r Omloop Leiedal voor Segers ffiLLY HOOPT, ROOKS VERBIJT PIJN esse SPORT 1. PAASDAG OPEN Bmbant Doorkomsten op de Ardeense hellingen UITSLAGEN AC Milan overhandigt contract Van Basten pESTEM SPORT 2 ZATERDAG 18 APRIL 1987 j>t dc in tntrole- jmperg [nisatie, tisering. Relatie sting- |en Jmaat- )nal de jzen Reding atselijke aresse- aken- Inanciële Interne -«Hing apleiding; tadse fee reta ke. i/er de jele capaci- zocht lid van Sarthe IUIK - Parijs-Roubaix en Luik-Bastenaken- §uik hebben qua inspanning weinig met elkaar jemeen. Op de Franse kasseien wordt de renner, |ie in de laatste uren vrijwel niet meer kan her tellen omdat zijn spieren onophoudelijk zwaar (lêlast worden, langzaam maar zeker gesloopt. 240 renners FOUNDED 1744 Bosman voorlopig een duel geschorst David Pate gaat door Van der Wal blijft leider Koplopers nemen snipperdag EREDIVISIE A67 ia T26 jrg :RNATIONW jAVIKHOVE (ANP) - De ieesterknecht liep zijn be ning mis. Alan Peiper Jerd vrijdag in de sprint ;an een koptrio verrast jjor de Belg Noël Segers en jjjep naast de overwinning Inde Omloop van het Leie- jal, een Belgische wegwed- strijd van eerste categorie. lid van het bescheiden «ge van Lomme Driessens, Uroonde in Bavikhove een «It voorseizoen. Hij zege- jerde onlangs in de vierde jppe van de Catalaanse (eek, werd vijfde in de Bra- mtse Pijl en onderscheidde jchin de klassieker Gent-We- idgem. 0e Omloop van het Leiedal (ltd dit seizoen tussen de Waalse klassiekers Waalse Pijl (woensdag) en Luik-Bastena ken-Luik (zondag) geprogram meerd. Het peloton telde bij de start 165 renners, ondanks de ultieme afmelding van vier ploegen. De aanvangsfase werd, on danks het matige tempo, ont sierd door valpartijen. De Fransman Joël Pelier werd ge wond afgevoerd naar het zie kenhuis van Oudenaarde. Na onderzoek mocht hij naar huis. Zijn landgenoot Laurent Fig- non, ex-Tourwinnaar, werd eveneens door een valpartij ge dwongen de strijd te stakea Eric Vanderaerden, winnaar van Parijs-Roubaix, stapte zonder aanleiding na vijftig ki lometer af. Na honderd kilometer tij dens de beklimmingen van Les Hauts en Quatre Vents ont stond een kopgroep van acht renners met onder andere Pei per, Van Vliet, Van Holen en de Brit Paul Watson, die twee da gen na de Waalse Pijl opnieuw van zich deed spreken. Tien renners vonden na een korte jacht aansluiting. Na de Taaienberg (130 km) was er een hergroepering met nog eens dertien coureurs. Bij de 181e kilometer in de klim van het Vossenhol vormden Peiper, Segers en de Belg Van Eynde het kopgroepje, waaruit de winnaar moest komen. Ruim veertig kilometer werd een kleine voorsprong verde digd. In de slotfase weigerde Pei per, met het oog op de sprint, nog langer kopwerk te verrich ten. Het peloton met sprinter Eddy Planckaert naderde ras. De drie sprintten na 227 kilo meter toch nog voor de over winning. Segers versloeg Pei per. Planckaert won met één seconde achterstand op het drietal vluchters de sprint van het peloton voor Matthieu Her mans. De uitslag van de Omloop van het Leiedal is: 1. Noël Segers (Bel) 227 km in 5 uur en 25 min. (gem. 41.907 km/u), 2. Alan Peiper (Aus) z.t, 3. Wim van Eijnde (Bel) z.t, 4. Eddy Planckaert (Bel) op 1 sec., 5. Mat thieu Hermans (Ned), 6. Herman Frison (Bel), 7. Dirk de Mol (Bel), 8. Patrick de Neut (Bel), 9. Ronny van Holen (Bel), 10. Stephen Hodge (Aus), klasseringen overige Neder landers: 16. Jacques Hanegraaf, 17. Teun van Vliet, 18. Erwin Nijboer, 22. Johan van der Velde, 24 Peter Winnen, 26. Jan Jonkers allen de zelfde tijd als Planckaert AMATEURS: 2. Johan Melsen (Roosendaal). •De Soyjet Petr Oegroemov heeft vrijdag met voorsprong de derde etappe van het 'open' Circuit de la Sarthe gewonnen. Hij nam gelijk de leiding in het algemeen klassement over van de Franse amateur Francis Moreau. De afgezette leider fi nishte met vier minuten ach terstand. Oegroemov liet tij dens de laatste beklimming van de 190 kilometer lange etappe tussen Le Mans en La- Ferté-Bernard zijn acht mede vluchters achter om met an derhalve minuut voorsprong de eindstreep te bereiken. De uitslag van de derde etappe is: 1. Petr Oegroemov (Sov) 190 km in 5.07.40 (gem. 37,053 km/u), 2. Kurt Steinmann (Zwi) op 1.33, 3. Sergei Zmievkov (Sov) z.t, 4 Gerard Ruê (Fra) z.t, 5. Pascal Dubois (Fra) z.t. Algemeen klassement: 1. Oegroe mov 10.57.00, 2. Pascal Lance (Fra) op 1.19,3. Steinmann op 1.31,4. De- nis Leproux (Fra) op 1.43,5. Zmiev kov op 2 min. Van der Poel met kater tor Jean Nelissen n de Ardennenklassieker is daarentegen in de slotfase e inspanning veel meer gebaseerd op interval. Zuur- dofschuld op de steile hellingen, als de sterksten in de [koers aanzetten voor de beslissende slag, en korte recu- r/ratiemogelij kheden tussen de diverse beklimmingen. ir komt in Luik-Bastenaken- - en eerder deze week in [kWaalse Pijl - een ander type iner naar voren. Het type t het ook ver schopt in de pte etappewedstrijden. Dege- ïidie zowel op de keien als op k hellingen kunnen winnen, feu i6 zeldzaam dat ze met een Kgrootglas gezocht moeten [orden. Het beste voorbeeld zo'n allrounder is Sean lily. [De voormalige metselaar pon sinds eind 1983 zeven klas- tkers van zeer uiteenlopende Vluchtkoersen als Mi- fen-San Remo en Blois-Cha- fie, maar ook Parijs-Roubaix Luik-Bastenaken-Luik. Sly kan op alle parcoursen s en dat is uitzonderlij k. Hoe smal de marges tussen s en mislukking in de top de belangrij kste eendaagse (strijden is geworden, heeft tawel zelfs Sean Kelly in de felopen weken ondervonden, [te Ier begon het seizoen p)treffelijk met zijn zesde «involgende zege in Parijs- Nice. Maar zelfs die zege kon niet verhelen dat Kelly ieisje minder sterk is dan in zijn grote j aren 1984 en 1986. Er was een lekke band van zijn landgenoot Stephen Roche voor nodig om Kelly aan de Cote d'Azur aan de eindzege te helpen. In de afsluitende tijdrit op de col d'Eze, waar Kelly de twijfels over wie de beste was, had kunnen wegnemen, bleek Roche nóg eens sneller. Elfde in de Omloop Het Volk, vierde in Milaan-San Remo, tweede in de Ronde van Vlaan deren, dertiende (na twee val partijen) in Parijs-Roubaix. Honderden professionals dro men over deze uitslagen, die voor het gros onbereikbaar blijven. Voor Kelly, die op een torenhoog voetstuk is geplaatst en leider is van het internatio nale computerklassement, hou den deze op zich uitstekende resultaten toch een teruggang in. Hij slaagde er immers nog niet in een klassieker te win nen en dat is hij, zo al niet aan zijn topsalaris van ruim negen Het seizoen is voor Sean Kelly minder flitsend begonnen dan in voorgaande jaren, maar hij maakt zich vooralsnog geen zorgen: - foto de stem/ben stcffen (ADVERTENTIES) "Staande klok, Westminster, massief eiken. Van 1695,- voor 1295,- Twentse klok, eiken uitvoering, 8-daags uurwerk met bim- bam. Met fraaie messing slinger. Van 39! voor 295, Bakreguiateur, in eiken uitvoering, met Westmin- sterslag en maanstand Van 850,— voor 595, Moderne gestyleerde quartz klok, in diverse kleuren leverbaar. Van 275,- voor 175,- tri'in- ton, dan toch zeker aan zijn imago, verplicht. De Ier mist in dit voorjaar tot nog toe het kleine beetje ex tra, dat hij in 1986 wel had. In Milaan-San Remo reed Kelly het vorig jaar op het laatste bergje onweerstaanbaar weg en niemand kon hem volgen. Dit jaar deed Vanderaerden hetzelfde. Kelly zag hem gaan, reageerde meteen, maar kon de twintig meter naar de Belg niet overbruggen. Tussen heel goed rijden en super zijn liggen een paar percenten. Maar die ma ken juist het verschil tussen de overwinning of de ereplaatsea Hoe snel men van de richel aan de top kan tuimelen bewijzen Adrie van der Poel, Greg Le- Mond, Acacio da Silva, Jean- Marie Wampers en Moreno Ar- gentin. Uitblinkers in de klas siekers van 1986, maar tot nog toe dit jaar minder succesvol. Het is zó gebeurd: een domme valpartij, een griep of voor- hoofdholte-ontsteking. En de plaats aan de top is weg. Om in deze loodzware klassiekers vooraan te blijven, moet de at leet kerngezond zijn. Hoeveel wordt er niet van zijn lichaam gevraagd in Parijs-Roubaix? Zeven uur en achttien minu ten tegen de krachtige wind optornen. Af en toe regen en al tijd de kou. En natuurlijk: de stenen. Geen wonder dat de renners in de dagen erna als oude mannetjes rondlopen, met stijve spieren en een leeg hoofd. Om nog maar niet te spreken over de blaren op de handen en andere ongemakken. Een man die echt diep is gegaan in Pa rijs-Roubaix kan drie dagen later nog niet hersteld zijn in de Waalse Pijl. En toch volgen de klassie kers zich in snel tempo op. Morgen Luik-Bastenaken- Luik, komende zaterdag de Amstel Gold Race. In ander halve maand tijds bijna 1900 kilometer „klassiek" wielren nen, voor een groot deel recht streeks op tv, met veel publici teit eromheen en derhalve stress voor de inmiddels zeer royaal betaalde toppers in het peloton. Sean Kelly maakt zich, al thans voor de buitenwereld, nog geen zorgen over het uit blijven van de grote zege. „Ik voelde al in de eerste maand van het seizoen dat ik wat min der goed in vorm kwam, in ver gelijking met het vorig jaar. Toch heb ik precies zo geleefd als in andere jaren. Ik ken mijn lichaam natuurlijk goed, maar helemaal doorgronden lukt nooit. Misschien heb ik in Luik-Bastenaken-Luik een grote dag en zelfs dan moet je een beetje geluk hebben om te winnen. In de Waalse Pijl kon een kind zien dat Claude Cri- quielion de beste was. Hij werd slechts tweede. Het verloop van de wedstrijd moet een beetje meezitten". Op weg naar Luik kunnen de mannen met de vorm van de dag zich zondag volledig uitle ven. Wie de Redoute (43 km voor Luik) en Forges (28 km voor Luik) overleefd heeft, kan op 9 kilometer voor de streep nog eens beproefd worden op een nieuwe helling, de Cote Sart-Tilman, ongeveer twee kilometer lang. Daar kan de man met macht met de grote versnelling naar boven rijden en met voorsprong aan de af daling naar de Boulevard de la Sauveniere beginnen. Van de Nederlanders hebben eigenlijk alleen Steven Rooks (winnaar in 1983) en mogelijk Teun van Vliet een reële kans als de grote mannen de finale gaan rijden. Rooks zit echter met twaalf krammen in zijn el leboog als gevolg van de val in de Waalse Pijl. Hij heeft de laatste twee dagen in de Ar dennen en in Brabant getraind. De elleboog is flink geraakt, zelfs tot op het bot. Rooks: „Als de weg goed is gaat het wel, maar als ik over oneffenheden rijd, is de arm zeer pijnlijk". Hij tast daarom een beetje in het duister over zijn mogelijkheden op de zware route naar Luik. Adrie van der Poel, het vorig jaar tweede achter wereldkampioen Mo reno Argentin, zit met de kater van Parijs-Roubaix. Het werd ditmaal voor Van der Poel op de stenen een traumatische er varing. In de kopgroep rijdend kreeg hij een enorme inzinking en moest zodoende de anderen laten gaan. Na afloop kroop Van der Poel huilend in de autobus van PDM. Hij was ge heel ontdaan. Ploegleider Jan Gisbers heeft hem mentaal op- gevangea „Je hebt een con tract voor twee j aar, we moeten rustig blijven. Pas in oktober 1988 maken we de balans op". Beneluxslraat 7, Oisterwijk, telefoon 04242-8856^ Aanbiedingen geldig t/m 30 april 1987. LUIK - De klassieker Luik-Bastena ken-Luik die op Paaszondag wordt verreden, telt elf hellingen waarop punten voor het bergklassement ge wonnen kunnen worden. Twee er van, Sprimont en Ortho, liggen in de eerste helft van het parcours, de an dere in de laatste honderd km van de wedstrijd. Het route-en tijdschema van Luik-Bas tenaken-Luik op zondag is, voor wat de hoogtepunten betreft, als volgt: 9.50 uur start Place St. Lambert in Luik; 100 km keerpunt in Bastenaken 12.37 uur; 120 km Houffalize 13.09 uur; 157 km Cote de Wanne 14.07 uur; 160 km Stockeu 14.12 uur; 176 km Cote de Rosier 14.37 uur; 204 km Mont-Theux 15.22 uur; 217 km Re doute 15.42 uu r; 232 km Cote de Forges 16.06 uur; 245 km Sart-Tilman (nieuwe helling in parcours op 15 km voor de fi nish) 16.27 uur; 260 km finish op de Bou levard de la Sauveniere in Luik 16.50 uur. LUIK Liefst 24 ploegen hebben voor Luik-Bastenaken-Luik ingeschreven. Dit betekent een deelnemersveld van 240 renners. Als kanshebbers worden aangemerkt: Sean Kelly, Phil Anderson, wereldkam pioen Moreno Argentin, Claude Criquie- lion, Stephen Roche, Jean-Claude Le- clercq, Laurent Fignon, Rolf Gölz, Dag- Otto Lauritzen en Robert Millar. SOTHEBY'S BREDA, DONDERDAG 23 APRIL: HET TURFSCHIP, BLAUWE ZAAL, CHASSÉVELD 15 Wanneer u overweegt kunst of antiquiteiten uit uw bezit te veilen, kent u uiteraard de naam Sotheby's. Het oudste en grootste veilinghuis ter wereld biedt u de beste service en expertise. Niet alleen op ons kantoor in Amsterdam, maar ook bij onze andere vestigingen over de gehele wereld. Een team van specialisten komt op donderdag 23 april naar Breda om u een indicatie te geven over te verwachten veilingopbrengsten. Zij taxeren kosteloos uw schilderijen, meubelen, ceramiek, zilver en overige objecten en geven adviezen over de mogelijkheden tot veiling. U bent welkom tussen 10.00 en 17.00 uur. Teneinde de wachttijd tot een minimum te beperken, is het mogelijk om vooraf een afspraak te maken via Carin Zijlstra, telefoon 020- 275656. Van grote meubelen, klokken, schilderijen etc. kunt u ook een foto overleggen. Voor taxatie van grote collecties bestaat tevens de mogelijkheid tot een bezoek aan huis. WIE KUNST OF ANTIEK WIL VEILEN, KOMT NAAR SOTHEBY'S. Kunstveilingen Sotheby Mak van Waay B.V Rokin 102,1012 KZ Amsterdam.Telefoon020-275656. MILAAN (ANP) - Het be stuur van AC Milan heeft vrijdag copieën van de gete kende contracten van Gullit en Van Basten overhandigd aan de Italiaanse voetbal bond. Dat maakte een woordvoerder van de club bekend. Voorzitter-eigenaar Berlusconi van de Noorditaliaanse vereni ging gaat er van uit, dat beide Nederlandse internationals volgend seizoen naar Milaan komen. Ajacied Van Basten zegt nog steeds geen besluit te hebben genomen. Over de details rond Van Bastens contract werd niets be kend gemaakt. Wel is de waar schijnlijkheid toegenomen, dat Van Basten na dit voetbaljaar Ajax verruilt voor AC Milan. PSV'er Gullit, voor wiens komst Berlusconi 17 miljoen gulden over had, was deze week al in Milaan om zich voor te stellen aan de pers. De leiding van Ajax wilde vrijdagmiddag niet diep in gaan op het bericht, dat Van Basten een contract bij AC Mi lan heeft getekend. Ajax-direc- teur Arie van Eijden: „Ik heb van diverse kanten gehoord, dat AC'Milan het contract aan de Italiaanse bond heeft over-, Dit zijn geen contracten die Van Basten tijdens de trai ning in het Olympisch Stadion voorgehouden worden. De handtekeningenjagers moeten blijkbaar meer moeite doen dan AC Milan om aan de felbegeerde krabbel van de Neder landse topscorer te komen. - fotoanp handigd. Officieel weet Ajax nog van niets. Noch van Van Basten, noch van AC Milan hebben we iets gehoord. Verder wil ik niets over deze zaak zeg gen". Van Basten was vrijdag, evenals zijn zaken waarnemer Cor Coster, niet bereikbaar voor commentaar. De Ajacied heeft steeds verklaard nog geen beslissing te hebben geno men. De spits krijgt volgende week de uitslag van het don derdag in Utrecht verrichtte onderzoek van zijn rechteren- kelgewricht. De al vier maan den opspelende enkel werd daar in een speciaal scan-ap paraat bekeken. Een onder zoek, dat ongeveer 50.000 gul den kostte. David Pate blijft goed spelen in Tokio. Na Lendl versloeg hij nu ook Johan Kriek. - fotoap NIEUWSOVERZICHT AMSTERDAM (ANP) - John Bosman is door de UEFA voorlo pig voor één duel geschorst naar aanleiding van zijn rode kaarl in de Europa Cup-wedstrijd tegen Real Zaragoza. Normaal ge sproken had de tuchtcommissie van de Europese voetbalunie de strafzaak tegen de Ajacied en Zaragoza-verdediger Guerri, die eveneens rood kreeg, vrijdag behandeld. In verband met Goede Vrijdag is de zitting naar vrijdag 1 mei verschoven. Ook Blind mist door zijn tweede gele kaart woensdag de return in Amsterdam, waar Ajax de ldeine voorsprong (3-2) verdedigt. Dondermiddag ontving Ajax de telex vanuit Bern, waarin de schorsing van Bosman werd bevestigd. Ajax zal geen schrifte lijk verweer voeren tegen de rode kaart van de spits. TOKIO (RTR) - David Paté, die in het Grand Prixtoemooi van Tokio Ivan Lendl al had uitgeschakeld, is vrijdag doorgedrongen tot de halve eindstrijd. De Amerikaan, als vijftiende geplaatst, won in twee sets van zijn uit Zuid- Afrika afkomstige landge noot Johan Kriek. Scott Davis, die eerder de vermoeide Mecir had verrast, schakelde vrijdag in de kwart-finales opnieuw een aanzienlijk hoger ingeschatte tegenstander uit. Davis won in twee sets van Jimmy Con nors. Stefan Edberg was ster ker in de Zweedse kwart-fi nale dan Anders Jarryd. De uitslagen van vrijdag zijn verder: beren enkelspel, kwart-finales: Scott Davis (VSt)-Jimmy Connors (VSt) 6-3,6-4; Stefan Edberg (Zwei- Anders Jarryd (Zwe) 6-3, 6-2.Pate (VStj-Johan Kriek (VSt) 7-5, 6-2; Andres Gomez (Ecu)-André Agassi (VSt) 6-2,6-0. Dames enkelspel, halve finales: Barbara Gerken (VSt)-Etsuko Inoue (Jap) 6-1,7-6; Karatina Malejeva (Bul)-Betsy Nagelsen (VSt) 4-6,7-6, 6-3. De uitslagen van de kwartfinales van het toernooi in Nice zijn: Kent Carlsson (Zwe)-Ronald Agenor (Hai) 6-2 6-1, Thierry Tulasne (Fra)- Aaron Krickstein (Isr) 7-5 7-6, Emilio Sanchez (Spa)-Marian Vajda (Tqj) 6-2 6-2, Andrei Tsjesnokov (Sov)-Martin Jaite (Arg) 7-6 6-2. De resultaten van de wedstrijden uit de derde ronde van het dames- toernooi van Amelia Island rijn: Helen Kelesi (Can)-Claudia Kohde Kitsch (WD1) 6-3,6-4; Hana Mandlikova (Tsj)-Rosalyn Fairbank (ZAf) 6-4, 6-2; Zina Garrison (VSt)-Carling Bassett (Can) 6-1, 7-5; Gabriela Sabatini (Arg)-Mary Jo Fernandez (VSt) 6-1, 6-4; Kathy Rinaldi (VSt)- Lori McNeil (VSt) 6-3, 6-1; Manuela Malejeva (Bul)-Regina Marsikova (Tsj) 6-4,6-0; Terry Phelps (VSt)-Monique Javer (VSt) 6-3, 6-2. NIJVERDAL (ANP) - Na vier van de elf ronden in het natio naal damkampioenschap heeft titelverdediger Rob Clerc een achterstand van drie punten op oud-wereldkampioen Jannes van der Wal. Clerc kwam voor de vierde keer, vrijdag tegen Krajenbrink, niet verder dan remise. Van der Wal strafte een 'zelfmoordac tie' van Vermin af en liep weer een punt weg van zijn naaste achtervolgers, Gérard Jansen en Hendrik van der Zee, die bei den niet verder kwamen dan een puntendeling. De uitslagen uit de vierde ronde zijn: Jannes van der Wal-Hans Ver min 2-0, Johan Krajenbrink-Rob Clerc 1-1, Hans Jansen-Gérard Jan sen 1-1, Hein Meijer-Geert van Aalten 1-1, Auke Scholma-Jeroen Goudt 1-1, Wieger Wesselink-Hendrik van der Zee 1-1. De stand is: 1. Van der Wal 7 punten, 2. Gérard Jansen en Van der Zee 5,4 Clerc, Hans Jansen, Krajenbrink, Meijer en Vermin 4,9. Van Aal ten, Scholma en Wesselink 3,12. Goudt 2. BRUSSEL (ANP) - De koplopers in het schaaktoernooi van Brussel hebben de tweede helft bijzonder rustig ingezet. Zon der uitzondering namen ze vrijdag een snipperdag op. Het gevolg was een lawine van vrijwel inhoudloze remises. Desondanks nam Kasparov de leiding over van Kortsjnoi. Short gaf zijn hangpartij uit de vierde ronde zonder verder te spelen op, waardoor de wereldkampioen op 514 uit 7 kwam. John van der Wiel ging er vrijdag wel voor zitten. De Leide- naar liet tegen Larsen echter zijn eerste overwinning glippen. Uitslagen zevende ronde: Short (Gbr)-Tal (Sov) 34-54, Van der Wiel (Ned)-Larsen (Den) 14-14, Winants (Bel)-Meulders (Bel) 1-0, Torre (Fil)-Kaipov (Sov) 34-34, Timman (Ned)-Ljubojevic (Joe) 34 - 34, Kortsjnoi (Zwi)-Kasparov (Sov) 14-14. Afgebroken partijen vierde ronde: Kasparov-Short 1-0, Karpov-Van der Wiel 14-14. Stand na zeven ronden: 1. Kasparov 514, 2. Kortsjnoi 5, 3. Ljubojevic, 414+1 afg.,4/5. Larsen, Timman 414,6/7. Tal, Karpov 4 (uit 6), 8. Torre 214 lafg.,9. Van der Wiel214,10. Winantsll4,11/12. Short,Meulders 1. EN STANDEN UITSLAGEN Veendam-Sparta 1-1 STAND Haarlem B 1 5 2 7 6-12 Groningen 7 1 4 2 6 2- 5 GA Eagles 8 1 4 3 6 5- 8 Sparta 8 0 6 2 6 8-13 FC Twente 8 1 4 3 6 3- 9 Excelsior 8 2 2 4 6 15-24 Veendam 8 0 5 3 5 9-16 Den Haag 7 1 2 4 4 7-18 PEC Zwolle 7 0 3 4 3 6-12 WK IJSHOCKEY Ajax PSV Feyenoord RodaJC Den Bosch V.V.V. Utrecht Twente Sparta Groningen FortunaS PEC Zwolle Haarlem AZ FC Den Haag GA Eagles Veendam Excelsior 27 21 3 3 45 75-19 25 20 4 1 44 71-13 27 13 6 6 34 56-34 26 13 6 7 32 42-34 26 10 10 6 30 38-31 27 8 13 6 29 32-34 26 10 5 11 25 42-47 26 7 11 8 25 26-34 27 7 11 9 25 41-40 25 6 10 9 22 35-35 26 6 10 10 22 36-41 25 6 9 10 21 43-41 26 7 7 12 21 22-48 24 6 8 10 20 22-35 24 5 9 10 19 29-46 26 5 6 13 18 17-36 26 2 13 11 17 25-46 25 5 5 15 15 28-86 KARAKTERISTIEK VEENDAM-SPARTA 1-1 (1-1). 18. Van Buuren 1-0, 33. Wijnberg 1-1 (strafschop). Scheids rechter: Barnet, toeschouwers: 4000. Geel: Nljgh. Van Buuren (Veendam). Dtliberto, Wijn berg (Sparta). VEENDAM: Hoekstra: De Haan, Wleblng, Veld mate en Mulder Steenge. Nljgh en Van der Meer: Klompstra, Van Buuren en Hulstra (Keukens). SPARTA: De Goey; Wijnberg. De Kant, Dlll- berto en Eyer; Olde Rlekerlnk, Ridderhof en Steur, Ellerman, BOckllng en Schmidt. WK IJSHOCKEY (A) IN WENEN SOVJETUNIE-ZWITSERLAND 13-5 (6-1, 3-2, 4-2). Scheidsrechter Tyszkiewicz (Tsj). Toeschouwers 2000. Strafminuten: Sovjetunie 14 Zwitserland 8. ZWEDEN-WEST-DUITSLAND 3- 0 (2-0, 1-0, 0-0). Scheidsrechter. Soebrt (Sov). Toeschouwers: 5000. Strafminuten: Zweden 16, West- Duitsland 8. TSJECHOSLOWAKIJE-FIN- LAND 5-2 (3-0, 2-1, 0-1). Scheids rechter: Banfield (VSt). Toeschou wers: 4000. Strafminuten: Tsjecho- slowaldje 20, Finland 20. CANADA-VERENIGDE STATEN 3-1 (1-0, 1-0, 1-1). Scheidsrechter: Jalarvo (Fin). Toeschouwen: 7000. Kurvers. Strafminuten: Canada 8, Verenigde Staten 8. BELGISCH VOETBAL In de Belgische voetbalcompetitie werden vrijdagavond twee wedstrijden gespeeld. De uitslagen zijn: Berchem Sport-Raclng Jet 0-0, Sporting Charleroi-Standard Luik 1-1. FRANS VOETBAL PERIODESTAND PSV 7 6 1 0 13 16- 1 Ajax 8 6 1 1 13 20- 2 Feyenoord 8 5 2 1 11 21- 7 WV 8 2 6 0 10 8- 5 FC Utrecht 8 5 0 3 10 15-16 RodaX 8 4 1 3 9 10-10 AZ 6 2 4 0 8 8- 6 Den Bosch 8 2 4 2 8 14-12 FortunaS 8 2 3 3 7 12-10 De uitslagen van de vrijdag In de Franse com petitie gespeelde wedstrijden zijn: Mondaco- Bordeaux 2-2, Marsellle-U Havre 1-1, Tou- louse-Rennes 4-2, Auxerre-NIce 2-1, Metz- Raclng Paris 0-2, Laval- Nantes 1-1, Paris SG-Sochaux 2-0, Lens-Nancy 04), Brest-Too- lon 1-1, Saint-Etlenne-Ulle 1-0. De stand Is: Bordeaux 32-46 Marseille 32-45 Toulouse 32-40 Auxerre 32-40 Monaco 32-38 Metz 32-35 Paris SG 32-34 Nantes 32-33 Brest 32-33 Laval 32-32 Uns 32-32 Nice 32- 31 Le Havre 32-30 Lille 32-29 Salnt-Etlenne 32-27 Racing Paris 32-26 Toulon 32-25 Nancy 32-25 Sochaux 32-22 Rennes 32-17

de Stem | 1987 | | pagina 11