;evolg yan verplicht bodemonderzoek AIDS t niet operette en musical amateurs bestaat vijftien jaar Zoma brengt6Victoria en haar Huzaar' 'Het rooie lampje is gedoofd' in de prijzen Eis tien maanden plus tbr voor brandstichtingen Titanenopgave voor het Zeeuws Orkest PLAATSELIJK NIEUWS RKTEN ffiSTEM VAN ZEELAND 4 ZATERDAG 11 APRIL 1987 P. DE VOS: Risico Dodelijk STBURG - Door het jplicht bodemonder- jek wordt de bouw- r0nd in de gemeente ostburg per vierkante jeter 1,25 duurder. Kwaliteit Oproep Ledeltheater Achterban ETI PSP'ER HANS DUPRÉ VERDWIJNT UIT DE STATEN Tsjernobyl Emotioneel Dissident Breskens Aardenburg RECHTBANK MIDDELBURG Problemen Dodenherdenking in Sas van Gent t rdappeiterrrüjnmarkt: In Bintje n. "eld voor oogst 1986 levering mei bij 100 kg en 15 contracten oogst 1987? Stemming mei prijshoudend en a T20 rond in Oostburg duurder ns voor nodig'. - FOTOWIMKOOYMAN g- :f- )e >e- e- s- rie nu dat su- lar is- m- its re de is iet, Die op. ol- sn- aal er eft en. liet die pijn 5u- png Dat DS. er an is an) DS den >ept iuw e is iets sor bose iger nge iker ■stal nie- l of ang en daarmee gepaard gaande in fectieziekten. In het begin werd de ziekte voornamelijk gesignaleerc bij grote kattenconcentraties, zoals in de fokkerij en tentoonstellingskatten. In jaren tachtig is het ziekte beeld in Nederland verspreid en loopt de normale kat iedereen thuis het risico be smet te worden. „De ziekte ii niet toegenomen, maar diagnostiek is verbeterd", dus De Vos. Volgens hem is het virus één van de gevaarlijkste ziekteveroorzakers bij kat ten. Toch loopt het allemaal niet zo'n vaart: „Hoeveel kat ten zijn besmet weten we niet. Ik schat dat het er in Zeeuwsch-Vlaanderen kele tientallen zijn." Katten kunnen besmet ra ken door intensief onderling contact. Het virus wordt overgedragen via speeksel, urine, ontlasting en mogelijk sperma. „Maar het is abso luut gebonden aan de katte soort. Het is niet overdraag baar", zegt De Vos. Mensen moeten hun huisdier dan o® zeker niet wegdoen: „Zelf Ie pen ze geen enkel risico." Als een kat met het leukose- virus is besmet, is de afloop meestal dodelijk. Slechts enkel dier overwint zelf ziekte. Besmette dieren kun nen maanden, tot soms jaren drager van het virus zij" zonder iets te mankeren Maar als de ziekte eenmaal doorzet is het ook binnen kortste keren gebeurd. Katteleukose en Aids be horen tot twee totaal vel schillende 'groepen' virussen Een ander belangrijk ver schil is, dat er tegen leukose al enkele jaren een afdoe» vaccin bestaat „Maar da' werkt alleen preventief zegt De Vos. „Het is dus aan te raden vooraf te enten. A® ze besmet zijn helpt het ni» meer." DAM - Het team van scha Terneuzen, dat gisteren deel iswedstrijden voor het Lager n Amsterdam de tweede prüs e leerlingen uit de derde klas, ein®| schil als tweede achter de Chrisf ndrecht. De Vaart arriveerde een deel "J net succes door het praktische te slaan, zodat zij aan de theore' ij misten een vraag, waadoor ze d< iam bestond uit veiligheidsprom®1 de Fouw, W. Verboom en T. Piete „menteel kost de grond de grootste kernen 110 gulden per vierkante me ter en in de kleinste 60,-. De regering heeft bepaald dat op alle plaatsen waar sociale woningbouw komt, de grond eerst onderzocht moet worden op mogelijke vervuiling. Op die manier wil de overheid voor komen dat naderhand blijkt dat wijken op gifbelten staan zoals in Lekkerkerk, waar het Rijk een gigantisch bedrag moest uittrekken om de bodem te schonen. Het Oostburgse college van B en W stelt de gemeenteraad voor om ruim 65 mille uit te trekken om de onderzoeken te kunnen uitvoeren. Het hoopt dat dat bedrag voldoende is voor de eerste vier jaar. B en W zijn niet erg gelukkig met de nieuwe bepaling. „We moeten ook onderzoek laten uivoeren op plaatsen waar we weten dat daar absoluut geen vervuiling is", aldus wethouder J. Thomaes. „Als we laten bou wen op plaatsen waar vroeger een stortplaats, een fabriek of een garage stond, dan heeft het zin om de grond aldaar te in specteren, maar niet op plaat sen waar jarenlang weiland of akker geweest is", liet hij we ten. De prijsverhoging van de grond geldt voor alle kopers, ook voor particulieren die een eigen huis willen bouwen, ter wijl particulieren juist niet verplicht zijn om hun grond te laten onderzoeken. Op deze manier moeten ze mee betalen aan het bodemonderzoek voor sociale woningbouw. Het Oostburgs college wil het verplciht bodemonderzoek aankaarten tijdens het bezoek van minister E. Nijpels. De be windsman is deze week uitge nodigd om naar Oostburg te komen om onder andere te pra ten over de wet geluidhinder. Het voorstel komt aan de orde tijdens de vergadering van de gemeenteraad, donder dag 16 april. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Van onze verslaggever OOSTBURG - De Zeeuws-Vlaamse Operette Musical Amateurs, kortweg de Zoma, voert over ruim een week vier il de operette 'Victoria en haar huzaar' van P. Abraham op. De première dinsdag 22 april, aan vang 20.00 uur in het Le- deltheater te Oostburg. De dag daarop is er een spe ciale uitvoering voor de Zeeuws-Vlaamse bejaarden. Deze voorstelling is reeds uit verkocht. Donderdag 24 en vrijdag 25 april zijn de vol gende uitvoeringen in het Le- deltheater. Beide beginnen om 20.00 uur. De vrijdag- voorstelling is ook reeds uit verkocht. 'Victoria en haar huzaar' vertelt het verhaal van een jonge vrouw. Zie hoort dat r verloofde gesneuveld is in het Verre Oosten. Na ver loop van tijd trouwt ze met iemand anders, die ambassa deur in Japan wordt. Ze blijft echter denken aan haar ex- verloofde en vermoedt dat hij nog leeft. Het blijkt dat ze ge lijk heeft en aan het slot van voorstelling ontmoeten de twee geliefden elkaar en er [teen bruiloft. „We hebben deze maal voor een niet al te bekende ope rette gekozen", aldus voorzit ter Jeanette Wielakker. ,Maar het is een prachtige operette, niet al te moeilijk en met een schitterend gelukkig einde, een trouwpartij in Ja pan. Voorop staat echter dat we kwaliteit brengen. We zijn dan wel amateurs maar we moeten het publiek iets goeds laten horen en zien". Veertig leden van de Zoma brengen het stuk op de plan ken. Ze worden bijgestaan door de Belgische sopraan Christian Louckefeur die Victoria speelt. Verder zijn alle solisten amateurs. De re gie is in handen van Hugo Se- gers uit Antwerpen. Zijn landgenoot Hans Swinnen is dirigent. Edwin Gossije heeft de leiding over het orkest, dat bestaat uit leden van het Na tionaal Orkest van België en de Opera van Gent. De Zoma hield enige tijd terug een open dag. Het re sultaat is een twaalftal nieuwe leden. „Vooral flink wat jongeren zijn erbij geko men. Dat is prima want we kunnen niet draaien op alleen ouderen", zegt Jeanette Wie lakker. „Die twaalf nieuwe lingen zijn er nog steeds, ze zijn niet na verloop van tijd opgestapt. Dat geeft wel aan dat de sfeer bij ons goed is". De Zoma bestaat vijftien jaar. Het idee voor de vereni ging onstond tijdens het car naval in Breda. Daar waren enkele Zeeuwsvlamingen aan het feestvieren. Een van hen, Peter de Lijser, gaf tijdens een kroegentocht een aria weg. Jeanette Wielakker gaf hem daarvoor een compli- mentje en vroeg hoe het kwam dat hij zo goed kon zin gen. De Lijser vertelde dat hij lid was van een amateur ope rettegezelschap te Middel burg maar dat zijn grootste wens was een gezelschap in West-Zeeuwsch-Vlaanderen op te richten. Daar voelde iedereen wel wat voor en er verscheen een oproep in de krant. Het resultaat daarvan was de Zoma. De vereniging telde al direct zo'n veertig le den. De afgelopen vijftien jaar kende de vereniging hoogte en dieptepunten. Het vorige jaar stapte zelfs regisseur Pe ter de Lijser op na een con flict. Hij wilde meer discipli ne. Ook de vaste dirigent ver dween. Het opstappen van beide mannen heeft volgens de voorzitter geen consequenties voor het ledenbestand gehad. „We zijn hebben een nieuwe regisseur en een nieuwe diri gent. Ze hebben voor nieuwe ideeën gezorgd en het resul taat is binnenkort te horen". De vereniging verkeerde vo rig jaar ook in spanning over de toekomst van het Ledel theater. De Zoma geeft daarin al jarenlang uitvoe ringen, maar overname door de gemeente betekent dat de huurkosten veel lager liggen. Enkele dagen voordat het voorstel tot aankoop in de ge meenteraad zou komen, zag het er nog naar uit dat de merderheid tegen aankoop was. De vereniging besloot toen in actie te komen. Elk raadslid kreeg een telegram en vele leden waren aanwezig bij de raadsvergadering. De raad werd zelfs onthaald met een lied. De actie had succes Zoma aan het werk tijdens een repetitie. FOTO WIM KOOYMAN en de meerderheid stemde voor aankoop. De Zoma wil proberen dit jaar ook eens een uitvoering te geven in Hulst. „Dat is niet alleen leuk voor het publiek daar, maar ook voor ons. Wij werken nu bijna een heel jaar voor vier voorstellingen in vier dagen. We willen alle maal wat vaker optreden, want daar leer je het meest van". Ook bestaat de wens om eens op te treden in Knokke. Er bestaan ook plannen om een musical op te zetten. Na de opvoering van 'Victoria' wordt daar verder over ge sproken. IDE AANLOOP naar Zeeuwse Statenver- ezingen werd PSP'er lans Dupré 'het rooie npje in de statenzaal' enoemd. Dat Tooie mP)e' is gedoofd. Te einig Zeeuwen schaar- ffl zich achter de poli- ek van de PSP/CPN. an vijf jaar Staten, van Itot '87, is een einde ge- omen. ans Dupré, 42 jaar, wft het Statenwerk met ezier gedaan. Hij voelt oh een Zeeuw in het nd waar hij al geruime W woont. Het gezag- touwe Zeeland. „Maar antrouwen heb ik niet gemaakt. Of het is er 'ot, of ik ben er onge- °olig voor. In Zeeland is !t allemaal wat gezag- oouwer dan in de rest 'Of Nederland. Dat is ol waar. In de staten is 'onechter betrekkelijk ion bezig". 101 ttomain van Damme ientf I ACHT - Zittend aan ta- paperassen uit de staten nem, zegt Hans Dupré al™'ot te goed voorbereid te »rhem dat 'Zeeuwse statenleden ken- A h"ans,DuPré als iemand die j!1.groncüg verdiept indema- *n.nil°ifens zijn zegte te !wPat kostte in die vijf jaar «Statenlid zijn is een gOMunctie. Maar er ging I heel erg veel tijd inzit- itist* Wei •Vr^aar statenlidmaatschap „niSre 'eten passeren is on- Vandaar dat Hans Dupré met redelijk grote stap pen door die periode heen stapt. Af en toe stilstaand bij opmer kelijke momenten „In het al gemeen was er goed informatie te krijgen. Wat de ambtenaren deden, was goed. Dat staat bo ven iedere twijfel. Er was één uitzondering. Milieu. Als je dieper inging op milieu-zaken, stuitte je op graniet". De Bleijko-affaire dient als voorbeeld. Coating van buizen zou schadelijke gevolgen gehad hebben voor het milieu in de naaste omgeving. „Je vraagt gegevens, maar die krijg je dan niet. Dat is merkwaardig. Het kan ook zijn dat die gegevens er niet waren. Maar dan ben je volgens mij ook verkeerd be zig". Het heeft Hans Dupré danig bezig gehouden. Evenals de zaak over de waterschappen. Zeven waterschappen terug brengen tot twee. „Dan komt er veel oppositie. Niet vanuit de staten. Maar vanuit de achter ban. En die achterban blijkt dan sterk genoeg om het plan van tafel te krijgen. Ik snap dat nog niet goed. We hadden in Zeeland twee sterke water schappen kunnen hebbea Nu blijft het teveel versplinterd. Kan er geen vuist gemaakt worden en moet er veel geld in gepompt worden". Aantekeningen doorkijkend stuit Hans Dupré, afgestudeerd aan de Technische Hogeschool in Delft, op een aantal andere zaken die hem bezig gehouden hebbea Zoals het jaarlijks te rugkerend onderzoek naar zoet water ('Een zoethoudertje'). De regionale omroep die er niet kwam. „Jammer, want dan was het allemaal wat levendiger ge worden. Meer emoties in de commentaren die dan recht- college dat besloten vergadert". Verder Het Zeeuws Land schap. Hans Dupré herinnert zich nog dat er eens voorgesteld werd het Land van Saeftinghe vijftig jaar in erfpacht te ge ven. „Maar het jachtrecht mocht blijven. Dat voorstel heeft trouwens alleen de com missie gehaald". Hans Dupré: 't Was inge wikkelder dan het leek'. - foto de stem streeks uitgezonden hadden kunnen worden. Maar men wilde blijkbaar geen pottenkij kers. Een gemiste kans". De opheffing van het ETI Zeeland (Economisch Techno logisch Instituut) en de oprich ting van de SECG. „Toen speel den de vakbonden een komi sche rol. Zij zaten in het be stuur. Het ging niet zo goed en wat gebeurde er, we heffen het maar op. Nu is de SECG een En ook: „Men draagt uiteraard de natuur een goed hart toe. Ik kan me echter niet altijd aan de indruk ontrekken dat er andere dan natuurbelangen zijn". Neelfje Jans passeert de revue. „Ik heb geprobeerd daar een fraai educatief centrum op po ten te laten zetten. Wakmij be treft mag daar ook een hotel staan. Dat zal echt niet mis staan". Natuurlijk komt ook Tsjer nobyl ter sprake. Dat kan niet anders met 'Borssele' in de buurt. „Toen het gebeurde heb ik gelijk een debat aange vraagd. Maar dat werd op de lange baan geschoven. Er moest gewacht worden op een rapport. Dat is het rapport uit Wenen. Andere rapporten ko men er echt niet. Maar het de bat is nog niet geweest. Zodra het moeilijk wordt, dan lopen ze achter de rokken van de overheid aan". De COVRA. Een ander heet hangijzer. Daar gaat Zeeland zijn handen nog aan branden. „Het is heel gevaarlijk in Zee land radio-actief afval op te slaan en te verwerken. In het buitenland hebben we al kun nen zien dat het veel proble men kan opleveren". Bij het doornemen van de noti ties moet Hans Dupré af en toe grinniken. Zeker als hij aanbe land is bij het 'Rooseveltstudie- centrum'. Dat centrum staat in Middelburg. Wijzend op voor hem lig gende notulen zegt Hans Du pré: „Dat was 1 feburari 1985. De mooiste speech die ik ooit gehouden heb. Van literaire waarde. Dramatiek zat er in. Iedereen in de staten was geë motioneerd, incluis Hans Du pré". Het speelde juist in de tijd dat de VS Grenada binnenvielen. In Zeeland sprak men over het 'Rooseveltstudiecentrum'. „Ik heb nog voorgesteld het cen trum 'Grenada-memorial' te noemen. Het centrum is inge steld om de kennis over het he dendaagse VS te verspreiden. Om begrip te kweken voor de betrekkingen tussen Europa en de VS. Ik heb toen gesproken over een misdadig regiem. Ja, toen werd ik onderbroken door de WD. Maar ik ben daarna gewoon doorgegaan. De voor zitter vertelde later dat hij ook van plan geweest was in te grijpen. Ik heb mijn hele ver haal verteld. Roosevelt, waar het centrum naar genoemd moest worden, heeft het gehad over de vier vrijheden. Ik heb gezegd, is dat de vrijheid die bedoeld wordt? Grenada inval len. Toen speelde ook Nicara gua, de UNESCO. Een onder zeeër van de VS heet Corpus Christi. Die heeft twintig kern raketten aan boord. Daarmee kun je de hele wereld vernieti gen. En dat heet Corpus Chris ti. Dat is toch niet te rijmen". Het was doodstil in de zaal. „Je kon een speld horen vallen. Het was zeer emotioneel. Aan het eind van mijn speech heb ik het boek van Ben Traven, 'Weise Rose', genoemd. Een boek dat handelt over het echte Amerika. Het tijdperk tussen de twee wereldoorlogen. Nee, ik heb geen spijt. Ik zou het nu weer zo doen. Wat er nu in het Rooseveltcentrum gebeurt, is te eenzijdig. Niet kritisch ge noeg". Vijf jaar PSP/CPN in de sta ten. Wat is de invloed geweest? Hans Dupré, woonachtig aan de rand van Koewacht, hoeft daar niet zo lang over na te denken. „Het was ingewikkel der dan het leek. Je stuit bij voorbeeld op partijdiscipline. Zijn ze het gloeiend met je eens, maar ze stemmen tegen. Want dat vraagt de partij op dat mo ment. Wie bepaalt dat. Zijn het dan allemaal poppetjes. Ik denk toch van niet. Maar het speelt wel. In linkse en rechtse partijen. Bij links is het mis schien wat doorzichtiger. Bij rechts zijn het meer fracties buiten de fracties". „Het feit dat we daar vijf jaar gezeten hebben, heeft de PVDA geïnfecteerd. Ze hebben in die vijf jaar ook geluiden vanuit de linkse hoek gehoord. Dat is een zeer belangrijke functie geweest. In Zeeland was de PvdA toch wat dissi dent. Het sluit nu meer aan bij de landelijke tendens. Maar ik ben bang dat het effect in de komende jaren teniet gedaan wordt. Dat zou jammer zijn". FRAKTIEBERAAD - De po litieke groepering Dorpsbe langen en Toerisme houdt maandag 13 april openbaar fraktieberaad. Plaats van sa menkomst is hotel Valk aan de Grote Kade te Breskens, aanvang 20.00 uur. HONDENCLUB - Honden club Aardenburg (HCA) start op 3 mei met een nieuwe cur sus: 'Gedrag en gehoorzaam heid'. Belangstellenden met een hond van zes maanden of ouder kunnen deelnemen. De lessen zijn op zondagmorgen van negen tot twaalf uur en op dinsdagavond van zeven tot half tien. Voor 9 mei staan er overgangsproeven BI en B2 op het programma en de vereniging houdt op 23 mei promotie-wedstrijden. Be langstellenden zijn dan wel kom. Van onze correspondente MIDDELBURG - Een ge vangenisstraf van tien maanden plus terbeschik kingstelling van de regering (tbr) eiste officier van justi tie mr. Tempel vrijdag voor de rechtbank in Middelburg tegen de 25-jarige Terneu- zenaar J. M. M. stond terecht op beschuldi ging van meermalen gepleegde brandstichting en pogingen daartoe in zijn woonplaats. Op 30 april deed hij dat in een hou ten loods aan de Industrieweg, die in de vroege avond in vlam men opging. In de loods was onder meer een slagersgroot handel gevestigd. Op 18 september werden de bewoners van de Noordstraat opgeschrikt door de vlammen zee waarin een winkel in baby artikelen verloren ging. De schade bedroeg hier 400.000 gulden. In vier andere gevallen bleef het bij pogingen tot brandstichting. M. zou telkens wanneer per soonlijke problemen hem bo ven het hoofd groeiden, gehan deld hebben in een soort roes waarin hij dwangmatig tot brandstichting kwam. Herha ling van de feiten achtte de on derzoekende psychiater in zijn rapport dan ook niet uitgeslo ten, vooral ook omdat M. al eerder (in 1981) voor soortge lijke feiten met justitie in aan raking was gekomen. M. had verklaard bereid te zijn zich vrijwillig te laten be handelen, reden waarom de psychiater een geheel voor waardelijke tbr adviseerde. Mr. Tempel kon zich met dit advies niet verenigen gezien het gevaar voor de samenle ving wanneer de brandstichter zich aan de behandeling zou onttrekken. De rechtbank doet over veer tien dagen uitspraak. Van onze correspondent SAS VAN GENT - Traditiegetrouw worden op 4 mei in de ge meente Sas van Gent de gevallenen uit de Tweede Wereldoorlog herdacht. Dit jaar vindt dat gebeuren in het cultureel centrum De Speye plaats. Het begint om 19.40 uur. De bijeenkomst begint met zang door het kerkkoor van de Neder lands hervormde gemeente uit Sas van Gent, waarna loco-burge meester J. Platschorre een toespraak houdt. De harmonie De Ver- eenigde Vrienden speelt vervolgens koraalmuziek. Nadat de twee minuten stilte in acht zijn genomen lezen twee leerlingen van de lhno/mhno-school de namen voor uit het her denkingsboek van de gemeente en trompetist Robby Neijt speelt dan 'The last post'. Daarna zingen alle aanwezigen het Wilhelmus. Aansluitend gaat men naar het gemeentehuis aan de Westkade waar een eer betoon gegeven wordt door leerlingen van de basisscholen en nij- verheidschool en leden van scouting. Tot slot volgt de kransleg- ging door een ereburger van Sas van Gent en een défilé. Vlissingen-St. Jacobskerk- Voorj aarsconcert door het Zeeuws Orkest o.l.v. Louis Stotijn, M.m.v. Martij n van den Hoek (piano). Werken van H. Berlioz, F. Liszt en G. Mahler. Gehoord op 9 april. Door Jeanette Vergouwen VLISSINGEN - Componis ten als Mahler en Bruckner passen perfect in deze tijd. Wat vroeger als de excessen van de Laat Romantiek be schouwd werd, wordt door de muziekliefhebber van nu echt naar waarde geschat. Alle grote orkesten hebben meerdere symfoniën van deze giganten in het repertoire. De technische eisen voor een Mahlersymfonie zijn echter zo hoog, dat het voor een niet professioneel gezel schap een bijna ondoenlijke zaak is deze uit te voeren. Het Zeeuws Orkest heeft het aange durfd en het heeft de Titanen- opgave om de 1ste symfonie van Mahler te spelen schitterend volbracht, schoonheidsfoutjes daargelaten. Voordat het orkest na de pauze aan Mahler begon kreeg het 'mager opgekomen' publiek in Vlissingen (i.t.t. Middelburg waar de zaal weken van te vo ren was uitverkocht) een ver dienstelijke uitvoering te horen van de Marche Hongroise van Berlioz. De akoestiek van de St. Jacobskerk is niet optimaal en de orkestopstelling was onge lukkig. Daardoor klonk het ko per nogal overheersend. Door subtiel spel van de houtblazers en een volgehouden strak tempo kreeg de compositie vol doende spanning mee. Deze spanning ontbrak in het tweede pianoconcerto van Liszt. Niet alleen de inzetten waren vaak ongelijk, het geheel klonk rommelig en ongenuanceerd. Ook het aangeven van de diri gent kwam weifelend over en het was duidelijk dat dit werk niet voldoende voorbereid was. Pianist Martij n van den Hoek ving de onregelmatigheden echter uitstekend op. Hij be schikt over een goede techniek en is in staat om een gevoelvolle interpretatie te combineren met virtuoos spel. Hij overtuigde door een juiste frazering en duidelijke accentuatie. Jammer dat het instrument, de provin ciale vleugel, hem belemmerde in zijn mogelijkheden. De piano klinkt log en het bovenregister is erg droog en lelijk. Mahlers Symfonie in D 'Der Titan' is een muzikale vertaling van de gekwelde menselijke ziel die fel contrasteert met de evenwichtige sfeer met de evenwichtige sfeer van de na tuur. Het eerste deel was aan de langzame kant maar dat is ge zien de delicate partijen van de verschillende instrumenten be grijpelijk. Het orkest wist de spanningsboog onder de inspi rerende leiding van Stotijn ech ter prachtig vast te houden. Het Scherzo werd met de nodige do sis humor vertolkt. De houtbla zers blonken uit door alert rea geren. De kopers hadden het volume aangepast aan de or kestklank en leverden een be wonderenswaardige prestatie. De dodenmars werd prachtig ingezet met een zeer zuivere bassolo, overgenomen door de fagot. Dit derde deel mag (moet) soms heerlijk ordinair klinken. Mahler paart hier doorvoelde smart aan schrijnende galgen humor. Het Zeeuws Orkest ver taalde dit uitstekend, misschien nog iets te 'netjes', maar wel Mahleriaans extrovert. De strijkers kweten zich met wisselende kwaliteiten van hun taak. De altviolen zijn duidelijk te zwak. Dit kan niet gezegd worden van het slagwerk dat een niet onbelangrijk aandeel heeft in deze symfonie die ein digt in een klankenrijk hoogte punt. De paukeniste leverde puik werk. Een concert waarin een or kest 'groeide' en dat lang zal nazinderen bij de muzieklief hebbers.

de Stem | 1987 | | pagina 21