M ACTIEF lonusj SPORT mmmwomoumim tolf Gölz verspeelt leiderstrui in Ronde van Baskenland WEEDE GROTE OVERWINNING DIT SEIZOEN VOOR VAN VLIET Poolse rit-zege in Nedersaksen Oranje vrijuit, maar ook vogelvrij NOC wijst zeven schaatsers aan voor Winterspelen giro 797 vanaf 599.* vanaf 899.- vanaf 349.- JE STEM SPORT 2 DONDERDAG 9 APRIL 1987 in Partycentrum Breda iishoudelijke dienst comt ons helpen agazijnhulpen ten Bakker B.V. Van der Poel stapt af na standje jury Vrachtwagen veroorzaakt valpartij WEVELGEM - Het wielerseizoen loopt nog tot half oktober, maar na ruim twee maanden com petitie kan Teun van Vliet eigenlijk al met va kantie. Anderson niet in Parijs-Roubaix Ruiters in staking bij finale wereldbeker AMATEUR VERRAST PROFS IN RONDE VAN DE VAUCLUSE HOCKEY-TOERNOOI DAMES IN EDINBURGH NIEUWSOVERZICHT Rugbyploeg tegen Tsjechoslowakije Arnold Vanderlijde simpel verder Judoka Wilhelm niet naar EK-toernooi yO.V.V. Actie Mozambique STICHTING MENSEN IN NOOD STICHTING OECUMENISCHE HULP T19 hoede, snelle service gaat u ken, maar als het op service bctief, veel voordelen. Bij de e plaatsing en daarna tiptop |s, 40 verschillende video's Actief 'n toonbeeld als het traat 4 denkt door de inruilbonus van f 2.050,- ensen die ruimte nodig hebben. En hoogste komfort. De inruilbonus op >460,-. Wanneer u besluit de super i, wordt dat een royale f 4.650- nus hoeft u veel minder bij te Overtuig uzelf en breng een bezoek W8/BOVAG ïrslijst BtOOOr- xoeo^ 3^50^ SJSGr 5£50^ JL250r Austin dealer inruilrichtprijs 9.330.- 9.990,- 13.380- 16.345- 9.300- 12.230,- 17.940- 11.087,- Bi) aankoop van bijv een Mini E Metro Surf 1 3 - 5 drs Maestro 1 3 LS 5 drs. Monlego 1 6 LS Estaie 5 dl Mini Mayfair MC Metro I 3 3 drs Maestro 1 6 Mayfair 5 des Monteeo 2 0 HL Estate nercial modellen uitgezonderd Voorwaarden ANWB/BOVAC nt min 5 maanden op eigen naam geregistreerd en van vergelijkbare P r orbehouden hoogte van ibardin CaNPj - In de laatste klim Ln de 'Koninginnerit' van L Ronde van Baskenland Poor beroepswielrenners is [olf Gölz de leiderstrui vjjt geraakt Westduitser in dienst van jjan Raas werd gisteren gelost i een groep van elf man, die -achtte de Portugees Da Silva en de Ier Earley terug te halea Net zo min als de achtervolgers er in slaagden de vlucht onge daan te maken, slaagde Gölz er in zich naar het groepje terug te vechtea Earley reed op de Hoogte van Ibardin met opval lend gemak weg van Da Silva, won de derde etappe en nam de leiderstrui over van Gölz. In het peloton rijden slechts drie Ieren mee. Vlak achter Earley eindigden Kelly (derde) en Roche (vijfde). Hoewel Ear ley er na de 184 kilometer lange rit vooralsnog het beste voor staat, gaat de aandacht uit naar zijn twee landgenoten. Net als in Parijs-Nice zal de strijd om de eindzege waar schijnlijk tussen Kelly en Ro che gaan, vooral doordat de etappekoers morgen wordt be sloten met een tijdrit over der tien kilometer. In de race tegen de klok zijn beide Ieren aan elkaar gewaagd. De Nederlan ders speelden geen rol van be tekenis in de zwaarste etappe door het Baskenland. De vijf beklimmingen tussen Mungia en de Hoogte van Ibardin wa ren hen te veel. De uitslag van de derde etappe van de Ronde van Baskenland is: 1. Martin Earley (Ier) de 184 kilome ter van Murgia naar de Hoogte van Ibardin in 4 uur, 49 minuten en 55 seconden, 2. Acacio da Silva (Por) op 8 seconden, 3. Sean Kelly (Ier) op 0.16,4. José Laguia (Spa), 5. Ste phen Roche (Ier), 6. Jesus Blanco- Villar (Spa), 7. Pedro Delgado (Spa), a Julian Gorospe (Spa), 9. Celestino Prieto (Spa), 10. Alvaro Pino (Spa) allen in de zeilde tijd als Kelly, 12. Roll Gölz (WD1) op 0.31, 17. Steven Rooks (Ned) op 233, 18. Luc Roosen (Bel) op 2.35, 20. Joop Zoetemelk (Ned) Z.L. 21. Patrick van Passel (Ned) Z.L, 86. Mare van Orsouw (Ned) op 11.09, 88. René Beuker (Ned) z.t. 105. Gert-Jan Theuniase (Ned) op 1836,106. Rudy Pèvenage (Bel), 107. Gerard Veld- scholten (Ned), 110. Ad WUnanda (Ned), 113. Frans Maassen (Ned) al len in de zeilde tijd als Theunisse. Algemeen klassement: 1. Earley 14.04.43,2. Da Silva op 0.08,3. Kelly op 0.16,4. Laguia, 5. Roche, 6. Pino, 7. Delgado, 8. Blanco-Villar, 9. Prieto, 10. Gorospe allen ln de zeilde tijd als Kelly, 16. Rooks op 233, 22. Zoetemelk op 2:35, 23. Van Passel z.t., 25. Roosen z.t, 78. Beu ker op 11.09,85. Van Orsouw z.t. 95. Theunisse op 1836, 96. Wijnands z.t, 97. Maassen z.t, 10L Veldsehol- ten z.t, 101 Pevenage op 18.46. vraagt r, wisselende diensten, 20 uurp s na telefonische afspraak, NassaJ 376-138452. (te is in ons centraal magazijn (distjl >r meubelen, tapijt en camping artikel edig mogelijk 00 - 20.00 uur uur per,week erkzaamheden contract voor 3 mnd.l Laat dit dan even aans ons wetens Mevr. Korenman kan je alle gewens'J of schrijf naar: 2,4941 VR Raamsdonkveer. Teun kan met vakantie' Van onze sportredactie WEVELGEM - Voor Adri van der Poel kwam er een vroegtijdig einde aan de klassieker Gent-Wevel gem. De kopman van de ploeg van Jan Gisbers, die zijn seizoen helemaal heeft afgestemd op de klassiekers, stapte na ruim 200 kilometer van de flets. Van der Poel die in middels een achterstand van ruim zes minuten had op de koplopers, wilde tij dens een regenbui een jasje aantrekken, waarbij hij op de ploegleiderswa gen steun zocht De wed strijdcommissaris maakte daartegen bezwaar, waarna Van der Poel geërgerd afstapte. JS TOT MAX. F 4.650,-. Van onze sportredactie WEVELGEM - Bij de wielerklassieker Gent- Wevelgem deed zich gisteren een aantal valpartijen voor, waar van de Brit Adrian Timmis het voornaam ste slachtoffer was. De Britse coureur raakte iet buiten De Panne, na 130 kilometer, be trokken bij een glijpar tij. Hij werd direct overge bracht naar het zieken huis is Veurne, waar de arts een knieblessure con stateerde. valpartij werd ver oorzaakt door een op het Parkoers geparkeerde vrachtwagen, waarvoor Morandi moest uitwijken. ,P het natte wegdek gleed de Italiaan uit Hij weeg daarbij de Neder lander Peter Steevenha- gen en Timmis over zich Jaen. Steevenhagen had Ja afloop rugklachten. Morandi liep behalve een hoofdwond een lichte flfillwLU- lure op. 076-224031. KAPELLEBRUG, tel. 01180-36815. F. Haarmanweg 4, 4538 AR. Door Jacques Eestermans Terwijl de duurst betaalde renners nog altijd wachten op hun eerste klassieke overwinning, heeft de Panasonic- renner reeds zijn tweede triomf in een wedstrijd van eer ste categorie op zak. Na de Omloop Het Volk eind fe bruari was het gisteren in Gent-Wevelgem opnieuw zijn beurt. Van onze sportredactie WEVELGEM - Phil Ander son, tiende in Gent-Wevel- start 12 april niet in de wielerklassieker Parijs- Roubaix. De Australiër uit de ploeg van Peter Post vindt, dat hij gezien zijn voorbereiding enerzijds en zijn plan voor de rest van het seizoen anderzijds de monster rit beter kan mijden. Hij is hang op de kasseien een bles sure op te lopen, die zijn sei zoen nadelig kan beïnvloeden Wel neemt hij deel aan de Waalse Pijl (15 april) en Luik- Bastenaken-Luik (19 april). |te^R.G ®PA) - De trekkin- t Wi uift, Westduitse lotto heb- I ^6t volgende resultaat |w-'rekking A: 3 - 5 - 6 - 'tn. o reservegetal: 32; trek- ?8\2" 6- 12- 18 - 28 - 46; Re- ai 13.8peT77:7024208. Van Vliet bracht daarmee zijn totaal aan zeges dit seizoen al weer op vier (dagprijzen in de Ronde van de Catalaanse Week en de Tirreno-Adriatico mee gerekend). Hoewel het seizoen voor Van Vliet niet meer kapot kan, wil de midden-twintiger uit Baarle-Hertog van verzadi ging niets horen. Aan de streep in Wevelgem toonde hij zich in dat opzicht andermaal een strijdbaar ventje. „Na de Omloop Het Volk heb ik gezegd, dat één zwaluw nog geen zomer maakt. Ik denk er ook nu precies zo over. Natuurlijk, met deze koers op zak, hoef ik me dit jaar weinig zorgen meer te ma ken, maar het wil niet zeggen dat ik vanaf dit moment op mijn lauweren kan gaan rus ten. Het seizoen duurt nog zes maanden en in die tijd wordt er beslist nog het een en ander van me verwacht. En vooral ik zelf barst van de ambitie. Ik wil een goed renner worden en die presteert een heel jaar. Als er aan het eind van de rit alleen gezegd kan worden, dat ik in het voorjaar redelijk uit de voeten kon, ben ik niet tevre den". Voorlopig kan evenwel niet anders worden geconcludeerd, dat Teun van Vliet zich tot de elite van het internationale profpeloton mag rekenen. De wijze waarop hij gisteren in de straten van Wevelgem Etienne de Wilde de baas bleef, straalde klasse en zelfverzekerdheid uit. „Ik heb geen moment getwij feld", bezwoer de winnaar. „Ik weet dat De Wilde een sterk eindschot heeft, maar na ruim 240 kilometer koers hoef ik een renner van zijn kaliber niet te vrezen". Dat bleek, want de Belg had geen enkel verweer tegen de jump, die Van Vliet vijfhon derd meter voor de streep plaatste. De Westlander kwam er overigens pas in de laatste kilometer achter, dat hij met De Wilde voor de hoofdprijs moest gaan strijden. Van Vliet verkeerde aanvankelijk in de veronderstelling, dat Wevel gem kilometers verderop lag. „Ja stom. Ik zag plots de rode vlag. Wist ik veel dat we al zo dicht bij de finish waren. Maar meteen was ik er wel zeker van, dat ik hem zou gaan klop pen". Teun van Vliet had nochtans het knechtenwerk niet ge schuwd in de finale van Gent- Wevelgem, die door de ploeg Post werd beheerst. Met Eric Vanderaerden, weer Alan Pei- per en Phil Anderson vormde Van Vliet het kwartet, dat con trole had over de talloze scher mutselingen in het Vlaamse land. Nadat Vanderaerden en Anderson met een gezamen lijke inspanning op de Kem- melberg er voor hadden ge zorgd dat het kaf van het koren gescheiden werd, bracht Her man Frison op twintig kilome- PARIJS (DPA) - De finale van de strijd om de wereldbeker voor springruiters in Parijs is gisteren begonnen met een sta king van de deelnemers. De ruiters, onder wie de Ne derlander Wout-Jan van der Schans, weigerden mee te doen aan de openingsceremonie om dat de bodem van de piste nat en oneffen was. De organisato ren besloten daarop het offi ciële begin af te gelasten. ter voor het einde de beslis sende scheiding tot stand. Zijn demarrage werd beantwoord door zes renners, onder wie Van Vliet en Peiper. „Hoewel Vanderaerden niet mee was, besloten we vol door te gaan", aldus Van Vliet. „Ik voelde me sterk, maar boven dien was ik er van overtuigd dat die groep nog wel terug zou komen als Peiper en ik hadden gemerkt dat we het niet zouden kunnen redden. Het spel paste dus weer perfect in elkaar". Eric Vanderaerden was het daar volledig mee eens, hoewel hij weer met lege handen stond. „Als er maar iemand van de ploeg wint, heb ik daar voorlopig vrede mee". Vrede met het presteren van zijn renners had Jan Raas niet. „Tot de Kemmelberg ging het goed, daarna was het afgelo pen. Alleen Peeters was mee met de besten. Ik weet niet wat dat is, maar ik denk gewoon dat mijn renners momenteel niet beter kunnen. Er zal over gesproken worden, reken daar op, want ik ben verre van con tent". En hetzeifde gold voor Piet van der Kruys, de ploeg leider van PDM. De uitslag: 1. Teun van Vliet (Ned) 243 kilometer in 5 uur, 44 minuten - gemiddelde snelheid 42383 km/ uur. 2. Etienne de Wilde (Bel) z.t, 3. Herman Frison (Bel) op 9 seconden, 4. Roberto Pagnin (Ita) z.t„ 5. Alan Peiper (Aus) z,t., 6. Rudy Dhaenens (Bel) z.t, 7. Yvon Madiot (Fra) op 0.12, 8. Eric Vanderaerden (Bel) op 0.32, 9. Ludo Peeters (Bel) z.1, 10. Phil Anderson (Aus) z.t, 1L Mat- thieu Hermans (Ned) it, 12. Marc Sergeant (Bel) z.t, 13. Flip Vanden- brande (Bel) z.t, 14. Frank Pirard (Ned) *.L, 15. Martial Gayant (Fra) z.t, 16. Roll Sörensen (Den) z.t, 17. Christophe Lavalnne (Fra) z.t, 18. Guido Bontempi (Ita) op 0.39, 19. Jacq Hanegraaf (Ned) op 141, 20. Joo Lammert ink (Ned) op 1.44, 22. Jelle NDdam (Ned) op 132, 28. Er- win Nijboer (Ned) x-L, 37. Twan Poe la (Ned) S.L, 42. Eddy Planc- kaert (Bel) z.t, 43. Gerrie Knete- mann (Ned) s.t., 44. Ludo de Keule- naer (Bel) z.1, 46. Francesco Moser (Ita) z.t, 5L Gert Jakoba (Ned) op 247, 54. Peter Pleten (Ned) at. 56. Hans Daarna (Ned) at 58. Peter Hoondert (Ned) at, 6L Jao van der Poel (Ned) at, 65. Adri van Hou- welingen (Ned) at, 70. Nico Ver hoeven (Ned) at Klassement Super Prestige: L Teun van Vliet (Ned) 255 punten, 2. Sean Kelly (Ier) 230,3. Erie Vande raerden (Bel) 210, 4. Giuseppe Cal- caterra (Ita) 130,5. Claude Crlqule- lion (Bel) 125, 6. Roll Sörensen (Den) 120. o Teun van Vliet schreeuwt het uit van vreugde nadat hij de Belg Etienne de Wilde in de eindsprint van de klassieker Gent- Wevelgem heeft geklopt. - foto cor vos MEPPEN (SID) - De Pool Zdislaw Wrona heeft gisteren de leiding genomen in de wielerronde van Nedersaksen voor ama teurs. Hij zegevierde in de eerste etappe over 148,7 ki lometer van Oldenburg naar Meppen. Wrona won de sprint van een kopgroep van zes renners, die een voorsprong had van 33 secon den. De Nederlander Dick Dekker eindigde als vijfde. De Sovjetrus Viktor Manakov, die tweede werd, kwam direct na de finish ten val en moest voor nader onderzoek naar een zieken huis worden gebracht. De uitslag: 1. Zdizislaw Wrona (Pol) de 148,7 km in 3.1634, 2. Viktor Manakov (Sov) z.t, 3. Mieczyslaw Karlowicz (Pol), 4. Christian Henn (WD1) z.1, 5. Dick Dekker (Ned) z.t„ 6. Nikolae Aldolea (Roe) allen zeilde tijd als Wrona, 7. Manlred Donike (WD1) op 33 secon den, 8. Remig Stumpl (WD1) z.t, 9. Ralph Inden (WD1) z.t, 10. Matej Kalev (Bul) z.t. Algemeen klassement: 1. Wrona 3 uur, 16 minuten en 15 seconden, 2. Manakov z.t, 3. Karlowicz op 10 seconden, 4. Henn op 15, 5. In den z.t, 6. Aldulea z.t., 7. Roberto Rodriguez (Cub) op 43 seconden, 8. Krön (WD1) op 45 seconden, 9. Roman Lyson (Tsj) z.t, 10. Miklós Somogyi (Hon) op 46 secon den. AVIGNON (AFP) - De Oostduitse wielrenner Uwe Ampler heeft gisteren verrassend de pro loog van de voor zowel amateurs als beroepsrij ders openstaande 44ste Ronde van de Vaucluse gewonnen. Voor de tijdrit van 1900 meter had Ampler 2 mi nuten en 17,11 seconden nodig. Dat betekende een gemiddelde snelheid van 49,920 km/uur. Zijn voorsprong op de als tweede eindigende Zwitser Guido Winterberg bedroeg iets meer dan een halve seconde. Uitslag proloog: 1. Uwe Ampler (OD1) 1900 meter in 2 minuten en 17,11 seconden - gemiddelde snelheid 49320 km/uur, 2. Guido Winterberg (Zwi) 2.17,68, 3. Olaf Ludwig (OD1) 2.18,09, 4. Jean-Francois Bernard (Fra) 2.1837, 5. Uwe Raab (OD1) 2.19,19, 6. Sergei Soemnikov (Sov) 2.19,79, 7. Wilfrid Haex (Bel) 2.20,50, 8. Pascal Richard (Fra) 2.20,57,9. Laurent Biondi (Fra) 2.21,44, 10. Plus Schwarzentruber (Zwi) 2.21,49, 16. Laurent Fignon (Fra) 2.22,90. Van onze speciale verslaggever EDINBURGH - Het Neder lands dames-hockey-elftal heeft gisteren tegen Ierland vrijuit gespeeld. De ruime overwinning (5-0) geeft aan, dat de ploeg in de derde wedstrijd van het zeslan- dentoernooi in Edinburgh in die missie slaagde, ondanks het feit dat het team tegelijkertijd door de onbegrijpelijke en on begrijpende arbitrage van vooral de Zuidkoreaanse scheidsrechter Yong Ho Lee vogelvrij werd verklaard. De Nederlandse speelsters, die in de natte, koude en pijn lijk sfeerloze omstandigheden in de Schotse hoofdstad ten minste in beweging waren ge weest, accepteerden de situatie ogenschijnlijk zonder veel moeite. Bondscoach Gijs van Heumen, die zich pal in de wind onder de paraplu had zit ten verbijten, reageerde hefti ger op het arbitrale falen. „Dit is toch antireclame voor da- meshockey. Als je de aanslagen in de tweede helft ziet, houd je je hart vast En het mag alle maal van de scheidsrechter". Zijn commentaar was terecht Alleen de factor geluk en de li chamelijke fitheid van de Ne derlandse selectie - vooral de centrale aanvalsters Marjolein Eijsvogel en Martine Ohr had den het zwaar te verduren - zorgden ervoor dat iedereen op twee benen van het kunstgras kwam. Nu kon de Ierse vrouwen geen moedwil worden verwe ten, wel technische onkunde. Veel kwalijker was, dat veel internationale scheidsrechters - het duel tegen Groot-Brittan- nië van zondag was dus niet een toevallig slecht voorbeeld - bij een toernooi met de pré- Olympische status weinig snapten van modern dames- hockey en de daarin geldende belangrijke regels. Voor het resultaat had dit in elk geval geen gevolgen. Net als tegen de Verenigde Staten begon Oranje met twee spitsen en vier middenvelders. Op nieuw leidde die opstelling voor totaal-hockey tot instand- succes. Een tip-in van Eijsvogel na een vrije slag van Laurien Willemse en een door Marieke van Doorn benutte strafbal zorgden binnen het kwartier voor 2-0. Tevens het sein tot een zeer aanvallend concept. Van Heumen deed zijn belofte gestand een frontlinie van vier dames te testen. Van Doorn werd naar de kant gehaald ten gunste van Terry Sibbing, die als echte rechtsbuiten ging spe len. Even later ruimde Aletta van Manen het veld voor de Rotterdamse linksbuiten In- grid Jansen. Het orthodoxe en internatio naal weinig voorstellende Ierse elftal begreep niets van deze snelle wijzigingen. Binnen 25 minuten schakelde Nederland over van 4-4-2 naar 4-2-4. Het gewenningsproces verliep bo vendien voorspoedig. Carina Benninga, de opvallendste in de middenlinie, zorgde voor 3-0 na een geblokkeerde straf hoekslag van Van der Ben. Na rust knalde de laatste wel in eens tegen de doelplank en schoot opnieuw Benninga, na een soepele combinatie opgezet door Ohr, met de omgekeerde stick raak. Het viel het Nederlands team slechts te verwijten dat de pro- duktie niet werd opgevoerd tot acht of negen treffers. Aan de wil daartoe ontbrak het aan vankelijk zeker niet Enig on- fortuin, te ver doorgevoerde maar niettemin fraaie acties, misschien de drang tot zelfbe scherming en niet te vergeten ene Yong Ho Lee verhinderden die topscore. NEDERLAND-IERLAND 5-0 (3- 0). 8. Eijsvogel 1-0,15. Van Doorn 2- 0 (strafbal), 20. Benninga 3-0, 37. Van der Ben 4-0 (strafcorner), 59. Benninga 5-0. Scheidsrechters: Jackson (GBr) en Yong Ho Lee (ZKo). Toeschouwers: 200. Nederland: Buter (Bleeker) - Van der Ben, Nieuwenhuizen, Holsboer en Willemse - Van Manen (Jan sen), De Leeuw, Van Doorn (Sib bing) en Benninga - Ohr en Eijsvo gel. Ierland: Breheny - White, Browne, Marshall en Courtney - Potter, Heffernan, Fusco en Burns - Me- nown en Morrow (Major). VERENIGDE STATEN-SPANJE 1-0 (0-0)33. Johnson 1-0 (strafbal). Scheidsrechters: Robertson (GBr) en Smith (Ier). Toeschouwers: 100. GROOT-BRITTANIE-ZUID-KO- REA1-0 (0-0). 64. Karen Brown 1-0. Scheidsrechters: Lanning (Can) en Asseiman (Bel). Toeschouwers: 300. STAND: Nederland32105(9- 1) Gr.Brittannië32105(2- 0) Zuid-Korea3 2014(6- 1) Ver.Staten32014(3- 4) Spanje30030(0- 3) Ierland30030(0-11) AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse rugbyploeg, die zon dag in Praag voor zijn laatste wedstrijd in de B-poule van de FIRA-competitie tegen Tsjechoslowakije aantreedt, telt een debutant; Charley Bodar van de Utrechtse Studenten Rugby Club. Hij vervangt Etten-Leurenaar Jan-Dirk Straathof, die de reis naar de Tsjechoslowaakse hoofdstad niet kan meema ken. De wedstrijd is alleen nog van belang voor de strijd om de Nor- die Cup. Nederland is reeds kampioen van de B-poule, een competitie die over twee seizoenen wordt gehouden. De opstelling van Nederland is: Jan Heinen (Castricum), André van den Hoogenband (Den Haag, Henny Vermeulen (Hilversum), Michel van der Loos (Den Haag), Charley Bodar (USRC), Mare Visser (Hil versum), Yves Klimmer DIOK), Bart Wierenga (Castricum), Marcel Eman (Den Haag), Cris Gale (NFC), Sep van Kampen (Wasps), Joost Takken (Ascrum), Paul Hengeveld (NFC), Edwin Jansma (NFC), An dré Marcker (Castricum). BANGKOK (ANP) - De Limburgse zwaargewicht Arnold Van derlijde heeft met overmacht de laatste vier bereikt van de strijd om de Kings Cup, een groot en sterk internationaal boks- toemooi in Bangkok. De bronzen-medaillewinnaar bij de Olympische Spelen van Los Angeles en nummer twee bij de laatst gehouden strijd om de Europese- en wereldtitels had weinig moeite met de Austra liër Anthony Hill. In de eerste ronde ging de bokser uit Oceanië al twee keer neer. Na de tweede maal acht tellen rust vond de scheidsrechter het genoeg en verklaarde hij Vanderlijde tot winnaar. In de halve eindstrijd bokst de Limburger vandaag tegen de Zuidkoreaan Baik. WAALWIJK (ANP) - Wil Wilhelm neemt niet deel aan het toernooi om de Europese judokampioenschappen. De titelver dediger zal ?ondag in het Sint Nicolaasziekenhuis in zijn woon plaats Waalwijk worden opgenomen. Wilhelm moet nader worden onderzocht in verband met een leveraandoening. „Het gaat niet goed met me", stelt de 28-jarige zwaargewicht vast. „Naast mijn lever schijnt er nog iets anders mis te zija Als ik een uurtje wandel, ben ik al uitgeput. Zelfs al zou het euvel snel verholpen zijn, dan kan ik niet aan het EK meedoen. Ver geleken met voorgaande jaren heb ik geen basis". Door Rob van Deursen DEN HAAG - Het bestuur van het Nederlands Olympisch Comité heeft gisteren aan het verzoek om snelle duidelijkheid van de Koninklijke Neder landse Schaatsenrijders Bond voldaan. Reeds ze ven schaatsers(sters) werden als potentiële kandi daat-deelnemers aangewezen voor de Olympische Winterspelen van februari volgend jaar in het Ca nadese Calgary. De zeven potentiële kandi daten zijn: tweevoudig we reldrecordhouder Leo Vis ser, Gerard Kemkers, Hein Vergeer en de sprinter Geert Kuiper plus de dames Yvonne van Gennip, Petra Moolhuizen en Marieke Stam. Het zevental wordt door het NOC dus be schouwd als potentiële kan- didaaten, In theorie bete kent dat dat hun deelname nog niet vaststaat, maar in de praktijk kunnen deze ze ven hun Olympisch kleding al gaan afhalen. Immers, de zeven hoeven alleen gedu rende het komende seizoen vormbehoud te tonen. „En dat maakt het een stuk makkelijker", aldus Hein Vergeer in een eerste reactie. „Ik weet nu wat mij te doen staat. Ik heb me af gelopen seizoen in de ogen van mijn coach Henk Gem- ser geplaatst voor de 1000 en de 1500 meter. Nog niet dus voor de langere afstanden. Daarom zal ik me volgend schaatsjaar daar vooral op richten. Zeker op de vijf ki lometer acht ik mezelf nog steeds niet kansloos voor Olympisch eremetaal". De aanwijzing van de ze ven houdt niet in dat het bestuur van het NOC de deur voor eventuele andere kandidaten definitief geslo ten heeft Met name dames- coach Egbert van 't Oever is van mening dat de sprint sters Christine Aafting en Ingrid Haringa een herkan sing verdienen. Die kunnen zij in de eerste maanden van het volgend seizoen krijgen. Nieuwe kandidaten moeten dan voldoen in ten minste twee wedstrijden aan de NOC-eis 'aantoon baar een kans bij de eerste acht op een afstand'. Zeker is in ieder geval dat het NOC de definitieve afvaar diging voor Calgary begin januari van het volgend jaar rond wil hebben. Voor herencoach Henk Gemser betekent de verkie zing van vier van zijn pu pillen een hele opluchting. „We weten nu waar we aan toe zijn. Eerlijk gezegd zie ik de ploeg niet veel groter worden. In het begin van het volgend seizoen zitten slechts een paar wedstrij den die internationaal aan tikken. Ik denk niet dat het NOC tot aan het EX in Den Haag op 23 en 24 januari wil wachten". Gemser heeft voor zon dag een afspraak gemaakt met Hein Vergeer. „We hebben beiden er behoefte aan om allerlei dingen die het afgelopen seizoen zijn gepasseerd eens uitgebreid onderling te bespreken", al dus Gemser. En Vergeer: „Nu ik voor 99 procent Olympische zekerheid heb, wil ik zo snel mogelijk de lijnen voor volgend seizoen uitzetten. Zo wil ik graag weten hoe Gemser staat te genover mijn deelname aan het EK in Den Haag. Zoals ik er nu over denk, wil ik in die periode of in Davos of al in Calgary zijn". De opening van de Win terspelen is op zondag 13 fe bruari. Op maandag 14 fe bruari starten de heren met de 500 meter. Hun pro gramma voorziet verder in de 5000 meter op 17 februari, de 1000 meter op 18 februari, de 1500 meter op 20 februari en de 10 kilometer op 21 fe bruari. De data bij de da mes zijn: 500 meter op 22 fe bruari, 3000 meter op 23 fe bruari, 1000 meter op 26 fe bruari, 1500 meter op 27 fe bruari en 5000 meter op 28 februari. (ADVERTENTIE) Nederlandse kerkelijke organisaties werken samen. Uook?

de Stem | 1987 | | pagina 9