\ELMVT K Straathandelaren in Bangkok moeten biezen pakken SMIT EN WIJSMULLER AL IN DE RODE CIJFERS Arabieren blijven investeren ondanks lage olieprijs Cocaïneli VS dreigen Nederlam met 'bloemen-oorlogj Meer bedrijfsongevallen onder jonge werknemers Akzo wint eerste slag in vezeloorlog tegen Dupont Bedrijf snieu\ stimuleren be DONDERDAG 12 MAART 1987 FINANCIËN/ECONOMIE VOORAL LANDEN VAN EUROPESE GEMEENSCHAP ZIJN IN TREK U MjLH mNDERDAG 12 MAART 1 India: Kansen voor baggeraars AMSTERDAM! IVi IVi BANGKOK - Varbensdar- men, inktvis, illegaal hondege- hakt, geroosterde eend, gebak ken slak, kippepoten, kikker- billetjes, sprinkhanen en an dere Thaise lekkernijen zullen weldra verdwijnen uit de straten van Bangkok. De gouverneur van deze miljoenenstad heeft de straat verkoop op de meeste punten verboden. De meer dan 70.000 straat handelaren moeten hun biezen pakken. Gouverneur Cham- long, een vrome boeddhist, nam de maatregel na de ont dekking dat 20.000 verkopers ambtenaren smeergeld betaal den om hun waar te mogen verkopen. Ook personeel van de gouverneur zelf zou er een flinke boterham aan hebben verdiend. De straathandelaren verko pen een keur aan waren, van gefrituurde lekkernijen tot ij zeren karren. De gouverneur ergerde zich al lang aan de smerige straten en stegen. Om het goede voorbeeld te geven nam hij kort geleden zelf een dag lang de bezem ter hand. Elfduizend handelaren had- Het straatbeeld van Bangkok den een vergunning voor ne ring in 164 gedeelten in en rond de stad. Duizenden raken hun broodwinning nu kwijt Ruim 200 boze verkopers trok ken onlangs naar het huis van de gouverneur. Ze eisten in trekking van de maatregel. 'Als we onze spullen niet meer mogen verhandelen gaan we stelen om in leven te blijven', dreigden ze. Een van de demonstranten vertelde dat hij met de ver koop van papaya's op het cen traal station zijn dertien ge zinsleden onderhield. Volgens een onderzoek van maatschappelijk werkers in de stad leeft 78 procent van de straathandelaren onder de ar moedegrens. Ongeveer veertig procent trok naar Bangkok omdat de landbouw thuis niet genoeg opleverde. Het aantal verkopers op straat is de laat ste paar jaar verdubbeld. Gouverneur Chamlong staat onder sterke druk de maatregel in te trekken. Poli- tie-agenten zeggen dat het stadsbestuur niet bevoegd is de verkopers op te laten pak ken. Sommige handelaren hebben zich verschillende ke ren laten aanhouden en be taalden boetes in ruil voor een plaatsje in een van de straten. Een gerechtelijk vonnis machtigde de politie om de klanten te arresteren, maar tot op heden is dit nog niet ge beurd. De politie heeft er haar handen vol aan. De komst van de ordedienaren lekt vaak uit, zodat de marketenters al de hoek zijn omgevlucht als ze eindelijk ter plekke arriveren. Ook politici komen in op stand. Het parlementslid Sa- mak Sundaravej beschuldigt Chamlong ervan 'een keuken in een slaapkamer' te veran deren. 'Ik ben tegen het schoonmaken van een keuken om er in te slapen', verklaarde hij. Een moeder van zes kinde ren die heeft meegewerkt in de verkiezingscampagne van de gouverneur is teleurgesteld. 'Hij heeft geen kinderen, dus hij weet niet wat het is om achter een kraam te staan voor je eten', klaagt ze. Chamlong is voor veel in woners van Bangkok een toonbeeld van waar boeddhis me. Hoewel hij getrouwd is leeft hij celibatair en woont hij in een huis zonder meubels. Met het verbod op straat verkoop heeft hij echter veel aan populariteit ingeboet. 'Door zijn levensstijl heeft hij geen idee van de ontberingen van de handelaren', meent Sundaravej. 'Hij heeft maar een maaltijd per dag nodig en kan al zijn geld uitgeven aan liefdadigheid'. De middenstand is bang dat met het verdwijnen van de kleurrijke en drukke nering de toeristen wegblijven. De verkopers met hun brede glimlach dragen bij aan de charme van de stad, vinden veel buitenlandse bezoekers. Sommigen geloven dat de ver lichte kraampjes de straten 's avonds veiliger maken dan de meeste andere Zuidoost-Azia tische steden. Uit het naburige Singapore komen berichten dat de rege ring avondkramen weer nieuw leven wil inblazen om de toeristen het idee terug te geven van het 'mysterieuze oosten'. De Singaporese rege ring heeft ontdekt dat bezoe kers de uitgestorven straten niet op prijs stellen. Maar de gouverneur krijgt een beetje steun. Ambtenaren zeggen dat de vele kramen een gevaar zijn voor de volksge zondheid. 'Het koken en fritu ren mag al onhygiënisch ge beuren, maar om een volledig beeld te krijgen moet men eens naar de ongewassen snij planken en vieze doeken kij ken', zegt de arts Prayoon Ku- nasol, hoofd van de afdeling epidemieën van het ministerie. Maar daar blijft het bij. De straatverkopers hebben de brede steun van het publiek en de verwachting is dat binnen kort de eerste grote demon straties worden gehouden. (IPS) Bergers in de problemen Door Pieter-Jan Dekken ROTTERDAM - 'De Ne derlandse bergers staan eenzaam aan de top', zei Wijsmuller-woordvoer- der Post Uiterweer een jaar geleden tegen De Stem. 'Het aantal ber gingen zal wel afnemen, maar wat overblijft is moeilijker door toename van het vervoer van ge vaarlijke ladingen en dergelijke. Maar dat kunnen de Nederlandse bergers ook aan'. Nu, een jaar later, blijken de twee grootste Nederlandse bergers, Wijsmuller en Smit, in grote financiële problemen te zijn geraakt. Wijsmuller zit zelfs diep in de rode cijfers. Smit moet afslanken. Alle anecdotes over felle concurrentie en onderlinge haat en nijd ten spijt werken Smit uit Rotterdam en Wijs muller uit IJmuiden, noodge dwongen, steeds vaker samen. Woordvoerders van beide bergers erkennen wel dat in een recent verleden die con currentie vaak moordend is geweest. Maar dat is, zeggen ze, niet de reden dat beide be drijven nu in moeilijkheden zijn geraakt Eerst Wijsmuller, sinds kort in de greep van de banken. De banken waar Wijsmuller schulden heeft uitstaan heb ben alle schepen en het onroe rend goed in onderpand geno men. De activiteiten van Wijs muller zijn in twee holdings ondergebracht: Atlas Holding en De Drie Eiken BV. Over 1985 heeft Atlas Holding ruim zes miljoen gulden verlies ge leden, de cijfers over 1986 zijn nog niet bekend omdat de ac countant geweigerd heeft de rekening over dat jaar goed te keuren. Het verlies bij De Drie Eiken is volgens insiders nog groter. Over 1985 kwam deze holding met twaalf miljoen in de rode cijfers. Over 1986 heeft De Drie Eiken ondanks de wettelijke publicatieplicht nog geen jaarcijfers bekend ge maakt. Eind vorig jaar stapte de volledige Raad van Commis sarissen van Atlas Holding op. De eerste die vertrok was pre sident-commissaris Van Put ten, tevens commissaris bij een aantal banken. Hoewel hij 'toenemende werkdruk' opgaf als reden voor zijn vertrek is de werkelijke reden de ver menging van belangen. Na het opstappen van Van Putten dreigden de banken de geldkraan dicht te draaien. Om nieuw krediet te krijgen moest de holding alle schepen en het onroerend goed aan de banken in onderpand geven. Wijsmuller kan geen stap meer doen zonder toestem ming van de banken. Inmid dels zijn acht schepen van de vloot stilgelegd om de kosten te beperken. Naar verwach ting zal een deel van het nu nog 600 man tellende personeel moeten afvloeien. Gesproken wordt van 100 man. Of dat ge paard gaat met ontslagen is nog niet te zeggen. Ook concurrent Smit heeft het moeilijk. Directeur Schef- fer waagde zich vorige maand bij de presentatie van het jaarverslag over het boekjaar 1985/86 niet aan een voorspel ling over het verlies in het lo pende boekjaar. Maar dat zal naar verwachting 'beduidend' zijn. Bergers zijn er bij aanvaringen als de kippen bij om sleep- en/of bergingswerk te verrichten. Onzekerheid over de be drijfsresultaten heeft ook ge leid tot onrust onder het per soneel. De directie heeft voor de bevoorradingsvaart al be sloten het personeel in te krimpen. Met de vakbonden is een afvloeiingsregeling over een gekomen, maar Sociale Zaken heeft daar nog geen toestemming voor gegeven. Het personeel in deze sector moet met minstens 60 man verminderd worden. Er wer ken nu nog 460 mensen. Er zijn vier schepen opgelegd en een aantal andere schepen gaan onder vreemde vlag varen. Dat is goedkoper omdat dan volstaan kan worden met een Nederlandse kapitein met een - goedkope - vreemde beman ning. Ook wat dat betreft ligt het departement van Sociale Za ken dwars. Maar het alterna tief is volgens Scheffer dat er nog meer schepen uit de vaart moeten worden genomen, waardoor de werkgelegenheid nog verder onder druk komt te staan. Die hoge loonkosten maken het voor Nederlandse reders, en dus ook bergers, steeds moeilijker om met het buiten land te concurreren. De Ko ninklijke Nederlandse Re dersvereniging heeft eind vo rig jaar al gepleit voor een be lastingmaatregel voor Neder lands varend personeel, zodat de reders de kosten kunnen drukken. Tot nu toe heeft de regering daar echter niet op gereageerd. Overigens geven de bergers elkaar niet de schuld van de verhevigde concurrentie. Een woordvoerder van Smit zegt dat het vooral de Noren zijn die zo veel in deze sector heb ben geinvesteerd, dat langza merhand sprake is van een grote overcapaciteit. Beide bergers verwachten dat het over een paar jaar weer een stuk beter zal gaan. Het is nu zaak die periode via saneringen te overbruggen. Smit dringt er bij het inter nationale (scheeps)verzeke- ringsconcern Lloyds op aan om het systeem van 'no cure, no pay' aan te pakken. Nu is het zo dat als een berging mis lukt de berger geen cent krijgt uitbetaald, terwijl hij toch kosten heeft gemaakt. Smit denkt aan een soort 'vangnet', om in ieder geval de basiskos ten te dekken. Wijsmuller heeft daar, on danks de financiële proble men, geen enkele behoefte aan. 'Een vangnet is wel aan trekkelijk, maar wij vinden de 'no cure, no pay'-regeling op zich heel redelijk', zegt een woordvoerder. 'Je hebt als re der zelf de gelegenheid om te bepalen of het risico van een berging acceptabel is of niet'. Door Edith Lederer (AP) LONDEN - De waarde van de investeringen van Arabische olieproducerende landen in het buitenland is gestegen, hoewel de olieprijzen zijn ge daald en sommige olielanden voor de financiering van bin nenlandse projecten hun re serves hebben moeten aan spreken. Volgens cijfers van de Britse centrale bank spelen de Arabische olielanden nog steeds een uiterst belangrijke rol op de internationale mark ten. Eind september 1986 hadden ze in het buitenland een ver mogen van bijna 450 miljard dollar, een stijging in vergelij king met de 423,1 miljard van een jaareerder. Opvallend is dat de buiten landse investeringen zijn blij ven stijgen hoewel de olie-ex- porterende landen in de eerste negen maanden van vorig jaar 17,4 miljard dollar aan buiten landse reserves hebben opge nomen om hun begrotingste korten te dekken. Volgens bankiers en econo men is de stijging voorname lijk het gevolg van het zeer ontwikkelde investeringsbe leid van de olielanden, die pro fijt trekken van de koersda ling van de dollar en de hausse op de westerse effectenbeur zen. 'Arabische investeerders zijn veel slimmer geworden. Arabieren zijn de beste klanten op de Londense effectenbeurs. wellicht door de tijd of door de daling van de olieprijzen', zegt Paul Barker, een adviseur op het terrein van Arabisch ban kieren en de Arabische econo mie. Robert Pritchard van Kleinwort Benson Investment Management vertelt dat de olielanden 'een enorm bedrag hebben geinvesteerd in bezit tingen die niet in dollars zijn genoteerd' waardoor ze profijt konden trekken van de scherpe koersdaling van de dollar in het afgelopen jaar. Roger Mabro van het onder zoeksinstituut voor energieza ken van de universiteit van Oxford zegt dat de waarde van de Arabische bezittingen - bankrekeningen, aandelen, obligaties en investeringen in bedrijven - afhankelijk zal zijn van de gebeurtenissen op de effectenbeurzen en in min dere mate van de wisselkoer sen. De waarde stijgt als de ef fectenbeurzen het goed doen en daalt als het minder gaat. Op de internationale finan ciële markten spelen de olie landen nu een veel minder be langrijke rol dan Japan, dat per jaar zo'n 150 miljard dollar aan kapitaal exporteert, zegt Pritchard. Maar de olielanden kunnen nog steeds hun invloed doen gelden met het gigantische vermogen waarin ze hebben geïnvesteerd in de jaren na de hausse in de olieprijzen in 1973. De olieproducerende lan den stonden eind 1985 met 438 miljard dollar op de vierde plaats op de lijst van landen met de grootste buitenlandse investeringen, een positie die volgens economen onveran derd is. Nummer één zijn de Ver enigde Staten met 952 miljard dollar, gevolgd door Groot- Brittannië met 859 miljard en Japan met 440 miljard dollar. Volgens de 'Bank of Eng land' is het grootste deel van de Arabische investeringen in handen van Saoedi-Arabië, Koeweit en de Verenigde Ara bische Emiraten. Van de 447,9 miljard dollar aan buiten landse bezittingen die de olie landen in september 1986 had den, stond 164,7 miljard dollar op banken, was 141,3 miljard in het bedrijfsleven geïnves teerd en 31,4 miljard in obliga ties. De rest bestond uit lenin gen aan ontwikkelingslanden en aan het Internationaal Mo netair Fonds. De Europese Gemeenschap, en vooral Groot-Brittannië, blijft favoriet bij de Arabische investeerders. Barker zei dat hij op het ogenblik twee trends ziet bij de Arabische investe ringen - een daling van de overheidsfondsen op de inter nationale markt, maar een stijging van particuliere fond sen in het buitenland. 'De bedrijven in het Golf ge bied proberen in het buiten land andere vormen van za kendoen te vinden', zegt hij. Timothy Ingram, directeur- Midden-Oosten van Grindlays Bank, vertelt dat de daling van de inkomsten uit de olie juist een stimulans is geweest voor de buitenlandse investe ringen, omdat er in de Arabi sche landen zelf onvoldoende gelegenheid tot investeren was. Volgens zegslieden in het bankwezen kunnen de toene mende buitenlandse investe ringen van particulieren in Saoedi-Arabië en Koeweit ook verklaard worden met het feit dat de regeringen onvoldoende geld hebben en proberen de particuliere vermogens aan te boren. Saoedi-Arabië heeft voor 1987 een begrotingstekort van 52,72 miljard rial (14 miljard dollar), waarvoor een beroep zou worden gedaan op de re serves. De regering van Koeweit, die volgens economen voor tenminste de helft van de in komsten afhankelijk is van investeringen buiten de olie, heeft belangen in Hoechst, Daimler-Benz, Metallgesell- schaft en Volkswagen do Bra- sil. De regering bezit gebou wen langs de Theems in Lon den en Europese holdings van Gulf Oil. if V WASHINGTON - De Amerikaanse regering vindt dat de ld derlandse overheid de export van bloemen naar de VS dermal] subsidieert dat sprake is van 'oneerlijke' concurrentie. Wa ington overweegt tegenmaatregelen. De Amerikaanse bloemenkwekers hadden een klacht hun Nederlandse collega's ingediend bij de International Tra: Commission (ITC), een overheidsinstelling. Volgens de Araer] kanen kunnen de Nederlandse bloemenkwekers beter conci ren omdat ze goedkoop over energie kunnen beschikken. Overigens kregen de Amerikanen niet helemaal van de con missie gelijk: drie bloemsoorten, waaronder de anjer, vallei niet onder de 'oneerlijke' conurrentie. Op basis van de uitspraak van de ITC stelt de Amerikaar regering de invoerrechten vast. Verwacht wordt dat die recht voor enkele Nederlandse produkten worden verhoogd. Van de 30 miljoen gulden die Nederland jaarlijks aan blo men naar de Verenigde Staten exporteert zal nu naar verwack ting een handelswaarde van ongeveer acht miljoen gulden gt troffen worden door een extra tarief van 3,48 procent. De Nederlandse ambassade in Washington is redelijk te\ den omdat het conflict van 30 miljoen gulden nu is teruggo bracht tot acht miljoen. De grootste zorg was dat een al te gun] stige beslissing voor de Amerikaanse bloemenkwekers een sti| mulans zou kunnen zijn voor anderen om ook een klacht in dienen bij de ITC. Nederland is er volgens een woordvoerder van de ambassadl redelijk goed uitgekomen, al is het mogelijk dat de Amen-I kaanse bloemenkwekers in hoger beroep zullen gaan. Van Nel derlandse kant is het niet de bedoeling om tegen de beslissing hoger beroep aan te tekenen, gezien de beperkte omvang var] het bedrag dat er mee gemoeid is. (ANP) ieui 30NN (AFP/DPA) - woensdag Helmut Kohl 1 kanselier. De 56-jarige C stemmen, terwijl 225 ledei Tweede Kamer tegenster [onthoudingen, terwijl J [blanco stemden. De coalitie van CDU/CSU ei sinds 25 januari, toen de Wes stembus gingen voor het kj i Bondsdag. Bij de verkiezingen behaal- Bo den de coalitiepartijen 53,4 be nrocent van de stemmen, wat ni: goed bleek voor 269 zetels. De m< oppositie van sociaal-demo- af craten (SPD) en Groenen be- va schikt over 228 zetels. Na de stemming begaf Kohl, m die sinds 1 oktober 1982 bonds- sc kanslier is - met behulp van H: een 'constructieve motie van hi wantrouwen' zette de CDU ka toenmalig kanselier Helmut te Schmidt (SPD) af, mede dank de m de steun van de liberale hó FDP die na een coalitie van 13 re iaar met de SPD 'partnerruil aa pleegde' - zich naar president ki Richard von Weizsacker voor Ti het in ontvangst nemen van UI een benoemingsoorkonde. gi In de nieuwe Westduitse re gering, die bondskanseUer W Helmut Kohl woensdag in de st UTRECHT - Het aantal bedrijfsongevaUen onder werknemers tot 25 jaar is in 1985 gestegen ten op zichte van het voorgaande jaar. Bij mannen steeg de fre quentie van 47,2 tot 48,9 on gevallen per 1.000 arbeids jaren en bij vrouwen van 8,5 tot 9,5. Bij de overige leeftijdsgroepen daalde het aantal ongevallen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In 1985 zijn 56.999 be drijfsongevallen gemeld. Van de mannelijke slacht offers is 34 procent jonger dan 25 jaar en van de vrou welijke 65 procent. Deze percentages zijn ongeveer twee maal zo hoog als op grond van de leeftijdsop bouw van de werkende be volking kan worden ver wacht, aldus het CBS. Bijna 80 procent van alle bedrijfsongevallen doet zich voor in industrie, bouwnijverheid en -instal latiebedrijven en handel-, hotel- en restaurantwezen. Verhoudingsgewijs scoren de bouwnijverheid en in stallatiebedrijven en land bouw en visserij het hoogst met 48 respectievelijk ongevallen per 1.000 ar beidsjaren. De belangrijkste oor zaak van bedrijfsongeval len zijn 'mechanisch wer kende objecten'. Verkeers ongevallen tijdens het werk hebben de meeste ziekenhuisopnamen en sterfgevallen tot gevolg. Bij vrouwen ontstaat vooral letsel door hete voorwerpen en stoffen. In 1985 deed zich onder wer kende vrouwen een opval lende stijging (12,5 procent) voor bij bedrijfsongevallen met vlees-, textiel- en broodsnijders, aldus het CBS. NEW YORK (AP) - In verband m< die de afgelopen jaren voor ande heeft gesmokkeld zijn in totaal 45 H Onder hen bevinden zich 19 voormalige en huidige perso- neelsleden van Pan Am die F onder leiding van de in Am- d sterdam wonende Amerikaan b Aart Vanwort. c Zij zouden naar schatting de n afgelopen zes jaar per maand d 200 pond cocaïne via Kennedy International Airport de VS hebben binnengesmokkeld. Vanwort en zijn broer Chris werden vorige week in New York gearresteerd. De man vertrok in 1984 bij Pan Am en kocht toen met contant geld voor 700.000 gulden een huis in Nederland, aldus de Ameri kaanse autoriteiten. Vanwort kan tot levenslang worden veroordeeld wegens het leiden van een criminele onderne ming. De andere leden van de bende staan straffen tot 20 jaar en boetes tot 250.000 dollar te wachten. De leden van de bende DEN HAAG - Minister Bukman (Ontwikkelingssamenwerking! I heeft tijdens zijn recente bezoek aan India de indruk gekreget dat in de baggersector Vruchtbare samenwerking' met India tol de mogelijkheden behoort. Begin februari is met de Indische autoriteiten daarover g sproken. Voordat tot samenwerking wordt gekomen is echter nadere I besluitvorming door de Indische autoriteiten op hoog politie* I niveau nodig. Verdere invulling van de samenwerking heeft I dan ook nog niet plaatsgevonden. Deze maand zal overleg! plaatsvinden met de bedrijfstakken in Nederland, aldus minis- ter Bukman. Daarna zal hij zijn beslissing over de samenwer king met India in de baggersector ter kennis van de Tweede Ka- mer brengen. (ANP) ARNHEM - Akzo heeft in eerste instantie in Duits-1 land het gevecht met het Amerikaanse chemieconcern Dupont de Nemours om de aramidevezel gewonnen. Een rechtbank in Düssel- dorf heeft vastgesteld dat Du pont haar aramidevezel Ke- vlar niet meer in de Bondsre publiek mag verkopen, omdat daarmee het Duitse octrooi dat Akzo-dochter Enka op haar eigen aramidevezel Twaron heeft, wordt geschonden. Du pont gaat wel in hoger beroep. Volgens de uitspraak van de Duitse rechter moet Dupont Akzo ook een schadevergoe ding betalen over de periode waarin de vezel van Dupont in Duitsland is verkocht, terwijl Akzo een octrooi ha<j. Het oc trooi van Akzo dateert van mei 1986. Het is nog niet be kend hoe hoog die schadever goeding zal zijn. Akzo strijdt via haar doch teronderneming Enka al jaren in tal van landen over de vraag wie het aramidevezel mag produceren en op de markt brengen. Beide con-1 cerns beschuldigen elkaa: I over en weer van schendig van eikaars octrooirechten. In Amerika heeft Akzo ff I strijd inmiddels verloren. 1*1 Engeland, Frankrijk, Italië®] Japan zijn de gerechtelijk procedures nog gaande. Dupont gaat in hoger beroef I tegen de uitspraak van de rechtbank en blijft haar ara midevezel 'kevlar' in West-1 Duitsland leveren, reageert I directeur industriële vezel* van Dupont in Europa, Sieg-1 fried Wittauer. Dupont denk' de vezel, die uit Amerikalf West-Duitsland wordt geïm porteerd, te kunnen maker- volgens een procedure waarop Akzo geen octrooi heeft. Overigen vecht Dupont op zijn beurt het octrooi var. Akzo voor het Westduitse Oc- trooibureau aan. (ANP) AMSTERDAM (ANP) - De Amster damse effectenbeurs ondervond woensdag een flinke steun in de rug van het veelal goede nieuws uit de be drijven. Ook een hoger Wall Street en de vaste dollar boden het Beursplein houvast. In de ochtend zagen de aan delenkoersen er al vriendelijk uit, maar in de loop van de dag, toen de dollar ging oplopen, stegen zij verder en werd de handel levendiger. De to tale dagomzet was met 1,2 miljard, waarvan ongeveer ƒ850 in aandelen, behoorlijk aan de maat De grote uitgevers lagen goed in de markt maar VNU, die aanvankelijk meeging op de mooie cijfers, belandde uiteindelijk weer op het oude niveau van ƒ320. Elsevier echter sloot ƒ6,50 boger op ƒ246,50. Kluwer was op 267,50 een daalder beter. De internationale sector lag er goed bij met als uitschieter Koninklijke Olie, die 3,40 vooruitging naar J 230,50. Unilever was 5 beter op 543 en Philips won ƒ1 op 50. Akzo no teerde op 140,50 een rijksdaalder ho ger. KLM sloot 0,60 hoger op 43,40. *n de financiële hoek was Amev ge vraagd. Dit verzekeringsfonds kwam j2,10 hoger uit op ƒ67,50. Nationale Nederlanden ging 1,60 vooruit naar £74,80. Stad Rotterdam reageerde ma- "g op de bescheiden winststijging met een vooruitgang van 0,30 op 127,30. Ahold was ruim ƒ3 in herstel op J 108,50. De stijging van de winst en het dividend bij Wessanen werd zuinig be- ioond met een vooruitgang van een *5 antonius antonius 5? Congr.o.l.v. f* daniel 2 gasthuis J* gasthuis [J gasthuis gasthuis j hooghuys f* Prot.z.hs ?Protz.hs prot.z.hs aeneas (oostb.) (oostb.) lourdes de brouwer (tilburg) (tilburg) (tilburg) (tilburg) (het) klokkenberg liduina ('s-h'bosch) ('s-h'bosch) ('s-h'bosch)

de Stem | 1987 | | pagina 4