Op zondag geen snuffelmarkt e islam Vrouwen nog steeds de dupe GEZONDHEIDSRAAD: KIND EN ARTS OORDELEN OVER EUTHANASIE 5GULDEN VOORDEEL OP 'N TOP- WHISKY Walvis-puzzel Ombudsman Rang: 'Justitie maakte fouten' BINNENLAND WIJNPAKHUIS Bezuinigers naar de luwte Geen behandeling verzoek 'Borssele' -DE STEM BINNENLAND DINSDAG 31 MAART 1987 RECHTBANK: STRIJDIG MET WINKELSLUITINGSWET )EN HAAG - Ouders moeten geen vetorecht crijgen als hun kinderen om euthanasie vragen. )at recht dienen ze ook niet te hebben als die [inderen jonger zijn dan zestien jaar. Limiet JOHNNIE WALKER RED LABEL NORMAALS GEEN2235" JAC. HERMANS ALTIJD IN DE BUURT De Stem wil De Stem van Dordt kopen ZWARTBOEK CNV: VEEL DISCRIMINATIE BIJ SOLLICITATIES DE STEM COMMENTAAR Overvallers met gijzelaars vast in file I )e^e|Ud i/ V? N I EUWSOVERZICHT Oud-topman SHV overleden Graanoverslag wijst ultimatum FNV af Tandheelkunde Nijmegen: onzekerheid Advies: honderd nierdialysestations meer Eén organisatie voor vervuilde grond Prijzen bomen en planten stabiel Zon en maan Hoogwater Scheepsberichten maken contact te leggen met gevangenen. Villalobos weet inmidde] zelf wat het is om een gevan gene van de dictatuur te zijn, Drie maanden geleden wen hij, samen met een arts va: het vicariaat, gearresteerd 01 de beschuldiging dat ze hulp hadden gegeven aan een ge wapende groep terroristen. „Later werd die aanklacht ge wijzigd en nu heet het dat we verzuimd hebben strafbare feiten aan de politie te mel den. Met andere woorden: geen enkele arts of advocaat kan op grond van deze aan klacht hulp bieden aan slachtoffers van de repressie. In de ogen van de politie gaat het immers om terroristen. Het betekent dat gevange nen in de toekomst verstoken kunnen blijven van juridische en medische bijstand. En echt, ze gaan ver. Onlangs nog heb ben ze een vrouw gearres teerd omdat was vastgespeld dat zij in haar restaurant had toegelaten dat een haar vol slagen onbekende man een te lefoongesprek voerde. Dat was enkele uren vóór de aan slag op Pinochet, in septem ber. Later bleek dat die rran betrokken was bij die aan slag. Nu wordt de vrouw van medeplichtigheid beschuldigd en ons wordt verboden har te helpen." T28 Van onze verslaggever DEN HAAG - Het ministe rie van Economische Zaken kan voortaan het houden van allerlei vrije- en snuf- felmarkten op zondag ver bieden. Door een uitspraak van de Eco nomische Rechtbank in Rotter dam heeft de controledienst van het ministerie daarvoor een handvat gekregen Volgens de Economische Rechtbank zijn particulieren, die meerdere malen per jaar aan een snuffelmarkt mee doen, bedrijfsmatig bezig. De meeste snuflfelmarkten worden op zon- en feestdagen gehou den. En dat, zo oordeelde de Rechtbank, is nu juist verbo den. Want, bedrijfsmatig han delen op zondag mag niet van wege de winkelsluitingswet. Het ging in dit proces voor de Economische Rechtbank om de jaarlijkse vlooienmarkt van Den Bosch. Die werd normaal altijd in het paasweekeinde ge houden. Dit keer echter moet de markt op paaszondag geslo ten blijven. De organisator van de Bos sche vlooienmarkt, Frans Senf uit Den Haag, zegt zich het lij dend voorwerp van een proef proces te voelen. Senf: „Dit proces is alleen maar bedoeld om paal en perk te stellen aan snuffelmarkten op zondag. We gaan dan ook meteen in hoger beroep. Bovendien zullen we een officieel verzoek om betere richtlijnen aan staatssecretaris Evenhuis (Economische Zaken) richten. Het is toch te gek dat een particulier zijn eigen spul len niet mag verkopen op zon dag". De uitspraak van de Econo mische Rechtbank kan ook ge volgen hebben voor de snuffel markten van Ton Linssen uit Bergen op Zoom. De meeste van die snuffelmarkten van Linssen in ondermeer Breda, Roosendaal, Bergen op Zoom en Goes, zijn op zondag open. Linssen noemt het schanda lig dat mensen die voor hun plezier op de snuffelmarkt staan, nu moeten wijken. 'Ter wijl er duidelijk bij de Kamers van Koophandel gecontroleerd wordt of de ingeschrevenen voor de markten geen handela ren zijn'. De uitspraak van de Economische Rechtbank noemt Linssen 'bedenkelijk' omdat die mede gebaseerd is op vier ge vallen die nog niet eens voor de rechtbank zijn geweest. Er zal in ieder geval beroep worden aangetekend. De tegenstanders van vrije markten voeren steeds aan dat deze evenementen oneerlijke concurrentie zijn voor de regu liere handel. Professionele handelaren zouden veelvuldig deelnemen aan snuffelmark ten. Eten woordvoerder van de Economische Controledienst bevestigt dat. „Er is echt sprake van wildgroei. Dat moeten we aanpakken". Frans Senf zegt zeker te we ten dat het met die wildgroei wel meevalt. „Onze markten zijn slechts bedoeld voor parti culieren die hun oude spullen kwijt willen. hoogte met elkaar overeer- stemmen. In hun opvattin; heeft de Profeet reeds d principes van het socialism verkondigd. Volgens hen i een groot aantal socialistisch principes niets anders dan de verwerkelijking van de leer van Mohammed. „Interessant is in dit op zicht de interpretatie van heti communisme door de Libische revolutionaire leider Gaddafi Die gelooft dat Marx zich op grond van zijn kennis van de geschiedenis heeft laten in spireren door de voorschrif ten van de islam. En aange zien Marx door de islam geïn spireerd was, is het marxisne voor islamieten aannemeli.k. Kortom, Gaddafi rekent Ma'x gemakshalve tot het islamii- sche erfgoed. „Er is verwachtschap tis- sen de radikale en militaite islam van Gaddafi en het ro- dernisme van de islamitisae gezagsdragers in de Sovjt- Unie. De Sovjet-autoriteitn zien de reële gevaren die it modernisme in zich beift, maar vooralsnog lijkt hun a- ti-religieuze propaganda gen merkbare resultaten te ho- ben", aldus nog steeds Carrre d'Encausse. Michaïl Gorbatsjov heft, gezien zijn recente dreigede taal in Oezbekistan, de ari- islam propaganda dus ret kracht ter hand genomen. lij is realistisch genoeg om irte zien dat de combinatie vn moslim-fundamentalisme, - militantisme én een bevl- kingsexplosie over een aaral jaren de vlam in de pan kn doen slaan. De vorige afleveringen van deze sde over het fundamentalisme verse nen op 21, 24, 25, 26, 27 en 28 ma.t Morgen: De opmars van het Ama- kaanse fundamentalisme. rar ans iri- en ra- on- die er- het Ria en. aar het dat re- on- ling Oomen .afspraken. deling", aldus het CDA-kf merlid. Die openlijk uitgesproke verwachting van Ria Oome is de onderwij sspecialisten i de CDA-fractie in het vei keerde keelgat geschotei Ria Oomen kreeg daarvoc een standje. Volgens een collega va het Limburgse kamerlid, dl met hoorbare tegenzin op W fractie-overleg in wil gaa' ('dat is geen zaak om zo rn« op straat te gaan') „zijn er it derdaad wat fractiegenote geweest die daar openre wat vraagtekens bij êezt hebben. Volgens Ria Oom" is zij door het KOV geprests om die opmerking te maks-' Maar zoiets zal niet meer g- beuren. Er zijn binnen e fractie nu wel wat afsprake gemaakt om zulke zaken '1 de toekomst te voorkomen EINDREDACTIE Pieter Eggen Geen vetorecht ouders' Van onze Haagse redactie Een commissie van de Gezondheidsraad, schrijft dat in een advies aan het kabinet. Het kabinet had dit adviescol lege gevraagd eisen voor zorg vuldigheid op te stellen, waar aan artsen zich moeten houden s ze euthanasie uitvoeren. De Gezondheidsraad vindt wel dat de ouders of de voog den betrokken moeten worden bij de besluitvorming. Als de patiënt daartegen bezwaar beeft, dan vervalt dit recht van de ouders weer. Met dit onderdeel van het advies, druist de Gezondheids raad, in tegen de wens van het kabinet en de grootste politieke partijen in de Tweede Kamer. Het kabinet heeft een voorkeur voor een vetorecht voor ouders of verzorgers. De raad is het ook op een ander punt niet eens met het kabinet. De patiënt maakt uit of zijn euthanasieverzoek met zijn naaste omgeving wordt be sproken. Wil hij dat niet, dan gebeurt het niet, zo stelt de raad. (ADVERTENTIE De Gezondheidsraad vindt verder dat de arts rekening mag houden met een schrifte lijke euthanasieverklaring, ook als de patiënt zijn wil niet meer kenbaar kan maken. Het kabi net wil dat zo'n verklaring maximaal vijf jaar oud mag zijn, maar de raad acht die li miet niet zinvol. Belangrijker is of de behandelende arts de patiënt goed kent en zelf kan beoordelen of de patiënt een milde dood wil sterven. Voor waarde is dan wel dat verdere behandeling medisch gezien geen zin heeft. In haar advies heeft de raad de term 'overmacht' niet nader omschreven. Het kabinet wil dat een arts die euthanasie toe past moet kunnen aantonen dat hij in 'overmacht' handelde. Minister Korthals Altes (Justitie) gaat nu met het ad vies van de Gezondheidsraad in de hand op korte termijn praten met de procureurs-ge neraal. Die zullen richtlijnen voor het vervolgingsbeleid op stellen. Over drie maanden zal het kabinet laten weten of er een (ruimere) wettelijke rege ling van de euthanasie moet komen en hoe die er uit moet Van onze verslaggever BREDA - De uitgevers maatschappij De Stem wil De Stem van Dordt te Dor drecht kopen. Beide bedrij ven zijn hierover in onder handeling. De Stem van Dordt is nu in bezit van de directeuren. Het bedrijf is uitgeefster van een huis-aan-huis-blad dat in Dordrecht en omgeving ver schijnt. Voor de negen mede werkers zal de verkoop van het bedrijf geen nadelige gevolgen hebben. Bij De Stem in Breda werken ongeveer 450 mensen. DE BEENDEREN worden nauwkeurig geselecteerd voordat het skelet van een walvis wordt gereconstrueerd in het Rijksmuseum Natuurkundige Historie in Leiden. De beenderen zijn afkomstig van een walvis die onlangs aanspoelde op de Maasvlakte bij Rotterdam. - fotoanp VANDAAG LOPEN de 'bijzondere volmachten' van de Belgische regering-Martens af. De twee woorden zijn sinds vijf jaar syno niem voor een gedwee en vrijwel machteloos parlement Op 2 februari 1982 schafte de parlementaire democratie in Bel gië zichzelf tijdelijk en onder voorwaarden af. De economie be vond zich in een trieste toestand. De regering moest vervelende knopen doorhakken en behoefde zeer speciale bevoegdheden. Geen tijdverlies en eindeloze palavers meer in het parlement. In plaats daarvan: doortastendheid en de harde vuist van zakelijke managers. Het werd de Belgische variant van een no-nonsense- beleid, niet alleen vastgelegd in een hard regeerakkoord, zoals in ons land ten tijde van Lubbers I, maar ook nog eens bewaakt door bijzondere volmachten. Het besturen zonder parlement heeft in België ruim elf miljard gulden aan bezuinigingen opgeleverd, tot de laatste 1,1 miljard werd in het weekeinde in vier minuten besloten. Alles bij elkaar heeft de regering-Martens flink huisgehouden en zij slachtte twee heilige, voor de schatkist uiterst kostbare koeien: zij devalueerde de trank en ontkoppelde de sociale uitkeringen van de loon-in- dex. Het moet gezegd, de Belgische economie vertoont een heel wat florerender aanzien dan vijf jaar geleden. Vraag achteraf: waren de bijzondere volmachten in België echt nodig? Het antwoord is nee, als men in ogenschouw neemt dat alle regeringen van Turkije tot IJsland en van West-Duitsland tot Portugal, de afgelopen jaren hard hebben moeten bezuinigen zonder dat zij speciale bevoegdheden vroegen. In die zin kunnen de Belgen bange democraten genoemd worden. Zij vreesden dat alle bezuinigingsoperaties zouden blijven steken in het overleg tussen de honderden (tweetalige) belangengroepen. Het Belgische volmachtenbeleid hoeft niet nagevolgd te wor den als een lichtend voorbeeld voor toekomstige bezuinigers en is zeker geen flikkerende parel in de verlichte Europese stel sels van parlementaire democratie. Maar het getuigt ook weer van te Danteske dramatiek - die de Belgische oppositie voor het voetlicht brengt - om te veronderstellen dat vandaag de Belgi sche democratie uit dood herrijst. Vanaf vandaag mag iedereen in België weer meepraten: De be zuinigers vertrekken naar de luwte, het Grote Verdriet van de ver- Pers en versch,6urdheid komt weer in de volle schijnwer- DEN HAAG (ANP) - On danks alle wetgeving en sollicitatiecodes worden vrouwen bij sollicitaties veel te vaak gediscrimi neerd. Zij worden regelma tig afgewezen alleen omdat ze vrouw zijn. Dat staat in een zwartboek van de werkende jongeren van het CNV (WJ-CNV) dat gisteren in Den Haag is aangeboden aan de voorzitter van de Emancipa- tieraad, E. van Leeuwen. De werkgroep emancipatie van WJ-CNV heeft ruim twee maanden ervaringen verza meld van vrouwelijke sollici tanten. In totaal kwamen in die periode 262 klachten binnen, 'het topje van de ijsberg' vol gens de werkgroep. Het zwart boek zal worden besproken met minister De Graaf (Sociale Za ken en Werkgelegenheid) en werkgevers- en werknemers organisaties. Uit de klachten bleek dat sollicitatiegesprekken bij vrou wen vaak een andere strekking hebben dan bij mannen. De vragen zijn volgens het zwart boek meer gericht op het privé- Ieven ('Wanneer denkt u bood schappen te doen?' en 'Heb je een vriendje?'). Volgens de sol licitatiecode van de Neder landse Vereniging voor Perso- neelbeleid mogen dit soort vra gen niet gesteld worden. Hoewel bedrijven in adver tenties achter de vacature wel het vereiste m/v zetten, wordt vrouwen soms onomwonden duidelijk gemaakt dat alleen mannen voor de baan in aan merking komen. Een 49-jarige sollicitante kreeg te horen de beste kandidaat te zijn, maar helaas... ze paste niet in het uit mannen bestaande team. Ze werd afgewezen. Een hoofdre dacteur van een landelijk dag blad weigerde een vrouw op de parlementaire redactie aan te nemen omdat 'mannen be paalde dingen nu eenmaal be ter kunnen dan vrouwen, zoals bij voorbeeld traplopen', zo staat in het zwartboek. De werkgroep doet in het zwartboek een aantal aanbeve lingen. Elke instantie of bedrijf moet streven naar een evenre dige verdeling van mannen en vrouwen in functies op elk ni veau in elke organisatie. De overheid behoort daartoe het goede voorbeeld te geven. Ver- aer is de werkgroep van me ning dat de Kommissie Gelijke Behandeling M/V bevoegd moet zijn om bedrijven of in stanties die vrouwen discrimi neren te straffen. Van onze Haagse redactie DEN HAAG - De Raad van State heeft het verzoek van de Vereniging Milieudefen sie over de kerncentrale Borssele niet-ontvankelijk verklaard. Milieudefensie verzocht vrij dag om schorsing van het be sluit van minister De Graaf (Sociale Zaken) 'Borssele' weer op te laten starten. Milieude fensie verzette zich hiertegen omdat het risico van een kern ramp te groot zou zijn, nu niet alle veiligheidsmaatregelen, zoals aanbevolen door het Weens Atoombureau, zijn uit gevoerd. De motivering van de Raad van State volgt over twee we ken. Woordvoerder Bakker van Milieudefense denkt dat de Raad van State het verzoek niet in behandeling neemt om dat een regelrechte weigering van de minister per brief ont breekt. Milieudefensie ba seerde zich op stukken van de vergadering van de Tweede Kamer over de centrale. Milieudefensie gaat bekijken welke juridische middelen nu overblijven. „Er zijn maar heel weinig kansen," geeft Bakker toe, „maar dat ding is zo onvei lig, we zijn vreselijk geschrok ken van het rapport van het Atoombureau". Bakker noemt de uitspraak een juridische vrijbrief voor de steun aan het actieweekend, georganiseerd door de Neder landse basisgroepen, van 24 tot en met 26 april. Dan wordt de centrale 48 uur geblokkeerd. De actie wordt 's zondags afgeslo ten met een demonstratie. AMEIDE (ANP) - Twee mannen die gistermiddag een bank in het aan de Lek gelegen Ameide hebben overvallen, hebben na af loop de beroving twee man nen die zich buiten de bank op straat bevonden in gijze ling genomen. De overvallers vluchtten met hun twee gijzelaars vervolgens in de auto van een van de twee gijzelaars. Na een .achtervol ging door de politie, waarbij op tal van plaatsen wegblokkades waren opgericht, kon de politie het tweetal uiteindelijk zonder geweld aanhouden bij de oprit van de snelweg Den Bosch - Amsterdam bij het motel Via- nen. De vluchtauto liep daar vast in een file die onstaan was als gevolg van een van de weg blokkades, aldus een politie woordvoerder. DEN HAAG (ANP) - De mi nister van Justitie heeft te recht besloten geen straf vervolging in te stellen naar aanleiding van de dood van kraker Hans Kok in een Amsterdamse politiecel in oktober 1985. Dat neemt niet weg dat er zowel voor als na het overlijden tal van fou ten zijn gemaakt. Tot deze conclusie komt de nationale ombudsman dr. J.F. Rang in zijn rapport over de ontruiming van een kraakpand in de Amsterdamse Schaep- manstraat. Hans Kok werd daarbij gearresteerd en over leed later s nachts in een cel op het hoofdbureau van politie. Op verzoek van de familieleden heeft de ombudsman de zaak onderzocht. Volgens hem was er te wei nig personeel in het cellenblok, de 'krepeersterkte' van vier man werd niet gehaald toen de arrestanten werden aange voerd. Ten onrechte kregen de arrestanten vervolgens geen matras uitgereikt. Het niet ver strekken van een ontbijt noemt Rang 'plichtsverzuim'. Dit is volgens hem des te ernstiger omdat er geheel tegen de regels in ook al niet regelmatig naar de 'welstand' van de arrestan ten was gekeken. De dood van Hans Kok werd pas rond de middag ontdekt. Ook nadien zijn er fouten ge maakt, met name de voorlich ting deugde niet, aldus Rang. Deze was meer gebaseerd op 'veronderstellingen dan op fei ten'. Tijdens persconferenties werd onnodig verband gelegd tussen drugsgebruik van de ar restant en diens dood. Burgemeester Van Thijn van Amsterdam ziet in het rapport van de ombudsman geen aan leiding om zijn eerdere conclu sies en maatregelen te wijzigen of aan te vullen. Hij onder schreef wel op hoofdpunten de inhoud van het rapport. Aan welke kant staat u in de oorlog tussen Griekenland en Turkije? Hoe denkt u over de verdeling van de Egetsche Zee? Dat soort vragen moet een argeloze krantelezer tegenwoor dig beantwoorden. Je zult met vakantie naar een Grieks eilandje gaan, dat midden in de frontlinie blijkt te liggen. Geef je je dan over aan de Turken? Trek je met Griekse ver zetsstrijders de bergen in? Of belje onmiddellijk Frits Bom? Nederland speelde gelijk tegen de Grieken, maar Turkije denkt misschien wel aan een wedstrijd in de stijl van Iran en Irak, die nu al jaren in blessuretijd spelen. Als Griekenland-Turkije net zo saai is als PSV-Ajax, hoef ik er niet elke avond beelden van te zien in het Journaal. Laten ze een voorbeeld nemen aan Gaddafi. Die verliest tenminste eerlijk in Tsjaad. Het is lente: de zonnebloemen van Van Gogh gaan onder de hamer in Londen en overleven het! Is het met de PvdA beter ziek zijn dan met Dekker? In beide plannen wordt het ziekenfonds uitgekleed en onder de wol ge stopt. Een nieuw idee: gevangenen thuis hun straf uit laten zitten. Als moeder de vrouw maar streng genoeg is! MERIJN UTRECHT (ANP) - Oud-topman J.M. Fentener van Vlissingen van SHV (de Steenkolenhandelsvereniging) is vrijdagavond op 79-jarige leeftijd in zijn woning in Maartensdijk overleden. Hij kwam in 1926 als lid van de 'dynastie' Fentener van Vlissingen in dienst van het familiebedrijf SHV. Tijdens de Tweede We reldoorlog, in 1942, werd hij directeur van het concern en na de oorlog nam hij de wederopbouw van het danig gehavende be drijf met groot succes voor zijn rekening. ROTTERDAM (ANP) - De werkgevers bij de Rotterdamse graanoverslagbedrijven wijzen het eindbod van de Vervoers- bond FNV voor een cao in deze sector van de hand. Dit stand punt is gisteren door directeur P. van der Vorm van de Graan Elevator Maatschappij in een aantal bijeenkomsten aan het personeel van de GEM toegeIicht.De exacte overwegingen om het ultimatum, dat woensdagmorgen afloopt van de hand te wijzen waren Bosch maandag nog niet bekend. De verschillen van mening bij de graanoverslagbedrijven spitsen zich toe op de loonsverhoging van anderhalf procent die de FNV direct uitgekeerd wil zien, terwijl de werkgevers dat gefaseerd willen doen in de komende twee jaar. Verder wil de bond technologie- overeenkomsten per bedrijf sluiten en de arbeidstijd terug brengen tot 36 uur. DEN HAAG (ANP) - Het is nog niet zeker of de opleiding tand heelkunde aan de Katholieke Universiteit in Nijmegen blijft bestaan. Mogelijk is dat alsnog de rijksuniversiteit Groningen wordt gekozen als tweede vestiging (naast Amsterdam) waar een tandheelkundige opleiding kan worden gevolgd. PvdA en WD stelden gisterenmiddag in het Tweede Kamerdebat over de bezuinigingsmaatregelen voor de universiteiten vast, dat al leen op basis van het rapport van de commissie van deskundi gen geen duidelijke keuze is te maken tussen de subfaculteit Nijmegen en die van Groningen. UTRECHT (ANP) - In 1990 moet het aantal nierdialysestations (plaatsen of bedden) in Nederland met 100 zijn uitgebreid tot 175 vanwege de toenemende behoefte aan nierspoeling. Met de uitbreiding is een bedrag van 22 miljoen gulden gemoeid, ter wijl de exploitatiekosten met zo'n 60 miljoen gulden zullen stij gen, aldus een gisteren uitgebracht advies van het College voor Ziekenhuisvoorzieningen aan staatssecretaris Dees van volks gezondheid. De behoefte aan nierspoeling zal de komende jaren toenemen. Door het gebrek aan donoren zijn minder niertrans plantaties mogelijk, zodat nierpatiënten van dialyse afhanke lijk blijven. DEN HAAG - Minister Nijpels (Milieu) wil, samen met pro vincies en gemeenten, een or ganisatie oprichten voor de verwerking van verontreinigde en gereinigde grond. Deze or ganisatie zal zich vooral bezig houden met beheersing van de grondstromen: de vervuilde grond die naar reinigingsin stallaties, opslagplaatsen en stortplaatsen gaat en de gerei nigde grond waarvoor een nieuwe bestemming wordt ge- zocht.Dit plan heeft Nijpels naar de Tweede Kamer ge stuurd. Zijn aanbevelingen moeten worden uitgewerkt door gemeenten en provincies. Minister Nijpels van muiou. FOTO DE STEM/JWMN VANGURP BOSKOOP (ANP) - Ntederlandse boomkwekers hebben de af gelopen winter, in tegenstelling tot vooral die van twee jaar geleden, geen grote schade ondervonden van het weer. Voorzit ter C.J. van Gelderen van de Nederlandse Bond van Boomkwe kers verwacht dan ook niet dat de prijzen die de consument voor bomen en planten moet geven veel zullen afwijken van voorgaande jaren. Van Gelderen heeft dit gisteren verklaard tijdens een bijeenkomst over de boomkwekerij tentoonstelling Flora Nova '87 die van 17 tot en met 26 april in Boskoop wordt gehouden. VANDAAG/ Zon op: 07.19. Zon onder: 20.11. Maan op: 07.50. Maan onder: 23.01MORGEN/ Zon op: 07.16. Zon onder: 20.12. Maan op: 08.05. Maan on der: VANDAAG/ Bath: 05.19-17.40. Hansweert: 04.50-17.18. Terneuzen: 04.16- 16.38. Vlissingen: 03.56-16.19. Wemeldinge: 06.00-18.35. MORGEN/ Bath: 05.55-18.16. Hansweert: 05.28-17.53. Terneuzen: 04.53-17.16. Vlissingen: 04.33-16.56. Wemeldinge: 06.40-19.10. GROTE VAART/ BARKEN 31 te Kiel verw, BROERE EMERALD 29 vn Rotter dam nr Saltend, CORAL MEANDRA 28 60 zw Kopenhagen nr IJmuiden, LANAI 28 120 w Keywest nr Armuelles. NEDLLOYD DEJIMA 30 vn Rotterdam nr Port Said, NEDLLOYD HOLLANDIA 29 vn Amsterdam nr Hamburg, NEDLLOYD LINGE 28 170 no Tristan da Cunha nr Buenos Aires, NEDLLOYD NIGER 29 Ie St. Kitts verwe, NISO 5 te Ras Tanura, SARDA 27 te Mongstad. KLEINE VAART/ BAKENGRACHT 28 te Uddevalla. DUTCH GLORY 29 vn Rot terdam nr Immingham, DUTCH SPIRIT 29 vn Rotterdam nr Tees, ICELANDIC 29 650 wzw Azoren nr Algeciras, NY ANTIC 28 vn Barry nr Santa Lucra, RIJP- GRACHT 28 vn Amsterdam nr Baltic Sea, UNDEN 28 vn Karlstad,

de Stem | 1987 | | pagina 3