NDEN ICE Indianen dreigen Winterspelen te verstoren EINDZEGE EN WINST IN TIJDRIT VOOR DEEN Wijziging bij bekerstrijd en competitie I I- HULST MCEnroe: 'Nog geen sprake van vorm' 'Olympische Spelen zijn voor amateurs' VOLLEYBAL Hollink in bestuur Heracles [RTENTIE IUWBARE 'O ZOEKT! Italiaan uitdager Blanchard 1 PONDERDAG 19 MAART 1987 IPE PRIJZEN Tel. 01140-13524 I. montage -i- balanceren 90.- 01176-1433 Tirreno-Adriatico Van Vliet merkt mogelijkheden als tij dr ij der Mercedes Komen en gaan JOHN MCENROE: Damesselectie voor met veel speelsters HGC en Amsterdam Remise in tweekamp i iiii T19 PAGINA SPORT 2 Korting 700.- 1500.- 750.- 1000.- 1000.- 700.- 1000.- 1000.- 600.- 1500.- 500.- I radio ürd lieve uitvoering p, zilver metallic 13.050.- 14.250.- 10.500.- 11.500.- 12.750.- 14.450.- 14.250.- 7.700.- 6.950.- 8.550.- 13.250.- 10.150.- 23.950.- 18.250.- 11.250.- 11.450.- 12.950.- 11.950.- 8.850.- 3.950.- 1313/ 1381/ 1 229/ J167/ 1 205/ blf1294/ 1307/ 1248/ CALGARY (DPA) - De Olympische Winterspelen in Calgary lijken on der een weinig gelukkig gesternte te ,jjn geboren. Na de fraude-affaire get de verkoop van kaartjes naar je Verenigde Staten volgde het ver- nek van een aantal hoge medewer kers. dat culmineerde in het ontslag f>n He to Barrington, organisator van de heren-alpine wedstrijden bij je Winterspelen. Dinsdag werd het organisatie-co mité (OCO) geconfronteerd met een dreigement van een Indianen-stam. Hoofdman Bernhard Ominayak van de Lubicons heeft de Canadese regering laten weten tijdens de spe len de aandacht van de wereld te willen trekken met allerlei protest acties. Spectaculairste onderdeel van de reeks van acties moet een blokkade worden van de fakkel tocht In de estafette door Canada komen de fakkeldragers ook door het reservaat van de Lubicons. Ominayak wil met zijn acties de regering zover krijgen, dat het ge bied, waarin zijn volk mag wonen, wordt uitgebreid met 250 vierkante kilometer. De burgemeester van Calgary, Ralph Klein, heeft al zijn bezorgdheid geuit over de acties van de Lubicons. Hij vreest dat het imago van zijn stad er ernstig onder zal lijden. Na overleg met Omi nayak en de hoofdmannen van de Sarcee- en Zwartvoet-indianen verklaarde Klein dat alleen de drei ging van acties al het internationale aanzien van Calgary heeft geschon den. Het eerste resultaat van de drei gementen van de Lubicons zou al zichtbaar zijn. Zeventien musea. verdeeld over de hele wereld, heb ben de tentoonstelling 'The spirit of Sings', die verschillende Indiaanse kunsten laat zien, geweerd uit hun ruimten. Door de mogelijkheid van acties en geuite dreigementen, heeft Klein de Canadese regering ver zocht de onderhandelingen met de Lubicons over een uitbreiding van het reservaat te heropenen en de strijdbijl na 47 jaar papieren oorlog te begraven. Het Olympische Comité heeft zich tot nu toe buiten de hele affaire ge houden. „We zijn een neutraal co mité en dat willen we graag blij ven", steldde voorlichter Terry Ste ward. „Wij kunnen de regering moeilijk opdragen het land aan de Lubicons te schenken". Ominayak is intussen druk bezig meer mensen achter zijn actieplan nen te krijgen. De gesprekken met de eveneens in de omgeving van Calgary levende Sarcee- en Zwart voet-indianen over hulp bij de ac ties hebben nog geen definitief "ja' opgeleverd. De hoofdman van de Lubicons geeft de strijd echter nog lang niet op. Strijdvaardig laat hij weten: „Wacht maar, er gaat nog meer gebeuren". Dolf Sörensen nieuw fenomeen SAN BENEDETTO DEL TRONTO - Wie de voorbije dagen zei te geloven in de kansen van Teun van Vliet op de eindoverwinning in de Tirreno-Adriatico werd recht in het gezicht uitgelachen. Maar wie over Rolf Sörensen had durven spreken, was beslist voor gek versleten. Toch werd gistermid dag in de sjieke Italiaanse badplaats San Benedetto delTronto de jonge en volkomen onbekende Deen uit deformatie van Piero Bini als winnaar gehuldigd van de rittenkoers van organisator Franco Mealli. Sörensen reed op de winde- -ge boulevard langs de lAdriatische kust evenwel niet illeen Van Vliet uit de leiders trui, hij liet zich gisteren bo vendien gelden als een nieuw fenomeen in het tijdrijden. Met groot machtsvertoon won hij de afsluitende rit tegen de klok over 14.650 meter, ruim voor erkende specialisten als Francesco Moser en Toni Ro- minger, de twee ploeggenoten, [die als de grootste kansheb- tars voor eindzege werden ge tipt Zij moesten, evenals Van Vliet, echter genoegen nemen met een ereplaats in de zeven daagse wedstrijd over 1015 ki lometer, die werd beslist in honderdsten van een seconde. door Jacques Eestermans Onderuit De ontknoping was des te ver- I rassender, omdat Sörensen in I de laatste kilometer van de I tijdrit onderuit gleed in een I bocht „Er lag zand op de weg I en voor ik er erg in had, lag ik van mijn fiets", verklaarde de winnaar met een van pijn ver- I trokken gezicht „Ik wist van I mijn vader, die langs het par koers stond, dat ik op dat mo- I ment sneller was dan alle an deren, maar ik gaf me meteen I geen enkele kans meer. Die val tte me ten minste vijftien I seconden. Ik was zelf mis- schien nog wel het meest ver- 1, toen ik later hoorde dat I ik toch had gewonnen. Ik durfde het eerst niet eens te >ven met die minieme ver- schillen". De tweedejaars prof uit Kelsingör, die overigens al I vier jaar in Italië verblijft, viel dealgelopen week in de Tirre- I no-Adriatico op door zijn I goede rijden, maar niettemin onk niemand veel aan dacht aan de 21-jarige Sören sen. De zoon van een succes- I wlle Deense amateur, zijn va- nam in 1960 deel aan de Olympische Spelen in Rome, was daar niet rouwig om. Ver van alle drukte kon hij zich in rust voorbereiden op de en die volgden. Het bleek I «n weldaad voor hem, hoewel hij nooit van zo'n succes had durven dromen. „Ik voelde me sterk en hoopte er op mijn Plaats bij de eerste vijf vast te kunnen houden of mogelijk jog een plaatsje te stijgen. Maar dit, nee". 1 stuk verderop verbeet I ,eun van Vliet zijn teleurstel- I ung. De Westlander, die een trlf- <^oen voorbeeldige hjdrit had gereden, maar dui kelde naar de vierde plaats in je algemene rangschikking, had het even moeilijk, on- "aaks de rotsvaste overtui- I iWg dat zijn nederlaag al bij voorbaat vaststond. „Ik had er Jï °P ingesteld, maar nu i* Sering het verschil 1)1 feite is, doet me dat toch rer- °P een speciale fiets had mogelijk minder seconden m ren en gewonnen. Er moet er nu maar eentje voor ™J gebouwd worden". P® in Baarle-Hertog woon- t» pro^ was 'n de laatste ee kilometer de man met de j "hmer tegen gekomen. „Daar- haaide ik naar mijn ge- optimaal. Maar op dat i krl u stuk' met de wind op •u?' ..d ik af en toe het gevoel n °Sen "it hun kassen i tik van de inspanning. Ik I g!rJ,etterUik alles "it de kast Men, op hoop van zegen. I i enige troost is dat ik me- deze nederlaag niet hoef te "wwyten". van Vliet mocht uit- Va. ,t°ch met een kater ik'5 J stappen na zijn ^kagde missie in de Tir- I vjj. Adriatico (een ritzege en I hii in de leiderstrui), ook de zonnige zijde van de zaak. „Ik heb gemerkt dat ik redelijk uit de voeten kan in een tijdrit als het moet. Tot nu toe had ik me er nooit zo mee bezig gehouden om de simpele reden dat mijn klasse ring er nooit aanleiding toe gaf. Nu weet ik dat ik ook koersen als deze kan gaan winnen in de nabije toekomst. Dat geeft zelfvertrouwen". Zaterdag in Milaan-San Re- mo, de eerste grote klassieker van het wegseizoen, die hij twee jaar geleden op schle mielige wijze verloor aan Hennie Kuiper, mag Teun van Vliet opnieuw in de voorste gelederen worden verwacht. „Met deze vorm moet het mo- gelijk zijn me weer in de kij ker te rijden. En geloof maar dat ik niet zal nalaten er voor de volle honderd procent in te vliegen. Post heeft me al een Mercedes in het vooruitzicht gesteld als ik zaterdag win. Het lijkt me wel een fijne auto....". Uitslag zesde etappe, tijdrit: 1. Rolf Sörensen (Den) 19.00 minuten, 2. Czeslaw Lang (Pol) op 1 seconde, 3. Roberto Visentini (Ita) op 0.08, 4. Giuseppe Calcaterra (Ita) op 0.10,5. Francesco Moser (Ita) op 0.11, 6. Maurizio Colombo (Ita) z.t, 7. Rolf Gölz (WD1) op 0.12,8. Tony Romin- ger (Zwi) z.t, 9. Jesper Worre (Den) op 0.14,10. Guido Winterberg (Zwi) op 0.15,11. Eric Vanderaerden (Bel) op 0.21, 12. Dag-Erik Pedersen (Noo) op 0.26, 13. Giuseppe Petito (Ita) z.t, 14. Peter Stevenhaagen (Ned) op 0.27, 15. Brian Sörensen (Den) op 0.30, 16. Jean-Marie Gré- zet (Zwi) op 0.36,17. Dag-Otto Lau- ritzen (Noo) op 0.37,18. Alessandro Paganessi (Ita) op 0.38, 19. Teun van Vliet (Ned) op 0.40, 20. Daniele Caroli (Ita) op 0.41,25. Phil Ander son (Aus) op 0.56, 26. Maarten Du- crot (Ned) op 0.58, 27. John Talen (Ned) op 0.59, 28. Twan Poels (Ned) op 1.06, 31. Nico Verhoeven (Ned) op 1.10, 32. Steven Rooks (Ned) z.t, 40. Ludo Peeters (Bel) op 1.24, 51. Hennie Kuiper (Ned) op 1.44, 53. Marc van Oreouw (Ned) op 1.49,55. Stefan Mutter (Zwi) op 1.53, 56. Henk Boeve (Ned) z.t, 60. Jean- Paul van Poppel (Ned) op 1.59, 61. René Beuker (Ned) z.t, 66. Ludo de Keulenaer (Bel) op 2.11, 73. Guy Nulens (Bel) op 2.18, 76. Jan Sie- mons (Ned) 2.19, 87. Johan van de Velde (Nedj op 2.37,89. Jac van der Poel (Ned) op 2.42, 98. Moreno Ar- gentin (Ita) op 2.55, 100. Peter Hoondert (Ned) op 2.59, 103. Theo de Rooy (Ned) op 3.07, 112. Alan Peiper (Aus) op 3.28,121. en laatste Mauro Longo (Ita) op 4.46. Niet gestart: Adri van Houwelin- gen (Ned). Eindklassement: 1. Rolf Sörensen 25 uur 22 minuten en 21 seconden, 2. Giuseppe Calca terra op 5 secon den, 3. Rominger op 0.06, 4. Teun van Vliet (Ned) op 0.13,5. Moser op 0.22,6. Worre op 0.28,7. Winterberg z.1,8. Chioccioli op 0.31,9. Petito op 0.36,10. Daniele Caroli (Ita) op 0.49, 11. Brian Sörensen op 0.57, 12. Gianni Bugno (Ita) op 1.00, 13. Al berto Elli (Ita) op 1.41,14. Dag-Otto Lauritzen (Noo) op 2.13, 15. Alfio Vandi (Ita) op 2.25, 20. Argentin op 3.10, 22. Gölz op 3.16, 23. Anderson op 4.00, 24. Rooks op 4.01, 25. Van Oreouw op 4.04,28. Van de Velde op 4.54, 29. Ducrot op.5.23, 33. Kuiper op 7.09,39. Stevenhaagen op 9.13,43. Siemons op 10.05,45. Boeve op 10.50, 48. Poels op 11.39, 53. Mutter op 13.11, 56. Peetere op 14.28, 65. Van deraerden op 18.27, 69. Talen op 19.49, 85. Van der Poel op 29.31, 88. Verhoeven op 30.42, 93. De Keule naer op 32.11, 97. De Rooy op 35.35, 101. Beuker op 36.32, 104. Peiper op 37.36, 108. Van Poppel op 41.18, 111. Nulens op 44.04, 115. Hoondert op 46.25, 121. en laatste Carl Maxon (VSt) op 1.04.01. Teun van Vliet in actie tijdens de afsluitende tijdrit, waarin hij in de laatste paar kilometer de eindzege moest prijsgeven. - FOTO COB VOS Von onze sportredactie ROTTERDAM - Michiel Schapers zal over heel wat hu moristische kwaliteiten moe ten beschikken, wil hij John McEnroe vandaag in de recht streekse confrontatie voor de tweede ronde van het Rotter damse Grand Prix-toernooi een glimlach ontlokken. De Rotterdammer liep in het dub belspel een dijblessure op, maar zag zijn verzoek tot uit stel niet gehonoreerd. De vraag is nog steeds, waarom John McEnroe na ze ven jaar afwezig te zijn ge weest uitgerekend Rotterdam heeft opgenomen in zijn Euro pese trip, die verder bestaat uit een bezoek aan Brussel. Organisator Wim Buitendijk heeft al in een eerder stadium zijn verbazing erover uitge sproken dat het zo gemakke lijk bleek de Amerikaan van huis en haard los te weken, ze ker nu de Amerikaanse pers berichtte dat hij over zes maanden voor de tweede keer vader wordt. De uitleg van McEnroe droeg weinig bij tot enige op heldering. „Zolang het sys teem is zoals het is, heb je nau welijks een keuze om te bepa len waar je wilt spelen. Ik heb al een jaar of acht geleden ge zegd, dat het veel beter zou zijn als de spelers zelf de toer nooien zouden organiseren". McEnroes eigen voorkeur zou zijn uitgegaan naar de wedstrijd om de Davis Cup van de Verenigde Staten tegen Paraguay, waardoor hij in Rotterdam zou hebben ontbro ken. Nu de Amerikanen die wedstrijd hebben verloren (2- 3), kan hij alleen nog helpen de degradatie uit de hoofdgroep te voorkomen. De partij tegen Tsjesnokov - het eerste rechtstreekse tenni- streffen tussen de nummers één van de Verenigde Staten en de Sovjet-Unie - had wei nig om het lijf. McEnroe won met 6-4,6-3, maar toch slaagde de Amerikaan erin de indruk te vestigen dat heel Europa te gen hem samenspande. Lijn rechters en publiek moesten het ontgelden. De oud-Wim- bledonkampioen is nog altijd zoekende naar de macht, de diepte en de pressie, die zijn spel kenmerkten voor hij er een half jaar tussenuit trok. Hij doet dat tegenwoordig in gezelschap van Antonio Pala- fox, de man, die hem twintig jaar geleden op de Fort Wash ington tennisacademie van Long Island de eerste beginse len van het spel leerde. In de jaren dat hij Wimbledon en Flushing Meadow op zijn naam bracht, kon McEnroe een persoonlijke trainer mis sen als overwicht op zijn vliegtuigbagage. Maar nu de jaren gaan tellen, loopt hij braaf zijn rondjes, let hij op zijn gewicht en waagt hij zich zelfs aan de gewichten. „Het is goed de laatste jaren van mijn loopbaan op te trekken met iemand, die ik vertrouw, die me inspireert en erop let dat er geen foutjes in mijn spel slui pen", aldus McEnroe. Schapers was woensdag avond een meer dan normaal geïnteresseerde toeschouwer. Andrei Tsjesnokov zal onge twijfeld als kopman fungeren van het Sovjetrussische Davis Cup-team, dat op bezoek komt, als Nederland de uit wedstrijd in Ierland wint. Op het trage gravel zal hij onge twijfeld heel wat moeilijker te bestrijden zijn dan op de su preme-mat van het sportpa leis. De Rus mist de kracht voor het service-volleyspel. In de vier toernooien, die hij speelde, kwam hij nergens verder dan de tweede ronde. Geen tegenstander om McEn roe te verontrusten. De Ame rikaan is tegenwoordig meer beducht voor de echte serveer kanonnen. Mayotte versloeg hem in de finale van Philadel phia, Johan Kriek was hem te sterk in de derde ronde van Memphis. De rugblessure, die hem uit de Australische kam pioenschappen hield, is inmid dels genezen. „Maar het voelt nog altijd niet zo aan, als ik zou willen", zei McEnroe. „Maar ik heb het gevoel dat de echte vorm nog zal komen. Al was daar vandaag nog geen sprake van". Het was woensdagmiddag tij dens het tennistoernooi in Ahoy' een komen en vooral gaan van Zweden. Een bezoek aan het Europacupduel Ajax - Malmö was een buitenkansje, dat de Scandinaviërs zich niet wilden laten ontnemen. Van daar dat zij allen vroeg in het programma stonden en er eé n zowaar vroegtijdig werd uit geschakeld. Mikael Pernfors maakte bij zijn debuut op Nederlandse banen weinig waar van de hem vooruitgesnelde reputa tie. Daarna deed Marian Vaj- da, een Hongaar die net komt kijken, een manmoedige, maar net niet geslaagde poging ti telhouder Joakim Nyström uit te schakelen. Met de slaap verwekkende finale van vorig jaar in herinnering, was het jammer dat de Oosteuropeaan het er na de 6-0 van de eerste set bij tiet liggen. Van onze sportredactie ROTTERDAM - John McEnroe beschouwt zijn aanstaande wederoptreden in het Amerikaanse Davis Cup-team niet als een opstapje om over een jaar mee te kunnen doen aan de Olympische Spelen van Seoel. „Voor mij zijn de Olympische Spelen typisch iets voor amateurs; een kogelstingeraar of een zwemmer, die zijn hele loopbaan richt op één hoogtepunt. Voor dat ene moment van glorie hebben zij alles opzij gezet. Daar hoort geen betaling bij", aldus McEnroe. Tennis staat bij de Zomerspelen van 1988 voor het eerst sinds meer dan vijftig jaar op het Olympisch programma. De enige voorwaarde, die het IOC (Internationaal Olym pisch Comité) en de ITF (Internationale Tennisfederatie) hebben gesteld, is dat men moet zijn uitgekomen in het Da- vis Cup-team van het land van herkomst. „Uit mijn woor den mag men opmaken dat de kans gering is dat ik straks in Seoel aan het werk ga. Maar helemaal uitgesloten is het op dit moment nog niet". De Zweden waren met hun gedachten kennelijk bij het voetbal. Pernfors ontpopte zich als de meest fervente fan van Malmö. De sterk verame- rikaanste Zweed is afkomstig uit de zuidelijke havenstad en heeft bij de plaatselijke FF de eerste beginselen van het ten nis onder de knie gekregen. De finalist van Parijs had - om het zacht te zeggen - niet zijn allerbeste vorm bewaard voor zijn eerste bezoek aan Nederland. Na de nederlaag met 7-5,4-6,2-6 tegen de Tsje- choslowaak Libor Pimek er kende Pernfors al anderhalve week te worden geplaagd door een schouderblessure, die hem het serveren bemoeilijkt. Maar er was meer dat hem hinderde. Zijn enkel bijvoor beeld. De behandeling daar van kostte hem een waarschu wing. Even later kreeg hij ook nog een scheidsrechterlijke berisping wegens het gooien met zijn racket. Zijn waterige ogen maakten aannemelijk dat hij halver wege de Davis Cup-wedstrijd Italië - Zweden niet helemaal voor de flauwekul werd ver vangen door Anders Jarryd. Daar was een nederlaag tegen Cane aan voorafgegaan. Door dat alles had Pernfors niet veel meer te bieden dan zijn lijfelijke aanwezigheid. Met Edberg, Jarryd, Nyström en Svensson bij de laatste zestien betekent zijn verdwijning nog lang niet het einde van de Zweedse inbreng in Rotter dam. UITSLAGEN Herenenkelspel: eerste ronde: Li bor Pimek (Tsj) - Mikael Pernfors (Zwe) 5-7, 6-4, 6-2, Andere Jarryd (Zwe) - Jan Gunnareson (Zwe) 6-0, 6-2, Joakim Nyström (Zwe) - Ma rian Vajda (Hon) 0-6,6-4,6-3, Bro- derick Dyke (Aus) - Tomas Smid (Tsj) 7-5, 1-6, 6-3, Emilio Sanchez (Spa) - Peter Fleming (VSt) 7-6 (11- 9), 6-3, John McEnroe (VSt) - An drei Tsjesnokov (Sov) 6-4,6-3. Herendubbelspel: eerste ronde: Stefan Edberg/Anders Jarryd (Zwe) - Karei Novacek/Mikael Pernfors (Tsj/Zwe) 6-7 (5-7), 7-6 (7- 3), 6-1. Programma vandaag: vanaf 11.00 uur: herenenkelspel: tweede ron de: Anders Jarryd (Zwe) - Mike Leach (VSt), Emilio Sanchez (Spa) - Amos Mansdorf (Isr), Joakim Nyström (Zwe) - Chip Hooper (VSt), Stefan Edberg (Zwe) - An dreas Maurer (WD1), Jim Grabb (VSt) - Libor Pimek (Tsj), Jonas B. Svensson (Zwe) - Broderick Dyke (Aus); vanaf 19.00 uur: Michiel Schapers (Ned) - John McEnroe (VSt), Guy Forget (Fra) of Eric Je- len (WD1) - Miloslav Mecir (Tsj); herendubbelspel: Edberg/Jarryd - Emerson/Tyson. WOERDEN (ANP) - Voor het seizoen 1987/88 zal zowel de Ne derlandse volleybalcompetitie als de strijd om de nationale be ker worden gewijzigd. Voor de competitie is het een eenmalige zaak, de bekerstrijd zal definitief worden veranderd. In verband met het Olympi sche kwalificatietoernooi, dat eind januari in Nederland plaats vindt, wordt de compe titie in de eredivisie voor het seizoen 1987/88 gesplitst. De wijze waarop is echter nog on zeker. Er liggen bij de KENT, Kommissie Eredivisie en Na tionale Teams, twee oplossin gen ter tafel. De eerste moge lijkheid is de competitie half december af te breken. De pe riode tot het kwalificatietoer nooi, is dan geheel ter beschik king van coach Arie Selinger en zijn selectie. De Amerikaan kan echter weinig enthou siasme opbrengen voor deze oplossing. Hij krijgt daarbij de steun van technisch-coördina- tor Peter Murphy. Het tweetal vindt dat er veel meer tijd moet worden vrijgemaakt voor Oranje in de voorberei ding op het Olympische eve nement. In het alternatief dat ter sprake is gekomen, wordt meer gehoor gegeven aan de wensen van Selinger en Mur phy, maar dat roept weer bij anderen bezwaren op. Er zul len in dat geval door de ver enigingen, waarschijnlijk vier, die spelers leveren aan het na tionale team, voor 25 oktober zes competitieduels moeten worden afgewerkt. Daarvan zijn twee reguliere duels en vier vervroegde wedstrijden. Voor de clubs die geen inter nationals in huis hebben, ver loopt de competitie volgens het normale schema. Na het kwa lificatietoernooi moeten de in ternationals dan twee wed strijden inhalen. Dat idee past meer bij de ideeën van Selin ger en Murphy, maar onder vindt nogal wat weerstand van een aantal eredivisievere nigingen. Zij zien het plan min of meer als een 'aardverschui ving' in de competitie. Voor een wijziging van de strijd om de nationale beker bestaan ook meerdere plan nen. Het eerste, en waar schijnlijk door te voeren, is het splitsen van het toernooi in tweeën: een voor de zestien teams uit de eredivisie, aange vuld met vier nader te bepalen clubs, en een toernooi voor de rest. Daaraan zullen dan ook de winnaars van de districtbe kers deelnemen. De plannen voor de nieuwe opzet zijn naar voren gekomen, omdat de ver schillen tussen de divisies zo groot zijn, dat verrassingen als in het bekertoernooi van de KNVB vrijwel uitgesloten zijn. De eredivisieverenigingen hebben bij de dinsdag gehou- AMSTERDAM (ANP) - Am sterdam en HGC zijn voor naamste leveranciers voor de selectie van het dameshockey team, dat volgende week in Breda en Nieuwerkerk aan den IJssel interlandwedstrij den tegen de Verenigde Staten speelt HGC is met zes speelsters vertegenwoordigd, Amster dam met vijf. Beide wedstrijden dienen ter voorbereiding op het zes- landentoernooi, dat van 5 tot 11 april in de Schotse hoofd stad Edinburgh wordt afge werkt. Het Nederlandse team, dat dit jaar de Europese titel verdedigt en een gooi doet naar de eerste Champions Tr ophy voor dames, speelt in Edinburgh tegen Groot-Brit- tannië, Ierland, Spanje, Zuid- Korea en de Verenigde Staten. De zestien door bondscoach Gijs van Heumen geselecteerden zijn: Helen van der Ben, Carina Benninga (beiden Am sterdam), Carina Bleeker (Groningen), Marjolein Bolhuis-Eijsvogel (Amster dam), Yvonne Buter, Marieke van Doorn, Noor Hols boer (allen HGC), In- grid Jansen (Rotterdam), Marjolein de Leeuw (Amsterdam), Lisanne Lejeune, Aletta van Manen (beiden HGC), Anne- loes Nieuwenhuizen (MOP), Martine Ohr (HDM), Willemijn Schuur (Kampong), Terry Sibbing (Amsterdam) en Laurien Willemse (H(fc). den hoorzitting van de KENT een amendement op dat idee naar voren gebracht. Zij wil len de zestien teams uit de hoogste klassen verdelen over vier poules. De winnaars van die in toernooivorm afge werkte wedstrijden spelen dan in een halve competitie voor de beker. Probleem bij deze opzet is het vinden van ten minste vijf organisatoren, die bereid zijn de kosten te dra gen. Na ampel beraad besloten de verenigingen en de KENT een proef-periode te hanteren tot 1 maart 1988. Lukt het niet verenigingen te vinden die een bekertoernooi willen organi satoren, dan zal er weer ge woon via het afvalsysteem worden gespeeld. ALMELO (ANP) - Marinus Hannink, de nieuwe voorzitter van Heracles, heeft gisteren met de presentatie van zijn nieuwe bestuur voor verras singen gezorgd. Hennie Hollink keert terug bij de Almelose eerste divsie- club. De oud-trainer van on der meer ook FC Twente en de Franse vereniging Tours, maar die nu is afgekeurd voor het vak van oefenmeester, zal zich in het bestuur bezig gaan houden met de technische za ken. LINARES (Rtr) - De negende partij in de tweekamp tussen de Sovjet-schakers Anatoli Karpov en Andrej Sokolov is woensdag in Linares na 75 zet ten in remise geëindigd. De partij was dinsdag na veertig zetten afgebroken. Karpov leidt in de tweekamp met 5 1/2-3 1/2. Er moeten nog drie partijen worden ge speeld. De winnaar van de match speelt tegen titelhouder Gary Kasparov om de wereld titel. DEN HAAG (ANP) - De Euro pese Boks Unie (EBU) heeft de 24-jarige Italiaan Noë Cru- ciani aangewezen als officiële uitdager van Alex Blanchard, de Europese bokskampioen in het halfzwaargewicht. Aanvankelijk zou Blan chard op 4 april in Düsseidorf zijn titel verdedigen tegen de Westduitser Graziano Rocchi- giani. Dat gevecht werd op 18 februari afgelast, omdat de Westduitser bij een ongeval in West-Berlijn een pees in zijn hand had doorgesneden. Hij zou daardoor minimaal drie maanden niet kunnen boksen. De EBU heeft bepaald dat voor het titelgevecht uiterlijk 2 april via onderhandelingen of een beursbieding tot over eenstemming moet zijn geko men. De partij moet voor 3 mei plaats vinden. Henk Ruhting, de manager van Blanchard, verklaarde woensdag pogin gen in het werk te zullen stel len het duel Blanchard - Cru- ciani naar Nederland te halen. De als prof nog ongeslagen Tilburgse zwaargewicht John Emraen bokst 6 april in de Pel- likaan-hal in zijn woonplaats om de vakante Benelux-titel in het zwaargewicht. Emmen komt over tien ronden uit te gen de Luxemburger Mikan Popovics. Ook halfzwaargewicht Pe dro van Raamsdonk bokst in Tilburg. De ongeslagen Am sterdammer komt over acht ronden uit tegen de Fransman Pascal Stroh. UITSLAGEN TAFELTENNIS Nederland - China (heren) In Gorssel Uitslagen: Nederland - China 4-5 - Ma Wenge (Chi) - Paul Haldan (Ned) 21-15, 21-12, Chen Longcan (Chi) - Frank Boute (Ned) 25-23, 21-11, Zhu Hong (Chi) - Henk van Spanje (Ned) 20-22, 17-21, Longcan - Haldan 11-21,20-22, Wenge - Van Spanje 21-23, 21-15, 15-21, Hong - Boute 19-21,21-14,21-16, Longcan - Van Spanje 21-15, 21-12, Hong - Haldan 19-21,18-21, Wenge - Boute 21-17,21-15. VOETBAL Achtste finales Belgische beker: Tongeren - Winterslag 2-6 (0-1 eerste wedstrijd). Loting kwartfinales: KV Mechelen - Beveren, FC Luik - Anderlecht, Waregem - Cerkel Brugge, Win terslag - Waterschei. TENNIS Toernooi Dallas Uitslagen eerste ronde: Manuela Malejeva (Bul) - Hellas ter Riet (Ned) 6-1, 6-1, Lori McNeil (Vst) - Sylvia Hanika (WD1) 6-2, 4-6, 6-2, Chris Evert-Lloyd (VSt) - Kate- rina Malejeva (Bul) 2-6,6-3,6-1.

de Stem | 1987 | | pagina 9