Belgian Blues Night'87 in De Varens in Brugge Lerarenconcert in muziekschool Hulst Avalanche op TV Solotoneel Den Dopper met Alex Wilequet Carmina Burana van Orff in Antwerpen Kees Brusse in Brugge met De Huisbewaarder Requiem van Fauré in kleine bezetting Oersoep van Picavet Versierde paaseieren Nog te zien COMPUTER! )E KRAKER bedt en naar de is kiesstelsel rechtstreeks onderstaande J is en 1 theorieboek Transfiguratie Hulst speelt De Cactusbloem Filmhuis Zuidland Jazz in De Media Roger de Neef leest in Eeklo Uilenspiegel in Brugge Wij betalen niet in St.-Niklaas De Vaart Terneuzen. Foto's van Peter van Wijck. Open: dagelijks 16.30 tot 18.00 uur. Donderdag ook 19-21 uur. Art House Biervliet. Kera miek van Bob Ernsting en zandschilderijen van Rijnhard Schregardus. Tot 31 maart. Open maandag t/m vrijdag 9- 12 uur. Zaterdag 9-12 en 13-16 uur. L/Escaut Terneuzen. Werk uit vaste collectie van Galerie ■L'Esprit Clinge. Galerie Esprit Clinge. Zicht op Zeeland. Overzichtsten toonstelling van Zeeuwse kunst met 16 verschillende kunstenaars. Tot 16 april. Gemeentehuis Hulst Expo sitie van schilderijen en teke ningen van Birgitte Picavet Van 8 tot 23 maart. Openings tijden weekdagen tijdens kan tooruren, zaterdag en zondag van 13.00 tot 18.00 uur. Galerie Trouvaille Terneu zen. Collages van Ruud Mar tens. Tot 31 maart. Open tijdens winkeluren. Kunstuitleen Middelburg. Werk van fotografen Paul den Hollander, Eric van Straaten en Wout Berger. Tot en met 4 april. Ook keramiek van Roel Mollema. Tot en met april. Open: dinsdag t/m zaterdag 13-17 uur. Donderdag 19-21 uur. Zeeuws Kunstenaarscen trum Middelburg. Honderd fo to's van Zeeuwse fotografen. Tot 3 april. De Singel Antwerpen. Drie Belgische architecten met werk van de onlangs overleden architect Mare Dessauvage. Van 12 maart tot 12 april. Dinsdag tot en met zondag van 13.00 tot 18.30 uur. Stedelijk Museum St Niklaas. Tekeningen van Ja mes Ensor. Te zien tot 1 april. DNDERDAG 19 MAART 1987 Hênk Vonhoff Neelio Smit-Kroes BON' i kt Shops in Town winkelier. I pis Minister-President I I I 1 I I I I "SI [sI ISI i iLouwisI |isI I I oesisI I I I Jdingen beoordelen De formu- Lerd bij een Best Shops in I Irt 1987. De uitslag wordt be- Shopsin Townop30apriM987. pt worden gecorrespondeerd theoriecursus in de of op de Honda foon i-Telefoon 01150-18191 Eindredactie: Emile Calon en Joep Trommelen. LERAREN HEBBEN de taak un pupillen te onder richten. Muziekleerkrachten wijzen hun leerlingen niet alleen op het belang van de muziek, zij verzorgen ook af en toe een concert, zodat de leergierigen een indruk krijgen van wat men door veel studie en hard werken kan bereiken. EEN TANDARTS met een goede praktijk geniet van het I leven. Hij heeft een mooie jonge vriendin en een getrou we, maar 'stekelige' secreta resse, Hij wil zijn vriendin niet kwijt, maar houdt er van om de bloemetjes buiten te zetten. Hij geniet van het vrijgezellenbestaan en ver zint daarom een smoes. Dan beginnen de moeilijkheden. Hij vraagt en krij gt de mede- werking van zijn secretares se, maar dat het pad over doornen gaat zal de jonge man aan den lijve ondervin den. Het blijspel De Cactus- bloem van Barillet Gredy is een sprankelend stuk dat door de amateurtoneelgroep De Camere van Rhetorica de Transfiguratie uit Hulst wordt gespeeld zaterdag 21 en zondag 22 maart in Den Dullaert. De regie is in han den van Wies de Maat-Kas en Yvonne Vermandei voert haar 25-jarige loopbaan als toneelspeelster met de ver tolking van de cactusachtige secretaresse. Aanvang van beide voor- I stellingen 20.00 uur. Toegang J7,50, kinderen tot 13 jaar ƒ5,-. MANNER VAN Doris Dör- rie draait vanavond in Filmhuis Zuidland te Ter neuzen. In de hoofdrollen zijn onder andere Heiner Lauterbach, UIrike Krimer en Janna Marangosof t. In Manner ontdekt een art-directeur van een recla mebureau een zuigplek in de nek van zijn vrouw. Ze be driegt hem met een jonge te kenaar, die geen rode cent heeft maar wel een artistiek voorkomen. De directeur loopt weg en trekt in bij de jonge tekenaar die niet weet wie hij is. In deze fiml toont Dörrie dat mannen wankelmoedige wezens zijn, die van per soonlijkheid kunnen veran deren. Terwijl de directeur er steeds artistieker gaat uitzien, verandert de teke naar in de andere richting. Hij schaft zich zelfs een Por sche aan zodra hij een baan heeft. De vrouw zit na verloop van tijd opgescheept met een afgietsel van haar vorige man, terwijl deze nu het yoorkomen heeft van iemand waar ze op valt. Aanvang 20.00 uur. Entree ƒ6,- CJP/pas 65 5,-. De docenten van de Zeeuwse muziekschool, af deling Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen, brengen zondag 22 maart een afwisselend programma. Naast de varia tie van instrumenten biedt ook het te spelen repertoire voor elk wat wils. Naast ro mantische klassieke muziek van Mendelssohn valt er ook salonmuziek te beluisteren van Kalliwoda en eigen tijdse composities zoals het op jazz geïnspireerde werk van Bolling. Medewerking verlenen de klarinetdocenten A. Janssen en G. Goethals, de dwarts- fluitisten P. Hanssens, L. Lapauw en Ch. Thienpont, hoboïst F. Pleters en de piansten J. Verpoorten en W. Wassenburg. Ook treedt er nog een ensemble op on der leiding van P. Hanssens dat lichte muziek ten gehore brengt. Aanvang 15.00 uur. Gezien het beperkte aantal plaatsen is het gewenst telefonisch te reserveren. Joe Louis Walker. DE LIEFHEBBERS van een muziekfestival met internationale uitstraling en met topar tiesten uit het wereld blues-circuit, doen er goed aan zich een plaatsje te veroveren voor de Belgian Blues Night'87. Vanaf 17.00 uurt brengt een aantal Ameri kaanse groepen enkele topacts. Het ligt in de bedoeling dit festival uit te bouwen tot een jaarlijks terugkerend evenement. - fotoarchief be stem Aan dit eenmalige concert doen onder an dere mee: de boogie-woogie/honky-tonk- pianist Big Joe Duskin, de tienmansformatie Brasero 7, gitarist/zanger Joe Louis Walker en zijn eigengereide band The Boss Talkers, The Nighthawks en The James Cotton Band. Zaterdag 21 maart in zaal De Varens aan de Nieuwe Sint-Annadreef in St-Andries/ Brugge. Avalanche. - foto wim kooyman MONICA STOCES is een jonge jazzezangeres uit Praag en ze wordt een na tuurtalent genoemd. Ze zingt bijna alle jazzstan- dards met een stemtimbre en expressievermogen die men zelden hoort. Niet voor niets won ze in '84 het jazz- concours te Gentbrugge. Ze treedt zaterdag 21 maart op in De Media, Mo lenstraat 165, te Eeklo. Hen drik Braeckman, Eeklonaar, begeleidt haar. Aanvang 21.30 uur. Entree 120 Bfr. ROGER DE Neef, tot voor kort een relatief onbekende Vlaamse dichter/schrijver, leest woensdag 25 maart voor in De Media te Eeklo in het kader van 'Schrijvers over hun Passie'. Vorig jaar won hij de driejaarlijkse staatsprijs van de Poëzie, een van de belangrijkste literaire prij zen van Vlaanderen. Hij had toen reeds de prijs van de Stad Deurle en de Arkprijs van het Vrije Woord ont vangen. In het dagelijks leven is hij journalist bij het persbu reau Belga en jazzrecensent bij de BRT. Zijn belangrijk ste publicaties zijn: Winter runen, Lichaam mijn lan ding, De grote Wolk, Gestor ven Getal, Gedicht van Licht en Overspel en De Vertelkunst van de Bloe- Aanvang 20.30 uur. Entree 50 Bfr. VALERY PANOV schreef de choreografie van Tijl Uilenspiegel. Een typisch Vlaams gegeven met een in ternationale allure. In 25 ta ferelen wordt het verhaal van de Vlaamse schelm (herschreven door Hugo claus) ten tonele gevoerd. Een avondvullend ballet programma dat veel lof oogst. De muziek is van de hand van P. Bartholomée. Vanavond, 19 maart, in de stadsschouwburg in Brugge, aanvang 20.00 uur. DARIO FO, de grootmeester van de farce, zei eens: „Om te kunnen lachen moet je in telligent zijn." De Italiaan schreef dan ook talloze stuk ken die op de lachspieren werken, maar die bovendien een diepere inhoud hebben, verpakt in sarcasme. Het blijspel Wij betalen niet wordt door de St.- Niklase amateurtoneelgroep Sint-Genesius op de planken gezet in de stadsschouwburg in St.-Niklaas. Als de man nen bedreigd worden met werkeloosheid organiseren hun vrouwen een betaalsta- king in de supermarkt. Dit alles leidt tot heibel. Zaterdag 21, zondag 22 en maandag 23 maart. Aan vang 20.15 uur. Toegang 150 Bfrs, CJP en 65+ 125 Bfrs. HET PROBLEEM van de werkeloosheid wordt door de be llende acteur Alex Wilequet (Slisse en César, De Paradijsvo gels en Het Pleintje) de komende weken aangesneden in het toneelwerk van H. de Menthon Den Dopper. Het gaat om een toet meer zo jonge man die werkloos wordt en zich moet la- ton inschrijven als werkzoekende. Voor hij in de administratieve tredmolen terecht komt toent hij een schijnbaar ongelimiteerde tijd door te maken in de wachtkamer. De confrontatie met zijn stomme en on achtbare medewachtenden en met de alleen uit de luidspre- ecstem aanwezige overheid, vormt de lijn van dit stuk. Speeldagen: 25 maart om 20.30 uur in De Werf in Brugge, 7 spril Wijtschate, 13 april in Lombardsijde en 23 april in Oos- tonde. Aanvang telkens 20.30 uur. ®T BEKENDE werk van Cari Orff De Carmina Burana, pt?®ni\stut1entenliederen Middeleeuwen in het Latijn llif m de volkstaal zijn verwerkt, wordt dinsdag 24 maart gevoerd in de Blauwe Zaal van De Singel in Antwerpen, dit 1Vfrse koren en het Mols Percussie Ensemble brengen interessante werk dat uitgevoerd wordt onder leiding DrL Jï6' 0ns*a- De vocale solisten Angèle Geerts (so- 9 an), Chris van Woerkom (tenor) en Josef Baert (bariton) trienen hun medewerking. Aanvang 20.30 uur. Toegang 200 Bfrs, CJP en 65+ 150 Bfrs. DE BLUESFORMATIE Avalanche uit Brekens treedt aan staande zaterdag, 21 maart, voor de televisie op in het pro gramma 'Gedane Zaken' van Aad van den Heuvel. Het is de eerste keer dat de band op de Nederlandse televi sie te zien is. Avalanche begeleidt in het programma de uit Los Angeles afkomstige blueszanger en -gitarist Lowell Fulson. Later begeleiden zij hem nog op het Amsterdams Bluesfestival. Avalanche is al wel eerder op de Vlaamse te levisie te zien geweest, in het programma 'Mike'. 'Gedane Zaken' begint om 22.00 uur. HET BEROEMDE Requiem van Gabriel Fauré staat bij vele koren als standaardwerk op het repertoire. De mu ziek is prachtig en biedt voor de koorleden en ware uitda ging. Vorig jaar voerde het Hulster Gemengd koor en het West-Vlaams Orkest onder leiding van Jo Ivens dit werk uit in de basiliek. Minder bekend is dat de componist het werk in eerste instantie niet geschreven had voor een groot koor en orkest. Hij had in zijn eerste opzet een veel kleinere bezetting in gedachten. Het is in deze sfeer en stijl dat de Zeeuwse Muziek school het werk uitvoert in de rk kerk in Oostburg, zater dag 21 maart. De koren worden gezongen door het Madri gaalkoor en het meisjeskoor van de muziekschool, instu dering Titia Dijkstra. Het orkestrale element wordt ver zorgd door een strijkersensemble. De muzikale leiding is in handen van Rien Hillebrand. Aanvang 20.30 uur. Entree 7,50 en 3,50. MET DE Huisbewaarder schreef Harold Pinter een meesterwerk. Een waar staaltje van moderne dra maturgie. Met Kees Brusse in de hoofdrol is de uitvoe ring een garantie voor een kwalitatief hoogstaande avond uit. Samen met Johan Ooms en Hidde Maas zorgt Brusse voor een onvergete lijk evenement. Het verhaal situeert zich op een zolderkamer van een krot dat bevolkt wordt door drie randfiguren. Davis, een doortrapte zielepoot van een zwerver die tijdelijk onder dak vindt. Aston, een vast beraden en eigenzinnig fi guur die na een hersenope ratie voortdurend probeert zijn gedachten te herstuc- tueren. En Nick, de schreeu werige provocerende broer nozem. Wie van de drie is er eigenlijk thuis in deze rom melige, vervallen kamer? Is hier wel iemand thuis? Is wel iemand ergens thuis? Kees Brusse. -foto anp Het wordt een confrontatie met elkaar afstotende en aantrekkende gevoelspolen, hard, rauw, echt en rudi mentair. Levenszin en be zieling komen er niet in voor. Pinter tekent het abso luut zinloze en desolate le ven. Dinsdag 24 maart in de stadsschouwburg in Brugge, aanvang 20.00 uur. HULST - Birgitte Picavet wil met haar schilderijen haar betrokkenheid met de natuur uitbeelden. Zij is vooral geboeid door de re latie water/land die in Zeeland nog eens extra on derstreept wordt door een isolerend element. Via haar werk zoekt ze naar de oorsprong van het leven via het vastleggen van planten en dieren. „Ik zoek naar de oersoep", ver klaart de uit Hulst afkom stige beeldend kunstenaar die voor de allereerste keer een solo tentoonstelling heeft. Na haar studies aan de Koninklijke Academie van Kunst en Vormgeving in Den Bosch en de Academie voor Industriële Vormge ving in Eindhoven werkte zij anderhalf jaar hard om los te komen van het meer traditionele academie- werk. De expositie in het stadhuis van Hulst is een afspiegeling van deze pe riode. De werken zijn thema gericht opgezet, meestal in gemengde technieken. Ze heeft een duidelijke voor keur voor acryl. „Ik schil der graag snel omdat mijn werk een afspiegeling is van de tijd waarin ik leef. Ik verwerk hierin mijn re actie op het kunstgebeuren en bovendien kaart ik het tijdsprobleem van het mi- lieuverval aan", zegt Bir gitte. Zij schildert vele lagen over elkaar zodat de kleu ren groeien en soms orga nisch overkomen. Zij iso leert haar onderwerpen vaak door ze in. een kar tonnen doos achter glas te plaatsen, als onderdeel van een groter geheel. De lijst, meestal overschilderd in de grondkleur van het werk, vormt volgens haar een bescherming en maakt deel uit van de totale sfeer. De tentoonstelling in het stadhuis van Hulst met 21 werken van haar loopt nog tot maandag 23 maart. Open tijdens kantooruren, zaterdag en zondag van 13.00 tot 18.00 uur. Birgitte is dan zelf aanwezig om de geïnteresseerden uitleg te geven. Werk van Birgitte Picavet. - foto de stem cor j. de boer Bijzondere eieren in Galerie Nummer 7 in Terneu zen. - foto wim kooyman TERNEUZEN - Honderden beschilderde en versierde paaseieren zijn dit moment te bewonderen in Galerie Nummer 7 aan de Blokken in Terneuzen. Het is de derde achtereenvolgende keer dat de galerie een eiertentoon- stelling houdt en dat tekent de enorme belangstelling die er momenteel is voor versierde eieren. Wopje v.d. Kamp, Marika de Meijer, Els Visser, Maria Burgs en Cockie Acke hebben voor deze tentoonstelling honderden eieren bij elkaar gebracht, van kippe- tot struisvogeleieren en beschilderd met de meest uiteenlo pende motieven en soorten verf. Alles kan met eieren. Zo heeft Wopje v.d. Kamp prach tige ikoonmotieven op eieren geschilderd; echt monni kenwerk. Maar zelfs pentekeningen van vogels met inkt (Cockie Acke) zijn mogelijk. Naast beschilderde eieren zijn er ook met kunstklei versierde en 'gebakken' eieren te zien. De eieren zijn allemaal leeggeblazen, voordat de kun stenaressen ze beschilderden. Dat is voor de stevigheid, want een hardgekookt ei is zo zwaar dat het ei bij een val ongetwijfeld breekt om over 'verse' eieren nog maar te zwijgen. Opvallend is dat scharreleieren veel steviger zijn dan de produkten uit legbatterijen. Beschilderde eieren zijn anno 1987 een echte rage. Er zijn veel verzamelaars die elkaar op zogenaamde eier markten ontmoeten. Wie wil zien wat er allemaal moge lijk is in dit genre kan tot en met vrijdag 24 april in Gale rie Nummer 7 terecht. Openingstijden: dinsdag t/m vrijdag 14-18 uur, vrijdag tevens van 19-21 uur en zaterdag van 14-17 uur.

de Stem | 1987 | | pagina 23