S Verbruggen streeft naar modernisering wielersport IJSHOCKEYERS DEGRADEREN NAAR DE C-POULE Vanderaerden oppermachtig in Driedaagse van De Panne UITSLAGEN AND /EER Jan Arnouts herstelt zich i te snel It Noors vliegtuig przet in Sovjet-Uii I Zimbabwe gezet Monument CANAZEI - Voor de derde keer in de geschiede nis is het Nederlands ijs-hockeyteam gedegra deerd naar de C-poule. Na Tokio (waar Oranje in 1977 achtste werd) en Klagenfurt (in 1982 op nieuw achtste) deed het nationale team gisteren dezelfde stap terug door in Canazei met 3-0 van Polen te verliezen. 'ortugal sns voor Irak Voetbal DERDE RITZEGE EN EINDOVERWINNING VRIJDAG 3 APRIL 1987 AZ-PSY weer uitgesteld Gerets één duel geschorst Problemen voor Leo Beenhakker Glasnost' nu ook in sport Uitdager Blanchard meldt zich af Milaan wint Europacup basketbal EN STANDEN VOETBAL SPORT IN 'T KORT Voetbal Voetbal evolking groeit ondank egering sneller dan beoo lu voor de statistiek, Zhi Bellij k maatregelen wori geboortencijfer te stopj t dat er vooral veel twe feboren. Vorig jaar kwan pn meer dan in 1985 en t\ t, aldus Zheng donden door nu 1,06 miljard vees uit dat de bevolkin }ers bedroeg, tegen 11,23 erts op 10 per 1.000 moe bven de beoogde bevolk iden van Noorwegen is di Irt voor de landing neeri Jïen zijn om het leven gel lan het type Beechcraft land en wets op weg naar 1 0 kilometer ten zuidwesl pet vliegveld verongelul [sleden en acht pas etsstrijders hebben bej aan op Sovjet-grondgebi door onder, de burgerbev delen. Het Russische part Ig dat bij vergeldingsact pn honderden zich hebb fremier van het voormali voor een jaar uitgeslot |e. De kamerleden stemc door de regering gesteun rege verklaringen die hij peerde zich er tegen sancti ze 'dom' en drong er s één man weerstand nternationale sancties teg DE STEM JOURE (ANP) - De Ronde van Vlaanderen krijgt zon- voor de 71e en laatste keer het oude stempel van klassieker. Volgend jaar draagt dit monument van de wielersport het nieuwe etiket uit de bureau-la van Hein Verbruggen. Niet meer eendaagse wedstrijd 'hors categorie', maar be schermd tussenstation in een zwaar opgewaardeerde wereldbekerreeks. Nu FeMx Levitan uit het wiel gereden werd, ziet het er naar uit dat de Nederlandse voorzit ter van de profsectie (FICP) van de UCI de grote man in de wereld van de hardfietsers wordt. Verbruggen zal dit nooit zeggen, wel nastreven. In zijn brein rijpen moderne ideeën De wereldbeker-nieuwe-stijl krijgt per januari 1988 zijn be slag. „Als we tenminste rond komen met de sponsoring", al dus Verbruggen, „maar we zijn in een gevorderd stadium. Het gaat om veel geld, tonnen zeg maar". Het wereldkampioen schap voor formule 1-wagens (en constructeurs) pl-us de ATP-ranglijst uit het tennis en de ELO-rating uit de schaak wereld dienden als lichtend voorbeeld. Intussen is gestart met het FlCP/Velo-klasse- ment. De uitslagen uit belang rijke koersen worden met een bepaald coëfficiënt in de com puter gestopt, waardoor per Fenner een gewogen gemid delde ontstaat. De Ier Sean Kelly staat ver bovenaan. Tien tot twaalf eendaagse wed strijden over grote afstand, verspreid over het gehele jaar, vormen het toernooi om de we- Feldbeker. Vijf wedstrijden krijgen als 'wielermonument' een vaste plaats: Milaan-San- remo, Ronde van Vlaanderen, Parijs-Roubaix, Luik-Baste naken-Luik en de Ronde van Lombardije. De overige wed strijden worden, met het oog op de promotie van het wielren nen, van jaar tot jaar vastge steld. De cyclus staat open voor nieuwe initiatieven van goede organisaties. Voor Nederland zou bijvoorbeeld de Goldrace in aanmerking komen. Verbrug gen: „Er komen ook kansen voor initiatieven elders. In En geland staan ze te trappelen. Daar is een goede organisatie en er is geld. In Denemarken, Spanje, Portugal liggen even eens mogelijkheden, maar ik denk ook aan Colombia en Amerika". Alle andere wedstrijden worden min of meer vogelvrij verklaard. Hebben ze geld en goede organisatie krijgen ze een plaats op de kalender, zo niet heeft er een natuurlijk verloop plaats. „Ik ben me er van bewust, dat dit nogal wat teweeg brengt, daarom doen we het geleidelijk. Je kunt niet knai-boem het hele spul over hoop gooien". Verbruggen heeft zijn rap port al lang klaar. De aangeslo ten bonden krijgen tot 15 augustus de tijd hun gedachten er over te laten gaan alvorens het plan zijn beslag krijgt. In de wereldbekerwedstrijden worden alleen de eerste vijftig uit het FICP-klassement, met een aantal ploeggenoten (knechten) toegelaten. Hun ploegen krijgen vrije inschrij ving, ze mogen niet geweigerd worden. „Dit maakt dat de ploegen goede renners moeten contracteren. De renners moe ten zorgen, dat ze bij de eerste vijftig blijven horen en dus is de kans op combines kleiner". In zijn toekomstplannen heeft Verbruggen rekening gehou den met de grote etappewed strijden en vooral de Ronde van Frankrijk. „Het gezicht van de wielersport wordt voor zeker vijftig procent bepaald door de Tour. Daar mogen we niet aan voorbijgaan. Ik be treur daarom het vertrek van Levitan. Zijn waarde was enorm. Donder dag was hij alweer op weg naar Zwitserland om te onderhan delen over de verkoop van de wereldkampioenschappen. „De UCI deed de titelstrijd elk jaar voor 300.000 Zwitserse franks van de hand. Meer had de UCI ook niet nodig. De tijden ver anderen. We gaan nu de we reldkampioenschappen verko pen aan McGormack, de Ame rikaanse sportimpressario, en ik mag wel zeggen dat het daarbij om heel wat meer geld gaat dan de gebruikelijke 300.000 Zwitserse franks". De dynamische FlCP-voorzit- ter is nog niet zo ver gevorderd met de deelname van wieler- Hein Verbruggen. - foto anp. profs aan de Olympische Spe len. Het probleem van de profs op de Olympische Spelen is dat de renners in dienst zijn van sponsors. Dat mag niet volgens het Olympisch handvest. Maar Samaranch wil in alle sport- takken de wereldtop bij de deelnemers hebben. Met de Spelen van 1992 in Spanje, een Spanjaard als IOC-voorzitter en Luis Puig als Spaanse UCI- voorzitter lijken mij de voor uitzichten niet ongunstig". Oranje doet stap terug Door Danny van den Broek Omdat enkele uren later de DDR volgens verwachting met 5-1 van rode lantaarndrager China won zijn de de gradanten, met nog twee ronden te gaan, nu al bekend. /an Portugal is gisteren 1 e van wantrouwen tegen dl emier Cavaco Silva. Alle! ie een parlementaire meert motie handhaaft, waarmtj t het tot een crisis dan staaf ilijkheden opea Hij kan e ing samen te stellen die w| leid in het parlement. En a' jaar vervroegde verkiezi 1974, toen in Portugal na ivolutie de democratie wet ij dig gesneuveld. Reagan wil Irak geen C-l de artillerie leveren, zc ak nog steeds Amerikaai meldde donderdag de Ne nse radar voor het opspoi -danië huren dan wel lene een derde mag echter nid mtracten. Volgens de kra van Irak bedoeld om ien en tegelijkertijd de zonder dat de VS militair gblad wijst erop dat het op de onthullingen van kaanse wapenverkopen aa lOPA De Poolse coach Lescek Lejc- zyk noemde het Nederlands team na afloop van de wed strijd de 'pechmeister' van het WK in Canazei. Daarmee had de Pool ergens wel gelijk. Niet een keer werden de Nederlan ders in Canazei weggespeeld, terwijl vooral in de wedstrij den tegen de DDR, Italië en Oostenrijk de winstkansen voor het grijpen lagen. Pech alleen was dit jaar ech ter niet de oorzaak van de pijn lijke degradatie. Het feit dat Nederland naar de eigen moge lijkheden in Canazei optimaal gepresteerd heeft, zegt vol doende over het niveau van het Nederlands ijshockey op dit moment. Nederland kan ge woon niet beter, komt welis waar tot aanvaardbaar ijshoc key, maar moet constateren dat op het internationale vlak de boot voorlopig gemist is. Iets wat twee jaar geleden al duidelijk werd in Fribourg. Daar werd Nederland nog net zesde. Een jaar later was het in Eindhoven niet veel beter, maar bleef de nationale ploeg op de been dankzij de hulp van Oostenrijk in de laatste wed strijd. Qmdat in Canazei een deelnemersbewijs voor Cal gary te verdienen was en mis schien ook de vijfde plaats nog aantrekkelijk is, viel er dit j,aar weinig te matsen, al hadden de Polen de Nederlanders graag geholpen. De Poolse coach Lejczyk ver kondigde dat gisteren met spijt in zijn stem: „Doordat Neder land twee jaar geleden in de laatste wedstrijd met 6-2 van Zwitserland won, werden wij kampioen en promoveerden we naar de A-poule. Ik vond het vandaag dan ook erg jammer dat we niets voor hen konden doen. We hadden de punten zelf te hard nodig". Omdat er voor Polen belan gen op het spel stonden, was het opmerkelijk om te zien hoe lang Nederland er in slaagde om de wedstrijd volledig open te houden. Pas vier minuten voor tijd scoorde Kwasigroch de bevrijdende tweede treffer en werd het tien seconden voor tijd 0-3 omdat Vairo de voor treffelijke Hoogendoorn van het ijs gehaald had. Dat deed volgens de Amerikaan niets af aan de terechte overwinning van Polen. Vairo: „Al waren we tot morgenvroeg doorgegaan, dan nog hadden we niet gescoord. Ik verwijt mijn spelers echter niets. De jongens hebben ge daan wat ze kondea Meer kan ik niet van ze vragen. Ik ben niet ontmoedigd wel zwaar te leurgesteld. Twee oorzaken hebben geleid tot deze degra datie. Ten eerste hebben we pas vandaag voor het eerst in dit toernooi een klasse-keeper ge had. Hoogendoorn speelde pri ma, maar had hij of Bruysten dat niveau ook in de andere wedstrijden gehaald, dan was het niet zo ver gekomen. Onze keepers hebben weliswaar geen wedstrijden voor ons ver loren, maar ze hebben er ook geen eentje voor ons kunnen winnen. Dat is geen verwijt, slechts een constatering. Ten tweede misten we Collard. Zijn absentie was misschien niet doorslaggevend, maar wel slecht voor het zelfvertrouwen van het team". „Ik heb echter ook gemerkt dat de spelers niet gewend zijn aan dit niveau. Dat zegt veel over de Nederlandse competi tie. Als het aan mij ligt gaan we verder met een competitie van zes teams, waarin de beste spe lers van Nederland spelen aan gevuld met goede imports. Be ter in ieder geval dan we dit jaar gezien hebben. De duidelijk geëmotioneerde Dummy Smit kon de degrada tie maar moeilijk verwerken, maar bleef net als Vairo achter de spelers staan. Smit: „Ze heb ben alles gegeven, maar het Spelmoment uit het duel tussen Nederland (donker shirt) en Polen. - fotoanp. niet gered. Er moet echter het nodige veranderen. Dat hebben we vaker geroepen, maar nu we weer in de C-poule zitten moet er gehandeld worden. Wij willen Lou Vairo graag bij het nationale team houden. Er zijn drie mogelijkheden. Lou com bineert die functie als coach van een Nederlandse club, of hij combineert het met een job in Italië of Zwitserland. Een ding is echter duidelijk, we zul len tijdens het seizoen veel meer internationale wedstrij den moeten spelen. Op de een of andere manier moet daar ruimte voor gemaakt worden. De Nederlandse competitie is voor deze spelers niet voldoen de." Geen Olympische Spelen dus voor het Nederlands ijshockey- team. Daarvoor in de plaats speelt Oranje in 1988 in eigen land in het Thayer Tutt-toer- nooi. Een toernooi dat elk Olympisch jaar georganiseerd wordt voor de afvallers die de Spelen niet gehaald hebben. Pas in 1989 krijgt Nederland de kans om te bewijzen dat men er weer helemaal bij hoort. Dan worden de wereldkampioen schappen in de C-poule gehou den en mag Nederland probe ren om net als in 1978 in Las Palmas en in 1983 in Boedapest direct weer te promoveren naar de B-poule. NEDERLAND - POLEN 0-3 (0-0, 0-1, 0-2) - 22.28 Jaroslaw Mora- wiecki 0-1, 56.32 Piotr Kwasigroch 0-2, 59.50 Jan Stopczyk 0-3. Scheidsrechter: Schell (Hon), geas sisteerd door Demattio en Masoner (beiden Ita). Toeschouwers: 391. Strafminuten: Nederland 16, Polen 12. OOST-DU1TSLAND - JAPAN 5-1 <1-1, 2-0.2-0) ITALIË - OOSTENRIJK 1-4 (1-0, 0-3, 0-1) Stand 1. Polen 5 4 018 (29-5) 2. Oostenrijk 5 4 0 1 8 (30-18) 3. Noorwegen 5 311 7 (21-17) 4. Oost-Duitsland 5 2 2 16 (20-19) 5. Frankrijk 5 2 1 2 5 (20-21) 6. Italië 5 2 1 2 5 (22-21) 7. Nederland 50 1 41 (19-28) 8. China 5 0 0 5 0 (9- 41) Nederland en China gedegradeerd naar de C-groep. Programma vrijdag: 14.00 uur: Oost-Duitsland - Frankrijk, 17.30 uur: Nederland - Noorwegen. CAÏRO (ANP) - Jan Ar nouts speelt bij de wereldti telstrijd driebanden in de Egyptische hoofdstad Cairo nog steeds mee in de strijd om de medailles. De speler uit Etten-Leur behaalde donderdagmiddag zijn tweede overwinning. In de vierde ronde versloeg hij met groot verschil de Egyp tenaar Diab: 50-27 in 49 beurten. Net als alle andere wedstrijden in Cairo, was ook die van Ar nouts en Diab van weinig op zienbarend gehalte. Dankzij een demarrage, achttien ca ramboles in tien beurten wist Arnouts de Afrikaan van zich af te schudden. Voor de Oostenrijker Franz Stenzei kwam het toernooi vroegtijdig ten einde. Pijn in de nek en dwong hem tot opgave. Belangrijk voor Arnouts was het verlies van de Egyptenaar Saad. Deze stond na drie ron den nog tweede achter koplo per Blomdahl maar duikelde nu een aantal plaatsen als ge volg van een nederlaag tegen de Mexicaan Bone. Vierde ronde: Arnouts - Diab 50-27 (49), Bone - Saad 50-34 (71). Sims - El Missiry 50-48 in 76 beurten. Stand (De door Stenzei gespeelde wed strijden zijn uit de stand verwij derd)' 1. Blomdahl (Zwe) 3-6 2. Sims (VSt) 4-6 3. Torres (VSt) 2-4 4. Arnouts (Ned) 4-4 5. Bone (Mex) 4-4 6. Saad (Egy) 4-4 7. El Missiry <Egy)3-2 8. Diab (Egy) 4-2 9. Fernandez (Mex) 3-0 JAN POULS heeft zijn con tract met FC Twente met een jaar verlengd. De 22-jarige middenvelder kwam aan het begin van dit seizoen bij de En- schedese eredivisieclub in dienst. Daarvoor speelde Pouls bij SZVW Wierden. 7 1'tuur ANP/KNMI; Isobaren ofwel lijnen van gelijke lucht- l occlusiefront" e achter een depressie (slecht weerge- DE PANNE (ANP) - Eric Vanderaerden steekt drie dagen voor de Ronde van Vlaanderen in een uitstekende vorm. De Belgische renner uit de ploeg van Peter Post won donderdag voor de derde keer een etappe in de Driedaagse van De Panne, en trok en passant ook de eindoverwinning haar zich toe trok. In de laatste rit, over 181 Kilometer met start en finish in De Panne, was hij opnieuw de snelste in een massa spurt. Dit keer versloeg hij de Ier Sean Kelly met ruim verschil. In de laatste etappe zag het er even naar uit dat Vanderaerden de eindzege aan zijn ploegmak- ker John Talen moest laten. De Nederlandse neo-prof ontsnapte met ploeggenoot Eddy Planckaert en de Belg Alain de Roo vijftien kilo meter voor de streep. Het peloton reageerde aanvankelijk niet, waardoor de voorsprong van het drietal kon oplopen tot twee minuten en vijf tig seconden. Talen had in het algemeen klasse ment een achterstand van ruim twee minuten op Vanderaerden en waande zich enkele kilometers winnaar van de Belgische etappewedstrijd. Onder aanvoering van de ploegen van Jan Raas en Walter Godefroot ging het peloton in de laatste kilometers op jacht naar de drie koplo pers, die zich uiteindelijk gewonnen gaven. Uitslag: 1. Eric Vanderaerden (Bel) 181 kilometer in vier uur en 52 minuten (met tijdvergoeding 4.51.45), 2. Sean Kelly (Ier) z.t. (met tijdvergoeding 4.51.55), 3. Jean-Pierre Heynderickx (Bel) 4.52.00, 4. Patrick De- neut (Bel), 5. Jac van der Poel (Ned), 6. Etienne de Wilde (Bel), 7. Herman Frison (Bel), 8. Patrick Ver- sluys (Bel), 9. Stefano Zanatta (Ita), 10. Eddy Verhae- rens (Bel), 11. Jef Lieckens (Bel), 12. Jean-Philippe van den Brande (Bel), 13. Stefan van Leeuwe (Bel), 14. Mare Sergeant (Bel), 15. Frits Pirard (Ned), 35. Jacq Hanegraaf (Ned) allen in dezelfde tijd als Heynde rickx. Eindklassement: 1. Vanderaerden 14.07.30, 2. Kelly op 35 seconden, 3. Jean-Luc Vandenbroucke (Bel) op 0.49, 4. Alan Peiper (Aus) op 1.03, 5. Edwig van Hooydonck (Bel) op 1.15, 6. Gerrit SoUeveld (Ned) op 1.18, 7. Ser geant op 1.22,8. Steve Bauer (Can) op 1.25,9. Ferdi van den Haute (Bel) op 1.39,10. Jean-Marie Wampers (Bel) op 1.41, 11. Gilbert Duclos-Lassalle (Fra) op 1.43, 12. Jesper Skibby (Den) op 1.47, 13. Frison op 1.52, 14. Thierry Marie (Fra) op 1.56, 15. De Wilde op 2.04, 18. Pirard op 2.08,22. Gert Jakobs (Ned) op 2.19,24. Johan Lammerts (Ned) op 2JM, 30. Nico Verhoeven (Ned) op 2.32,34. John Talen (Ned) op 2.35,36. Twan Poels (Ned) op 2.39,39. John Rogers (Ned) op 2.43. ZEIST (ANP) - Het voor dinsdag vastgestelde competitie duel AZ-PSV is opnieuw uitgesteld. De eredivisiewedstrijd, die op zondag 22 maart niet doorging wegens de voorberei ding op het EK-kwalificatieduel tegen Griekenland, is na overleg tussen burgemeester Cees Roozemond van Alkmaar en de KNVB tot nader te bepalen datum verschoven. Roozemond heeft het duel in de Alkmaarder Hout aange merkt als een wedstrijd met verhoogd risico voor suppor- tersrellen. Hij wi'l die duels uitsluitend op zondagmiddagen gespeeld zien. Tot en met Pinksteren (7 en 8 juni) heeft dl competitieleiding van de voetbalbond geen zondag mee: vrij voor de eredivisieclubs. ZEIST (ANP) - Zowel Ajax als PSV zal in de competi tiewedstrijden van dit weekeinde één vaste basis kracht moeten missen. In de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles is bij Ajax Johnny van t Schip niet be schikbaar. Hij kreeg tegen PSV zijn derde gele kaart en moet één wedstrijd toekij ken. Dat is ook het geval met Eric Gerets. De twee gele kaarten in de wedstrijd tegen Ajax, die leidde tot het voortijdige vertrek van de PSV-er, is de Belg bij de routine-afhandeling van de zaak komen te staan op één wedstrijd onvoorwaarde lijk. In totaal werden acht spelers geschorst. Allen voor éénf wedstrijd. Geschorst zijn: Marco Boogers (DS'79) derde gele kaart, Eric Ge rets (PSV), tweemaal geel in één wedstrijd, John van t Schip (Ajax) derde gele kaart, Guus van der Borgt (NAC) derde gele kaart, Jan Sörensen (Excelsior) derde gele kaart, Henk Wanders (Heracles): derde gele kaart, Chris Treling (SW) zesde gele kaart en Ronnie de Groot (NEC) derde gele kaart MADRID (AP) - Een week voor het eerste duel in de strijd om de Europese beker voor landskampioenen te gen Bayer Miinchen, heeft Leo Beenhakker behoorlijke problemen. De coach van Real Madrid kon tegen de Westduitsers al geen beroep doen op de geschorste top scorer Sanchez en de met geelzucht kampende Valda- no. Sinds donderdag behoort ook spits Butragueno tot de lijst afwezigen. Zijn woensdag tegen Oostenrijk opgelopen enkelblessure, houdt hem zeker drie weken uit het team. I MUNCHEN (SID/DPA) - De door partijleider Gonbaïsjosi gepropageer.de 'Glasnos.6', (d.e politiek van de openheid» bej gtat nu ook in de RMsagSHfe'sport door te dringën, bqfldêr^j dag kwam de WestdhSse-handbalelÜb TSV MSbegEBhofej met voor Duitse begrippen uniek nieuws. De professionelte vereniging heeft twee Russische toptrainers, bondscoach! Anatoli Jevtoesjenko en diens gedoodverfde opvolger Joeri Klimov, in dienst genomen. Opvallender is echter, dat Mil- bertshofen een keus mag doen uit twee spelers van het we reldkampioensteam van 1982, Alexander Anpilogov of Oleg Gagin, om volgend jaar in de Bundesliga te spelen. Manager Gerd Butzeck kwam ook tot andere opvallende za ken met de Russische autoriteiten. In de halve finales van de Europese bekertoernooi spelen de handbalteams van Kaunas en Minsk met Europese shirtreclame. DEN HAAG (ANP) - Noë Cruciani, de Italiaanse hal#- zwaargewicht die was aangewezen als officieel uitdagen; van Alex Blanchard, de Europese kampioen, heeft zich af-' gemeld voor het titelgevecht, dat vóór 3 mei zou moeten plaats vinden. Henk Ruhiing, de manager van Blanchard, heeft dat don--! derdag defintief uit Italië vernomen. Volgens Ruhiing voelt Cruciani meer voor een gevecht om het junior wereldkam pioenschap in het halfzwaargewicht van de WBC. De World! Boxing Council heeft dit nieuwe wereldkampioenschap gesteld voor boksers, die van de elfde tot de twintigste plaats op de wereldranglijst staan. Alex Blanchard bokst 24 april overigens in Abidjan (Ivoorkust) over tien ronden te gen de Fransman Jean-Marie Emebe. LAUSANNE (ANP) - Milaan heeft donderdag de Europese basketbalbeker voor landskampioenen veroverd. In de eindstrijd versloegen de Italianen Maccabi Tel Aviv met 71- 69. Voor Milaan betekende de triomf in de Zwitserse stad de tweede Europese beker voor landskampioenen in de histo rie. Eerder ging de belangrijkste beker in 1966 naar Milaan. Toernooi in Charleston Tweede ronde: Jana Novqtna (Tsj) t Camille Benjamin (Vst) 6-2,6-3; Sandra Cecchini (ita) - Laura Gildemeister (Per) 6-1,6- 4; Andrea Jaeger (Vst) - Patri cia Tarabini (Arg) 2-6)6-^3,6-1; Kate Gompert (Vst) - Fedërica Bonsignori (Ita) 6-3,3-6,6-3; Wiltrud Probst (Wdl) - Helen Kelesi (Can) 4-6,6-0,6-2. Toernooi in Piscataway Achtste finale: Catarina Lindqvist(Zwe) - Barbara Pot ter (Vst) 7-6,7-5; Hana Mandli- kova (Tsj) - Marianne Werdel (Vst) 6-1,6-3; Lori McNeil (Vst)- Heather Ludloff (Vst) 6-3,6-1; Sylvia Hanika (Wdl) - Cathe rine Tanvier (Fra) 6-2,6-3. Toernooi in Milaan Herenenkelspel, achtste fina les: Tomas Smid (Tsj) - Anders Jarryd (Zwe) 7-5, 6-3; Jakob Hlasek (Zwi) - Micliiel Scha pers (Ned) 6-3, 7-5; Slobodan Zivojinovic (Joe) - Brad Dre- wett (Aus) 7-6, 6-3; Mats Wi- lander (Zwe) - Jan Gunnarsson (Zwe) 6-3, 6-4; Paolo Cane (Ita) - Broderick Dyke (Aus) 6-1,6-2; Boris Becker (WD1) - Sergio Casal (Spa) 6-2, 6-4; Emüio Sanchez (Spa) - Claudio Pa* natta (Ita) 6-4,6-4. Hoofdklasse A NFC - DWV 2-2, TJnitas - Stormvogels 2-0, Elinkwijk - AFC '34 0-3. Hoofdklasse B Drachten - ROHDA 1-1, WKE - Hoogeveen 0-2, Achilles '29 - HSC '21 0-0, SC Enschede - Rheden 0-1, GRC Groningen - De Bataven 0-0. Hoofdklasse C LIMBURGIA - CAESAR 1-2 (0-1) - 0-1 Marcel Loosveld, 0-2 Ruud Köntongs, 1-2 Louis Muurmans. Toeschouwers: 350. WILHELMJNA '08 - TOP 2-0 (2i0) - 1-0 en 2-0 Ton Boelaars. Toeschouwers: 400. SPARTA '25 - BW 1-2 (0-0) - 0-1 en 0-2 Ton van de Berg, 1-2 Rinin van Schijndel. Toeschou wei's: 600. EHC - SITTARD 0-2 (0-1)) - .0-1 Henry Driessen, 0-2 'Paul; ©ara. Toeschouwers: 250. REAL Zaragoza heeft van de Spaanse voetbalbond toch een extra rustdag gekregen voor het eerste duel in de kwartfi nales van de strijd om de Euro pese beker. •Aanvankelijk moest Zaragoza het laatste re guliere competitie duel tegen Sabadell op zondag spelen. Pas na dubbel protest, en het feit dat Espanol en Real Madrid ook zaterdag mogen spelen, kreeg Real toestemming het duel een dag te vervroegen. BEKERHOUDER Bordeaux en Monaco hebben goede vooruit zichten op het bereiken van kwartfinales van de Franse be- kerstrijd. Bordeaux kwam in de uitwedstrijd tegen tweede divisionist Gueugnon niet ver der dan 0-0, maar heeft de thuiswedstrijd nog voor de boeg. Monaco versloeg in eigen stadion Nice met 2-0. Lille, dat het zonder het Belgische aan- valsduo Desmet en Vanden- bergh moest doen, won moei zaam met 2-1 van Bastia. Mar seille boekte een kleine over winning op Cannes: 1-0.

de Stem | 1987 | | pagina 5