COMBINATIE VAN BESTAANDE SCHOOL-INSTELLINGEN De Veste huldigt kaart-kampioenen Appartementen tab bij Cadzands strand V olksmuziekavond voor derde wereld Jazzreünie voor 30-jarig Porgy and Bess lp brand' erder bezi Successen jeugdig bridgers Oostbui'i POLITIERAPPORT M Geslaagde examendag kringgroep VERPLAATS] IaARDENBURG - Aan je Markt 2-4 te Aar- jenburg bevinden zich iet voormalig spuit- v, .ïuis van de brandweer (1880), de voormalige Marechaussee-kazerne Vi sn de voormalige paar- wj jenstal van de Mare- pi ;haussee (1890). EXAMENS DE STEM VAN ZEELAND 3 DINSDAG 7 APRIL T16 TERNEUZEN - Groe pen werkloze Zeeuws vlamingen die om wat voor reden dan ook weinig kans maken op het vinden van een baan, zien hun kansen in augustus een stuk verbeteren als de Pri maire Beroepsgerichte Volwassenen Educatie (PBVE) van start gaat. Kinderopvang FRANSE EN BELGISCHE GROEPEN Goede opbrengst vastenactie Sas V astenactiebeurs Biervliet brengt 2100 gulden op Haeghedoorn De Neger Wolwinkel Groten Streetparade Waarborg Ledenvergadering CFO Z-Ylaanderen Botsing: licht gewonde PLAATSELIJK NIEUWS Z aamslag Sas van Gent Terneuzen Zandstraat SCHEIDENDE COÏ Sluiskil NEDERLANDS KAMPIOENSCHAP RAAD VAN STATE OORDEELT: Forse kosten Belangstelling Nieuwe opleiding kansarmen Van onze verslaggever De PBVE is in staat per in dividu de juiste onderdelen te halen uit de verschil lende opleidingen voor vol wassenen in Zeeuwsch- Vlaanderen. Het resultaat is een onderwij spakket dat langdurig werklo zen, herintredende vrouwen, culturele minderheidsgroepen, gehandicapten en mensen die dreigen hun baan te verliezen in staat stelt de arbeidsmarkt met succes te betreden. Wie het coördinatiepunt van de De coördinatie is in handen PBVE in het Centrum Vakop leiding voor Volwassenen (CWj in Terneuzen binnen stapt, kan rekenen op maat werk. De PBVE is een landelijke regeling en in Zeeuwsch- Vlaanderen werken de vol gende instellingen samen in een regionaal verband: het deeltijd KMBO, het CW, de avondscholengemeenschap, de Janneke Dierxschool, de Land- bouwpraktijkschool, het CBB en Vrouw en Werk. van het Samenwerkingsver band voor Keuzebegeleiding en Onderwij s-Arbeidscontactea Het Gewestelijk Arbeidsbu reau (GAB) heeft eerst gepeild aan welke opleidingen er bij de bedrijven behoefte is. Toen zijn de bovengenoemde instellingen met elkaar gaan praten en is er een werkplan opgesteld. Dat ligt nu weer bij het GAB voor toetsing aan die behoefte. In de praktijk komt het er straks op neer dat een cursist verschillende onderwijsinstel lingen tegelijkertijd bezoekt. De duur van de opleidingen va rieert van enkele maanden tot twee jaar. Het GAB en het mi nisterie van onderwijs subsi diëren de cursussen met 3200 per persoon per jaar voor boe- ken- en schoolgeld. Het GAB wil in augustus 156 ingeschre venen hebben. De cursisten be talen zelf ƒ60 en ontvangen desgewenst een tegemoetko ming voor kinderopvang en reiskosten. Na overleg met de bedrijfsvereniging is het moge lijk te studeren met behoud van uitkering. De PBVE omvat drie soorten opleidingen. Allereerst zijn er de beroepsgerichte, die de cur sist in staat stellen een be paalde bedrijfstak binnen te stappen. Voor mensen die van wege een te geringe opleiding niet meteen in zo'n beroepsop leiding terecht kunnen, zijn er schakelprogramma's. Tenslotte kunnen geïnterresseerden ken nismaken met beroepssoorten, om daarna pas een keuze te maken voor een opleiding. Van onze correspondent SAS VAN GENT - De stichting Socialistische Actie Derde Wereld hield een geslaagd concert voor het derde-wereld- project in het plaatsje Xai-Xai n Mozambique. Ruim honderd mensen luister den zaterdagavond in de bo venzaal van De Vlaanderen op ontspannen wijze naar volks muziek, belangeloos op de planken gebracht door drie volksmuziekgroepen uit Frankrijk en België. De eerder aangekondigde groep Les Balladeus uit het Noordfranse Lille moest op het laatste moment wegens ziekte verstek laten gaan. De uit Es sen afkomstige groep Ramme nas vormde echter een prima alternatief. Onder het gehoor bevonden zich vertegenwoordi gers uit Drongen en het West- duitse Werne, die samen met de Sasse PvdA en de Partie Socia- liste uit Bailleul deel uitmaken Van onze correspondent SAS VAN GENT - Meer deelnemers in vergelijking met vorig jaar en daarmee een grotere opbrengst. Dat is kortweg het resultaat van de zaterdag in Sas van Gent gehouden fiets-in en spon sor-wandeltocht voor het Zuidamerikaanse Uruguay. Honderd fietsers en wande laars (jong en oud) gingen za terdagmiddag bij de Valcke- burcht in Sas van Gent van start voor een gesponsorde fiets- en wandeltocht. Ook in andere plaatsen in de Kanaal zone - Axel, Philippine en Sluiskil - ging tegelijkertijd eenzelfde soort tocht van start. Centraal punt in de fiets- en wandelroute was wijkgebouw De Straete in de Zandstraat, waar fietsers en wandelaars konden rusten. In dit ontmoetingspunt be stond gelegenheid deel te ne men aan een aantal speleltjes, waaronder het rad van avon tuur en de grabbelton. Ook hier kwam de opbrengst uiteraard ten goede aan Uruguay. De actie bracht in Sas van Gent 2500,- op. Van onze correspondent BIERVLIET - De tweede hands kleding- en speel goedbeurs, die vrijdag en zaterdag in de pastorie te Biervliet werd gehouden in het kader van de Vastenac tie, heeft ruim 2100 gulden opgebracht. Vrijdagavond bereikten de drie initiatiefnemers al een record opbrengst, namelijk ruim 1500 gulden. Zaterdag deden de ko pers het nog eens dunnetjes over. „Wij zijn heel tevreden met dit resultaat," aldus Roos Pica- vet, die samen met Lean Kie- boom en Rita Buyssen deze ac tie op touw heeft gezet. Naas de plaatselijke bevolking waren er velen van de omliggende dorpen op de koopjes afgeko men. Er was zoveel voorraad, dat het drietal heeft besloten vrijdag 10 april een laatste ver- koopdag te houden. Tussen 19.00 en 21.00 uur wordt het restant aan jasjes, broeken, truien enzovoorts voor slechts één gulden per stuk verkocht. De opbrengst is bestemd voor steun aan men senrechten van zwaksten in Brazilië, waaronder de India nen. van het samenwerkingsver band. De Franse partners konden za terdagavond wegens een par tijcongres niet in Sas van Gent aanwezig zijn. De groep Haeg hedoorn uit het Noordfranse Bailleul maakte hun afwezig heid echter ruimschoots goed met zijn muzikale bijdrage. De groep bracht typisch Frans- Vlaamse volksmuziek. De groep Jan en Alleman uit de Belgische universiteitsstad Leuven beet de spits af. Met eigen composities en zonder microfoon-versterking bracht de uit studenten bestaande volksmuziekgroep een gezellig stuk muziek. De groep Rammenas bracht vooral dansmuziek uit de over levering. De presentatie was in handen van Theo Sarneel. „Wij zijn blij om op deze wijze een beetje bij te dragen aan een groot probleem," zo liet pen ningmeester André de Wolde weten tijdens zijn openings woord. Tijdens de pauze werd een loterij gehouden met fraaie prijzen. De stichting wil de ko mende twee jaar in Sas van Gent 10.000 gulden bijeenbren gen voor het project. Hiermee wordt de technische vernieu wing van een pottenbakkerij in Xai-Xai gefinancierd. De kampioenen met hun trofee. FOTO DE STEM COR J. DE BOER Van onze verslaggever TERNEUZEN - Tweeëndertig weken is er in de grote zaal van De Veste hardnekkig om gestreden en gisteren was het zover. In een overvolle zaal mocht voorzitter C. van IJk van de kaartgroep De Veste de jaarlijkse kampioenen huldigen. Veertig spelers en speelsters jokerden de afgelopen maanden dat het een lieve lust was en niet minder dan 145 mensen pro beerden bij 'bieden zonder roem' de hoog ste eer op te eisen. Nadat de heer Van IJk eerst de talrijke vrijwilligsters had bedankt, die elke week trouw voor het bakje koffie zorgden, en de Stichting Welzijn voor Ouderen voor het beschikbaar stellen van de zaal, kon hij de kampioenen naar voren roepen. Voor elk van hen had hij een leuk woordje en een beker. De kampioenen van het seizoen 1987 zijn: Jokeren: mevrouw P. van Broekhoven- Lauret. Bieden zonder roem: Kampioen bij de mannen: de heer Chr. Vergouwen; kam pioene bij de vrouwen: mevrouw J. Strij- donk. De poedelprijs, een bekertje, ging dit keer naar Jan de Fouw, de oud-postbode van Terneuzen. Van onze verslaggever TERNEUZEN - De Terneu- zense Jazzclub Porgy and Bess bestaat dit jaar dertig jaar. Op vrijdag 17 en zater dag 18 april is er daarom een feestelijke reünie van de vertrouwde huisorkesten van Porgy and Bess. De jarige Jazzclub ontvangt dat weekend nog een andere jarige: de South Jazzband, die eveneens dertig jaar bestaat. Het organiseren van jazz- reünies is een van de dingen waar de in september '85 over leden Frank Koulen, 'de Neger', oprichter van Porgy and Bess, zich ook al mee bezig hield. De Stichting Jazz, die zorgt voor de huidige muzikale program mering van de club, wil Porgy and Bess zoveel mogelijk voortzetten op de manier waarop Koulen dat gedaan zou hebben. Een reünie lag dus voor de hand Het verhaal van Porgy and Bess is zonder twijfel meteen het verhaal van de legendari sche Frank Koulen. In 1944 kwam hij als marinier in Ter- neuzen terecht. Toen hij in In donesië dienst moest doen, pro beerde hij zich te drukken. Zelf als Antilliaan afkomstig uit een kolonie, voelde hij er weinig voor te vechten tegen mensen die in een zelfde situa tie zaten. Uiteindelijk mocht hij als een soort kantinebaas voor de soldaten werken. Tij dens feestavonden voor de mi litairen werd in feite de basis gelegd voor het latere Porgy and Bess. Tijdens de periode dat hij in New York een opleiding volg de, kreeg hij de eerste jazzin- drukken van de toen nog onbe kende trompettist Dizzy Gilles pie. Na Indonesië terug in Ter- neuzen trouwde hij, begon een wolwinkel en later een lunch room. De scholieren die daar tussen De Neger, grondlegger van de jazzmuziek in Terneuzen. de middag hun brood op kwa men eten, waren degenen die later naar Porgy and Bess zou den komen. 'De Neger' zoals Koulen werd genoemd, zorgde in het begin voort nogal wat onrust in het zo rustige Ter- neuzen. De scholen gaven op een gegeven moment zelfs een verbod uit om Koulens lunch room te bezoeken. Hij was im mers de eerste neger in Ter- neuzen en draaide bovendien 'vreemde' platen met Zuid- Amerikaanse muziek; in die tijd voldoende reden voor een flinke portie argwaaa In die periode, begin jaren vijf tig, bestond er in Zeeuwsch- Vlaanderen al een jazzclub die zich voornamelijk op Oude Stijl Jazz richtte: de Zeeuwsch- Vlaamse Jazz Sociëteit. Toen de leden daarvan na zich in het thuishonk in Hotel Rotterdam nogal luidruchtig hadden 'mis dragen' op straat kwamen te staan, stond Frank Koulen klaar om hen met open armen te ontvangen. Dit was de kans waarop hij gewacht had en in 1957 veranderde de lunchroom in Porgy and Bess. Koulen had in die tijd in het Belgische Wachtebeke nog een filiaal met de naam Summerti me. Het huidige meubilair van Porgy stamt uit die tijd. Lang zaam begon Koulen zijn naam als jazzliefhebber te vestigen en hij haalde in de loop der ja ren vele groten uit het genre naar Terneuzen. Porgy and Bess kende in de jaren zestig de grote bloeitijd, die duurde tot aan het eerste Jazzfestival in 1972. Het festi val kent dit jaar eveneens een jubileum en wordt voor de vijf tiende keer gehouden. Er wa ren tijden dat er drie keer in één weekend optredens waren. Koulen haalde ook weieens an dere muzieksoorten zoals pop en Zuid-Amerikaans binnen zijn muren, maar Porgy and Bess bleef een echte Jazzclub. Na problemen met de fiscus kon hij minder artiesten aan trekken en kwam er ook min der publiek. Tevens had zijn zaak te maken met concurren ten als de popmuziek en de dis co's. De jaren zeventig ging het allemaal wat minder. Koulen introduceerde in 1967 de New Orleans Streetparade in Terneuzen. Een idee dat eerst in Breda en later op vrij wel alle Nederlandse Jazzfesti vals navolging vond. Koulen was ook een van de breinen achter de Noordstraatprome- nade. Hij dacht altijd in het groot. „Ik heb een achterland van Duinkerken tot Düssel- dorf", luidde een van zijn ge vleugelde uitspraken. Toen Porgy and Bess tien jaar be stond, organiseerde hij een week lang jazzoptredens. Een mini-festival dat de voorloper van het jaarlijkse Schelde Jazzfestival was. Toen Koulen in '85 overleed, leek het stil te worden rond zijn jazzclub. Al snel vormde een groep Terneuzense jazzfanaten de Stichting Porgy and Bess, die de club zakelijk op de been wilde houden. De Stichting Jazz zorgt tegenwoordig voor de programmering en de club draait volgens de beide stich tingen prima. Een gevarieerde programme ring waarin plaats is voor zo wel de traditionele, gevestigde jazz als voor progressieve stro mingen. De stichting is ervan overtuigd dat die programme ring de beste waarborg voor de toekomst is. Verschillende soorten publiek zorgen voor een vaste bodem onder de voe ten van Porgy and Bess, zodat het 30-jarig jubileum niet het laatste hoeft te zijn. Naast de eveneens jarige South Jazzband treden er op 17 en 18 april een keur van andere artiesten op, waaronder de Heebie Jeebie Jazzband met Joep Peeters, de Scat Cats, de New Orleans Muzic Company, het Pihama Jazz Kwartet met als gastsolist Jan Menu, Cap tain Haddock, de Schelde Di xies en de Ambiance Blues Band. Een exacte programme ring is nog niet bekend, maar het belooft een spetterend weekend te worden. De Neger, grondlegger van de jazzmuziek in Terneuzen. TERNEUZEN - De CFO af deling Zeeuwsch-Vlaande- ren houdt donderdag, aan vang 19.30 uur, een leden vergadering gehouden in gebouw Pro Rege in Ter neuzen. Tijdens deze verga dering wordt een aantal CNV-insignes uitgereikt. t Districtsbestuurder J. van de Voorde spreekt over CFO-aan- gelegenheden. Verder komt een aantal huishoudelijke zaken aan de orde, zoals jaarversla gen, jaarrekening en begroting 1987. SAS VAN GENT - Kring groep De Westerschelde uit Sas van Gent hieldeen exa mendag. In totaal acht Duitse herders gaven zater dagmorgen acte de présence op het trainingsterrein van de Sasse herdersvereniging, dat deel uitmaakt van sportpark De Valcke. De honden deden examen op de onderdelen speuren, gehoor zaamheid en manwerk. Daar bij werden de dieren kritisch beoordeeld door een officiële keurmeester. Ook de publieke belangstelling was goed te noe men. Bestuurslid Bert Durinck: „Voor ons is dit een geslaagde dag. Vooral veel jonge mensen toonden interesse voor het werk van de honden." Vier van de acht deelne mende honden haalden de eindstreep niet. Een hond werd gediskwalificeerd, een zakte op het onderdeel speuren en twee andere honden waren niet ge hoorzaam genoeg. De eigena ren van de Duitse herders die zaterdag wel het diploma mochten ontvangen waren A. Durinck, C. de Vries, M. Schön- knecht en A. de Puy. J. Hoo- gendoorn moest op het laatste moment haar hond afmelden. KAPELLEBRUG - Bij een verkeersongeval op de Gent sestraat te Kapellebrug raakte gistermorgen de auto mobilist A. van D. uit Sint Niklaas licht gewond. Het ongeval gebeurde doordat A. B. uit Sint Ni) met zijn personenauto reed vanuit parkeersi frontaal in botsing kwaj het voertuig van Vai Beide auto's werden zo i beschadigd dat ze mo worden weggesleept. i Muse KAARTING - In het kader van de winteractiviteiten van de voetbalvereniging Zaam- slag werd de laatste ronde ge speeld in bieden zonder roem. Uitslag: 1. A. Stouthamer, 2. P. Houg, 3. J. van Doorn. Eindstsand: 1. J. van Doorn 332 punten, 2. C. Florussen 328,3. P. Houg 287,4. J. Hame link 327, 5. H. van de Voorde 254 punten. BOWLINGBOND - Bij bow- lingbond Sas van Gent gaat de strijd om de eerste plaat sen onverminderd voort. Er zijn nog vier weken competi tie te gaan. De stand na 24 weken is: Dames A-klas: E. Neve 177,8 pins; E. Ran- schaert 172,8; B. Delles 164,8; E. de Leux 160,2; M. Dedecker 155,6. B-klas: M. Maes 150,4; M. Dijsselinck 150,3; S. de Roo 149,6; A. Delles 144,3; H. Smeenk 137,8. Heren A-klas: R. Lammens 182,6; F. Roeb 179,7; W. Dijsselinck 179,7; R. Van Overmeeren 177,1; J. de Leux 172,0. B-klas: O. Saey 160,8; W. de Leux 159,9; A. Notschaele 157,3; T. Bertram 153,6; D. Wolf 152,1 pins. Teams: Buyze 59 punten, Speelvogels 58, Foulliners 57, Azijnhalzen 53, Mosselbank 53, Tien Ponders 42, Pinknok- kers 41, The Bowlers 25 pun ten. KVO - De Katholieke Vrou wen Organisatie (KVO) houdt woensdag 15 april een leden bijeenkomst in De la Bourse. Op de agenda staat het thema 'gehuwde'vrouw en arbeid, zo moeder zo dochter'. De avond begint om half acht. HEEMKUNDIGE KRING - De stichting Heemkundige Kring Sas houdt dinsdag 14 april een dia-avond in cultu reel centrum De Speye onder de titel 'Canisvliet door de vier seizoenen heen'. Deze diaserie over het tussen Sas van Gent en Zelzate gelegen natuurgebied is gemaakt door Johan van der Steen. Hij is niet alleen een autoriteit op het gebied van de flora en fauna, maar bovendien een boeiend verteller. Natuurlief hebbers komen dinsdag volle dig aan hun trekken. De avond begint om acht uur. jvan onze verslaggever je drie gebouwen staan al enige jaren leeg. he DISCUSSIE-AVOND Wereldwinkel TerneiL het Vredesplïj Zeeuwsch-Vlaanderen den donderdagavond ei formatie- en discussie-! in het pand van de M winkel aan de Walstrl Onderwerp is 'StarwJ armoede in de Derde m Nico van Erven van hetl té 'Stop Star Wars, Kr] ketten nooit' belicht dei tussen Star Wars en c moede. De bij eenkomst l om 20.00 uur. KAARTING - WijkvJ ging De Straete houdt o| dag 12 april weer een" kaarting - bieden roem - in het buurthuis! gonnen wordt om 14.0 «Van onze correspondent Er zijn nog 25 deelnemf kans maken op de bel tie is te winnen. aan het eind van de con jrandweerkorps geen goed nateriaal heeft, dan kan iet geen goed werk afleve- en. Hier mag je niet verder >p bezuinigen. Aan de an- lere kant wordt er veel ge- laan," aldus de scheidende ommandant van de Oost- jurgse korpsen C. Bron za- VROUWENBEWEGING vrouwenbeweging houdt woensdag 8 april avond voor haar leder, vrouw Doorenweerth een lezing over het onts van mineralen en edelst erdagavond tijdens de Ook worden dia's getoom avond begint om half De Ark. VASTENACTIE - Tussen aarlij kse feestavond in zaal ff ij ff els te Schoondijke. Als je een prestatie levert, dan en één uur worden zate morgen in Sluiskil huis huis bloemen te koop boden. De organisatie handen van de Vasten Kanaalzone afdeling Slui De opbrengst komt ten g aan Uruguay. BLIJSPEL - De stiet Welzijn voor Ouderen ling Sluiskil houdt woei ils wij moeten inleveren, dan runnen we geen prestatie meer everen." Deze kritische woorden van Ie centrale commandant aan iet adres van het Oostbrugse •ollege kregen nog een vervolg. Wij houden al vele jaren voor ïetzelfde geld een feestavond," ildus de nieuwe centrale com- in gemeenschapscentruEÏ'arldant C- Colijn. „De samen- Sterre een gezellige avor,: verklne tussen de korpsen 13 toneelgroep De Veste een bijspel op. De naam het stuk is: De aap uil mouw. De avond half acht. VERKOOPMIDDAG - handwerkgroep van dest ;oed. We moeten echter niet 'oortdurend lopen kibbelen iver het materieel." Colijn sprak daarna nog over opleidingssystemen die anaf 1989 in werking treden n de komende wedstrijden. ting" Weh^rT voor" Ouï gaa" we meL .YjR - earns naar de gewestelijke wedstrijden en wellicht later p tv, dat levert altijd wat op." houdt zaterdag een verki middag in gemeenschaps trum De Sterre. De verk begint om half twee. Er een verloting en er wafels gebakken. LEIDEN - Rijksuniversiteit. Ronald Veraart Biervliet Doctoraal rechtsgeleerdheid: Van onze verslaggever OOSTBURG - De bridgecursus van leraar ir. Cees horst en de wekelijkse wedstrijden in het dubbele leslo in scholengemeenschap Het Zwin in Oostburg hebba gelopen weekeinde verrassend goede vruchten pen. Bij de Nederlandse kampioen schappen bridge voor adspi- ranten - jeugd tot en met acht tien jaar - gehouden in Am sterdam, wisten vier Oost- burgse paren zich te scharen bij de beste elf van Nederland. Als beste kwalificeerden zich Vincent Ramondt en Worn Foc- ke, die als tweede eindigden. „Ik ben zeer tevreden", zo zei Cees Sielhorst. Bridge schijnt bij de leerlingen van Het Zwin aan té slaan, want wekelijks zijn - in hun vrije tijd uiter aard - zo'n kleine twinli thousiastelingen bezig i kunst van dit kaartspel e( maken. Voordat zij aan de f» Amsterdam mochten ffl moesten de Oostburgsesc ren zich eerst door voorronden werken. De taten afgelopen weekei» als volgt: 2. Vincent Ramondt/W:: ke; 5. Aad Ramondt/Ets Kuijk; 6. Luc van der He Mark Messagie; 11. Beun/Ronny Marteijn. Van onze Haagse redactie DEN HAAG - De gemeente Oostburg heeft A. de Ni Cadzand-Bad terecht geen vergunning gegeven vt# bouw van een appartementengebouw aan de Bouleva' Wielingen. De Nijs wilde aan de boulevard een gebouw neerzetten,ot daar aanwezige zomerhuis te vervangen. Dat zomerhuis voormalige bunker - moet verdwijnen als gevolg van een ging van het bestemmingsplan. De gemeentewees twee jaar geleden de aanvraag voor® van de appartementen al af. Volgens de gemeente zou ttf van de bouw leiden tot meer aanvragen en tot aantastingv' natuurgebied bij Cadzand-Bad, dat als gezinsbadplaats een heeft te verliezen. De Raad van State is het met de gemeente eens. Het mingsplan laat de bouw van de appartementen niet toe, s' Raad van State, en dus moet er geen uitzondering wor® maakt. ICHOONDIJKE - „Als een -olijn doelde evenals Bron op DOOR GEORGE VAN VOOREN DONDERDAG 26 april vind gemeentehuis van Oostburg zilveren jubileum van de H Zeeuwsch-Vlaanderen. Het dering van deze kring. Ook met een officiële bijeenko het Oostburgse gemeenteh hng van de kring; het bevor West-Zeeuwsch-Vlaandere de levensomstandigheden, van de mensen die dit gebi is een algemeen belang van HET INITIATIEF tot de op richting werd genomen door een drietal 'minnaars van de historie': J. Cornelis, hoofd van de school te IJzendijke, C. Hukkens, hoofd van de school te Sluis en J. van Hinte, oud heidkundige te Sint-Kruis. He oproep, die in groten getale werd verspreid in het gewest, ue provincie en daarbuiten, werd in eerste instantie be antwoord door de aanmelding van een zeventigtal leden. Op de eerste bijeenkomst op maandag 17 juli 1961 waren veertig belangstellenden aan wezig. Onder hen waren niet minder dan vier burgemees- nSLJl van Leeuwen van JJpstburg, A. Kostense van biervliet, J. Leenhouts van ^auzand en J. Ficq van IJzen- P0, initiatiefnemers hadden r met deze nieuwe vereni- jpng voorgesteld: 1. het wek- e" van belangstelling voor heden en verleden van de igen streek door middel van "hgen; 2. de publicatie van ktmnsche vondsten; 3. het op thrift stellen van merkwaar-

de Stem | 1987 | | pagina 14