rEUN ONS VERK denken Nog te zien Verwacht Nieuwe muziek in Kontrast Missa Solimnis in Antwerpen Bluesette in Axel Jazzreünie in Porgy and Bess Filmhuis Zuidland De Amerikaanse pausin weerin Het Klokhuis Parsifal traditie in Opera voor Vlaanderen pgSTEM GIDS EXTRA THEATER DONDERDAG 16 APRIL in Gent station service De Vëreenigde Vrienden met paasconcert 'Heavy metal' inde Image club 'Victoria en haar huzaar' in Oostburg Enrico Macias zingt in Knokke Films in Casino Knokke qqÉDÉRLANÖ -j^kferwakw iritwoordnr. 201 10 VB Amersfoort 3l.: 033-63 5214 giro 625.000 aag inlichtingen Prinses Juliana Westerschelde. Varende expositie met schilderijen van Harald Huyser, Willy de Houck, Ma- griet Heymans en Richard Beek. Tot 1 mei. Te zien tij dens de overtochten. Galerij Nummer 7 Terneuzen. Honderden beschilderde en versierde paaseieren. Tot 25 april. Open: dinsdag t/m vrijdag 14-18 uur. Vrijdags ook 19-21 uur. Zaterdag 14-17 uur. De Vaart Terneuzen. Foto's van Peter van Wijck. Open: dagelijks 16.30 tot 18.00 uur. Donderdag ook 19-21 uur. Art House Biervliet. Versierde eieren van verschillende kunstenaars. Verder droogbloemen van Lucia Robert- Wijnen en aquarellen van Krijn Doollaard. Tot 30 april. Open maandag t/m vrijdag 9-12 uur. Zaterdag 9-12 en 13-16 uur. L'Escaut Terneuzen. Werk uit vaste collectie van Galerie L'Esprit Clinge. Streekmuseum IJzendijke. Expositie 'De Posterijen in verleden en heden'. Tot 25 oktober. Open maandag t/m vrijdag 10-12 en 13-17 uur. Weekend 14-17 uur. Galerie Trouvaille en Churchill-hotel Terneuzen. Schil derijen van J. Durivault. Tot 31 mei. Open tijdens win keluren. Kunstuitleen Middelburg. Werk van fotografen Paul den Hollander, Eric van Straaten en Wout Berger. Tot en met 4 april. Ook keramiek van Roel Mollema. Tot en met april. Open: dinsdag t/m zaterdag 13-17 uur. Donderdag 19-21 uur. CLINGE - In Galerie Esprit te Clinge wordt zaterdag 18 april een expositie geopend van schilderijen van Mado Schoolmeesters en beeldhouwwerken van Evangelis Co- trotsos. Om 16.00 uur verzorgt Frans Niemijer, de oud-direc teur van het cultureel centrum De Beijerd en de stads schouwburg in Breda, de inleiding. Op verzoek van de beide exposanten zal de opening van de tentoonstelling muzikaal worden opgeluisterd door het Kuiper Ensemble. Het kwartet bestaat uit twee violisten, een bassist en een fluitist. Zij vertolken klas sieke werken die voor deze samenstelling gecomponeerd zijn. De expositie loopt tot 28 mei. Galerie Esprit is geopend van woensdag tot en met zondag van 13.30 tot 17.30 urn en op afspraak. 7 ON E DATE is een band af komstig uit Zeeuwsch- Vlaanderen en opgericht eind 1986. De band bestaat uit Mariëlla Greten-Tirotto (vo cals), Martin Fleurbaay (gi taar), Donal de Braai (saxo foon), Patrick Lockefeer (synthesizer/dwarsfluit), Mi randa Koks (backing vocals), Heins Greten (basgitaar) en Ferry Fassaert (drums). Ondanks het geogra fisch isolement willen de bandleden zowel in Ne derland als in het aan grenzende België hun mu ziek voor een groot pu bliek ten gehore brengen. Het repertoire bestaat grotendeels uit eigen com posities, waarin diverse elemente uit de jazz, rock, funk en klassieke wereld verenigd zijn tot swin gende up-tempo-songs en enkele ballades. Daar naast worden enige be werkingen van covers ge speeld. Het muzikale concept is gebaseerd op de ruime er varing en uiteenlopende achtergronden van de di verse bandleden. '7 On e Date' is een live-band met een dynamische podium act. Daarnaast zullen plannen voor het opnemen van de debuut-single in de herfst van 1987 gereali seerd worden. Te beluisteren in de Po diumzaal van het Houten- kwartier in Hulst, zateag 18 april. Aanvng 22.00 uur. Toegang vijf gulden in de voorverkoop en op de avond zelf zes gulden. LUD.WIG VAN Beethoven leed aan een steeds voortschrijdende doofheid. Het is ongelooflijk dat een man prachtige mu ziekpartituren kan schrijven, terwijl hij ze zelf nooit echt heeft horen klinken. Toch componeerde hij nog schitterende symfonieën, terwijl hij zelf stokdoof was. De Missa Solemnis, die vanavond door het Koninklijk Filharmonisch Orkest van Vlaanderen onder leiding van Günther Neuhold wordt uitgevoerd, was zo'n werk. Als solisten treden op Carmen Reppel (so praan), Marga Schiml (alt), Bernhard Büchner (tenor) en Erich Knodt (bas). Voor deze bijzondere uitvoering werd het koor van de Dresdner Staatsopera geën gageerd. De reputatie van dit koor en de inzet van de solisten en het orkest staan in voor een kwalitatief hoogstaande avond muziek. Het concert in de Elisabethzaal begint om 20.00 uur. - FOTO AP lijk is vastgelopen. Zijn vrouw heeft een relatie met een huisvriend en zegt dat ze altijd van één man heeft gehouden en met een ander is getrouwd. De kusteriticus vergelijkt zijn leven met de toestand van de wereld. Volgens hem lijkt de toestand van de wereld op zijn eigen toestand. De wereld is ook vastgelopen en op de verjaar dag van de criticus breekt de oorlog uit. Aanvang 20.00 uur. Entree ƒ6,- CJP/ Pas 65 ƒ5,-. VANWEGE DE grote belangstelling wordt 'De Amerikaanse pausin' van Esther Vilar hernomen. Vanaf 16 april tot 15 mei in het theater Het Klokhuis aan de Damiaansteaat 4-4A te Antwerpen. Een schitterende produktie die gebracht wordt door Ivonne Lex. Elke donderdag, vrijdag en zaterdag om 20.30 uur en zondag om 15.00 uur. In het jaar 2014, wanneer eindelijk voor de eerste keer een Amerikaanse pausin de troon bestijgt, zijn er al veel hervor mingen doorgevoerd, maar het resultaat van de liberalisering is een totaal geruïneerde kerk. Zelfs de televisie-uitzending van deze ambtsaanvaardings rede moet met reclamegelden gefinancierd worden. Het to- neelstut is onstaan uit Esther Vilar's bedenkingen rond de rei zen van Johannes Paulus 2 en de discussie binnen en buiten de kerk van de progressieven die de strengheid en het reactio naire karakter van de kerk verwerpen en een reformaite eisen, bijvoorbeeld de opheffing van het verbod op het pries terhuwelijk. Volgens Esther Vilar is deze liberalisering niet wenselijk vermits de mensen hun vrijheid niet kunnen dragen. De kerk geeft een doel, een richting aan het leven, legt gedragslregels op waaraan men zich moet houden, legt vast wat goed en kwaad is.... Al deze dingen kan de mens niet zelf en daarom is de kerk nodig. 01150-30790 DE HEAVY METAL bands Stormchild en Surrender spelen zondag 19 april in de Image-club te Terneuzen. De Zeeuws-Vlaamse band Stormchild bestaat twee jaar. I De groep speelt covers en I eigen werk en bestaat uit I Marcel Prins (gitaar), He il' laire Risseeuw (gitaar), Renzo van Poucke (drums), Jelle de Groote (zang) en Ed win Roelans (bas). Surrender is afkomstig uit Heinkenszand en bestaat momenteel uit Johan van de Swaluw (zang, bas), Fons van Swaal (drums) en Kees Won- dergem (gitaar, zang). De band speelt vooral eigen werk, maar ook covers van groepen als AC/DC, New Ad ventures en ZZ-Top. Het concert begint om 20.00 uur. Entree 4,-. Andrei Tarkovski. JHE SACRIFICE van de onlangs overleden Russische regisseur Andrei Tarkovski draait janavond in Filmhuis Zuidland in Terneuzen. jij de hoofdrollen zijn Erland Josephson, Susan "eetwood en Valerie Mairesse te zien. De film vertelt het verhaal van een kunst- «iticus die vroeger acteur was. Juist op het foment dat hij de top als acteur bereikte, »pte hij met toneelspelen. Hij schaamde zich t steeds een ander te zijn. v öjn nieuwe beroep kan hem ook niet meer ilen. Daar komt nog een sbij dat zijn huwe- DE HARMONIE De Veree- nigde Vrienden uit Sas van Gent geeft zondag 19 april, eerste paasdag, een concert in de bovenzaal van De Vlaanderen. Behalve de vol tallige harmonie, nemen de drumband en een koper- en klarinet-ensemble aan dit concert deel. De drumband van de har monie opent het concert zon dag om 15.00 uur, waarna een otpreden van Rodney Hof man en Bart Neyt volgt. Har monie De Vereenigde Vrien den, onder leiding van Johan de Witte, speelt voor de pauze vier werken, waaron der Rossini's De barbier van Sevilla. Na de pauze treden Roger Neyt en Maddy Ran- schaert op in een klarinet duo. Ook treedt dan een koper-quintet op met The Old Castle en Frère Jac ques. De harmonie besluit tenslotte het concert met vier nieuwe werken. Enrico Macias. - FOTO ARCHIEF DE STEM ENRICO MACIAS en zijn or kest onder leiding van Henri Rierat treden zaterdag 18 april op in het Casino van Knokke. Wie het wil bijwo nen moet over een fikse beurs beschikken want de entree varieert van 1.000 tot en met 1.2000 Bfr. Macias, een Franse Alge rijn, moet in 56 een keus ma ken tussen zijn gitaar en een post als onderwijzer in zijn geboorteland. Hij besluit dat de school hem meer zeker heid geeft, maar regelmatig laat hij zijn leerlingen mu ziek horen. In '61 vertrekt hij naar Frankrijk en na vele baantjes mag hij een jaar la ter optreden in een cabaret. Daar wordt hij per toeval ontdekt door Raymond Ber nard die een plaat van Ma cias laat opnemen. Het is 'Adieu mon pays' en het nummer 'Cinq Collones a Une' bezorgt hem de naam van 'de zanger van één mil joen Algerijnse vluchtelin gen'. Het jaar daarop heeft hij zijn naam definief gevestigd .en het duurt niet lang meer of heel Frankrijk ligt aan zijn voeten. In '65-'66 ver koopt hij anderhalf miljoen lp's en zingt in vele landen. Aanvang concert 21.00 uur. Een vader die na achttien jaar opduikt. Liefde, sex, verwachtingen en verloren dromen tussen reserve-on derdelen en de geur van af gewerkte olie. Dit zijn de in grediënten die Gildas Bour- det gebruikte om een pak kend toneelstuk te schrijven: Station service. Vanaf 25 april in het Ne derlands Toneel Gent dage lijks (behalve woensdag) om 20,00 uur en op zondag om 15.00 uur. 'Jean de Florette' van Claude Berri draait van avond. Morgen is van hem 'Manon des Sources' te zien. EEN POMPSTATION zon der klanten. Afgesneden van de buitenwereld. Af en toe het geraas van een nabij ge legen vliegveld. Een moeder met drie dochters, de 'achter blijvers' van de kleine mid denstand. Dolly Dots. DE DERDE Zeeuws-Vlaamse huishoud-, hobby- en mode- beurs in Axel wordt opgesierd met optredens van vele be kende Nederlandse artiesten. Zaterdag 18 april Bassie en Adriaan voor de kinderen om 13.30 uur en vanaf 21.00 uur een daverende show met Bluesette - FOTOARCHIEF DE STEM en enkele soundmixers. De Dolly Dots komen maandag op draven om 13.00 uur en vanaf 21.00 uur is er dan weer een op treden met regionale bands zoals Draften Blues en de FFFF- band. Bluesette verzorgt ook de slotavond op 21 april met me dewerking van de De Zangeres Zonder Naam en Lilian Aer- sens. IN DE filmzaal van het Ca sino te Knokke is tot en met 23 april dagelijks, behalve zaterdag en zondag, een film te bekijken. Het Casino draait altijd in de vakantie periode films. - FOTOARCHIEF DE STEM tot slot South Jazzband te zien en te horen. Sinds de dood van Frank Koulen zet de Terneuzense stichting Jazz het werk van 'de neger' voort. Kou len zorgde ervoor dat Ter neuzen een jazzstadje werd. Hij introduceerde de New Orleans streetparade en was de grondlegger van het nu niet meer weg te denken jaarlijkse jazzfes- tival. Aanvang reünie happe ning beide dagen om 21.00 uur. Entree ƒ12,50. Passe partout 20,-. Maandag 20 april 'Otello' van Zeffirelli, dinsdag 'Levy et Goliath' van Gérard Oury, woensdag 'Mona Lisa' van Niel Jordan en tot slot draait donderdag 23 april 'Charlotte for Ever' van Gainsbourg. Aanvang dagelijks 21.00 uur. Entree 200 Bfr. DE JARENLANGE in Ant werpen bestaande traditie om tijdens het paasweekeinde voorstellingen van het mu ziekdrama Parsical van Ri chard Wagner te spelen, wordt ook dit jaar geëerbie digd. Op 17, 19 en 25 april wordt Wagner's tijdloze ver haal over de verovering van de menselijke zelfkennis ge bracht in een Duitse regie en onder leiding van de dirigent die in België gezien wordt als een Wagner-kenner: Frits Celis. Wagner stelt zich in deze opera de vraag of Parsifal de nieuwe verlosser wordt. De vrouwelijke figuur Kundry is raadselachtig. Zij toont een dubbel gezicht: zij is graalbo- de, de zwijgzame dienster der ridders, spionne van Klings- or, een oeroude verleidster, Herodus dochter en Maria Magdalena tegelijk. Zij is vol gens Wagner het symbool van het eeuwig vrouwelijke en het symbool van goed en kwaad. Door haar kus zal Parsifal plots het geheim van de wereld kennen. Met als solisten onder an dere Karl Riddebusch, H. Hoffmann, M. Capelle, J. Se- gani en F. van Eetvelt. Aanvang 17 en 25 april 18.30 uur en 19 april 15.00 uur. DE ZOMA brengt komende week vier maal de operette 'Victora en haar huzaar' in bet Ledeltheater te Oostburg. De operette is van de hand van P. Abraham. De leden van de Zeeuws- Vlaamse Operette en Musical Amateurs worden bijgestaan door de Belgische Christian Louckefeur die Victoria speelt. De regie is in handen van Hugo Segers uit Antwer pen. Zijn landgenoot Hans Swinnen is de muzikaal lei der. Het orkest, dat bestaat uit leden van het Nationaal Orkest van België en de Opera van Gent stat onder leiding van Edwin Gossije. De operette vertelt het verhaal van Victoria die hoort dat haar verloofde haar geliefde huzaar, ge sneuveld is in een strijd in het Verre Oosten. Uitvoeringen dinsdag 22, donderdag 24 en vrijdag 25 april' Aanvang telkens 20.00 uur. Scat Cats. PORGY AND BESS in Ter neuzen bestaat 30 jaar en dat moet gevierd worden. Vrijdag 17 en zaterdag 18 april is er een grootscheepse reünie happening met een aantal oude vertrouwde huisorkes ten in het eens zo roemruchte café van wijlen Frank Kou- lea Vrijdag treden Schelde Di xies, Ambiance Bluesband, New Orleans Mucis Com- pagny en Scat Cats op. De volgende dag zijn Captain Haddock, Pihama Jazz Kwartet met Jan Menu, Joep Peters and Friend en

de Stem | 1987 | | pagina 19