roche blijft leider in algemeen klassement SUBISHl 'Bezoekende supporters weren' :F Ijsbaan Inzeil Vecht' voor laatste kans ER ROYALE SE Twee buitenlanders in Italiaans voetbal Liesen beschuldigt Schumacher Zaak Jan Wouters pas vandaag in behandeling DONDERDAG 12 MAART 1987 PAGINA SPORT 2 076-236882 t 1 2' [iout lap| een "Royale" gaat. mncipe is elke Lancer al coop (m.u.v. de Lancer E$ voorraad is niet onbepeil! can Mitsubishi nu ook wee dus dat ietsje meer an gras over moeten late iteraard geldt ook voor elto unieke 1-2-3 jaar garaii ibishi. Ofwel: waar andei meestal ophouden, gaat dif bishi nog twee jaar door. Bubishi Lancer Royale. Vana! inklusief de Royale extra xklusiefafleveringskostenei debehandeling. Wijzigt' ™°nslag uden. r™freenvolgens de Canadese Hart Nibbrig Greeve B am. Tfel. 02522-66111. tieperiode t/m 31 maart P Bl/f Jliilllfl RIJF EVERS B.V., farathon van toston sterk bezet Van der Knaap ronde verder OVERLEGORGAAN OVER WEDSTRIJDEN MET HOOG RISICO Nadelen SPORT IN 'T KORT Mesker terug in tenniswereld Sokolov geeft zesde partij op T19 cht de grootste keuze ktv's en. En Actief rekent NOOIT TEVREDENHEIDSGARAN- STRAAT 4 L 22 48 44 nw. in tel. ;ippen- 875,-. tafels, perklin- Ber- |n, tel. (nieuw, |01620- klaar bklooft, thuis- '-718. kop- lokken, l 15,-. BELT U VOOR EEN ADVERTENTIE IN A RUBRIEK ,,'t KIEINTJE"» DE STEM! MA. T/MVR, VAN 8.30-17.00 UUR HOUTEN ladder, 4.50 lang 30,-. 01608-20601 ITHO afzuigkap igs 30,-, 01683-2773. JONGE tamme dwerg:; pagaai 25,-, tel. 412492. (joor Rob uan Deursen - Jarenlang was de 590 meter boven Nieuw iterdams Peil gelegen ;t)ijsbaan van het Beierse toevluchtsoord voor alle beoefenaren van de tssport uit het westelijke ond wereld. Hadden en hebben de Rus- de Oostduitsers Medeo bij a Ata; het westen zocht ;t op het ijs van Inzeil, dat j onder bijzonder gunstige itandigheden (vorig sei- j WK; Karlstad wereldre- Jd -14.12.14 - op de tien kilo- eter) go^ was voor onver_ rachte uithalen. ginds echter de overdekte ■iste van Heerenveen ook ga it staat voor het verbeteren ,„n wereldrecords (tijdens het van 14 en 15 februari niet jder dan acht, waaronder senioren), lijkt de ijsbaan ïan Inzeil te vechten voor de En dan zeker vanaf van middag als de internationale damestop begint aan de fina les van de reeks om de World Cup voor vrouwen en mannen, die morgen, zaterdag en zon dag wordt voortgezet. Na het succes van het Thialf-stadion hunkert 'Inzeil' naar bevestiging van de repu tatie, die sinds half jaren zes tig zorgvuldig werd opge bouwd. Vandaar dat wereld en Europees kampioen all round van dit schaatsjaar, de Rus Nikolai Goeljajev met open armen werd ontvangen in het kleine wintersport plaatsje. En dat ondanks het feit dat de Sovjet-schaatser eigenlijk niets te zoeken heeft in Inzeil. Immers, hij plaatste zich door te weinig deelname aan wed strijden uit de wereldbeker serie niet voor de finale. Gerd Zimmermann, direc teur van het schaats-monu- ment aan de voet van de Fal- kenstein, maakte van de nood een deugd en haalde Goeljajev over om vanavond een poging te ondernemen het wereldre cord op de drie kilometer (4.03.22, Sjasjerin) aan te val len. Daartoe worden de tradi tionele wedstrijden om de Gouden Schaats toegevoegd aan het World Cup-pro gramma van de dames. Gerd Zimmermann heeft een wereldrecord op zijn baan hard en hard nodig. Immers, hij dreigt de slag om de trai ningskampen, die de schaats- naties jaarlijks beleggen, van Heerenveen te verliezen. Ze ker gezien het feit dat volgend jaar de Olympische Winter spelen in het Canadese Cal gary een overdekt schaatson- derdeel kennen. Zimmermann geeft zelf rui terlijk toe dat in landen als Nederland schaatsen onder een overkapping de toekomst heeft. „Daar zijn de weersom standigheden nauwelijks voorspelbaar. In Inzeil geluk kig wel. Zie het WK dat Ver geer hier won. Het regende toch tijdens dat evenement re cords", zo verdedigt de ex- schaatsers zijn heiligdom te gen beter weten in. In zijn "hart zou hij graag deze zomer al met de overkap ping van zijn baan starten, maar probleem is dat eind 1985 pas een renovatie van vijf mil joen Duitse marken werd beëindigd. De ijsbaan van In zeil kreeg een grote beurt om dat men er in Beieren er lang vanuit ging dat de Winterspe len van 1992 aan Berchtesga- den zouden worden toegewe zen. Op het moment dat die plaats de IOC-race in Lau sanne verloor van het Franse Albertville, moest die som geld eigenlijk als weggegooid be schouwd worden. Zimmer mann zou op dit moment beide handen ferm dichtknijpen van blijdschap als hij dat bedrag nog ter beschikking had. De nederlaag in Lausanne is echter in Beieren als een ver nedering keihard aangeko men. Vandaar dat alle geld schieters de knip stevig geslo ten houden. Dus moet Zim mermann vanaf vandaag als openlucht-ijsbaan de strijd aan met vooral Heerenveen. In de wetenschap dat daar vol gende week donderdag, vrij dag en zaterdag wereldrecord- aanvallen zullen plaatsvinden met premies van zo'n 20.000 gulden per geslaagde poging, voelt de ijsbaan-directeur de bui al hangen. Vandaar dat het aanvangs- tijdstip voor de wedstrijden van vanmiddag voorlopig met een uur van drie naar vier uur vanmiddag verschoven is. Dit om Goeljajev in de avond als het weer meezit in een zo'n gunstige mogelijke positie te manoevreren. Zimmermann vindt dat de normaalste zaak van de wereld. Misschien wel omdat hij weet dat zijn Inzel- ler baan veel aan belangrijk heid dreigt te verliezen Zege voor Kelly op kille helling 2-PERS. tent met vloetj 30,-. 076-139478. T.K.A. sta/tourcaravan, pers. met z.g.a.n. voor op camping aan zee, vr »L 1500,-. Tel. 076-7114621 Van een speciale verslaggever) [ONT VENTOUX - Op de natte helling van le in wolken gehulde Mont Ventoux is de itrijd om de witte leiderstrui van de 37e Parijs Nice echt losgebarsten. De Ierse beroepswielrenners Stephen Roche en Sean lelly besloten woensdag de veel te saaie derde etappe net een onderling gevecht op een kilometer van de fi nish, gelegen op een hoogte van ruim viertienhonderd neter. r. Kelly zegevierde, maar was [allerminst blij. Roche verloor |een beetje, maar liep met een tralend gezicht rond. Kelly, van 1982 als eindwinnaar ■in Nice werd gehuldigd, ver- jdiende tien bonificatiesecon- [den, vijf meer dan Roche. De achterstand bedraagt, nog drie etappes en de tijdrit op de Col d'Eze te gaan, 1 seconden. „Als ik op de Coi i geen ruime voorsprong i op Roche, verlies ik deze - Nice", stelde Kelly iet Ierse nuchterheid vast. De 30-jarige renner in dienst herinnerde ^ich de tijdrit van 1985. Hij ongenaakbaar in de Rit laar de Zon, maar verloor in ^lice van de drie jaar jongere die overigens in het klassement een geringere rol lelde dan nu. De Tour de France van dat jaar was 'e'en van de weinige polgende keren, dat beide i op hoog niveau met elk- een confrontatie aangin- «ider en de Deense Neder- jj ?™- Eline Coene en natio- if'e kampioene Monique rr.fj d werden in de eerste va T. 'geschakeld, Erica -ADijck haalde de tweede ntrting maar verloor daarin w de Deense Charlotte Hat- 51785. A' OS (AFP) - De mara- in Boston, de voort va- de concurrent van Rotter- brengt op 20 april vele wmame lange afstandslo- s aan de start. De organisatoren slaagden in de Australiër Rob de itella, de tweevoudig win- iar uit Engeland Geoff ®ith en de Tanzaniaan Juna aan het deelnemers toe te voegen. Eerder ladden ze al de zilveren me daillewinnaar op de Olympi sche Spelen van 1984, de Ier lonh Treacy, de Welshman jfeve Jones en de Amerikaan ™1 Rodgers gecontracteerd. de dames verschijnen on- meer de Europese kam pioene uit Portugal Rosa Mo- de Amerikaanse winnares 1985 Lisa Larsen-Weiden- ™ch en de Nieuwzeelandse Wrraine Möller aan de start. J-0NDEN (Reuter) - Na de eerste dag van de strijd om de 'Pen Engelse badminton titels Londen, bestaat de Neder- esdse afvaardiging in het en- •eispel alleen nog uit Astrid '«ader Knaap. Wteiagen: damesenkelspel, lsna EUne Coene (Ned)-Svet- §°v> U"5' 12"10' Erica ill-ïTLS?ed>-Oaire Palmer (GBr) 11- •é.clCfW,ivan der KnaaP (Ned)-Gil- ST vfe ICan> I!"2.11-3, tweede ron dten Larsen Don)-Monique S.HMU m died) 11-1, 11-3, Charlotte tlnSP^fl-Van Dljck4-ll, 11-3,11-5, (Den) i, „K^ap-Pernille Nedergaard KWel-fw Christine Magnusson e'-boene 11-5, n_2. eerste ronde: Morten re Pelupessy (Ned) 15-8, (Aus)-Lex Coene (Ned) 15-4, jjj&!:h«n^>elui gen. Roche werd derde, Kelly vierde in de eindstand. Vorig seizoen, bij zijn debuut in de Italiaanse formatie van Boifa- va, beleefde Roche een diepte punt wegens zijn slechte lin kerknie, waaraan hij twee keer werd geopereerd. Kelly was daardoor de enige Ier, die op het vasteland top- presties leverde. Roche, in fe bruari opvallend door in de Ronde van Valencia de tijdrit en het eindklassement te win nen, wil bewijzen dat hij een betere ronderenner is dan Kelly. Aan het winnen van de achtdaagse etappekoers hoe ven de Nederlandse ploegen in ieder geval niet te denken. Dagzeges zaten en zitten er wel in, zoals Eddy Planckaert dinsdag bewees in de massa spurt. De 240 kilometer van Saint Etienne naar Chalet Reynard op de Mont Ventoux leek uitermate geschikt voor een renner, die in de algehele rangschikking geen bedrei ging voor de topcoureurs vormt. Daarvan kwam niets te recht De eerste top lag al op vijftien kilometer na de start. Na de afdaling belandde het peloton op een parkoers, dat nu en dan leek 'geleend' van een Nederlandse koers: nau welijks hellingen en brede, goed geplaveide wegen, die traag door een oneindig land schap gingen. Met de vijftien kilometer lange beklimming van de Mont Ventoux in het vooruit zicht hield iedereen zich rus tig. Tussen het vierde en het vijfde uur van de koers bdreikte de gemiddelde snel heid het dieptepunt van 28 ki lometer. Dat kwam neer op een totaal moyenne van onge veer 32 kilometer. Dank zij de 22-jarige Belg Ronny Vlassaks uit de ploeg van Jan Raas, vertegenwoor digd door diens assistent Hi- laire van der Schueren, werd het tempo opgeschroefd. Vlas saks, vorig jaar onder Raas debuterend bij de profs, had 's ochtends een beetje lacherig laten weten dat het 'zijn' koers Sean Kelly gaat als eerste over de streep met in zijn 'slipstream' zijn landgenoot Roche. zou worden. Na 175 kilometer ging hij op avontuur. Het peloton rea geerde niet. In zijn eentje be reikte Vlassaks een maximale voorsprong van bijna zeven minuten. Maar aan de voet van Mont Ventoux, waar het was begonnen te regenen, was Vlassaks uitgeput Hij begon druk te schakelen en om zich heen te kijken. Na een vlucht van 55 kilometer werd Vlas saks, in 1986 zonder overwin ning wegens een zwakke ge zondheid, door bijna iedereen gepasseerd. Hij eindigde als 128e op ruim twintig minuten van Kelly. Nadat Vlassaks was inge haald, zette Roche de aanval in. Met sterke ploegmaten als Zimmermann. Machler en Schepers kon hij dat ook doen. Er ontstond een kopgroep van dertien man, met daarin alle favorieten, onder wie Fignon en Millar. De Schot pareerde een aanval van Pensee, maar fungeerde vervolgens als springplank voor Roche en Kelly. Dit duo passeerde ook nog Pensee, die zich met de derde plaats tevreden moest stellen. „Of ik Kelly steeds in de ga ten heb gehouden? Dat hoefde niet, want hij heeft voortdu rend achter mij aangereden", sprak Roche zelfverzekerd. Millar werd vierde, Fignon vijfde. De beste Nederlander was, hoe kon het anders, Joop Zoetemelk. De drievoudig winnaar van Parijs - Nice kwam als 22e binnen op iets meer dan twee minuten van Kelly, die in totaal dertien ze ges boekte in zijn favoriete etappekoers uit het voorjaar. De uitslag van de derde etappe Is: 1. Sean Kelly (Ier-Rumeau) 244 kilometer in 7 uur, 46 minuten en 2 seconden-met tijds- vergoeding 7.45.52,2. Stephen Roche (ler- Quinarelli) 7.46.02- 7.45.57,3. Ronan' Pen- sec (Fra-Legeay) 7.46.03-7.46.01,4. Robert Millar (GBr) op 10 seconden, 5. Laurent Fignon (Fra) op 0.14, 6. Eric Boyer (Fra) z.t, 7. Niki Rüttimann (Zwi) op 0.39, 8. Patrice Esnault (Fra) op 0.45, 9. Eric van Lancker (Bel) op 0.57, 10. Urs Zimmer mann (Zwi) z.t, 11. Jesus Rodriguez Ma- gro (Spa) op 0.59, 12. Jean-daude Bagot (Fra) z.t, 13. Michel Bibollet (Fra) 1.04,14. Luc Roosen (Bel) z.t, 15. Celestino Prieto (Spa) z.t, 16. Yvon Madiot (Fra) op 1.09, 17. Jean-Francois Bernard (Fra) op 1.30, 18. Pedro Delgado (Spa) op 1.39,19. Pascal Simon (Fra) op 1.54, 20. Acacio da Silva (Por) op 2.06, 22. Joop Zoetemelk (Ned) z.t, 36. Patrick van Passel (Ned) op 4.00, 52. Peter Winnen (Ned) op 5.12, 60. Henk Lubberding (Ned) op 5.51, 62. Gert-Jan Theunisse (Ned) op 6.00, 77. Gerrie Kne- temann (Ned) op 9.01, 82. Hans Daams (Ned) op 9.26,84. Erik Breukink (Ned) op 9.43, 90. Peter Ha rings (Ned) op 10.42, 91. Frans Maassen (Ned) op 11.24, 97. Gerrit Solleveld (Ned) op 11.30,108. Eddy Planc kaert (Bel) op 14.06, 114. Jan van Wijk - FOTO COR VOS (Ned) op 15.07, 117. Adri van der Poel (Ned) op 16.45, 118. Ad Wijnands (Ned) z.t, 119. Henri Manders (Ned) op 16.48, 123. Jelle Nijdam (Ned) op 17.30, 124. Jo- han Lammerts (Ned) op 17.52, 125. Bert Oosterbosch (Ned) op 19.00, 128. Ronny Vlassaks (Bel) op 20.08, 132. Marco van der Hulst (Ned) op 22.26. Het algemeen klassement na de derde etappe is: 1. Roche 13 uur, 20 minuten en 21 seconden, 2. Kelly op 31 seconden, 3. Fignon op 0.48,4. Boyer op 1.00,5. Pensee op 1.13, 6. Zimmermann op 1.25, 7. Rütti mann op 1.33, 8. Millar op 1.38, 9. Yvon Madiot op 1.59,10. Prieto op 2.13,11. Ber nard op 237, 12. Esnault op 231,13. Van Lancker op 2.33, 14. Bagot op 2.39, 15. Bruno Leali (Ita) op 2.42, 16. Roosen op 3.04,17. Bibollet op 3.11,1& Simon op 3.14, 19. Magro op 331,20. Delgado op 3.25. 54. Winnen op 6.44, 62, Lubberding op 7.29,63. Theunisse op 7.39,74. Knetemann op 10.17, 76. Daams op 10.58, 90. Harings op 12.58, 93. Maassen op 13.03,103. Planc kaert op 15.46,110. Solleveld op 16.47,113. Wijnands op 18.57, 114. Nijdam op 19.05, 115. Lammerts op 19.22,122. Van der Poel op 22.10, 124. Manders op 22.23, 128. Oos terbosch op 31.12,129. Van Wijk op 31.16, 130. Van der Hulst op 32.03. HAMBURG (SID) - Na alle opwinding rond de verschij ning van het boek 'Der Anpfiff, en vooral naar aanlei ding van de daarin gedane uitspraken, dreigt ex-Köln- doelman Toni Schumacher nu ook een lucratief contract met een Westduitse firma in sportartikelen kwijt te ra ken. In het jongste nummer van het weekblad 'Der Stern' werpt professor Heinz Liesen, de teamarts van onder meer de voetbalbond, Schumacher voor de voeten de enige te zijn geweest, die ooit om prestatieverhogende middelen is komen vragen. Liesen zegt daar echter nooit op te zijn ingegaan. Volgens de informatie van het blad, heeft Schumachers persoonlijke sponsor het recht de ver bintenis te beëindigen als de sporter betrapt wordt op do ping. Volgens Liesen spelen de door Schumacher in zijn boek opgevoerde drugs (pillen en 'sapjes') als sinds het begin van de jaren tachtig geen rol meer in de Bundesliga. „Voetballers hebben intussen wel gemerkt, dat derge lijke middelen ernstige bijwerkingen hebben en dat ze bij de dynamische en steeds atletischer speelwijze van te genwoordig een loopbaan aanzienlijk kunnen verkorten", verklaart Liesen. Volgens een speler, die anoniem wenste te blijven, wordt in de Bundesliga nog wel degelijk gegre pen naar het in de topsport bekende spierversterkende hormoon testosteron. „We waren er in het kampioen schap en de bekerstrijd van begin tot einde bij. Bijna voor elke wedstrijd lagen de jongens op de brits, met naast hen de injectiespuit". Deze uitspraak wordt bevestigd door Dieter Baron, de voorzitter van de dopingcommissie van de Westduitse at- letiekbond. „Testosteron wordt tegenwoordig in elke sporttak gebruikt, van schaken tot gewichtheffen, en ook in de voetbalsport". ZEIST (ANP) - De gele kaart, die Ajacied Jan Wouters zondag opliep tegen Excelsior, wordt, in tegenstelling tot eerdere berichten, toch pas vandaag (donderdag) geregi streerd. Aldus luidt de uitspraak van de tuchtcommissie betaald voetbal van de KNVB, die zich dinsdag en woens dag bezig hield met de vraag van het bestuur betaald voetbal naar aanleiding van deze officiële waarschu wing. De tuchtcommissie is van oordeel, dat de reglementen alsmede het al anderhalf jaar gevoerde registratiebeleid met zich meebrengen dat de derde officiële waarschu wing van de international pas donderdag 12 maart dient te worden geregistreerd. Dit betekent dat de schorsing van Wouters pas gevolgen zal hebben voor de eerstvol gende competitie- of bekerwedstrijd van Ajax na de uit spraak van de tuchtcommissie. De Ajax-staf en technisch directeur Johan Cruijff hadden zondag na het duel tegen Excelsior aangedrongen op het toepassen van 'snelrecht', waardoor de middenvel der de schorsing woensdagavond in het bekerduel tegen Sparta zou kunnen uitzitten. De uitspraak van de tuchtcommissie betaald voetbal betekent in principe, dat Wouters de uitwedstrijd tegen PSV op 29 maart aan zich voorbij ziet gaan. Aanvankelijk stond het competitieduel Ajax - Sparta voor 22 maart nog op het programma. Maar op verzoek van bondscoach Ri- nus Michels werd deze wedstrijd, in verband met de voorbereiding op het EK-kwalificatieduel tegen Grie kenland, verschoven naar een later tijdstip. Johan Cruijff dreigde zondag zijn internationals niet beschikbaar té stellen voor het Oranje-weekeinde als de derde gele kaart van Wouters niet voor het bekerduel te gen Sparta zou worden behandeld. ROME (Reuter) - De voetbalgrenzen in Italië gaan weer open, maar de restrictie van twee buitenlanders per club blijft gehandhaafd. Met deze regeling sprak de Italiaanse voetbalbond zich uit tegen het voorstel van de eerste divisieclubs, die met ingang van het vol gende seizoen een derde buitenlander wilden aantrek ken. Franco Carraro, de voorzit ter van de speciale bondscom- missie, verklaarde dinsdag in Rome, dat de voetbalgrenzen na de sluiting in 1984 aan het einde van dit seizoen weer open gaan, maar dat slechts twee niet-Italianen per club zijn toegestaan. „Meer buitenlanders is slecht voor het Italiaanse voetbal". Hij wilde niet zeggen of de beperking ook na het sei zoen 1987-88 van kracht blijft. „Voor het seizoen 1988-89 zul len wij deze regeling in her overweging nemen". Juventus en AC Milan, de clubs die voor toelating van de derde buitenlander waren, voelen zich door het besluit van Carraro in het hemd ge zet. De Turijnse club over weegt naar de rechter te stap pen. Het beroept zich op het vrije woon- en werkverkeer in de Europese Gemeenschap. Volgens de juridische staf van de club druist de limitering van Carraro tegen deze rechtsregels in. Bovendien heeft Carraro volgens Juventus-voorzitter Boniperti geen rekening ge houden met de wens van de meerderheid in de eerste divi sie. „De meeste clubs willen drie niet-Italianen opstellen". Carraro bestrijdt dat. „De stemming is verdeeld. De machtigen willen drie bui tenlanders, de armen twee of minder. De helft wil dat de grenzen gesloten blijven, zodat er geen nieuwe import moge lijk wordt, de andere helft wil opening van de grenzen met drie buitenlanders". Het salomonsoordeel van Carraro kreeg bijval van AS Roma-voorzitter Viola. Hij acht de huidige norm de beste voor het Italiaanse voetbal. „Met deze regeling krijgt de eigen kweek een kans zich te bewijzen". Voor Juventus be tekent de handhaving van de Door Ad Burger DEN HAAG - Burgemeesters kunnen, met ingang van het seizoen '87/'88, bij voetbalwed strijden supporters van de be zoekende club weren. Een burgemeester mag dat doen als hij, na overleg met de politie en de Officier van de Justitie, tot de conclusie geko men is dat de kans op ongere geldheden groot is. Ook kan hij besluiten om maar een be perkt aantal supporters van de bezoekende vereniging toe te laten. Dat is een van de aanbeve lingen waartoe het Landelijk Overleg Voetbalvandalisme (LOV) gistermiddag in zijn vergadering besloten heeft. Het LOV, waarin zitting heb ben vertegenwoordigers van gemeenten, de KNVB en de ministeries van Binnenlandse Zaken en Justitie, verleende verder zijn goedkeuring aan een 'pasjesregeling', die even eens het seizoen '87/"88 zal in gaan. De pasjesregeling zal overi gens alleen gelden voor wed strijden met een verhoogd ri sico, waar de kans op rellen en ongeregeldheden aanwezig is. Ook hier wordt door het zoge naamde 'driehoeksoverleg' (burgemeester, politie en jus titie) voor iedere wedstrijd be paald of er inderdaad een grote kans is op ongeregeldhe den. Iedereen die zo'n wed strijd wil bijwonen - ook een 'gewone', niet club-gebonden voetballiefhebber - moet, on geacht de leeftijd, in het bezit zijn van een door een voetbal vereniging afgegeven pasje. Dergelijke pasjes worden voor de duur van één seizoen verstrekt; misdragen suppor ters zich, dan verliezen ze het pasje en zijn ze dus niet meer in staat bepaalde voetbalwed strijden bij te wonen. De pas jesregeling geldt alleen voor de eredivisie; beker- en eerste divisie-wedstrijden vallen er (vooralsnog) buiten. Het LOV heeft zich uitge sproken voor de goedkoopste manier om de pasjesregeling in de praktijk te brengen. Sup poosten zullen de controle uit voeren; het plan om daarvoor moderne electronica te gebrui ken, is als te duur terzijde ge schoven. Keuze voor controle door suppoosten houdt wel in dat de pasjes moeten worden voorzien van een pasfoto. Daarnaast zal de suppoost ook kunnen aflezen tot welke aan hang de eigenaar van het pasje behoort. Een flink deel van de met de invoering gepaard gaande kosten hoopt het LOV van het ministerie van WVC gesubsi dieerd te krijgen; de kosten van de pasjes zelf zullen waarschijnlijk, via de clubs, op de supporters verhaald worden. Volgens LOV-voorzitter Borrie, burgemeester van Eindhoven, biedt de pasjesre geling het bijkomende voor deel dat supporters van bezoe kende vereniging geweerd kunnen worden. „Die suppor ters blijven immers altijd her kenbaar aan hun pasje. Het zal dus moeilijk zijn om onop gemerkt toch bij een 'verbo den' wedstrijd binnen te ko men". Een van de nadelen van de regeling is dat 'derden' in principe geen wedstrijden met een verhoogd risico kunnen bezoeken. Eten supporter die in het bezit is van een pasje van FC Den Bosch zal niet aanwe zig kunnen zijn bij het treffen tussen PSV en Ajax. „We wil len beginnen met het stringent toepassing van ons uitgangs punt dat in zo'n geval alleen supporters van de thuis- en de bezoekende club toegang krij gen. Ik kan me echter voor stellen dat men, na verloop van tijd, in bepaalde gevallen toch ook supporters van an dere verenigingen zal toela ten", aldus Borrie. Het feit dat ook 'gewone', niet clubgebon den voetballiefhebbers zich een pasje moeten aanschaffen van een bepaalde vereniging, neemt het LOV eveneens op de koop toe. Het LOV heeft gisteren ook besloten om, in samenwerking met het ministerie van WVC, in steden met een voetbalvan- dalisme-probleem projecten op te gaan zetten. Daarbij zal vooral gekeken worden naar de maatschappelijke achter grond van voetbalvandalen, die meestal niet alleen op het voetbalveld voor problemen zorgen. Voor de projecten zal men een keuze maken uit elf steden, waaronder Breda, Den Bosch en Eindhoven. Met de projecten hoopt men medio dit jaar een begin te maken. bestaande regels dat het zich na dit seizoen moet ontdoen van de Deen Laudrup of de Fransman Platini. De door Fiat gesponsorde club heeft zich al versterkt met Ian Rush, de spits van Liverpool. Boniperti wilde Platini graag nog een jaar aan de club binden, maar ziet zijn plannen gedwarsboomd door Carraro. Voor AC Milan heeft de re strictie ook zijn nadelen. Eige naar Berlusconi wil een nieuwe topploeg opbouwen. Hij heeft het oog laten vallen op Van Basten en Gullit, maar heeft in Hateley en Wilkins al twee Britten onder contract. Zeilen TONNY VERMEULEN en Hanneke Stavenuiter zijn bij wedstrijden in de 470-klasse in Japan als twaalfde geëindigd. De regatta werd gewonnen door de Amerikaanse zeilsters Herndon en Goff SCOTTSDALE (ANP/ Reuter) - Na acht maan den heeft Marceila Mes ker haar rentree ge maakt in het professio nele damestennis. Ze koos daarvoor het 75.000 dollar toernooi in Scotts- dale, Arizona. Een niet al te sterk be zet toernooi, waar ze door de organisatie op grond van haar vroegere ver richtingen direct een be schermde positie werd aangeboden. Ondanks die plaatsing (13e) redde Mesker het niet in de eer ste ronde. Tegen de Amerikaanse nieuwkomer Elly Ha- kami ging ze met twee keer 4-6 onderuit. Na het duel verklaarde de Haagse speelster dat ze nog niet helemaal fit was voor het professionele werk. „Ik heb aanpassings moeilijkheden. Moet fy siek en mentaal weer wennen aan dit soort wedstrijden". LINARES (Reuter) - De schaakwereld kan zich lang zaam gaan opmaken voor weer een duel tussen wereld kampioen Gari Kasparov en zijn voorganger Anatoli Kar- pov. Bij de tweekamp in Linares, waaruit de uitdager van Kas parov moet komen, heeft Kar- pov woensdag een voorsprong genomen van 414-2ti. Zijn opponent in de Spaanse stad Linares, Andrei Sokolov, gaf de zesde partij, die na 89 zetten was afgebroken met voordeel voor Karpov, zonder verder te spelen op. Uit de res terende zeven partijen heeft Karpov nog drie punten nodig om zich weer uitdager van Kasparov te mogen noemen. Het achtste duel staat voor donderdag op het programma.

de Stem | 1987 | | pagina 9