Thialf sluit deuren voor KNSB McEnroe laat Schapers het lachen vergaan Seldenr Negen Ajax-spelers in Oranje-selectie OOGST VOOR TOPPRESTATIES 82.500 GULDEN BESLISSIN PSV bereid te praten met Milan directeur geeft voorkeur aan pure commercie Philippine su< Zege voor Cees van Den Dries bedrijfsvoll COIFFURE HOUSE BREDA VRIJDAG 20 MAART 1987 HEERENVEEN - Thialf-directeur Jaap van der Zwan moest gisteravond diep in zijn geld buidel tasten. PSV gelijk Vertrouwen Uitslagen Ellende Druppel Barsten Karpov neemt rust Drost trekt zich terug uit hockeyselectie nONDERDAG 19 MAART 1 Vierde plaats jeugd 's-Heer Arendskerke Ti H di w in Wij werken alleen met alle bekende merken zoals Wella Indola Schwarzkopf L'oreal Kadus etc, etc. Bisschopshoeve 12 - Brabantplein 5 Ginnekenmarkt 8 Donk 32 - Mgr. Nolensplein 20 ZEIST (ANP) - Niet minder dan negen Ajacleden maken deel uit van de selectie voor het Nederlands elftal, dat vol gende week woensdag (25 maart) In Rotterdam een kwa lificatiewedstrijd voor het Europees kampioenschap speelt tegen Griekenland. Bondscoach Rinus Michels haalde in vergelijking met de oefenwedstrijd van 21 januari in Barcelona tegen Spanje (1- 1) Marco van Basten en John Bosman (beiden toen gebles seerd) terug. Verder maakt Aaron Winter zijn debuut in de A-selectie. Bij de selectie van negentien «now- 00k na lange tijd weer Wim Kieft van AC Torino. PSV-er Jurrie Koolhof, die kort voor het duel met Spanje de nog niet van een blessure herstelde Bosman bij de laatste zestien verving, is niet opnieuw opgeroepen. Michels zal zondagavond de definitieve selectie van zestien spelers bekend maken. De groep komt maandag op het KNVB-centrum in Zeist bij een en trekt dinsdagavond naar Noordwijk om zich daar verder op de wedstrijd voor te bereiden. De voorlopige selectie: Hans van Breukelen, Ruud Gullit, Renê van der Gijp, Gerald Vanenburg en Ronald Koeman (allen PSV), Frank Rijkaard, Ronald Spelbos, Sonny Silooy, Jan Wouters, Arnold Mühren, John Bosman, John van 't Schip, Aaron Winter en Marco van Basten (allen Ajax), Adri van Tig- gelen (Anderlecht), Joop Hiele en Sjaak Troost (Feyenoord), Wilbert Suvrijn (Roda JC) en Wim Kieft (AC Torino). De Griekse selectie voor de kwalificatiewedstrijd van het toernooi om de Europese titel van volgende week woensdag in Rotterdam tegen Nederland arriveert vandaag al op Schip hol. De Grieken, in eigen land geplaagd door onverwacht he vige sneeuwval, hopen zich in de buurt van Rotterdam beter op de wedstrijd te kunnen voorbereiden. Miltos Papapostolou, die al sinds februari 1984 - voor Griekse begrippen vrij lang - in dienst is als bondscoach, heeft achttien spelers geselec teerd. Voor de laatste zeven interlands werkte hij nage noeg met dezelfde groep. Een consistenter en ook succesvol ler beleid in ieder geval dan zijn voorganger Arhontidis. Die werd ontslagen mede doordat hij voor een beperkt aantal wedstrijden liefst 62 spelers "versleet'. De Grieken, die bovenaan staan in groep 5 met zes pun ten uit vier wedstrijden, won nen in januari voor het laatst. Tegen Cyprus werd het 3-1. De Grieken speelden toen in de volgende opstelling: Papado- poulos; Apostolakis, Michos, Manolas en Vamvakoulas; Antoniou, Kofidis (Batsinilas) en Papaioannou (Mitropou- los); Bonovas, Annastopoulos en Zaravakos. Ook in de wed strijden tegen Polen (1-2), Hongarije (2-1) en Cyprus (4-2) vormden deze spelers groten deels de basis. Waarschijnlijk is, dat Papa postolou tegen Nederland zal kiezen voor een versterkt mid denveld en een tweemans- aanval, geleid door Annasto poulos, die met 58 interland wedstrijden de meest ervaren Griekse international is. Mi- tropoulos (44), Michos (40) en Papaioannou (35) volgen hem. De Griekse selectie (tussen haakjes aantal interlands en clubs): doel: Antonis Minou (4, Panathinaikos) en Theologos Papadopoulos (5, AEK); achter: Nikos Vamvakoulas (24, Panathinaikos), Nikos Alavan- tas (28, PAOK), Petros Michos (40, oiympiaKos Piraeus), Stratos Apostolakis (8, Olympiakos Pi raeus), Petros Xanthopoulos (14, Olympiakos Piraeus) en Stellos Manolas (23, AEK); midden: Kos- tas Antoniou (21, Panathinaikos), Giorgos Skartados (11, PAOK), La- kis Papaioannou <35, PAOK), Sa- voas Kofidis (32, Iraklis), Tasos Mi- tropoulos (44, Olympiakos Piraeus) en Andreas Bonovas (4, Olympia kos Piraeus); aanval: Dimitris Za ravakos (26, Panathinaikos), Kos- tas Batsinilas (17, Panathinaikos), Nikos Annastopoulos (58, Olym piakos Piraeus) en Antonis Mani- kas (Panionios). STAND GROEP 5 1. Griekenland4 3 0 1 6 10- 6 2. Nederland3 2 1 0 5 3-0 3. Polen 2 1 1 0 3 2-1 4. Hongarije3 1 0 2 2 2-3 5. Cyprus4 0 0 4 0 2-10 De eerstvolgende wedstrijden: 25 maart Nederland - Grie kenland, 12 april Polen - Cy prus, 29 april Griekenland - Polen en Nederland - Honga rije. Vijf wereldrecords op Thialf Door Rob van Deursen Tijdens de openingsavond van de schaatsrecord- wedstrijden in Heerenveen raakte hij niet minder dan 82.500 gulden 'kwijt', de totaal-premie voor vijf we reldrecords en een Nederlandse toptijd. De Amerikanen Bonnie Blair en Nick Thometz verbe terden beiden de wereldtijden op de 500 meter. Blair kwam op de sprint in de allereerste rit van de avond uit op 39.43. Thometz zette 36.55 neer op het supersnelle ijs onder de over kapping. Beide Amerikanen verbeterden daarmee de tijden van respectievelijk Karin Ka- nia (39.52) en Pavel Pegov (36.57), beide neergezet op Me- deo. Het recordfeest kreeg echter nog meer glans door de beste prestaties ooit van Yvonne Van onze sportredactie EINDHOVEN/VALENCIA - PSV is na aanvankelijk cate gorisch weigeren bereid te praten met AC Milan over de overgang van Ruud Gullit naar de Italiaanse club. Dat verklaarde PSV-manager Kees Ploegsma gisteravond in Valencia, waar PSV een oefenduel speelde zonder zijn spelbepaler. Gullit bleef - in het bezit van een dokters briefje - thuis bij zijn zieke vrouw Yvonne. De uitspraak van Ploegsma zou heel goed verband kunnen houden met het dreigement van AC Milan het bod op Gul lit in te trekken als PSV aan prijsopdrijving blijft doen. De Italiaanse krant Gazetto della Sport maakte gisteren mel ding van dat dreigement, dat een citaat van een bestuurslid van AC Milan betrof. AC Milaan zou bereid zijn in totaal 18 miljoen gulden aan de overname van Gullit te be steden. Ruud Gullit zelf vindt een afkoopsom van 6 7 mil joen gulden al buitensporig hoog. - De arbitrage commissie van de Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond, die zich volgende week vrijdag buigt over de zaak Gullit/PSV, is op één plaats gewijzigd. Na overleg met zijn mede-arbi ters heeft drs. Martin Snoeck zich teruggetrokken als lid van de commissie. Snoeck was door voorzitter prof. mr. N.J.P. Giltay Veth aangezocht. Snoeck nam die stap, nadat duidelijk was geworden dat zijn werkgever binnenkort co- sonsor van PSV wordt. In de commissie wordt Snoeck opgevolgd door mr. O.J.H.M. van Eijndhoven. Het derde lid is A. Aarse. VALENCIA (AFP) - Bij afwe zigheid van Ruud Gullit heeft PSV donderdagavond de oefenwedstrijd tegen Valencia in de Spaanse stad afgesloten met een gelijkspel (2-2). Voor PSV scoorde Koolhof twee keer. van Gennip op de drie kilome ter en niet zo veel later Gerard Kemkers en Leo Visser op die zelfde afstand. De Haarlemse kwam op de 3000 meter tot 4.16.85, waarmee de Oostduitse Karin Kania haar tweede re cord op één avond kwijtraak te. De 7700 toeschouwers gin gen echter helemaal 'uit hun bol' tijdens de race van de he ren over de drie kilometer. In de eerste rit finishte Gerard Kemkers in 3.59.60, waarmee hij de Rus Viktor Sjasjerin als 's werelds officieel snelste (Martsjoek kwam tien jaar ge leden tot 3.56.65, maar die prestatie werd nooit erkend) onttroonde. Het feest duurde voor Kemkers niet zo lang, want Leo Visser had iets meer dan een uur later ook boze plannen. Opgezweept door de eveneens op een record beluste Oostenrijker Michael Had- schieff raasde de Haastrechter naar 3.59.27, opnieuw goed voor een bovenste plaats in de boeken. Leo Visser, ook al wereldre cordhouder op de vijf kilome ter: „Ik wist dat ik niet onder hoefde te doen voor Kemkers. Daarom had ik veel vertrou wen. Misschien zit er morgen (vandaag - red.), als de 5000 meter op het programma staat, nog wel meer in. Ik heb er nu echt weer zin in". En Kemkers, die toch aardig te leurgesteld was dat zijn tijd alsnog werd verbeterd: „Dat had ik niet meer verwacht. Iedereen reed zich stuk op die laatste twee rondjes van mij van 31.1 en 31.2. Dat Visser en eigenlijk ook Hadschieff er nog onder door gingen, houdt in dat die gasten enorm sterk hebben gereden. Ik was ten slotte behoorlijk kapot". Dat er gisteravond hard werd geschaatst, blijkt wel uit het feit dat van de achttien deelnemers op de drie kilome ter, niet minder dan elf schaatsers onder het oude we reldrecord van de Rus Sjasje rin (4.03.22) bleven. Het was gisteren even on duidelijk of de prestatie van Yvonne van Gennip wel er kend kon worden als wereld record. Immers, er namen slechts twee nationaliteiten (Nederland en Italië) deel aan de strijd op de drie kilometer, terwijl de ISU-regels zeggen dat er deelnemers uit drie lan den moeten zijn. Gerd Zim- mermann, voorzitter van de technische commissie van de internationale schaatsbond, bracht uitkomt. „Aan de totale wedstrijd doen zeker drie ver schillende landen mee. Dus ik zie geen problemen", aldus de Westduitse ex-schaatser. Een enorme opluchting voor Van Gennip. „Goh, daar had ik he lemaal geen erg in. Het zou verschrikkelijk zijn geweest als het mis zou gaan. Eerlijk gezegd had ik hier helemaal niet op gerekend. Op een be paald moment ging het zo hard, dat ik moeite had met het neerzetten van mijn schaatsen". Coach Egbert van 't Oever: „Ik heb haar op de 4.18 van Kania weggestuurd. Ik wist dat ze het zou kunnen. Leo Visser (foto links) en het Amerikaanse duo Nick Thometz (links op de rechtse foto) en Bonnie Blair met de bloemen na hun topprestaties. - foto-s anp Van Gennip weet niet half hoe sterk ze wel is". Bonnie Blair was tot tranen toe bewogen na haar succes volle aanval op de sprinttijd van Kania. „Ik ben er dit sei zoen zo vaak dichtbij geweest, dat het een geweldig gevoel is dat het nu eindelijk lukte. En dat terwijl het geen perfecte race van mij was. Ik slipte een paar maal tijdens de laatste honderd meter. Anders was het nog sneller gegaan". Nick Thometz was even verheugd: „Ik was nog bang voor die Fokitsjev. Die heeft 36.52 staan, maar zijn laatste bocht ging gelukkig niet goed". Vanavond staat de duizend meter en vijfduizend meter voor vrouwen en mannen op het programma. De verwach ting is dat opnieuw enkele we reldrecords zullen sneuvelen. DAMES 500 meter: 1. Bonnie Blair (VSt) 39,43 seconden (wereldrecord), 2. Christine Aaftink (Ned) 40,99,3. Ingrid Haringa (Ned) 41,13, 4. Edel-Therese Hoiseth (Noo) 41,20, 5. Marieke Stam (Ned) 41,32, 6. Katie Class (VSt) 41,37, 7. Er- wina Rys-ferens (Pol) 41,47, 8. Yvonne van Gennip (Ned) 41,54, 9. Natalie Grenier (Can) en Els Meyer (Ned) 41,89. 3000 meter: 1. Van Gennip 4.16,85 (wereldrecord), 2. Stam 4.23,06, 3. Pe tra Moolhuizen (Ned) 4.28,62, 4. Elena Belci (Ita) 4.33,99. HEREN 500 meter: 1. Nick Thometz (VSt) 36,55 (wereldrecord), 2. Sergej Fokits jev (Sov) 36,94, 3. Dan Jansen (VSt) 37,26, 4. Jan Ykema (Ned) 37,42 (Ne derlands record), 5. Nikolaj Goeljajev (Sov) 37,51, 6. Eric Henriksen (VSt) 37,53, 7. Bauke Jonkman (Ned) 37,57 (Nederlands juniorenrecord), 8. Geert Kuiper (Ned) 37,65, 9. Eric Flaim (VSt) 37,94,10. Hans Peter Oberhuber (WDl) 38,00, 11. Frode Rönning (Noo) 38,03, 12. Uwe Streb (WDl) 38,09, 13. Mark Mitchell (Vst) 38,22, 14. Claes Bengtsson (Zwe) 38,47, 15. Markus Tröger (WDl) 39,54; Menno Boelsma (Ned) gevallen. 3000 meter: 1. Leo Visser (Ned) 3.59,27 (wereldrecord), 2. Michael Had schieff (Oos) 3.59,42, 3. Gerard Kem kers (Ned) 3.59,60, 4. Geir Karlstad (Noo) 3.59,78, 5. Christian Eminger (Oos) 4.00,05,6. Viktor Sjasjerin (Sov) 4.00,46, 7. Hein Vergeer (Ned) 4.01,21, 8. Henri Kraayenbos (Ned) 4.01,98, 9. Hans Magnusson (Zwe) 4.02,03, 10. Rolf Falk-Larssen (Noo) 4.02,79, 11. Oleg Bozjev (Sov) 4.03,05, 12. Hans- Jörg Baltes (WDl) 4.06,17, 13. Bert Koopmans (Ned) 4.06,47, 14. Eric Flaim (VSt) 4.07,06,15. Claes Bengts son (Zwe) 4.07,28, 16. Bruno Milesi (Ita) 4.08,53, 17. Björn Nyland (Noo) 4.10,48, 18. Tommy Gustafson (Zwe) 4.11,02, 19. Markus Tröger (WDl) 4.12,55. Door Rob van Deursen HEERENVEEN - Zaterdag na afloop van de derde dag van de recordwedstrijden in het overdekte Thialf-ijsstadion van Hee renveen gaan de deuren van de unieke accommodatie definitief op slot voor de Koninklijke Nederlandse Schaatsenrij ders Bond. Directeur Jaap van der Zwan geeft vanaf dat moment louter de voor keur aan puur commerciële activiteiten binnen zijn twee voetbalvelden grote hal. Dat betekent dat er volgend seizoen geen schaatswedstrijden onder auspiciën van de KNSB in Heerenveen zullen kun nen worden gehouden. Dat geldt dus ook voor de marathons. De recordwedstrijden van gisteren, vandaag en van morgen zullen ook geen vervolg krijgen. Tevens is het nog de vraag of de Neder landse kernploegen in de periode van voorbereiding op de Olympische Winter spelen in Calgary onder de overkapping terecht kunnen. „Daar kan ik geen geld aan verdienen", zegt Van der Zwan met nadruk. „Wij hebben van het gemeente bestuur van Heerenveen de opdracht ge kregen dat we zelf onze broek moeten kunnen ophouden. Dus dat we aan het eind van een schaatsseizoen niet met de handen open kunnen gaan staan om door de gemeenschap de tekorten te laten aan vullen. De kernploeg betaalt 115 gulden voor een uur ijs. Vijf of zes man staan er dan op de baan. In datzelfde uur kan ik schoolkinderen uit zes, zeven bussen la ten schaatsen. Dat is wel kassa. Dus de keus lijkt me niet moeilijk. Ik heb nu al een miljoen gulden inkomsten uit het re- creatie-schaatsen, terwijl de wedstrijden van de KNSB eigenlijk alleen maar el lende hebben opgeleverd. En financieel verlies. Het blijft vrij aan de coaches van de kernploegen om hun trainingen te doen tijdens de uren van de ijsverenigin- gen. Als ze alleen met him pupillen op de baan willen, moeten ze veel en veel meer gaan betalen. Wij zijn de enige schaats baan in Nederland die winst moet maken. Daarom kan ik me niet anders opstellen". De bekende druppel die de emmer deed overlopen was het wereldkampioenschap all-round voor heren op 14 en 15 februari en de financiële afwikkeling daarvan. „Als ik van de vice-voorzitter van de KNSB (Dirk van Zanten - red.) hoor dat de bond 800.000 gulden winst heeft ge maakt bij dat evenement - ik weet dat het zelfs meer is - en ik zelf zit met een verlies van 40.000 gulden, dan zijn de ver houdingen toch behoorlijk scheef ge groeid. Probleem is dat wij als baan geen wedstrijden kunnen organiseren. De KNSB heeft wat dat betreft het monopo lie. En daar wens ik niet meer aan mee te werken zo lang daar het geld gepakt wordt". Jaap van der Zwan heeft inmiddels de KNSB laten weten dat zijn organisatie geen belangstelling heeft voor de World Cup-wedstrijd in november voor heren en voor de finale later volgend seizoen van de wereldbeker voor dames. „De re creatie-schaatsers, daar moeten wij het van hebben. En dat houdt inderdaad in dat de KNSB buiten de poorten blijft". Heren-coach Henk Gemser toonde zich gisteravond zeer verrast door het stand punt van Van der Zwan. „Deze record wedstrijden, daar heb ik veel tijd in ge stoken en ik krijg er geen dubbeltje voor. Ik dacht: voor wat hoort wat, maar als het op deze manier moet, zeg ik: laat de zooi barsten. Als het niet anders kan, blijf ik gewoon begin december na de World Cup-wedstrijd in Calgary langer in Ca nada om daar in de Olympische hal te trainen. Ik heb daarvoor toevallig in In zeil contacten gelegd en de mogelijkhe den zijn er". Dames-trainer Egbert van 't Oever raakte niet onder de indruk van het weg vallen van de mogelijkheid om in het Thialf-ijsstadion een deel van de voorbe reiding op de Winterspelen te kunnen af werken. „We gaan met z'n allen begin de cember dus naar Calgary. Daar kunnen we op alle Olympische afstanden testen in de hal, waar later de Spelen worden afgewerkt Dus Heerenveen hebben we eigenlijk niet nodig....". Door Leon Krijnen ROTTERDAM - Het lachen, volgens eigen zeggen behoreuj zijn nieuwe houding, is Michiel Schapers in Rotterdam to dels vergaan. Twee jaar na dato, toen hij in Stockholm met tweemaal 6- 1 werd afgedroogd, kreeg hij gisteren opnieuw geen enkele kans van John McEnroe: 6-4, 6-0. In de derde game liet Scha pers de meest getalenteerde tennisser aller tijden weten dat hij hem een klap voor de al wat kalende kop zou verko pen, als de New Yorker hem nog een keer voor 'verdomde imbeciel' zou uitmaken. Schapers had die waarschu wing beter achterwege kun nen laten, want, of McEnroe nou wel of niet onder de in druk was van het dreigement van zijn bijna twee meter lan ge, en ook nog thuis spelende tegenstander, na die game be perkte hij zich tot tennissen alleen. En zelfs een McEnroe op zijn retour is een Schapers in topvorm altijd nog te veel, zodat het niet bijster lang duurde voordat de eindcijfers op het scorebord stonden. De vier games in de eerste set kon Schapers bovendien alleen nog binnenhalen, omdat hij voor een curieuze strijd wijze had gekozen. McEnroe keek maar even met gefronste wenkbrauwen naar de zacht geslagen ballen van Schapers, pakte ze nog iets vroeger, om het tempo op te voeren, produ ceerde een paar mooie running lobs, waar ook een speler van twee meter niet bij kon en het spelletje was gespeeld. „Ja ik weet niet wat hij nou precies wilde", aldus McEnroe, die tegenwoordig opmerkelijk ontspannen is tijdens de obli gate persconferenties na af loop. „Het zal wel een'tactiek zijn die hij uitgedokterd heeft, maar wat hij er nou mee wilde bereiken...". Ja, we hebben wel wat ge zegd tegen elkaar, maar ik weet niet meer wat. Het irri teerde me dat hij zoveel tijd nam tussen de punten, dertig, veertig seconden. Het is toch al moeilijk voor mij om tegen zulke spelers geconcentreerd te blijven. Dat is niets per soonlijks, maar ik bedoel, ik heb dat allemaal al duizend keer meegemaakt. Ik weet wel, wil ik weer nummer een worden, dan zal ik veel meer van zulke wedstrijden moeten spelen, maar ik mis de echte duels, die tegen Lendl, Wilan- der, die jongens". Schapers, die de service van McEnroe een stuk minder vond dan twee jaar geleden, maar die desondanks de wed strijd verloor via een laatste daverende ace, had wel een verklaring voor zijn vertra gende aanpak. „Hard slaan tegen hem heeft geen zin", zo wist hij nog van zijn eerste onmoeting in Stockholm. „Dan is het net of hij zijn racket niet beweegt en je krijgt de bal twee keer zo hard terug op je schoenen. Daarom had ik besloten om zacht te spelen. En ik geloof dat dat in de eerste set aardig werkte. Als ik wat fitter was geweest, had er misschien iets meer in gezeten dan dat ene breakpoint". Het gebrek aan fitheid lag volgens Schapers in het gege ven dat hij woensdagavond laat nog een dubbel af had moeten werken. En dat lag LINARES (Rtr) - Anatoli Kar pov heeft gisteren een rustdag ingelast voor de schaaktwee kamp tegen zijn Sovjetrussi- sche landgenoot Andrej Soko- lov. Karpov heeft in het duel in Linares na negen partijen de leiding met 5 1/2-3 1/2. Hij heeft uit de resterende vijf partijen twee punten nodig om zeker te zijn uitdager van we reldkampioen Gari Kasparov te worden. De tiende partij staat voor zondag op het pro gramma. DEN HAAG (ANP) - Donald Drost heeft zich teruggetrok ken uit de selectie voor de he- renhockeyploeg. De 25-jarige spits van Kampong kan het drukke trainingsprogramma van Oranje niet meer combi neren met de werkzaamheden op zijn (verzekeringskantoor in Laren. weer aan de Zweedse brij die de organisatie had g te verleiden om alle 4 waarin een Scandinavia het programma stond, nas ochtend en de middag te plaatsen, opdat de 1 woensdagavond mee k(. genieten van de uitschakt X—- van hun favoriete voetbat Malmö. „De toernoodirectie dan toch weer voor de bliekstrekkers en niet mij", aldus Schapers, diet rigens altijd wel wat te zei heeft. Nu viel hij hele» door de mand met de zang over de late wedstriji woensdagavond. Want wie speelde hij met Bloom in die dubbelweda Tegen McEnroe en maatje Fleming, een McEe die bovendien twee uuri voor in de eerste ronde al gen de Rus Tsjesnokovhai speeld. Lariekoek de Schapers kan beter de i jes in de kast laten en paar nieuwe slagen uithalo Wat de financiën bet gaat het Schapers dit jaar delijk voor de wind. nieuwe jaar is nog geen maanden oud, maar, inclt de tien mille die hij in dam in enkel- en dubbel verdiende, heeft hij al zes duizend gulden aan pi geld bij elkaar geslagen. Dat moet toch ook ei ruststellend gegeven zijn een moment dat het e Europese buitentoernooi moet beginnen. De reis- verblijfkosten voor een seizoen zijn immers al bi® UITSLAGEN Herenenkelspel: eerste rondt Forget (Fra) - Eric Jelen (ITO 6-4; tweede ronde: Anders It (Zwe) - Mike Leach (VSt) 7-8( 3-6, 7-6 (7-3), Amos Mansiorli - Emilio Sanchez (Spa) 7-5,6-1, Grabb (VSt) - Libor Pimekffi 4, 4-1, Pimek trok zich tem: een verstuikte enkel, Stefar, berg (Zwe) - Andreas Ma Dubbeltoto 11 a: eerste prijs J winnaar; tweede prijs: 3 v die bruto 1622,80 ontvang® (3 prijs: 84 winnaars, die elk 1 Van onze sportmedewerker AXEL - In het KNVB-za- terdagvoetbal krijgt tweedeklasser Hoek de gradatiekandidaat Bruyse Boys op bezoek. AZVV reist eveneens af naar een formatie in de gevarenzone. In Raamsdonksveer krijgt het Good Luck in een zoge naamd vier puntenduel voor de kiezen. In de derde klas staan onder andere Zaam- slag-Yerseke en WHS-Ter- neuzense Boys op de rol. Hoek moet, als het tenmin ste tot de sub-top wil beho- re ta ec Sl: de ze te H tr w w lir Ireski Van onze sportmedei TERNEUZEN - Philippine blijft g< het vriendschappelijke duel tegen sportpark Oude Vaart in Terneuzen In de eerste helft ging de strijd gelij kwam door Martin van de Bossche o minuut voor rust kwam de stand in melink vanaf veertig meter met een de. Na de hervatting een beter Phili kansen kreeg. Een voorzet van Pete na de hervatting door Danny Elve Philippine-doelpunt. Toch kwam T< kwartier in de tweede helft langszi werd door Roy Scheele afgestraft. M ter met een van richting veranderd s punt: 2-3. Van onze sportmedewerker KAPELLE - Cees van den Dries is winnaar geworden van de derde trainingsrit die de Stichting Trimbelangen Midden-Zeeland hield in de omgeving van Kapelle. Van den Dries toonde zich de snelste van een kopgroep, die uit vijftien renners bestond. Uitslag: 1. C. van den Dries, Ove- ande; 2. J. van 't Westeinde, 's- leerenhoek; 3. R. Meijer, Putte; 4. 0 i -■ Mottet, Hansweert; 5. W. Hoon- (WD1) 6-0, 6-0, Jonas B. Sve» iert, Heinkenszand; 6. F. van de (Zwe) - Broderick Dyke(A»il Befge, Krabbendijke; 7. K. Schrij- 6-0, John McEnroe (VSt) - Mi Kapelle; 8. A. Tramper, Goes; Schapers (Ned) 6-4, 6-0,1 J- Smet, Nisse; 10. D. van Vliet, Hooper (VSt) - Joakim Ne: fapelle. (Zwe) 6-4,6-4, Miloslav Meal - Guy Forget (Fra) 7-5,7-5. Herendubbelspel: eerste Miloslav Mecir/Tomas SmidIJ Darren Cahill/Broderick 3 (Aus) 3-6, 3-6, 6-4; tweeden John McEnroe/Peter Flï (VSt) - Gilad Bloom/Michielï pers (Isr/Ned) 6-4,6-4. Programma voor vandaag:» 13.00 uur: kwartfinales h«J kelspel: Jonas B. Svensson (p Guy Forget (Fra), Chip Hj (VSt) - Jim Grabb (VSt); dig spel: Forget/ KQasek - Mecir/S3 ontvangen. Cijferspel 11 en 11 a: zes cijfefpj geen winnaar; vijf cijfers winnaars; vier cijfers goed: 21 naars; drie cijfers goed: naars; twee cijfers goed: 1 naars; vaste prijzen. VOETBAL Engelse competitie: Liveip| Queens Park Rangers 2-1. Belgische competitie: CharleW' j Luik 3-0. I AS ROMA - ARGENTINIË,!i-''.l 15. Tapia 0-1, 32. Boniek 1-1. f niek 2-1. Scheidsrechter: (Ita). Toeschouwers: 20.000. squash EK in Wenen uitslagen dames nederland - belgië 3*1 bette Hoogendoorn - Noel Tra* j 9-0, 9-0, Marjolein Houtsrn2 bara Vuylsteke 9-4, 9-0,9-2,J» Remijnse - Maria Conard 9 2. kwartfinales^ west-duitsland land 2-1. Holbe - Ho< 7-9, 5-9, 9-2, 5-9, Hammers Houtsma 9-6,3-9,1-9,9-3,llHj, gen - Remeijnse 8-7,6-9,9-v J Engeland - Wales 3-0, fljj jl Noorwegen 3-0, Ierland - Sp^ F heren 1 nederland - deneu-- 0. Eric van der Pluim - Tim*1 j 9-2, 9-4, 9-3, Hans Frieling Joel 9-7,9-4,9-5, Raymond St" I Finn Makalainin 9-5, 9-3, ,1 chael Vertogen - Peter Gyd®*1 9-4, Ronald Cune - Dane C 9-2,9-0,9-8. rPfi KWARTFINALE®.^ Engeland - Wales 4-1, We» land - Ierland 4-1, Zweden-1 rijk 5-0. BILJARTEN GP-toernooi in biljard Maasoewver in Rotterdam jjm Uitslagen halve finales: tffl wenburg (Den Haag) -GJSf bers (Den Haag) 50-34 (w 3p Ron Schumann ((^peUea/ Piet de Jong (Hendrik Ido 50-33 (40). Van onze sportmedeiverker 'S-HEER ARENDSKERKE - Het jeugdteam van de voet balvereniging 's-Heer Arends kerke leverde de beste Zeeuwse prestatie tijdens de districtsfinale spelregelwed- strijden Zuid 1, die in Rijke- voort werden gehouden. Het team van 's-Heer Arends kerke, bestaande uit Peter Eversdijk, Richard de Jager, Paul Verwei en Wiebe Wijga, "eikte naar een vierde plaats. Er waren in totaal veertien deelnemende clubs. Van de vier regio-kampioenen uit Zeeland klasseerde SV Duive- «nd zich voorts als achtste; tioek werd twaalfde en Wal- ™eren eindigde als laatste. Het team van 's-Heer Arends kerke ontving uit handen van ™- Nagelkerke, bestuurslid an de KNVB afdeling Zee land, een fraaie beker. MIE vere Midi zone pioe ban, chei Dez, den delb doei het eers mer D men ON1 moy ALT OKJ E. H B. V 0.63/ wed den, 0.62' Lev R van J.P ben dori Vai TEI terr Koe uit op i klas We; mai circ ter Sw, fini pla: Van onze sportmedewerker JERNEUZEN In de eerste klas e*■^.er?euzense bedrijfsvolleyba Petitie is het Zeldenrust niet gelu «alt toe te roepen aan de opmai Neckermann. ^tegendeel zelfs. Het lerarei tartte al zonder de geblesseerd ötatujev. Of het meespelen van hui? eni6e invloed op de uitslf nebben gehad, valt nog te betwi; et tempo van Neckermann la; oger dan dat van Zeldenrust nuisterse team maakte een zeer rn Hob Stompff kon voor Zi ust nogal eens scoren, maar de o h=w! lers kwamen vrijwel niet hak: 0-3 (6-15, 9-15,6-15). u e definitieve beslissing zal de wedstrijd Neckerr sriBöiUi? over drie weken won sw. n 'toPPer' waarvan de tenaren bepaald niet wakken h ggen. Een grillig spelende

de Stem | 1987 | | pagina 6