Ajax is er nog lang niet jhe Axel winnaar in top duel 1200.- JONGE I füSBaHB Als u niet koopt vóór 1 april, moet u het zelf maar weten. 1 i :meente el STEVEN R00KS NA VALPARTIJ UIT TOP KLASSEMENT Dubbele polsbreuk Lemond >NTENISSE NBEWEGINGl WILHELM B.V. Wanprestati van Feveno René Hofman weer welkom lesluiten lamse Koerier. AUTO LEASEN OF AUTO HUREN? ÜAANPAG 16 MAART 1987 PORTO RECANATI De kans dat Teun Slim Ingekort Inlichtingen bij; Tirreno-Adriatico tOEWACHT KOMT NA 2-0-ACHTERST AND TE LAAT LOS Voortvarend Storend We Is ian Hontenisse maakt i, in zijn vergadering van erkiaard, dat herzienino voor gedeelten van het b osterzande-Noord, ten t ide bouwplannen: oningen (twee-onder-t lichiel de Ruyterstraaf. loor Projektbouw Zeelai oningen (twee onder lichiel de Ruyterstraaf oor de Zehamij B.V.; renoveren en herbouvi intehuis Huize St.-Antony raadsbesluiten en de da ningen liggen met inga voor een ieder op de aid, ter gemeentesecretarie!! izage. etreden op 12 maart j.l. naart 1987. gemeester van Honterfe Mr. A.A.L.G.M. Kesse- a en service gratis )1148-1243 - Kloosterzande nt u AAN DE ZIJKANT HET BEDRAG moet betalen. Voor toezending van lummer dient u f 3,50 extra te ntante betaling kunt u een groene f een blauwe girokaart (dus géén erschrijving) insturen, te betaling ontvangt u een waarvoor wij u echter f 4,— )sten in rekening moeten brengen. plaatsing aan Dagblad De Stem, 800 MB Breda csadvertenties., of inleveren op onze Prijs incl. 6% BTW f 5.88 f 7.84 9.80 f 11.77 f 13.73 f 15.69 Telefoon; GINNEKENWEG 21 BREDA 076-222488 HUREN VANAF 35- PER DAG Door Ted van Leeuwen jujUÖ - Ajax staat met het me been in de halve finale van L| Europa Cup n-toernooi en t met het andere op drijf- ui De 1-0 nederlaag die de Kjerlandse bekerwinnaar yep in het Zweedse Malmö, Lt namelijk voor beide floegen, die overmorgen al teer tegenover elkaar staan, L perspectieven. |Ajax, dat zich vandaag al in eduinen afzondert, klampt BCti dezer dagen vast aan een let hopeloze score die echter lleen met aanvallend spel ge- Errigeerd kan worden, de Sweden aan de wetenschap Hat countervoetbal hen op het jr: geschreven is. Dat de Amsterdammers er nog lang niet zijn, kwam in Zweden duidelijk aan het licht Spelers als Van Basten, Bosman, Wouters en Rijkaard, normaal sterke wervels in de ruggegraat, zijn uit vorm en lijden te veel balverlies, zoals al eerder tegen Excelsior en Sparta aan het licht kwam. Aan de andere kant kreeg Ajax van de simpele Zweedse defensie een in dit stadium van Europees voetbal uitzon derlijk hoog aantal riante kansen aangeboden, maar voor hetzelfde geld was de score hoger uitgevallen. Het uitstekende aanvalsduo Lars- son-Magnusson trok een spoor van vernieling in de Amster damse defensie. De Nederlandse bekerhou der hoeft zich overmorgen echter niet meer druk te ma ken om de gevaarlijkste van het tweetal, de in Zwitserland mislukte Mats Magnusson. De 24-jarige verzekeringsagent liep namelijk tegen zijn tweede gele kaart op en is voor de return in Amsterdam auto matisch geschorst. Magnusson was in hoge mate verantwoordelijk voor de eerste nederlaag die Ajax dit seizoen in Europees ver band opliep. Hij versierde een penalty die in de categorie 'op gebouwde strafschoppen' thuishoorde. De spits, in wie Manchester United sterk geïn teresseerd is, stortte bij elk duwtje kermend ter aarde. Bovendien claimde hij luid keels een strafschop wegens vermeend hands van Rijkaard op de doellijn, hetgeen hem geel kostte, en warempel ging kort voor rust de Schotse arbi ter Smith door de knieën. Magnusson deed alsof hij bij Mühren over de knie ging en Smith wees naar de stip. De Schot had een verboden han deling die er niet was gezien en een handsbal van Palmèr die eraan vooraf was gegaan, gemist. Persson schoot de strafschop langs de te vroeg vallende Menzo tegen het net: 1-0. Ajax-coach Cruijff zeurde nauwelijks over de penalty, maar gaf zijn verdediging de schuld. „Het was geen straf schop, Mühren is veel te erva ren voor zoiets. Het is geen verwijt, maar een gebrek aan ervaring, maar een speler die aan vallende ziekte lijdt, had in mijn tijd de rust niet ge haald. Hij maakte steeds zelf een overtreding om vervol gens de vrije trap méé te krij gen. Ze hebben zich laten 'pie pelen'. Types als Suurbier en Vasovic hadden hem dat voor zijn leven afgeleerd". En verder: „Met een neder laag kun je nooit tevreden zijn, maar de uitslag is wel te corrigeren. Malmö was zoals ik verwacht had, een nare ploeg. Voetballend stellen ze niets voor, maar omdat ze stug zijn is het erg moeilijk van ze te winnen. Ergerlijk is wel dat de paar kansjes die er waren niet benut zijn. Op dit niveau krijg je maar een paar moge lijkheden en die moeten er in. Van Basten verwijt ik niets. Toen hij alleen voor het doel kwam, kon je zien dat hij de scherpte miste. Hij was een beetje bang, logisch als je een paar maanden geblesseerd ge weest bent. Dat slijt alleen door veel wedstrijden te spe len. Malmö heeft geen kansen uitgespeeld. Wij hebben ze een aantal aangeboden door veel balverlies op het middenveld te leiden". MALMÖ FF - AJAX 1-0 (1-0). 44. Pers- son 1-0 (strafschop). Scheidsrechter: Smith (Scho). Toeschouwers: 20.186. Gele kaart: Magnusson (Malmö). MALMÖ FF: Möller, Andersson, Borg, Jansson, Persson, Palmèr, Engqvist, Er- landsson, Thernie, Larsson en Magnus son. AJAX: Menzo, Blind, Spelbos, Rijkaard, Silooy, Winter, Wouters, Mühren, Van Basten, Bosman (Bergkamp) en Van 't Schip. ï.fe - -J Johnny Bosman, die tegen de paal schoot. - fotoanp van Terneuzen breng] Innis dat op dinsdag [7.00 uur in het stadhuis! 3n openbare vergadering lluden van de commissi! |rdeningen. concept-voorstellen zijl en tijdens de vergade Sder ter plaatse verkrijg aart 1987 jrgemeester voornoemd! C. Ockeloel er het motto IBEID VOOR JONGEREül informatieavond over i ilan, en de argumenteT s jongeren, maar vooral del 21 jaar, zijn van harte wej m 20.00 uur in ons pand del euzen. VERBONDEN JWETOEW» f Van Vliet houdt stand Door Jacques Eestermans J van Vliet de tweede Nederlander wordt, na Joop Zoetemelk in 1985, die de Tirre- no-Adriatico op zijn palmares kan bij schrijven, is afgelo pen weekeinde in tact gebleven. De renner uit de ploeg van Peter Post verdedigde zijn in de eerste etappe ver overde leiderstrui zaterdag en zondag met verve en zag bovendien een aantal con currenten, onder wie Steven Rooks, uit de kop van het klassement wegvallen. zou mooi zijn er de komende dagen nog wat seconden bij te pakken. Dat zal echter niet meevallen, want alle Italianen letten nu op mijn wiel". In de gisteren verreden derde etappe, van Pineto langs de winderige Adriati- sche kust naar Porto Reca- nati over een afstand van 153 kilometer, die een sprintzege opleverde voor Giuseppe Saronni, kwam Teun van Vliet daar op on dubbelzinnige wijze achter. Te vroeg slechte weersomstandighe den, een goed tempo op na hield. In de eerste groepssprint van de etappewedstrijd op het schiereiland ontbrak gisteren Jean Paul van Pop- pel. Nederlands snelste spurter, die nog altijd wacht op zijn eerste overwinning van dit seizoen, was op een van de klimmetjes in de laatste kilometers gelost. Van Poppel: „Ik zat er een beetje door vandaag. Maar al had ik macht gehad, dan was het waarschijnlijk ook niet veel geworden. Ik kende de finale nog van vorig jaar. Veel te lastig voor mij. Bo vendien houd ik niet zo van dit weer. Ik ben dan altijd extra voorzichtig". VERHUUR WOODBOYl voor het zelf opknap-1 pen van parket tot het ei als nieuw uitzietl voor het vuil-verwijde-l ren van houten vloeren I en in blank, wit of andere tinten afwerken. werkt efficiënt e' aangenaam. Terneuzensestraat 8 ZAAMSLAG lelijk in leesteken één vakje benutten, rd van de advertentie wordt in een gezet. Ie advertentie met het belangrijkste en kort en bondig. ijk Uw telefoonnummer in de reageert men gemakkelijk en snel. Het is niettemin nog te vroeg te veronderstellen dat de Westlander ook daad werkelijk in de voetsporen van Zoetemelk zal kunnen treden. Met name aan de Zwitser Toni Rominger en de Italiaanse 'halfgod' Fran cesco Moser zal van Vliet nog een hele kluif hebben met woensdag de afslui tende tijdrit over 14,650 kilo meter in San Benedetto del Tronto voor de boeg. De prof uitBaarle-Hertog beseft dat terdege. „Ik heb schrik voor die tijdrit, dat mag je gerust stellen. Vorig jaar verloor ik op de laatste dag 1 minuut en 10 seconden op Moser. Die tijdrit was maar een paar kilometer langer. De voor sprong die ik nu op hem heb, houdt dus niet echt over. Het door <*4* Jacques Eestermans De een na de andere aanval op zijn positie moest door de ploeg Post worden afgesla gen. Zelfs de leider ont kwam niet aan het vuile werk. „Gölz speelde een slim spelletje vandaag. Hij zag dat de rest van de ploeg op een gegeven moment wat adem te kort kwam en sprong weg. O.a. Moser en Chiocioli klampten onmid dellijk bij hem aan. Met pijn en moeite kon ik ook nog aanpikken, want zo'n goede dag had ik eigenlijk niet", aldus Van Vliet. De vlucht poging werd overigens snel te niet gedaan door het pelo ton in de Tirreno-Adriatico, dat er gisteren, ondanks de Het slechte weer aan de Adriatische kust was er op de vierde dag van de Ita liaanse rittenkoers overi gens de oorzaak van dat de derde rit met 78 kilometer moest worden ingekort Felle sneeuwjachten maak ten het onverantwoord de renners vanuit Paglieta op pad te sturen. Overleg tus sen wedstrijdleider Franco Mealli en de verzamelde ploegleiders had tot resul taat, dat het startschot werd gelost in het bijna 80 kilome ter noordelijker gelegen stadje Pineto. Een enorme valpartij, waarbij ongeveer 50 renners waren betrokken, had zater dag het klassement behoor lijk op zijn kop gezet. Vervolg op de vierde sportpagina Van ome speciale verslaggever PORTO RECANATI - Greg Lemond zal ge ruime tijd uit competitie zijn. De winnaar van de jongste Ronde van Frankrijk brak zaterdag, in de tweede etappe van de Tirreno-Adriatico, bij een valpartij op het par koers van aankomst in Paglieta zijn linkerpols op twee plaatsen. De ernst van de bles sure werd pas gisteren duidelijk. Hoewel de Amerikaan klaagde over pijn, ging hij van start voor de rit naar Porto Recanati. Na een paar ki lometer stapte hij even wel af. In het ziekenhuis van Pescara, waar rönt genfoto's van zijn pols werden gemaakt, kwam de dubbele breuk aan het licht. Volgens de ploeglei ding is het uitgesloten, dat Lemond aan een van de voorjaarsklassiekers zal kunnen deelnemen. De Tourwinnaar tilt daar overigens niet zo zwaar aan. Reeds voor het begin van het wegseizoen liet hij weten zich dit jaar vooral te richten op de Ronden van Italië en Frankrijk en het wereld kampioenschap in het Oostenrijkse Villach. 1 ..Hf' DE Utrechtste politie wist op het station van de Domstad te voorkomen dat een groep van ongeveer 350 FC Utrecht-supporters naar Den Haag afreisde. Enkele tientallen supporters van FC Utrecht volgden de wedstrijd van hun club tegen FC Den Haag op televisietoestellen in het Utrechtse stadion Galgenwaard. -fotoanp (ADVERTENTIE) VRIENS AUTOCENTER BV Er ligt een flinke som geld voor het grijpen. Nu gaat het er alleen nog om wie het als eerste te pakken heeft, Opel of u. In ieder geval heeft u een voorsprong, want Opel komt pas op 1 april in aktie. Vanaf die datum gaan namelijk de prijzen omhoog. En dat betekent dat u dan honderden guldens méér moet neertellen. Wat kost nou zo'n Opel, incl. BTW en afleverings- kosten, rijklaar voor de deur? Kijkt u zelf maar: OPEL CORSAv.a. f 18.100.- OPEL KADETTv.a. 21.495.- OPEL ASCONAv.a. 25.800.- OPEL MANTAv.a. 31.095.- OPEL OMEGAv.a. 34.465.- OPEL SENATORv.a. 44.800.- (mits uit voorraad leverbaar) Speciale aanbieding: OPEL ASCONA Cabriolet49.500.- Biesdonkweg 31 Breda-NoordGinnekenweg 269 (Breda-Zuid) hoor Rmtts Ver berk moes ®EL- Dat enthousiasme iets W anders is dan zelfvertrou- •«1, werd in het duel Axel- '"ewacht meer dan duidelijk "•wezen. Dat Axel deze slag de hegemonie in de vierde s H met 2-1 won, was meer "anken aan het opportu ne dat de oranjehemden jatten, dan aan kunde. Koe- ,'cht was daar het zoveelste jachtoifer van. „De winst was 'toom terecht. Wij konden algen spel spelen," aldus 11 dolblije Axel-coach Jaap 5ösen. p^n opponent George de aker was het daar niet mee Kif, 'Axel was in de eerste teter, wij in de tweede," PPerde hij, terwijl hij even 's refereerde aan twee allen die Axel-verdedi- maakten. Twee straf fen claimde De Bakker St „^biter Versteylen uit ■WUlebrord dacht daar an- jswer. En mogelijk niet on- eent Immers, hands moet Sa„„ gebeuren. En juist ^ten*'aren vraa8tekens bij te 0verigens paste dit met e 'n het eerste uur van de tot. bW' Een gevecht dat (Wh. g aandeed door veel ungen' hele en ver" A)i>, blessures, enzovoorts. 6arnilal f® poging eik- Hen n het spel te laten ko- jjL e bezoekers, voorname- Koewacht afkomstig. waren daar de dupe van. Het spel kon zich daardoor nooit ontplooien en boeide dus niet. Toch was Koewacht met de beste voornemens naar het Axelse bos, of wat daar nog van over is, gekomen. „Het was muisstil in de kleedka mer. Wij waren gekomen om te winnen. Aan verlies of een gelijk spel hebben we te wei nig om mee te blijven doen in de slag om de titel," stelde De Bakker vooraf. Zijn pupillen openden dan ook voortvarend. Fris de bal rondspelend hield het Axel in de greep. Een 'zoekend' Axel, dat naarmate de wedstrijd vorderde, steeds meer greep op het gebeuren keeg. Met name omdat het de druk bezette middenlinie in de opbouw vaak oversloeg. Uit zo'n situa tie kreeg Eric Deij voor de gastheren de eerste kans op de openingstreffer. In de afwer king liet hij het echter afwe ten. Kort na hem schoot zijn clubgenoot Saman van af stand rakelings naast, waarna Deij weer mocht aanleggen. Deze keer was Koewacht- doelman Mark van Grem- berghe ter plaatse. Koewacht zette daar spora disch een aanval tegenover. Offensieve daden die met name via de beste man van het geheel, Dennis Rietjens, ver liepen. Toch leek de rust met de brilstand in te gaan. Velen hadden dan ook al de warme kantine opgezocht. Een voor barig vertrek, omdat juist in de extra tijd Mels Verhelst op een voorzet van Leo Bracke raak kopte. De Axelse aanval ler kwam plotseling vrij om dat Koewacht teveel aandacht besteedde aan Axel-topscorer Fonny Verstraeten. Een opste ker dus. Na de thee moest Koewacht dus meer komen. Immers, de 1-0-stand moest fungeren als de rode lap op een stier. Het deed dit met name door het opschuiven van Fonny van der Vloet naar de frontlijn, terwijl Luc Rombout en Peter van Gremberghe meer pressie over links uitoefenden. Pressie die Axel wel onder druk zette, maar vooralsnog weinig zor gen baarde. De beste kans viel, en dat is vaak zo, precies aan de andere kant Dat Axel de 3-2-situatie slecht uitbuitte, kwam met name Koewacht-verdediger Paul de Gronckel goed uit. Hij kon op die manier storende zender blijven. Koewacht schrok toch even van deze si tuatie. Het verliet het "brei werk' en probeerde meer en meer van afstand Axel-goalie Gommers te verschalken. Met name De Block en Claessen speelden hierin een hoofdrol. De beste kans kwam overigens van Luc Rombout. Een schot dat via de vingertoppen van Gommers over het Axel-doel verdween. Met nog zo'n vijf tien minuten te gaan was dit een opleving in het duel. Dit laatste kwartier maakte veel goed. Eerst strafte Axel aanvoerder Dick de Pooter een defensieve Koewacht-blunder af door 2-0 te laten noteren. Een doelpunt dat Koewacht wakker schudde. Vanaf dat moment verloor het alle schroom en drukte het uit alle macht De wedstrijd kreeg daardoor eindelijk het ver wachte karakter. Zeker toen De Gronckel uit een scrim mage 2-1 op het scorebord bracht, was alles weer moge lijk. Axel bleef echter bij de les. Zo goed zelfs, dat het via in valler De Visser een geweldige kans op 3-1 kreeg. De Visser ontfutselde namelijk Rombout de bal om vervolgens solo richting Van Gremberghe op te stormen. Oog in oog geko men met deze Koewacht-sluit post ging de Axelse aanvaller volledig de mist in en haalde alles wat Koewacht was opge lucht adem. Koewacht kon dus alsnog in eigen kansen blijven geloven. Een geloof dat echter niet bewaarheid werd. Win naar werd Axel. Voor de oran je-witte supporters 'terecht', voor de geel-rode brigade 'puur geluk'. Beslissende actie in de wedstrijd Axel-Koewacht. Een verre trap uit de Axel-defensie wordt opgepikt door Dicky de Pooter. Deze speelt Koewacht-verdediger Dennis Rietjens uit, stuurt Koewacht-keeper Mark van Gremberghe de verkeerde kant op en scoort 2-0 voor de thuis club. Zijn ploeggenoot Mels Verhelst (maker van het eerste Axelse doelpunt) kijkt belangstel lendtoe. - FOTO W1M KOOYMAN. HAARLEM (ANP) - Het aantal Nederlandse spitsen in de Keur-klasse is be perkt. Haarlem heeft er één en die besliste de wed strijd tegen Feyenoord zes minuten voor tijd. Van het Haarlem-totaal van slechts zeventien heeft Keur er dertien gemaakt. Keur uitschakelen bete kent dus vrijwel zeker de nul vasthouden. Keje Mo lenaar vergat dat één keer, verloor een duel met han den en voeten en had de te genslag dat scheidsrechter Thomas de overtreding van de Zandvoorter niet wilde bestraffen. Het grootste verschil tussen Haarlem en Feyen oord zat in de bezetting van de spitsplaats. Lars Elstrup toonde bij al zijn ijver het wonderlijke ta lent steeds naar de plekken te lopen, waar hij niet aan gespeeld kon worden, Keur ging op zijn wat bonkige, maar effectieve wijze al tijd naar de goede plaats. Feyenoord had boven dien pech. Na Keurs treffer raakte de naar voren ge stuurde verdediger Mon- kou paal en lat en mocht zich afvragen of de bal van de lat niet achter de doel lijn terecht was gekomen. Het was niet alleen pech trouwens. De vroegere top club speelde zeker zo slecht als Haarlem en miste bo vendien nog iedere over tuiging. Haarlem vecht al maandenlang voor zijn 'laatste kans', is vaak ge troffen door de bij staart- clubs behorende tegenslag en had zondag het geluk van de ijverige. Rinus Israël verweet Molenaar en scheidsrech ter Thomas het doelpunt in gelijke mate. „Wij kunnen onmogelijk tevreden zijn over de beslissingen van de scheidsrechter, maar Mo lenaar had het zover niet mogen laten komen, die had de bal natuurlijk met een naar Hiele moeten te rugspelen". Israël zocht ook veront schuldigingen voor de on gekende wanprestatie van zijn elftal in het inderdaad slecht bespeelbare veld en in het gemis van de vier basisspelers Roth, Heus, Van Herpen en Hofman. „Iedere club die zo veel van zijn vaste krachten mist, zou in de moeilijkheden komen". HAARLEM - FEYENOORD 1-0 (0- 0). 84. Keur 1-0. Scheidsrechter: Thomas. Toeschouwers: 4200. HAARLEM: Metgod; Masefield, Haar, Baas en Nijholt (Doesburg); Moniz, Liesdek en Balm; Mastthaei (Modrzejewski), Keur en McGee. FEYENOORD: Hiele; Troost, Mole naar, Monkou en Wijnstekers; Hoekstra, Been en Barendse; Taha- mata, Elstrup en Blinker. HAARLEM (ANP) - René Hofman mag vandaag weer gewoon meetrainen met Feyenoords selectie. De Lim burgse vleugelspeler werd ge schorst na in onze krant he vige kritiek op Rinus Israel te hebben geuit. „Hofman heeft zijn straf ge had", lichtte Israël toe. „Dan is de zaak afgedaan, maandag zullen wij hem weer hartelijk welkom heten op de training". De vooruitzichten voor twee van Feyenoords drie andere afwezigen in Haarlem zijn minder gunstig. Heus die don derdag tijdens de training ge blesseerd raakte, is binnen kort weer te verwachten. Roth die van dezelfde oefening met een brancard van het veld ging en per ambulance naar het ziekenhuis werd afge voerd, zal niet zo spoedig te rugkeren. De vrees dat er iets gebroken was, was ongegrond, maar er bleek toch erg veel ruimte in het kniegewricht te zijn. 118 ti lii!

de Stem | 1987 | | pagina 9