Museum Aardenburg op Markt APPOR7 [VERPLAATSING PAST IN PLAN BEHOUD MONUMENTENPANDEN IXTSÏÏÏÏÏ SkSSKS jeugdig •ostburg enten tabfl tds strand )p brandweer niet erder bezuinigen Heemkundige kring 25 j aar ZAKENNIEUW S Koningin Cupido's Pijl WOV niet oostelijk of westelijk van Terneuzen aanleggen PLAATSELIJK NIEUWS K NIEUWS IENS Belangstelling STEM VAN ZEELAND 4 DINSDAG 7 APRIL T20 Lerneuzen AARDENBURG - Aan ■jjje Markt 2-4 te Aar lenburg bevinden zich het voormalig spuit- huis van de brandweer 880), de voormalige de voormalige paar- enstal van de Mare- Zandstraat Sluiskil [PIOENSCHAP OORDEELT: [n. CHEIDENDE COMMANDANT C.BRON: Herinnering Tentoonstelling Afgraven Jaarboek Bestuur en leden Schoondijke Oostburg POL VAN DE VIJVER: 1 ordat A. B. uit Sint Nik [iet zijn personenauto v, vanuit parkeerstand lontaal in botsing kwam et voertuig van Van eide auto's werden zo z\ schadigd dat ze moe lorden weggesleept. fan onze verslaggever [DISCUSSIE-AVOND IWereldwinkel Terneuzg Ihet Vredesplan I Izeeuwsch-viaanderen larcchaussee-kazerne den donderdagavond ee» formatie- en discussie-ai in het pand van de lel „nnni winkel aan de Walstra; liiaUSSee (lö9ü). Onderwerp is 'Starwars armoede in de Derde W© )e drie gebouwen staan al I Nico van Erven van hetniee jaren leeg. I té 'Stop Star Wars, Krm Iketten nooit' belicht de rel [tussen Star Wars en I moede. De bijeenkomst be lom 20.00 uur. KAARTING - Wijkver, ging De Straete houdt op; dag 12 april weer een pi kaarting - bieden z® roem - in het buurthuis, gonnen wordt om 14.001 ran onze correspondent Er zijn nog 25 deelnemers kans maken op de beker 1CHOONDIJKE - „Als een aan het eind van de comp nandweerkorps geen goed tie is te winnen. pateriaal heeft, dan kan VROUWENBEWEGING - vrouwenbeweging n houdt woensdag 8 april ij d scheidende avond voor haar leden.'aan' a scneiaenae vrouw Doorenweerth ht ommandant van de Oost een lezing over het ontsl ®8se korpsen C. Bron za- van mineralen en edelst® erdagavond tijdens de Ook worden dia's getoond aarlijkse feestavond in zaal avond begint om half acht Vijf fels te Schoondijke. De Ark morgen in SlS huk05 moeten inleveren. dan huis bloemen te koop aar, men we geen prestatie meer iit",i_.fi. ,*everen. Deze kritische woorden van centrale commandant aan iet adres van het Oostbrugse ollege kregen nog een vervolg, (fij houden al vele jaren voor boden. De organisatie is handen van de Vasten® Kanaalzone afdeling Sluisl De opbrengst komt ten aan Uruguay. BLIJSPEL - De sticht Welzijn voor" Ouderen af «tzelfde geld een feestavond, iiA«i houdt w«« ^jtesrsstss: in gemeenschapscentrum Sterre een gezellige avond toneelgroep De Veste een bijspel op. De naam het stuk is: De aap uit mouw. De avond begint half acht. VERKOOPMIDDAG - handwerkgroep van de stil ting Welzijn voor Ouder houdt zaterdag een verkor, middag in gemeenschapsw trum De Sterre. De verka begint om half twee. Er is*orse kosten een verloting en er woihr wafels gebakken. nandant C. Colija „De samen- rerking tussen de korpsen is oed. We moeten echter niet oortdurend lopen kibbelen ver het materieel." Colijn sprak daarna nog over opleidingssystemen die anaf 1989 in werking treden de.komende wedstrijden. Hopelijk gaan we met vijf :ams naar de gewestelijke ledstrijden en wellicht later ptv, dat levert altijd wat op." Ronald Veraart, Biervliet rsus van leraar ir. Cees S [rijden in het dubbele lesloks (Zwin in Oostburg hebben! end goede vruchten afge* aard - zo'n kleine twintig thousiastelingen bezig ziek kunst van dit kaartspel eigf maken. Voordat zij aan de fin® Amsterdam mochten mee® moesten de Oostburgse scl» ren zich eerst door di« voorronden werken. De taten afgelopen weekeinde1 als volgt: 2. Vincent Ramondt/Wiro' ke; 5. Aad Ramondt/Etzej' Kuijk; 6. Luc van der He| Mark Messagie; 11- Beun/Ronny Marteijn. e Oostburg heeft A. de Ni]'s n vergunning gegeven tengebouw aan de Boulevat" ard een gebouw neerzetten, e vervangen. Dat zomerhuis prdwijnen als gevolg van een r geleden de aanvraag voor de Volgens de gemeente zou toe'»1 aanvragen en tot aantasting va° ad, dat als gezinsbadplaats een1" met de gemeente eens. Het de appartementen niet toe, ;t er geen uitzondering words'1 VOO' De gemeenteraad van Aarden burg heeft onlangs uitgespro ken, dat de panden Markt 2-4, tezamen één wand van de Markt vormend, beeldbepalend zijn en bewaard moeten blij ven. Daar zou het Aardenburgs museum in kunnen. De raad heeft de minister van welzijn, volksgezondheid en cultuur gevraagd de panden op de monumentenlijst te plaatsen. De plannen tot verplaatsing van het gemeentelijk museum zijn een gevolg van het feit dat het huidige museum, een patri ciërswoning aan de Markt straat, te weinig ruimte biedt om bepaalde initiatieven te kunnen ontwikkelen. Bij 'initiatieven' wordt ge dacht aan wisselende tentoon stellingen en dergelijke. De panden aan de Markt 2-4 bie den veel meer ruimte en moge lijkheden. Bovendien is er volop parkeergelegenheid en de gebouwen zijn zeer repre sentatief. Het voormalige spuithuis, een ontwerp van architect Fre- deriks, wordt na verplaatsing van het museum een bezoe kersruimte met een aantal ta fels en stoelen en een buffet. Op de verdieping kan een heem kundige tentoonstelling wor den ingericht en een opvang voor kinderen. In hethuidige cellenblok van de voormalige kazerne is de natte ruimte ge projecteerd, dat wil zeggen, een keuken en toiletten. In deze ruimte wordt ook de vestiaire aangebracht. De entree van de Mare chaussee-kazerne blijft ge handhaafd. De entree wordt binnen het gebouw uitgebreid met een naastliggende ruimte, zodat er een ruime plaats on- staat voor een balie, waar naast de kaartverkoop voor het museum, ook de VW-infor- matiepost geïnstalleerd kan worden. Rechts van de entee wordt de uitgebreide Romeinse collectie ondergebracht, terwijl er aan de achterzijde een projectie ruimte met circa twintig zit plaatsen worden gecreeërd. Op de bovenverdieping wor den de middeleeuwse collectie, evenals munten en penningen en dergelijke, ondergebracht en is ook aan een bibliotheek/ vergaderruimte gedacht Op de verdieping is er bovendien ruimte voor kleine exposities van amateurarcheologen. De zolder kan worden inge richt als depot of werkruimte. In het gebouw is een lift voor zien, waardoor het museum be reikbaar wordt voor gehandi capten. In de bij het complex behorende gedeelte, dat vroe ger de paardenstal was, wordt een mogelijkheid geschapen voor wisselende tentoonstellin gen door kunsternaars uit bin nen- en buitenland. Aan de ge bouwen wordt uitwendig niets veranderd. iet geen goed werk afleve- en. Hier mag je niet verder bezuinigen. Aan de an- [ere kant wordt er veel ge- Mijn doelde evenals Bron op de forse kosten, die het deelne men van een Oostburgse ploeg aan het tv-spel Zeskamp met zich heeft meegebracht. „Wij nemen geen beslissingen, maar geven slechts adviezen aan de gemeente. Als er dan daadwer kelijk gestreept wordt, dan zouden we gaarne ook weer be richt krijgen van de gemeente," besloot de nieuwe centrale commandant. Burgemeester mr. C. Spij kerboer hoorde de kritiek met lede ogen aan. „De heer Bron heeft nu zijn laatste eitje ge legd. Zonder goed materieel kun je niet goed werken. Wat de garage in Schoondijke be treft, kan ik u meedelen dat er financiële ruimte wordt inge ruimd, al zal dit bescheiden zijn. We denken dat we dit voor het urgentischema van 1988 kunnen opnemen." Na deze woorden overhandigde de nieuwe centrale comman dant, die aan het begin van de avond officieel de macht van Bron had overgenomen, de scheidende commandant een herinnering. Ook het brand weerkorps Breskens gaf uit handen van commandant J. Carels nog een blijk van waar dering. De heer Bron had on langs in een interview naar vo ren gebracht dat het met die Bressiaanders moeilijk werken was. Ook de regionale comman dant A. Vasseur was op deze De scheidende commandant Bron overhandigt zijn opvolger Colijn de strepen en sterren die bij zijn nieuwe functie horen. - FOTO DE STEM/CORJ.DE BOER feestavond aanwezig, die een uur later dan gepland begon in verband met de bluswerk zaamheden bij Cruson in Bres kens. „We moeten naar beste vermogen ons werk doen," al dus de regionale commandant. „Ik hoop echter dat de ge meente Schoondijke niet te be scheiden gaat aanpakken. Vaak blijkt echter dat de ver bouwingen naderhand ondoel matig zijn en niet functioneel. Als ik het gemeentehuis van Oostburg ken, dan zit het an ders daar wel goed." Daarna werden aan de vol gende personen onderscheidin gen of diploma's uitgereikt: 10 jaar brandweerdienst: W. Ca rels en J. Esseling van Bres kens, I. Oubrie en R. Ouweneel van Oostburg, W. Esseling en C. de Feijter van Schoondijke, H. Dumonsau van IJzendijke. 12tijaar: R. Goossens, S. Him- schoot, J. Spinnewijn en A. van Voorenberghe van IJzendijke. 25 jaar: A. Aalbregtse van Cad- zand, M. van Poucke van IJ zendijke. 35 jaar: C. Bron. Brandwacht tweede klas: K. Jansen uit Breskens, A. Francke uit Cadzand, J. Bochai en J. Buyck uit Oostburg en P. Witte veen uit Schoondijke. [DOOR GEORGE VAN VOOREN DONDERDAG 26 april vindt in de burgerzaal van het gemeentehuis van Oostburg de viering plaats van het zilveren jubileum van de Heemkundige Kring West- Zeeuwsch-Vlaanderen. Het is dan de 25e jaarverga dering van deze kring. Ook het 10-jarig bestaan werd met een officiële bijeenkomst in de burgerzaal van het Oostburgse gemeentehuis herdacht. De doelstel ling van de kring: het bevorderen van de kennis van West-Zeeuwsch-Vlaanderen en de bestudering van de levensomstandigheden, gewoonten en gebruiken van de mensen die dit gebied bewonen en bewoonden, is een algemeen belang van de streek. dige gegevens omtrent ar cheologie, historie, folklore en taal; 4. het houden van studie bijeenkomsten. Besloten werd tot oprichting van een vereniging genaamd Heemkundige Kring West- Zeeuwsch-Vlaanderen en tot verkiezing van een bestuur. Voorzitter werd J. van Leeu wen, burgemeester van Oost burg, secretaris J. Cornells, penningmeester C. Bukkens en bestuursleden A Hool- horst, oud-rector van het Ko ningin Wilhelmina Lyceum te Oostburg, J. Leenhouts, bur gemeester van Cadzand en H. van de Vijver, dierenarts te Biervliet. J. van Hinte werd adviseur. Gestart werd met zeventig le den, een aantal dat spoedig groeide tot honderd. De eerste excursie, die enkele weken la ter gehouden zou worden naar de opgravingen te Aar denburg onder leiding van Jan van Hinte, kon op het laatste moment niet doorgaan wegens ziekte van de rondlei der. Dit was in het begin dus al een tegenslag. Om te kunnen functioneren werd een startsubsidie ge vraagd aan de Ontwikke- HET INITIATIEF tot de op richting werd genomen door een drietal 'minnaars van de historie': J. Cornells, hoofd van de school te IJzendijke, C. Bukkens, hoofd van de school je Sluis en J. van Hinte, oud heidkundige te Sint-Kruis. De oproep, die in groten getale werd verspreid in het gewest, ue provincie en daarbuiten, werd in eerste instantie be antwoord door de aanmelding van een zeventigtal leden. 0p de eerste bijeenkomst op maandag 17 juli 1961 waren veertig belangstellenden aan- Wezig. Onder hen waren niet minder dan vier burgemees- ®rs: j. van Leeuwen van Dostburg, A Kostense van Biervliet, J. Leenhouts van J-adzand en J. Ficq van IJzen dijke. initiatiefnemers hadden /kn met deze nieuwe vereni- JPng voorgesteld: 1. het wek- L® van belangstelling voor neden en verleden van de 'gen streek door middel van zingen; 2. de publicatie van mstonsche vondsten; 3. het op ™t stellen van merkwaar- lingscommissie West- Zeeuwsch-Vlaanderen en een bescheiden subsidie van vier cent per inwoner aan de veer tien gemeenten in de regio. Deze subsidie is verleend en nadien nimmer verhoogd, ook niet toen er daarna maar drie gemeenten overbleven. De vereniging heeft getracht zo veel mogelijk zelfstandig haar boontjes te doppen. De eerste grote activiteit was het organiseren van een ten toonstelling over de streek in de burgerzaal van het Oost burgse gemeentehuis, onder het motto: 'Zo is het geweest.' Van de provinciale Biblio theek kon een verzameling van 350 ansichtkaarten in bruikleen worden ontvangen, terwijl J. Rosseel uit Aarden burg zijn verzameling foto's van oude boerderijen be schikbaar stelde. Daarnaast werd er een aantal schilde rijen en oude landkaarten tentoon gesteld. Men wilde met deze tentoon stelling de bevolking interes seren voor het gewest en daarbij ook voor het behoud en het verwerven van foto's, documenten, landkaarten, prenten en zo meer, voor het vormen van een eigen verza meling. Als eerste werd een collectie Zeelandica ontvan gen uit de nalatenschap van ds. J. Pattist, Nederlands her vormd predikant in IJzen dijke en Aardenburg en later inspecteur van het lager on derwijs, die de start vormde tot een eigen bibliotheek en documentenverzameling. Voor de viering van het 10-jarig bestaan in de burger zaal van het gemeentehuis te Oostburg bestond grote be langstelling. De bestuursvergaderingen werden de eerste jaren steeds gehouden op het gemeente huis te Oosburg. Ook van de andere gemeenten mocht de heemkundige kring belang stelling en medewerking ont vangen. Met name bij die eer ste tentoonstelling waren alle burgemeesters uit de regio aanwezig. Gedurende de afgelopen 25 jaar is die goede verstandhou ding met de gemeenten ge handhaafd, ook nu er na 1970 slechts drie zijn overgebleven, evenals met het waterschap Het Vrije van Sluis. De vereniging stelde zich niet op als actiegroep, maar wan neer er zaken of problemen waren die de aandacht ver dienden werden deze aanhan gig gemaakt. Zo bijvoorbeeld met het waterschp in 1965 ten aanzien van het afgraven van dijken en in 1977 over de ver zorging van het archief. De vereniging is ook verte genwoordigd in de Straatna men-commissie van de ge meente Oostburg en in het be stuur van het Streekland- bouwmuseum in de gemeente Sluis. Met de medewerking van het waterschap is het be- vrijdingsmonument in de Paulinapolder cmder Biervliet tot stand gekomen, waarvoor met name bestuurslid H. van de Vijver en oud-burgemees ter A. Kostense hebben geij verd. Naast de gebruikelijke activi teiten in het winterseizoen, zoals lezingen, dia- en film voorstellingen werden jaar lijks excursies gemaakt in de omgeving en één excursie naar een verderaf gelegen stad of streek. Deze laatste moet evenwel steeds enige binding hebben met West- Zeeuwsch-Vlaanderen. Zo werden excursies gemaakt naar bronnen van De Schelde, Frans-Vlaanderen, de steden Brugge, Gent, Antwerpen, Brussel, Doornik en Rijssel, het Deltagebied, de Oranje stad Delft en zo meer. In de regio werden in de loop der jaren in alle plaatsen propa- ganda-bijeenkomsten gehou den. Kort na de oprichting werd ook begonnen met de uitgave van een jaarboek. Eerst van wege de financiën om de twee jaar, later omgezet in de serie 'Bijdragen tot de geschiedenis van West-Zeeuwsch-Vlaan- deren', waarvan ieder jaar een nummer verschijnt. In 1968 kwam daar nog een me dedelingenblad bij, dat een keer per kwartaal verschijnt en waarin naast mededelin gen ook kleinere artikelen worden opgenomen. Daar naast werd in 1965 een histo rische kaart van West- Zeeuwsch-Vlaanderen uitge geven. In 1963 werd een dialecten commissie ingesteld, die ver scheidene jaren heeft gefunc tioneerd en waarvan de resul taten ter beschikking zijn ge steld van het woordenboek der Zeeuwse dialecten. Te vens werd begonnen met het verzamelen van nadere gege vens over de boerderijen, het geen resulteerde in de heruit gave van 'De hofsteden der vroegere gemeenten'. In de ja ren zestig waren er veelvul dige contacten met het heem kundige Genootschap van het Meetjesland en sinds 1974 met de Heemkundige Kring Cnoc is ier uit Knokke, met name wat betreft de Canadese be vrijdingsmars. Ook met de Stichting Bestudering Salz- burger Emigranten Neder land waren er goede contac ten, hetgeen leidde tot een pu blicatie. In 1970 vond er een verande ring plaats van het dagelijkse bestuur. Voorzitter werd J. Leenhouts uit Cadzand, secre taris G. van Vooren uit Aar denburg en penningmeester J. van Bellegem uit Eede. In 1980 volgde A. Goossens uit Bier vliet de heer Leenhouts op als voorzitter. De andere bestuurslden zijn nu A. Luteyn uit Sluis, vice- voorzitter J. Risseeuw uit Cadzand, mevrouw J. van der Meulen-Van de Sluis uit IJ zendijke, J. Boekhout uit Breskens en W. van Moorten uit Oostburg. Er is naar gestreefd om zoveel mogelijk de verschillende de len van de regio in het bestuur vertegenwoordigd te laten zijn. Het bestuur bleek over het algemeen honkvast te zijn, want wijzigingen kwamen niet dikwijls voor. Van de mannen van het eerste uur zijn nog in leven: oud-burge meester Van Leeuwen, die in Vlissingen woont en H. van de Vijver uit Biervliet. De vereniging mocht zich in een regelmatige groei verheu gen. Begon men in 1961 met zeventig leden, begin 1964 was dat aantal gestegen tot 156, begin 1966 tot 276 en begin 1969 tot 335. Ook daarna liep dat aantal op. Eind 1975 wa ren het er 475 en in de loop van 1980 kwam men voor het eerst boven de 700. Momenteel is het aantal leden 760, waar van er 591 afkomstig zijn uit Zeeuwsch-Vlaanderen, 142 uit overig Nederland en 27 uit België. VERGADERING - Atletiek vereniging De Wielingen uit Oostburg houdt vrijdag 10 april, aanvang 19.00 uur, de jaarlijkse algemene vergade ring in de lhno-school. Van zeven tot acht uur wordt een film gedraaid en bingo ge speeld voor jeugdleden. Tijdens de vergadering wordt het jeugdembleem van de afdeling Zeeland van de KNAU uitgereikt. Voorts worden diverse jaarsversla gen behandeld. Ook wordt een bestuursverkiezing ge houden. Aftredend en niet herkiesbaar zijn J. de Münck en R. Scherbeijn. SOOS - De groep West- Zeeuwsch-Vlaa nderen van de soos voor alleenstaanden houdt zaterdag 11 april een bijeenkomst in zaal Wijffels. Deze bijéénkomst staat in het teken van hetnaderende paasfeest. Op het programma staan een bingo en een grote verloting. Het orkest De Ma- nolita's zorgt voor de dans muziek. De avond begint om acht uur. GEVONDEN VOORWER PEN - Bij de politie kan men inlichtingen krijgen over de volgende gevonden voorwer pen: kinderhandschoen da mesbromfiets, want, porte monnee, bos sleutels, speel- goedbeestje, sjaal, autosleu tel, polskettinkje, 2 dames fietsen, tas, paraplu, zwarte handschoen, wieldop, shirt. Raes Gentlemen's Fashion aanwinst SLUIS - Vorige week were tijdens een druk bezochte re ceptie Raes Gentlemen's Fashion aan de Kapellestraai 17 in Sluis geopend. De ope ning werd verricht door de heer T. van Leeuwen, direc teur van McGregor, een var de merken die in de zaak ver kocht worden. Loco-burgemeester J ules du Fossé feliciteerde zowel de familie Raes als Sluis met de nieuwe aanwinst. Ook de voorzitter van de stichting Promotie Sluis, Van Daele. was in zijn nopjes. De receptie die daarna volgde werd bezocht door veel zakenrelaties en vrienden van de familie Raes-Van Til burg, waaronder directeur Jac van Gils van het gelijk namige kledingconcern. Voor de familie Raes is dit de derde vestiging naast Raes Mode huis in Oostburg en Raes Boetiek in Sluis. De nieuwe winkel, herenkleding Ver- wulst, heeft een oppervlakte van 120 vierkante meter en is totaal gerenoveerd. Stuntprijzen bij Rademakers Hulst HULST - Interieurspecialist Rademakers staat de hele maand april in het teken van acties en speciale aanbiedin gen. Dit in het kader van de presentatie van de nieuwe voorjaarskollektie gordijnen, tapijten en bedtextiel. Tijdens deze grote voor jaarsactie maken de bezoe kers kans op een van de vijf tig mooie prijzen. De 36 extra prijzen zijn goed voor een kadobon ter waarde van honderd gulden van Zentra Sport Garage Yan den Bosse viert tweede lustrum OOSTBURG - Garage Van de Bosse aan de Industrieweg 19 in Oostburg houdt ter gele genheid van het tienjarig be staan een unieke autoshow. Het aardige van de show, die op 10,11 en 12 april wordt ge houden, is dat er exclusieve Volvo's en Honda's worden aangevoerd. Acht speciale auto's wor den niet alleen tentoonge steld, maar ook ter beschik king gesteld van het publiek. Er kan gratis een ritje wor den gemaakt. De auto's liggen in de duurdere prijs klasse rond de honderddui zend gulden. De show begint telkens om 10.00 uur en loopt tot 18.00 uur. Yoorjaarsbeurs Oostburg succes OOSTBURG - De eerste ma nifestatie van de Oostburgse Winkeliersvereniging - de Vooijaarsbeurs, in de groot ste tent die ooit in Zeeuwsch- Vlaanderen werd opgesteld - is een doorslaand succes ge worden. „Wij hadden duizen den bezoekers meer dan vorig jaar", aldus een tevreden winkeliersvoorzitter Piet Verduijn. „Uit de reacties bleek dat het publiek volledig aan zijn trekken is gekomen. De standhouders op hun beurt hebben zowel goede za ken gedaan als uitstekende contacten gelegd. Op deze weg moeten we doorgaan". Fashion Streetparade weer in Terneuzen TERNEUZEN - De bekende Fashion Streetparade in Ter- neuzen gaat zaterdag z'n tiende jaargang, tweede lus trum in. De opzet is het laten zien van trends in het zomer- programma en breed skala van modelijnen. De organisa tie was in eerste instantie in handen van een subgroep van de stichting Noordstraatpro- menade. „De opzet is", aldus Tonnie de Vetter, „extra service ge ven aan klanten en potentiële kopers. Het blijkt dat onze opzet gewaardeerd wordt. De toename van het aantal be zoekers is daar een bewijs van", zegt de Vetter. De show wordt gepresen teerd door 60 mannequins en dressmen. De muziek tijdens deze show loopt synchroon aan de soort kleding die tel kens op het podium wordt ge presenteerd. Deelnemende zakèn geven bij besteding van elke vijfen twintig gulden bonnen uit ter waarde van een rijksdaalder op de dag dat de show plaats vindt. Deze bonnen kunnen worden verzilverd tijdens het Scheldemanifest dat gelijk loopt met het bekende Schel- dejazzfestival. De Fashion Streetparade start zaterdag om 14.00 uur. Het eerste deel van de show loopt door tot 14.30 uur. Het tweede deel begint om 15.00 uur. Van onze correspondent SLUIS - Met ruime voorsprong op concurrente N. Boom- ert, die vorig jaar de titel in de wacht sleepte, werd C. Buyze voor het seizoen 1986-1987 koningin van de Sluise damesvogelpiekclub Cupido's Pijl. Zij behaalde 30 punten en mevrouw Boomet 22 punten, terwwijl L. D'Hoore met 13 punten beslag legde op de derde plaats. De nieuwe koningin werd door voorzitster E. van Beijsterveldt omhangen met de bij de koninginnnetitel behorende sjerp, terwijl zij eveneens bloemen en een cadeau ontving. De Sluise vogelpieksters gaan nog enige weken door met het afwerken van hun competitie, die uit moet maken welke dame tot de beste piekster van dit siezoen wordt uitgeroepen. Van onze correspondent IJZENDIJKE - „Als u dan toch een brief schrijft aan de vaste kamercommisie over de WOV, dan vraag ik u daarin te schrijven dat deze niet westelijk of oostelijk van Terneuzen moet komen, maar of dit wel nodig is," al dus Pol van de Vijver. Hij zei dit zaterdagmiddag na de spreekbeurt van de Oost burgse burgemeester C. Spij kerboer over het briefgeheim en alles wat daarmee samen hangt, tijdens de openingsbij eenkomst van de tentoonstel ling De Posterijen in verleden en heden. De snelle reactie van de Streekmuseumvoorzitter le verde heel wat hilariteit op. Van de Vijver ontketende vele jaren geleden al een actie om de vaste oeververbinding tegen te gaan.

de Stem | 1987 | | pagina 15