SO Jeugdsoos Steen kan beginnen KACHEL 'S NACHTS UIT IN FLATS BU DE VURSSCHE ASHION! trenge tijden ankroet voor rossclub Axel zijn, én De bosfazant in onze polders iELEGENHEID SCHIETINGEN ZAKENNIEUW S PLAATSELIJK NIEUWS OPROEP GEMEENTE LEVERT VEEL VRIJWILLIGERS OP RIJSCHOOL W. IVENS TC Hulst houdt randonneursrit ffiSTEM VAN ZEELAND 2 WOENSDAG 8 APRIL kXEL - Bejaarden in de zestien aanleunflatjes ran het bejaardentehuis De Vurssche aan de looseveltlaan in Axel zitten al enkele weken 's iachts in de kou. Hartelijk dank Geen pretje Verbaasd Technisch defect NIS-SKI-GOLF. RAADSMAN OVER CROSSTERREIN: Omwonenden Zes wedstrijden Geen argument De jacht Amerika gespannen voet Bloedsporen Vertelsel Voorj aarswaar nemingen Heikant St.-Jansteen Clinge Axel Paasactie in Axel briek om te zoenen »r particulieren I bedankje, jubileum, receptie, orte, verloving, overwinning, |ten, Abraham, openbare dank, ar door, mag best eens in de fip de pagina familieberichten, t niet en duur hoeft het niet te j regels kosten een tientje). |l per kolom 2,00. Eén grote lit 2,55. Voor het plaatsen of afbeelding met een formaat rekenen wij 14,05 toeslag, lieven op aanvraag. Bij niet- Jling wordt 4,00 adm.kosten >'s worden niet geretourneerd. 442 of geef uw tekst 2 dagen i af bij één van onze kantoren, (opgaven stuurt u eveneens 2 plaatsing naar Postbus 3229, Schriftelijke opgaven worden JJeaccepteerd indien naam en ||d zijn, ook indien Uw betaling Wij behouden ons het recht zonder opgaaf van redenen te weigeren. nlglngsnleuws op 2 kolom op donderdag. T22 ran onze verslaggever ilNT-J ANSTEEN - In het emeenschapscentrum De grande in Sint-Jansteen ,aat komende vrijdag 10 Ipril de eerste Jeugdsoos -an start. oproep van de gemeente .verde 21 volwassen vrijwilli- op die het evenement hel- pgD organiseren. Ruimschoots tnoeg om het startsein te kun- len geven Nu nog draait de soos onder je vlag van de gemeente, maar ut is de bedoeling dat de hele organisatie mettertijd wordt overgenomen door de vrijwilli gers. De Jeugdsoos is voor alle jongens en meisjes vanaf de hoogste klassen van de basis school tot en met zestien jaar. In principe is de activiteit op touw gezet voor de de jongeren uit Sint-Jansteen, Heikant, Kapellebrug en Absdale. Maar ook jongens en meisjes uit an dere kernen van de gemeente Hulst zijn welkom. Tijdens de jeugdsoos kan iedereen meedoen aan spelen en spelletjes zoals sjoelen, kaarten, pieken, dammen, schaken of topbiljarten. Ook is er een disco. „We willen probe ren vooral ook de meisjes te be reiken", zegt wethouder P. Weemaes. „Daarom wordt juist aan hen de eerste avond ge vraagd wat ze leuk zouden vin den. Wat er volgens hen nog bij hoort". De avond begint om 19 uur en duurt tot 22 uur. Tijdens de jeugdsoos worden geen alcoho lische dranken geschonken. Wie binnen wil betaalt een gul den. Ook op 8 mei en een nog nader te prikken datum voor de vakantie is er jeugdsoos. Bij genoeg belangstelling wordt de activiteit ook na de vakantie voortgezet. Burgemeester en wethouders zijn alvast bereid 2.500 gulden uit te trekken voor de aanschaf van wat spulletjes voor de in stuif. Die kunnen overigens ook gebruikt worden als ook in an dere kernen een dergelijke ac tiviteit van start gaat. Wethou der Weemaes voorziet dit voor volgend jaar. Bejaarden Axel in de kou •an onze verslaggever bewoners klagen dat de verwarming tussen midder nacht en zeven uur 's morgens wordt afgezet. "Ad verteren brengt leven in de brouw kastelein. Inlichtingen De.Stem. 076-236911 nooit liciteerd aardag. ,'eel van hen zijn ziekelijk en tunnen er maar slecht tegen ils de temperatuur 's nachts zo Irastisch zakt Jk kom pas uit het ziekenhuis als je er 's nachts eens uit noet, omdat je je niet al te lek- ier voelt, valt het niet mee in ie kou", zegt een van hen „De lirecteur van het bejaardente- tuis is er al over aangesproken daar tot nu toe hebben we nog [een antwoord". Ze vreest dat voor het behalen va iet iets met de bezuinigingen te mijn rijbewijs bij het t heeft „Maar ze bezuini- examen wp! „pnc tp veel" PETER FERKET »nweleens tó veeI aan Het wordt tijd dat er iets ge- eurt", zegt haar beneden- wurman. „Er wonen hier men- len die reuma hebben En som- i kunnen heel slecht uit evoeten Als je geen pijn hebt n de hele nacht in je bed kan ggen is het geen. bezwaar, laar als je 's nachts pijn hebt »p je op. En in die kou is dat een pretje. En ik betaal er toch tor. Dat zit in de huur. Dan loeten ze niet opeens 's nacht everwarming afzetten". lirecteur Knöpke, geconfron- eerd met de klachten, reageert i eerste instantie hoogstver- taasd. „Als het echt zo zou zijn lat wij 's nachts de mensen in de kou zouden zetten, dan zou het al storm hebben gelopen in mijn kantoor. Afgelopen week end nog heb ik met mensen uit de flatjes gesproken maar ik heb geen klachten gehoord". Eén telefoontje heeft Knöpke tot nu toe gehad. „U moet mijn niet kwalijk nemen maar ik kan toch niet op grond van een telefoontje de hele zaak gaan onderzoeken. Maar als de men sen echt klachten hebben, moe ten ze naar mij toe komea En dan worden ze serieus behan deld". Wel kan Knöpke zich herinne ren dat de verwarming enkele weken geleden gerepareerd is. „Door een technisch defect werd in de flatjes, maar ook in het De Vurssche, 's nachts de zelfde temperaturen aange houden als overdag, 's Nacht was het daardoor ongezond warm. Ik heb bericht gekregen dat dat mankement hersteld is". Er wordt volgens hem ook niet bezuiningd op de verwar- mingskosten. De Vurssche hanteert dezelfde gedragslijn als voorheen, 's Avonds wordt om half elf de verwarming te ruggezet. Maar volgens hem niet zo ver dat de bewoners 'snachts in de kou komen te zit ten. BORO GOLDEN CUP iak geheel Damespak met op gevoerd druk in pasteltinten Trtlobal glansstof ider een geheel katoen ge tenmspolo voerd f 309,- imerceriseerde f 145,- Van onze Haagse redactie )EN HAAG - Als de openingstijden in de hinderwetver- !®ning voor het motorcrossterrein aan de Lageweg in tel gehandhaafd blijven, betekent dat het bankroet voor k exploitant van dat terrein, de Stichting Recreatieve Ex citatie Smitsschore (RES). >at betoogde de raadsman van e RES, mr. Asselbergs, giste- *11 voor staatsraad mr. Ve- figa, voorzitter van de afde- geschillen van bestuur van e Raad van State. Bij de •roon lag het verzoek tot Korsing van de door GS van eeland verleende vergunning. Ci die schorsing was ge ragd door de stichting RES n door een aantal omwonen- van het motorcrossterrein. R® stichting RES hikt vooral an tegen de in de vergunning Sno™en ^den waarop 'Mstrijden mogen worden ge- Wen. Op het terrein mag ™ar negen maal per jaar tus- 13.00 en 18.00 uur op zondag ®n'officiële' wedstrijd worden «reden, waarbij in de zomer landen (half juni tot eind aptember) slechts op één zon- agmiddag een wedstrijd todt toegestaan. fLV3n Zeeland zijn tot deze Perking overgegaan om an8?03 teÉïemoet te komen «arlrf wensen van de omwo- "®uen. Zij klagen steen en V(,ri°ver geluid- en stank- nast die de motorcrossers "«roorzakea l"A|s de Raad van State ak- te gaat met deze eisen, kan et zo goed de vergunning in ar ,ge afkeuren", aldus Hi^terrein rond kunnen openingstijden voor «strijden - daaruit vloeien EriüÜ^r opbrengsten voort - k nr."8 Weten wordea „Het teoogelijk om op een zon dagmiddag een heel pro gramma af te werken", be toogde de raadsman van de motorcrossclub. Ook de beperking van één wedstrijd in het zomerseizoen bestreed hij ten stelligste: „De zomer is bij uitstek het seizoen voor motorcrossen. In het voor lopige programma heeft de stichting voor die maanden zes wedstrijden gepland; daarvan mag er nu één overblijven". Met een geheel ander relaas kwam de heer A. Rinn, die na mens 34 onwonenden van het terrein het woord voerde. Hij pleitte voor sluiting van het motorcrossterrein en vernieti ging van de verleende vergun ning. „Wij worden constant in ons woongenot aangetast door de stank- en geluidoverlast van de motorcrossers. Dat leidt in sommige gevallen tot levensbe dreigende stress-situaties", al dus Rinn. Dat de overlast onder de wette- lijke norm bleef, bleek voor hem geen argument De heer Rinn: „Het aantal decibels zou nog net verdraagbaar zijn. Welnu, als er een mug rond Uw hoofd blijft zoemen, is het aan tal decibels dat dit insekt pro duceert, nog vele malen beter verdraagbaar. Maar toch zal U er alles aan doen om die hin derlijke mug kwijt te raken". De buurtbewoner riep staats raad Veringa op om bij zijn be sluit 'de menselijke factor niet overwoekerd te laten worden door berekeningen'. WIJ ALLEMAAL vinden dat de bosfazant bij onze polders hoort als een pint bij een schutter en toch is dat eerste maar gedeelte lijk waar. Van huis uit is de fazant geen inlandse vogel. Hij is hier ingevoerd en uit gezet - mogelijk ook uit ge vangenschap ontsnapt - maar eigenlijk afkomstig uit Azië. Niet uit het hele verre Azië, maar betrekkelijk dichtbijhet Kaukasusge- bergte en de oost- en zuidoe ver van de Zwarte Zee. Dat invoeren is overigens al gebeurd door de Romeinen, dus nu ook weer niet van daag of gisteren, maar zeg nou zo aan het begin van onze jaartelling. Toch heeft dat vogelkundige scherpslij pers wel eens zover gebracht dat ze weigerden de fazant te beschouwen als een inlandse soort; het bleef een buiten beentje. De soort is echter zodanig in geburgerd dat we haar nu echt wel tot onze vogelfauna mogen rekenen. Het is heel moeilijk na te gaan, om niet te zeggen niet, hoe de ver spreiding vanuit de uitzetge- bieden over Europa heeft plaatsgevonden. De jacht heeft daar in ieder geval een dikke vinger in de pap gehad. Duizenden fazanten zijn in de loop van de tijd in kooien opgefokt en dan terwille van de jacht losgelaten. De soort zou op eigen kracht Engeland zeker nooit bereikt hebbea Toch is het daar nu een alge mene soort Je kunt haast wel zeggen dat de hele kunst van broeden, opfokken en uitzetten voor een flink deel in Engeland is ontwikkeld. Haast een wetenschap was en is het, waarbij vooral het chemische concern ICI nauw betrokken is geweest (of nog?). Ook in Amerika zijn ze uit gezet - ook terwille van de jacht - en ook daar gedijen ze uitstekend, al is het opval lend dat ze zich in wat ar mere gebieden als bijvoor beeld Florida niet voortplan ten. Ze leggen wel, broeden ook, maar de temperatuur schijnt gemiddeld iets te hoog te zijn, waardoor de eie ren niet uitkomen. De soort zal derhalve uitsterven als men niet opnieuw uitzet. Het jachtwezen zal dat een na deel vinden, anderzijds kan de zaak nooit uit de hand lo pen: ontstaan van overlast, schade, mogelijk een plaag, is uitgeslotea De fazanthaan. Legsel van een bosfazant. les eten, plantaardig en dier lijk voedsel dus, wordt de sterke achteruitgang van alle hagedissen aan hun toege schreven. Mede daarom is vanuit het ministerie van Landbouw het uitzetten sterk aan banden gelegd en gereglementeerd. Na 1991 is het helemaal afgelopen daar- Dat laatste is wat sterk, maar overlast is er wei: boer en fazant, tenzij de eerste een jager is, leven altijd min of meer op gespannen voet met elkaar. Zeker op plaatsen waar akkers grenzen aan bossen of kreken met flinke rietvelden, want daar kun nen ze talrijk voorkomen. In on land en elders zitten we met de nogal hypocriete si tuatie dat er omwille van de jacht fazanten worden uitge zet, anders 'hebben we niks te jagen'. Een paar maanden later wordt er dan gezegd: we moeten fazanten jagen an ders treedt er schade op. Schade voor de landbouw, maar dat niet alleen. Aange zien fazanten zo'n beetje al- Kraaien en eksters worden gezien als de ernstigste vij anden van de fazant. Van daar ook de vervolging. Je vindt in de polder geregeld leeg gepikte schalen van fa- zante-eieren. Opvallend daarbij is dat in de schalen zelden bloedsporen te zien zijn. Met andere woorden: broedsels worden zelden ge roofd, hooguit beginnende Op de lange duur kan dat natuurlijk ook funest wor den, maar er bestaat ook een opvatting dat veel fazante- hennen of fazante-hennen veel eieren Verloren' leggen, dus zomaar her en der ver spreid, voor ze echt gaan nestelen of zelfs daar hele maal niet aan toekomen. Een verschijnsel dat ook goed be- - TOTO'S DE STEM kend is van fazanten en kwartels die in gevangen schap worden gehouden. Er worden vele tientallen eieren gelegd, maar tot broeden komt men niet. Het zouden die eieren zijn die door ekster en kaai opgegeten worden en de echte schade zou dus mee vallen of niet eens bestaan. Een ander vertelsel - sluit dat toch aan bij dat Ameri kaanse verhaal? - wil dat eieren van fazanten die acht dagen bebroed zijn, slecht worden, rot dus, als het dan onweert. Dat zou verklaren waarom veel hennen die wel gebroed hebben niet met kui kens voor de dag komen. De schuld krijgen natuurlijk ek ster en kraai. Hoe weet je dat een vrouwtje gebroed heeft? Omdat ze dat in haar eentje moet doen, de haan helpt niet, ook niet met de jongen verzorging en ze is dus dik drie weken afwezig geweest. Zijn dit waarheden of ver zinsels? Wie zal het zeggen, maar een feit blijft dat de fazant een faunavreemd element is. Wij kunnen dan wel vinden dat hij uitstekend ingebur gerd is, de vraag is natuur lijk of dat inderdaad wel zo is. Dat er na honderden jaren toch nog krachten werken die wij (nog) niet kennen. Over de fazant, (bosfazant, jachtfazant) nog een ding: We geven geen beschrijving. Voor de hen is dat geen kunst: bruin, onopvallend. Voor de haan is het moeilij ker, al mag dat ons niet weerhouden natuurlijk. We denken dat iedereen de soort wel kan herkennen in het veld en, het belangrijkste: er zijn nogal wat verschillen. Er zijn vele rassen binnen de soort, want uiteindelijk ko men ze tot in Mongolië voor en bij het uitzetten is er nogal wat kruising opgetre den. Let u zelf maar eens op ringnekken en zwartnekken. De vooijaarswaarnemingen rollen momenteel binnen als noten in een houten klomp. Boerenzwaluw is alom te genwoordig, witte kwik staart idem. De tjiftjaf zingt inmiddels overal, zwarte roodstaart en blauwborst zijn gemeld, het is teveel om het allemaal op te sommen. We pikken er twee dingen tussenuit, de rest geven we door aan de onderzoekers. De heer F. Modde meldde een flamingo, die al zo'n zes weken verblijft aan de kreek tussen Oostburg en Draai brug. Vanaf de weg alleen te zien als de vogel een rondje vliegt. Twee kraanvogels waren zaterdag te zien in de Grote Huissenspolder bij Reuzenhoek. De ene was er al enkele dagen. Mededeling van de heer en mevrouw Ma- ris-Koster. De voorlente is begonnen. De kastanjeknop pen beginnen open te komen. Tijdens het schrijven van deze bijdrage, zondag 5 april, vloog het eerste citroenvlin dertje door de tuin. Tot slot voor wie van de week nog eens een avond weg wil: Het OLM (Onder zoekscentrum voor Land schapsecologie en Milieu planning, het vroegere VLIN) presenteert 9 april om 20.00 uur een voordrachtsavond met dia's in het gemeente huis van Moerbeke. Onder werpen: verricht onderzoek de voorbije jaren in het grensgebied; een historische bijdrage over het grensge bied en een en ander over de natuurlijke rijkdommen. Dirk Gysels presenteert zijn foto's, gemaakt voor deze on derzoeken. Alleman is van harte en gratis welkom. Al leen al het gebouw, het kas teel, is de moeite waard, maar dat is andere koffie. HULST - De toerclub Hulst houdt evenals vorig jaar een rit over driehonderd ki lometer. Dit is een eendaags gebeuren voor randonneurs en toerrijders. Deze rit leidt de wielerliefheb- bers door Zeeuwsch-, Oost- en West-Vlaanderen. Het vertrek is aan het clublokaal van TC Hulst, 't Ros Beijaart Vanaf het vertrekpunt rij den de renners richting Kallo, St-Gillis, Zelzate richting Oos tende, om daar aangekomen richting Schelderoute te koer sen. De rit wordt gehouden op 9 mei en start om 06.00 uur. JAARVERGADERING - In gemeenschapshuis 't Heike bezochten 93 leden de voor jaarsvergadering van de Al gemene Bond voor Ouderen. Bij de bestuursverkiezing werd de heer De Ridder her kozen en in een vacature werd voorzien door de benoe ming van de heer Wijnacker uit Clinge. Het bestuur is nu weer voltallig met negen le den. Na de vergadering trad een toneelgezelschap op en de heer Evers sprak over de ouderenbus, tafeltje dekje, de alarmering en andere actuele zaken. EHBO - Voor de leden van de gehandicaptenorganisatie wordt zaterdag 11 april een vervolg EHBO-les gegeven in gemeenschapscentrum De Warande. De les begint om 14.00 uur. OUDE 30ERDERIJEN - De ouderen van de Katholieke Bond van de afdeling Clinge kunnen vrijdag 10 april gedu rende twee uren dia's gaan bekijken van oude boerde rijen uit het Land van Hulst. De voorzitter van het streek museum De Vier Ambachten vertoont de dia's die hij zelf gemaakt heeft. Bovendien vertelt hij bij iedere dia welke de karakteristieke eigenschappen zijn van de af gebeelde boerderij. De mid dag begint om half twee. BRIDGE - Aan de traditio nele lentedrive van bridge club Axel werd door liefst 94 paren deelgenomen. De paren werden verdeeld in acht groepen. Uitslag A-groep: 1. gebroeders Simpelaar, 2. echtpaar Huisman, 3. dames Biesbroeck-Goossens. B- groep: 1. de heer Geilleit-me- vrouw Geilleit, 2. de heer Vis ser-mevrouw Brevet, 3. heren Danschutter-Van Eyl. C- groep: 1. heren Hendriks- Deltour, 2. heren Dourleyn- Meesen, 3. echtpaar Kint. D- groep: 1. dames Hillige-De Bat, 2. de heer Snodijk-me- vrouw Van Leeuwe, 3. heren Scheele-De Block. E-groep: 1. heren Holla-Nieland, 2. da mes Dekker-Den Doelder, 3. heren De Booy-Van Aart. F- groep: 1. mevrouw Bruins-de heer Bregogne, 2. echtpaar IJsebaert, 3. dames Kint- Mast. G-groep: 1. mevrouw Sandrini-de heer Meulen- berg, 2. echtpaar Sens, 3. de heer Baggen-mevrouw De Jonge. H-groep: 1. mevrouw Vervaet-de heer De Deckere, 2. dames Stoite-Van Leeuwe, 3. mevrouw Bogaert-de heer Stallaert. BRIDGE - Bridgeclub Axel speelde de derde wedstrijd uit de voorjaarscompetitie. De uitslag: Groep A: 1 de heren Bisschp en De Maagt, 2 de da mes Koek en Pel, de heren Pel van Van Bambost. Groep B: 1 de heren Vermunt, 2 me vrouw Hoek en de heer Koek 3 echtpaar Huisman. Groep C: 1 mevrouw Van Leeuwen en de heer Vogels, 2 mevrouw Vogels en de heer Zaman, 2 mevrouw Bierman en de heer Scheele. Groep D: 1 echtpaar Löchter, 2 de heren Van Eyl en Dansschutter, 3 de dames Naeye en Geilleit. KOEWACHT - Zaal Oude Molen 32 schutters: hoge vogel: R Her- wegh, Heikant; eerste zij vogel: R D'Hondt, Zuiddorpe; tweede zij- vogel: A. de Waal; grootste aan tal (6): A. de Waal en A. de Ko ning, beiden Koewacht KOEWACHT - Kloefkensschie- ting, zaal P. van Steene, 72 schut ters: hoge vogel: J. van Hove; eerste zij vogel; F. Martens, bei den Koewacht; tweede zij vogel: V. de Schepper, Moerbeke; groot ste aantal (4): R Smet, Koewacht KOEWACHT - Bejaardenschie- ting, zaal P. de Vlieger, 38 schut ters: hoge vogel: P. van Meelen; eerste zij vogel: mevrouw Van Meelen, beiden Kloosterzande; tweede zij vogel: R Ongenae, Koewacht; grootste aantal (5): F. van Bastelaer, Stekene. KLOOSTERZANDE - Bejaar- denschieüng, zaal De Reizende Man, 30 schutters: hoge vogel: R Vermeulen, Verrebroek; eerste zij vogel: F. Reunis, St-Jansteen; tweede zijvogel: J. van Dijk, Vo gelwaarde; grootste aantal (4): B. D'Hondt, Kloosterzande. HULST - Zaal W. Blommaert, 17 schutters: hoge en beide zij vo gels: E. de Bakker, St-Jansteen; grootste aantal (4): R de Rijk, Hulst KOEWACHT - Bej aardenschie- ting, zaal Oude Molen, 31 schut ters: hoge en tweede zijvogel: E. Janssens, Moerbeke; eerste zij vo gel: mevrouw Van Meelen, Kloosterzande; grootste aantal (4): M. de Wilde, Moerbeke. KLOOSTERZANDE - Bejaar- denschieting, zaal De Kastanje, 43 schutters: hoge vogel: L. de Groene, St-Jansteen; eerste zij- vogel: P. Beulaert, Hulst; tweede zij vogel: M. de Kint, St-Jan- steen; grootste aantal (4): E. Warrens, Kloosterzande. ZUIDDORPE - Zaal De Herberg, 46 schutters: beide hoge vogels: F. de Waal, Koewacht; eerste zij- vogel: J. van Damme, Moerbeke; tweede zij vogel: J. van Kerkho ven, St-Jansteen; derde zij vogel: R Engels, Soest; grootste aantal (4): P. Vermeersen, Hulst HULST - Zaal De Kroon, 41 schutters: Wip 1: hoge vogel: F. van Swaal; eerste zij vogel: P. van Gassen; tweede zijvogel: E. Luykx, allen Hulst; grootste aan tal (6): T. Crombeen, Graauw. Wip 2: hoge vogel: F. van Swaal; eerste zij vogel: E. Luykx, beiden Hulst; tweede zijvogel: E. de Koster, Graauw; grootste aantal (6): M. Dobbelaar, Boschkapelle. KAPELLEBRUG - Zaal Fabie, 71 schutters: eerste hoge vogel: J. Davids, Hellestraat; tweede hoge vogel: V. de Gucht, De Klinge; eerste zij vogel: Ch. Frankaert, Kapellebrug; tweede zij vogel: G. Raes; tweede zijvogel: G. Colle- man, beiden St.-Pauwels; vierde zij vogel: P. Taalman, St-Jan steen; grootste aantal (6): Tiny de Blok, Kemzeke. LAMSWAARDE - Zaal De Vier Jaargetijden, 46 schutters: Wip 1: hoge vogel: F. de Vos, Kieldrecht; eerste zij vogel: A. Dobbelaar, Boschkapelle; tweede zij vogel: E. Luykx, Hulst; grootste aantal (6): H. de Vos, Heikant Wip 2: hoge vogel: J. Maas, Hulst; eerste zij- vogel: T. de Waal, Kloosterzande; tweede zijvogel: E. Luykx, Hulst; grootste aantal (5): Th. Boone, Lams waarde. KOEWACHT - Zaal Oude Molen, 32 schutters: eerste hoge en eer ste zij vogel: G. Herwegh, Hulst; tweede hoge vogel: J. de Waal, Koewacht; tweede zij vogel: L. van Damme, Moerbeke; grootste aantal (5): mevrouw De Gucht, Kloosterzande. KOEWACHT - Zaal P. de Vlie ger, 36 schutters: hoge vogel: G. Dullaert, Hellestraat; eerste zij- vogel: V. de Schepper, Moerbeke; tweede zij vogel L. Dullaert, Ste kene; grootste aantal (3): W. Rombout, Koewacht KOEWACHT - Zaal P. van Stee ne, 33 schutters: hoge vogel: F. Martens; eerste zij vogel: R Smet; tweede zijvogel: M. Suy; grootste aantal (4): Rita van Steene, allen Koewacht HULST - OZO, 25 schutters: eer ste hoge vogel: R de Sterke, Zel zate; tweede hoge vogel: J. Dob belaar, Boschkapelle; eerste zij- vogel: C. van Gassen, Hulst; tweede zijvogel: F. de Bin, De Klinge; grootste aantal (5): L. Verstiggel, Hulst en M. Dobbe laar, Boschkapelle. WESTDORPE - Zaal Oude Raedhuys, bejaardenschietdng, 30 schutters: eerste hoge vogel: J. de Waal, Koewacht; tweede hoge vogel: J. van Kerkhoven, St.- Jansteen; eerste zij vogel: A. Rot- thier, Sas van Gent; tweede zij- vogel: J. Dhaene, Zelzate; groot ste aantal (4): P. Poppe, St-Jan steen. KWADENDAMME - Zaal De Kroon, Verenigde Sociëteiten en Diana, 21 schutters: 1. P. de Jon ge, Vooruitgang 11 punten; 2. J. Harinck, Diana 10; 3. J. de Jonge- Rentmeester, ADLM 10; 4. L. de Jonge, ADLM 9; 5. L. Veerhoek, Vooruitgang 8 punten. GOES - Ter afsluiting van de Zeeuwse maand in verpleegte huis Ter Valcke werd door 15 schutters uit Kwadendamme een demonstratie gegeven op de lig gende wip. Er was goede belagn- stelling van verplegend perso neel en doctoren, die allen een pijltje mochten trekken. Ook de uitleg ontbrak niet KWADENDAMME - Zaal 's- Lands Welvaren, Vooruitgang, 35 schutters: Wip 1: hoge vogel: P. de Jonge; eerste zijvogel: L. Veerhoek, beiden Vooruitgang; tweede zij vogel: Ch. Korstanje, Doel naar Hoger; derde zij vogel: mevrouw J. Veerhoek, Vooruit gang; vliegende vogels: C. Jere- miasse, Zorgvlied en C. Raas, Vooruitgang. Wip 2: eerste hoge vogel: B. Verhage; tweede hoge vogel: P. de Jonge, beiden Voor uitgang; eerste zij vogel: P. Rent- meeser, Willem Teil; tweede zij?- vogel: J. Doene, Victoria; derde zijvogel: G. Haasdonk, Willem Teil; vliegende vogels: J. de Koeyer, Diana en P. de Jonge, Vooruitgang. 'S -HEERENHOEK - Zaal De Ko renbeurs, Concordia, 41 schut ters: Wip 1: hoge vogel: J. Traas, Eensgezindheid; beide zij vogels: niet afgeschoten; eerste kiep: H. Koens, Spes Nostra; tweede klep: K. Pankow; derde klep: H. Boon man, beiden Vrije Schutters; grootste aantal (7): Ch. Korstan je, Doel naar Hoger. Wip 2: eerste hoge vogel: G. Haasdonk, Willem Teil; tweede hoge vogel: J. Traas, Eensgezindheid; eerste zij vogel: P. Rentmeester, Willem Teil; tweede zijvogel: J. de Rijke, Edele Handboog; derde zij vogel; K. Pankow, Vrije Schutters; grootste aantal (5): L. de Jonge, Concordia; vliegende vogels: me vrouw M. Steenbakker en P. Kroonen, beiden Victoria; extra prijzen: J. Traas, Eensgezindheid en P. Vette, Concordia. De stichting Streekcentrum Axel houdt vrijdag 17 april een paasactie in het Axelse winkelcentrum. Twee 'paashazen' zullen 's middags in en om De Noord- straat chocolade eitjes uitde len aan de bezoekers. Een en ander gebeurt onder muzi kale begeleiding van Show band Axel. De winkeliers de len die dag ook bosjes narcis sen uit aan het winkelend pu bliek.

de Stem | 1987 | | pagina 15