Stuntwerk van Ganze-heren Verrassende prestaties van De Ganze Carlo van Dam kampioen na spannend slot 'HET TREKPAARD VAN HET ZEEUWSE Terneuzen klopt opnieuw Zeeland Voorwaarts bereikt promotie oqNPERPAG 19 MAART 1987 Verkoopster Bakker scholier KLEINTJE GOESENAREN GAAN MEE AAN DE LEIDING Lijntje Amerika "Minaars Herman is te sterk voor Lambert Tweede plaats John Vermeide Laatste vier in ZVA-beker zijn bekend Korfbalclubs vergaderen in Roosendaal NSM verslaat HCG-formatie Olympus sterkste 1699- rs. Deze riante 3-2 nbinatie van 2399- t in andere kleuren, cht hebben donder- out en Vlaardingen GEVR. zelfst. hulp ij huish., boven 20 jr. vow dagen p.w. in zakengsi te Raamsdonk^H Br.o.nr. 934835. tot 30 jr., full-time, bij Uk Cadeaushop te Etter Leur. Soil.brieven metp* foto naar Midi, Winkelcei trum 8, Etten-Leur. gevraagd, gespecialiseen in banket, zelfstandig kun nen werken, omg. OosHr. hout. Tevens handige gevraagd om brood te snif den vanaf 6.00 uur fs mor gens). Telefonische reac ties 01620-54033. T14 PAGINA SPORT 3 rme binnenruimte heeft d« n handzaam formaat. Entlij :eersdeelnemer: krachtigs bak (met overdrive karak- vielophanging en rem!# et rijden van een Space f genoegen. es leverbaar: de 1800 Cl Ilrrbo Diesel, de 2000 GU 2000 GLXmetvierwielaal; xklusieve Super Silver, i" gd voor een meerprijs vat ishi Space Wagon, van* rW exklusief aflevering'' rbehandeling. Wijziging" ishi krijgt ook de Spa08 arantie mee. j Greeve BV, Sassenheiit UTOBEDRIJF EVERS B.V-, !B, tel. 01650-51785. CENTRUM", el. 0U50-1232L fa» onze waterpok/medewerker ffjlNEUZEN - Het herenpo- igteam van Ganze zorgde in ut district voor een knappe In Veldhoven won het Il0 leider Dokkelaers, waar- 301ir het met nog drie wed- jirijden voor de boeg, samen „et Dokkelaers en DEZV aan je leiding kwam. Het Terneu- „jse Schelde verloor van pg/V in eigen huis. Stormvo- ((1 moest in de eerste klas (buis een punt uit handen ge- ieD aan Arethusa met 8-8. Bij jt dames blijft Schelde in de- „adatiezorgen. Thuis werd gloren van DEZV. De Giaze-dames verloren uit van dokkelaers. Bij de jeugd won gehelde thuis van BZV, wat de jefde seizoenzege betekende. Tweede klas A heren: DOK- ggLAEBS-GANZE 3-5 - De thuisploeg schoot voortvarend ait de startblokken en nam in eerste periode een 2-0- voorsprong. Ganze-coach Otto 't Hart hield vervolgens een donderspeech en dat miste zijn uitwerking niet Ganze her stelde zich en kwam in de tweede periode tot 2-3 terug om vervolgens in de derde pe riode een 3-4-voorsprong te nemen. Drie minuten voor tijd werd het 3-5, zodat het tot het laatste fluitsignaal spannend bleef. Bram van der Leede was bij Ganze de grote uit blinker. Piet Schop was met twee treffers hoofdproducent Roald Strackx, René Kiel en Paul Post knalden er ieder één binnen. SCHELDE-DEZV 3-10 - Tot halverwege de tweede periode kon Schelde gelijke tred hou den tegen een hard spelend DEZV. Toen zag het de Drune- naren weglopen, steeds verder uitlopen en verdiend de volle winst grijpen. Bij Schelde ont braken de gebroeders Erik en Ronald van Doorn, Marcel Cappendijk en Martin van der Hooft De periodestanden wa ren 1-2, 3-5, 3-8 en 3-10. Voor Schelde scoorden Willy de Blaey, Teun Verkouteren en Dirk de Braai. Eerste klas dames: SCHELDE-DEZV 5-9 - Het verschil zat in het gebruik maken van de 'overtal-sltua- ties'. DEZV benutte die ten volle, terwijl Schelde er slechts twee keer van profi teerde. Daardoor blijft coach Kees Rijnhout in de zorgen met nog twee thuisduels en één uit voor de boeg. De perio destanden waren 1-1, 1-4, 2-6 en 5-9. In de laatste periode kwam Schelde nog op 5-7, maar het mocht niet meer ba ten. Voor Schelde scoorden Ni cole Overdulve, Pascal Tanis, Ria van der Hooft, Judith van Doorn en Andrea van Eenen aam. DOKKELAERS-GANZE 8-1 - Als de Goese dames wat zorg vuldiger met de geboden kan sen waren omgesprongen, had er bepaald meer ingezeten. De vele 'overtal-situaties' werden nooit uitgebuit en er was zelfs een strafworp voor nodig (om gezet door Saskia Ensing in de derde periode) om de eer te kunnen redden. De periode- standen waren 3-0, 4-0, 5-1 en 8-1. Jeugd: SCHELDE-BZV13-11 - Een uitstekend optreden van de Schelde-jeugd, die op een gegeven moment in het begin van de derde periode, zelfs met 9-2 voorstond. Men kon die weelde aan, want in de laatste periode kwamen de bezoekers nog akelig dichtbij met 12-11. De periodestanden waren 4-1, 8-2, 11-4 en 13-11. Teun Ver- kouteren (3x), José de Pooter (4x), Egon Bril, Patrick Over- gauw en een eigen doelpunt van BZV. Stand eerste klas heren: Storm vogel 15-25, Arethusa 14-24, Merlet 15-23, Zegenwerp 15-18, DZT16-15, HZ&PC 15-14, Aegir 15-9, Hellas 13-8, ZON 13-8, Treffers 15-2. Tweede klas A heren: Dokkelaers 15-24, Ganze 15-24, DEZV 15-24, BZ&PC 14-22, Argo 14-18, Daphnia 15-12, TRB/RES 15-10, Schelde 15- 10, Nautilus 15-2, Neptunus 15-2. Kring Zeeland-In de kring ver stevigde Scheldestroom zijn lei dende positie door met 5-15 van Schelde te winnen. De Bressiaan- ders hebben uit acht duels nog steeds het maximum en alleen Bruinvis, dat van Ganze 2 won met 9-5, vormt nog een bedreiging. On derdak pakte tegen Stormvogel 3 zijn tweede seizoenzege met 12-6. Mans Felius: mengeling van functies In Zeeland mag hij gezien worden als de verantwoorde lijke man voor de bundeling van tennistalenten, teneinde hieruit een zo groot mogelijk rendement te halen. Tevens heeft hl] een'groot aandeel In de stijgende resultaten van de Individuele 'toppers' op landelijk niveau en geniet hij voorts de reputatie van een 'leider' als het gaat om het coachen en begeleiden van 'zijn' pupillen. Als het gaat om de eigen Individuele prestaties kan hij terugzien op een zevenvoudig Zeeuws kampioenschap en sinds kort maakt hij deel uit van de technische staf aan de zijde van de vorig jaar aangestelde bondscoach Stanley Franker. Hans Felius ten voeten uH en met recht genoemd 'het trekpaard van het Zeeuwse tennis'. Door Kees Hamelink 'S-GRAVENPOLDER - Een mengeling van functies kenmerkt tennistrainer Hans Felius: de actieve tennisser, het trainerschap, district strainer en sinds kort 'assistent' van bonds coach Stanley Franker. Hoewel dit laatste hem ongetwijfeld aanspreekt, be staat er voor hem geen bepaalde voorkeur. Felius daarover: ,4e kunt dit niet afzonderlijk van elkaar zien. Het ene houdt het andere in, maar één ding stond bij mij altijd al vast. Ik zou nooit alleen tennistrainer zijn of blijven. Ik ben ooit als voetballer be gonnen en heb veel meer dan anderen het spel leren kennen en begreep al snel dat het be geleiden en coachen mij veel meer aanspraken." De kreten van een 'Zeeuws team' zijn nooit van de lucht geweest De voormalige trai ner van het district Zeeland, Willem Bos, heeft ooit een po ging in het werk gesteld dit van de grond te krijgen en ook Jan Willem Visser heeft in het verleden ooit plannen gehad in deze richting. De bundeling van de tennistalenten heeft in Zeeland pas gestalte gekregen bij de oprichting van de ten nisclub Schelde International (TSI) in Goes. „Dat klopt ja. Ik was toen binnen het district conditie trainer en bij het bouwen van de tennishal in Goes vroeg men mij een wedstrijdgroep op te richten. Met deze groep ben ik uiteindelijk competitie gaan spelen," legt hij uit. Met argusogen werden zijn prestaties gevolgd door ande ren verenigingen. „Het weg trekken van spelers werd biermee in volle gang gezet Dit werd aanvankelijk als slecht ervaren. Er gingen zelfs beschuldigende vingers om hoog, als zou er geld worden geboden. Inmiddels heb ik met de meeste clubs goede contac ten en is het zelfs zo, dat men graag speelt voor TSI. Ze wil len graag bij de groep horen," zegt Felius. u_ Hoewel de hoofdmacht van zijn groep inmiddels eerste klas speelt, lijkt het beoogde doel bereikt Niets is overigens minder waar. „Dit is aller minst het geval. Het doel is nog lang niet bereikt Overal zijn er talenten, dus ook in Zeeland. Het lijntje is gelegd, maar wat je niet moet doen is in Zeeland blijven spelen. Je moet constant gaan reizen en buiten de grenzen spelen," al dus een enthousiaste Felius. Zeeland is letterlijk en fi guurlijk een 'verdeeld' district. Geografisch komt dat tot uit drukking, maar ook op het sportieve vlak komt deze ver deeldheid naar voren. De me ning van Felius hieromtrent is Hans Felius: „Coachen, begeleiden en organiseren. Dat werk ligt me uitstekend." - FOTO WILLEM MIERAS. duidelijk, want de aanstelling van één trainer voor het ge hele district zou dit probleem kunnen oplossen. Felius: „De nadruk moet veel meer komen te liggen op het gezamenlijk trainen. Iedereen blijft bij zijn eigen trainer, maar de moge lijkheid moet er zijn op niveau regelmatig met elkaar te oefe nen. Dan pas kan men iets be reiken. Wij als Zeeland tegen de rest van Nederland," is zijn mening. De vraag of er met de komst van de vele particuliere ten- nisscholen nog wel plaats is voor een districtstrainer wordt door hem vlot gepa reerd. „Nu juist wel. Het moet een taak zijn van het district de sterkste man op de juiste plaats te zetten. Anders vraag je om problemen. Een trainer moet respect kunnen afdwin gen. Daar draait het om," stelt Felius. Het deel uitmaken van de technische staf ligt hem onge twijfeld en veel lering heeft hij getrokken uit de Ameri kaanse trip rond de jaarwisse ling, waar hij aanvankelijk als begeleider-coach functio neerde bij de 18-jarige meisjes van de Nederlandse ploeg. „In Zuid-Amerika zijn we voorts geweest om punten te verza melen voor de wereld-jeug- dranglijst. Uiteraard komt het hierbij aan op organisatorisch talent, waarbij de jarenlange ervaring in het voordeel werkt," zegt hij veelbeteke nend. Het coachen, begeleiden en organiseren, dat zijn onge twijfeld de facetten die Hans Felius aanspreken en die kan hij momenteel ten volle de monstreren in zijn functie op landelijk niveau. Een functie, die volgens hem goed in te passen moet zijn in een even tueel te wijzigen structuur binnen het eigen Zeeuwse dis trict Van onze zwemmedewerker GOES - De laatste tijd gaat het zwempeil in Goes duidelijk vooruit. Dat was ook nu goed te merken. De Goesenaren ontvin gen voor de laatste wedstrijd in poule A van de Zeeuwse compe- ntie voor niet-startvergunninghouders de teams van Onderdak, «elandia en de zwemclub Kapelle. ,j°°ral deze laatste ploeg «Me heel wat uitvallers, 'aardoor het gehandicapt aan be start kwam. Dat gaat ech- «r niet ongestraft, want Ka- Peile werd daardoor kansloos oor de finale om de Zeeland- eap. Daarvoor plaatste zich p ter wel Onderdak, dat in "°es met kop en schouders bo- andere teams uitstak, niricieuze einduitslag: 1. ynderdak, Zierikzee 2243,3 se inden; 2. Ganze, Goes 2432,4; t «Pelle, Kapelle 2516,1; 4. ««Mndia, Reimerswaal 2550,3 seconden. tounPJESi meter schoolslag 26fi ,iMr-\Astrid Fintelman, GA Monim mlter eugslag tot 10 Jaar: toeter vil ?e?aart' GA 2°-9; 50 'ae &,(JMaef?'a8 tot 12 Jaar: Jik- vrtie«iïalï' ZEEL 42.4; 50 meter Hoek nf Jaar: Kim van de «l»e hi meter school- 8 boven 14 Jaar: Marlies Kort, DAK 41.65; 25 meter rugslag tot 8 jaar: Astrid Fintelman 27.1; 25 me ter vlinderslag tot 10 jaar: Jacque line Stall, DAK 22.1; 50 meter schoolslag tot 12 jaar: Marlies Keukelaar, GA 49.2; 50 meter rug slag tot 14 Jaar: Wanda Andrew, DAK 39.3; 50 meter vlinderslag bo ven 14 jaar: Sandra Vos, GA 37.5. JONGENS: 25 meter schoolslag tot 8 Jaar: Frank Westdorp, KAP 25.8; 25 meter rugslag tot 10 jaar: Jaap Jan Hertgers, KAP 21.6; 50 meter vlinderslag tot 12 jaar: Martin Wesdorp, KAP 43.6; 50 meter vrije slag tot 14 jaar: Remco de Bruin, DAK 31.8; 50 meter schoolslag bo ven 14 jaar: Alexander van de Wiel, DAK 35.7; 25 meter rugslag tot 8 jaar: Frank Westdorp 30.5; 25 meter vlinderslag tot 10 jaar: Jaap Jan Hertgers 23.7; 50 meter school slag tot 12 jaar: Age Jan Eising, KAP 46.5; 50 meter rugslag tot 14 jaar: Remco de Bruin 39.8; 50 meter vlinderslag boven 14 jaar: Yvo de bruin, DAK 32.9. 4 x 50 meter schoolslag estafette meisjes tot 12 jaar: Ganze 3.243.5; jongens: Ka pelle 3.20.1. 4 x 50 meter wisselslag estafette meisjes boven 12 jaar: Ganze 2.38.7; jongens: Onderdak 223.0. Van onze tennismedewerker HULST - In de wedstrijd- groep van de tennisschool Hulst boekte Eric Herman een ruime 10-4-overwiuning op Reggie Lambert, terwijl in poule 3 Peter Thijssen met 8-5 Ger Spork versloeg. Spork liep ook tegen Mark van der Meer tegen een ne derlaag op, zij het dat het verschil miniem was met 6-7. Frans Strooband onder vond in poule 4 veel tegen stand van Jo Kouijzer gezien de 6-5-cijfers, terwijl in de zelfde poule Roland de la Ruelle een krappe 8-7-zege boekte op Mark van der Meer. Bij de dames ging de winst naar Aart Prummel in het duel tegen Jeanne Dob belaar, terwijl Mirjam ScHelfhout met 5-4 zege vierde over Marijke Harts. Bij de jeugd doet Astrid Koen het goed. Zij won met 9-4 van Guido Rombout en ook Se- bastien Rottier eindigde met 8-3-winst op Stefan Buijsse. Enkele uitslagen heren: Maar ten van Dixhoorn-Theo Heijn- drickx 6-4, Cor van Hoven-Ha- rold Pluijm 7-5, Hans Smit-Frans Strooband 8-3, Achiel de Vlieg- her-Eddy Schelfhout 9-2. Dames: José Jacobs-Lenie Liem 6-3, Margo Strobbe-Tiny van Noort 7-4, Ria de Letter-Rosita Blom- maert 7-7. DD: Bleijenberg/De Letter-Goetheer/Van Dixhoorn 4-9, Totté/Vervaet-Van Tigge- len/Van Gassen 11-6, Van Dix- hoorn/Huis-Leermakers/Siewe 7-7, Bonsel/Haayer-Everaard/ Meijsen 7-5. Van onze atletiekmedevxrker ALPHEN AAN DE RIJN - John Vermeule van Dynamo opende het stratenseizoen sterk. In Alphen aan de Rijn, waar de nationale top present was, liep hij naar een tweede plaats achter Marti ten Kate. De winnende tijd van Ten Kate op de 20 kilometer was 57 minuten en 57 seconden. Ver meule noteerde een tijd van 58.16.3. Kim Reynierse eindigde er als zeventiende in 1.01.18. Wil Zwemer van AV'56 liep naar een tijd van 1.07.55, Jan Over- weele van Dynamo 1.09.10 en Jaap Wondergem van Dy namo 1.14.06. Bij de veteranen, die 15 kilometer liepen, kwam Ad Tierie uit op 50.15, Wim Kaljouw op 50.41, Ron Abuijs op 52.04 en Koos Oggel op 58.45. Ook de dames liepen 15 kilo meter. Nelly van Horssen van Dynamo was de eerste Zeeuwse met een tijd van 1.02.19. Coby Meijboom en Mo nique Decorte, beiden van AV'56, liepen naar een tijd van respectievelijk 1.06.10 en 1.07.00. Van onze sport medewerker TER NEUZEN - Voor de derde achtereenvolgende keer heeft de Zeeuwse zaalvoetbalselec tie een nederlaag moeten in casseren tegen het team van het rayon Terneuzen. In een wedstrijd, die op het scherpst van de snede werd uitgevoch ten, trok het Terneuzense team met 6-5 aan het langste eind. Voor een volgepakte tribune in sporthal 't Zwaantje in Ter- neuzen ontspon zich een aan trekkelijk en enerverend duel. Aangemoedigd door die vele aanwezigen ging Terneuzen overrompelend van start en nam in de eerste periode van 25 minuten een 3-0-voor- sprong door goals van de drie uitblinkers van deze avond, Jacky Scheele, Mark de Kun- der en Paul van der Hooft. In die eerste periode moet Ter neuzen even iets teveel gege ven hebben, want in de tweede periode zakte die ploeg terug en domineerde Steeland na drukkelijk. Door de uitblinker aan die zijde, Marcel de Nijs, kwam die ploeg terug tot 3-2 en zag Romero van Aerde zelfs 3-3 scoren. Die speler had ook de pech dat hij kort na de derde her vatting in eigen doel schoot. Daarmee bezorgde hij de thuispoeg opnieuw een voor sprong. De onderlinge duels bleven pittig, soms op het harde af, maar scheidsrechter Johnny Meeusen had de wed strijd goed onder controle. Toch leek de Zeeuwse forma tie de winst naar zich toe te trekken toen Johnny Taha- pary 4-4 en 4-5 liet noteren. Daarna deed Terneuzen, voor uitgedreven door een enthou siast publiek, er nog een schepje bovenop en zag Pa trick van de Hemel vier minu ten voor tijd 5-5 scoren. De stemming werd nog uitbundi ger toen in de laatste minuut Jacky Scheele Terneuzen de zege bezorgde. „Dat is de derde keer dat Zeeland na elkaar van ons verliest," liet een tevreden co- cah Frans Scheele weten. „En nu stond Zeeland wel com pleet." Na afloop sierde het Zeeland zeker niet, als repe- sentant van het Zeeuwse zaal voetbal, dat het Terneuzen niet feliciteeerde met de zege. Zonder het traditionele handje schudden trok dit team naar de kleedkamer, op zoek naar een warme douche, die de zo juist opgelopen koude kon verdrijven. Van onze biljartmedewerker AXEL - Het waren angstige slotminuten voor Carlo van Dam van HLG/KOT86 uit Sas van Gent. Steeds dichter kwam Adrie van Hal in de buurt van de benodigde 40 caramboles in de slot- partij tegen René van MoÊ Als Van Hal die 40 bereikte dan was de titel, of Van Mol wel of niet remise speelde deed er dan niet meer toe, voor hem. Bij verlies van Van Hal kon Van Dam als de nieuwe kampioen gehuldigd worden. Het werd Van Dam, die Van Mol met slechts twee caramboles verschil zag winnen. Ruim halverwege die slot- patrtj in café Molenhof te Axel, waar de gelijknamige biljartvereniging voor de or ganisatie zorgde, leek er voor Carlo van Dam geen vuiltje aan de lucht. Toen had René van Mol een voor het oog meer dan veilige voorsprong opge bouwd. Nog verder in de partij zag het er nog gunstiger uit voor de Sasse kastelein, toen het scorebord 32-17 in het voordeel van Van Mol aan wees. Toen viel de wisselval lige speler van Ed Horemans uit Axel stil en sloop Adrie van Hal nog angstig dicht naar hem toe. Pas na 30 beur ten en met klein verschil (38- 40) won Van Mol de partij, daarmee Van Dam, als passief toeschouwer, de zege bezor gend. De titel kwam zo terecht bij de man die daar het meeste aanspraak op kon maken. Im mers, Van Dam eindigde met het hoogste algemeen gemid delde en had verschillende ke ren laten zien in dit kam pioenschap vierde klas band- stoten van het district Zeeuwsch-Vlaanderen het spelletje beter en vaster te be heersen dan de andere deelne mers. In de voorlaatste partij benaderde hij zelfs de onaan tastbaar geachte kortste partij van Van Mol. Die had eerder elf beurten nodig gehad en dat was ongekend kort naar maatstaven van deze klas. Van Dam deed er tegen Walter Koemans slechts één beurt meer over. Piet Boot van BW Terneu zen, die als derde eindigde, gaat naar het gewestelijke kampioenschap, dat van vrij dag 10 tot en met zondag 12 april in café De Vriendschap in Zevenbergschen Hoek ge houden wordt. Opvallend was de verrichting van Piet Smul ders. Vorige week stond hij na vier ronden op de laatste plaats, maar hij wist nog op te rukken naar de vierde plaats in de resterende drie ronden. Eindstand (respectievelijk aan tal matchpunten, algemeen gemid delde en hoogste serie): 1. Carlo van Dam 10-1.83-10; 2. Adrie van Hal 10-1.40-9; 3. Piet Boot 9-1.45-9; 4. Piet Smulders 7-1.29-8; 5. René van Mol 6-1.53-13; 6. Hans Toet 6- 1.18-9; 7. Walter Koemans 4-1.23- 10; 8. Piet Peeters 4-1.06-8. ARlETTE ZOETEWEI uit Ka pelle werd zesde tijdens de Ronde van Zuid-Holland. Er gingen 115 dames van start voor deze klassieker over 60 kilometer. HEDDY NIEUWDORP uit Yerseke behaalde een derde plaats in een klimkoers voor amateurs in de Belgische pro vincie Luik. De 150 deelnemers maalden 150 kilometers weg onder de wielen. PETER MOL uit 's-Gravenpolder werd tiende. Van onze sportmedewerker AXEL - De halve finalisten in de ZVA-bekerstrijd zijn be kend. Het zaalteam van Ver- poorte plaatste zich het ge makkelijkst. Deze koploper in het regionale zaalvoetbal moest aantreden tegen het eigen tweede team. Het won dan ook gemakkelijk met 16-1. De Pooter, eveneens uitko mend in het regiovoetbal, struikelde over Moy Fa. Deze strijd eindigde onbeslist in 2-2, waarna Moy Fa de strafschop pen beter benutte en dus door mag naar de volgende ronde. Ratjetoe kwalificeerde zich eveneens. Het deed dit ten koste van Le Feber met 7-2. Het vierde team dat door stoomde, is dat van La Bourse. Het klopte verrassend Pri- mus/Pluym met 5-1. De halve finale wordt 1 april gespeeld. De loting bracht de duels Ratjetoe-La Bourse en Ver- poorte-Moy Fa op de rol. Van onze korfbalmedewerker ROOSENDAAL - De afdeling Zuid-West van het Koninklijk Nederlands Korfbal Verbond houdt donderdag 19 maart de jaarlijkse voorjaarsvergade ring. Belangrijkste punt op deze vergadering is het vast stellen van de begroting voor het hondsjaar 1987-1988, die ondanks een verhoging van de contributies en wedstrijdbij- dragen toch een nadelig saldo van 1500,- te zien geeft Dit nadelige saldo is een ge volg van de uitgaven voor de semi-interland West-Duits- land-Nederland, die het be stuur als incidenteel ziet. Voorts is onder voorbehoud het punt 'discussie twee/drie vakkenkorfbal' opgevoerd, een discussie die in het korf- balverbond langzamerhand steeds luider wordt gevoerd. Het aantal voorstanders van twee vakkenkorfbal - ook op het veld - is groeiende. De ver gadering, die wordt gehouden in hotel Goderie aan het Sta tionsplein, begint om 19.30 uur. Van onze tennismedewerker TERNEUZEN - In de Terneu zense bedrijfstenniscompetitie boekte NSM een 5-3-overwln- ning op HCG 1. Het damesduo Van der Poel/Boeckling won met miniem verschil van het koppel Adriaanse/Adriaanse (7-6), maar het NSM-duo Cle- mie van de Walle/Engelbert Stockman bracht beide teams op gelijke hoogte door met 10- 3 te winnen van Mike Fisher en Jack Boeckling. Nadat de eerste mixed-par tij een 7-7-gelijk spel oplever de, zorgde het duo Adriaan- se/Van de Walle voor de uit eindelijke eindzege met 11-5- winst op Boeckling/Fisher. Overige uitslagen: Menshop- Vroon 2-6, L'Escaut-Broomchemie 6-2, Deij-Gevos 8-0, Vroon 1-Rac- ketcentrum 2-6, Deij-NSM 8-0, Menshop-Dusty Sun 1-7, Verlinde- L'Escaut 2-6. Van onze basketbalmedewerker AXEL - Met het behaalde kampioenschap in de tweede klas dames van de basketbal competitie komt het tweede damesteam van Voorwaarts in aanmerking voor promotie. Zonder tegenberichten ziet men dit team volgend seizoen in de eerste klas dames. Het eerste damesteam maakt eveneens goede kansen op promotie naar de eerste klas. Dit optimale resultaat van beide damesteams, allebei on der leiding van coach Luc Die- rickx, moet de grondslag vor men voor goede resultaten volgend seizoen. Daarom zoekt de sectie dames van Voor waarts nog een aantal leden. Men zou graag drie jeugdleden willen verwelkomen. Het is met deze jeugd dat Voor waarts plannen maakt voor komend seizoen. Daarom houdt men in de paasvakantie een instuif voor deze jeugd. Jongens en meisjes, voorna melijk beneden de 12 jaar, de zogenaamde mini's, worden dan warm gemaakt vaor de basketbalsport. Van onze handbal medewerker TERNEUZEN - In de derde divisie dames van de lande lijke zaalhandbalcompetitie is het beslissingsduel om de tweede degradatieplaats tus sen Walcheren en Olympus geëindigd in een overwinning voor het damesteam van Olympus. Het werd een 11-5- zege voor Olympus. Door dit resultaat degradeert Walche ren naar de eerste klas van de afdeling Zeeland. De heren van GSC moeten eveneens een beslissingsduel afwerken in het teken van de degradatie in de derde divisie. Deze wedstrijd tegen Heerle is vastgesteld voor aanstaande zondag in Oud-Gastel om 14.00 uur.

de Stem | 1987 | | pagina 11