fOOR KOSTEN TERUGKRIJGEN DOCHTERTJES De zieletaal van Staf Pilaet Komt Neelie Smit-Kroes over de brug? [QUOTU ELEGENHEID CITROÈN* MARKTEN PLAATSELIJK NIEUWS BESTEM VAN ZEELAND 2 DINSDAG 7 APRIL tFELICITEERD! L:ecept/és luwe- I KASTANJE" /erteren ten centenkwestie, meier. 99 ULST - Isabella Ver beten uit Clinge ijgt toch financiële jstand van de ge- eente Hulst voor het ieren van gerechte- Ice procedures om iar twee ontvoerde ichtertjes terug te ijgen. Taaie wirwar Overwinning TWINTIG JAAR DIRIGENT FANFARE HEIKANT ÊRNAME GEVRAAGD: kcretie verzekerd .nr. 01170-2964 Dirigeerstok Loftrompet Belgische tophengsten naar manege Magrette W. DE BLOCK WISSE B.V. Bonte avond Nieuw-Namen groot succes Hamvraag Goedkoper Tunnel Axel Clinge Graauw Heikant Hengstdijk .Hulst Koewacht Nieuw-Namen Ossenisse Sint-Jansteen Vogelwaarde Walsoorden IJzendijke I O 122 liek om te zoenen I Clingse krijgt toch bijstand )r particulieren dankje, jubileum, receptie, brte, verloving, overwinning, fen, Abraham, openbare dank, V door, mag best eens in de 3 de pagina familieberichten, niet en duur hoeft het niet te Jregels kosten een tientje), ■per kolom 2,00. Eén grote léf 2,55. Voor het plaatsen ]f afbeelding met een formaat i rekenen wij 14,05 toeslag. Jbven op aanvraag. Bij niet- Lng wordt 4,00 adm.kosten I's worden niet geretourneerd. ■42 of geef uw tekst 2 dagen laf bij één van onze kantoren. Ipgaven stuurt u eveneens 2 llaatsing naar Postbus 3229, l. Schriftelijke opgaven worden paccepteerd indien naam en i zijn, ook indien Uw betaling l Wij behouden ons het recht ponder opgaaf van redenen te weigeren. irenlglngsnleuws op 2 kolom op donderdag. IMet je 12Vi-jarig jubileum 100.000ste fietstas. Ber, >En/cToesbaa' f 709eii/kft^en "aar de th rh'°f n'e>s te-Hoop lingen. De Stem, 076-236911 Ijk in. lesteken één vakje benutten. Tvan de advertentie wordt in een lezet. ladvertentie met het belangrijkste kort en bondig. Uw telefoonnummer in de lageert men gemakkelijk en snel. t u AAN DE ZIJKANT HET BEDRAG moet betalen. Voor toezending van iimmer dient u f 3,50 extra te tante betaling kunt u een groene een blauwe girokaart (dus géén rschrijving) insturen, betaling ontvangt u een waarvoor wij u echter f 4,— ;ten in rekening moeten brengen. plaatsing aan Dagblad De Stem, 30 MB Breda. advertenties., of inleveren op onze onze verslaggever Prijs incl. 6% BW f 5.88 f 7.84 f 9.80 f11.77 f 13.73 f 15.69 Telefoon: Burgemeester en wethou ders hebben die beslissing bekend gemaakt in een vertrouwelijke brief aan de leden van de gemeente raad. Eerder werd een steunverzoek van de Clingse moeder twee keer afgewezen, omdat de ge meente binnen de grenzen van de bijstandswet geen mogelijk heden zei te zien. Volgens B en W zijn nu in de hele kwestie nieuwe elementen opgedoken. Met name ook het feit dat de Belgisch-Marok kaanse commissie zich ermee is gaan bemoeien. Mevrouw Verstraeten pro beert al een paar jaar haar twee dochtertjes terug te krij gen. De meisjes zijn door haar Marokkaanse echtgenoot ont voerd naar zijn vaderland en ondergebracht bij zijn ouders. Omdat het echtpaar steeds in België heeft gewoond, moeten daar ook de echtscheidings- en voogdijprocedures worden ge voerd. Met name is de financiële bij stand, zo'n 4.500 gulden, nodig om de advocaat te kunnen be talen, die zich in de taaie ge rechtelijke wirwar heeft gebe ten. Wethouder W. Kayser wei gerde gisteren de beslissing van B en W te ontkennen of te bevestigen. Ook de raadsman van mevrouw Verstraeten, L. Brusselaers, zei over de bij standsverlening geen enkel commentaar.te kunnen geven. Wel is volgens hem nu be kend geworden dat de recht bank in' Marokko de twee ont voerde dochtertjes aan me vrouw Verstraeten heeft toege wezen. De Clingse moeder kan haar kinderen echter alleen maar opeisen als ze in Marokko gaat wonen. De uitspraak in Ma rokko betekent in eerste in stantie een overwinning voor mevrouw Verstraeten, maar in de praktijk schiet ze er nog niet veel mee op. De kinderen mogen het land niet uit. Volgens Brusselaers is nu de volgende stap om gedaan te krijgen dat de twee meisjes terug naar Nederland mogen. Daarvoor zijn verdere gerech telijke procedures nodig. HIJ IS GEBOREN en ge togen in Clinge. Een grensdorp waar de bevol king een grote verschei denheid aan karakters en mentaliteit kent. Mensen die zich zeer zelfstandig opstellen, maar als het er op aan komt steeds voor elkaar trekken. Hij werkte op de Clitex en maakte op latere leeftijd van zijn hobby zijn be roep. Daarvoor moest hij heel wat hindernissen ne men. Maar omdat de mu ziek onnoemelijk veel voor hem betekende, hield hij vol en werd in Zeeuwsch-Vlaanderen een kei op zijn gebied: de HaFa wereld, de wereld van Staf Pilaet, die reeds twintig jaar de Fanfare Heikant leidt. Van onze correspondente CLINGE/ HEIKANT - „In de muziek kun je je ge voelens kwijt en muziek kan heerlijk ontroeren", zegt Staf Pilaet. Hij is een gelukkig man als hij praat over muziek in het algemeen en over koper blazers in het bijzonder. Na een gedegen studie aan de Muziek Academie van Sint Niklaas voor wald hoorn, waagde hij de stap zijn boterham te verdie nen met muziek. Dit kon na- hij het Staatsexamen Muzikale geschiedenis, Vorm- en Noterüeer had be haald. Tot 1962 combineerde hij de zorg voor zijn gezin, de stu die en het werk. Zijn vrouw stond er echter volledig ach ter en toen zijn benoeming tot leraar koperblaasinstru menten aan de Zeeuwse Mu ziekschool kwam in '72, werd dit gezien als een kroon op het werk. Deze taak hield wel in, dat hij veel moest reizen tussen de afdelingen Goes, West- en Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen. Hij kreeg het druk, want hij nam ook de dirigeerstok op bij drie Fanfares. Vrijheid en Eenheid in Lamswaarde, de Fanfare Heikant en Wel doen en Vermaak in Clinge. Pilaet neemt de taak als mu zikaal leider zeer serieus. „Er moet iets geleerd worden en leren hoeft niet altijd leuk te zijn. Muzikanten moeten keihard werken en repetities moeten iets ople veren", is zijn strenge oor deel. Pilaet was verplicht om Lamswaarde over te dragen toen hij Clinge erbij nam. Onder zijn leiding promo veerde 'Weldoen en Ver maak' naar de afdeling su perieur. De sfeer in de Ha- Fawereld van Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen was toen prima en het muzikale niveau steeg over de volle breedte. Dit was goed voor het zelfvertrouwen en vele muziekkorpsen behaalden dan ook opmerkelijke resul taten buiten de provincie grenzen. Doordat er langs alle kanten aan zijn jasje getrokken werd, moest Staf Pilaet en kele muzikale aktiviteiten laten vallen. „Ik heb bewust ontslag genomen in Clinge en ik betreur tot nu toe nog dat sommigen dat toen ver keerd geïnterpreteerd heb ben", zegt Pilaet, die alleen het korps van Heikant twin tig jaar bleef sturen. Hier vierde hij in februari zijn twintigjarig bestaan als di rigent. Hij heeft grote bewondering voor de sterke mentaliteit en idealistische instelling van de Heikantse muzikantea Binnen de zeven jaar speelde het gezelschap zich van de vierde afdeling naar de af deling Uitmuntend (promo ties in '67, '70, '72 en '74). Ook wist men diverse Zuid-Ne derlandse Kampioenswim pels in de wacht te slepen. Het individuele niveau steeg en een kwartet, trio en en kele solisten behaalden suc cessen tijdens nationale wedstrijden. Pilaet zwaait de loftrompet over de Zeeuwse Muziek school die er na '70 voor zorgde dat meer jeugdigen een instrumentale opleiding kregen.Ook Heikant maakte van de gelegenheid gebruik en de groep, die momenteel 47 leden telt, hoopt met een kwalitatieve aanwas zich te kunnen handhaven op hoog niveau. „We kunnen nog wat jeugd gebruiken, vooral bij de bu- gelgroep", geeft Pilaet toe. Hij vertelt daarna met zicht baar plezier over de uitvoe ringen die hij bijwoont tus sen de drukke bezigheden door en uit zijn bewondering voor de tenor Enrico Caruso. Staf Pilaet, een leven voor de muziek Hij discussieert graag over de bewerkingen van barok- composities voor Harmo nieën en praat begeesterd over de experimentele opzet van Heikant: een fanfarebe zetting met dwarsfluiten er aan toegevoegd. Hij vindt de kameraadschap in Heikant tekenend en denkt met ple zier terug aan de informele kontaktavond ter gelegen heid van zijn twintigjarig dirigentschap. Hij kreeg toen van enkele leden een ludiek kontrakt aangeboden voor de periode 1987 - 2007. Zijn vrouw en kinderen ma- FOTO ERIK OSSEWMflDE ken zelf ook muziek, de een wat aktiever dan de ander. Voor Staf is muziek zijn lust en zijn leven. Zelf zegt hij dat met een prachtige volzin „Muziek is verklankte emotie, zieletaal dus, en ik vind het geweldig dat ik met en voor anderen mag musi ceren". Van onze paardesport- medewerker AXEL - Manege Ma- grette in Axel be leefde zondagmiddag een primeur op tok en sportgebied. De hele Belgische top van dekhengsten kwam naar Axel voor een presentatie aan fok kers en sportmensen °P paarde- en pony- gebied. Vele honder den mensen woonden de presentatie bij. Alle bekende detesta tions waren present Het bijzondere van de hengst Almé Deux van Luc Berlengee uit Voorde is dat hij eigen dom is van, Staf de Feber nit Absdale. Een hengst die indertijd niet door net WPN genomen is, maar vlot in het Belgi- sohe stamboek werd op genomen. Deze prachtige schim- ntel doet het goed, ook ?(J net vrij springen leek geen maximum te jennen Het New Forest ony-ras was vertegen woordigd door Fantast C- van der Ree uit «•Hertogenbosch. Deze ®ngst blijft in manege pagrette en staat daar he^ aanwezige resten werden ge- Vele lieten het nnS sPrin8en zien, ook °naer de man (ADVERTENTIE) AUTOBEDRIJF Tlvoltweg-Hulst Tel. 01140-12058 AUTOBEDRIJF Mr. F.J. Haarmanweg 55 Terneuzen Tel. 01150-94300 Van onze correspondent NIEUW-NAMEN - De bonte avond van muziek maatschappij De Schelde- zonen en het zangkoor St.- Cecilia is een succes gewor den. 's Middags hield Bob Davidse (Nonkel Bob) de kinderen bezig; zijn optre den werd door de kinderen zeer gewaardeerd. De avond werd geopend met een optreden van De Sehelde- zonen, dat een wisselend reper toire bracht Bob Davidse bracht een aantal liedjes uit vroeger tijden Na de pauze trad het koor St-Cecilia op. Na een aantal sketches en voordrachten bracht wethou der P. Weemaes namens de ge meente Hulst hulde aan de auteurs Paul van Cleemput en Rob Pollet voor hun ode aan Zeeuwsch-Vlaanderen Een groot succes was het optreden van Jef Burm (Rietje Rans) die het publiek in verroering bracht met zijn voordrachten. Er waren ongeveer driehon derd aanwezigen Door Jan Jansen EVEN STAPTE Hans van Mierlo, in verkiezingstijd op werkbezoek in Zeeland, ruimhartig en pragmatisch over de nadelen van een Westerschelde Oeverver binding (WOV) heen. „Het is de vraag," zei hij, „of je het mensèn in de volgende eeuw nog kunt aandoen dat ze afhankelijk zijn van zoiets onzekers als veerbo ten, als ze de Wester- schéldde over willen." Desnoods zonder bronvermel ding kan bestuurlijk Zeeland die overweging morgen bij Neelie Smit-Kroes op het bordje leggen. De minister komt in Middelburg onder meer praten over de WOV: wil het Rijk erin bijdragen en zo ja, hoeveel? Het ziet er naar uit dat de provinciebestuurders elk denkbaar argument zullen moeten aangrijpen om haar te overtuigen. Komt Neelie over de brug? Dat is meer en meer de hamvraag. De verantwoordelijke gedepu teerde R. Barbé was nooit dui delijker dan in een onlangs ge houden gezamenlijke vergade ring van statencommissies: de 34 miljoen gulden die het Rijk nu jaarlijks afschuift voor de ponten, moeten er minimaal ook komen, wil het particuiere WOV-project kans van sla gen hebbea Behalve de alge mene argumenten dat Zeeland er wel bij zal varen, wijst Bar bé ook graag op de kosten van de ponten die 'de pan uit zullen rijzen'. Maar slikt de minister dat? Ondernemend Zeeland ziet er wel brood in; en de bedrij ven die de brug-tunnel moeten bouwen nog meer. Je moet be zig blijven uiteindelijk, nu een. ander groot project - de Delta werken - een aflopende zaak is. In de Zeeuwse verlangens schuilt voor jaren werkgele genheid en winst.. De kapi taalverschaffers hebben de kassa ook al horen rinkelen. Er zullen, voor de verbinding na 25 jaar wordt overgedragen aan de overheid, heel wat auto's stoppen bij de tolhuisjes. Een tol die Zeeland betaalt, daar twijfelt niemand aam Na tuurlijk, we zijn het gewooa Sinds de verloren slag van Ho- noré Colsen c.s. om de 'vrije ve ren' testen we gewillig in de buidel om de oversteek te be kostigen. Maar straks betelen we misschien ook nog extra op centen om de provinciale bij drage van vier miljoen gulden per jaar aan de WOV op te hoesten. Logisch? Nou, sommi gen vinden het logischer om de verbinding over de Wester schelde te zien als een verleng stuk van de openbare weg; en heel logisch dus dat het Rijk op z'n minst meebetaalt. Minister Smit-Kroes, van wie sommige Zeeuwen zeggen dat ze meer oog heeft voor de belangen van de Randstad, plooit misschien niet voor deze nobele overweging, zuuniger dan Zeeuwen als ze is. „En zaag daar nog eens een stuk af, zegt Neelie dan," zei, op verwijtende toon, zelfs haar partijgenoot, gedeputeerde J. de Voogd. Al licht zal ze meer oor hebben naar het argument dat de PSD- vloot in de komende jaren als maar duurder wordt Ze kan er de berekeningen van de Zeeuwse werkgevers bij pakken: over 25 jaar gemeten zal de WOV 200 tot 500 miljoen gulden goedkoper zijn dan de PSD. De moeite waard om na te rekenen. De strijdbare PSD-di- recteur D. Oostinga is vast al doende; en ze moeten ook even de kosten van aansluitende verbindingen becijferen. En welke risico's het Rijk loopt als een vaste verbinding onver hoopt niet zou renderen, maar toch, het is aardig huiswerk voor de minister. Zou zuinigheid ook de enige ware reden zijn dat het tracé, oostelijk van Terneuzen, nu zo duidelijk de voorkeur heeft? Technisch-nautisch ligt de ver binding daar het makkelijkst en het is de enige plek, waar de aanlegkosten niet boven de 700 miljoen gulden uit zouden ko men. Als de financiering zo nauw luistert dat ze op een dubbeltje moeten kijken, kan dat de doorslag geven. Boze tongen beweren dat Bar bé z'n kiezers in het Land van Hulst wilde sussen met het meest oostelijke tracé, dat bo vendien een variant is van de aannemerscombinatie (TBM), waarin Hollandia Kloos (Rob Lubbers en co) deelneemt. De lobby reikt tot in Middelburg, zeggen ze dan: Ruud zal Neelie wel een duwtje geven in de door Ron en Rob bedachte rich ting. Maar die suggestie is een tikje boosaardig. Anderzijds: Dow telt toch ook, en de boerenorganisatie ZLM, en de milieubeschermers, en de West-Zeeuws-Vlaamse regio. Die willen allemaal een tracé westelijk van Terneuzen. Aan de oostkant zou de WOV direct aansluiten op de Trac- taatweg naar België, maar dat lijkt buiten de goedkoopte en het technisch gemak, het enige pré van dat oostelijke tracé. Meer westelijk zouden de aan sluitende verbindingen minder landbouwgrond doorsnijden en minder ver door de kwetsbare Zak van Zuid-Beveland lopen. En westelijk Zeeuwsch-Vlaan deren hoeft niet verder in de schulp te kruipen, een positie waarvoor ze daar zo bang zijn. Een tunnel onder het kanaal Gent-Terneuzen? Onder het motto "niet overvragen' wil Barbé er de minister nu liever niet over lastig vallen. Dat de tunnel er moet komen, betwij felt echter niemand, want de lange wachttijden voor de bruggen over het kanaal dui den op een miskleun, waar ze bij Rijkswaterstaat nog wel eens slecht van slapen. Nee, Barbé heeft nog heel wat uit te leggen als de keus op het oostelijk tracé valt. Niet dat hij daar te beroerd voor is. 'Een bestuurder moet de voorzetten géven', zei hij pas nog. 'Ga maar vast in training' luidden enkele reacties. Waarbij zijn uitdagers moeten bedenken dat de WOV-plannen nog lang en breed in de ijskast zouden lig gen - waarin Neelie ze begin jaren tachtig wegstopte - als ondernemende types als Barbé niet tot ontdooien waren over gegaan. Inmiddels kijken ze bij de Pro vinciale Stoomboot Diensten met gemengde gevoelens toe. Getroffen door tegenslagen, re organisaties in het vooruit zicht, maakt de dienst een ge slagen indruk. Het lijkt zeker dat de Zeeuwen in de komende jaren nog heel wat oponthoud aan de Scheldeoevers staat te wachten. Zodra de oude enkel- deks boten in de vaart komen, ontstaan wachttijden. Het pe riodiek onderhoud dat de dub beldekkers op Kruiningen- Perkpolder nu ondergaan, be wijst het dagelijks. Op een goede veerverbinding zijn twee dubbeldekkers nodig. Het toe nemende verkeersaanbod on derstreept die noodzaak alleen maar. Dat laatste speelt trouwens ook de WOV-planners in de kaart: hoe meer auto's, hoe meer duiten. „Ach meneer," zei onlangs een oudere kaartverkoper, „toen ik hier twintig jaar terug kwam zou er ook een WOV ko men. Het zal nu weer zo'n vaart niet lopen, denk ik." Wat het eerste betreft heeft hij gelijk: Zeeland zeurt er al jaren over. Maar misschien moet de kaart verkoper zich nu toch echt zor gen gaan maken. Zeker als Neelie over de brug komt; en dat weten we morgen. ZONNEBLOEM - De Zonne bloem afdeling Axel houdt dinsdag 14 april een paasvie ring in het gebouw van de Ichtuskerk. Op het pro gramma staat een oecumeni sche dienst met als voorgan gers pastoor Vervaet en do minee Van der Weide. Na de dienst, die om 14 uur begint, is er nog een gezellig samenzijn. OUDERENBOND - De heer C. Adam heeft de zilveren speld gekregen vanwege zijn 25-jarig lidmaatschap van de Katholieke Bond van Oude ren. Het eremetaal werd hem opgespeld tijdens de jaarver gadering van de Axelse oude renbond. KAARTING - Buurtvereni ging De Boemerang hield een kaarting waaraan 76 liefheb bers deelnamen. De uitslag bij het bieden: 1R. Linthout, 2 J. Vercauteren, 3 R. Jansen van Rozendaal. Jokeren: 1 J. Lensen, 2 mevrouw E. Wul- lems, 3 mevr. T. Vereeken. JOKEREN - In gemeen schapshuis Malpertuus werd een jokerwedstrijd gehouden voor ouderen en gehandicap ten. Er waren 34 deelnemers. Uitslag: 1.0. Weemaes, 2. me vrouw Van der Haa, 3. me vrouw Tahlman, 4. R. van den Branden, 5. L. Verschueren. Stand kampioenschap: 1. Th. de Vet, 2. L. Verschueren, 3. mevrouw De Block. DORPSRAAD - De Dorps raad Clinge houdt woensdag 8 april een algemene vergade ring in het gemeenschapscen trum Malpertuus. Aanvang 20 uur. Aan de orde komen ondermeer de aanvulling van de dorpsraad met nieuwe le den en de verlichting in het dorp. OUD PAPIER - De voetbal vereniging Graauw haalt za terdag 11 april weer oud pa pier op. VERGADERING - De Bond voor Ouderen houdt vrijdag 10 april de jaarvergadering. Die wordt voorafgegaan door een eucharistieviering om 14.00 uur in het gemeen schapshuis voor de overleden leden van de afdeling. Om on geveer 16.00 uur voert de ouderentoneelgroeponder leiding van G. Verstraeten een toneelstuk op, genaamd 'De nieuwen doktoor in het durp'. KAARTING - De Bond voor Ouderen hield in het gemeen schapshuis een kaarting, waaraan 32 personen deelna men. Uitslag: 1. E. Dankaert, Hulst; 2. mevrouw Van de Velde, Kloosterzande; 3. P. van de Klooster, Hulst; 4. me vrouw Van de Hemel, Ter neuzen; 5. J. van Laar, Graauw. De volgende kaar ting is donderdag 9 april, aanvang 13.30 uur. SCHIETING - De voor don derdag 9 april geplande be- jaardenschieting in gemeen schapscentrum 't Heike wordt verschoven naar vrijdag 10 april, aanvang 13.30 uur. KAARTING - In zaal 't Ja gershuis werd een kaarting gehouden waaraan 50 perso nen deelnamen. Uitslag: 1. P. Caleone, Hulst; 2. mevrouw Van de Hemel, Zuiddorpe; 3. mevrouw Linthout, Axel; 4. mevrouw De Waal-Kint, 5. Th. van Cauteren, beiden Kloosterzande. KAARTING - Aan de kaar ting van Harten Aas in the Prince of Wales pub deden 28 kaarters mee. Uitslag: 1. mevr. de Koek, 2. mevr. Gij- sel, 3. mevr. Peeters, 4. R. Leeraert, 5. A. Roelahds. KAARTING - In zaal De Kroon werd een kaarting ge houden waaraan 44 personen deelnamen. Uitslag: 1. me vrouw Van Kerkhoven, Hulst; 2. mevrour De Burger, Clinge; 3. A. de Koster, Graauw; 4. F. Piessens, Clin ge; 5. D. Riemens, Axel. BINGO - In zaal De Smickel werd een bingo gehouden waaraan 70 personen deelna men. Uitslag: 1. C. Walhout, St-Jansteen; 2. J. Vereecken, 3. A. Claerhout, 4. J. Mortier, allen Hulst; 5. P. Martens, Absdale. ROMMELMARKT - Op za terdag 18 april wordt door muziekvereniging Eendracht Maakt Macht uit Koewacht weer de traditionele rommel en antiekmarkt gehouden. Dit gebeuren vindt plaats op het parkeerterrein van de sportvelden te Koewacht. Voor deze markt worden op zaterdag 11 april door de mu ziekvereniging huis aan huis oude spulletjes opgehaald. Wie de muziekvereniging wil steunen en enkele voorwer pen heeft kan deze aan staande zaterdag aan een lid van EMM geven. ZWEMCLUB - Zaterdag 11 april wordt door zwemclub Koewacht (ZCK) evenals voorgaande jaren weer een inzameling gehouden van lompen. Om 9.00 uur gaat het ophalen van start, eerst in de buitenwijken van Koewacht. DANSAVOND - Voor de 50- plussers is er zaterdag 11 april een dansavond in de Vlaschaard. De muziek wordt verzorgd door het dansorkest de Williams. Tijdens de pauze is er een verloting. Aanvang van de dansavond 20.00 uur. KAARTING - In zaal Tille- man werd een kaarting ge houden waaraan 44 personen deelnamen. Uitslag: 1. me vrouw Roelands, Hulst; 2. L. Buysse, Clinge; 3. A. Roe lands, Graauw; 4. Th. Boone, 5. J. van den Ende, beiden Hulst. GAAIBOLLING - In zaal Hof ter Nesse werd een gaaibol- ling gehouden waaraan 24 personen deelnamen. Uitslag: hoge vogel: H. de Waal, Osse nisse; linker zijvogel: E. Bou- chaut, Kloosterzande; rechter zijvogel: verloot; grootste aantal (8): J. Bouchaut, Kloosterzande. GEHANDICAPTEN - Zo'n honderd leden van de gehan dicapten organisatie Neder land, afdeling Zeeland, waren naar de Warande in Sint- Jansteen gekomen om de paasviering mee te maken. Na de mis, die werd voorge gaan door pastor J. van der Heyden, trad het Clings jon gerenkoor op. In het voorpro gramma zong het koor enkele bekende liederen en brachten leden van het Belcantogezel schap uit Sint-Niklaas enkele operettewerkjes. Daarna volgde onder leiding van diri- gente M. Willaert-Bauwens een verkorte versie van de musical The Sound of Music. SCHIETING - De schutters- sociëteit Groot-Hulst houdt in zaal De Kroon woensdag 8 april een bejaardenschieting, aanvang 13.30 uur. KAARTING - De Katholieke Bond voor Ouderen hield de maandelijkse kaarting voor het eindklassement Er na men 62 personen deel. Uit slag: 1. D. Riemens, Axel; 2. J. de Burger, Hulst; 3. A. Esse- ling, Hulst; 4. E. de Beule, St- Jansteen; 5. G. Gheijsel, Hulst De uitslag van het eindklassement wordt 6 mei bekend gemaakt. HARTSTICHTING - De col lecte voor de Hartstichting heeft in Vogelwaarde en Hengstdijk 1.555 gulden opge bracht KAARTING - In zaal R. de Jonge werd een kaarting ge houden waaraan 40 personen deelnamen. Uitslag: 1. E. Ver broeken, Terneuzen; 2. K. Rijk, Ossenisse; 3. J. van Damme, Walsoorden; 4. F. de Poorter, Kloosterzande; 5. A. Rottier, Ossenisse. BOLLING - Aan de bolling van bolclub Molenzicht na men 62 personen deel. Uit slag: 1. L. Klaesens-L. Ver dunnen, 2. E. Rijckaert-F. Rijckaert, 3. W. Aerssens-W. Longville. AMSTERDAM. 6 april Aardap- peltermijnmarkt In Bintje 50mm werden voor oogst 1986 5 contrac ten verhandeld voor levering april bij een prijs van ƒ24,00 oer 100 kg, 91 contracten levering mei tegen ƒ30,20 tot ƒ29,60 en voor oogst 1986 5 contracten levering apr tegen ƒ29,10. De stemminmg was over de gehele linie kalm. KAPELLE, 6 april - Radijs bos kl. 2 43-53. Spinazie glas kg kl. 1 112-1138. Witlof kl. 2 A 150-170,99 90. Rodekool kg kl. 1 B 10. Win terpeen kl. 1 20-30. Late aardap pelen kl. 121-23, bo. 25, mi. 18.

de Stem | 1987 | | pagina 13