Plaatselijk nieuws Verzoek aanhoud!]]! verkrachtingszaak Axelaar afgewezen Sluiskil heeft nu vereniging van ondernemers EVERSDIJK VOOR WERKGEVERS IN TERNEUZEN: Rudy Buzeyn en Pascal Viane winnaars van rol Showband Irene toch op taptoe Terneuzen \IJ OPH1 Programma preventie diefstal CITROËN^ Hout- en Bouwbond Terneuzen 85jaar DINSDAG 17 MAART 1987 VAN ZEELAND T16 PAGINA ZEELAN Wim Yermue van NCB overleden Stelly-fair Terneuzen druk bezocht Staten steunen Nieuwe Muziek Stoomtram Goes-Borsele: nog wat erbij Oud-inwoner Terneuzen gepromoveerd Jeugdclub werk verkoopt wafels in Breskens UIT HET ZAKENLEVEN Lente in Churchill-hotel First Lady ook in Oostburg Breihuis 'Limora' vernieuwd piMSDAG 17 MAART l| Andere eigenaar 't Centrum Terneuzen examens W.DE BLOCK WISSE B.V. Westdorpe Sas van Gent HANSWEERT - meester Jaap van heeft ongeveer twin nuten nodig. Met kielzog de kapitein schip, kijkt Jaap va zen rond op de 'Ay Een achttien jaar ou sisch motortanksch 3468 brt. Op weg n Canarische eilander kert het schip op e< de ankerplaatsen buurt van Borssele. Van onze correspondent SLUISKIL - Sluiskil moet leefbaar blijven. Om daar mede voor te zorgen werd za terdag de ondernemersvereni ging 'Sluiskil Samen Sterk '87' in het leven geroepen. Vijftig ondernemers bezochten de vergadering en de meesten werden spontaan lid. Een initiatiefgroep is enkele maanden lang druk in de weer geweest met het leggen van de grondslag voor een vereni ging. Zes jaar lang had Sluis kil geen middenstandsorgani satie. Adri de Bruijne, Koos van Steenis en "Willy de Guch- teneire lanceerden opnieuw het idee een vereniging op te richten en al snel kregen ze de steun van vier anderen. Tot voorzitter van Sluiskil Samen Sterk '87 werd Adri de Bruijne gekozen. Maria du Puy is nu secretaris en Jan Klaassen penningmeester. De Bruijne zei na zijn benoeming dat er eerst en vooral een goed contact moet komen tussen de ondernemers onderling. „Is dat er dan krijgt dit onherroe pelijk zijn uitstraling naar de consument, de Sluiskilse be volking. Samen moeten we de inwoners koopbewuster ma ken ten opzichte van de eigen middenstand." Binnen de vereniging heerst de angst dat Sluiskil, nu bin nenkort ook het St.-Elisabeth- ziekenhuis dicht gaat, een dood dorp wordt. Vandaar dat er alles aan wordt gedaan Sluiskil levendig te houden. Een eerste aanzet is er al. Sa men met het SKW wordt een paaseierenzoekactie op touw gezet voor de jeugd. Ook zijn er contacten gelegd met het oranjecomité. WOV verstevigt economie Van een oneer verslaggevers TERNEUZEN - De WOV verbindt de arbeids markten van de Kanaalzone en Vlissingen- Oost en daar kunnen beide industriegebieden van profiteren. jja^ zej jj Eversdijk, vice-voorzitter van de CDA-fractie in de Tweede Kamer, gisteren tij dens een spreekbeurt voor de Brabants-Zeeuwse Werkgeversvereniging in Terneuzen. Eversdijk wees op de grote economische betekenis voor Nederland van een dunbevolkt gebied als Zeeuwsch-Vlaan deren. De handhaving en ver betering van de economie in de streek verdient daarom alle steun. „Er moeten zodanige voorwaarden worden gescha pen dat Zeeuwsch-Vlaanderen kan blijven concurreren met andere regio's", sprak Evers dijk. Hij denkt daarbij met name aan de bouw van de WOV, en hij dringt aan op een snelle beslissing over een project dat de infrastructuur in Zeeland zo ingrijpend zou verbeteren. Eversdijk geeft de voorkeur aan een brug, omdat de kosten en de te berekenen tarieven daarbij het laagst zijn. Verder heeft hij voor Zeeuwsch-Vlaanderen verbe tering van het wegennet op zijn verlanglijstje staan. Bo vendien wil hij het onderwijs stimuleren en de havenfunctie van Terneuzen versterken. Zijn partij wil in de regio vooral werken aan structurele arbeidsplaatsen, die economi sche structuur versterken. De WOV past prima in die ge dachte, want het project Van een onzer verslaggevers TILBURG - Zondagnacht is Wim Vermue plotseling over leden. Vermue (60), die gold als een autoriteit op tuinbouwge bied, was lid van het dagelijks bestuur van de Noord-Bra bants Christelijke Boeren- en Tuindersbond (NCB) in Til burg. Daarnaast was hij onder meer kringvoorzitter van de afdeling Zuid-Beveland van de NCB, voorzitter van het be stuur van de Centrale Veiling in Zeeland, en lid van het da gelijks bestuur van het water schap Zuid-Beveland. TERNEUZEN - De Stelle, school voor protestants- christelijk onderwijs in Ter neuzen, hield zaterdag een druk bezochte fancy fair, ofte wel Stelly-fair. De baten van deze dag komen ten goede aan de viering van het 20-jarig be staan op 3 april. Ouders, fami lie en belangstellenden kwa men massaal naar De Stelle en zorgden de hele dag voor een gezellige drukte. Grote publiekstrekker was de rommelmarkt. Om negen uur stonden de eerste kooplus tigen reeds voor de deur, ge volgd door vele handelaren. In de hal van De Stelle waren di verse kraampjes ingericht. Op de eerste verdieping was een Vlaamse kermis met allerlei spelletjes. Voor een kwartje konden belangstellenden spe len met een home-computer. Wie eens rustig bij wilde ko men, kon in de huisbioscoop een tekenfilm bekijken. Aan de inwendige mens was ook gedacht. Hulpmoeders kregen de hele dag door de wafels niet aangebakken. Di recteur O. van der Maas bracht als speaker de loten van het rad van avontuur aan de man. De derde april is de datum waarop officieel het 20- jarig bestaan wordt gevierd. Maas: „We wilem het pro gramma nog als een verras sing houden. In ieder geval is een gezamenlijke maaltijd in het feestprogramma opgeno men. 's Middags is er een spec taculair theatergebeuren. Tot slot krijgt iedere leerling een herinneringsgeschenk. Dat hebben de leerlingen na van daag wel verdiend." schept voorwaarden voor een fleurige toekomst, aldus Eversdijk. De provincie moet meer te vertellen krijgen, vindt hij te vens. Er is goed overleg nodig tussen het kabinet en de pro vincie. „Maar daarnaast moet de provinciale overheid de mogelijkheid worden geboden om zelf initiatieven te ontwik kelen voor goede projecten, waarbij het rijk als mede-fi nancier bij de uitvoering kan optreden", zei hij. Daarbij had hij werken als Neeltje Jans en de WOV in gedachten. Tenslotte blijft Eversdijk een belangrijke rol zien in de arbeidsduurverkorting. De re gering heeft beloofd de werk loosheid in 1990 tot 500.000 te hebben teruggebracht, en Eversdijk denkt dat zoiets on mogelijk is zonder arbeids duurverkorting. Daarnaast wil hij werkgevers aanmoedi gen langdurig werklozen een kans te geven. Als 'beloning' zouden zij dan tijdelijke vrij stelling moeten krijgen van scholing en begeleiding. Van een onzer verlaggevers TERNEUZEN - De gemeente politie van Terneuzen geeft ook deze week voorlichting over het voorkomen van in braak in woningen. Woensdag 18 maart geeft ambtenaar voorkoming mis drijven A. Andreé voorlich ting aan de bewoners van de wijk Oudelandse Hoeve, in de dependance van de MTS. Hof Zeldenrust en Driewegen zijn een dag later aan de beurt in de MTS. De binnenstad van Terneuzen wordt maandag 23 maart ontvangen in de kan tine van de dienst openbare werken aan de burgemeester Geillstraat. In diezelfde kantine is er op 24 maart een bijeenkomst voor de bewoners van het Oostelijk Bolwerk, de Axelsestraat, de Van Steenbergenlaan, Emma- laan, Tuinstraat, Tramstraat, V.d. Peylstraat, V. Cantfort- straat, IJsbaanstraat, V. Rom- pusstraat, Kerkhoflaan, Lie- vensstraat, Verlengde Van Steenbergenlaan en omgeving. Alle bijeenkomsten begin nen om 19.30 uur. Wie op een van de avonden verhinderd is, is ook welkom op een bijeen komst in de andere wijken. Rudy Buzeyn, Pascal Viane, Harrie de Bree en Jako Huisman. - FOTO WIM KOOYMAN Van onze correspondent EEDE - Rudy Buzeyn en Pascal Viane schre ven de achtste uitgave van de Eedese rollen driedaagse op hun naam. Met dit duo kreeg dit rollenevenement, een van de weinige die is overgebleven, verdienstelijke winnaars, want als koppel staken ze boven de rest uit. Dit ondanks dat Harry de Bree/Carlos Boer man en de Belgen Luc de Naeyer/Marc van Overbeeke toch al hun sporen in het rijden op rollen hebben verdiend. Nu was er in multifunctioneel centrum Hof van Eede voor deze koppels niet meer weggelegd dan de ereplaatsen, want de strijd was voor de finale (de ploegkoers) al gestre den. Tijdens de laatste avond zag een bom volle zaal Henk Dees nog maar eens de sprint winnen. Vrijdag al had de Terneuzenaar zijn klasse bewezen toen hij de 500 meter sprint wegtrapte in 20.25 seconden, wat tevens de snelste tijd van de drie dagen betekende. Hij was in deze driedaagse individueel de beste, maar eindigde met Edwin van Immer- seel toch pas op de vijfde plaats. De twee da meskoppels Nancy Gommers/Karin Taillie en Miranda de Zeeuw/Francien Herenthals, ingevallen voor Chantal Versluys, eindigden met een gelijk aantal punten op een vijf tiende en zestiende plaats. Eindstand: 1. Rudy Buzeyn-Pascal Viane 123 punten, 2. Carlos Boerman-Harry de Bree 116, 3. Luc de Naeyer-Marc van Overbeeke 115, 4. Rini Boidin-Frank van Veen 107, 5. Henk Dees-Edwin van Immerseel 95, 6. Philippe Lampaert-Fabian Lampaert 91,7. Perry Pijpelink-Alex Schipper 89, 8. Lucien de Clerck-Tonny de Kok 78, 9. Peter Rey- nierse-Wilfried Bouwens 69, 10. Ronny Goethals- Luc Laureijns 61,11. Adri "Worst-Eddy Debbaut 59, 12. Jean-Pierre van de Voorde-Adri Clarisse 59, 13. Kurt Verstraete-Peter Blondeel 42,14. Ronny Boek hout-Frank Lampaert 35. 15. Nancy Gommers-Ka- rin Taillie 28, 16. Miranda de Zeeuw-Francien He renthals 28 punten. MIDDELBURG - Alleen voor dit jaar is de stichting Nieuwe Muziek Zeeland verzekerd van een provinciale bijdrage van an derhalve ton. Provinciale staten wilden vrijdag nog niet vast leggen dat de stichting ook in de komende twee jaar vooruit kan. Er moet eerst overleg komen met het ministerie van WVC over de besteding van zeven ton rijkssubsidie voor de kunsten in Zee land. GS hadden voorgesteld om definitief een eind te maken aan de 'proefperiode' van Nieuwe Muziek en de financiële steun tot en met 1989 vast te leggen. Een statenmeerderheid wilde eerst meer zekerheid over de rijksbijdrage en sprak bovendien - tegen de zin van GS en de linkse fracties- uit dat de bezoekers vijf procent van de kosten van evenementen moeten opbrengen. HEINKENSZAND - De stoomtram Goes-Borsele moet een 'eindpuntattractie' krijgen in de vorm van een informatiecen trum voor natuur en landbouw. Dat concludeert het bureau Kappelhoff uit een onderzoek dat is uitgevoerd in opdracht van de gemeente Borsele. „Het is markttechnisch mogelijk en voor de stoomtram zelfs gewenst," schrijft het bureau, dat echter ook op wijst op de financiële complicaties. De attractie moet qua be heer en promotie wel een geheel vormen met de stoomtram door de Zak van Zuid-Beveland, maar er financieel van gescheiden blijven. Men zal op zoek moeten naar 'niet rentedragende fond sen' -subsidies, donaties en dergelijke- om het informatiecen trum van de grond te krijgen. Ook is daarvoor nodig dat de stichting of de gemeente Borsele een volledige arbeidskracht aanstelt. Kappelhoff vindt dat alle betrokken nu snel rond de tafel moeten gaan zitten om het idee uit te werken. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Oud-Terneu- zenaar A. J. M. Nuytinck pro moveerde aan de Katholieke Universiteit van Nijmegen op zijn proefschrift 'De bevoegd heid van echtgenoten in het huwelijks-vermogensrecht'. Na zijn gymnasium stu deerde hij Notarieel Recht in Nijmegen. In '79 studeerde hij af in de notariële studierich ting en werd wetenschappelijk medewerker bij de sectie nota rieel recht van de Nijmeegse faculteit der rechtsgeleerd heid. In '85 werd hij universi tair docent bij de sectie Bur gerlijk Recht te Nijmegen. Van een onzer verslaggevers BRESKENS - Voor de vierde keer houdt zaterdag 21 maart het Jeugdclubwerk Breskens een grote voorjaarswafelactie. De opbrengst van de verkoop komt uiteraard ten goede aan het clubwerk. Zaterdagochtend om 7 uur wordt in gebouw 'De Uit komst' door een aantal vrij willigers begonnen met het bakken van de wafels. De oudere leden van het clubwerk en een aantal vrijwilligers gaan vervolgens vanaf 9.30 uur op pad om de wafels huis aan huis te verkopen. De wafels kosten pers tuk 65 cent. Vijf wafels moeten drie gulden opbrengen. TERNEUZEN - Het Chur chill-hotel in Terneuzen be gint de lente met een Lente feest op 20/21/22 maart. Alle dagen serveert het hotel een viergangenmenu en op zondag een brunch. Er zullen ver schillende jonge verse groen ten en andere gerechten te proeven zijn. OOSTBURG - Dit jaar viert de damesmodezaak First Lady het tienjarig bestaan. Na Hulst in '85 en Terneuzen in '86 werd afgelopen week feestelijk een zaak in Oostburg (burgemees ter Erasmusstraat) geopend. Er is een ruime keuze in modieuse lingerie, nacht- en badmode, home-wear en foun dation. Tijdens de openingsda gen zijn er enkele meepak- kerljes tegen profiteerprijsjes. SAS VAN GENT - Breihuis 'Limora' zit in een nieuw jasje. Het interieur van de zaak werd veranderd en het geheel werd nog overzichtelijker op gesteld. Het breihuis biedt een, sortering naai- en breimjj nes naast veelkleurige brt rens en andere be den. Limora pakt uit met 950 Superautomaat, eenk machine van Toyota met mogelijkheden en waaii laatste snufjes op tecbj gebied verwerkt zijn. Bij koop van een dergelijk raat krijgt men gratis les huis. Een speciaal hiervoor geleide instructrice zorgt de breigrage dames ingei worden in de geheimen deze 'superhulp'. Ook kan alle inlichtingen krijgen de Bernina computernas:- chine. SAS VAN GENT - Het c_ Centrum aan de Ooststra: Sas van Gent opent weer de deuren. De nis3 eigenaresse Jacqueline Jan wil haar etablissement e aantrekkelijk maken via 5 optredens. Zelf is ze zeer vaardig J de gitaar en ze zingt j country- en folksongs, bekend om haar eigen r mers. Jacqueline wil haarj] ten af en toe tracteren c, kwartiertje muziek en is| toekomst biedt zij jongt de gelegenheid om eens iet laten horen. Biljarten kan men ook| het café. Een Toepbiljart» het interieur. De eigenare van plan in de toekomst ij biljartclub op te richten. Het café 't Centrum is J opend van 14.00 tot 00.03 uui] op de marktdag (dj vanaf 11.00 uur. In 1986 veroordeelde de Middelburgse rechtbank de Axelaar tot vijf maanden ge vangenisstraf waarvan drie voorwaardelijk, wegens het plegen van ontuchtige hande lingen met een van zijn leer lingen. Bovendien zou hij de eigenaresse van het hotel, waar hij met zijn leerlinge was geweest, hebben uitgelokt tot een valse (schriftelijke) verklaring om zijn eigen on schuld te bewij zen. Gevonden voorwerpen - Bij de gemeentepolitie kan men in lichtingen krijgen over de vol gende gevonden voorwerpen: plastic tas met inhoud, kralen ketting, dameslaarzen, goud kleurige armband, slee, rug zak regenpak, zwarte dames handschoen, bruine portemon nee, speelgoed koekoeksklokje, koffiekannelje, zwart mapje TILBURG - Mollerinstituut van de Hogeschool Katholieke Leergangen: A. Lievens, IJ- zendijke, aardrijkskunde 2e graad en geschiedenis 3e graad. (ADVERTENTIE) AUTOBEDRIJF Tivoliweg-Hulst Tel. 01140-12058 AUTOBEDRIJF Mr. F.J. Haarmanweg 55 Terneuzen Tel. 01150-94300 AMSTERDAM, 16 maart - In Bintje 50mm werden 422 contracten verhan deld voor levering april bij een prijs van ƒ35,70 tot ƒ35,00 per 100 kg, 260 contracten levering mei tegen 38,10 tot ƒ37,00 en 5 contracten levering nov. tegen 25,00 tot 24,90. De stem ming was voor april en mei vast en voor november kalm. GOES, 16 mrt. - Spruiten onge- schoond, 40 kg, kl. 2 A 1.76. Witlof, 170 kg, kl. 2 A 1.40-1.50. Winterpeen, 110 kg, kl. 120 0.21-0.22. Late aardappelen, 110 kg, kl. 10.24. Van onze correspondent TERNEUZEN - Even leek het erop dat de showband Irene dit jaar niet op de taptoe in Terneuzen zou verschijnen. Ongeveer gelijk met de aan vraag van de evenementen commissie om aan de taptoe mee te werken, ontving het bestuur een contract voor een tweedaags optreden in Frank rijk. Dit contract was voor een muzikale avondshow op 30 april en het opluisteren van de 1 mei-viering. Na beraad vond het bestuur het toch beter in Terneifzen te blijven om hun nieuwe show en muziek aan het eigen pu bliek te presenteren. Voor het komende seizoen zijn al de no dige contracten afgesloten, waaronder enkele tweedaagse optredens in Parijs en Evreux in Frankrijk. Ook ligt het in de bedoeling om dit jaar deel te nemen aan een KNF-concours. Door de vele successen van de laatste jaren, de flinke uit breiding, de opgedane erva ring en het daardoor verbe terde niveau, hoopt showband Irene in een hogere divisie te kunnen gaan spelen. Door het aanstellen vorig jaar van een vaste instructeur voor de jeugd lijkt een goede toekomst in het verschiet te liggen. Uit deze door instructeur Peter de Vos geleide groep zijn al de nodige korpsleden gere- cruteerd. Van onze correspondent DEN HAAG/ AXEL - Omdat het Haagse hof zich voldoende:] ïnformeerd achtte, is de zaak tegen een 46-jarige leraar uil A toch behandeld. De man moest maandag in hoger beroep tere staan wegens ontucht met een 16-jarig meisje. Hij wilden niet op de zitting komen en liet zijn raadsman vragen de t aan te houden. Dat verzoek werd afgewezen. In de zomer van leidde de Axelaar, destijds i raar van een school in Term zen, een van zijn pupillen:.: een mogelijke stageplaats Breda. Onderweg zou de dachte zich aan het mts vergrepen hebben in eenhs te Antwerpen. De Axels ontkent dat. Wel geeft hij I wat teveel gedronken te hi ben tijdens een van de stoj onderweg. Inmiddels is verdachte op non-actief j steld. Volgens de raadsman t de Axelaar is zijn cliënt na: voorval medisch en psycfc aan lager wal geraakt 1 vroeg het hof om uitstel» deze zaak, zodat eerst in psychiatrisch onderzoek vi- gesteld kan worden hoes cliënt op een gevangenisstr zou reageren. Ook wilde raadsman nieuwe getuii oproepen, om de onschuld» zijn cliënt te bewijzen. Om bewijs van het ten laste i legde feit te ondersteun werd gebruik gemaakt verklaringen van (oud-)l® lingen van de verdachte. I zouden eveneens last onde' vonden hebben van die' handtastelijkheden. De caat van de verdachte vw zich af in hoeverre derg# verklaringen betroutfl® zijn, omdat roddels over1®» ren snel zijn verspreid. „Naar mijn smaak wild® verdachte niet meer met feit geconfronteerd word® aldus procureur-generaal® P. A. H. Bos, die zich met» ces tegen het verzoek tot stel van deze zaak verWjj Mr. Bos vroeg handhaving»1: het vonnis van de Mid® burgse rechtbank. Over W weken doet het hof ui' met inhoud, zilveren ketting, autosleutel, dameshorloge, donkerrode portemonnee, blauwe handschoen, zilveren kinderarmbandje, blauwe he renhandschoen, groen/roze tas met inhoud, zilveren armband, bruine portemonnee, kinder schoen, twee dozen met in houd, zilveren ketting, big shopper, doorschijnende port- monnee, autosleutels. Kaartwedstrijden - In samen werking met de Stichting So ciaal Kultureel Werk houdt de bejaardenbond afdeling West- dorpe weer een tweetal kaart wedstrijden met als inzet een wisselbeker. De twee kaartin gen worden gehouden in het verenigingsgebouw Concordia donderdag 2 april en dinsdag 5 mei. De 24 best geklasseerden van die wedstrijden komen 12 mei in De Roselaer te Sas van Gent in actie tegen de beste Sasse kaarters. De finale volgt in juni in het Belgische Boek- houte. Voor de niet-kaarters is er 2 april en 5 mei gelegenheid tot bingo. Vergdaering - Het parochieel Gemengd Koor houdt woens dag 18 maart een algemene le denvergadering in bejaarden centrum 't Verlaet. Het be langrijkste agendapunt is de verkiezing van een voorzitter. De vergadering begint om 20.00 uur. Feestavond - Het Gemengd Koor houdt vrijdag 3 april de jaarlijkse feestavond in zaal Het Oude Raedhuys. Na een gezamenlijke maaltijd worden nog spelletje gedaan en ge danst. Superstars - Het vierde onder deel van de superstarwedstrij den wordt donderdag 19 maart afgewerkt. Op die dag tekent Corn Boys voor de organisatie en is het onderdeel doelschie- ten aan de orde. Iedere deelne mer mag dan 16 strafschoppen nemen, verdeeld over vier reeksen, op keepers die door de deelnemende teams gele verd worden. Deze wedstrij den beginnen om 19.30 uur op sportpark De Valcke. TERNEUZEN - De Hout- Bouwbond van de FNV, ling Terneuzen, bestaat jaar. De leden vieren dat W leum tijdens een feestavond vrijdag 3 april in de zaf dansschool Bilderbeek a Axelsestraat. De FNV- ling huldigt dan 14 ju^j®? sen die 25,40 of 50 jaar lid«f Als bondsbestuurder zal van Vliet aanwezig zün' Lenting als districtbestuu' en A. Vervaet vertegen»'!/ digt het rayon en de W> raad. Na het officiële deel de avond is er gelegenhe' dansen op muziek van Jas Anthonisse uit Biervliet, avond begint om 19.30 uw, de zaal is een half uur al open. i De 'Olympic Dream' in bran Als omstreeks vijf uur i Hansweert binnenvaai achter de rug. Een kalr een ankerplaats opgeztj problemen. Stukken in van Vlissingen. Dat is De V87 en V85 zij n twe ven zij op de Westerscl van Gent naar Ternei sporings Dienst. De bei alles in de gaten. Wake ren Westerschelde. Ma Verkeer en Waterstaat het oog laten vallen op| ergste als begin mei de Rijkspolitie te water d wijden een te riskante Door Romain van Damn De bevoorrading komt var neuzense binnenschip 'De Alles is in orde. Jaap van Be een seintje aan de kapitein v die het schip behendig langs; Even later stapt Jaap van Bel| juit binnen en laat de V87 'A zijn bemanning achter zich. De bemanning van de V87 h alweer ruim 'een uur Westers: Op de Westerschelde wor ponten kunnen dan rekener, route vrij blijft.

de Stem | 1987 | | pagina 12