BEKEKEJjjlnf: TEWBIISSPECIflflUflflK I 'Matchwinner' Bosman ontroostbaar 'iAMSTERDAMMERS WEERSTAAN 'CRIMINELEN' VAN ZARAGOZA Bayern op rozen tegen Re SPORT regelgevi enschap handel de korre UITSLAGEN JOHAN CRUIJFF: 'FORMIDABEL WERK VAN DEZE JONGE PLOEG' i INTERSPORT DONDERDAG 9 APRIL 1987 OF KAMERSCHEB1 I Teer ZARAGOZA - Met een lach en en traan is Ajax gisteren van het ondergelopen veld van Real Za ragoza gestapt. KAARTENFESTIVAL BIJ HARD DUEL IN MÜNCHEN EUROPA CUP 1 Bayern M (WDI>Real Madrid (Spa)4-1 Porto (Por)-Dinamo Kiev (Sow)2-1 EUROPA CUP 2 Zaragoza (Spa)-Ajax (Ned)2-3 Bordeaux (Fra>Lok Leipzig (ODI)0-1 EUROPA CUP 3 Göteborg (Zwe)-Tirol (Oos)4-1 Dundee Un (Sch>Borussia MG (WD!)0-0 Verrassend verlies Bordeaux Gemeente steunt Emmen AZ: 'niet op 5 mei tegen PSV' DEST terend te merken hoe we nvaarden die in wezen oi iemand wordt werkloos, i geregeld: men krijgt enige ijn of haar loon gerelateerde jn wel een paar voorwaarden dat gezien zijn persoonlijke ont n enkele zin) erdiensten. Het is zelfs ten streg de arbeid te verrichten wannet raar normaal misschien een vas etaald. meend de regels voor het verrid door uitkeringsgerechtigden «i wetsontwerp is duidelijk ingeg, jciale partners dat uitkeringsga zouden gaan doen dat normal beschouwd. wel begrijpelijk. De reguliere or verdrongen worden. Daarom regionale toetsingscommissies :r de toelaatbaarheid van onbel» an uitkering) moeten adviser® ft dus bij de gemeentea in autonome toetsingsconruru g beslissingen kunnen nemen. 01 to-recht Volgens de minister is ;emoet te komen aan de verschilt itelling tot uitdrukking zijn gebn at de minister weigert een vertei ;aties van uitkeringsgerechtigde men. Waarbij de minister vi genwoordigers. eekhoudend argument In de ee >el van de werknemers en uitkerii een vakbond georganiseerd. li het verschijnsel van het toen® n uitkeringsgerechtigden niet egdenken Een verwerpelijke orecht van individuele leden lenleving. Ik kan me nog voorsts veederde meerderheid. Er mogen en op het spel staan, de menselijk! werklozen spelen minstens een mag je niet ophangen aan de me orecht is zowel principieel als pi Antwoord op het Wetsontwerp bi staat is gegevens te verstrekken kkelingen van het verschijnsel itkering'. Als we niet weten waar waarom laten we dan niet voorli u is, om pas met wettelijke regel cht bestaat in de problematiek, ens rechtvaardige angst van wert ie onbeloonde arbeid als een 'enheid, staat de nood van duizen et gaan onder het odium van eenv ïid of vluchten in het zwarte circai tische bezuinigingen in de bejaard blijven plaatsen onvervuld, waar wenst'is. Er is geen geld om norm te betalen, dan moet het toch mi eringsgerechtigden met behoud akelen. rstellen, dat op gemeentelijk niv n van financiële middelen werk bl ïeenschap van groot belang is. Maj tkeringsgerechtigden - uiteraard lakeien? chten is een voorbeeld van kwab ;en van degenen waar het in de eer helemaal niet of nauwelijks aan lx ichien een gering economisch bel sociale belangen komen nauweli kent er zich een meerderheid af ia alleen onbegrijpelijk, het is scha» derdduizenden mensen durft aan Van onze speciale verslaggever ZARAGOZA - „Ik ben meer teleurgesteld dan blij, die twee doelpunten wegen niet op tegen die rode kaart. Ik ga er vanuit dat ik de finale zal moeten missen. Ruud Gullit kreeg vier wedstrijden voor zo'n geintje". Ontroostbaar zat John Bos man in een hoek van de Ajax- ldeedkamer. Behalve zijn twee doelpunten was de cen trale middenvelder één van de beste spelers op het veld geweest en had hij stoïcijns gereageerd op de provocaties van zijn keiharde tegenstan der Güerri. Tot hij vier minu- ten voor tijd uithaalde. Bosman: „Ik was stomver baasd dat ik een kaart kreeg. We liepen terug na een duel en die jongen liep me weer te duwen. Ik een reflex duw ik hem van me af, zonder bijbe doelingen. Toen hij mij terug sloeg, gaf Petrovics opeens rood". „Die Güerri was de hele wedstrijd al vervelend ge weest. Hij liep me de hele wedstrijd al te irriteren. Daar werd niet tegenopgetreden. Goh, wat is dit jammer". Op weg naar de kleedka mer wilde Güerri Bosman in de spelerstunnel nogmaals te lijf. Vijf agenten voorkwa men meer lijfelijk geweld. „Jammer dat John één keer zijn hoofd verloor", sprak Jo- han Cruijff. „Hij was 85 mi nuten onze beste man. Eén keer verloor hij zijn hoofd. Dat hoort ook bij leren, dit overkomt hem nooit meer". Voor het eerst in 14 jaar is Ajax weer op weg naar een Europa Cup finale. Trainer Johan Cruijff, die als speler de laatste trofee op 30 mei 1973 mee hielp binnen halen, wilde nog niets weten van een finale: „Er komt eerst nog een return en we beginnen dan gewoon op nul. Ik verwacht dat Zaragoza massaal voor het doel zal gaan liggen en hopen op een counter". Cruijff en zijn spelers wa ren verbaasd geweest over de kwaliteit van de grasmat. Cruijff: „Toen we met de 'warming-up begonnen was er nog niets aan de hand, maar toen we buiten kwamen bleek er nauwelijks te spelen. Ik was als de dood dat de jonge ploeg het niet zou red den in die omstandigheden. Maar na een stroeve start hebben ze zich er formidabel doorheen geslagen. Als ze nog maar niet denken dat we er al zijn". Hij werd daarin bijgeval len door aanvoerder Van Basten: „Behalve Bosman, missen we ook nog Blind en vooral Spelbos. En als je die telt bij degenen die al ontbre ken, is dat niet mis". Zaragoza-trainer Luis Costa vond, dat Real Zara goza het verrassende verlies geleden had door de Amster damse overmacht in de lucht. „Wij konden niet op tegen de kopkracht van Bosman. Bo vendien zijn wij in Spanje niet gewend aan zulke veldea Het reeent hier büna nooit". bijna in finale De man die met twee doelpun ten Ajax met één been in de fi nale bracht, was kort voor tijd door de zwakke scheids rechter Petrovic onbestrafte ar van Güerri beu en sloeg Spanjaard in zijn gezicht. Samen met zijn meteen terug slaande kwelgeest kon Bosman inrukken en zal gezien de door gaans gehanteerde strafmaat van drie wedstrijden ook niet beschikbaar zijn als Ajax in- e beperking van de gelegenheid on derdaad de finale van 13 mei in noemen de banken dg seheidi ïers in hun organisatie en despi houden met de effectenhandel. buurt' van de internati<® financiële wereld nauwelijks iets was Intussen heeft het van de Amsterdams effect beurs een code ontwik» die op 1 januari van dit J' van kracht is geworden. 1 wet die het misbruik voorwetenschap straft stelt, is nog in de maak-1 ontwerp ligt voor advies de Raad van State. Allerlei lieden kunnen hoofde van hun werk w wetenschap hebben die «P beurs geld waard is. Top» sen uit bedrijven, druk» van jaarverslagen, ople"® secretaresses, financiële)1* nalisten en bankmedew kers. Bij de banken i® scheiding tussen de kr®® afdeling en de belegging deling vanouds een teer derwerp. Mr. R.A.E.deHazeWi^ man, directeur van de eniging Effectenbeschen» (VEB), zegt zich nog niet te kunnen voorstellen dat derlandse banken de we schap van hun krediet*® ners doorgeven aan hun leggingsadviseurs. toch wel erg schandalig Hij heeft vooralsnog trouwen in de *wa schotten' die de banken gen te hebben opgeV tussen beide afdelingen- ook men o nu ko- jken. ffee- ame- on- tueel ïten- ire. de rast- aan- in zoek ellen van rote- ieziet ver in van »rin- Te- een ge- re- ïl taten nden et nu in de rten- treet rwe- itaan dit >zien iter- Door Ted van Leeuwen De 2-3 overwinning op de Spaanse bekerhouder houdt ook gezien de zwakte daarvan in dat de verdere afwikke ling van de halve finale een formaliteit belooft te wor den. Maar die vreugde werd overschaduwd door de rode kaart die John Bosman vier minuten voor tijd voorge houden kreeg. onvoorspelbare capriolen maakte. Petrovic deed echter niet wat hij in januari '86 bij de B-interland Italië-Nederland in Genua wel gedaan had, tot een afgelasting overgaan. Op een absoluut onbespeel baar veld sprongen de voetbal lers als dolfijnen rond. Soms rolde de bal snel door, maar meestal viel het speeltuig plot seling dood in een plas, of wa ren de spelers aan het oog ont trokken door opspattend water. Een deel van Cruijff's plan nen viel door het onbespeelbare terrein letterlijk en figuurlijk in het water. Na enige zittingen met zijn meesterspion Bruins Slot was hij tot de conclusie ge komen dat de snelheid langs de vleugels te zoeken was geweest en had daarom Van 't Schip als rechtsbuiten opgesteld en de jonge Winter als linkerspits weer eens van stal gehaald. Het wegvallen van Spelbos in de defensie was opgevangen door libero Rijkaard stopper te laten spelen en de kleine Winter in diens rol als vrije verdediger vóór de achterhoede. De spelers van Real Zarago za, die overigens door een iets meer dan halfvol stadion wer den aangemoedigd, de recht streekse tv-uitzending en de regen had de mensen thuisge houden, hadden de problemen van het veld ook het snelst on der de knie. Veelvuldig werden Ruben Sosa en Pineda in stelling ge bracht en de Ajax-defensie met Athene haalt. Verdediger Blind na een handsballelje zijn tweede gele kaart en zal bij de return ontbreken. De zich vaak halve criminelen gedra- le spelers van Zaragoza werden, op Güerri na, door Pe trovic ongemoeid gelaten. Ajax heeft het op het vol strekt onbespeelbare veld al leen in de begin- en slotfase moeilijk gehad tegen de tech nisch tegenvallende nummer van Spanje, die overigens slechts één thuisnederlaag in competitie leed. In het wa terballet gaf het technische surplus van de Ajax-spelers, met technicus Mühren en werkpaard Bosman aan het wfd, de doorslag. De onbespeelbaarheid van net veld was veroorzaakt door ra wolkbreuk, die zich 20 mi nuten voor de aftrap boven het stadion La Romareda had ont- 'sien. Binnen een kwartier "as het speelveld veranderd in ra bassin met hier en daar een plek, waardoor de bal Rob Witschge (tweede van rechts) maakt met een kopbal 1-1 voorAjax. Rechts komt Marco van Basten aanstormen. de opmerkelijk slecht taxe rende Rijkaard aan het hoofd, had er de grootste problemen mee. Al in de eerste minuut liep doelman Menzo een gele kaart op, omdat hij buiten zijn straf schopgebied de doorgebroken Sosa met een handsbal van het scoren moest afhouden. De openingstreffer, na een kwartier, was een direkt ge volg van de veldomstandighe- den. Silooy gleed uit en nam in zijn val Rijkaard mee. Sosa omzeilde Menzo behendig: 1-0. Binnen drie minuten stond Ajax echter weer gelijk. Een uitval werd door Van 't Schip voor het doel gebracht. Dit keer smoorde de bal niet, maar stuitte en Witschge reageerde met een alerte kopbal: 1-1. Ajax had enige minuten later al op voorsprong kunnen ko men, toen Bosman Van Basten wegstuurde. De lob over'Ce- drun mislukte echter, waarop de keeper Van Basten keihard tegen het strottehoofd sloeg. Petrovic echter hield de kaar ten op zak. De keeper behoorde overi gens niet tot het zestal spelers dat bij de volgende gele kaart een schorsing zou oplopen. Hardhandige desperado's als Güerri, Casuco, Fraile en vooral linkshalf Garcia Cortes behoorden wel tot de mannen met een prijs op hun hoofd, maar voerden desondanks schoffelpartijen om van te ril len op, waartegen Petrovic weigerde op te treden. Real Zaragoza gebruikte in zijn ijver de schade te herstel len op de zware bodem ontzet tend veel kracht en dat brak de ploeg na rust op. Als versteend keek de Spaanse defensie toe hoe Bosman drie minuten na de pauze temidden van vier ver dedigers een corner van Van 't Schip achter Cedrun kopte: 1-2. De treffer waarmee Ajax zich nagenoeg van de finale verzekerde was ook al een ge volg van het barre veld. Verde- "diger Abad kreeg in de plassen de bal niet weg, die een prooi werd voor Van Basten. Op nieuw stond Bosman gereed om zijn achtste Europa Cup treffer te produceren: 1-3. Van 't Schip en Van Basten - FOTO ANP lieten kansen op een definitieve ontknoping glippen. Daaruit putte Real Zaragoza, dat als geslagen over het veld liep, wa rempel nog moed. Petrovic, die naarmate het eindsignaal na derde meer op Spaanse hand werd, zag een strafschop in een valpartij van invaller Roberto over de benen van Silooy. Se- nor scoorde: 2-3. Daardoor kreeg Ajax het nog even benauwd, maar hield de krappe voorsprong intact. Of schoon Cruijff uiteraard an ders beweerde, kan de return niet meer dan een formaliteit zijn. Zaragoza namelijk wekte de indruk nog zwakker dan Malmö te zijn. Van onze speciale verslaggever MÜNCHEN - De deur naar de finale van het toernooi om de Europacup voor landskampioenen, 27 mei in het Praterstadion van Wenen, staat voor FC Bayern München na de overwinning van 4-1 op Beal Madrid wagenwijd open. Toch was men na afloop van door 75.000 toeschouwers Oj) gewoonde wedstrijd in «■leren nog niet gerust op de Nturn in het Bernabeusta- ®on in Madrid. De gedachten pogen immers terug naar het keffen van twee jaar geleden k^en Borussia Mön chengladbach en hetzelfde "aal, dat in Düsseldorf met 1- verloor en vervolgens dood pik met 4-0 in eigen huis joeh de kwalificatie voor de oigende ronde afdwong. En °°k Anderlecht ging op een .OfkVgelijke.wijze al eens het setup in tegen de 'Koninklij- De wedstrijd, die niet op een bijzonder hoog peil stond, werd ontsierd door twee rode kaarten voor de Spanjaarden Juanito (zes minuten voor rust wegens slaan naar Mat thaüs) en Mino (73e minuut na herhaaldelijk grof spel). Gallego (Real) en Matthaüs kregen van de Schotse arbiter Robert Valentine het geel voorgehouden, waardoor Matthaüs (die twee straf schoppen benutte) de uitwed strijd aan de kant moet blij ven. De ploeg van trainer Leo Beenhakker moest het in München, waar de vele toe schouwers, televisierechten, bordreclame en een exclu sieve computersponsor voor een bruto recette van bijna vier miljoen gulden zorgden, doen zonder de zieke Valdano en de geschorste Mexicaanse goaltjesdief Sanchez. Butra- gueno, die niet geheel fit was, verscheen wel in de beginop stelling van Real Madrid, dat na 21 jaar de belangrijkste Europese beker weer in de eigen prijzenkast tentoon wil stellen. Na een wat onzekere be ginfase, waarin Butragueno alleen voor Jean-Marie Pfaff een goede kans liet liggen, was het initiatief vrijwel voortdurend in handen van Bayern. Een afstandsschot van Brehme, waarmee doel man Buyo de grootste moeite had, mocht nog als een waar schuwing worden opgevat. Het schot in de elfde minuut van aanvoerder Augenthaler van de rand van het straf schopgebied was meer. Het was het bewijs, dat Bayern München voornemens was een zo ruim mogelijke marge te scheppen tegen een Real, dat met name in eigen huis als onklopbaar bekend staat. Buyo was deze keer volle dig kansloos en de tribunes in het Olympisch Stadion ver anderden in een rood-witte •vlaggenzee. Na een half uur ontstond een bijna Spaans aandoende heksenketel toen Matthaüs een lankmoedig door Valentine gegeven straf schop inschoot (2-0). Zeven minuten later zette Roland Wohlfarth de aansporing van trainer Udo Lattek („we moe ten zoveel mogelijk doelpun ten maken") in daden om (3- 0). De vroege, grote achter stand, werkte als een rode lap op de Spaanse stier. De torea- doren verloren steeds vaker hun zelfbeheersing en in de 39e minuut leverde dat Jua nito een rode kaart op wegens slaan naar Matthaüs, die ove rigens zelf geel kreeg en daardoor de return moet mis sen. „Nadat Juanito uit het veld was gestuurd hield het op een voetbalfeest te zijn", meende Beckenbauer. Vlak voor de rust mocht het gehan dicapte Real onverwacht een zeer belangrijke treffer be groeten door toedoen van de steeds op kansjes loerende Butragueno (3-1). Zeven minuten na de pauze begon het er voor de Span- Wohlfarth (rechts) op weg naar het derde doelpunt van Bayern. Links rent Camacho een eindje mee met de Westduitser. - fotoanp jaarden zeer somber uit te zien toen Matthaüs een tweede strafschop mocht ver zilveren nadat Mino geheel overbodig hands had ge maakt. In tegenstelling tot de eerste keer schoot Matthaüs ditmaal in de rechterhoek (4- 1). Van de 73e minuut moest Real verder met slechts negen man. Mino, die al een gele kaart op zak had, kreeg rood voorgehouden na een gemene overtreding op Wohlfahrt. Twee minuten eerder was het nog bijna 4-2 geworden. Een kopbal van Sanchis schampte echter de rechterpaal van het doel van Pfaff. De slotfase was geen pro paganda voor het voetbal. Bayern, met de Deen Lunde als vervanger van de tegen vallende Rummenigge, speelde steeds rommeliger, waardoor talrijke passes ver loren gingen. En het restant aan spelers van Real pro beerde steeds demonstratie ver tijd te rekken om tenmin ste zonder verdere kleer scheuren het einde te halen. EUROPA CUP 1 Bayern München - Real Madrid 4-1 (3-1). 11. Augenthaler 1-0, 30. Matthaüs (strafschop) 2-0, 37. Wohlfahrt 3-0,44. Butragueno 3- 1, 52. Matthaüs (strafschop) 4-1. Scheidsrechter: Robert Valentine (Schotland), toeschouwera: 75.000. Rode kaarten: Juanito en Mino (beiden Real), gele kaarten: Gal lego, (Real), Matthaüs (Bayern). Bayern München: Pfaff; Augen thaler; Eder, Pflügler; Nacht- weih, Dorfner, Matthüus, Rum menigge (Lunde), Brehme; Wohlfarth en Hoeness. Real Madrid: Buyo; Gallleggo; Chendo, Mino, Camacho; Juani to, Michel. Sanchis, Gordillo; Bu tragueno (Pardeza) en Santiilana (Solatia). EUROPA CUP 2 Real Zaragoza (Spa) - Ajax (Ned) 2-3 (1-1). 14. Sosa 1-0,17. Witschge 1-1,49. Bosman 1-2,56. Bosman 1- 3, 69. Senor 2-3 (strafschop). Scheidsrechter: Petrovic (Joe), toeschouwers: 32.000. Gele kaar ten: Menzo en Blind (Ajax). Rode kaarten: Guerri (Real Zaragoza) en Bosman (Ajax). Real Zaragoza: Cedrun; Casuco, Fraile, Juan Carlos en Garcia Cortes (Roberto); Guerri, Mejias. Senor eii Abad; Ruben Sosa en Pineda. Ajax: Menzo; Blind, Winter, Rijkaard en Silooy; Wouters, Bosman en Mühren; Van 't Schip, Van Basten en Witschge (Boeve). Bordeaux (Fra) - Lokomotiv Leipzig (ODI) 0-1 (0-0). 64. Bre- dow 0-1. Scheidsrechter: Brum- meier (Oos), toeschouwers: 37.082. Gele kaarten: Touré (Bordeaux), Zötsche en Scholz (Leipzig). Bordeaux: Dropsy; Ruhr, Spechts, Battiston, Zoran Vujo- vic; Girard, Tigana, Ferreri, Touré; Fargeon (Vercruysse), Zlatko Vujovic. Lok Leipzig: Miiller; Kreer, Lindner, Baum, Zötsche; Bre- dow, Scholz, Liebers, Edmond; Leitzke (Altmann), Richter. EUROPA CUP 3 IFK Göteborg (Zwe) - FC Tirol (Oos) 4-1 (2-1) 29. Hysen 1-0, 34. Andersson 2-0, 45. Pacult 2-1, 56. Nilsson 3-1, 58. Kalinic (eigen doel) 4-1. Scheidsrechter: Qui- niou (Fra). Toeschouwers: 4&510. Dundee United (Ier) - Borussia Mönchengladbach (WD1) 0-0. Scheidsrechter: Van Langenhove (Bel)- Toeschouwers: 17.000. Gele kaart: Drehsen (Borussia). Dundee United: Thompson; Clark (Gallagher), Hegarty, Na- rey en Malpas; Bannon, Mclnally en Holt; Ferguson, Redford en Sturrock. Borussia Mönchengladbach: Kamps; Winkhold, Bruns, Bo- rowka en Frontzeck; Herlovsen, Bakalorz, Drehsen en Hochstat- ter; Criens en Lienen. BORDEAUX - Lokomotiv Leipzig lijkt de aan staande tegenstander van Ajax te kunnen worden in de finale om de Europacup 2. De Russen hebben zich een uitstekende positie verwor ven door verrassend het eerste duel van Girondins Bordeaux in Frankrijk met 1-0 te winnen. De treffer werd in de 64ste minuut ge maakt door Bredow. De Oostduitsers gaven in de veertiende minuut de eerste serieuze waarschu wing. Slechts hard ingrijpen van doelman Dropsy ver hinderde een treffer van de Oostduitse aanvaller Leitz ke, na een foutieve terug speelbal van Rohr. De Oos tenrijkse scheidsrechter Brummeier deed of zijn neus bloedde. De mooiste kans voor de Fransen om de score te openen kreeg in de 44ste minuut Touré. Doel man Müller redde echter zijn ploeg. Ook in de tweede helft wikkelde het spel zich voor namelijk af in de buurt van het Oostduitse doel. In de 47ste minuut leek Touré eindelijk succes te hebbea Op een pass van Fargeon had Müller geen kans. Tot ontzetting van de elf Fran sen op het veld en de ruim 37.000 op de tribunes keurde Brummeier de treffer af. Dat er ook nog gevaar te duchten was van de Oost duitsers, leek aan de Fran sen voorbij te gaan. Bredow strafte dat zelfvertrouwen op hardhandige wijze af. Hij taxeerde een pass van Scholz op de juiste wijze. IFK Göteborg heeft de eerste wedstrijd voor de halve finales van het voet baltoernooi om de UEFA- beker met 4-1 gewonnen van FC Tirol. In Gothen burg stonden de Oostenrij kers woensdagavond bij de rust met 1-2 achter. Voor bijna vijftigduizend toeschouwers leidde Göte borg na ruim een half uur met 2-0. Glenn Hysen, de oud-PSV'er, opende in de 29e minuut de score. Vijf minuten later werd het 2-0 door Andersson. Enkele se conden voor rust maakte Pacult uit één van de wei nige Oostenrijkse tegen aanvallen 2-1. Na de pauze zette Göteborg het offensief voort. Dat had na elf minu ten een treffer van Nilsson tot gevolg. De ellende waarin Tirol zich bevond, bereikte twee minuten later het dieptepunt in de persoon van Kalinic, die zijn eigen doelman passeerde. In de finale van het UEFA-cuptoernooi zal Bo russia Mönchengladbach vrijwel zeker aantreden. De Westduitsers hielden op Schotse bodem Dundee Uni ted van scoren af, maar kwamen zelf ook niet aan doelpunten toe. Met uitzondering van de laatste tien minuten is Bo russia in Dundee niet in ge vaar geweest. Tijdens het slotoffensief stonden doel man Uwe Kamps, die een Schotse inzet met een schit terende reflex onschadelijk maakte, en de paal een tref fer van de thuisclub in de weg. Zes minuten voor tijd barstten de 19.000 toeschou wers in gejubel uit, maar de treffer van Ferguson werd door de goed leidende Belgi sche arbiter Van Langeho- ven wegens buitenspel geannuleerd. NIEUWSOVERZICHT EMMEN (ANP) - De eerste-divisieclub Emmen is voor de ko mende jaren verlost van financiële problemen. De plaatselijke overheid heeft zich met ingang van september 1988 voor een periode van vier jaar garant gesteld voor eventuele verliezen. De bankgarantie bedraagt een kwart miljoen gulden. Het totale tekort van Emmen bedroeg tot voor enkele maan den 350.000 gulden. De club sloot een lening af van 100.000 gul den. Het resterende tekort van 250.000 gulden, waarvoor de ge meente zich garant heeft gesteld, moet in vier jaar worden op geheven door de Drentse Ondernemers Sociëteit (DOS), die fungeert als sponsor voor Emmen. De gezamenlijke onderne mers hebben zich verplicht met ingang van het seizoen 1988/'89 elk jaar 62.500 gulden in de kas te storten. ZEIST/ALKMAAR (ANP) - De eredivisieclub AZ heeft bij de KNVB geprotesteerd tegen het spelen van de wedstrijd AZ- PSV op dinsdag 5 mei (Bevrijdingsdag), zoals door de bond is vast gesteld. De Alkmaarders voelen weinig voor deze datum omdat zij twee dagen eerder in Amsterdam tegen Ajax moeten spelen. De ontmoeting AZ-PSV, die als een risico dragende wedstrijd wordt beschouwd, is reeds verschillende malen uitgesteld om dat burgemeester Roozemond van Alkmaar het duel alleen op zondag in zijn stad wil hebben. AZ heeft de KNVB voorgesteld de wedstrijd op 28 mei (He melvaartsdag) af te werken.

de Stem | 1987 | | pagina 7