Mamola weer held in de regen TWEEDE PLAATS VOOR JELLE NUDAM IN E3-PRUS SPORT RODE K Van de Berg nieuwe judotroef Geesink mogelijk aan IJF-top 01751-19342 Philippine superieur aan Jeroen DE STEM SPORT 4 MAANDAG 30 MAART 1987 SINT GENESIUS RODE (ANP) - België levert jaar na jaar talentvolle wielrenners af bij de profs. Lang niet allen maken de beloften waar. E3-prijs voor Planckaert Kelly Scifo en Inter: alleen een handtekening ontbreekt nog ROYAL CLASS FRED MENKEN Van der Ven beheerst cross in Markelo WK atletiek in 1991 naar Tokio Bayer wil uitbreiding prof-biljarten Evans nieuw zwemtalent in Amerika Schumann wint Grote Prijs van Rotterdam Schockemöhle aan kop wereldbekerstrijd Ten Kate wint City-Pier-City-loop Caroli wint Ronde van Prato T'afel tennisbekers Evanglesita zwaar knock-out Said Aouita geblesseerd Oxford-roeiers het slimste DE STEM SPO IJZENDIJKE - De tussen YVC en Dyn twee concurrenten, op. Sport-equipe titelwinnaar in HuZaVo T12 SUZUKA (ANP/Rtr) - Randy Mamola, de Ameri-. kaanse cowboy op twee wielen, wil serieuzer geno men worden als kandidaat voor het meest begeerde wereldkampioenschap in de motorsport, die van de 5O0cc-racerij. Die titelstrijd wordt al jaren beheerst door Mamola's landgenoten Spencer en Lawson, die de gelijkheid verkiezen boven spektakel. De start van de competitie om het wereldkampioenschap 1987 heeft Mamola alle gele genheid geboden om zijn ambi ties kracht bij te zetten. Op het circuit van Suzuka in Japan, het thuisland van de motorfiets, werd de Amerikaan op zijn wenken bediend. Het regende bij de eerste van zes tien races om het wereldkam pioenschap. Mamola is sinds het stoppen van Boet van Dui men de uitgesproken specialist in dat soort weersomstandig heden. De elfde Grand-Prixover- winning uit zijn loopbaan kwam tot stand op het natte wegdek, dat hij ook trof bij de beruchte regenraces van Assen 1985 en Francorchamps 1986. Mamola bleek het bestand tegen de moeilijke omstandig heden. Liefst elf coureurs in de 500cc-race gingen tegen het glibberige asfalt. Onder hen de Brit Niall MacKenzie, die met zijn kersverse Honda-fabrieks- contract op zak de pole-positie in de training had veroverd. Bij de koppelingstart, die dit seizoen voor het eerst wordt toegepast in de internationale wegrace-competities, was MacKenzie als eerste weg. In het gevecht om de posities ach ter Mamola ging hij in voor laatste ronde onderuit. Ook Mike Baldwin, stalgenoot van Mamola, crashte in de slotfase. Door die valpartijen schoven de Australiër Gardner en de verrassende Japanner Ito, nota bene op de niet als concurre rend beschouwde Suzuki, door naar het erepodium. Regenrijder Mamola deed vooral goede zaken, doordat de twee favorieten voor de we reldtitel geen punt haalden. Freddie Spencer haakte nog voor de start af wegens een op spelende blessure. Eddie Lawson, de titelverde diger, koos de verkeerde ban den, kwam al na een ronde de pitstraat binnen, wisselde van rubber, maar viel in de zevende ronde uit Vorig seizoen kwam de Amerikaan in het hele sei zoen maar één keer, in Assen na een val, niet aan de finish. In de 250cc-race, waar we reldkampioen Lavado met een gebroken sleutelbeen moest toekijken, was de keuze van de banden ook bepalend voor de uitslag. De volslagen onbe kende Japanner Kobayashi stuurde zijn machine naar een opvallend riante winst vóór nat-weerspecialist Sito Pons uit Spanje. De Westduitser Roth koos ook de goede banden en werd verrassend derde. In Japan kwamen geen Ne derlandse coureurs aan de start. Uitslagen: 250cc-klasse (20 ron den, 118.239 kilometer): 1. Masaru Kobayashi (Jap) Honda 51 minu ten en 15,600 seconden (138.399 km/u), 2. Sito Pons (Spa) Honda 51.42,613, 3. Reinhold Roth (Wdl) Honda 51.43,151, 4. Masahiro Shi- mizu (Jap) Honda 51.54,718, 5. Martin Wimmer (Wdl) Yamaha 52,06,115. 6. Juan Garriga (Spa) Yamaha 52.17,021, 7. Patrick Igoa (Fra) 52.23,273, 8. Anton Mang (Wdl) Honda 52.36,679, 9. Masu- mitsu Taguchi (Jap) Honda 52.46,490, 10. Takayoshi Yama- moto (Jap) Yamaha 53.41,682. Snelste ronde: Kobayashi 2.19,687. Stand WK: 1. Kobayashi 15 pun ten, 2. Pons 12,3. Roth 10. 500cc (22 ronde, 130.063 kilome ter): 1. Randy Mamola (Vst) Yamaha 57.22,889 (135.998 km/u), 2. Wayne Gardner (Aus) 58.05,278, 3. Takumi Ito (Jap) Suzuki 58.14,183, 4. Pierfrancesco Chili (Ita) Honda 58.43>42, 5. Ron Has- lam (Gbr) Honda 58.45,8 39,6. Ta- dahiko Taira (Jap) Yamaha 59.01,569, 7. Hiroyuki Kawasaki (Jap) Yamaha 59.02,955, 8. Roger Burnett (Gbr) Honda 59.31,147, 9. Shinji Katayama (Jap) Yamaha 59.39,220, 10. Raymond Roche (Fra) Cagiva 59.51,069. Snelste ronde: Mamola 2.34,602 Stand WK: 1. Mamola 15, 2. Gardner 12,3. Ito 10. 'Pijl' voor Van Hooydonck Edwig van Hooydonck, pas 20 jaar, wachtte niet lang met het inlossen van de hoog gespannen verwachtingen. De 1.93 meter lange oogappel van Jan Raas won zondag de Brabantse Pijl, een wegwedstrijd van eerste categorie, de Waalse opwarming voor de Ronde van Vlaanderen. Edwig van Hooydoncks overwinning in de Brabantse Pijl was er niet zomaar een. Hij beukte net zolang tot er nie mand mee bij hem in de buurt was. Herhaaldelijk werd hij door gekamelijke inspanningen teruggehaald, maar steeds weer demarreerde hij opnieuw. Met ruim een minuut voor sprong op Peter Harings reed hij na 227 kilometer, soms in guur weer, over de eindstreep. „Bij de amateurs heb ik wei eens meegemaakt dat er dagen zijn, dat alles lukt. Dat het zo snel bij de profs ook eens zou gebeuren, kan ik niet geloven", zei de blije winnaar bij de eindstreep in Sint Genesius Rode. Vorig seizoen won Van Hooydonck de Ronde van Vlaanderen voor amateurs. Na die zege kreeg hij verschillende aanbiedingen voor een over stap naar de profs. Jan Raas werd de gelukkige bieder. De Zeeuwse ploegleider was slim mer dan zijn collega's. Hij bood Edwigs twee jaar oudere broer Gino eveneens een profcontract aan, ook al was deze aanzien lijk minder getalenteerd. „Als er een jonge renner is, die het in zich heeft een grote te worden, is het Edwig van Hooydonck", wist Jan Raas. Het eerste bewijs van zijn goede irizichten kwam zondag in de Brabantse Pijl met zes belimmingen van de Alsem berg. Hij nam zijn eerste initia tieven na de even lange als zin loze vluchtpoging van de Belgi sche naamlozen Giesberts en Op 't Eyndt. Stevenhaagen, Frison en Haghedoorn verleenden te wei nig steun. Van Hooydonck liet zich niet ontmoedigen, ont snapte met Harings en Wam- pers en tenslotte alleen. Adri van der Poel mengde zich wel in de achtervolging. Hij nam, met het oog op de Ronde van Vlaanderen, geen enkel risico. De uitslag van de Brabantse Pijl is: 1. Edwig van Hooydonck (Bel) 227 kilometer in 5,54.00, 2. Peter Harings (Ned) op 1.05, 3. Jean-Ma- rie Wampers (Bel) op 1.11, 4. Pa trick Onnockx (Bel) op 1.18,5. Noël Segers (Bel) op 1.27,6. Herman Fri son (Bel), 7. Flup van den Brande (Bel), 8. Peter Winnen (Ned), 9. Adri van der Poel (Ned), 10. Etienne de Wilde (Bel), 11. Bert van Ende (Bel), 12. Hans Daams (Ned), 13. Yvan Lamote (Bel), 14. Jan Sie- mons (Ned), 15. Frank Pirard (Ned), 19. Marc van Orsouw (Ned), 20. Robert Millar (Sch), 24. Twan Poels (Ned), 26. Peter Hoondert (Ned), 27. Jean Ha bets (Ned), 28. Gerrie Knetemann (Ned) allen de zelfde tijd als Segers. Anders dan anders. Eddy Planckaert dorst geen klein bier meer maar hongert naar groot wild. Zaterdag won de sprinter dan ook met een solo de E3-prijs, de Vlaamse semi- klassieker die bij bar weer het voorproefje van de Ronde van Vlaanderen werd. Jaar na jaar was Eddy Planckaert de nummer één van de eerste wedstrijden van het wielerseizoen. Met spelend ge mak sprintte hij naar talloze overwinningen in de aanloop wedstrijden naar het grote werk in de maand april. Dikwijls had hij al tien streepjes achter zijn naam staan bij de eerste van de reeks voorjaarsklassiekers, waarvan hij er nooit eentje wist te win nen. „Planckaert is niks meer achter het kilometerpaaltje 220", heette het. Het stond zo vaak in de krant dat Planc kaert het zelf ging geloven. Niet zijn ploegleider Peter Post en broer Walter. 'De klei ne' kreeg een speciaal trai ningsprogramma, dat afge stemd was op de voor jaarsklassiekers. Planckaert deed nog wel mee in de 'trai ningswedstrijden', maar werd keer op keer verslagen. Door Wim Arras vooral. Enige hoon werd zijn deel, maar Planckaert lachte erom, al was het niet van harte. In de Catalaanse Week was Arras andermaal twee keer sneller. Planckaert rodeerde in Spanje en keerde in supervorm terug naar België. De kopgroep in de E-3 prijs op weg naar de finish; van links naar rechts Eddy Planckaert, Jelle Nijdam. en Mare Sergeant. In die volgorde zouden ze ook eindigen. - foto cor vos In de E3-prijs, over 220 kilo meter, was hij superieur aan iedereen. Op twee van de tien heuvels in het West- en Oost- vlaamse land sprintte hij naar vette premies. De eerste schif ting had plaats op de Oude Kwaremont Op deze meest be reden heuvel ontsnapten zes tien renners. De ploegen van Post, Raas en Godefroot waren dik in de meerderheid en het was dan ook niet verwonderlijk dat elke formatie zijn beste man de fi nale instuurde. Bij Raas was dat Jelle Nijdam, bij Godefroot landskampioen Mare Sergeant en bij Post Eddy Planckaert. Gelijk stond de winnaar vast, want Planckaert kon de andere twee niet alleen in de sprint aan, hij bleek zelfs een betere solo-rijder. Anderhalve kilometer voor de eindstreep ging hij, uit balo righeid over uitvallen van Nij dam en Sergeant, weg om met negen seconden winst over de eindstreep te rijdea „Ik ben klaar voor de Ronde van Vlaanderen", meende de win naar. De uitslag van de E3-prijs is: 1. Eddy Planckaert (Bel) 225 km in 5.48.00, 2. Jelle Nijdam (Ned) op 9 sec., 3. Mare Sergeant (Bel) z.t., 4. Hendrik Redant (Bel) op 2.30, 5. Eric Vanderaerden (Bel), 6. Jos Lammertink (Ned), 7. Phil Ander son (Aus), 8. Nico Verhoeven (Ned), 9. Martial Gayant (Fra), 10. Franky van Oyen (Bel), 11. Ludo Peeters (Bel), 12. Jef Lieckens (Bel), 13. Pa trick Cocquit (Bel), 14. Gert Jakobs (Ned), 15. Alan Peiper (Aus) allen dezelfde tijd als Redant, 16. Frank van de Vijver (Bel) op 8 min., 17. Peter Pieters (Ned) op 13 min., 18. John Talen (Ned) z.t, 22. Peter Ha rings (Ned) z.1 De uitslag van de eerste etappe van het Criterium International is: 1. Steve Bauer (Can) 179 km in 4.25.13 (gem. 40,495 km/u), 2. Franck Pineau (Fra), 3. Eddy Sche pers (Bel), 4. Emanuele Bombini (Ita), 5. Jean-Claude Bagot (Fra), 6. Bruno Cornillet (Fra), 7. Laudelino Cubino (Spa), 8. Laurent Biondi (Fra), 9. Charly Berard (Fra), 10. Jean-Claude Colotti (Fra), 20. Pa trick van Passel (Ned) alien in de zelfde tijd als Bauer, 27. Sean Kelly (Ier) en een groot peloton op 45 sec. De uitslag van de tweede etappe is: 1. Sean Kelly (Ier) 84 km in 2.27.16, 2. Stephan Roche (Ier) zelfde tijd, 3. Rolf Golz (WD1) op 38 sec., 4. Lau- rant Vignon (Fra) op 41 sec., 5. Claude Criquielion (Bel), 6. Eddie Schepers (Bel), 7. Pascal Simon (Fra) allen op 45 sec., 8. Jean-Fran- cois Bernard (Fra) op 2.32, 9. Je rome Simon (Fra), 10. Alberto Volpi (Ita) beiden op 4.08. 20. Pa trick van Passel (Ned) op 4.08, 22. Joop Zoetemelk (Ned) z.t Derde etappe, tijdrit: 1. Sean Kelly (Ier) 13 km in 16 min. 8 sec. (gem. 48,313 km/u), 2. Stephen Roche (Ier) op 10 sec., 3. Thierry Marie (Fra) op 21 sec., 4. Steve Bauer (Can) op 26 sec., 5. Jean-Francois Bernard (Fra) op 29 sec., 6. Laurent Fignon (Fra) op 41 sec., 7. Thomas Weg- müller (Zwi) op 45 sec., 8. Rolf Golz (Wdl) op 46 sec., 9. Charly Berard (Fra) op 47 sec. 10. Stephen Hodge (Aus) op 54 sec., 17. Joop Zoetemelk (Ned) op 1.14. Het eindklassement is: 1. Sean Kelly (Ier) 7.09.21,2. Stephen Roche (Ier) op 11 sec., 3. Pascal Simon (Fra) op 1.05,4. Eddy Schepers (Bel) op 1.21, 5. Laurent Fignon (Fra) op 1.23, 6. Claude Criquielion (Bel) op 1.50, 7. Jean-Francois Bernard (Fra) op 3.10, 8. Charly Berard (Fra) op 4.11,9. Regis Clère (Fra) op 4.45, 10. Laurent Biondi (Fra) op 4.57,11. Janusz Kuum (Woo) op 5.11, 12. Joop Zoetemelk (Ned) op 5.23, 13. Gilles Sanders (Fra) op 5.24, 14. Henri Abadie (Fra) op 5.29,15. Luc Leblanc (Fra) op 5.30, 16. Patrick van Passel (Ned) op 5.35. BRUSSEL (ANP) - Enzo Scifo, een Belg met Ita liaanse ouders, voetbalt vol gend seizoen in Italië. De 21- jarige rechtermiddenvelder van Anderlecht en het Bel gisch elftal tekent vandaag of morgen een contract bij Inter Milan, dat de West duitser Karl-Heinz Rum- menigge ziet teruggaan naar Beieren. SLAGHAREN (ANP) - Ooit gaven de uitslagen van het toernooi om de open Nederlandse judo kampioenschappen een aardige indicatie over de internationale krachts verhoudingen. In de aan loop naar de Europese ti telstrijd heeft de judo elite dit jaar echter de ONK links laten liggen. Het massale toernooi, ver huisd van het per traditie aangewezen Kerkrade naar een betere accommodatie in Slagharen, heeft de kracht meting met Boedapest, Pots dam, Essen en Londen verlo ren:' Slechts drie titels verdwe nen over de grens, voor de lichtste gewichten bij de he ren. Bij de dames, waar in feite sprake was van een drielandenstrijd, bleven alle hoofdprijzen op één na in eigen land. Voor de meeste deelnemers vormde het evenement daarom niet veel meer dan de mogelijkheid zich te revan cheren voor het toernooi om de 'gewone' Nederlandse kampioenschappen, twee weken geleden in Bergen op Zoom. Ed van de Berg deed dat op opmerkelijke wijze. Door fa voriet Ben Spijkers in een geruchtmakende finale te verslaan, is de 21-jarige Amersfoorter een nieuwe troef in de klasse tot 86 kilo gram. Succesvol imiteerde de part-time groentenman de ervaren Spijkers. „Hij pro beert te intimideren, hij wil de tegenstander overbluffen. Dat spelletje heb ik nu ook gespeeld". Die toegenomen mentale kracht van Van de Berg bracht hem voorbij de num mer twee van de Europese ti telstrijd. Spijkers mocht zijn twijfels uitspreken over de kwaliteit van de arbitrage, zijn kanttekeningen konden de twee voordeeltjes (yuko), die Van de Berg behaalde, niet uitwissen. Uitslagen; heien; tot 65 kg: 1. Steven Gawthorpe (GBr), 2. Igor Glyvoek (Sov), 3. Jo Gevers (Ned) en Howard Melville (GBr). tot 71 kg: 1. Igor Sjkarin (Sov), 2. Ferenc Deak (Hon), 3. Anthony Wurth (Ned) en Eric Zymna (WD1). tot 60 kg: 1. Sergio Pessoa (Bra), 2. Jean-Pierre van Deursen (Ned) 3. Antonio Lopes (Por) en Andrej Joesjin (Sov). tot 86 kg: 1. Ed van de Berg (Ned), 2. Ben Spijkers (Ned), 3. Michael Bazynski (WD1) en Eddy Kaspers (Ned). tot 95 kg: 1. Theo Meijer (Ned), 2. Marc Meiling (WD1), 3. Ronald Joorse (Ned) en Jurgen Kuitert (Ned). tot 78 kg: 1. Henny Friebel (Ned) 2. John Ebbers (Ned) 3. Rob Hen- neveld (Ned) en Attila Toth (Hon). boven 95 kg: 1. Hans Bui ting (Ned) 2. Leo van Oosten (Ned) 3. Istvan Dubrovszky (Hon) en Fre- derico Flexe (Bra). Dames; tot 48 kg: 1. Jessica Gal (Ned), 2. Anita van der Pas (Ned), 3. Alisah Mohamoodally (GBr) en Lorraine Bagen (GBr). tot 52 kg: 1. Veronique Akker- mans (Ned), 2. Loretta Doyle (GBr), 3. Nicole Marien (Ned) en Nicola Fairbrother (GBr). tot 56 kg, 1. Claire Shiach (GBr), 2. Liesbeth Beeks (Ned), 3. Marjo lein van Dommelen (Ned) en Jac kie Johnson (GBr). tot 61 kg, dames: 1. Chita Gross (Ned), 2. Gooitske Marsman (Ned), 3. Janice Turner (GBr) en Doreen Bagnall (GBr). tot 66 kg, dames: 1. Chantal Han (Ned), 2. Petra Wahnsiedler (WD1), 3. Anita Staps (Ned) en Dawn Netherwood (GBr). tot 72 kg, dames: 1. Irene de Kok (Ned), 2. Marion van Dorssen (Ned), 3. Helle Hemmerling (WD1) en Nicola Wallis (GBr). boven 72 kg: 1. Angelique Seriese (Ned), 2. Sharon Lee (GBr), 3. Carta van Gameren (Ned) en Joanne Spinks (GBr). ADVERTENTIE Fred Menken heeft altijd enkele automobielen van formaat in huis, zoals Porsche, Jaguar, Lancia, Mercedes, Volvo, Saab, Maserati etc. PORSCHE 944 Antraciet metalique bouwjaar 1986 52 000 km electrische ramen en spiegels electrisch verstelbare voorstoel alarm. CV, ww-glas, licht metalen wielen rijksstraatweg 338, wassenaar SLAGHAREN (ANP) - Anton Geesink heeft anno 1987 zo ongeveer meer baantjes dan judokampioenschappen verzameld. Met ingang van woensdag treedt Geesink op deeltijdbasis in dienst van de paardentotalisator, dit weekeinde maakte hij bekend dat hij ook als kandi daat voor het voorzitterschap van de In ternationale Judo Federatie kan gelden. De functie komt in november vakant als de dan 86-jarige Japanner Shigeyoshi Matsumae het voor gezien houdt. In het verleden ver vulde Geesink, die zaterdag zijn negende dan- graad ontving, talloze zogeheten ambassa deurschappen. Voor de bezetting van de Ne derlandse zetel in het Internationale Olym pisch Comité is de de vroegere judoka echter niet meer in de markt. Geesink maakt anderhalf jaar als porte feuillehouder voor opleiding en verspreiding deel uit van het IJF-hoofdbestuur. Door onte vredenen binnen de federatie zou Geesink als kandidaat-voorzitter naar voren zijn gescho ven. Geesink wilde geen namen noemen. Het is echter bekend dat de Argentijnse penning meester van de IJF wat nonchalent met de fe- deratiegelden omspringt, terwijl de positie van de bejaarde praeses wordt ondermijnd door de machtige secretaris Inokuma. Geesink wil in mei beslissen over zijn kandidatuur. De nieuwe voorzitter wordt tijdens het congres van de IJF in Essen gekozen. Binnen het eerbiedwaardige IOC zal de praatgrage Geesink niet het woord voeren. Na overleg met NOC-voorzitter Vonhoff liet Gee sink weten zich gekwalificeerd te achten het vorig jaar overleden IOC-lid Cees Kerdel op te volgen. Uit NOC-kringen zijn echter Von hoff en Ruud Frese als kandidaat genoemd, hetgeen voor Geesink („Het was zeker geen sollicitatie van mijn kant") aanleiding is ge weest zich terug te trekken. Volgens Geesink en de Judobond Nederland had het NOC eerst de 28 aangesloten Olympi sche sportbonden moeten raadplegen. Gezien de korte termijn die voor de verkiezing (op 11 mei in Istanboel) rest, wilde JBN-voorzitter Henk van Oosten niet in de oppositie gaan. Van Oosten: „Dat zou zonder meer een con flict met het NOC betekenen en het is de vraag of wij dat willen". NIEUWSOVERZICHT MARKELO (ANP) - Kees van der Ven heeft de internationale motorcross (250/500 cc) in Markelo beheerst en daarmee zijn huidge vorm onderstreept. De coureur uit Bakel stuurde in twee van de drie manchet zijn machine als eerste langs de finishvlag. In de andere heat kwam Van der Ven tot de derde plaats, hoewel hij een keer om deruit ging. Op het circuit Herikerberg, waar 5000 mensen toekeken, bleek ook Dave Strijbos weinig hinder meer te ondervinden van zijn schouderblessure. De talentvolle Brabander reed met zijn ploeggenoot Gert Jan van Doorn steeds vooraan mee ei eindigde in het dagklassement als tweede. ROME (ANP) - Het derde toernooi om de wereldkampioen schappen atletiek zal in 1991 in Tokio worden gehouden. Het bestuur van de Internationale Amateur Atletiek Federatie (LAAF) heeft dat tijdens een vierdaagse vergadering in Rome besloten. De organisatie van de wereldtitelstrijd veldloop voor 1990 gegund aan Aix les Bains (Fra). 1 MOLLERUSSA (ANP) - De Westduitser Werner Bayer, de ini tiatiefnemer tot het professionele driebanden-circuit, heeft de Europese biljartfederatie CEB voorgesteld het betaald biljar ten komend seizoen te verbreden. Naast de reeks toernooien voor profdriebanders zou voor overige takken een soortgelijk systeem moeten worden inge steld. Bayer denkt hierbij aan het bandstoten, aan de voor- naamste kaderspelen zoals 47/1 en 71/2 en aan het kunststotea Het voorstel komt 11 april aan de orde tijdens een bijeenkomst van de CEB in Trier. BOCA RATON (Reuter) - In de Verenigde Staten is een nieuw zwemtalent doorgebroken. De 15-jarige Janet Evans won op de open zwemkampioenkampioenschappen van de Verenigde Staten drie nummers. In Boca Raton in Florida was zij de snelste op de 1650 en 1000 yards vrije slag. Ze bewees haar veelzijdigheid door o op de 400 yards wisselslag als eerste aan te tikken. Met de ver richtingen van de Japanse Hiroko Nagasaki, die heerste beide schoolslagnummers, was Evans de opvallendste de neemster. ROTTERDAM (ANP) - Ron Schumann uit Capelle aan de IJs- sel heeft zaterdagnacht in biljartcentrum Linker-Maasoeverte Rotterdam het tweede nationale Grand-Prix driebandentoer- nooi van dit seizoen gewonnen. In de finale versloeg Schumann zijn Haagse opponent Nieu- wenburg zeer gedecideerd: 50-36 in 41 beurten. Vorig jaar haalde de Zuidhollander eveneens de finale van het Rotter damse toernooi, maar moest toen zijn meerdere erkennen n Arie Weijenburg uit Oss. GENEVE (AFP) - De Westduitse ruiter Paul Schockemöhle heeft zaterdagavond met het paard Next Orchidee de Groti Prijs van Genève gewonnen. De springwedstrijd in Zwitserland was de tiende en voor laatste proef uit de Europese voorronden van de strijd om de wereldbeker, die van 8 tot 12 april in Parijs-Bercy zijn finali beleeft. Met Next Orchidee boekte Schockemöhle zijn tweede sue® van dit seizoen. Eerder won de Westduitser in Brussel. In hi wereldbekerklassement drong Schockemöhle zich naar de ko| ten koste van de Ier Macken, die in Genève aan de kant bleef Macken hield zijn paarden in de stal. De beesten waren niet j conditie voor een dergelijke zware proef, aldus de Ier. DEN HAAG (ANP) - De afgelopen maanden kwamen Marü ten Kate en Alex Hagelsteens elkaar drie maal tegen. In Til burg in de Warande-cross, veertien dagen geleden in Alpher aan den Rijn bij een wegwedstrijd over 20 kilometer en zater dag bij de dertiende City-Pier-City-loop over de halve mara thon-afstand. Op het Haagse Malieveld troefde de kleine Tei Kate de stijlvolle Belg voor de derde maal af. Bij de dames was de kleine Hongaarse Karolina Szabo klasse apart. Met een onwaarschijnlijk lange pas bouwde4 marathonloopster, dit jaar in Osaka reeds goed voor 2.37.22, ruime voorsprong op de concurrentie op. Anderhalve minui later finishte de Belgische Agnes Perdaens als tweede. Vlak achter haar werd Carla Beurskens, met 2.28.27 (Nagoya) aar, voerster van de wereldranglijst 1987 op de marathon, derde. PRATO (Reuter) - Daniele Caroli heeft zaterdag de Ronde Prato, een Italiaanse semi-klassieker, op zijn naam gebracf- De Italiaan versloeg na 220 kilometer zijn landgenoten Mar# Tabai en Angelo Canzonieri in de sprint. Werelduurrecord!» der Francesco Moser eindigde als negende met achttien secon den achterstand. LELYSTAD (ANP) - Paul Haldan en Mirjam Kloppenl»! hebben het bezit van de nationale tafeltennisbekers met jaar verlengd. Het duo bleef dit weekeinde in Lelystad met moeite onge gen. Haldan rekende in de slotwedstrijd af met de bij Avant spelende Hongaar Podpinka. Bij de dames stond de eindzege van Mirjam Kloppenbt' door de absentie van Bettine Vriesekoop bij voorbaat vas'. Vriesekoop doet al zeven jaar niet meer mee aan dit toen®1 door gebrek aan tegenstand en in de laatste jaren heeft Klop penburg een vast abonnement op de beker. KOPENHAGEN (ANP) - De derde regeringsperiode van A fredo Evangelista als Europees kampioen in het zwaargewt heeft nog geen drie maanden geduurd. Zaterdagmiddag de 32-jarige Spanjaard in Kopenhagen na 2 minuten en 50sf conden in de zevende ronde zwaar knock out tegen de Zww Anders Eklund. In de vierde ronde kreeg Evangelista acht tellen rust. Daarna had de Spanjaard in feite niets meer in te br®' gen. Tien seconden voor afloop van de zevende ronde, S* Evangelista, in de hoek gedrongen, knock out na een serie'! hoofd en lichaam. SAN VITTORIO OLONA (DPA/RTR) - Said Aouita is zon® tijdens de 55e editie van de ,vijf molen'-loop in San Vitten Olona met een vrij ernstige blessure uitgevallen. De MaJ kaanse Olympische kampioen op de 5.000 meter liep vermoe® lij k een gescheurd spiertj e op. Paul Kipkoech uit bracht de wedstrijd op zijn naam. Hij voor de 9,6 kilometer een tijd van 30 minuten en 14,40 st nodig. Tweede werd zijn landgenoot John N'Gugi in 30.41,8® derde Francesco Panetta uit Italië in 30.47,80. LONDEN (Reuter) - De acht van Oxford heeft zaterdag op turbulente, ruwe water van de Theems de traditionele strijd tegen Cambridge gewonnen. Het was de 133e on1 tussen beide universiteiten en de 63e overwinning voor - Door de regen, wind, bliksem en donder werd de krachje ting zaterdag in Londen een tactisch steekspel. Een u.' dingsproef ook, De zege van Oxford was verrassend. Een maand g< stapten vier bemanningsleden boos op. De muiterij werd oorzaakt door Donald MacDonald, de voorzitter van deu fordse roeivereniging, die op eigen houtje een wijziging bracht in de samenstelling van de acht. Hij zette een A1 kaan uit de boot en nam zelf de spaan ter hand. Van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - Ston de verenigingswedstrij turnen voor jongens jai lang op een laag pitje leek handhaving van aantal deelnemers hoogst haalbare, nu is daar verandering in ge men. Vooral in de mi jeugdige categorie, de 10- 11-jarigen, is er duide sprake van een toeneme belangstelling. YVI Van onze volleybalmedewerker Scheidsrechter Carlo 14-12 in de vijfde set e< speler voor aanmerking Hierdoor gaat YVC, kopl< in de promotieklas en vo jaar bekerwinnaar, door de finalewedstrijden. De bel, beker en titel, ligt nu binnen handbereik. Beker heren: YVC-DYNAM 3-2 (15-7, 13-15, 15-7, 12-15, 12) - Sensatie, goed volleyba een enerverende slotfase, waren de ingrediënten deze bekerpartij tussen oude kemphanen. YVC be aan de wedstrijd met Boerjan, Marc van Waes Frank de Bock in de Vooral René Zonneheld, van de uitblinkers bij de tb ploeg, sloeg alles aan flarc 15-7. In de tweede set ging strijd gelijk op: 13-15. Voora snelle aanval door het mid leverde ook in de derde winst op. Via 10-6 werd het 7. Coach Gerard Puylaert p een wissel toe, waardoor ritme er even uit was. De YV equipe ging wat nonchalai Van onze volleybalmedewerker SAS VAN GENT - In Sasse recreatieve volleyt competitie dienden de he van Philippine Jeroen forse nederlaag toe. mannen uit het mosseld pakten de eerste set met 11. Een tweede spannende werd 16-14 en ook de laatst* verdween in de Philippine met winstpunten. Bij de da won CPC gemakkelijk met van Jeroen. Uitslagen eerste Mas dames Vliet 1-Zuipcilinders 2-1 (10-15 7, 13-5), CPC-Jeroen 3-0 (15-6 10, 15-3). Tweede klas dames: vok 3-Zaamslag 1-2 (10-15, li 15-11). Heren: Philippine-Jerot 0 (15-11,16-14,12-5). Eerste klas ■nengd: Renique-Carioca 0-3 16, 8-15, 10-15). Tweede klas mengd: Spuitelf-Zuipcilinders (11-15,11-15,13-6), Philippine-1> 10-3 (12-15,11-15,8-15). Derde gemengd: KPJ Philippine Sterre 2 3-0 (15-1,15-11,15-9). Van onze sportmedewerker HULST - De eerste k pioen in het Hulsterse z voetbal is bekend. In tweede klas pakte het t€ van Sport de titel. Het pa in het duel met De Smi< de laatste benodigde pur door met 3-1 te zegeviere In de eerste klas heeft keurkorps van Vervaet de bijna te pakken. Af gek Week klopte het concur:1 Pierrot met 5-3. The Mo' het won met 6-0 van KI; Theo Biesbroeck, schoof haar de tweede stek met z Punten achterstand op de der. v^'„tsl?#en eerate klas: GTI Sw2. Jirws 3"4, Neckerm; p,T':5-TWeede klas: De M Paal-Shing Garden 2-4, Bog; forro 8-1, Smit-BLZ/Bilderl *-i. Bogaert-Shing Garden 1-S Thp1^" eerste klas: Vervaet ZuLi?"^ -20-29' Pierrot 2 20-17 31-26, Neckern Sn nJ22-14, Storm 20-13 13.9 2ÏU10' ^"S/Theo Biesbr Shine ï^eejie klas: Sport 2 be£k 21_24' BLZ/Bil MeiL? ?8' De Smickel 21-18 gaert?i i, l~18' Torro 20-16, 8 ert 21-11, Smit 21-9.

de Stem | 1987 | | pagina 14