idbelasting mt in de bus >rkesten gy en Bessl PAUL BOERSMA, BURGEMEESTER-GEDEPUTEERDE-SENATOR Tarieven zwembad Aardenburg 10 procent omhoog yrSsSP 'Mensen uit eigen streek zijn tot veel in staat' TEN GWK Breda ZATERDAG 18 APRIL 1987 as van Gent 7rang Tij f jaar De diepte Apen Frustraties Netelig Herindeling Gemeenschappe lijk Afstand Pretenties Cultuur Verheffing Allure Voor contant geld en vreemd geld l'I.AATSI I I.IK NI 111 IWS Breskens Groede Subsdance in Den Hoekzak rArltK VOOR UW PEN Hardleers WETHOUDER DE VRIES IN OOSTBURG: T20 palen datum, geopend. Het ïoolbestuur zoekt pjj ide naam voor de school" Ier die meent een leuw am te weten, kan zich rbinding stellen met direc ir G. Langeraert Uit all' [zendingen kiest het school. I stuur de meest passende lam. De ingezonden naam wordt gekozen, wordt be. >nd met een mooie prijs. MS GENOEGEN - Bolclub us Genoegen hield de jaar. kse koningsbolling. 0p de ilbaan aan het Vlaanderen- ein. Daaraan namen 27 spe- rs deel. De koningstitel ging t jaar naar Frans Pietea e de koning van 1986, Remï 'arrens, en favoriet Door de aluwé achter zich liet Uit. ag: 1. F. Pieters, 2. J. Kalfs- ;1, 3. R. de Caluwé, 4. B. vat immen. istburg zijn twee fersonen-l uit Oostburg en C J. A. uitf it tegen elkaar gereden. Datl beginnen te remmen en ditl ide voertuigen liepei hierbij! tl. 1A 2.15. Rabarber, 50Ig,ki ll Spinazie glas, 260 kg, kl.l 0.20-1 Lers van de gemeente TeJ lerend goedbelasting eitd! ten er rekening mee mot] »p een maand eerder in c ngen bij plaatste. Zo wil hi] llege de VW Terneuzen e tra subsidie van ƒ25.000 1 innen op de ƒ10.000 die i W reeds ontvangt. e gevraagde verhoging is nol g om de twee VW-informal ices dit jaar aan het werk tf luden. A.J. Bruin: „Ik vini :t wrang te moeten constate n dat wethouder J. val ooijen bij de wezijnsno'J eeds het vrijwillgerswei* madrukt. In zijn loedanigj ;id als voorzitter va» de insta teert hij echtei dat 1 erk met vrijwilligers gei intinuïteit waarborg. Ander] jds missen wij in hetplane ilatie naar de andere promo! e-activiteiten van bijvoor| jeld de Streek WV en i' ichting Promotie Zeeuw laanderen. oorzitster mevrouw Doppe ieter: „De stichting Pnmotj eeuwsch-Vlaanderen heel oor vijf jaar een rijkssibsidil otvangen. Als deze verstekt ijn, is het de bedoeling cat d( treek VW deze taken iverl eemt. Het college staat m et promotieplan dan ookvoc" at alle promotie-actiyifcite ri elkaar over gaan vloeier'. Wat de financiën var i iW Terneuzen betreft, wld inanciële commissie de gro" an een bijdrage voor volg aar mede af laten hangen j en bijdrage van het bedrij®| en. Unaniem was men v nening dat de havenfeesten Terneuzen dit jaar niet r ens een groot verlies mop «tekenen voor het VVV. iptreden, hebben in het1 len een prominente ra I ipeeld, en waren vaak te W n het jazzcafé. Vierhonderdvijftig lie iers van jazz oude stijl ge"'° »isteravond van het op^f /an groepen als: de SkatKn ie New Orleans Music CoM» ïy, de Schelde Dixies Ambiance Blues band. I® aatste benadrukte vooral iredere muzikale opzet /oor het nieuwe stichtini ituur met mensen als Scheele en Frans de Ruy®* ivust hebben gekozen Bril >ude en moderne jazz K» >ok blues, salsa en funk tt® iet festival aan bod. Van®?!1 ipent het jazzcafé om tijn deuren en treden de jende bands op: de South J» Sand, the Heebie Jeebie land met Joep Peeters, he'.? lama jazz kwartet met g& list Jan Menu en Captain lock. 'Zeeland: over de schotjes' ZESTIEN JAAR lang was hij voor de PvdA ge deputeerde in Zeeland. „En het was een heel best leven," zegt mr. Jacob Paul Boersma (57), die deze maand zijn loop baan als provincie-be stuurder beëindigt en in juni mag rekenen op een zetel in de Eerste Kamer. Een echte senator; impo sant op het spreekge stoelte, met het over wicht van een geletterd man -al is dat wat opge droogd in die drukke ja ren als bestuurder, vindt hij zelf-. Wijs grijs krult het haar achteloos langs z'n oren, die hij ongaarne naar iemand laat han gen. Hij bromt een beetje, maar dat heeft niks te maken met zijn humeur, bewijst een ronde lach. Paul Boersma laat op de valreep nog maar eens weten dat politiek Zee land 'niet te benepen moet doen'. „Probeer over de schotjes heen te kij ken," luidt, met een vleugje elitair misprij zen, zijn advies ten af scheid. Door Jan Jansen DAT nou uitgerekend de yuppies Paul Boersma, socialist sinds z'n jonge jaren in Groningen, aan het denken zetten. In zijn werkkamer in het provin ciehuis speelt-ie gevaar lijk met z'n bril om zijn woorden kracht bij te zet ten. „Als je het druk hebt, en je wilt daarbuiten ook nog wel eens wat, een stukje privé bijvoorbeeld, dan krijg je op den duur te weinig intellec tuele voeding. Je loopt een achterstand op. Tendensen in de maatschappij kunnen je ontgaan. Zoals de yuppies. Je denkt hé, wat is dat nou, in plaats van dat je het aan ziet komen. En ja, jongere men sen nemen die tendensen vanuit zichzelf mee." Het is een van de redenen dat hij er de brui aan geeft. Boersma wil er niet drama tisch over doen -'in dit be roep krijg je veel informa tie'- maar vindt wel dat hij 'intellectueel droog is komen te staan'. „Voor je visie, die in grote lijnen dezelfde blijft, is toetsing nodig, en daar gaat het wel eens aan mankeren. Oh jawel, politici hebben wel voeling met de maatschappij, maar ze hebben te weinig kans om in de diepte te gaan. Het hoe en het waarom, dat wordt te zwak." Hij is bovendien een oude rot in het vak geworden. „Als jongeren dan eens met ver nieuwingen aan komen zet ten, heb je de neiging om te zeggen: nou, ik heb het wel gezien. Er komt een behou dend trekje in je bestuur. Dat is niet goed." Dat wilde hij op een recente PvdA-vergadering zeggen met het verhaal over de apen die aten uit het zand. Terwijl de jongere dieren al lang hadden ontdekt dat het heer lijk weghapte als ze het voedsel eerst wasten, bleven de ouderen het zo uit het zand eten, krakend en wel. Maar er is ook dat verhaal oyer een groep chimpansees die door het bos loopt. „Een jonkie grijpt ineens naar on bekende vruchten, maar het is dan de vraag of hij het overleeft Giftig of niet? Een oudere overleeft het zeker wel. Da's ervaring, en daar barst ik van. Heel leuk na tuurlijk, maar jongeren moe ten ook ervaring kunnen op doen" Daarom maakt hij plaats. In Middelburg gaat het ver baal dat hij dat vijf jaar ge leden ook al wilde. De PvdA boekte toen landelijk een rampzalig verkiezingsresul taat, met als gevolg voor Zee land dat de statenfractie zakte van zestien naar tien zetels. Dat greep Boersma aan, zeggen ze, en 'sinds dien is hij nooit meer de oude geworden'. Hij bromt een protest. „Ach nee hoor, flauwekul. Staten verkiezingen zijn gewoon landelijke verkiezingen, daar houd je rekening mee. Ik had het voor Zeeland wel wat gunstiger verwacht, ja, de laatste keer ook, maar ik ben echt niet gefrustreerd. Wel moe van het werk, gewoon moe, dat is het." Ontkent niet dat een nieuwe burgemeesterspost - die hij eerder bekleedde in het Groningse Wedde en in Brouwershaven- een nieuwe prikkel had kunnen beteke nen. En zegt dat hij de laatste paar jaar inderdaad is gaan omzien naar iets anders, re sulterend in een kansrijke positie voor de Eerste Kamer. Maar frustraties? Nee hoor. Of ja, toch. „Ik vind het jammer dat de restauratie zo hard doorzet, wat mede komt door het landelijk beleid, maar ook hier. Kijk naar het laatste streekplan dat ik heb gedaan. Dat heb ik op de be langrijke punten verloren. En je ziet het vooral in de be- zuinigingsdrang die ook hier heerst, al zeg ik er meteen bij dat we er toch goed zijn uit gekomen met z'n allen, dat wel." Bij de liefhebber Boersma was de cultuurportefeuille in goede handen. Er wordt in zijn kamer niet gerookt. Daar is Paul Boersma ferm in. „Ik hou het hier zo rookvrij mogelijk." Verder is hij kennelijk heel nadenkend gestemd, formu leert moeizamer en bedacht zamer dan doorgaans in de staten. Slikt zinnen halver wege in, nuanceert meer dan je van een strijdbare socialist zou verwachten. Maar het gaat dan ook over netelige kwesties: hoe je met ruimte lijke ordening regels stelt, waarom een nieuwe herinde ling nodig is, en dat je cultu rele zaken als Nieuwe Mu ziek moet blijven bekostigen, elitair of niet. Minder regeltjes stellen in bestemmingsplannen en der gelijke: laat de burger maar bouwen? „Da's heel fijn, als de bedoeling maar zuiver is, maar het mag niet zo zijn dat je het voor het individu met de grote beurs makkelijker maakt ten koste van de ge meenschap en ten koste van het individu dat een minder grote beurs heeft. Ik weet wel dat ze dan zeggen: het socialisme neigt naar bu reaucratie. En daar zit iets in, maar daar moet je als be stuurder dan waakzaam voor zijn. Er staat tegenover dat die regelgeving wel ergens voor dient. Het is niet de be doeling om te betuttelen, de burger heeft vrijheid nodig, als men maar bedenkt dat we met z'n allen in een klein landje leven. Als ik mag doen wat ik wil, mag een ander dat ook. En het wordt een puinhoop, als men maar mag donderjagen met zijn grond." Bijna tegen wil en dank is Paul Boersma dé pleitbezor ger van grotere bestuurlijke eenheden. Tegen de verdruk king in hield hij de argumen ten staande voor het samen voegen van de zeven Zeeuwse waterschappen tot twee. Tevergeefs. En het is nog de vraag of het veel zal helpen dat-ie zo nu en dan nog zo'n balletje opwerpt: de Zeeuwse gemeenten moeten groter, vanwege de bestuurs kracht en de kwaliteit van het ambtenarenapparaat. Die argumenten keren steeds terug. Boersma heeft soms de schijn tegen wat laatdunkend te kijken naar kleine eenheden: de ge meente van 5.000 zielen, het dorp, het waterschapje. „Laatdunkend? Dat mogen anderen zeggen, het is niet zo. Ik doe niks af aan de hechtheid van kleine ge meenschappen. Ze zijn er, maar ze hebben weinig te maken met bestuurlijke een heden, dat is het punt Die kleine eenheden mogen hun eigen zaken regelen, maar moeten zich daar dan ook strikt toe beperken, en ver volgens passen in een groter geheel. Daar valt toch niet aan te ontkomen." Hij vindt dat het rondje her indeling dat Zeeland al ach ter de rug heeft, weinig heeft opgelost. Neemt Schouwen- Duiveland, het gebied waar hij zelf als burgemeester werkte als voorbeeld: daar ging het aantal gemeenten van dertig naar zes. „Ik be grijp wel dat men toen geen grotere stap durfde te zetten, maar ik heb in Brouwersha ven ook gezien dat die plaats niks van doen heeft met Dreischor, een dorp in de zelfde gemeente, maar ze hebben vrijwel niks gemeen schappelijks." Heel Schouwen één ge meente, dat zou helpen, denkt Boersma. Het gaat 'm om doelmatigheid en kwali teit van bestuur en ambtena ren, een grotere bestuurlijke samenhang in zo'n gebied. „En dat hangt samen met de grootte van een gemeente. In een grotere gemeente kun je hogere eisen stellen aan de ambtenaren, eenvoudig van wege de salariëring. Je kunt de betere kopen. En van be stuurders mag je ook meer verwachten. In kleine ge meenten zijn het nu eenmaal part-timers, dat moet wel als je bekijkt wat wethouders verdienen." Hij verwacht van gemeente besturen een duidelijk on derwijsbeleid, één biblio theekbeleid, één milieube leid, enzovoort. „Of de pro vincie moet het gaan doen, die heeft overzicht. Je moet in ieder geval niet bezig blij ven met die kleine bestuur- seenheden. Neem alleen maar het grote aantal ge meenschappelijke regelingen dat het gevolg is, daar moe ten we vanaf." 'Deconcentra tie' mag vervolgens van hem, binnen de grenzen van gro tere gemeenten. Dat betekent dat je bijvoorbeeld dorpsra den ruime bevoegdheden, zelfs een eigen budget geeft. Om het kleine te eren! De notie dat de kleintjes het hem niet in dank afne men, stemt somber. Paul Boersma doet 'niets af aan de inzet van mensen in klein schalig Zeeland', en kent in kleine Zeeuwse gemeenten heel wat goede bestuurders en ambtenaren. „Het is hoogst ongelukkig dat het lijkt alsof ik mensen wil wegzetten. Dat is niet de be doeling, het gaat om het overheidsprodukt, wat de sa menleving, de gewone burger daarvan verlangt" Dat de kleintjes het even goed doen als de grote, dat de afstand tussen bestuur en burger te groot zou kunnen worden, zoals onderzoekers van de Leidse universiteit onlangs nog vaststelden, dat wil er bij hem niet in. „Ach, ik ken die verhalen. Het is waar: te groot werkt de bu reaucratie in de hand en be perkt de slagvaardigheid, maar daar kun je met goede procedures wat aan doen. Ik weet ook wel dat het na een herindeling niet altijd met een beter wordt Dat komt bijvoorbeeld ook omdat je geen beter, maar een samen gevoegd ambtenarenappa raat krijgt Daarom moet je het resultaat op termijn be kijken." En de afstand naar de bur ger valt volgens hem altijd te overbruggen, bijvoorbeeld met een hulpsecretarie. „Dat kun je regelen," zegt hij, niet voor het eerst. Over het ver kleinen van de afstand tus sen de burger en het provin ciebestuur is Boersma min der optimistisch. „Dat heeft met de typische provinciale bevoegdheden te maken. De vooral coördinerende en plannende taken. Wij leveren geen produkt waar je direct tegenaan loopt. De provincie zal altijd een vrij onbekende bestuurslaag blijven. Ja, het duurt lang voor de milieu nummers van de provincie toegankelijk zija" Er zijn nogal wat Zeeuwen, niet in de laatste plaats ook bestuurders, die tegen Mid delburg aanhikken, tegen de pretenties en de neerbui gende kijk vanuit de provin ciehoofdstad op overig Zee land. Doet dat er goed aan? Hij vindt het eigenlijk flau wekul, maar formuleert toch een antwoord. „Toen ik in Brouwershaven zat, moesten ze me in Middelburg niet vertellen hoe ik de gemeente moest besturen. Natuurlijk is er discussie mogelijk, maar gemeenten kunnen hun eigen beleid maken. Ook al is het waar dat in kleinschalig Zee land het provinciebestuur in dringender bezig is met de gemeenten dan in de grotere provincies. Maar als men al tegen Middelburg aanhikt, dan spelen de gemeentebe sturen die dat zo ondergaan, het tegenspel niet goed. Want ze worden niet met minach- tig behandeld." Bij de liefhebber Boersma was de cultuürportefeuille in goede handen. Hij verheelt niet dat de kunst soms eli taire trekjes heeft, maar zegt ook dat dat maar een klein ondeMeel is van het cultuur beleid. „Niemand hoor ik klagen over de bieb, over het mu seum, Monumentenzorg, of over de subsidies aan de dia lectvereniging. Er is wel al tijd gedonderjaag over Nieuwe Muziek. Ja, dat kost relatief veel, maar ik ben er van overtuigd dat de heden daagse kunst essentieel is om de cultuur in stand te hou den. En dus moet je zorgen dat die kunst kan gedijen, ook al is ze weinig toeganke lijk. Veel kunst die iedereen nu hoog waardeert, was dat ook niet toen ze werd ge maakt Kwaliteitsbeoorde ling hoort er natuurlijk ook bij, maar dat moet je aan deskundigen overlaten. Het is absoluut niet van belang of een statenlid het mooi vindt, - FOTO WILLEM MIERAS dat is geen goede bestuur lijke invloed." Kunst moet, altijd. „Kunst bergt iets in zich van de maatschappelijke omstan digheden, van de toekomst ook, net zo goed als de weten schap. Kunst is altijd avant- garde, kun je inderdaad zeg gen, en in de regel ook elitair. Dat mag best." Er twinkelt iets in z'n ogen als hij toe voegt: „Daarom hoeft de kunstenaar zich nog niet eli tair op te stellen." De Verheffing van het volk' moet van Paul Boersma ook nog altijd. Mensen gevoelig maken voor kunst, voor de emotionele betekenis daar van, betekent voor hem dat *je het heel wezenlijk op neemt in vorming en onder wijs'. Dat moet al beginnen op de basisschool. „Een goede basisvorming zal er ook toe leiden dat het publiek voor Nieuwe Muziek groter wordt, al blijft dat voorlopig moei lijk toegankelijk. Het kost in spanning om door zoiets ge fascineerd te raken. Ik ga wel ja, en ik ben er zeer door ge fascineerd." Hoogtepunten in z'n be stuurlijke loopbaan? „Laat anderen die maar aanwij zen." Vooruit dan: de bouw van de Zeeuwse Bibliotheek, opvallend milieubeleid, om eens wat te noemen. Op mi lieugebied ziet hij ook uitda gingen liggen voor politiek Zeeland: de inrichting van de Oosterschelde, een beleids plan voor de Westerschelde, het Zeeuwse landschap ont zien. Weer bromt het een beetje, maar Boersma's boodschap is duidelijk genoeg: „Laat men die zaken niet te benepen aanpakken, maar met allure. Daartoe lenen zich niet al leen Neeltje Jans en de WOV. Er is veel meer in het Zeeuwse wat ons lief is, en het waard om je voor in te zetten. Ja, ook Nieuwe Mu ziek, en Forum, en hele ge wone dingen. Als er maar al lure en visie aan te pas komt. Dat is nu wel eens wat ma ger. Daarom zeg ik: kijk over de schotjes heen, hou over zicht Want daarvoor hebben we het niveau van de provin cie, voor het overzicht" (ADVERTENTIE (ADVERTENTIE %r informatie bij post kantoor en bibliotheek COMMISSI! POSTBUS IQ9M 2500 g OtNHAAG Van onze correspondent AARDENBURG - Het Aardenburgse zwembad verhoogt dit jaar de abon nementsprijzen met tien procent. Als de gemeenteraad, die 23 april bijeen komt, er net zo over denkt als de fi nanciële commissie gaat een gezins abonnement 60 gulden per jaar kosten (was 54 gulden). De kinderabonnementen gaan van 20,50 naar 22,50 gulden en volwassenen moeten straks 30 gulden betalen (was 27 gulden). De laatste aanpassing van de tarieven dateert van vorig jaar. Volgens het college is er zelfs alle aanleiding toe de tarieven opnieuw aan te passen omdat ze nog lang niet kostendekkend zijn. De raad wordt ook gevraagd groen licht te geven voor het Toeristisch-Rekreatief Aktie Plan (TRAP). Daarbij heeft het da gelijks bestuur de suggestie overgenomen om binnen het gemeentelijk apparaat iemand aan te wijzen als coördinator die verantwoordelijk is voor de de uitvoering van een jaarlijks vast te stellen program ma. De gemeenteraad krijgt ook nog een aantal subsidie-verzoeken af te werken Onder meer voor de actie Hulp aan Af ghaanse Vluchtelingen en de stichting Ons Zeeland. B en W voelen niets voor een sub sidie aan de stichting Verkeersbrigadiers, zo blijkt uit een voorstel. Geld wordt voorts gevraagd voor restauratie van ar chiefstukken en de aanschaf van bescher mende kledij voor de brandweer. is voortaan nóg een uurtje langer geopend. Ma. t/m za. 8.00-21.00 uur, zo. 9.30-16.30 uur. GWK-BREDA, Station N.S. Telefoon 076-225080 PAASWAKE - In afwijking van voorgaande jaren begint de Paaswake in de parochie kerk van de H. Barbara van avond (zaterdag) om 20.00 uur en niet om 23.00 uur. De eucharistievieringen op Eer ste en Tweede Paasdag be ginnen telkens om 10.00 uur. WWliil* CONCERT - Op tweede paas dag houdt muziekvereniging Breskens/Groede om 11 uur een concert ter gelegenheid van de opening van de kermis te Groede. Plaats van hande ling is CEifé De Ploeg, de en tree is gratis. Van onze verslaggever OOSTBURG - De Antwerpse funk-groep Subs dance verzorgt woensag 22 april een optreden in Den Hoekzak in Oostburg, aanvang 20.30 uur. De organisatie is in handen van JOE en de entree be draagt vijf gulden. Het optreden van Subsdance is de af sluiting van de manifestatie Breeduit. De groep bestaat reeds vier jaar en staat borg voor een swingend gebeuren mede dank zij de podium-act. ft**** Aan de heer Ambassadeur van het Koninkrijk Belgieë heb ik een brief gezonden met de volgende inhoud. •Excellentie, na de ramp in de USSR, met een kerncen trale waarbij op duizenden kilometers afstand de ge volgen nog vandaag voel baar zijn, is er reden om ernstige ongerustheid ken baar te maken over wat er thans gaande is met de kerncentrales te Doel in uw land. Mede namens anderen spreek ik door middel van deze brief mijn verontrus ting uit over wat daar gaande is. Wij geloven namelijk niet dat een stel kerncentrales even gerund kan worden door een invalsploeg. Wij menen dat er gespot wordt met de veiligheid en dat het leven en welzijn van veel mensen op het spel wordt gezet Dat er in Nederland een grote en een kleine kerncen trale staat, terwijl een ruime meerderheid van de mensen binnen het Neder lands gebied tegen het plaatsen en in bedrijf hou den van kerncentrales is, geeft al aan dat de elemen taire begrippen van fatsoen en democratie bij de Atoom lobby totaal ontbreekt. Wel licht is dat in België anders, wat niet wegneemt dat wij hier de gang van zaken in Doel als zeer bedreigend er varen. Wij verzoeken u dan ook met de meeste hoogach ting op de daarvoor be stemde plaats en instantie onze angsten over'te bren gen. Gebeurt er wat met de centrale in Doel dan gebeurt er wat met ons. Gelet op de bekende traagheid bij het melden van ongelukken in dat soort omstandigheden, is het al te laat als wij er achter komen. Wanneer er zevenhonderd mensen wer ken en men laat de zaak nu draaien met enkele honder den invallers dat is dat spe len met mensenlevens.' Ongeruste Zeeuwen zou den eveneeens hun gevoe lens kenbaar kunnen maken aan de ambassadeur van België. K Vijverberg 12 2513 AC, Den Haag. H. Fransen Kruiningen Van onze correspondent OOSTBURG - „Wij hebben als gemeentebestuur graag Den Hoekzak voor deze manifestatie beschikbaar gesteld. Mensen die altijd zeggen dat er hier niets te doen is, wor den nu gelogenstraft. Soms wordt er minderwaardig ge dacht over datgene wat de mensen uit eigen streek doen. Toch zijn die tot veel in staat. Kijk hier maar naar en kijk maar bij de operette". Wethouder Hannes de Vries mag zijn naam op het bord zetten. - foto de stem cor j. de boer Aldus wethouder Hannes de Vries vrijdagmiddag tijdens de opening van de kunstmanifes tatie Breeduit, die tot en met woensdag 22 april in Den Hoekzak te Oostburg wordt ge houden. Daarna schreven de 7-jarige Melanie Oosterling en de Oost- burgse wethouder als eerste in het grote gastenboek. Tonny Blaakman verzorgde het muzi kale gedeelte met zijn gitaar. Breeduit is opgezet door Hans de Groote, Conre Riemslag, Evelien Oosterling, Ronald Spiessens, Peter Hamelinck en Frank Tazelaar. Het doel van deze manifestatie is naast een gewone expositie ook in een zo breed mogelijk geheel weer te geven wat er zoal aan kunst in deze regio wordt gedaan. Gisteravond werd de ope ningsdag afgesloten met een modeshow, jazzballet van Re lease onder leiding van Ingrid Neve en een optreden van mi- me-speler Marco Maas. Anne de Badts was tijdens de mode show de ladyspeaker. In Den Hoekzak worden schilderijen, gedichten en litho's ten toon gesteld. De tentoonstelling is dagelijks te bezichtigen van 14 tot 19 uur. Vanavond, zaterdag, is er een poëzieavond waar en kele dichters him eigen werk zullen voordragen, aanvang 20.30 uur. Om ongeveer 22,00 uur zal de Oostburgse band The Passenger een optreden verzorgen. Morgenmiddag, eer ste paasdag, is er een muziek- middag, terwijl op tweede paasdag er een film over Indo nesië wordt vertoond. De en tree voor deze kunstmanifesta tie is gratis. (ADVERTENTIE I

de Stem | 1987 | | pagina 21