Woonwagenwerk mag verdwijnen VERHITTE GEMOEDEREN IN GEMEENTERAAD Transfiguratie speelt de Cactusbloem Sportinstuif voor jongeren in Hulst RT ZEEUWS |op bij Executie DAIHATSU Veerboot komt niet voor in rampenplan PESTEM Gouden penning voor A. Maayen vsvlaamse Koerier. nONDERDAG 12 MAART 1987 VAN ZEELAND PAGINA ZEELAND 2 ïL TOT RUIM F3.800.- MAATSCHAPPELUK WERK INZEEUWSCH-VLAANDEREN: I Nieuw idee KLOOSTERZANDE - Een tumultueuze ver gadering, verhitte gemoederen, twee schorsin gen en een voltallig CDA dat boos de raadszaal Hypocrieten spelen komische thriller officiële dealer ZATERDAG IN DEN DULLAERT 'Niet meer duiken op mosselpercelen' Achttien mille voor V OC-publicaties Woon-zorg-proj eet' in afgetopte flats 'SLECHTS HANDEN TEN HEMEL HEFFEN itf^' PAPIER VOOR UW PEN WOV Plaatselijk nieuws Axel Clinge Kieldrecht Koewacht Nieuw-Namen Westdorpe Zuiddorpe markten TIE: bon duidelijk in. Ike letter, leesteken één vakje benutten, rste woord van de advertentie wordt in een lettertype gezet. daarom de advertentie met het belangrijkste Uw teksten kort en bondig, zo mogelijk Uw telefoonnummer in de tentie op. telefoon reageert men gemakkelijk en snel ING ulling kunt u AAN DE ZIJKANT HET BEDRir EN dat u moet betalen. Voor toezending J n onder nummer dient u f 3,50 extra te n Als contante betaling kunt u een groen, cheque of een blauwe girokaart (dus géén f bankoverschrijving) insturen t-contante betaling ontvangt u een tgirokaart waarvoor wij u echter f 4,— istratiekosten in rekening moeten brengen DEN: agen vóór plaatsing aan Dagblad De Stem s 3229, 4800 MB Breda g rubrieksadvertenties., of inleveren op onze Prijs incl 6% BTV, f 5.88 f 7.84 f 9.80 f 11.77 f 13.73 f 15.69 ingsdatum Telefoon laart 1987 te 11.00 uur zul de Groot, wonende te Kloo [endij k nr. 5, worden verkct goederen, te weten: :len, 8 hanglampjes, 2 ge. :rk International, 1 verslet! idard, 1 tape recorder met '-conditioning merk ITT, Boston, magnetron met. luroven merk Znaf, 1 spoel] [60 cm, 1 koffiezetapparaal 1 VW Transporter, kente] Indt plaats aan bovenstaat, jiedt a contant zonder opgell 'n een half uur vóór de der te bezichtigen. raarder belast met de executJ T22 lorwaarde is dat uw nieuwe fen afgenomen. |e basisprijs van uw nieuwe auto die u kiest. Bovendien |et Auto Plezier Plan, met zo veel sneller het plezier van Jelijk rijdt, informeer dan naar ruilen? Kom toch praten. S7 een nieuwe Citroen aan- |bod. Kom dus snel naar de ve Citroen van uw keuze. bestelauto. EUROPAWEG15. ZN. BV, BOSSCHENDIJK195. HAARMANWEG 55. Van een oneer verslaggevers ajjLST - Voor de algemeen maatschappelijke instellingen i- zeeuwsch-Vlaanderen is het niet per se nodig dat de stichting woonwagenwerk na opheffing van het woonwa- „enschap nog langer in stand *ordt gehouden. Zij vinden dat het welzij ns- fferk dat bij de stichting wordt uitgevoerd door func tionaris B van der Heyden net jp goed in handen is bij hen zelf- Daar hoort het werk van origine ook thuis. De stichting „oonwagenwerk behoort zich hoofdzakelijk bezig te houden met opbouwwerk. Door de jaren heen is de si tuatie echter zo gegroeid dat woonwagenbewoners het als vanzelfsprekend zijn gaan vinden om voor al hun proble- men bij de stichting woonwa genwerk aan te kloppen. Met het gevolg dat de stichting tot over zijn oren in het werk is komen te zitten. „Niet te verwonderen dat men bij de stichting herhaal delijk het gevoelen heeft over vraagd te worden", schrijft de stichting in een notitie over de ontwikkelingen van het wel zijnswerk voor woonwagen bewoners aan het schap. Nu de opheffing van het woonwagenschap en daarmee ook van de stichting nabij is wil het algemeen bestuur van het woonwagenschap het stichtingswerk in stand hou den om de kennis en de erva ring die Van der Heyden met de woonwagenbevolking heeft opgedaan niet te verliezen. Het zou hierbij moeten gaan om een overgangsperiode van drie jaar, waarna het wel zijnswerk definitief bij de al gemeen maatschappelijke in stellingen zou moeten worden ondergebracht. Voor het op bouwwerk en ondersteuning van de instellingen zou een provinciale steunfunctie voor woonwagenbewoners in het leven moeten worden geroe pen. Dat het allemaal zo gelopen is, komt volgens het woonwa genwerk ook doordat 'elke in stantie vragen die met woon wagenbewoners te maken hebben doorschuift naar het woonwagenwerk'. Volgens A. Schelfhout, directeur van de stichting voor maatschappe lijke dienstverlening voor het land van Hulst, is de stichting daar zelf debet aan. „Gelet op het overheidsbe leid dat algemene instellingen het welzijnswerk moeten uit voeren hoort het werk bij ons. Het beleid is om woonwagen bewoners als gewone burgers te beschouwen. Dus moeten ze bij ons terecht komen. Wij hebben daar de nodige kennis en ook de mankracht voor. Dat ze niet altijd bij ons terecht gekomen zijn, is omdat ze niet altijd door het woonwagen werk zijn doorverwezen. Wanneer de stichting hulp- aanvragen accepteert, houdt ze zichzelf op een oneigenlijke manier in stand. De stichting heeft er zelf voor gezorgd dat de vragen bij hen blijven ko men". Schelfhout begrijpt ook niet het welzijnswerk voor woon wagenbewoners een specifieke deskundigheid van de mensen in het veld zou vereisen. „Wanneer er iets heel speci fieks is, zal een maatschappe lijk werker zich daarin moe ten verdiepen. Maar het stukje wat dan heel typisch woonwa genwerk zou zijn is zo beperkt, dat je daarvoor nooit een aparte stichting voor in het le ven moet houden. Wij hebben de bereidheid die taken op ons te nemen". Die bereidheid heeft zijn collega in de kanaalzone L. Horowitz in principe ook. „Waarom zouden we dit soort werk met onze krachten niet kunnen doen als een man bij het woonwagenwerk dat ook kan. Maar bij ons is het een kwestie van geld en man kracht Dus daarom kunnen we er niet aan beginnen". CDA boos weg uit raadszaal Dat betekende een zucht Ivan verlichting bij burge- I meester A Kessen, die bijna tegen de eerste nederlaag in I lijn nog jonge burgemeesters- I carrière aanliep. Dat het toch I nog anders uitpakte dankt hij I aan het CDA, dat weigerde I mee te stemmen. De discussie werd ingeluid I door datzelfde CDA. Woord voerder B. Pauwels kwam met een nieuw idee op de proppen, dat, zo meende hij, zowel voor I tegenstanders en voorstanders aanvaardbaar zou kunnen tijn. Pauwels hield de raad voor i dat, sinds eind vorig jaar de I belasting voor het eerst ter sprake kwam, de discussie is verworden tot een 'welles-nie- spelletje, waarin de zake- I lijke argumenten steeds ver der naar de achtergrond wer- Van een oneer verslaggevers uitliep. Dat ging gisteravond vooraf aan de stemming over I de toeristenbelasting in Hontenisse, waarbij een flink uitgedunde gemeenteraad uiteindelijk met vijf stem men voor en drie tegen besloot de veelbesproken be- I lasting toch in te voeren. den gedrongen'. Volgens Pauwels is er door aUe betrokken partijen te wei nig moeite gedaan om een voor iedereen aanvaardbaar com promis te vinden. „Er is te weinig overleg geweest De constructieve samenwerking tussen het college en de eige naren van camping De Vogel moet hersteld worden. Er is nu geen eerlijke meningsvorming meer mogelijk in deze raad. Het is een op de spits gedreven zaak. Een prestigekwestie ge worden. Er zijn raadsleden die zakelijk te sterk.gebonden zijn en dat zakelijke belang op de eerste plaats steUen. Het be lang van de burgers en van de gemeente komt dan op de tweede plaats". Pauwels pleitte ervoor de zaak te laten betijen en een commissie in te stellen, waarin aUe betrokken partijen zouden zijn vertegenwoordigd. Als de vrede dan eenmaal is gete kend, zou er weer eens voor zicht aan toeristenbelasting kunnen worden gedacht Ook L. Mangnus (eigen lijst) hield een pleidooi voor een be ter overleg. Overigens zag hij helemaal geen heil in de belas ting. Volgens hem kunnen re creatieve investeringen best uit de begroting bekostigd worden. C. Roctus (lijst P. Mangnus) liet een heel ander geluid ho ren. „Toeristenbelasting kan een wezenlijke bijdrage leve ren aan de uitbouw van ons toeristisch imago", stelde hij. En wat het kwartje per over nachting betrof: „Dat vind ik ruim aan de lage kant". „Natuurlijk streven we naar goede samenwerking", rea geerde burgemeester Kessen op de sprekers, „maar die moet wel van twee kanten komen". In het voorstel van het CDA zag hij weinig heil. „Alles is uitgemolken tot op het bot En wat doen onze politici in hun wijsheid? Onze burgers wor den in een hoek geduwd. Daaraan wordt niet meer ge dacht". Na een schorsing besloten B en W hun voorstel te handha ven. Dit tot verrassing van Pauwels, die er vast op had gerekend dat het zou worden terugetrokken. „Dan wil ik toch nog wel even een schor sing", mopperde hij. Terug achter de tafel gezeten consta teerde hij: „Het college stelt blijkbaar geen prijs op de in vloed van de CDA-fractie. De regeringsfracties hebben er alles voor over om het voorstel in stemming te brengen. Waarom? Zakelijk en eigen belang passen niet in een raad. Aan dit soort toneelstukken doen wij niet mee". Broederlijk pakten de vier CDA'ers hun spullen en been den de zaal uit Van de acht overgebleven raadsleden stemden enkel A. Roctus (eigen lijst), L. Mangnus (eigen lijst) en W. Gelderland (lijst L. Mangnus) tegen de invoering van toeristenbelasting. Van onze correspondente HULST - De toneelvereniging 'de Hypocrieten' van de Janse- nius Scholengemeenschap uit Hulst zet de komende dagen een komische thriller op de planken. Het toneelwerk dat de titel Wanted' meekreeg, staat bij de kenners bekend als 'Boeven en madeliefjes' van George Batson. In drie bedrijven die zich afspelen in het verlaten landhuis van Miss van Loon zullen mannen met een du bieus karakter en aantrekke lijke vrouwen elkaar ontmoe ten. Met veel verwikkelingen en vooral komische momenten is dit stuk geschikt om het pu bliek een gezellige avond te bezorgen. De regie is zoals altijd in banden van Ben Bijnsdorp. De Hypocrieten spelen drie maal. Vanavond en morgen om 19.30 uur in de zaal van de school; deze voorstellingen zijn vooral bestemd voor de ouders, leerlingen en vrienden van de 'Jansenisten'. Zaterdag wordt het stuk ten tonele gevoerd voor de stich- ™g de Zonnebloem. Aanvang 14.30 uur. wgbiad voor zuidwest Nederland Kantoren ^erneuzen, Hulst en Goes. Adressen en telefoon- ournmers op pagina 2. Openingstijden: "30-12.30/13.30-17.00 uur. Redactie Jetneuzen: Rein van der !je|m (editie-chef), Joep toirimelen, Emile Calon, n°main van Damme, Ton zoomen (sport), CorJ.de °oer (foto). vÜ's,: Frank Deij, Eugène ^rstraeten. ™ddelburg: Jan Jansen. 'bspecteur Zeeland: 95839™'Pr'VéteL 01150" 87-2 (ADVERTENTIE) GARAGE DURON!-! "fERNEUZENBM Industrieweg 37 4538 AG Terneuzen Tel. 01150-81125 Beeld van een repetitie van 'De Cactusbloem'. - FOTO W1M KOOYMAN Van onze correspondente HULST - De Camere van Rhetoriea de Transfiguratie uit Hulst zet na het ern stige stuk 'Bomen sterven staande' weer een blijspel op de planken. In het gemeenschapscentrum Den DuUaert speelt het gezelschap zaterdag 21 en zondag 22 maart 'de Cactusbloem' van Barillet en Gredy. Aanvang 20.00 uur. Regisseur Wies de Maat-Kas heeft deze keer bewust gekozen voor dit lich tere genre. „Het publiek laat ons bij de opvoering van een drama te gemakke lijk in de steek. Als toneelgroep willen we dolgraag de betere stukken met een diepere gedachte spelen, maar de men sen vragen steeds of ze kunnen lachen, anders komen ze niet". Met het succes van het café theater stuk 'Zee, Zand en Sangria' nog in het achterhoofd werd gezocht naar een to neelwerk dat voor het publiek licht verteerbaar was en voor de spelers een uitdaging vormde. Met 'de Cactus bloem' meent de Transfiguratie mid den in de roos te schieten. Vanwege het nieuwe podium in Den Dullaert heeft de technische ploeg een gloednieuw en heel flexibel decor in elkaar geknutseld. Door het frame van alluminium buizen en verwisselbare schotten kan het decor razendsnel ver anderd worden en blijft het podium van den Dullaert schroef vrij. Yvonne Vermandei, die dit seizoen de 25 jaar als actrice bij de Transfigu ratie volmaakt, kreeg een dragende rol toebedeeld. Zij is de secretaresse met een stekelig karakter van een tandarts die er nogal jolig op los leeft Er wordt me wat afgelogen in het blijspel, waar de liefde als schone zaak deze keer dient tot vermaak van het publiek. De kaartverkoop loopt goed. Van een onzer verslaggevers HULST - In Den Dullaert te Hulst wordt zaterdag een sportinstuif op touw gezet voor de jeugd in de leeftijd van acht tot veertien jaar. Tijdens dit sportieve festijn, dat duurt van 9 tot 16.30 uur.presenteren zich tien tak ken van sport: schieten, vol leybal, judo, handbal, atletiek, tennis, voetbal, basketbal, hockey en tafeltennis. Alle leerlingen van de groe pen vijf tot en met acht van de basisscholen en die van de eer ste twee van de middelbare scholen in de gemeente zijn uitgenodigd om gratis aan dit groots opgezette sportgebeu ren deel te nemen. Naast de genoemde sportieve activitei ten kan de jeugd ook meedoen aan allerlei spelletjes, zoals darts, voetbalspelen en sjoe len. Voorts worden op ver schillende beeldschermen di verse sportfilm vertoond. De sportinstuif is georgani seerd door het professionele sportrecreatieteam van de Verenigde Spaarbank, in sa menwerking met twaalf Hulst sportverenigingen. Bij de her opening van het bankfiliaal in Hulst heeft de bank burge meester F. Jacobs een cheque van tweeduizend gulden toe gestopt, bestemd voor het Hui ster sportstimuleringsproject. Dat project wil door middel van kennismakingsactivitei ten van verschillende sport club de jeugd kans geven een verantwoorde keuze te maken voor een bepaalde tak van sport. De .stichting Nederlandse Sporttotalisator en de ge meente Hulst kwamen al met een starsubsidie over de brug. Het project is echter als een continu activiteit bedoeld. De organisatoren willen dan ook sponsors zoeken in het be drijfsleven. Men hoopt dat de Verenigde Spaarbank een voorbeeld is voor anderen. De bewuste cheque zal zaterdag tijdens de sportinstuif door wethouder W. Kayser worden overgedragen aan voorzitter Bert Suy van de Sportraad Hulst, mede-organisator van het sportstimuleringsproject. O MIDDELBURG - De beba- kende mossel- en oesterperce len in de Oosterschelde zijn voortaan officieel verboden terrein voor duikers. Dat blijkt uit het voorstel van Ge deputeerde Staten om een ar tikel daarover op te nemen in de 'Verordening Duiksport' in Zeeland. De toevoeging komt er op aanraden van het minis terie van landbouw en visserij. GS willen ook andere gebre ken die kleefden aan de veror dening verhelpen. Zo komt er een artikel, gewijd aan de vei ligheid van de duikers. Het verplicht hen een reddingsvest met voldoende gasvoorraad te dragen. Ook willen GS het voortaan mogelijk maken om te duiken in havens. Daarvoor kan dan ontheffing worden aangevraagd. MIDDELBURG - De Stichting VOC-publicaties Zeeland kan vooruit. De stichting, die het een en ander te boek wil stel len in het kader van een dit 'jaar te houden Zeeuws festival rond de Verenigde Oostindi- sche Compagnie, mag rekenen op een financieel rugge- steuntje van het provinciebe stuur. Gedeputeerde Staten willen er een eenmalige subsi die van achttien mille voor uittrekken. Daarnaast stelt het college voor om 40.000 gul den beschikbaar te stellen om de kosten die de stichting moet maken tijdelijk op te vangen. Door de verkoopopbrengsten over dit en volgend jaar moet dat geld weer terugvloeien in de provinciekas. MIDDELBURG - Dankzij bij dragen van de provincie ver andert een deel van de 'afge topte' flats in Middelburg-zuid in een woon-zorg-project voor ouderen. De woningen 'leunen' tegen het bejaardenoord Rus tenburg. Vorig jaar stelde de provincie 185.000 gulden be schikbaar voor die operatie. Overleg tussen gedeputeerde Don en wethouder Boersma van Middelburg heeft ertoe geleid dat de provincie nu over de brug komt met een ton voor het aanbrengen van een lift- installatie in de woningen. Van een onzer verslaggevers KLOOSTERZANDE - Het rampenplan van de ge meente tiontenisse voorziet niet in een mogelijke cata strofe met de veerboot Perk- polder-Kruiningen. Burgemeester A. Kessen van Hontenisse moest dat gisteren toegeven, naar aan leiding van een vraag van mevrouw J. de Kock-Ringoot (lijst P. Mangnus). Hevig geschrokken door de ramp met de Engelse veerboot nabij Zeebrugge, wilde ze weten of in geval een veerboot op de Wester- schelde zou kapseizen, red dingsploegen ook zo snel voorhanden zijn. „Is ons rampenplan ingericht op zoiets?" Kessen kon er slechts over zeggen: „Als dat in Perkpol- der gebeurd zou zijn, dan zou ik wellicht als verantwoor delijk man enkel wanhopig de armen ten hemel hebben geheven". Er is echter reden voor enig optimisme. Mo menteel wordt er flink ge sleuteld om het rampenplan helemaal bij de tijd te krij gen. Dan sta je d'r daarom op! Heb je net een paar meu beltjes weggebracht en dan denk je, zoals die man met carnavalsmaandag, laat ik over de Zeelandbrug rijden, dat schiet lekker op. Waait je auto om! Een paar uur la ter kun je, volgens de kran ten, in de luwte van een an dere auto, voorzichtig de brug af. Het is maar goed dat er vanuit Zeeuwsch-Vlaande ren geen lege meubelauto's over de VOW zullen rijden, want stel je voor, die is twee of drie keer zo hoog en waaien doet het wel eens meer. Dan zal het niet hard opschieten van tijd tot tijd. Oh ja, wij hebben ook zo links en rechts eens gepeild. We komen op hetzelfde per centage als de heer Barbé: ook zestig procent. Maar dan tegen! Hulst G. Sponselee Van een onzer verslaggevers KLOOSTERZANDE - A. Maayen uit Kloosterzande heeft een gouden legpenning met oorkonde en gouden draagspeld gekregen. Dat vanwege zijn grote verdien sten voor de wegenbouw in het algemeen en voor de Aanne mingsmij Zeeuws-Vlaanderen (AZV) in het bijzonder. De eretekenen werden hem uitgereikt door burgemeester mr. A. Kessen van Hontenisse. De heer Maayen is vanaf 1946 werkzaam in de wegen bouw. Hij begon bij de firma Hol in Bodegraven. Toen het bedrijf in 1952 naar Zeeuwsch- Vlaanderen kwam, ging Maayen wonen op het opslag terrein in Kloosterzande. Dit was gezien zijn functie als ter reinbeheerder en chef van de werkplaats een ideale combi natie. In 1977 is het bedrijf opge- gaanin de Aannemingsmaat schappij Zeeuwsch Vlaande ren b.v. Eén van de vele taken is het vervaardigen van kou- dasfalt voor nagenoeg alle ge meenten, waterschappen, Rijks- en Provinciale Water staat. In totaal heeft Maayen hiervan duizenden tonnen ge maakt. Dropping - Buurtvereniging De Boemerang houdt vrijdag een dropping. De inschrijving begint om 19.30 uur. Er wordt om 20.00 vertrokken vanaf het clubhuis aan de Mozartstraat. De afstand bedraagt tien kilo meter. Voorlichting - De Katholieke Bond voor Ouderen houdt vrijdag in gemeenschapshuis Malpertuus een voorlichtings middag over gezonde voeding voor oudueren. De middag wordt verzorgd door J. Ran ters-Junggeburth. De bijeen komst begint om half twee. Carnavaloptocht - Met het carnaval in eigen land net achter de rug, trokken zon dagmiddag heel wat Zeeuws- Vlaamse wagenbouwers naar het grensdorp Kieldrecht om er mee te rijden in de carna valsoptocht. Zoals gewoonlijk gingen de Zeeuwen ook bij deze twintigste uitgave met zowat alle ereprijzen strijken. Uitslag: 1. Twee emmertjes water halen, Walsoorden, 2. De Vikings, Clinge, 3. India nen, Sint-Jansteen, 4. Carna val bij de eskimo's, Hengst dijk, 5. Pompiers aan de zwier, Kloosterzande. Dansen - De Bond voor Oude ren houdt zaterdag een dans avond voor iedereen boven de vijftig jaar. De muziek wordt verzorgd door De Williams. Tijdens de pauze is er een lote rij. De avond begint om acht uur. Kaarting - Kaartclub De Ver enigde Kaarters hield een kaarting in zaal R. Thiileman. Hieraan namen 36 personen deel. Uitslag: 1.1. de Winckel- K. van Waterschoot, 2. E. van de Bossche-R. Sturm, 3. F. Ab- beel-G. Claessens. Beademingspop - De EHBO- vereniging St.-Raphaël heeft besloten tot de aanschaf van een nieuwe beademingspop ten behoeve van de instructie- en oefenbijeenkomsten. De EHBO-vereniging zal voor deze extra uitgave de donatie- gelden van 1987 aanspreken. Veel donateurs hebben inmid dels hun bijdragen voor dit jaar al voldaan. Toneel - De KPJ Koewacht voert vrijdag voor alle oude ren van Zuiddorpe en Over slag een toneelstuk op in De Lindenhof. De avond begint om zeven uur. GOES, 10 mrt - Aardappelen (excl. BTW) op auto geleverd 17-1914 cent per kg. Voeraardappelen 5-5 Vi cent per kg. Notering Rotterdamse Beurs 9 mrt: Bintje 35-50mm 13- 1314 cent per kg. Bintje 50mm op waarts 27-28 cent per kg. Uien (éxcl. BTW) op auto geleverd 40mm opwaarts, 10-12% tarra 8-15 cent per kg. Vlas (excl. BTW) op auto geleverd: ongerepeld 41-52 cent per kg; afwijkende partijen 30-40 cent per kg. Granen, zaden en peulvruchten (excl. BTW): Tarwe basis 16% 45-47.50 per 100 kg. Tarwe basis 16% bakwaardig tot 48.75 per 100 kg. Brouwgerst basis 16% 52.50 per 100 kg. Voergerst (uit maal) 43.50 per 100 kg. Haver 42.50- 48.00 per 100 kg. Erwten kleine groene 77-78 per 100 kg. Capucij- ners tot 76 per 100 kg. Bruine bo nen, vrij van grond en halve, basis 18% 87.50 per 100 kg. Karwij boe- renschoon 122.50-142.50 per 100 kg. Karwij, prima doorsneekwaliteit 162.50 per 100 kg. Blauwmaanzaad, boerenschoen 185 per 100 kg. Blauwmaanzaad, prima doorsnee kwaliteit 205 per 100 kg. Hooi en stro (excl. BTW) op auto geleverd: Weidehooi, le snede 275-300 per 1000 kg. Weidehooi, 2e snede 250- 275 per 1000 kg. Dijkhooi 250-275 per 1000 kg. Lucernehooi 375-400 per 1000 kg. Veldbeemd 180-210 per 1000 kg. Roodzwenk 140-160 per 1000 kg. Raaigrassen 140-170 per 1000 kg. Gerstestro 130-150 per 1000 kg. Tarwestro 100-120 per 1000 kg. Erwtenstro 150-175 per 1000 kg. Bruine bonenstro 125-140 per 1000 kg. Haverstro 120-130 per 1000 kg. GOES, 11 maart - Spruiten onge- schoond kl. 1 A 150. Rodekool ld. 1 A10-17, B 10. Savooiekool geel kl. 2 A 41-47. Wittekool kl. 2 A12-16. AMSTERDAM, 11 mrt. - Aardap pel termijnmarkt: In Bintje 35/50 mm werden 278 contracten ver handeld voor levering april tegen ƒ13,00 tot ƒ12,90 per 100 kg. De stemming was vast In Binlje 50mm werden 204 contracten ver handeld voor levering april bij een prijs van ƒ32,20 tot ƒ31,00 per 100 kg, 213 contracten levering mei te gen ƒ35,00 tot ƒ33,90 en 7 contracten levering november tegen 24,00. De stemming was voor april en mei vast en november kalm. i

de Stem | 1987 | | pagina 17