lilt mi 34?* 34J5 R ASSEN KXJDER Bestem Fusie politiekorpsen een feit PROEF GAAT TWEE SEIZOENEN DUREN: Weerstand tegen plannen binnenstad Geldgebrek geen excuus voor slecht onderhoud CITROËN^ DINSDAG 24 MAART 1987 t werk voor .Jaarlijks kunnen LAND f of als startende meer mogelijk: ngen. Want AVO- en toelaten, waar jten. Voor iedere regionale rijwilligers rondom QO velen ÊRLANDl ia kt er. DNS WERK VAN ZEELAND W. DE BLOCK WISSE B.V. Ambtlij ke molens Geluidsproject Zaamslag klaar >iSS,M,'Eu9STO Overschotten Schietingen Twee man nodig Assistentie Pluspunt •'KLEINE KERNEN VERPAUPEREN9 •'OPZET TE GROOTS COLLEGE OVER SCHOOL STEEN: Opnieuw geding rond Trithonlijn Jongens gooien ruiten Thools politiebureau in Plaatselijk nieuws Clinge Graauw Hengstdijk Hulst Lamswaarde Nieuw-Namen Ossenisse i| xn, geelzwart, en blue ■42 J - DREBBELSTRAAT 10 |iddag geopend - vrijdag koopavond i - MARKT 12 kloten - woensdag koopavond irmvrouwe HM de Koningin T22 PAGINA ZEELAND 2 Dullaert organisator podiumkunst in Hulst (ADVERTENTIE) AUTOBEDRIJF Tivoliweg-Hulst Tel. 01140-12058 AUTOBEDRIJF Mr. F.J. Haarmanweg 55 Terneuzen Tel. 01150-94300 Van een onzer verslaggevers HULST - De organisatie van theaterproduk- ties in de gemeente Hulst komt in handen van je Stichting Den Dullaert. Den Dullaert krijgt, als de gemeenteraad ermee in- itemt, het geld toegestopt dat de gemeente jaarlijks reserveert voor podiumkunst en mag daarmee vrije lijk aan de slag gaan. Burgemeester en wethou ders verwachten dat deze nieuwe 'constructie een hoop ongenoegens kan weghalen die al lange tijd in de ge meente leven over de organi satie van theaterevenementen. 2e stellen zich voor een en an der gedurende twee theater seizoenen uit te testen. Tot nu toe hebben B en W steeds de laatste vinger in de pap, als het gaat om het con tracteren van voorstellingen. Daarbij worden ze wel ge steund door een werkgroep, maar die mag geen enkele erantwoordelij kheid dragen. Het gevolg is frustratie en een dalende motivatie om de za ten aan te pakken. Zo kan er bijvoorbeeld bij de huidige werkwijze geen sprake zijn van een snelle be ng bij het afsluiten van contracten. Immers, bij het af sluiten van contracten gaat ro'n stuk via dezelfde ambte lijke molens als elk ander ge meentelijk poststuk. Door die Ie ambtelijke afwikkeling soms een optie op een voorstelling verloren, of komt een productie op een eigenlijk niet gewenst tijdstip op het programma. Kortom, zo me nen B en W, een andere koers li nodig. Uit verschillende mogelijk heden is voor de organisatie door Den Dullaert gekozen. Daar beschikt men volgens het ge voor deze taak over mim voldoende administra tieve mogelijkheden en de no- deskundigheid en erva ring op het gebied van de po diumkunsten. Bovendien is Den Dullaert de meest ge schikte accommodatie voor de uitvoering van theaterpro- dukties. Vrije hand Als het aan B en W ligt Ngt Den Dullaert de vrije tand om te werken met het op ie souperen geld, zonder be stuurlijke of ambtelijke be moeienis. Pas na afloop van het seizoen moet verantwoor ding worden afgelegd. Voorts wil het college dat Den Dullaert een werkgroep «mens telt die adviseert over kt te voeren beleid. Van be lang vind men dat ook de heine kernen enige ingreng krijgen en dat ook daar uit- Van een onzer verslaggevers JAAMSLAG - De gemeente «raeuzen levert donderdag «maart het Project Sanering negverkeerslawaai in Zum- »«gop. Belangstellenden krijgen ®n tekst en uitleg over de tot standkoming van het project, een aantal woningen in oaamslag en Spui tegen teveel farkeerslawaai moet bescher men. Zij komen om 11.00 uur amen op het Plein in Zaam- De gemeente stelt hen in j^et een woning te bezichti- om te zien wat er precies ^"0 «OOR 71 liöWÊsT NEDERLAND Kantoren ^neuzen, Hulsten Goes. Adressen en telefoon- nummers op pagina 2. Openingstijden: #■30-12.30/13.30-17.00 uur. Oadactle ®rneuzen: Rein van der "alm (editie-chef), Joep 'rommelen, EmileCalon, rnain van Damme, Ton Middelburg: Jan Jansen. j^rertentle-exploltatle cffcteur Zeeland: Menu, privé tel.01150- voeringen op het programma komen. Daarom moeten in de werk groep naast inwoners uit Hulst ook tenminste één inwo ner zitting hebben uit Clinge, eentje uit Sint-Jansteen/Hei kant en eentje uit Graauw/ Nieuw-Namen. Komt Den Dullaert na af loop van het seizoen geld te kort, dan nioet dat in het vol gende seizoen worden opge vangen. Na afloop van een sei zoen aanwezig overschotten mogen voor de uitvoering in het daaropvolgende theater seizoen worden gebruikt Naast het beschikbare geld blijft voor uitvoeringen in de kleinere kernen een inciden teel beroep mogelijk op pot van twintig mille voor kunst beleving en kunstzinnige vor ming. BOSCHKAFKLLE - Bejaarden- schieting, zaal J. van Schaick, 17 schutters: hoge vogel: R Guyte- naer; eerste zij vogel: J. van Dijk; tweede zij vogel: L. van Leuven, al len Vogelwaarde; grootste aantal (5): L. van Leuven, Vogelwaarde en J. Burm, Kloosterzande; vlie gende vogel; L. van Leuven. BULKT - Zaal W. Blommaert, 26 schutters: hoge en eerste zij vogel: J. Dobbelaar, Boschkapelle; tweede zijvogel: G van Gassen, Hulst; grootste aantal (5): W. Kuy- ner. Hulst en A de Koster. PaaL BULKT - Zaal W. Blommaert, 28 schutters: hoge vogel: M. Heynens; eerste zij vogel: J. van Kerkhoven, beiden St-Jansteen; tweede Zij vo gel: E. Luykx, Hulst; grootste aan tal (6): F. de Block. Koewacht KAPELLEBRUG - Zaal Fabie, 57 schutters: eerste hoge vogel: W. van de Gucht, De Kfinge; tweede ;e vogel: P. Herwegh, St-Pau- eerste zijvogel: R Colman, St-Pauwels; tweede zijvogel: L. Beeldens, Heikant; derde zijvogel: Ch. Lammens; vierde zijvogel: G. Metz, beiden Kemzeke; grootste aantal (6): L. Cammaert, Kapelle- brug. KLÖOSTERZANDE - Zaal Molen hof, 24 schutters: eerste hoge vogel: E. Hulshout Lamswaarde; tweede hoge vogel: R de Jonge, Noord- straat; beide zijvogels: J. der We duwe, Kloosterzande; grootste aantal (5): S. van Rattingen, St- Jansteen. KLOOSTERZANDE - Zaal Molen hof, 27 schutters: hoge vogel: F. Jansen, Kloosterzande; eerste zij- J. Passender, Ossenisse; tweede zijvogel: F. de Waal; groot ste aantal (4): mevrouw De Waal, beiden Kloosterzande. KLOOSTERZANDE - Jubileum- bejaardenschieting, zaal Molenhof, 50 schutters: hoge vogel en grootste aantal (6): J. Burm; eerste zijvogel: D. de Guytenaer; tweede zij vogel: P. Ferket, allen Kloosterzande. KOEWACHT - Zaal P. van Steene, 47 schutters: hoge en eerste zijvo- G. de Cauwer, Moerbeke; te zijvogel: P. de Klerk, St- Niklaas; grootste aantal (4): D. van Steene, Koewacht KOEWACHT - Bejaardenschie- ting, zaal P. de Vlieger, 30 schut ters: hoge en beide zijvogels: G. Deyaert, St-Gillis; grootste aantal (31: E Baart Koewacht KOEWACHT - Zaal P. de Vlieger, 53 schutters: hoge vogel: O. Saman, Koewacht; belde zijvogels: P. Tri ton, Lokeren; grootste aantal (3): A. Martens. Koewacht KOEWACHT - Zaal P. van Steene, 37 schutters: hoge en eerste zijvo gel: R Smet, Koewacht; tweede zijvogel: W. Vervaet, Lokeren; grootste aantal (3): J. Bolleman, Axel. KOEWACHT - Zaal Oude Molen, 27 schutters: hoge en tweede zijvo gel: J. de Waal, Koewacht; eerste zijvogel: R D'Hondt, Zuiddorpe; grootste aantal (7): R Ongenae en A. van Hooye, Koewacht NIEUW-NAMEN - Beiaarden- schieting, zaal Pica vet, 22 schut ters: hoge vogel: J. Impens, Hei kant; eerste zijvogel: R Rottier, St-Jansteen; tweede zijvogel; A. Roels, Graauw; grootste aantal (4): A. Beulaert en P. de Beul. ZUIDDORPE - Zaal De Herberg, 52 sahutters: eerste hoge vogel: D. Kogelman, Zuiddorpe; tweede hoge vogel: J. Bracke, Axel; eerste zij vogel: M. van Hoeke; tweede zij vogel: M. Suy; grootste aantal (5): A. de Mev. allen Zuiddorpe. ZUIDDORPE-ZaalM.de Cock, 20 schutters: hoge vogel: M. D'Hondt; eerste zijvogel: R D'Hondt; tweede zijvovel: H D'Hondt, allen Zuid dorpe; grootste aantal (6): W. de Munck, Zuiddorpe en M. Hamers, Westdorpe. ZUIDDORPE - Bejaardenschie- ting, zaal De Herberg, 27 schutters: hoge en eerste zijvogel: J. van Damme; tweede zijvogel: E. Jans- sens, beiden Moerbeke; grootste aantal (4): R D'Hondt Zuiddorpe. De nieuwe groepscommandant J. van de Walle (links) met zijn tweede man, M. Lenoire. FOTO DE STEM COR J. DE BOER Van een cmzer verslaggevers AXEL - Het hoofdbureau in Axel en een 'zware' postcommandant in Sas van Gent Met die oplossing is de poli tiezorg in Midden-Zeeuwsch-Vlaande ren het best gewaarborgd. Dat zette overste J. Veenstra van het district Middelburg van de Rijkspolitie gistermiddag in Axel uiteen bij de voorstelling van de nieuwe rijkspoli- tiegroep Midden-Zeeuwsch-Vlaande ren, ontstaan na een fusie van de korp sen Axel en Sas van Gent. De sterkte van de nieuwe groep is 29 man. Die situatie wordt echter pas bin nen zes maanden bereikt omdat de be staande vacutures, waaronder die van postcommandant in Sas van Gent, maar moeizaam worden opgevuld. Maar ook dan is een optimale werk situatie niet bereikt. Daarvoor zijn nog twee man nodig. Toestemming vanuit Den Haag voor deze uitbreiding is nog steeds niet gekomen. Veenstra hoopt op enige verbetering als de districtscom mandanten binnen hun eigen district de mogelijkheid krijgen om met plaat sen te schuiven. En ook dan zal het toewijzen van twee man aan de groep Midden- Zeeuwsch-Vlaanderen niet in een dag zijn opgelost, omdat dit in overleg met betrokkenen moet gebeuren en Zeeuwsch-Vlaanderen niet bepaald de meeste favoriete standplaats is. „We zijn aan het eind van een lang traject", zo kenschetste Veenstra gis termiddag in hoofdbureau in Axel de situatie. De fusie van de twee korpsen werd in de loop van het vorig jaar voorbereid. Alhoewel de korpsen mo menteel al in samenwerkingsverband opereren, kwam de officiële goedkeu ring van de fusie pas deze maand. De fusie kwam er omdat de oude werksituatie, waarin het korps Sas van Gent voor assistentie was aangewezen op West-Zeeuwsch-Vlaanderen en Axel op Hulst, in de praktijk slecht be viel. Een grote handicap waren de aan- rijtijden. Veenstra: „Als een patrouillewagen van Retranchement naar Philippine moest rijden, ging daar veel te veel tijd mee verloren". De fusie werd ook inge geven door de steeds verdergaande be zuinigingen. „Daarbij wordt gestreefd naar grotere beheerseenheden met een efficiëntere bedrijfsvoering. Er komt nu meer tijd beschikbaar voor het ma nagement, het leiding geven aan de groep en daardoor ook meer tijd voor de feitelijke uitvoering van de taken". Nauw betrokken bij de fusie zijn de gemeentebesturen van Axel en Sas van Gent geweest. Beiden hebben getracht het hoofdbureau naar zich toe te trek ken. Axel kreeg de voorkeur, onder meer omdat het bureau aan de Byloke- straat recentelijk een fikse opknap beurt heeft gehad en het gebouw meer mogelijkheden heeft dan het kantoor in Sas van Gent. „Je speelt en je hebt verloren. Daar moeten we ons bij neerleggen", zo zag loco-burgemeester J. Platschorre het gistermiddag. Hij vindt dat het hoofd bureau in Sas thuishoort, omdat Sas van Gent als grensgemeente en indus triestad hogere criminaliteitscijfers kent. Hij kon zich gisteren echter vinden in de oplossing die Veenstra voor ogen heeft. Een zware postcommandant in Sas van Gent. Wel eiste Platschorre harde garantie dat er inderdaad ook een 'zwaargewicht' in Sas van Gent zal worden aangesteld. Die kon hij van overste Veenstra krijgen. „Het is nu aan ons om tegenover het gemeenteb- stuur van Sas van Gent waar te maken dat het niet hebben van het groepsbu- reau geen afbreuk zal doen aan de poli tiezorg in Sas van Gent", aldus Veen stra. Een bijkomend voordeel van de fu sie, en dat zag burgemeester A. Hack van de gemeente Axel als groot plus punt, is een hechtere samenwerking tussen de gemeentepolitie van Terneu zen en de groep Midden-Zeeuwsch- Vlaanderen. Hack, fervent voorstander van innige samenwerking tussen Rijkspolitie en gemeentepolitie: „Er is nu een betere samenwerking mogelijk dan in de oude verdeelde situatie". Zor gen had Hack wel om de mankracht die naar zijn zin onvoldoende blijft. Ook als de groep op volle sterkte, 29 man, is. „De werkdruk in dit gebied, dat geografisch gescheiden is door het Kanaal van Gent naar Terneuzen, vraagt om een sterkte van 31 man", al dus Hack. Tot groepscommandant van de nieuwe rijkspolitiegroep is benoemd adjudant J. van de Walle. Hij toonde zich een blij man dat de fusie eindelijk een feit is, omdat daardoor de onrust die onder het personeel heerste is weg genomen. Hijzelf verwacht bij de dage lijkse planning van de werkzaamheden grote voordelen van de fusie te onder vinden. „Je kunt in de praktijk bij de dagelijkse planning veel flexibeler zijn. Je hebt meer mensen om je heen". En ook hij zag een 'verhoging' van de effeciency. Van een onzer verslaggevers HULST - Er is binnen de Hul ster gemeenteraad verrassend veel weerstand tegen de plan nen voor de Hulster binnen stad. Dat bleek tijdens de verga dering van de financiële com missie, waarin W. de Brouwer (Gemeenschappelijke Belan gen) en H. Vercauteren de stadsvernieuwing te groots van opzet vonden. Vercauteren stelde dat in het programma stad- en dorpsvernieuwing vooral de kern Hulst aan zijn trekken komt. Volgens hem is uit de inspraak gebleken dat de in woners minder vragen dan wat er nu op tafel ligt. Het kan naar zijn mening veel minder. Vercauteren vindt het dan ook geen goede zaak dat B en W de realisering van het plan Ha venfort willen 'doordrukken'. Door de grootschalige aanpak worden volgens hem de kleine dingen uit het oog verloren. „De kleine kernen komen niet meer aan hun trekken en ver pauperen. De leefbaarheid van deze kernen komt in ge vaar". Ook De Brouwer bleek de plannen te groots te vinden. Hij vindt het niet juist dat B en W de riolering er als argu ment bijhalen dat er voor de kleine kernen best wel wat ge daan wordt. Riolering heeft volgens hen weinig met dorps vernieuwing te maken. Ook hij is bang voor een verpaupe ring van de dorpen. De uitspraken zijn bij B en W toch wat vreemd over geko men. Immers, toen de plannen tijdens een informele raads vergadering werden gepre senteerd, liet niemand een af keurend geluid horen. Ze be strijden de opmerking van Vercauterenover de inspraak. „Nagenoeg alle insprekers hebben zich positief uitgelaten over het plan Havenfort. Dit geldt zowel voor de indivi duele insprekers als voor de plaatselijke belangengroepe ringen en de diverse rijks- en provinciale instanties". Dat er verschillende ge dachten zijn over de volgorde van aanpak is een andere zaak. B en W wijzen erop dat de raad zelf het terrein van Ravels heeft gekocht ten be hoeve van parkeervoorzienin gen. Bovendien zijn parkeer- plekjes ook opgenomen in het bestemmingsplan Absdaalse- weg. „Op die punten biedt het Havenfort dus niets nieuws". Ook B en W weten dat het nog wel even kan duren voor dat de plannen gerealiseerd kunnen worden. Maar om met succes een beroep te kunnen doen op subsidiemogelijkhe den, moeten er wel panklare plannen liggen. De prioriteit wordt in de stads- en dorps vernieuwing op de binnenstad gelegd, omdat die een belang rijk economische draagvlak is voor de gemeente. B en W houden de raad voor dat ook die beleidskeuze niet nieuw is. Immers, die heeft de raad al gemaakt bij de vaststelling van het vorige meerjarenplan. Het college bestrijdt de op merking dat riolering niets met de dorpsvernieuwing in de kernen te maken heeft. „De opmerking die daarover ge maakt is, is volkomen onte recht. Met name wanneer we bezien welke enorme bedra gen daarmee gemoeid waren en zijn". Heel wat positiever gelui den waren er te horen in de commissie openbare werken. P. Blommaert (CDA) G. Naes- sens (Gemeentebelangen) en A. Houben (WD) spraken van een goed plan. Mevrouw A. van Wees meende wel dat het fiets- en voetgangersverkeer te weinig aandacht krijgt. Voor P. Stevens (Gemeen schappelijke Belangen) heeft de aanleg van een fietspad Hulst-Koewacht de hoogste prioriteit. En wat het parkeren betreft is hij van mening dat het beter zou zijn een stuk buitenvest langs de Van dei Maelstedeweg te dempen en te benutten als parkeerterrein. Van een onzer verslaggevers HULST - Een te krappe exploitatievergoeding kan geen excuus zijn voor het onvoldoende onderhoud aan het dak van de voormalige kleuterschool te Sint-Jan steen. Burgemeester en wethou ders van Hulst zeggen dat in een reactie op opmerkingen van raadslid W. de Brouwer tijdens de vergadering van de financiële commissie. De Brouwer beweerde dat de vergoedingen voor de scho len in Hulst steeds krap beme ten zijn geweest, waardoor het onderhoud aan de gebouwen in de knel is gekomen. Vooral bij de kleinere scholen. Maar B en W wassen hun handen in onschuld. Ze voeren aan dat tot 1 augustus 1985 de minister van onderwijs jaar lijks de bedragen heeft vast gesteld om de exploitatie van de kleuterschool te bekostigen. Van de mogelijkheid om aan de minister een hogere ver goeding te vragen, heeft het schoolbestuur nooit gebruik gemaakt. Zoals bekend draait het al lemaal rond het dak van de voormalige kleuterschool, die inmiddels een dependance is van de basisschool. De bedek king is versleten, maar omdat die nog geen 25 jaar oud is, willen B en W er geen cent in stoppen. Ze vinden dat de hui dige gebreken een gevolg zijn van onvoldoende onderhoud. Een tussenoplossing van De Brouwer, om de zaak voor een vijftien a twintig mille op te lappen, ziet het college nog niet zitten. Immers, dat veran dert niets aan het ingenomen standpunt. De problemen zou den uit de wereld zijn, als de basisschool aan de Wilhelmi- nastraat kon worden uitge breid. Daarvoor moet die uit breiding wel worden geplaatst op het zogenaamde huisves tingsoverzicht, dat de gemeen teraad voor 1 oktober moet vaststellen. Een verzoek van het school bestuur moet dan wel voor 1 april op het stadhuis worden gedeponeerd. B en W zeggen dat ze het schoolbestuur daar uitdrukkelijk op hebben ge wezen. Tot nu toe is er vanuit Sint-Jansteen echter nog geen post in de bus gevallen. MIDDELBURG (ANP) - De Duitse rederij Scetouristik in Hamburg moet het passa giersschip 'Poseidon' terug brengen naar Vlissingen, zo dat het weer in de vaart kan worden genomen als toeristi sche attractie. Deze eis hebben de Neder landse rederijen Shipping Compagnie en Trithon Line CV maandag in kort geding voorgelegd aan de president van de rechtbank in Middel burg. Het schip werd indertijd door de Duitse rederij aan Shipping Compagnie Trithon Line CV verhuurd. Het voer als toeristische attractie tus sen de havens van Vlissingen en het Belgische Zeebrugge en vice-versa. Vorig jaar juni za gen de Duitsers het niet meer zitten en gelastten de kapitein terug te keren naar Hamburg. Dat wordt door de eisende partijen gezien als contract breuk. Behalve de eis het pas sagiersschip weer in exploita tie te mogen nemen hebben zij ook een eis tot schadevergoe ding in petto, aldus de raads man van de eisende partijen, mr. J. Boogaard. De rechtbank zal op maandag 6 april vonnis wijzen. Van een onzer verslaggevers THOLEN - Twee jongens heb ben het afgelopen weekeinde twee ruiten van het politiebu reau in Tholen ingegooid. Hiermee gaven ze uiting aan hun woede over een bekeu ring, die een van hen net tevo ren in St. Annaland had ge kregen voor het urineren op de openbare weg. Dat laatste gebeurde in het uitgaanscentrum van St. An naland. Nadat hij een bon had gekregen, stapte de jongeman, afkomstig uit St. Philipsland, samen met drie andere jon gens in de auto en reed naar het politiebureau in Tholen. Daar werden door twee jon gens met bakstenen de twee ruiten uit de deur van het bu reau gegooid. Op dat moment was het bureau niet bezet. Eten getuige nam het kenteken van de auto op en belde de politie. De daders werden vrij snel daarna aangehouden. Schieting - In zaal Benelux wordt woensdag 25 maart een bejaardenschieting gehouden, aanvang 14.30 uur, Kaarting - In gemeenschaps huis Malpertuus werd een kaarting gehouden voor be jaarden en gehandicapten waaraan 49 personen deelna men. Uitslag: 1. L. de Vos, 2. F. Piessens, 3. P. de Nijs, 4. C. de Burger-van der Ha, 5. B. van den Bosch. Stand kampioen schap heren: 1. J. van de Hen- de, 2. L. de Vos, 4. J. Govaert. Dames: 1. M. de Vos-Govaert, 2. P. Bracke-Vermeulen. Kaarting - De Bond voor Ouderen hield een kaarting in het gemeenschapshuis. Hier aan namen 38 personen deel. Uitslag: 1. J. Boon, 2. A. Ver dunnen, beiden Graauw; 3. A. Burm, Nieuw-Namen; 4. B. van de Bos, Axel; 5. E. Kouy- zer, Graauw. De volgende kaarting voor de competitie is donderdag 26 maart, aanvang 13.30 uur. Kaarting - In zaal 't Jagers huis werd een kaarting gehou den waaraan 57 personen deelnamen. Uitslag: 1. P. van Goethem, Walsoorden; 2. F. de Beer, Axel; 3. G. de Schepper, 4. mevrouw Reyers, beiden Terneuzen; 5. Th. Neve, Kloos terzande. Kaarting - In zaal W. Blom maert werd ene kaarting ge houden waaraan 20 personen deelnamen. Uitslag: 1. F. Pies sens, Clinge; 2. mevrouw Hau- lez, 3. mevrouw Jonkers, 4. P. Haulez, 5. mevrouw Peters, al len Hulst. Gaaibolling - In zaal De Lam soren werd een gaaibolling ge houden waaraan 22 personen deelnamen. Uitslag: hoge vo gel: L. den Breejen, Lams waarde; linker zijvogel: J. van Dorsselaar, St-Jansteen; rechter zijvogel: P. Ivens, Os senisse; grootste aantal (8): E. Waterschoot, Lamswaarde. Kaarting - De Verenigde Kaarters hield in zaal Marjo een kaarting. Uitslag: 1. A. Thielemen-J. Vermeerssen, 2. L. van Roeyen-R. Verbist, 3. F. Blommaert-A. Adriaensens. Gaaibolling In zaal Hof ter Nesse werd door De Dwarslig gers een gaaibolling gehouden waaraan 27 personen deelna men. Uitslag: hoge vogel: F. Valkx; linker zijvogels: J. Re- mijn en P. de Kever; rechter zijvogel: verloot; grootste aan tal (5): A. Rottier, P. Pinhas- hick en P. de Waal, allen Osse nisse; J. Sponselee en me vrouw Sponselee, Klooster zande. Kaarting - In zaal Hof ter Nesse werd een kaarting ge houden door De Dwarsliggers waaraan 38 personen deelna men. Uitslag bieden: 1. P. Ne ve, Kloosterande; 2. A. Rottier, Ossenisse; 3. P. Warrens, Hulst; 4. mevrouw De Waal- Kint, Kloosterzande; 5. Th. de Rijk, Kuitaart. Jokeren; 1. me vrouw Van Heese-Reyns, Os senisse; 2. mevrouw Assel- man-Mahu, Kloosterzande; 3. mevrouw De Kort-Reyns, Os senisse. markten AMSTERDAM, 23 maart - In Bintje 35-50mm oogst 1986 werd 1 contract verhandeld voor levering april tegen ƒ9,70 per 100 kg. De stemming was kalm. In Bintje 50mm oogst 1986 wer den 2 contracten verhandeld voor levering maart bij een prijs van ƒ13,50 per 100 kg, 147 contracten le vering april tegen ƒ30,30 tot ƒ29,50 en 286 contracten levering mei te gen ƒ33,30 tot ƒ31,80. De stemming was nauwelijks prijshoudend. In Bintje 50mm oogst 1987 wer den 444 contracten verhandeld voor levering april tefen ƒ30,00 tot ƒ29,40. De stemming was prijshou dend. GOES, 23 maart - Radijs bos kl. 2 00 72-77. Winterpeen kl. 1 20 25, 30 17. Uien kl. 2 44 18. Late aardap pelen kl. 100 26,4917.

de Stem | 1987 | | pagina 13