DE STFiyr Botje in rechterpols gebroken bank SPORT OOK MÜHREN TEKENT BIJ AJAX Raas: 'Hoop voor komende wedstrijden' Swerts eist nieuwe fiets van wielerbond Verrassende zege Jorge Dominquez Kuiper ook niet in Gent-Wevelgem ;endmaking scheepvaart erse meer 9 m Q GERT-JAN VAN DOORN TIEN WEKEN UITGESCHAKELD slist zelf It ontmoeten of kalend? Voetbal op Duitse TV INTEREST RENTELOZE VOORZET VAN OLIVETTI oliuetti Teletours DINSDAG 7 APRIL 1987 Snel geld nodigt] 01860-13055 schapendoesjes KLEINTJE isterdam mal Auctions bv buro's jBenelux-titel an Raamsdonk Centrum Europa en/kennismaking Inschr. gratis! jwde haargroei ZARAGOZA - Met de mededeling dat tech nisch directeur Johan Cruijff en middenvel der Arnold Mühren hun lopende verbinte nissen met Ajax met één jaar verlengd heb ben, landde Ajax gis teravond laat met drie en een half uur vertra ging in Zaragoza. TERMIJN 2 JAAR dere termijnen faterstand Probleem VOOR SKIBBY Selectie Heintze Deens elftal Wieleramateurs naar buitenland Straffen betaald voetbal NO% COST LOTTO A5{ Voordelig, Joegoslavj Vliegen v.a. Eindhove Vertr. 9-16-23-30 juni en juli: 8 of 15 dgn. Hotel Tn gir***, h.p, v.a. 648,-/ dgn. v.a. 798,-). Muziej dans. Kamers: badk., jt zicht. tel. 04904-14858. lei- tto- >5,- atis en. 42, b. ler- 306. t.k., sor- uip- een. rek- 31, bj- w., :aat. Tel. Wij helpen u gemakkelijk" per telefoon. 5000 60 x 111.12,6 10100 60 x 216.11.C 23000 72 X 431.11 32000 96 X 492.10,jj 40000 96 X 610.10,6 voorschotbank Cretin® tot 21.00 uur geopend, I Te koop (echte Boomerhondjes), weken, ingeënt, 200, Tel. 09-3214670112. Een plaatsen: resultaten ken. boe ior John van Dinther iOEKEL - Gert-Jan van loom, Nederlands kam- jioen in de 250 cc-moto- joss, is zeker tien weken itgeschakeld. Brabander brak, zoals gis- iren uit röntgenfoto's bleek, dens de internationale artliterwedstrijd op het •ocircuit in Valkenswaard botje in zijn rechterpols, 'olgens de Nederlandse dokto- moet hij minstens tien we- met gips om het gewricht [open. De 22-jarige motorcrosser is gisteren echter naar Engeland vertrokken om zich daar te la ten opereren. Hij hoopt het ge nezingsproces te versnellen „Tien weken buitenspel staan, is veel te lang", zei Van Doorn gisteren voor het vertrek. „Dan mis ik vijf van de twaalf Grand Prix-wedstrijden (België, Por tugal, Engeland, Nederland en Tsjechoslowakije)". Hoewel de resultaten van Gert-Jan van Doom in de strijd om de wereldtitel enigs zins tegenvielen verleden jaar - hij eindigde als derde - kreeg hij november 1986 toch een fa- briekscontract van Cagiva aangeboden. Het geluk leek de Nederlander toe te lachen. De Italiaanse renstal zorgde voor een monteur en snel en degelijk materiaal. Voor het begin van het GP-seizoen, zondag in het Belgische Wuustwezel, toonde Van Doom zich vrij optimis tisch. „Zo veel faciliteiten had ik nog nooit gehad. Een weelde. Ik hoefde me niet meer druk te maken over de motor. Hoefde zelf niet meer te sleutelen. Ein delijk hoefde ik alleen maar te rijden en de motor af te stellen. Al mijn wensen werden inge willigd. Het zag er zonnig uit. En nu dit", aldus Van Doom, die vorig jaar de Grand Prix van Zweden worn Van Doom tuimelde in de tweede manche van zijn ma chine. In een poging zijn val te breken ving hij zich met zijn pols op. Aanvankelijk dacht men alleen aan een zware kneuzing. De breuk gooit ech ter alle ambitieuze plannen in de war. „Ik weiger me bij de diagnose van de Nederlandse doktoren neer te leggea Ik pro beer sneller terug te kerea Ik weiger te aanvaarden dat het seizoen voordat het goed en wel begonnen is, al naar de knop pen is", zei Van Doom strijd vaardig. uriosa, inboedelgoederen, sch ons amerikaans veilinghuis iJ ild. Johan Cruijff blijft Langeweg, 3-423203. Nleuwlandstr. 21] laad van Toezicht ropa brengt u met elkaar in kon wilt. Bel maar met onze mede iving (ook 's avonds/weekend) punten van de Belg Sergio Bo- esprek en informatie over onzi w„ 'ILBURG (ANP) - Pedro an Raamsdonk is gister- vond in de Pellikaan- Bporthal in Tilburg boks- tampioen van de Benelux ii het cruiser-gewicht ge worden. Inde strijd om de vakante titel won de Amsterdammer op 5000 partnerzoekers, voor u gereed. 076-2116» r. Daeter01640-5733! 01100-1412! 04160-3458 van Toezicht van het Minister# ds grootste relatiebemiddeling: r). nap- jr). Ik Eierig goe- 33-38 en vind. mis- het iby's. r.on- Wij verzoeken adverte» ders, die adverteren mi brieven onder nummer toezeggen: „foto's retourneren en/of alt zullen antwoorden" hu toezeggingen ook daad werkelijk na te komen. Nieuwl Werkgr. Zeeland ser. m/v rel. Info: 01140-12480 van 9-2 aren een nog 1/3 gezonde haarwortels brochure naar Inplant Internatio sio. Het gevecht was afgesloten op tien ronden. MÜNCHEN (SID) - De Westduitse televisie zendt genavond anderhalve apese bekerwedstrijd rechtstreeks uit De wed strijd Bayem München- Real Madrid in de halve fi ts van het Europese be kertoernooi voor lands kampioenen komt vanaf 20.10 uur integraal op het eerste Westduitse (ARD). Aansluitend (22.00 uur) wordt live de tweede helft van Dundee United-Borus- sla Mönchengladbach, uit de halve eindstrijd van het UEF A-bekertoernooi, uit gezonden. De Nederlandse televisie kondigde reeds eerder de rechtstreeks uit zending, aanvang 20.00 uur, van Real Zaragoza-Ajax voor een finaleplaats In het tekerwinnaarstoernooi aaa zaal ande, f25.- V.B.O.K.: voor hulp moeder en kind bij n# gewenste zwangerschap 01154-1691 of 1460. Door Ted van Leeuwen In de Spaanse provicie- hoofdstad, staat morgen de Europa Cup-ontmoeting met Real Zaragoza op het programma. De vertraging was ontstaan doordat op Schiphol een vrachtauto die de catering- container vervoerde, iets te en thousiast op de Airbus van Martinair was toegereden en het toestel had geramd. Het vervangende toestel, ook een Airbus moest helemaal uit Hannover komen. In Nederland weigerde Ajax in de langdurige wachttijd de pers te woord te staan, maar om 22.15 uur in Zaragoza Ver raste' voorzitter Harmsen de in tijdnood geraakte media met het nieuws, even nadat het in Nederland op de televisie ge weest was. Volgens Harmsen was VARA's Achter Het Nieuws de primeur gegund. „Belofte maakt schuld", aldus Harmsen, die dat niet nader wilde uitleggen. Penningmeester Lou Bartels had de vertraging benut met het verlengen van het contract van Arnold Mühren. De 35-ja- rige middenvelder, die bijna twee jaar geleden transfervrij DE WACHTTIJD op Schiphol werd door sommige Ajacieden gedood met het leggen van een kaartje. Technisch directeur Johan Cruyff (zittend rechts) kan er nog om lachen. Arnold Mühren en Marco van Basten kijken belangstellend toe. fotoanp van Manchester United werd overgenomen, werd door Bar tels aangeschoten in de wach tende menigte passagiers. De dialoog verliep als volgt: - Bartels: „Arnold, heb je het nog naar je zin bij ons?" - Mühren: „Eh, jazeker". - Bartels: „Ben je tevreden met hetgeen je verdient bij ons?" - Mühren: „Ja hoor". - Bartels: „Zou je nog een jaar bij ons willen blijven, Arnold?" - Mühren: „Waarom niet?" - Bartels: „Dan zijn we nu rond". - Mühren: „Oh". Desgevraagd verklaarde Müh ren: „Dit zijn inderdaad de kortste contract-onderhande lingen die ik ooit gevoerd heb. Maar als beide partijen het eens zijn, hoeft er ook niet lang gepraat te worden". Daar had Cruijff het ook over: „Ik had diverse mogelijkheden om weg te komen, maar de direkte be hoefte was er niet. Iedereen was tevreden, ik ook, het sala ris is redelijk dus waren er geen problemen". Volgens Cruijff was het op Spaanse bo dem annonceren van zijn con tract-verlenging toeval en niet bedoeld als goedkoop pepmid del. Cruijff gaat zijn derde jaar in bij Ajax als technisch direc teur. De eerste twee, tenzij er nog een wonder gebeurt, zijn zonder landskampioenschap verlopen. Cruijff: „Het eerste jaar hebben we daar bewust niet op gegokt. Dit jaar wel. Maar door allerlei omstandig heden, waarvan de Europa Cup-successen de belangrijkste zijn, lijkt het er niet van te ko men". Cruijff, die dit lopende sei zoen zeven ton netto verdient, staat niet als persoon onder contract bij Ajax, maar als werknemer van de BV Cruijff. De KNVB wil dat de clubs al leen met personen contracten afsluiten. Cruijff noch Ajax wilden praten over de wijze waarop beide partijen zich contractueel verbonden heb ben. Wel zal Ajax opnieuw een licentie voor haar technisch di recteur moeten aanvragen. In de komende weken zal Ajax zich over contractverlen gingen met Witschge en Winter buigen. Van Basten is (nog) geen thema voor het bestuur. „Dat is pas in mei aan de orde", riep voorzitter Harmsen. Cruijff wilde nog niet voor uitlopen op de opstelling van morgen. Hij wenste zich eerst aan de tafel te zetten met meesterspion Bruins Slot. „Bo vendien", zo zei Cruijff, „is het van een aantal factoren afhan kelijk hoe we spelen. De tegen stander, maar vooral hoe het met de blessure van Winter is. Hij kan een belangrijke rol in de plannen vervullen". Volgens Winter zelf waren er geen pro blemen. „Ik ben weer helemaal fit", sprak de allrounder mon ter. I I, 09/32/91776755 5 - Tel. 09/32/37766901 r-directeur van de rijkswaterst# and te Middelburg, maakt, in as"" tendmaking nr. 4/1987 van 2W* id dat het peil op het Veerse Mee' sluiting van de Philipsdam tot eel langer als noodzakelijk bi# n NAP -0.20 m en NAP (zome'" 1987 De hoofdingenieur-direct*# ing. R.A. van "oor Hein Groothuis 'S-HEERENHOEK - Hoe- Jan Raas in de Ronde Van Vlaanderen slechts een )ion voorin had (Ludo Pee- en dan ook nog een die "ch beperkte tot meerijden, 5 Wj bijzonder tevreden over de prestaties, die zijn tenners in het Vlaamse heuvelland hebben gele verd. «Ze hebben heel goed gereden", fus de Superconfex-ploeglei- 5. p,alleen is het in de uitslag ft zo tot uiting gekomen. Dat ®mt voornamelijk door een ■hitke dosis pech. Acht keer is plat gereden in onze ploeg, f vendien waren er twee ge kken sturen. Zoveel pech heb nooit eerder meegemaakt, frijs-Roubaix buiten be bouwing gelaten dan Daar- was het vervelende dat Ma alle tegenslag op ongele- womenten kwam. Kijk, als !f .rijdt na 20 of 30 kilome- iedereen zit te piere- dan is er niks aan de Op momenten dat Hink er aan getrokken wordt, is natuurlijk heel anders. Die jfh heeft onze jongens heel hfl kracht gekost. Dikwijls ®hen ze op elkaar moeten Miten. Nee, ik ben heel te- .ften met het rijden van de ürens' Verhoeven is er einde- ?ifaan het doorkomen en dat 'ut ook voor Hanegraaf «rgen baart daarentegen via vorm van Jean-Paul d ™Ppel, die zondag bewust ,2 Haas buiten de ploeg werd kpUouden, omdat de Ronde van iia1?eren het Nederlandse ™'kanon toch niet ligt. Vo rige week in de Profronde van Friesland liet de Zeeuw zijn renners in de kopgroep ophou den met werken, omdat hij de kansen op een overwinning van Van Poppel te gering acht te. Raas: „Ik vraag in zo'n si tuatie altijd hoe de renners er bij zitten. Van Poppel meldde mij dat hij niet zo goed was. Nou, toen was het voor duide lijk wat er moest gebeuren, want voor de tweede of derde plaats rijd je niet". Het laat in vorm komen van Van Poppel blijkt een pro bleem, waar de coureur Biltho- ven al langer mee kampt. „Hij zegt dat hij altijd pas eind april, begin mei in vorm komt. Ik ken meer renners, die de eerste maanden, als het weer veelal slecht is, verstek laten gaan. Van Poppel heeft voor het begin van het seizoen al wat meer getraind dan andere jaren, maar dat heeft niet ge holpen. Hij heeft het er niet uit kunnen krijgea Misschien moet hij de volgende winter al in december beginnen of ook wat op de baan gaan rijdea Of dat de oplossing is, weet ik ech ter ook niet. Ik vind het wel wat een merkwaardig geval. Ik denk dat het toch iets van een psychische kwestie is, dat het een kwestie is van een laatste zetje". Hoewel Van Poppel, in top vorm in staat zich te meten met de beste sprinters, nog niets heeft zien, schrijft Raas zijn paradepaardje voor massa- aankomsten niet bij voorbaat af voor een positieve uitschie ter in Gent-Wevelgem. „Als het Jan Raas: - fotopanp zulk goed weer blijft, moet hij een heel eind kunnen komen. Het is toch een minder lastige wedstrijd. Als je vooraan zit op de Kemmel, zit je mee". Twijfelachtig is of Gerrit Solleveld in Gent-Wevelgem van de partij zal zij a De West lander kwam zondag op de Koppenberg ten val en be landde daarbij op zijn rug op de kasseien. Een grote bloed uitstorting was het resultaat. Solleveld: „Het is knap pijnlijk. Ik stel aUes in het werk om er zo snel mogelijk vanaf te ko men. Vandaag heb ik me drie keer door een fysiotherapeut laten behandelen, om het bloedstolsel weg te werken, en morgen wordt dat herhaald. Of ik Gent-Wevelgem zal rijden, weet ik nog niet zeker. Het zal er vanaf hangen hoe ik morgen uit bed kom. Als het zo is als vanmorgen, toen ik er bijna niet uit kon komen, dan laat ik Gent-Wevelgem schieten. Want ik geef de voorkeur aan Parijs-Roubaix. Die wedstrijd ligt me beter. Ik ga daarom niet Gent-Wevelgem doen met het risico me te forceren. Het is wel jammer dat nou net zoiets ge beurt. Het is de belangrijkste periode van het j aar voor mij De ploeg van Raas voor Gent-We velgem is als volgt samengesteld: Hanegraaf, Nijdam, Peeters, Poels, Priem, Solleveld, Glno van Hooy- donck. Verhoeven, Jakobs en Van Poppel. BRUSSEL - De Belgische ploegleider Roger Swerts heeft gisteren een klacht ingediend bij de Belgische wielerbond over de aanrijding, zondag op de Koppenberg tijdens de Ronde van Vlaanderen, waarbij zijn Deense renner Jesper Skibby was betrokken. Swerts eist als schadevergoeding een nieuwe racefiets. Skibby beklom als koploper in de wedstrijd de Koppen berg. Na een vlucht van 175 kilometer was hij bijna aan het einde van zijn krachten. Hij ontwikkelde op de kasseien heuvel zo weinig snelheid, dat hij begon te slingeren. Juist op dat moment wilde de officiële volgwagen van de BWB met een internationale wedstrijdcommissaris als passagier Skibby passeren. Een botsing was het gevolg. Honderden toeschouwers op de heuvel en miljoenen televisiekijkers waren getuige van de aanrijding. De fiets van Skibby werd totaal vernield. De renner raakte niet noemenswaardig ge wond, ondanks het feit dat de auto met een wiel over zijn tenen reed. De Deen kon zijn weg niet meer vervolgen. Swerts: „Het was een naar incident met gelukkig rede lijk goede afloop. Skibby kan woensdag weer koersen in Gent-Wevelgem. Wat mij bevreemd is dat niemand van de bond verontschuldigingen is komen aanbieden. Uit het hele land hebben we telefoontjes gehad van verontwaar digde mensen. We willen genoegdoening". NIEUWSOVERZICHT EINDHOVEN (ANP) - Jan Heintze is voor het eerst geselec teerd voor het Deense nationale elftal. De linkervleugel verdediger van PSV werd gisteren opgeroepen voor een vriendschappelijke duel van Denemarken tegen Liverpool. De wedstrijd wordt dinsdag 14 april gespeeld in de Britse havenstad. Naast de 23-jarige Heintze heeft coach Sepp Piontek de PSV-ers Frank Arnesen en Ivan Nielsen gese lecteerd. Dit tweetal speelde al ettelijke malen voor het Deense elftal. WOERDEN (ANP) - Ploegen van zes Nederlandse amateurs starten deze week in twee grote etappewedstrijden in het buitenland. Piet Hoekstra leidt het zestal, bestaande uit Dick Dekker, Mark Derix, Patrick Bol, Stefan Rakers, Bob Rasenberg en Thijs de Vries, in de internationaal sterk be zette Ronde van Nedersaksen in West-Duitsland. Deze wed strijd duurt van 7 tot 16 april. Blikvanger in deze ronde is de 20-jarige Sovjet Wladimir Jekimov, werelduurrecordhou der overdekte banen bij de amateurs met 49,672 kilometer. Erwin Nijboer, Hans Reessink, Bob Rijkenberg, Peter Schu- man, Theo van der Velde en Ton Zwirs zijn met ploegleider Fré Bos in Al-Hoceima gestart in de Ronde van Marokko. Deze Ronde, die deels door de woestijn voert, eindigt op 19 april in Casablanca. In Marokko doen zeventien ploegen met renners uit zestien landen mee. ZEIST (ANP) - De tuchtcommissie van de KNVB heeft als gevolg van gele kaarten, die werden getoond in de wedstrij den van woensdag 1 april vijf spelers van eredivisieclubs voor één wedstrijd geschorst. Het zijn: Linford (Fortuna S), Beukers (Excelsior), Monkou (Feyenoord), Diliberto (Spar ta) en Van de Meer (Veendam). ZARAUZ (ANP) - De eerste etappe van de Ronde van Bas kenland is gisteren gewonnen door de Spanjaard Jorge Do minquez. Hij was verrassend de snelste van een voltallig peloton waarvan een deel van de renners de geleverde in spanningen bij de Ronde van Vlaanderen nog duidelijk in de benen had. In de rit over 198 kilometer met start en finish in- Zarauz, kwa men de 125 renners na 67 kilo meter een berg van de eerste categorie tegen. De Jaizkibel bracht echter nauwelijks on derscheid tussen de goede klimmers en de klauteraars. Slechts een paar Italianen en wat Amerikaanse coureurs moesten de grote groep laten gaan. Ook in het verdere verloop van de etappe hielden de rij ders zich rustig. Pas na 110 ki- (ADVERTENTIES) Als u nü piet aan automati seren begint, komt het er misschien nooit meer van. Bij Olivetti kunt u, zonder één procent rente, nu kopen en later betalen. Dankzij de unieke No% Cost Financie ring*. Vraag uw Olivetti- dealer om meer informatie. 'Gebaseerd op één jaar financial lease of huurkoop en in samenwerking met de 1DM Bank. Andere (low cost) nnancie- ringsvormen zijn ook mogelijk. financiering PERSONAL COMPUTERS - OFFICE TYPEWRITERS TEKSTVERWERKERS lometer ontsnapten voor het eerst een aantal renners. Daar bij waren de Zwitser Zimmer- mann, de Westduitser Gölz, de Belg Roosen en de Nederlander Marc van Orsouw. Na twaalf kilometer was de tempo-ver snelling al weer nutteloos ge bleken. Tot kort voor het einde van de rit bleef het redelijk rustig in het peloton. Pas in de laatste kilometers werd een aantal coureurs actief. De meeste mogelijkheden op de etappe-winst had de Neder landse neo-prof Frans Maas- sen. Achthonderd meter voor de finish-lijn werd hij echter achterhaald. Op het laatste rechte eind probeerde Frank Hoste van kop af te winnen. Tegen de wind in hield de Belgische krachtpatser het lang voor. Vijftig meter voor de streep viel hij echter stil. De Span jaard Dominguez was er als dë kippen bij en zegevierde een voudig. Beste Nederlander was Ad Wijnands op de achtste plaats. Uitslag eerste etappe: 1. Jorge Do minguez (Spa) 198 kilometer in 4 uur, 57 minuten en 18 seconden, 2. Frank Hoste (Bel), 3. José Carrera (Spa), 4. Joaquin Hernandez (Spa), 6. Pello Ruiz-Cabestany (Spa), 6. Roberto Gaggiolo (Ita), 7. Imanol Murga (Spa), 8. Ad Wijnands (Ned), 9. Giuseppe Saronni (Ita), 10. Gert-Jan Theunisse (Ned), 11. José Navarro (Spa), 12. Sean Kelly (Ier), 13. Cesare Cipollini (Ita), 14. Clau- dio Savini (Ita), 15. Pedro Diaz (Spa), 17. José Laguia (Spa), 19. Rolf Gölz (WD1), 26. Renè Beuker (Ned), 35. Rudy Pevenage (Bel), 48. Pedro Delgado (Spa), 54. Joop Zoe temelk (Ned), 56. Frans Ma assen (Ned), 64. Patrick van Passel (Ned), 84. Luc Roosen (Bel), 102. Gerard Veldscholten (Ned), 104. Steven Rooks (Ned), 105. Maarten Ducrot (Ned), 109. Marc van Orsouw (Ned) allen dezelfde tijd als Dominguez. Opgegeven: Jan Siemons (Ned). DEN HAAG (ANP) - Lotto 14 heeft geen winnaar van de hoofdprijs opgeleverd. De enige winnaar van de tweede prijs kreeg een bedrag van f. 300.000 uitgekeerd. De prij zen in lotto, toto, toto-gelijk en cij fers pel wérden als volgt verdeeld: lotto 14: eerste prijs: geen winnaar, tweede prijs: 1 winnaar ontvangt bruto: f. 300.000, derde prijs: 116 winnaars f. 1998, vierde prijs; 4682 spelers f. 49,50, vijfde prijs: 69.022 spelers f. 5; toto 14: eerste prijs: 1 winnaar ont vangt f. 53.992,50, tweede prijs: 19 winnaars f. 876,20, derde prijs: 178 spelers f. 233,80; toto-gelijk 14: eerste prijs: 4 win naars f. 2.340,50, tweede prijs: 18 spelers f. 21,90, derde prijs: 145 spe lers f. 13,60, vierde prijs: 1144 spe lers f. 2,70; cijferspel 14: eerste prijs: 1 win naar, tweede prijs: geen winnaar, derde prijs: 16 spelers, vierde prijs 235 spelers, vijfde prijs: 2454 spe lers. (Vaste prijzen in cijferspel). Van onze sportredactie PUTTE - Hennie Kuiper, die afgelopen zondag in de Ronde van Vlaanderen verstek moest laten we gens een knieblessure, treedt woensdag ook niet aan in Gent-Wevelgem, de tweede in de rij van Belgische wielerklassie kers. De Puttenaar laat de grote Vlaamse eendagswedstrijd, waarin kansen zijn gelegen voor de pure sprinters, voor wat hij is, omdat hij het ri- sico niet wil lopen daardoor ook Parijs-Roubaix te moe ten missen. Kuiper denkt woensdagavond zekerheid te hebben of hij al dan niet aan de koninginneklassieker kan deelnemen. De Westbraban der, die vorige week in de Profronde van Friesland de knieblessure opliep ('Ik kwam ten val en kreeg een flinke tik tegen mijn knie'), gaat zich die dag uitgebreid testen. Kuiper: „Op de dag van Gent-Wevelgem ga ik een flinke afstand trainen, zeker ver over de 200 kilometer. Mijn conditie is goed, dat heb ik in Friesland wel gemerkt, maar ik moet wel wat kilo meters makea Na die tocht moet ik wel weten waar ik aan toe ben. Ik heb er echter goede hoop op dat ik wel zal kunnen starten in Parijs- Roubaix. Vandaag heb ik een paar uurtjes achter de derny gereden en dat viel mij ont zettend mee. Ik voel nog wel wat, maar het is veel minder geworden. Om het gene zingsproces zo snel mogelijk te laten gaan laat ik me elke dag flink diep masseren". Kuiper had vorig jaar in deze periode een identieke blessure, die uitkomen in Pa rijs-Roubaix voorkwam. Kuiper: „Toen deed ik de Ronde van Vlaanderen wel en dat was achteraf bezien niet goed. De korte hevige in spanningen op de bergjes in de Ronde van Vlaanderen verergeren een dergelijke blessure alleen maar. Ik vond het wel jammer dat ik zon dag niet kon meedoen. Het deed me echt pijn, toen ik de televisiebeelden zag, zeker met zo'n finale, die had mij beslist gelegen. Mijn afwe zigheid was ook zonde voor de ploeg, die toch al getroffen was, doordat Johan Capiot voor lange tijd is uitgescha keld. Tot overmaat van ramp waren Jac van der Poel en Herman Frison, voor wie het ook wel een geschikte wed strijd was, betrokken bij de valpartij op de Oude Kware- mont. De gok om met Skibby proberen de nodige publici teit te halen slaagde gelukkig wel. Wat werd die jongen zijn fiets overigens op een schandalige wijze overreden. Dat leek nergens op. Ik heb gehoord dat die fiets total- loss is. Voor hetzelfde geld had Skibby echter ook wat opgelopen".

de Stem | 1987 | | pagina 7