ostburg ak js met n Teachers ffiüK"ran,,e' I gS-S* •fSSSSSSP Missiezuster krijgt cheque van 8000 •SSffSL Fancy fair De Ark brengt heel wat op Axelaar gaat drie maanden de cel in Strijklicht op het strand van Cadzand kkerij ZAKENNIEU W S NAAR JE UITLAAT! WAAR GAAN WE HEEN? NAAR VEILIGER AUTOVERKEER. KIJK EENS LEERLINGEN GAAN HERBERGEN SCHOOL MOET ZO'N VIJFHONDERD Cursus hart- reanimatie in Hulst P. van de Bosch overleden Zangkoor viert feest in N-Namen iKS I gSSSK??-—. Tuincentrum Bakker tien jaar Demonstraties Koster-Dey Supermarkt Attent in Schoondijke VOOR INDONESISCH ZIEKENHUIS Muziek en dans in Axelse Antoniusschool Contactavond KVO Kring Hulst Scherpe prijs vooraf, snel gemonteerd I je kunt voor nog veel weer hii dingen terecMbu je bandenvakman- Streng DE STEM VAN ZEELAND 2 DINSDAG 31 MAART 1987 HULST - De mavoschool aan de Zandstraat in Hulst moet ingrijpend verbouwd worden. Vlotte integratie VEROORDELING IN HOGER BEROÈP ig Art. 18A Wet op de i Ordening H. Bruggeman voorzitter bibliotheek TE AARDENBURG Weer dirigent voor ouderen- koor Hulst Fotografen noemen het strijklicht. Het lage late licht dat zijdelings de dingen raakt. Reliëfs in allerhande materialen, gebouwen en van men sen worden dan op een ontroerende manier zichtbaar. Andersoortig licht is daarvoor niet toereikend. Rembrandt zag het al. Hij liet de myste rieuze lichten in zijn schilderijen het ver haal vertellen. Langs de palen van de golfbrekers trekt het strijklicht strepen op het strand van Cadzand en prachtig is in het zand te lezen hoe het water na de laatste vloed verdween. Niet alleen voor fotografen is al dit moois te zien. Op een regenloze winter- namiddag kan iedereen komen kijken. Er is plek genoeg. FOTO'S DE STEM COR J. DE BOER TERNEUZEN - Tuincentrum Bakker gevestigd aan de Guido Gezellestraat in Terneuzen bestaat tien jaar. Om het jubileum een extra feestelijk tintje te geven zijn er het gehele jaar door diverse aanbiedingen en is er voor de Terneuzense jeugd tussen 7 en 16 jaar een wedstrijd wie de hoogste zonnebloem kan kweken. Vanaf 6 april kunnen de kinderen die er aan mee willen doen een zakje zonnebloempitten kopen voor 1,-. Degene die na een bepaalde tijd de hoogste zonnebloem heeft, maakt kans op een van de drie te winnen prijzen. De eerste prijs is een fiets ter waarde van 500 gulden, de tweede prijs is een radio ter waarde van 200 gulden en de derde prijs is een VW-bon van 100 gulden. AXEL - Op 16 april wordt in zaal Tiffany in Hulst een grote Roland-orgelshow door orgelspecialist Koster-Dey gehouden. De aanvang is 19.30 uur. Tijdens de show kunnen ook diverse orgels bekeken en beluisterd worden zoals So- lina en Ri-Ha-orgels. Er zijn trouwens diverse aanbiedin gen tijdens de show. Koster- Dey is gevestigd in de West straat 13 in Axel en Noord straat 92 Terneuzen. SCHOONDIJKE - Op woens dag 25 maart vond er een offi ciële receptie plaats in super markt Attent, voorheen De Spar, in Schoondijke ter gele genheid van een forse uit breiding van de zaak. Het ge heel werd opgeluisterd door het drum- en majorettenpelo- ton van Schoondijke en wet houder Thomas van de ge meente Oostburg, die de zaak heropende. Eigenaar van de supermarkt is de familie De Bart. De zaak is vergroot van 128 naar 192 m2. Wat vooral op valt zijn de ruime paden, waardoor het nu een stuk prettiger winkelen wordt. Verder is de groente- en fruitafdeling nieuw. Wethouder Thomas was blij met het initiatief van de familie De Bart. „Dit onder streept maar weer dat, als mensen uit de dorpen maar zelf initiatief tonen, er ook van kleine dorpen leefbare gemeenschappen te maken zijn met voldoende voorzie ningen. Als gemeente onder steunen wij dit zeer." Van onze correspondent SLUIS - „Dit doet mij echt deugd", zo zei zuster Emanuel (Frieda Claerhoudt), nadat zij uit handen van wethouder A. Oosterling, voorzitter van het Sluise Derde Wereld Pro ject, een cheque van 8085 gulden in ontvangst mocht ne men. Dat bedrag is bestemd voor de verbetering van het ziekenhuis in Pati (Indonesië), waar zij sinds jaren werk zaam is. Zij leverde hiermee het bewijs dat zij Sluis, dat zij 35 jaar ge leden verliet om vrijwillig in de missie te gaan werken, en ook de Sluise taal niet vergeten was. Trouwens, zo stelde zij, de Sluise bevolking heeft haar in de afgelopen jaren steeds op al lerlei manieren gesteund. Deze hulp van het thuisfront is een grote ruggesteun voor al dege nen die in de derde wereld werkzaam zijn, zo zei zij. Wethouder Oosterling, die in de intieme samenkomst in de raadszaal van het Sluise stad huis leidde, gaf een overzicht van de activiteiten van de Werkgroep Derde Wereld Pro ject, welke in 1985 begon met de beschikbaarstelling van een bedrag van 5000 gulden door de gemeenteraad voor een drink waterproject in Mali. Daarna werd in 1986 op voorstel van de heer P. de Brock, lid van de werkgroep het initiatief geno men om een actie te voeren voor de verbetering van het ziekenhuis in Pati, waar de uit Sluis afkomstige zuster Claer houdt werkzaam is. Hiervoor was een bedrag van ca. 6500 gulden nodig. Door de enthousiaste mede werking van alle lagen van de Sluise bevolkking werd hier voor door middel van een pop festival, fancy-fair, bijdragen vanuit de bevolking en een ge meentelijke subsidie in zeer korte tijd een bedrag van 8085 gulden bijeen gebracht. Het Sluise jongerenkoor De Sluise Rakkers droeg ook zijn steentje bij geslaagde voorlopige afslui ting van de activiteiten van de Sluise Werkgroep Derde We reld. Voorlopig wordt op de plaats rust gemaakt, maar in de komende jaren zal zeker met de activiteiten worden voortge gaan, aldus voorzitter Ooster ling, die voor 1988 een nieuwe actie aankondigde. Zuster Claerhoudt zal in de komende dagen de Sluise basisscholen die ook een steentje hebben bij gedragen, voor een toelichting op haar werkzaamheden voor de melaatsen in Pati bezoeken. Van onze verslaggever. AXEL - De Antoniusschool in Axel staat donderdag 2 april in het teken van dans, zang en playback. De oudste groep brengt dan de musical De Reünie ten gehore. De musical gaat over een klas die na 20 jaar nog eens bijeen komt. Daarbij staat de vraag centraal wat er van de kinde ren van toen is geworden. De avondvoorstelling begint om 19.30 uur in de school. Voor de pauze vindt de finale plaats van de overdag gehouden play- backwedstrijd. In de pauze en na afloop kunnen bezoekers een vernapering nuttigen. De opbrengst komt in de kas van de ouderraad. Tevens is er een loterij. Van onze verslaggever HULST - De KVO-kring Hulst houdt vandaag (dins dag) een contactavond voor alle leden. Dat gebeurt in Den Dullaert te Hulst. Aan vang 19.30 uur. Gastspreekster is mevrouw L. Staal-Merckx, die een inleiding houdt over 'relaties, ideaal en werkelijkheid'. Daarbij komt de stelling ter sprake dat het levensgeluk van mensen voor een groot deel afhangt van de relaties die men met elkaar heeft. Vroeger was dat eigen lijk alleen het huwelijk. De laatste jaren zijn er echter ook andere samenlevingsvormen in opmars gekomen. Ook daar over gaat het verhaal van me vrouw Staal. pge prijzen HULST - De heer H. Brugge- man uit Terhole is de nieuwe voorzitter van de Stichting Openbare Bibliotheek Oost Zeeuwsch-Vlaanderen Oost. Hij volgt de heer L. Colsen op, die jarenlang de voorzittersha mer heeft gehanteerd. ^S^oriede'voertuig. Ook voor transportbanden is Luctor graag uw leidsman! T22 mavo nodig gens de directies de leerlingenbegeleiding. Elke klas krijgt een mentor die nauwgezet de ontwik keling en prestaties van de leerlingen gaat vol gen en daarover intensief contact met de ouders onderhoudt. Nu zijn er voor de opgroeiende jeugd wel leuker dingen te bedenken dan stude ren. Daarom, zo meent men, zullen ouders en do centen nauw moeten samenwerken. De fusie en daarmee de grotere school biedt de leerlingen meer mogelijkheden in de keuze van het examenpakket. Alle combinaties worden aangeboden, zoadat aansluiting op elke vorm van vervolgonderwijs wordt gewaarborgd. Ma voklanten stromen vooral door naar havo, meao, mts en mdgo, maar ze vinden ook hun weg naar bijvoorbeeld laboratoriumopleidingen, middel baar agrarisch onderwijs, marine, land- en luchtmacht of de politie. Ook voor beroepsoplei dingen kom je met een mavodiploma aan de bak. De Hulster mavoscholen worden wel eens strenge scholen genoemd. Met dat imago zijn ze niet echt ongelukkig. „Gewoon omdat je bij het werken met jonge mensen ook gerust eisen mag stellen. De wereld waarin de leerlingen later te recht komen ziet er een beetje anders uit dan de rozegeur van de discospots en de maneschijn van de Bountyreclame", aldus de scholen in een pers bericht. „Het bedrijf of instelling waarin men la ter terecht komt heeft ook zijn huisregels en een school functioneert alleen als iedereen zich aan een aantal noodzakelijke, belangrijke afspraken houdt". Van onze correspondente HULST - De fancy fair die de het onderwijzend personeel, de ouders en de leerlingen van de basisschool 'de Ark' uit Hulst zaterdagmiddag hielden is een groot succes gewor den. Iets meer dan 2000,- is opgehaald. Dit bedrag zal na aftrek van de kosten geschonken worden aan de gehandi capte kinderen. Geïnteresseerden bevolkten de klaslokalen, waar spelletjes kon den worden uitgeprobeerd en waar menigeen zich te buiten ging aan de computer. Voor het rad van avontuur was de animo erg groot en de wafels en andere lekkernijen vonden gretig aftrek. Als slot van de geslaagde middag werd het oude schoolmeubi- lair (tafeltjes en stoelen) verkocht Afrika weg 4 HULST Tel. 01140 - 12461 Verbouwing olkunststof 45.- tendig Werzalit blad Van onze verslaggever Naast een aantal nieuwe 'gewone' lokalen voorziet het ambitieuze boywplan in vier vaklokalen voor biologie, natuur- en scheikunde, handvaardigheid en compu terlessen. Het bestuur hoopt dat het groene licht voor de bouw niet te lang op zich laat wachten. De aanpassing van het gebouw is nodig als ge volg van de fusie tussen de twee Hulster mavo- scholen, die met het nieuwe schooljaar een feit is. De nieuwe school 'Het Ravelijn' moet zo'n 500 leerlingen herbergen en daar is het huidige ge bouw niet op berekend. In afwachting van de verbouwing worden de leerlingen ook onderge bracht in de locatie aan de Grote Markt. Dat zal in ieder geval volgend schooljaar nog het geval zijn. Het is in principe niet de bedoeling dat leer lingen tussen de gebouwen moeten pendelen. In de voorbije maanden is door de directies, spe ciale commissies en vaksecties gewerkt om de integratie zo vlot mogelijk te laten verlopen. Dat leverde weinig problemen op, omdat de verschil len tussen de twee scholen niet zo groot zijn. Al leen moet hier en daar nog een plooitje worden gladgestrekea Erg belangrijk in de nieuwe school wordt vol- van Aardenburg maakt ter voldoe- lalde in artikel 19a, lid 4 van de Wet s Ordening bekend, dat met ingang gedurende veertien dagen ter ge- i, afdeling Ruimtelijke Ordening, he' wplan ter inzage ligt: L Rootsaert, voor het oprichten van aan de Peurssensstraat 13 te Aar- ildoet niet aan de voorschriften van ilan Aardenburg" aangezien op t>el iel slechts twee bijgebouwen opg®' den. linhuisje zal echter het derde bijge* jemeester en wethouders zijn der- ins om, met toepassing van artikel Je Wet op de Ruimtelijke Ordering. „Wederopbouwplan Aardenburg' te ermijn van terinzagelegging kan een bezwaren tegen genoemd bouwplan men bij burgemeester en wethou- maart 1987 De burgemeester voornoemd, Mr. E.F. Jongmans. HULST - Het ouderenkoor 'n Hulst heeft eindelijk een nieuwe dirigent gevonden in de persoon van de heer Neeteson. Hij dirigeert nog verschillende andere koren en heeft zich be reid verklaard dat van Hulst er nog wel bij te willen nemen. Daarmee valt een last van de schouders af. Immers, na het Plotselinge overlijden van diri gent De Pundert bleek het niet jnoe te vaUen om een nieuwe 'cider te vinden. Even dachten e Hulster ouderen de oplos sing gevonden te hebben met Moeder Leander. Maar omdat y naar het broederhuis in miybergen vertrok, kon dat* niet doorgaan. Het koor komt iedere woens- ag van 14 tot 15 uur bijeen oor een repetitie. Momenteel ~in er 25 leden, maar men kan °S wat nieuwe leden gebrui kt' Notenkennis, zo laat het n°r weten, is geen noodzaak. k!!e.er meer over wil weten Kan terecht in De Lieve. Van onze verslaggever HULST - De Vrienden van de Nederlandse Hartstich ting begint morgen 1 april een nieuwe cursus hartre- animatie in Hulst. Om 19.30 uur in de Blaauwe Hoeve. Belangstellenden moeten zich zo snel mogelijk opgeven bij de dames M. Velgersdijk in Hulst (15529) of M. van Elderen in Sint-Jansteen (15105). De cursus wordt gegeven door dokter Niesten in samen werking met broeder Van Aken. De cursisten leren hoe ze moeten optreden in geval van een hartaanval, door via diag nose direct over te gaan op hartmassage en mond op mond beademing. gen van ontuchtige hande lingen met een 16-jarige leerlinge. Het Hof bevestigde hiermee het vonnis dat de Middelburgse rechtbank in 1986 uitsprak in deze zaak. De verdachte was hiertegen in beroep gegaan, omdat hij van mening was dat er niets bijzonders tussen hem en zijn leerlinge is voorgeval len. Toch achtte het Haagse Hof bewezen dat de inwoner uit Axel zich in de zomer van 1985 aan het meisje vergreep. Dat zou gebeurd zijn in een Ant werps hotel, toen de leraar zijn pupil begeleidde naar een mo gelijke stageplaats in Breda. Onderweg zou de leraar ge stopt zijn, omdat het meisje overstuur was. De school, waar de verdachte doceerde, heeft de leraar inmiddels op non-actief gesteld. Van onze verslaggever VOGELWAARDE - De heer P. van de Bosch uit Vogel waarde is op 64-jarige leef tijd overleden. Tijdens zijn leven heeft Van de Bosch grote verdiensten gehad voor de samenleving van Vo gelwaarde en in het bijzonder voor de parochie Stoppeldijk. Daarvoor werd hij in 1985 nog onderscheiden met de ereme daille in zilver in de Orde van Oranje Nassau. Onder meer is de heer Van de Bosch vanaf 40 jaar lid van de vakbeweging geweest, 25 jaar secretaris van de landar- beiderbond en 36 jaar secreta ris/penningmeester van de voormalige KAB en NKV. Tot zijn dood was hij 25 jaar lang voorzitter van de plaatselijke EHBO-vereniging. Voorts was hij bestuurslid van het Sin terklaascomité, is hij lid van het kerkbestuur geweest, was bestuurslid van het Dorpscen trum en van de Stichting Be graafplaats Stoppeldijk en pro pagandist van de Hartstich ting. Tenslotte heeft hij nog be stuursfuncties bekleed bij de voormalige toneelclub Stoppel dijk, de toenmalige bibliotheek, de voetbalclub en het burger lijke armenbestuur. De uitvaartdienst is woens dag 1 april om 10.30 uur in de. parochiekerk van de H. Gerul- phus te Vogelwaarde. DEN HAAGAXEL - Een 46- jarige leraar uit Axel werd maandag door het Haagse gerechtshof veroordeeld tot vijf maanden gevangenis straf, waarvan drie voor waardelijk wegens het ple- NIEUW-NAMEN - Het zangkoor St. Cecilia en de fanfare De Scheldezonen uit Nieuw-Namen hebben voor zaterdag 4 april een feest dag op touw gezet. Om 14 uur is er in de school een optreden van Bob Davidse, alias 'Nonkel Bob'. Om 20 uur barst in het gemeenschapshuis een bonte avond los met een kort concert door de organise rende verenigingen, met als speciale gasten wederom Bob Davidse en de Belgische ko miek Jef Burm. Bekend als Rietje Rans uit de televisieserie de Paradijsvogels. Tijdens het concert van het zangkoor is er bovendien het inwijden van een nieuw lied 'Aan Zeeuws Vlaanderen' ge naamd. De in het Waasland ge renommeerde Paul van Cleem- put is de auteur van het lied en de vierstemmige koorzetting is van de hand van Rob Pollet. De toegang tot de kindervoorstel ling in de school is gratis. Een kaartje voor de bonte avond kost een tientje. Na afloop is er bovendien gelegenheid om te dansen. Van onze verslaggever Van onze verslaggever (ADVERTENTIE) Uw bandenvakman levert u snel en goedkoop een puike uitlaat van de beste kwaliteit onder volledige garantie. Een uitlaat raakt altijd detekt op een hoogst ongelegen moment, daarom kontroleren wij 'm kosteloos. Blijkt vervanging nodig, dan betaalt u bij ons duidelijk minder dan u gewend bent. Monteert u zelt, dan krijgt u een leuke extra korting!

de Stem | 1987 | | pagina 13