Van Olst: 'Ik wil niet te groot woHfen' JURIDISCHE HAARKLOVERIJ ROND SCHADEVERGOEDING Familie Lubbers is nog niet van Pieter Lakeman af V oorwetenschap effectenhandel weer op de korr AMSTE] Bayer SOCIAA^ïEKEKEjj Kwalijke regelgeviij ORDERPORTEFEUILLE ROOSENDAAL* PLIIM.JJDINGENBEDRJJF IS GOED GEVULD VOORZITTER SOBI OVERWEEGT RECHT TOTO BIJ HOGE RAAD TE HAT,EN DE STEM FINANCIËN/ECONOMIE DONDERDAG 9 APRIL 1987 DE rederij Townsend Thoresen heeft haar kfo- kodilletranen gehuild. De lijken van de Herald óf Free Enterprise zijn nog niet geheel geborgen, maar de strijd om het geld is al in volle gang. Doedelzak Zeerecht Cargo 1 - fDÉ TENNISSP VlNTE BREJJ) ZARAGOZA - Met gisteren van het ondej ragoza gestapt. CHINESE MUUR OF KAMERSCHEE Teer KAARTENFES T11 ■Sr!? Door Theo Giele ROOSENDAAL - Begin met een goed plan. Bekijk eerst wat je wilt, welke pro- dukten je kan maken voor welk deel van de markt, hoe groot wil je worden en hoe snel. Pas als je dat allemaal op een rijtje hebt kun je met enige kans op succes een on derneming op poten zetten. Deze raad knoopte Dré van Olst een paar jaar geleden goed in zijn orea Samen met zijn broer begon hij in augustus 1985 'Van Olst Pijpleidingen BV'. Nu, anderhall jaar later, zit de orderportefeuille vol met klanten als Shell, Hoogovens, electriciteitscentrales en Stork Hengelo. Het bedrijft telt in middels 45 werknemers. Het eerste wat opvalt is dat iedereen in het bedrijf elkaar bij de voornaam noemt. „Een mens heeft niet voor niets een voornaam gekregen", zegt Dré van Olst Hij is algemeen direc teur, zijn broer Wim is tech nisch directeur. 'Kwaliteit en prijs' noemt Van Olst de pijlers van het suc ces, zoals trouwens elke andere ondernemer dat ook zegt. Op merkelijker is de manier waarop Van Olst dat wil berei ken. Hij houdt er een 'Zweedse' filosofie op na. Zoals bij Volvo: als de werknemer zich goed voelt wordt het produkt ook goed. „Wij stellen de mens cen traal. We beginnen 's morgens met een kop koffie, bespreken het werkplan. Het bedrijf moet een hecht team zijn. Als iemand problemen heeft pro beren we die op te lpssen Dit is in het belang van de werkne mer maar ook in het belang van het bedrijf. Als iemand niet gemotiveerd is lijdt de kwaliteit van zijn werk eron der". Goed contact tussen leiding en werknemers is volgens Van Olst essentieel. „Ik wil dan ook niet te groot worden. Anders raak je het overzicht kwijt". Vorige week maakte Van Olst de plannen voor een nieuw bedrijfspand op het industrie terrein Borchwerf bekend. Dat vergt een investering van 1,2 miljoen gulden. „Het mag dan wat duurder zijn dan huren, deze investering halen we er dubbel en dwars uit. De men sen kunnen er onder betere omstandigheden werken en de hal biedt meer mogelijkheden". Van Olst mikt op een omzet van zo'n twintig miljoen gul den gulden over twee jaar. Nog wat cijfers om de snelle ont wikkeling te schetsen Bij de start telde het bedrijf 10 vaste medewerkers. Nu zijn het er 45 en binnenkort wil Van Olst nog eens 100, deels op contract-ba- sis, aantrekken De Rijksnijverheidsdienst, met wie Van Olst het bedrijfs plan opstelde, voorspelde het bedrijf een omzet van maxi maal 1,7 miljoen in 1986. Dat werd zo'n 2,5 maal zoveel. Dit jaar verwacht Van Olst een omzet van 6 tot 8 miljoen te ha len. De toekomst ziet er goed uit. Via contacten met Stork Hen gelo hoopt Van Olst na het om vangrijke' Hycon-prqject een graantje mee te pikken bij de bouw van twee nieuwe electri citeitscentrales in Nederland. Een kolencentrale in Geertrui- De constructiehal van Van Olst - foto ben steffen/de stem denberg en de nieuwe centrale van Amsterdam. Daarnaast houdt het bedrijf zich bezig met het reinigen rookgassen. Een voorbeeld is de installatie van Fri d'Or in Bergen op Zoem Aan export denkt Van Olst slechts voorzichtig. „Het Verre- en Midden-Oosten zijn interes sante markten. De westkust van Saoedi-Arabië kan een raffinage-centrum, een soort tweede Libië, worden. Maar om je in die wereld te bewegen moetje veel know-how hebben, anders neem je teveel risico. Mijn Arabisch is nog niet zo goed". Hoge claims veerboot Door Paul de Schipper In een ruimhartig gebaar stelde de rederij direct na de ramp een fonds van 1 miljoen gulden ter beschikking van de nabestaanden. Hoe het verder gaat met de financiële afwikkeling moeten we afwachten, maar de geschiedenis leert dat het leed bij de mensen die het geld over moetèn maken snel slijt. Er is nog lang geen totaal re kening opgemaakt, maar de verzekeraars zien zich nu al bedreigd door de hoogste claims uit de Britse geschiede nis. De kans is dan ook groot dat popsterren-aktie Ferry- Aid met 'Let it be' op korte ter mijn meer geld binnen zal brengen bij de overlevenden en de nabestaanden dan de in spanningen van advokaten. Het gebakkelei begint bij de verzekeringen. Wat betreft li chamelijke en materiële schade bij passagiers dekt een rederij zich in via de zogeheten Pas senger Liability, de aansprake lijkheid inzake passagiers. Hier zijn de regels aangenomen met de Conventie van Athene (1974) van toepassing. Deze overeen komst is door Groot-Brittanië ondertekend. De Conventie van Athene bepaalt dat vergoedingen aan familie van slachtoffers van rampen als in Zeebrugge maxi maal 150.000 gulden kunnen be dragen. Townsend beroept zich op die Conventie en houdt vooralsnog vast aan dit maxi mum. Ook loopt Townsend nu al vooruit op juridisch haarklo verij. De maatschappij ver mijdt elke uitlating die uitge legd kan worden als een schuldbekentenis. Dit om de aansprakelijkheid zo gering mogelijk te houden. Komt een verzekering niet met de nabestaanden of met de overlevende slachtoffers over een dan volgt in de meeste ge vallen eeh proces. De rechter bepaalt dan de hoogte van het smartegeld. Aan hem is dan de taak om de geconstateerde 'derving van levensvreugd' in geld te waarderen. Townsend Thoresen kan mo gelij k dood door schuld worden verweten, maar het kan bij de claims ook gaan om simpele materiële zaken als het vé van een auto of een duur höflo- ge. Van de ondergang va Titanic in 1912 is een geva kend van een Schot die 50 pond kreeg uitgekeerd wegens het verlies van een doedelzak. Het juridisch rekken van de definitieve uitkering is veelal in het nadeel van de slachtof fers. De ondergang van de on- zinkbaar geachte Titanic leert dat ook al. Van het totaal ge claimde bedrag is toen uitein delijk slechts 3 procent uitge keerd. Nabestaanden van de eerste klas-passagiers kregen toen per persoon 50.000 dollar. Vijfenzeventig jaar later stelt TT haar verongelukte passa giers ongeveer evenveel in het vooruitzicht. De verzekering van een schip is niet te vergelijken met die van een auto. Om te beginnen zijn reders niet eens verplicht om hun schepen te verzekeren In De veerboot bij Zeebrugge de praktijk is het echter zo dat geen enkele reder een schip zonder assurantie-dekking de zee op stuurt. Immers de eige naar van het schip is volgens het zeerecht verantwoordelijk voor schip en lading Veerboten zoals de Herald of Free Enterprise zijn doorgaans langs vier verschillende wegen verzekerd. Behalve de eerder genoemde Passenger Liability is er de casco-dekking, dat wil zeggen de verzekering van het lege schip plus de motoren. De motoren van de Herald zijn verzekerd bij de firma Proteus, een verzekeringsmaatschappij die eigendom is van de Engelse P O rederij (Peninsular and Orient). Deze rederij is ook eigenaar van Townsend Thore sen. De verzekering van de kale romp van de omgeslagen ferry, waarde 10 miljoen gulden, komt voor rekening van Lloyds of London, het grootste s cheeps verzekeringsbedrij f ter wereld. En dan is ar de Standard Steamship Owners Protection and Indemnity Club (P& I Club), en soort 'onderlinge' in scheepsverzekeringen. De P I Club is een groepsverzekering die alleen lichamelijke schade aan de eigen bemanning en aan derden dekt, dat wil zeggen mensen op andere schepen. Verder dekt de P I Club schade ontstaan door milieu verontreiniging. In het geval van de Herald of Free Enter prise kan dat nog aan de orde komen omdat zich giftige stof fen aan boord bevinden. De Cargo-verzekering tenslotte vergoedt in principe de schade aan de lading. In hoeverre dat in het geval van de Herald van toepassing zal zijn is nog niet duidelijk. Veel van de trans portfirma's die zich met vrachtwagens op de boot be vonden verzekeren zelf lading en trucks en zullen in eerste in stantie bij hun eigen verzeke ring claimen. Die eigen verze kering kan dan weer via ellen lange juridische procedures proberen de schade te verhalen bij de Cargo-verzekering van Townsend Thoresen In Engeland en in België zijn allerlei liefdadigheidsakties op gang gekomen. In België is op de scholen een sticker-ver koopactie begonnen ten bate van 'de minderjarige morele slachtoffers van de bootramp te Zeebrugge". Onder aanvoer ring van Boy George hebben in Engeland zo'n 100 popsterren zich rond de microfoon verza meld. Paul McCartney stelde belangeloos de Beatle-hit 'Let it Be' ter beschikking. De po partiesten hopen met hun Ferry Aid-aktie 4 miljoen gul den in te zamelen Dat geld moet de eerste nood lenigen, met de rest kan het nog wel even duren Door Pieter-Jan Dekkers DE FAMILIE Lubbers is voorlo pig nog niet van Pieter Lakeman af. Hoewel de president van het Amsterdamse Gerechtshof een verzoek van Lakeman voor een getuigenverhoor in de zaak-Hol- landia Kloos afwees, is daarmee voor zijn Stichting Onderzoek Bedrijfsinformatie SOBI de kous nog niet af. Lakeman is er van overtuigd dat het familiebedrijf van premier Lub bers heeft 'gesoemeld' met overheids gelden en met de jaarrekening. Hij zal binnenkort, mogelijk deze week al, besluiten tegen het vonnis in cas satie te gaan. Lakeman, de horzel, de luis in de pels van ondernemers. En SOBI het schrikdraad rond ondernemersland, zoals enkele kwalificaties luiden. Via SOBI probeert Lakeman 'sjoemelige zaken van witte-boordenheren' aan de kaak te stellen. Het recht van aan deelhouders en schuldeisers wordt door hem vaak tot op de aandeelhou dersvergadering uitgevochten. SOBI koopt daarvoor een of enkele aandelen op van het bedrijf waar naar Lakemans mening misstanden heersen. Via gerechtelijke uitspraken probeert hij daar een vinger achter te krijgen, vaak niet zonder succes. Even vaak loopt hij echter tegen de muur. Zoals in de zaak van de Am sterdamse ondernemer Theo Hurks, die volgens Lakeman een dochterbe drijf heeft leeggezogen om het ver volgens failliet te laten gaan Of zoals de zaak-Hollandia-Kloos, waar sprake zou zijn van 'sjoemelen' met overheidsgeld. Nu krijgt het familiebedrijf van Ruud Lubbers al negatieve publici teit vanaf het moment dat hij in de politiek ging. Sinds hij in het kabi net-Den Uyl als minister van Econo mische Zaken optrad is de familie in opspraak. Ondanks het feit dat Lubbers zijn zakelijke belangen in Hollandia- Kloos door een stichting laat beheren raakt de hij steeds weer in de knel. Wie herinnert zich niet de klucht met R3, een BV waarin de drie broertjes Lubbers profiteerden van een maat regelen van een van de broertjes, de toenmalige minister van Economisch Zaken, Ruud Lubbers. Zelfs in de periode dat Lubbers al premier was bleef de negatieve pu bliciteit. En soms niet ten onrechte. Want ondanks ontkenningen vanuit het Catshuis heeft de premier en zijn minister van Buitenlandse Zaken Van der Stoel tijdens een officieel be zoek aan Saoedië-Arabië wel dege- Pieter Lakeman foto anp lijk bemiddeld in een conflict tussen zijn gastheer en Hollandia-Kloos. Het familiebedrijf had daar naar de mening van de Saoedies slecht werk afgeleverd, waarvoor ze niet de volle prijs wensten te betalen. Door de zaak ter sprake te brengen ver mengde Lubbers privé- met politieke belangen Een boek van het VPRO-duo Sal- verda en Runderkamp onder de veel- zegggende titel 'En de elite zwijgt' bracht Hollandi-Kloos opnieuw in opspraak. Het concern zou in Saoedië hebben meegewerkt aan de bouw van militaire installaties. De in een kamp ondergebracht werknemers kwalificeerden volgens de auteurs hun onderkomen als 'Dachau' en de wacht de "Gestapo'. Nog afgezien van het overtreden van de wet (Nederlandse bedrijven mogen geen wapens of aanverwante zaken leveren aan landen in onrust- gebieden, in dit geval het Midden- Oosten) bracht vooral de woedende reacties van premier Lubbers' broer Rob het bedrijf in de publiciteit Ook de betrokkenheid bij ver meend zwart werk bij een onderaan nemer (Mercon) en het 'leegzuigen' van de staalpoot van het in moeilijk heden geraakte Nederhorst-concern bezorgden het familiebedrijf een slechte naam. De laatste acties van Lakeman te gen Hollandia-Kloos worden voor de rechter uitgevochten Het gaat daar bij om het al dan niet rechtmatig verkrijgen van overheidssteun en, naar de mening van Lakeman, een verkeerde voorstelling van zaken in de jaarrekeningen van het concern. In de eerste zaak heeft ook de Tweede Kamer zich gemengd, aange zien er zo'n tien miljoen gulden over heidsgeld bij was betrokken. De vraag was of Hollandia-Kloos dat geld ten onrechte van de Nederlandse Investeringsbank heeft gekregen Lakeman zegt van wel, maar minis- ter Ruding (Financiën) heeft de Ka mer bezworen dat er niets aan de hand was. De meerderheid van de Kamer heeft zich daar bij neerge legd. Zo niet Lakeman, die de rechter tot tweemaal toe heeft gevraagd een ge tuigenverhoor toe te staan. Eind vo rige week besloot de president van het Amsterdamse Gerechtshof niet op dat verzoek in te gaan, hoewel hij tegelijkertijd erkende dat Lakeman wel degelijk belang heeft bij het ho ren van getuigen Maar volgens de president hebben Hollandia-Kloos en directeur Rob Lubbers een groter belang bij het achterwege blijven daarvan Het be drijfsbelang weegt, aldus de rechter, zwaarder dan het belang dat Lake man aanvoert. Die legt zich niet bij die uitspraak neer, zeker niet omdat Hollandia- Kloos in een eerder stadium van het conflict geprobeerd heeft hem 'om te kopen'. De advocaat van Hollandia- Kloos bood Lakeman begin dit jaar aan de schade te vergoeden die Lake man als aandeelhouder van het con cern zou hebben geleden 'Een krui melachtige en onbeholpen poging om van SOBI af te komen', luidde toen Lakemans kwalificatie. Hij zal het familiebedrijf derhalve hinderlijk blijven volgen Door Wim Verwey VEEMARKTSTRAAT •s maandags geopend va 13 OC HET IS vaak verbijsterend te merken hoe we sil in de samenleving aanvaarden die in wezen oi lijk zijn. Gewoon: iemand wordt werkloos, ogenschijnlijk prima geregeld: men krijgt ei een al dan niet aan zijn of haar loon gerelateei kering. Maar daar zijn wel een paar voorwaar* verbonden. Zoals: solliciteren (al heeft dat gezien zijn persoonlijke digheden of leeftijd geen enkele zin) het inleveren van bijverdiensten. Het is zelfs ten s verboden om onbetaalde arbeid te verrichten want sprake is van arbeid waar normaal misschien een steld loon voor wordt betaald. De regering heeft gemeend de regels voor het vert van onbeloonde arbeid door uitkeringsgerechtigden lijk te regfelen. Het wetsontwerp is duidelijk in# door de angst van de sociale partners dat uitkeringsgi tigden onbeloond werk zouden gaan doen dat norm; beloonde arbeid wordt beschouwd. Op zich is die angst wel begrijpelijk. De reguliere gelegenheid kan er door verdrongen worden. Daarot enkele jaren geleden regionale toetsingscommissies steld die gemeenten over de toelaatbaarheid van onbei arbeid (met behoud van uitkering) moeten advisen eindverantwoording ligt dus bij de gemeenten. In de nieuwe wet is in autonome toetsingscomt voorzien, die zelfstandig beslissingen kunnen nemen.! heeft bovendien een veto-recht Volgens de minister nodig om maximaal tegemoet te komen aan de verschil belangen die in samenstelling tot uitdrukking zijn gei Waarbij ik aanteken dat de minister weigert een ven woordiger van organisaties van uitkeringsgerechtigd de commissie op te nemea Waarbij de minister ve naar de vakbondsvertegenwoordigers. Een absoluut niet steekhoudend argument In de plaats is het grootste deel van de werknemers en uitke gerechtigden niet in een vakbond georganiseerd tweede plaats kan men het verschijnsel van het toene aantal organisaties van uitkeringsgerechtigden niet uit de samenleving wegdenkea Een verwerpelijke derhalve. Verder past het vetorecht van individuele leden een democratische samenleving. Ik kan me nog voots dat men beslist met tweederde meerderheid. Er moge grote zakelijke belangen op het spel staan, de mense® langen van langdurig werklozen spelen minstens voorname rol. Hun lot mag je niet ophangen aan de m van een enkeling. Vetorecht is zowel principieel tisch onaanvaardbaar. Uit de Memorie van Antwoord op het Wetsontwerp dat de minister niet in staat is gegevens te verstrekte de kwalitatieve ontwikkelingen van het verschijnsel ken met behoud van uitkering'. Als we niet weten bij benadering omgaat waarom laten we dan niet voe den. Maar die vreugde wj kaart die John Bosman Door Ted van Leeuwen De 2-3 overwinning op ook gezien de zwakte daa de toetsing zoals die nu is, om pas met wettelijke ling van de halve finale komen als er meer inzicht bestaat in de problematiek. Tegenover de overigens rechtvaardige angst van we mers en vakbonden die onbeloonde arbeid als een ji zien voor de werkgelegenheid, staat de nood van duia houden Kreeg, werklozen die of gebukt gaan onder het odium van eer bod op onbeloonde arbeid of vluchten in het zwarte cta In deze tijd van drastische bezuinigingen in de bejaï en de gezondheidszorg blijven plaatsen onvervuld, wü recte hulp dringend gewenst'is. Er is geen geld om nor professionele krachten te betalen, dan moet het toch lijk zijn daarvoor uitkeringsgerechtigden met behout hun uitkering in te schakelen. Ik kan me ook voorstellen, dat op gemeentelijk n vanwege het ontbreken van financiële middelen werk liggen, dat voor de gemeenschap van groot belang is i gaans gehanteerde strafmaJ m T/r'n «otml annn li +lromoormrwih+i rr/lovi UltCTfifil i Jt in zo'n geval geen uitkeringsgerechtigden vrijwillige basis - inschakelen? Neen, deze drastische beperking van de gelegenheid! derdaad de finale van 13 mei loonde arbeid te verrichten is een voorbeeld van bi regelgeving. De belangen van degenen waar het in dee plaats om gaat komen helemaal niet of nauwelijks aan: Deze wet heeft misschien een gering economisch b voor het bedrijfsleven, sociale belangen komen nauw aan de orde. En toch tekent er zich een meerderheid al Tweede Kamer. Niet alleen onbegrijpelijk, het is schi lijk dat men dit honderdduizenden mensen durft a trovic ongemoeid gelaten. doem Van onze verslaggever CHINESE murea Zo noemen de banken dq s tussen de kredietverleners in hun organisatie en de; cialisten die zich bezig houden met de effectenhandel Of die muren soms ook rijstpapieren kamerschermen zijn, zoals boze tongen zo nu en dan beweren, zal de ko mende weken moeten blijkea De Vereniging voor de Effec tenhandel (VEB) stelt name lijk ten tweede male een on derzoek in naar eventueel misbruik van voorweten schap in de Bredero-affaire. Vorige week kelderde de koers van deze door vast goed-ellende geplaagde aan nemer, naar later bleek in verband met een onderzoek dat de banken laten instellen naar de financiële positie van het concern. De 'commissaris voor de note ring' van de beurs, die toeziet op een ordelijke handel, ver bood de verdere handel in aandelen en obligaties van Bredero en haalde de noterin gen vanaf dinsdag door. Te gelijk kondigde de beurs een onderzoek aan. Vorig jaar ge beurde dat ook al, zonder re sultaat In de Verenigde Staten worden de laatste maanden grote reputaties gekraakt nu gebleken is dat enkele van de meest succesvolle effecten handelaren van Wall Street zich bedienden van voorwe tenschap. In de V.S. staan daarop zware straffen. Nederland dreigde in dit opzicht lange tijd aangezien te worden voor de 'achter buurt' van de internat1 financiële wereld i nauwelijks iets was Intussen heeft het van de Amsterdams efle beurs een code ontwil die op 1 januari van dil van kracht is geword» wet die het misbruik voorwetenschap stelt, is nog in de maai ontwerp ligt voor advia de Raad van State Allerlei lieden kunn» hoofde van hun werk wetenschap hebben die beurs geld waard is. Tof' sen uit bedrijven, dn» van jaarverslagen, ople" secretaresses, financiële] nalisten en bankmed® kers. Bij de banken scheiding tussen de kW afdeling en de belegg^ deling vanouds een derwerp. Mr. RA.E. de Haze W man, directeur van eniging Effectenbesche' (VEB), zegt zich nog niet te kunnen voorstellen d*! derlandse banken de schap van hun ners doorgeven aan W leggingsadviseurs. J>8' toch wel erg schandalig® Hij heeft vooralsnog trouwen in de schotten' die de gen te hebben oi tussen beide afdeling® ZARAGOZA - „Ik meer teleurgesteld blij, die twee doelpi wegen niet op tegen rode kaart. Ik ga er va: dat ik de finale zal moe] missen. Ruud Gullit kr vier wedstrijden voor geintje". Ontroostbaar zat John man in een hoek van de Aj Kleedkamer. Behalve twee doelpunten was de trale middenvelder één de beste spelers op het geweest en had hij stoï gereageerd op de provoca van zijn keiharde tegens* der Güerri. Tot hij vier AH De man die met twee doelpu ten Ajax met één been in de nale bracht, was kort voor tl het door de zwakke scheid* rechter Petrovic onbestrafl gesar van Güerri beu en slof de Spanjaard in zijn gezicll Samen met zijn meteen terul slaande kwelgeest kon Bosms inrukken en zal gezien de doo van drie wedstrijden ook beschikbaar zijn als Ajax Athene haalt. Verdediger Blirj kreeg na een handsballetje i tweede gele kaart en zal bij return ontbreken. De zich vad als halve criminelen gedra gende spelers van Zaragoa werden, op Güerri na, door Pc Ajax heeft het op het vol strekt onbespeelbare veld a] leen in de begin- en slotfa moeilijk gehad tegen de nisch tegenvallende nummq zes van Spanje, die overige slechts één thuisnederlaag de competitie leed. In het wa terballet gaf het technisch surplus van de Ajax-speler, met technicus Mühren et werkpaard Bosman aan hq hoofd, de doorslag. De onbespeelbaarheid va| het veld was veroorzaakt do een wolkbreuk, die zich 20 mij nuten voor de aftrap boven hq stadion La Romareda had onti laden. Binnen een kwartie; was het speelveld veranderd ii een bassin met hier en daar eer droge plek, waardoor de ba Van onze speciale verslaggevc MÜNCHEN - De de haar de finale van h toernooi om de Europaci voor landskampioenen, mei in het Praterstadic van Wenen, staat voor I Bayern München na overwinning van 4-1 Real Madrid wagenwi, open. Toch was men na afloop vi de door 75.000 toeschouwe POgewoonde wedstrijd Beieren nog niet gerust op i return in het Bernabeust dion in Madrid. De gedachte Sngen immers terug naar h «"effen van twee jaar gelede tossen Borussia Möi chengiadbach en hetzelfc Beal, dat in Düsseldorf met verloor en vervolgens doex jeuk met 4-0 in eigen hu ™eh de kwalificatie voor eigende ronde afdwong, e e°k Anderlecht ging op ee soortgelijke, wij ze al eens h setup in tegen de 'Koninkli

de Stem | 1987 | | pagina 6