'REKEN! DE STEiyr Philippine klopt veel te mat Axel irtstichting PSV EN AJAX BEIDE VEEL TE DEFENSIEF !RKT ITING HMP iepzen HARTWEEK 5 APRIL '87 fstichting NAMEN ■ders getroffen oor een hersen- atiecentra en op t hard gewerkt lach toilers terug etenschappelijk e overheid biedt ruimte. Uw gift k kan doorgaan, alleen de weten de verbetering n en voor slacht- n. Voorlichting er de jeugd heeft is een intensieve 4 tot 12 jaar - op met een gezonde ecten kunnen al- dringen we hart- bijdrage op giro 3lijk dank! 300 - BANK 70.70.70.600. ijm \fm AUTO LEASEN OF AUTO HUREN? 8C7nilT^Pr5F5IEfflSESBEeii MAANDAG 30 MAART 1987 EINDHOVEN - De door PSV met 1-0 gewonnen krachtmeting met Ajax vertoonde gisteren alle kenmerken van een moderne topwedstrijd. Concept Worgklem |n staalconstructies TERNEUZEN Eric Gerets: 'Nu worden we kampioen' Bij PSY-Ajax 22 aanhoudingen Arnesen 'Ik ben diep gekwetst door PSY' GINNEKENWEG 21 BREDA 076-222488 HUREN VANAF 35.- PER DAG 'Domme' goal beslissend Door Chris van Nij natten Bijna negentig minuten was er weinig te beleven, twee verdedigend ingestelde ploegen namen geen enkel risico, angst voor een tegendoelpunt beheerste het spel van de 22 kemphanen en een toevallig afgezwaaide bal bracht de beslissing. vecht nog af en toe het karak ter van een wedstrijd. Want ook PSV stelde zich zeer terug houdend op. Vooral omdat Koeman samen met Nielsen het verdedigend centrum moest vormen, ontbrak het bij PSV op het middenveld aan een man met een strakke en doel treffende pass. Ook Gullit bezit de mogelijkheid om een beslis sende trap te geven, maar hij hield zich onledig met het trek ken van gaten voor zijn colle ga's. Dat was in de meeste ge vallen vergeefse moeite, omdat maar weinig Brabanders een poging waagden richting Men zo. „Dit was een typische 0-0 wedstrijd", karakteriseerde ve teraan Willy van der Kerkhof het duel. „En daar past zo'n domme goal precies in". Tot zeven minuten voor tijd had het beladen duel in het Philips-stadion net zo goed schriftelijk afgedaan kunnen worden. Een verre pass van Valke bracht echter de twee winstpunten bij de landskam pioen. Door een windvlaag be landde de bal bij Rijkaard, die tot dan Gullit uit de wedstrijd speelde, in zijn nek. Daardoor raakte de uitgelopen Menzo uit balans, waarvan Gullit met een handige kapbeweging profi teerde. Het scoren van de win nende goal was voor de naar AC Milan vertrekkende ve dette toen nog slechts een for maliteit Zijn treffer was er een van grote waarde, want de ver loren partij bracht het verschil in verliespunten tussen Ajax en PSV op drie, waarbij de Amsterdammers aan de nega tieve kant van de score veke- ren. Ajax begon het treffen in Eind hoven weliswaar in de be proefde opstelling, maar liet het offensieve 'Cruijff-concept' voor een keer in de koelkast. Rijkaard en Spelbos bleven ge tweeën aan de achterlijn ge kleefd, Wouters en Mühren vertoefden meestal ver achter hun aanval, terwijl de aanval lers Bosman en Van 't Schip ook hun verdedigende kwali teiten nadrukkelijk demon streerden. Doordat Ajax vrij vroeg de aanvalspogingen van PSV wenste te storen, had het ge- het binnen- en buitenland actief ie-constructies, industriële ketels, kvan procesinstallaties, metaalbe- eembouw, lawaaibeheersing en pleidingen en Montage houdt zich AGE en ONDERHOUD van: idustrieweg 11 'ostbus 192 530 AD Terneuzen elefoon: 01150-13951^ art en zeevaart) <te opslagruimte en ruim 40.000 f len) sr auto/spoor/lichter) n alle soorten houtprodukten. 4530 AA TERNEUZEN 055-55290 In de tweede helft geraakten de strijders op het Philips-eld enigszins uit eikaars worgklem. Er kwamen kansen voor Vanenburg, Gerets, Tho- resen en Gullit. De Eindhove- naren profiteerden het meest van de extra ruimte die beide ploegen elkaar lieten. Maar door die toegenomen vrijheid ontstonden er tevens situaties, waarin verdedigers geen betere oplossingen wisten te bedenken dan keihard in te grijpen. Vooraf bestond in beide kam pen de angst, dat een bikkel hard gevecht uitgeknokt zou worden. Met name kritiek van Van Basten, na afloop van Ne- derland-Giekenland, op de PSV-ers in het Nederlands elf tal, had een opgefokt sfeertje veroorzaakt in de Eindhovense gelederen. De hardheid in de titanen strijd viel voor rust alleszins mee. Van 't Schip was de enige die een keer te bot optrad, toen hij Vanenburg onderuitschop- Feest voor drie heren. Halvarr Thoresen, Jan Heintze en Ruud Gullit vieren feest na de winnende treffer tegen Ajax. - foto anp te. In het eerste kwartier van de tweede helft nam het aantal grofheden toe. Eerst trapte Ge rets Van Basten tegen het gras, voor welke actie hij geel kreeg, en even later pakte Wouters Koeman tamelijk hard aan. Het aantal doelkansen voor het domein van de prima kee pende Menzo nam tussen de Beide coaches besoten wis sels toe te passen om de slag alsnog in hun voordeel te be slissen. Hiddink bracht de aan vallend ingestelde Arnesen in voor de leeggespeelde Van der Kerkhof, die in plaats van de geblesseerde Koot op Bosman moest spelen. Aan de andere kant was het Winter, die voor bedrijven door aanmerkelijk de licht tegenvallende Berg- toe. Gerets knalde in een keer op doel, Vanenburg schoot na een een-twee net voorlangs en Van der Gijp kogelde een maal snoeihard op Menzo, die de bal tot hoekschop verwerkte. Pas drie minuten voor het eindsignaal kwam er de eerste doelpoging van Ajax. De inzet van Bosman miste echter de noodzakelijke scherpte. kamp in het veld verscheen. Voor Winter duurde het optre den maar kort, elf minuten voor tijd moest hij met een lichte blessure het veld ruimen voor Witschge. Een toevalsactie van het duo Valke/ Gullit moest er uitein delijk aan te pas komen, om alsnog het scorebord in wer king te stellen. De staart van de wedstrijd had een onaangename verras sing voor Gerets in petto. De Belg, die de aanvoerdersband voor de rest van het seizoen van Gullit heeft overgenomen, ving een door een Ajacied ver zonden pass met beide handen op en kreeg daarvoor geel van scheidsrechter Blankenstein. Het betekende zijn tweede en dus werd de overigens perfect spelende Gerets uit het veld ge stuurd. PSV-AJAX 1-0 (0-0) 82. Gullit 1-0. Scheidsrechter: Blankenstein, toe schouwers: 27.500 (uitverkocht). Gele kaarten: Blind en Van 't Schip (beiden Ajax) en Gerets (2, rood). PSV: Van Breukelen, Gerets, Niel sen, Koeman en Heintze, Van de Kerkhof (75. Arnesen), Vanenburg, Gullit en Valke - Van der Gijp (89. Koolhof) en Thoresen. Ajax-middenvelder John Bosman probeert PSV-ver- dediger Jan Heintze uit te lobben'. - fotoanp Ajax: Menzo, Blind, Spelbos, Rijk aard en Silooy, Wouters, Bosman en Mühren, Bergkamp (67. Win ter/84. Witschge), Van Basten en Van 't Schip. Door Eddy de Schrijver PHILIPPINE - Philippine klopte gistermiddag verras send leider Axel. Maar wie de wedstrijd gezien heeft, moet tot de conclusie komen dat de twee punten naar de ploeg gingen die ier de meeste aanspraak op mocht maken. „Een verdiende overwinning. Ik heb bewondering voor Rit chie Bosman en Mario Segers. Twee A-junioren, die toch ge routineerde spelers uit de wed strijd hebben gehouden," aldus Philippine-trainer Rini Dey. De verliezend coach Jaap Len- sen was het met het predikaat ■verdiende overwinning' niet eens. „Ik zou niet weten waar dat op gebaseerd is. We hebben verloren, maar dat kan nu een maal gebeuren. Het is geen ramp," liet Lensen vrij lako- nrek weten na afloop. Van een koploper in de vierde klas mag toch wat meer spirit verwacht worden dan gisteren te bespeuren viel. Axel speelde het beproefde spelletje. Eerst rustig afwachten en als de tegenstander dan uitgeraasd de aanval kiezen. Deze tac tiek heeft tot nu toe veel rende ment opgeleverd, maar gister middag werd daar een streep door gezet. Trouwens, een aan vallend Axel komt veel beter zijn recht. Dat was na de opgelopen achterstand duide lijk te zien. Tijdens de eerste helft was er nauwelijks leuk voetbal te zien. veel te veel balverlies en slechts enkele goed opgezette aanvallen aan beide zijden. Voor Axel kreeg Glen Hofman een niet te missen kans, maar mj schoot de bal gewoon in de oomen. Jammer voor Axel, Want daar hangen immers geen netten. In de twintigste minuut wam er enig rumoer in het eld nadat Danny Elve onder- Spelmoment uit de wedstrijd Philippine-Axel. Axel-aanvaller Dicky de Pooter in de clinch met een Philippine-verdediger (donker tenue). - foto w1m kooyman. 1-0. De verrassing leek in de vroegtijdig van Jaap Lensen De laatste minuten stuurde lucht te hangen. Ook al gezien de matheid die over de oranje hemden lag. uit was gelopen door Philippi ne-goalie Tonny Gommers, maar scheidsrechter Blok uit Wissenkerke zag er geen en kele overtreding in. maar resultaat leverde het niet op. Blok was overigens nadrukkelijk terug te vinden op het veld. Floot bij zonder veel en daardoor was de eerste helft van een bedenke lijk gehalte. Erik Rijckaert kwam in het bekende boekje terecht na een overtreding. Pe ter Hamelink zorgde even voor paniek in de Axel-verdediging, Het tweede bedrijf van de wed strijd was veel aantrekkelijker. Niet in het minst door het doel punt van Philippine. Dat kwam er al na amper zes mi nuten na de hervatting. Drie Philippine-spelers kopten elk aar de bal toe, zoals in het drie banden op het groene laken en uiteindelijk rondde Danny Elve deze kans bekwaam af door een op het verkeerde been staande Gommers te verslaan: Dicky de Pooter en Mels Verhelst konden geen moment van hun direwete tegenstander loskomen zodat de gevaarlijke angels uit de ploeg werden ge houden. Philippine-doelman Cees Pladdet kreeg het naar mate de minuten wegtikten drukker, maar hij kweet zich goed van zijn taak. Glen Hofman mocht zich vroegtijdig van Jaap Lensen douchen. Van Bremen was zijn vervanger. Harrie Vermeire had de wedstrijd helemaal kunnen beslissen. Hij kwam alleen op doelman Gommers af, maar plaatste de bal tot over maat van ramp in de verkeerde voeten. Weg kans op 2-0 en de druk van Axel werd steeds groter. Dat resulteerde in en kele hoekschoppen met 'lange' Jan van de Broecke als pinch- hitter. Maar wat Van de Broecke ook probeerde de bal wilde niet in de touwen. Jaap Lensen iedereen naar vo ren. Er ontstond nog enige op winding toen Philippine-trai ner Rini Dey het veld inliep na dat Cees Samen tegen een 'mosselman' aanknalde. Scheidsrechter Blok suste het aanwakkerend vuurtje op tijd en Axel probeerde in de reste rende tijd nog een paar wan hoopspogingen om de Philippi- ne-veste te doorboren. Zover kwam het niet meer. Philippine pakte de punten. Van onze sportredactie EINDHOVEN - Van alle PSV-ers durfde Eric Gerets gisteren, na afloop van het tref fen tussen 's lands sterkste voetbalclubs, het verst te gaan in zijn reactie op de over winning van zijn elf tal. „Ik denk wel dat we nu kampioen worden, zo realistisch durf ik wel te zijn". De verdediger be treurde zijn uitsluiting, maar nam en passant ook arbiter Blankenstein op de korrel! „Wat ik deed, hands maken, is spelbe derf", gaf de kersverse aanvoerder toe. „Daar staat een gele kaart op. Maar als je scheidsrech ter Thomas hebt, en je bezit al zo'n ding, dan geeft die je heus geen tweede kaart. Blanken stein deed dat wel. Ik had het kunnen weten. Die man floot erg consequent, vooral als het PSV-ers betrof". Gerets speelde overi gens met een in de rust geplaatste pijnstillende injectie de wedstrijd uit. „Ik heb al twee weken pijn in mijn rug. Als we met 3 oi 4-0 hadden voor gestaan, had ik me laten wisselen". Johan Cruijff stelde zich na de wedstrijd nuchter op: „Wij hebben onder ons niveau ge speeld en PSV voetbalde een prima wedstrijd. Ja, en dat zo'n rotgoal de zaak beslist, dat is inhe rent aan dit soort wed strijden". De Amsterdamse coach ging koeltjes voorbij aan de verloren partij. „Waarom niet?", sprak de technisch directeur van Ajax. „Wij streden nog op drie fronten, daar is er nu eentje van weggevallen. Voor PSV was het effect van een nederlaag niet te overzien geweest. Het kampioenschap is het enige dat in Eindhoven nog haalbaar is". „Ik moet dat beamen", reageerde PSV-trainer Hiddink eerlijk op de Eric Gerets: „Na deze zege worden we kam pioen". FOTOANP woorden van Cruijff. „Een overwinning was voor ons pure noodzaak. De competitie is het enige paard waarop we nog kunnen wedden". Willy van de Kerkhof, die zijn carrière eigenlijk aan het afbouwen is, toonde zich in Eindhoven een tevreden man. „Ik had moeite om de hele wedstrijd uit te spelen, maar het ging net In het begin van de competitie, tegen Fortuna Sittard, speelde ik voor het laatst in de basis. Het was dus even wennen. Ik moest wel spelen, omdat Koot een spierblessure heeft. Voor de wedstrijd tegen Ajax heb ik een keer kunnen oefenen. Dat was tegen Valencia, ander halve week geleden". Ronald Koeman perste na de overwinning op zijn oude club uiteraard een glimlach op zijn lippen, maar was nog steeds nij dig op Marco van Basten. Na afloop van Neder land-Griekenland had de Ajax-spits zich immers laatdunkend uitgelaten over de 'Oranje' PSV-ers. „Die jongen heeft toch klasse genoeg om, als mensen fouten maken, de zaken in het veld recht te zetten. Ik vind het laag om achteraf met conclu sies te komea Daar moet je tevoren mee komen". Hoewel Gerets aan Van Basten, die een goed uitgevoerde mandekking kreeg van Nielsen, nog de hardste trap uitdeelde, wilde de Belg niets weten van een wraakactie na mens zijn collega's. „Nee hoor", aldus Gerets, „Hij heeft mij in Amsterdam op mijn ribben getrapt Dat kostte me twee we ken. Nu was hij aan de beurt, maar zoiets gaat per ongeluk. Van onze sportredactie EINDHOVEN - Voor, tijdens en na de voetbalwed strijd PSV-Ajax heeft de politie 22 aanhoudingen verricht. Het zijn 8 aanhangers van PSV en 14 van de bezoekende club, in leeftijd variërend van 15 tot 27 jaar. Een woordvoerder van de Eindhovense politie heeft dit gisteravond meegedeeld. De aanhoudingen werden verricht wegens het lastig val len van anderen, het bezit van vuurwerk en drie keer we gens het bezit van een mes. De politie moest na afloop van de wedstrijd op het plein voor het NS-station een charge uitvoeren omdat aanhangers van PSV probeerden bij de vertrekkende Ajax-schare te komea Meer wanordelijkhe den deden zich niet voor. Commissaris J.van den Bergh toonde zich na afloop te vreden. „Het is ons gelukt om tie voorkomen dat er aanhan gers van Ajax zonder kaartje naar Eindhoven zouden ko men. Dat is te danken aan de goede samenwerking tussen de besturen van beide voetbalclubs, de spoorwegpolitie, de KNVB en de politie". In Amsterdam hingen op het station affiches waarop stond dat het zinloos was om zonder kaartje naar Eindhoven af te reizen De Eindhovense politie heeft enkele Ajax-supporters, die zonder kaart per auto naar Eindhoven waren gekomen 'vriendelijk verzocht' rechtsomkeer te maken Dat hebben ze gedaan, aldus de woordvoerder. Van onze sportredactie EINDHOVEN - Pre cies een kwartier mocht Frank Arnesen meespelen. Die tijd was echter lang niet toereikend om de Deense international enigszins op te vrolij ken. Na drie duels in de ba sisopstelling, tegen FC Den Bosch, Go Ahead Eagles en Valencia, kreeg de middenvelder vrijdag te horen, dat hij tegen Ajax op de reservebank moest zitten. „PSV heeft mij diep gekwetst", stelde de Deen. „Ik wil nu onmid dellijk weg. Daarover ga ik maandag met manager Ploegsma praten". Die liet echter gisteren al we ten, dat Arnesen in ieder geval het lopend seizoen moet afmaken, daarna loopt zijn contract nog een jaar door, maar daar over valt te praten, aldus Ploegsma. „Maar zolang wil ik niet wachten", sprak Ar nesen. „Ik heb respect voor PSV, en ik hoop dat PSV respect voor de naam Arnesen kan op brengen. Ik kan niet be ter spelen dan ik nu speel. Dat is nog altijd te goed voor de reservebank". Arnesen zou het liefst een paar maanden wor den uitgeleend aan een Deense club, in welk land de competitie komende zondag start Volgend seizoen zou hij dan naar een andere werkgever willen. Het Italiaanse Sampdoria heeft al be langstelling voor de Deen getoond, evenals Han- nover'96, dat zo goed als zeker naar de Bundesliga promoveert „Ze hebben hier zes ton voor me betaald aan An- derlecht", opperde de middenvelder geksche rend, „misschien mag ik wel voor een tonnetje of twee weg. Of anders kun nen ze me uitlenea Aan Brondby, Odense of Aar- hus, wat maakt het uit Ik moet nu weg, wat me vandaag is overkomen, weer op die reservebank, dat is de druppel, die de emmer doet overlopen. Een klote situatie is het".

de Stem | 1987 | | pagina 11