BV. ;ijn erbij k >lstoe WEK Leden FNV akkoord met cao bij NSM Camping Zeebad in Breskens breidt uit imiddeltb nsen met 30 jaar. waar jn échtte lere lan lag lood in woning t non ITI66 - In de wijk Eindexamenkandidaten stunten origineel 'Veiligheid op de Westerschelde is gewaarborgd' Binnenkort beleids plan Sluiskil-Oost B EN W: ONEERLIJK REFERENDUM SPORTHAL IN KLOOSTERZANDE ien, ipassinge tijd toch t. MAAL Sassenaar ledreigde PZEM- «ersoneel DÉRLAN0 PPR toch achter actie Borssele Jongentje (9 jaar) verdronken in Hulst West Ham United tekent contract AUTOGLASSERVICE RUIL DONDERDAG 16 APRIL 1987 MITSUBISHI tGE i VEERTIG EENVOUDIGE HUISJES EN EXTRA STANDPLAATSEN 1e RIJEXAMEN W. VERMEULEN &2L| EN DE MAAT B.V. MENTEN JRSTEEN noaMervvöÜ KLOOSTERZANDE - De onderwijzers op de ba kscholen in Hontenisse, en met name in Vogel- warde, hebben de kinderen zodanig 'bewerkt', jat de jeugd tijdens het referendum massaal te len de sporthal heeft gestemd. '«toonstelling Wterschelde IJskast Terneuzen MINISTER SMIT-KROES OVER POD: 'NIET AUTOMATISCH SLOPEN' 'Goede beeld vorming Terneuzen is nodig' -1984 1S 1983 ..goud met... 15 CTD 1981 >ran|o1982 1 metallic.19^ 1, goud met... ic 1l„ etalllc1981 1982 l .rood1982 aanbiedingen arken DE STEM VAN ZEELAND ruil mogelijk MOTORS CORPORATION Peurssenstraat aardenburg Tel. 01177-1280 d onze verslaggever pESKENS - Camping Lebad wordt vergroot met Lt hectare. Op het nieuwe =irein, naast de Breskense jijlt Het Heem, komt een eertigtal eenvoudige huur- luisjes. De rest van het Luwe gedeelte wordt ge- Likt om nieuwe stand plaatsen te creëren voor jste gasten. nieuwe eigenaar van Zee- bad, J. van de Velde, maakte de plannen gisteren bekend. De camping bij Breskens is mo menteel tien hectare groot en biedt ruimte aan 530 eenheden. De ondernemer wil het bedrijf dusdanig vergroten dat er ruimte is voor 700 eenheden. Begin dit jaar nam de fami lie Van de Velde Zeebad over. De familie is ook eigenaar van camping De Pannenschuur te Nieuwvliet De Breskense cam ping is aangekocht omdat de zoons van Van de Velde ook het recreatievak in willen. Hoeveel huisjes er precies komen, is nog niet exact be kend. „Tussen de 25 en 50", al dus J. van de Velde. Ook is nog niet duidelijk wanneer met de bouw wordt begonnen. De plannen zijn nog niet helemaal rond, ook is de gemeente offi cieel nog niet op de hoogte. Het ligt in de bedoeling een ge deelte van de huisjes te verhu ren en een deel te verkopea „De uitbreiding is nodig om de kwaliteit van Zeebad te ver hogen. Straks mag het niet meer voorkomen dat tijdelijke gasten kamperen tussen de vaste gasten", aldus Van de t27 Velde. „Nu straat alles schots en scheef en daar komt nog eens bij dat de vaste staan plaatsen volgens de wettelijke normen te klein zijn. Ik wil daar verandering in brengen. De jaarplaatsen moeten groter worden". Naast Het Heem komen huisjes om zo tegemoet te ko men aan de bezwaren van de bewoners. Die willen niet dat direct naast him wijk een ter rein komt voor tijdelijke cam- pinggasten omdat ze dan last hebben van herrie. 'Kinderen waren beïnvloed Geslaagd op het Marjon de Letter Koewacht Autorijschool ST. JANSTEEN 6 en 16828 3r dan 30 jaar ern rten lustreerde kleurencalalogus th/vend Ier inzage Telefoon 01660-2650 SAS VAN GENT-De rijks politie groep Midden teuwsch- Vlaanderen heeft gistermiddag de Sas senaar T. S. aangehouden en ingesloten. lij een huiszoeking in zijn wo- ling aan de Westdam werd een ichtdrukpistool gevonden dat b beslag werd genomen. Hier- had de man kort daarvoor sikele werknemers van de fflM bedreigd toen deze bui- zijn woning de electrici- Ititsvoorziening tot het pand wilden afsluiten. Het PZEM- ersoneel waarschuwde de po- die vier agenten in kogel- vrije vesten naar Sas van Gent londenS. arresteerde. giro Burgemeester A. Kessen zei dat gisteren tijdens de ^vergadering. „Er is", zo reageerde hij op vragen ran W. Gelderland, „geen sprake geweest van een be- rnste keuze. Wat er gebeurd is, noem ik indoctrinatie". wethouder P. Mangnus de volksraadpleging neerlijk*. Hij wimpelde het fote aantal tegenstemmers te- ;tn een spo.rthal af op een ano- iiem pamflet dat kort voor het tierendum op grote schaal in Ie gemeente is verspreid. In de 9 vhistelkerke is de 62-jarige uit Breskens dood in 1 woning aangetroffen, man moet wel vier we- 1 in zijn woning gelegen lebben. jonenden vonden het toch «1 wat vreemd worden dat de zich niet meer vertoonde, hij normaal alle dagen kwam. De politie werd geschakeld en met de eige- w van de woning heeft men toegang tot de woning ver- "ft Daar bleek de man in bed te liggen. Uit de lijk- ®ouwing is gebleken dat hij natuurlijke dood is gestor- ft onze verslaggever J^LST- In de bibliotheken Hst en Kloosterzande is n tentoonstelling te zien 'r'r de deltawerken, deze is ingericht door het antwoord"': ,Ws Documentatie Cen- 3800 VB Amers en bestaat uit foto's en Tel: 033-63 «ntenkrupsels. 625 te de Hulster bibliotheek f®en belangstellenden de m bezoeken tot 28 'incr£*n üc *n Kloosterzande X de tentoonstelling O 28 april tot 19 mei. Te cL ,i?en tijdens de ge lijke openingstijden 'de bibliotheken. folder werd de inwoners opge roepen zich tegen de sporthal uit te spreken, omdat het pro ject een te zware aanslag zou betekenen op de financiën van de gemeente. Wethouder Mangnus hield de raad gisteravond nog eens de cijfers voor van de deelnemers aan het referendum tussen de 10 en 40 jaar. In die groep zitten de meeste potentiële gebrui kers van een sporthal. Enkel in de kern Kloosterzande stemde een redelijke meerderheid voor. In de andere dorpen stemden de meesten tegen. Met name in Vogelwaarde bleek slechts twintig procent voor een sportaccommodatie. „Het bestaat niet dat er zoveel ver schil zit in dat stemgedrag", al dus de wethouder. „Het is dui delijk. Er is wat gedaan, er is wat gespeeld. Maar wat en door wie, daar zullen we wel nooit achter komen Het is geen eerlijk referendum geworden door vooraf die tegenactie te organiseren". Volgens W. Gelderland was de uitslag zo klaar als een klontje. Hij meende dat de sporthal- plannen nu wel weer voor een paar jaar de ijskast in kunnen. Door het cijfergegoochel van de wethouder raakte hij niet on der de indruk. „Het college kan beter de hand in eigen boezem steken. De voorlichting vooraf naar de bevolking toe was ge woon zeer zwak. Raadslid C. Roctus sprak van een 'ongezonde rivaliteit' tussen de kernen Vogelwaarde en Kloosterzande. „Ze hebben in Vogelwaarde gezegd: een sporthal, dat nooit. Wie de ac tievoerders zijn geweest weten we niet, omdat ze te laf waren hun naam op het pamflet te zetten". Van onze verslaggever GOES - De Zeeuwse PPR zal toch het actieweekend op 24, 25 en 26 april bij de kerncentrale Borssele on dersteunen. De Radicalen besloten daartoe nadat ac tievoerders en autoriteiten het eens werden over een vreedzaam verloop van de acties. De PPR doet een beroep op alle betrokkenen om dat vreedzame karakter te handhaven Bij de blokkade -aanvanke lijk voor de PPR reden om he lemaal niet mee te doen- blijft de PPR vraagtekens zetten, vooral dan bij de lange duur: 28 uur. De partij vindt dat een blokkade van enkele uren evengoed duidelijk maakt dat kernenergie niet kan. Het PPR-standpunt -tegen de kerncentrales- staat recht overeind. Daarom, zegt het partijbestuur, 'legt de ernst van de situatie rondom de kern energie meer gewicht in de schaal dan enkele bezwaren te gen de gekozen acti vorm'. ïf- - Galeislaven halen de rector van het Janseniuscollege in Hulst thuis op en voeren hem mee. - roro s oe stem cor j. de boes Van onze verslaggever HULST/TERNEUZEN - Het eeuwenoude vestingstadje Hulst verkeerde gisteren in Romeinse sfe ren. De eindexamenkandidaten van de Jansenius scholengemeenschap hadden óp hun laatste schooldag rond het thema 'de klassieke oud heid' een dagvullend programma sa mengesteld waarvan de resultaten niet alleen op school maar ook in Hulst zelf goed zichtbaar waren. Voor een gewone burger was er gister middag, op de eerste zonnige dag in april, geen plaats op de terrasjes die massaal door de 'Romeinen' werden veroverd. En ook de straten waren bevolkt met Ro meinse magistraten. Het feest begon voor de meesten al erg vroeg. Om vijf uur werden de eerste voorbereidingen al getroffen. Een deel van de school moest namelijk nog voor aanvang van de lessen worden omge bouwd tot 'badhuis'. De eerste ludieke actie vond voor het oog van het publiek rond 8.00 uur plaats. Rector H. Cosijn, voor die dag omgedoopt tot Claudius Co sinus Caesar, werd met een open wagen, getrokken door dertig slaven, naar school gereden. Daar aangekomen richtte 'Cosi nus' zich in het latijn tot het gepeupel. Een uurtje later vonden op het school plein moddergevechten plaats gevolgd door een kruiwagenrace die een imitatie van de Romeinse wagenrennen moesten voorstellen. De race tussen leerlingen en leraren werd in het voordeel van de lera ren beslist. In de namiddag werd eerst de stad aangedaan waarna iedereen zich verza melde onder de querca sacra, de heilig eik, op het schoolplein voor een barbeque. Na het eten, rond 19.30 uur, werden de festiviteiten afgesloten met een toga party. De avond werd in twintigste eeuw stijl opgeluisterd door Draften Blues en New Generation. Mistroostig zitten de eindexamenkandi daten van Havo 5 van het Petrus Hon- dius uit Terneuzen op de stoep voor het schoolgebouw. Een uit de hand gelopen grap verhitte de gemoederen zodanig dat het er even op leek dat er voor de kandi daten een vroegtijdig einde aan de festi viteiten gekomen was. Gelukkig bleek het allemaal een storm in een glas water, en sloten de leerlingen de laatste school dag in goede harmonie met de schoollei ding af. Zoals te doen gebruikelijk is hadden.de eindexamenkandidaten van de scholen gemeenschap voor de laatste schooldag allerlei activiteiten op touw gezet. De leerlingen van havo 5 bedachten spon taan een ludieke stunt. De erste en tweede verdieping van het schoolgebouw werden met kettingen, hangsloten en cij fersloten afgegrendeld. Hierdoor dreigde het hele morgenrooster te worden ver stoord. Rector A. Jansen: „Afgezien van het feit dat tegen de afspraken in de les sen 's morgens verstoord werden, kwam ook de veiligheid in het geding, zodat ik de jongelui vriendelijk doch dringend verzocht heb de actie te beëindigen". Toen de jongelui hier niet direct op rea geerde, kregen ze te horen dat ze dan maar naar buiten moesten. Demonstra tief namen ze plaats op de stoep. Na enig overleg kozen de leerlingen eieren voor hun geld. De doorgangen werden vrij ge maakt en de leerlingen konden weer aan de feestelijkheden deelnemen. De mavo leerlingen deelden aan de leerkrachten rozen uit als blijk van waardering. De VWO-leerlingen zagen meer in een ge schreven rapport voor de leerkrachten waarin het lesgeven, de kleding en de originaliteit van de leerkracht beoor deeld werd. Ook op het sportieve vlak ontmoetten de afdelingen elkaar. De VWO-leerlin gen wonnen deze voetbalcompetitie, en mochten uitkomen tegen de leerkrach ten. De leerlingen wonnen deze span nende wedstrijd met een doelpunt voor en nul punten tegen. Grote onrust op het Petrus Hondiuscollege in Terneuzen. Scholieren werden (tijdelijk) van school gestuurd. SLUISKIL - Tijdens twee vergaderingen hebben de leden van de Industriebond FNV, werkzaam bij de Ne derlandse Stikstof Maat schappij in Sluiskil, inge stemd met het afsluiten van een tweejarige cao met dit bedrijf. De cao voorziet in een vut-re- geling bij 60 jaar (was 62 jaar) om gedwongen ontslagen te voorkomen. Zij regelt tevens de invoering van een vijf-ploe gendienst met ingang van 1 ja nuari 1988 met een gemiddelde werkweek van 36,46 uur. Ook zijn er loonsverhogingen van 1 en 1,25 procent in opgenomen „De onderhandelingen ver liepen zeer moeilijk, met nafne de invoering van een vijf-ploe- gendienst gaf grote proble men", aldus een woordvoerder van de bond. „Wij menen dat deze arbeidstijdsverkorting in de volcontinue-dienst als eerste stap beschouwd mag worden. Ook bij NSM blijven we in de toekomst streven naar een vol ledige vijf-ploegendienst op basis van 33,6 uur per week. Dat betekent dat de ervaringen die komende jaren met het nu afgesproken vol-continue- rooster worden opgedaan, ge bruikt worden voor de onder handelingen na 1 april 1989, als deze cao is afgelopen", zo werd gezegd. Van onze Haagse redactie DEN HAAG - Een eventuele taakverandering bij de Patrouille- en Opsporingsdienst (POD) zal geen negatieve invloed hebben op de veilige en vlotte afwikkeling van scheepvaartverkeer op de Westerschelde. Aldus minister Smit- Kroes (Verkeer en Wa terstaat) in antwoord op vragen van het Zeeuwse CDA-Kamerlid Evers- dijk. Die had, naar aan leiding van een artikel in De Stem, opheldering ge vraagd over de plannen om de taken van de POD te beperken. Smit-Kroes legt in haar vragen uit dat de departementen van Jus titie en Verkeer en Wa terstaat momenteel geza menlijk onderzoeken of het door een 'zekere inte gratie' mogelijk is de in zet van patrouillevaar tuigen en de efficiency te verbeteren. De bestaande bevoegdheden en verant woordelijkheden blijven daarbij onaangetast, al dus de minister. Het gaat volgens Smit- Kroes daarom niet in de eerste plaats om het laten vallen van bestaande ta ken, maar meer om een zo doelmatige uitvoering van die taken. De minis ter wil verder, vooruitlo pend op de uitkomsten van het onderzoek, geen uitspraken doen over de toekomstige wijze van taakuitvoering. TERNEUZEN - Begin juni komt het Terneuzens college van B en W met een beleidsuitspraak ten aanzien van de toekomst van Sluiskil-Oost. Deze uitspraak is dringend nodig, zeker gezien de slechte kwaliteit waarin het wo ningbestand ter plaatse verkeert. En ook om eindelijk de onzekerheid bij de bewoners weg te nemen. B en W baseren zich daarbij op een rapport dat binnenkort door een speciale werkgroep wordt uitgebracht en waarin zowel milieutechnische als volkshuisvestingskundige as pecten onder de loupe worden genomen. „Daarbij moet niet automa tisch worden uitgegaan van slopen van de huizen", aldus wethouder J. van Rooijen gis teravond tijdens een commis sievergadering in Terneuzen. „Alle aspecten moeten tegen elkaar worden afgewogen". Sluiskil-Oost is een van de probleemgevallen in de Van onze verslaggever HULST - Tijdens het zwemmen in overdekt zwembad De Driehoek in Hulst is gisteren de negen jarige Mark Ivens uit Clinge door nog onbekende oorzaak verdronken. Het stoffelijk overschot van het jongentje werd omstreeks 16.30 uur door de dienstdoende bad meesters aangetroffen op de bodem van het zwembad. De badmeesters hebben nog ver geefs getracht het jongentje via mond-op-mond-beademing en hartmassage terug tot leven te wekken. Het slachtoffer kon niet zwemmen. De politie onder zoekt nog hoe het jongentje bij het diepe bad kon komen en hoe het ongeval gebeurd is. Van onze sportredactie TERNEUZEN - Het organi satiecomité van het sterk bezette internationale voet baltoernooi, onder bezie lende leiding van Sluiskille- naar Harry van Tiel, is er in geslaagd de Engelse top- ploeg West Ham United te contracteren. Zoals we al eerder meldden, wordt dit groots opgezette toer nooi op dinsdag 21, woensdag 22 en donderdag 23 juli gehouden. Deelnemende clubs zijn het Tsjechische Spartak Praag, het Belgische Club Brugge, het Eindhovense PSV en het En gelse West Ham United. Dins dag 21 juli zal er op het terein van Axel worden gespeeld, woensdag 22 juli is het de beurt aan Terneuzen en de finale wedstrijden worden donderdag 23 juli op sportpark Baersande in Breskens afgewerkt. Zeeuwsvlaamse Kanaalzone. Om zicht te krijgen op nog meer 'knelpunten' wordt op verzoek van gedeputeerde mr. J. Boersma een Stuurgroep ka naalzone ingesteld, waarin de drie kanaalzonegemeenten zit ting nemen, samen met GS van Zeeland. Die stuurgroep bena dert de Kanaalzone gebieds- matig en inventariseert proble men op het vlak van ruimte lijke ordening, milieu en ook op het gebied van economie. Op een opmerking vanuit de com missie dat zestig procent van de milieuproblematiek uit Bel gië afkomstig is en daarom ook de zuiderburen bij het werk van de stuurgroep betrokken moeten worden, zei Van Rooijen dat het best goed kan zijn 'niet naar de splinters in het oog van de buren te kijken maar te onderzoeken of er mis schien ook balken in onze eigen ogen zitten'. Het project duurt ongeveer twee jaar en wordt, naar Boersma had meegedeeld, mogelijk van rijkswege gesub sidieerd. TERNEUZEN - „Zeeuwsch- Vlaanderen wordt nu als een uithoek bekeken. Ter neuzen is de grootste onbe kende stad van Nederland. Wij moeten daarom nodig iets aan onze beeldvorming doen. Bedrijven in Zeeuwsch-Vlaanderen krij gen vacatures voor hoog waardig personeel niet ver vuld omdat dit gebied als uithoek wordt bekeken". Dit zei gisteravond de Terneu- zense wethouder J. van Rooijen tijdens een commissievergade ring. Aan de orde was een forse subsidieverhoging aan de plaatselijke VW, een zaak die volgens Van Rooijen alleszins gerechtvaardigd was. Aan die beeldvorming wil het Terneuzens college ko mende jaren flink gaan wer ken. Daartoe zag een concept- promotieplan het licht. Bedoe ling is in de loop van dit jaar met een goed promotie-plan naar de raad te komen. „Dat zal budgettaire cosequenties hebben", aldus Van Rooijen die erop wees dat via allerlei sub sidies en bijdragen Terneuzen al flink wat geld aan 'promotie' uitgeeft. De vrees vanuit de commis sie dat misschien dubbel ge werkt wordt, waarbij gewezen werd op de Stichting Promotie Zeeuwsch-Vlaanderen, zei Van Rooijen dat Terneuzen inder daad een onderdeel van Zeeuwsch-Vlaanderen c.q. Zeeland is, maar dat bij pre sentatie van die gebieden ook de Scheldestad aan bod moet komea „Wij willen niet con currerend, maar aanvullend gaan werken", zo zei hij. De commissie kon zich overigens vinden in de extra-subsidie van 25 mille.

de Stem | 1987 | | pagina 13