenvelder scoorde niet al- n het derde doelpunt (zijn eerste voor Ajax), maar was te vens de beste man op het veld. Silooy, die dit seizoen links- sack speelt, mocht het als stop per tegen Linford proberen en Boeve was als linksback in de ploeg gekomen. Niet Gemert, maar Blind speelde rechtsback, terwijl Winter, in Zaragoza nog voorstopper, als midden velder stond opgesteld. Hoe de defensie er woensdag in het uitverkochte Olympisch Sta dion zal uitzien, wilde Cruijff ook gistermiddag niet kwijt. Het had Cruijff niets gedaan, dat Boeve een goede wedstrijd had afgeleverd. Cruijff: „Boeve kreeg in Sittard de ruimte die hij tegen Zaragoza vermoede lijk niet zal krijgen. Ik ver wacht dat Roberto rechtsbui ten zal spelen. Dat Gemert niet speelde zegt ook niets. Die jon gen is plotseling bij het eerste gekomen, waar een paar tem po's hoger gespeeld wordt dan hij gewend is. Woensdag is een krachtsexplosie nodig, dan wil ik geen roofbouw plegen en gun ik een jonge jongen liever wat rust". Evenmin als hij wilde vertel len of hij Boeve of Gemert in de basis zal laten spelen, liet Cruijff zich uit over de positie van Scholten. „Arnold heeft goed voldaan als libero. Rijk aard kan inderdaad als voor stopper op Ruben Sosa spelen. Henk Duut (links) wordt belaagd door twee Ajacieden. De middelste, John Bosman, speelt morgen tegen rela Zaragoza vanwege zijn schorsing niet mee. Arnold Scholten (rechts) speelde paaszondag een goede icedstrijd en maakt kans op een plaats in de basiself van Ajax. - foto anp Ik zou dat ook wel aandurven. Kijk, er is voor die twee open gevallen plaatsen in de achter hoede wel een hele reeks va rianten te verzinnen. Maar ik wil zomin mogelijk schuiven". Cruijff, wiens assistent Bruins Slot zaterdag tegen stander Real Zaragoza met 2-0 van Espagnol zag winnen, gaat ervan uit dat de Spanjaarden met drie spitsen zullen spelen. Cruijff: „Zaragoza schijnt za terdag één van zijn betere wed strijden gespeeld. Zij hadden drie man in de aanval, Roberto, Pineda en Sosa. Roberto, die te gen ons invaller was, was weer hun beste man. Hij scoorde er één en bereidde er één voor. Opvallend was dat Senor bijna in de achterhoede speelde". Ajax zal, ondanks de 3-2 voorsprong en de verwachte defensieve instelling van de te genstander zijn eigen, aanval lende, spel spelen. Cruijff: „Om drie redenen blijf ik uitgaan van de aanval. Ajax is, typisch Nederlands, niet in staat om temporiserend voetbal te spe lea Daarvoor is een hoge mate van concentratie nodig en dat leer je niet in de Nederlandse competitie. De tweede reden is dat Zaragoza net als de meeste ploegen, in de problemen komt zodra zij onder druk staan. Bo vendien, als wij aan de bal zijn, zijn zij dat niet. En dat is met een de derde reden, we moeten de aanval van Real Zaragoza isoleren. Dat namelijk is het beste deel van die ploeg". |o niet vervangen. ient de arts of fysiotherapeut te raadpira Door Rinus Verberkmoes VOGELWAARDE - De ï0P-staartbotsing in de derde klas D van het ■'vN'VB-zondagvoetbal tus- sen Vogelwaarde en Bres- sens leefde pas op in de slotfase en nog lang daarna ':a verhitte discussies over 16 arbitrale beslissing waaruit Breskens uiteinde de 1-1-gelijkmaker boorde. "Ongelooflijk. Vandaag had- "ffl wij moeten winnen," stelde hevig teleurgestelde Vogel- '•aarde-trainer Van Duyse. Zijn teleurstelling was be- V'Jpelijk. Immers, Vogel waarde stond met nog slechts ;'if minuten te gaan op voor drong. Die stand werd door de ifeg met man en macht verde- JW Breskens-trainer Van Maris duidde die strijdwijze ®e' geheel onbegrijpelijk als I ir"J-voetbal aan. .Voor het duel stelden beide "ainers uit te zijn op de winst. Een mooi uitgangspunt, dat in ieder geval aanvallend voetbal op zou moeten leveren. Van echt defensief ingraven was dan ook geen sprake. Zo viel in de openingsfase de vrijheid die Breskens-spelverdeler Robby de Muynck kreeg op. Hij lag dan ook aan de basis van de eerste kans. Zijn dieptepass kwam tot bij spits Ritico, die echter in zijn doelpoging kee per Mark Arens op zijn weg vond. Een doelman die een meer dan verdienstelijke wed strijd speelde. De volgende doelkans viel aan de andere kant. Crombeen belastte zich met een vrije trap die hoog voor het Breskens- doel zeilde. Een voorzet die een prooi voor doelman Gruben had moeten zijn. Aangezien deze op zijn doellijn vastgena geld scheen, was het de taak van de defensie voor opruiming te zorgea Geen eenvoudige klus, omdat de bal 'dwarrelde'. Het wegwerken vlotte dan ook niet en daar maakte Vogel waarde-spits Pieters dankbaar gebruik van door in te tikken: 1-0. Een unieke kans kreeg Bres kens om op gelijke hoogte te komen na een solo van Livra mento, die eindigde bij Eric Buysse. Vallend ging de Bres- kens-spits over de Vogelwaar- de-verdediging heen. Straf schop, oordeelde arbiter Wage- makers. Én daarmee had Li vramento zijn winst versierd. Helaas voor hem en alles wat Breskens was, miste Willy de Jaeger door naast te schieten. En daarmee miste hij zijn derde strafschop op rij. Eerder faalde hij vanaf elf meter tegen BSC en tegen Lokeren. Vogelwaarde ging zodoende met een 1-0-voorsprong de rust in. Een pauze waarin de zaken nog eens op een rij gezet wer den. Zo bracht Van Maris Ot- tens in en zette Van Duyse Pe ter Collet op Livramento en Buysse op Ritico. De Breskens- frontlijn werd daardoor onge vaarlijk. Temeer, omdat Mark van Bunderen en Frans de Rooy veel pirma werk in de middenlinie verzetten en Vo gelwaarde als geheel knokte voor de winst. Met die inzet had Breskens het te kwaad. Nooit kwam het in het ritme en holde zodoende min of meer achter de feiten aan. Dat het toch nog op gelijke hoogte kwam, was een mazzeltje. Een meevaller die arbiter Wagema- kers zwaar werd aangerekend. Immers, hij floot op het mo ment dat grensrechter Van Bunderen voor buitenspel vlagde. Iedereen was dan ook van mening dat Vogelwaarde een vrije trrap mocht nemen. En dat ging nu juist niet op. Breskens mocht herbeginnen met een vrije trap in het hoek- schopgebied. Wagemakers: „Ik floot voor het met beide benen inkomen van een Vogel waarde-speler en niet voor buitenspel." Een zienswijze die uitmondde in voornoemde vrije trap door Snouwaert. Zijn inzet werd uiteindelijk een prooi voor Livramento, die met een lob Arens en Vogelwaarde het nakijken gaf: 1-1. Een domper voor de thuisclub die nog gro ter werd toen in de slotminuut Jos Lambert buiten bereik van Gruben tegen de paal besloot. De puntendeling was daardoor een feit. Voor beide equipes on bevredigend. sen, Vanenburg en Koeman veelvuldig ruimte kregen om voor het doel van de betreu renswaardige Van Grinsven op te duiken. Het bombardement van PSV leverde zes treffers op, bij vier daarvan was Arnesen betrok ken. Amper drie minuten na de openingstreffer kogelde Kool hof zijn ploeg naast FC Den Bosch. Voor rust brachten Van der Gijp en Koeman de stand op 4-1. De vierde goal viel uit een door Koeman genomen strafschop. Die was veroor zaakt door opzettelijk hands van Adriaanse op een stiftbal van Arnesen. In de tweede helft maakten Vanenburg (een knal van grote afstand) en Koolhof het karwei af. PSV - FC Den Bosch 6-1 (4-1) 7. Gillhaus 0-1, 10. Koolhof 1-1, 18. Van der Gijp 2-1, 33. Koeman 3-1, 37. Koeman 4-1, 64. Vanenburg 5-1, 74. Koolhof 6-1. Scheidsrechter: Van Ettekoven. Toeschouwers: 24.100. Gele kaart: Adriaanse (Den Bosch). PSV: Van Breukelen; Gerets, Niel sen, Koeman en Heintze; Arnesen (Viscaal), Valke, Gullit en Vanen burg; Van der Gijp en Koolhof. Den Bosch: Van Grinsven; Bijnen, Adriaanse (Aichorn), Van Eek en Steinmann; Van Nielen, Krüzen en Elberse (Hoyer); Van Duren, Gill haus en Kaiser. Van onze sportredactie LUIK - Vorig jaar werd met een mengeling van bewondering en verbazing de enorme progres sie van Adrie van der Poel als klassiek renner gevolgd. Met Sean Kelly groeide hij uit tot de man van het voorj aar. De maand april is niet eens ten einde of er kan al ge concludeerd worden dat de progressie de Hoogerhei- denaar heeft plaatsgemaakt voor een verval dat het beste in koele cijfers tot uitdrukking is te brengen. 4W$- Milaan-San Remo Ronde v. Vlaanderen 1986 1987 7 46 1 8 10 opgave 3 37 2 46 Parijs-Roubaix Luik-Basten.-L Waar is die opmerkelijke terugval van Van der Poel aan te wijten? „Een griep die niet voldoende is uitge ziekt", is zijn verklaring. „Drie jaar lang heb ik licha melijk niets gemankeerd. Nu heb ik de pech gehad ziek te worden. Twee maanden voorbereiding waren op slag voor niets. Mijn achtste plaats in de Ronde van Vlaanderen gaf me hoop dat ik snel de oude zou zija Dat is niet uitgekomea De maand april geeft je geen kans om te herstellen. Als je dan iets hebt wordt het alleen maar erger. Mijn sponsor heeft nog geen enkel woord van kritiek laten horen. Ze laten me met rust Dat waardeer ik". Afgelopen weekeinde werd bekend dat in het con tract van Van der Poel met PDM een clausule is opge nomen, die hem zijn veelbesproken topsalaris pas ga randeert op het moment dat hij een grote koers wint. Op het winnen van een topkoers staat voor hem dus een fikse premie. Is de stress die dit gegeven mee brengt een bijkomende reden dat het tot dusver alle maal tegenvalt? „Helemaal niet", zegt Van der Poel resoluut „PDM betaalt mij een uitstekend basissala ris en als ik goed presteer krijg ik een bonus. Die con structie wilde ik zelf. Zo kan ik juist zonder druk fiet sen". Adrie van der Poel is niet de enige toprenner wiens voorjaar van 1986 in geen enkel opzicht kan wedijve ren met dat van dit jaar. Die vergelijking valt ook voor Sean Kelly negatief uit: Milaan-San Remo Ronde v.Vlaanderen Parijs-Roubaix Waalse Pijl Luik-Basten.-L Om het plaatje compleet te maken de stand van het super prestige klassement van 12 maanden geleden en nu; 1986: 1. Kelly 420 punten, 2. Van der Poel 315, 3. Le- Mond 205. 1987:1. Vanderaerden 320, 2. Criquielion 270, 3. Kelly 265. Van der Poel vertoeft met 45 punten in de onder ste regionen. Zie voor wedstrijdverslag Luik-Bastenaken-Luik de derde sportpagina. 1986 1987 1 4 2 2 1 13 6 opgave 12 20 AMSTERDAM - Het uitverkochte Olympisch Stadion zal Ajax morgen een recordrecette opleveren. Het tweede duel tussen Ajax en Real Zaragoza levert de bekerhou der 55.000 toeschouwers en een bruto-recette van 1,9 mil joen gulden op. „Daarvan moet je een derde aan BTW, huur en andere kos ten aftrekken", cijferde direc teur Van Eijden voor, die ver telde dat Ajax slechts één ronde Europa Cup in de begro ting had opgenomen. Met drie 'extra' thuiswedstrijden springt Ajax er dus flink uit. Daar komen dan nog eens de inkomsten van TV-rechten en reclameborden bovenop. Van Eijden wilde hierover geen cij fers noemen, maar het gaat in dit geval om tonnen. Toch boekt Ajax dit seizoen geen spectaculaire winst. In de competitie namelijk, loopt Ajax dertig procent achter op de be groting. Van Eijden: „De te genvallers zijn de thuiswed strijden tegen PSV en Feyen oord. Na het verlies tegen FC Den Haag kwamen er tegen PSV veel minder mensen dan begroot. En voor de wedstrijd tegen Feyenoord, vier dagen na de finale, zijn de verwachtin gen zo laag gespannen, dat we in De Meer gaan spelen en niet in het Olympisch Stadion. Hoe hoog de opbrengst van een eventuele finale in Athene wordt, hangt volgens Van Eij den volledig af van de tegen stander. Voor Bordeaux be staat bij het Griekse publiek meer belangstelling dan voor Lokomotiv Leipzig, dat ook be duidend minder supporters zal meenemen. De spelers van Ajax krijgen een premie van 5000 gulden als zij de finale bereiken. (ADVERTENTIE) bus en kaart t.k. 076-143649 Spelmoment uit de Zeeuws-Vlaamse derby in de derde klas D tussen Vogelwaarde en Breskens. Kopduel tussen Eric Buysse van Vogelwaarde en Johnny Livramento van Bres kens (rechts in wit shirt) voor het Vogelwaarde-doel. - fotowimkooyman BRUSSEL (ANP) - Het staat vrijwel vast dat Arie Haan Anderlecht aan het einde van het voetbalsei zoen gaat verlaten. De oud-international, die ander half jaar geleden de ontslagen Pol van Himst als trainer opvolgde, verklaarde dit zaterdag na afloop van het duel Anderlecht - FC Antwerp. De afgelopen weken voerde Haan diverse gesprekken met Anderlecht-voorzitter Constant Vandenstock en manager Michel Verschuere over zijn toekomst bij de ploeg. „De standpunten van beide partijen liggen ver uit elkaar", al dus Haan, die zaterdag kort voor het treffen met FC Ant werp opnieuw met Vandenstock om de tafel was gaan zit ten. Een definitieve beslissing is echter nog niet gevallen. Volgens manager Verschuere kan het besluit nog wel en kele dagen op zich laten wachten. Inmiddels gonst het In Brussel van de geruchten over de eventuele opvolger van Haaa Als voornaamste kandidaat wordt Georg Kessler genoemd. De huidige trainer van FC Antwerp schijnt wel te voelen voor een overgang naar de landskampioen, waar hij in het verleden al eens voor werkte. Ook de namen van George Heylens, Georges Leek- ens (momenteel trainer van Cerkel Brugge) en Tomaslav Ivic, die eveneens Anderlecht al eerder onder zijn hoede had, circuleren in het Astridpark. Na het gesprek tussen Vandenstock, Verschuere en Haan verklaarde de Nederlander, dat er slechts tien pro cent kans is dat hij bij de Brusselse club blijft „De situatie is zo dat Anderlecht mij een tweejarig contract heeft aan geboden. Ik heb dat aanbod in overweging genomea Daarna zijn er enkele gesprekken gekomea Daarin zijn de clubbestuurders en ik niet tot elkaar gekomen. Het ziet er nu naar uit dat ik wegga. De standpunten liggen eenvoudig te ver uit elkaar om de kloof nog te overbruggen. Dat is zo wel het geval op het sportieve als op het financiële vlak".

de Stem | 1987 | | pagina 13