FC Den Haag én Ajax aangeklaagd Real Madrid wil Bernd Schuster EENS DE SNELSTE EDDY PLANCKAERT WEER Wouters speelt toch tegen PSV Europees voetbal nog taboe voor Engelse clubs [EITENKALEn l/ATERSCHAP NOORD-EN ZUID-BEVELAND I OPENBARE IGADERING Excelsior bekert verder WOENSDAG 11 MAART 1987 Churchill Hotel Terneuzen hscotheek vrijdagavond :ravond Karpov behoudt leiding Twee duels afgelast Torino naar Amsterdam 712-toernooi Liverpool verslaat Arsenal SYY Petito wint Ronde van Campania FORSE KRITIEK PERS OP LEO BEENHAKKER 1987 DE 8TEM-S Van onze sportredactie 2EIST - De tuchtcommissie ïan de KNVB heeft gisteren zowel FC Den Haag als Ajax in staat van beschuldiging ge steld. Dit in verband met de rellen die op zondag 1 maart leidden tot het staken van het duel tussen beide clubs. De tuchtcommissie nam het besluit aan de hand van de in formatie die veiligheids-advi seur Rob de Bakker verstrek te. Beide clubs hebben tot 19 m8art de tijd om schriftelijk yen het besluit in beroep te Voor het eerst in de geschie denis van het betaalde voetbal zullen de clubs in hun verweer moeten aantonen onschuldig te zijn. Tot dusverre moest de tuchtcommissie bewijzen dat de schuld bij de clubs lag. Een en ander is het gevolg van een in november aangeno men reglementswijziging. De algemene vergadering Betaald Voetbal besloot toen tot een omdraaiing van de bewijslast Vroeger trad de tuchtcommis sie pas op 'Indien de schuld van de dub is vastgesteld'. Deze zin werd uit artikel 11 van het tuchtreglement ge schrapt In het strafrecht is de nu ge volgde procedure uniek. Nor maal gesproken kan pas van een aanklacht sprake zijn wanneer er genoeg bewijsma teriaal is verzameld. Ook voor het eerst in de ge schiedenis van het betaalde voetbal wordt de bezoekende club (in dit geval Ajax) mede verantwoordelijk gesteld voor de wanordelijkheden bij een duel. Ook dit is pas mogelijk sinds de vergadering van het betaalde voetbal in november. Voorzitter André van der Louw stelde vorig jaar no vember ook nadrukkelijk dat beide wijzigingen in het tucht reglement bij wijze van proef werden ingevoerd. In de ko mende najaarsvergadering worden de ervaringen geeva- lueerd. De eerste ervaringen krui nen nu dus worden opgedaan. Vooralsnog is volstrekt ondui delijk hoe een club zijn on schuld aan de supportersrellen aannemelijk kan maken. Ook Ajax-directeur Van Eijden liet zich gisteravond in die be woordingen uit: „Ik heb nog niet gezien hoe de ten laste legging er uit ziet, maar ik zou niet weten hoe wij als club onze onschuld moeten bewij zen. Ik kan alleen zeggen dat ik persoonlijk niet met kistjes heb gegooid". Overigens gingen behalve FC Den Haag en Utrecht alle clubs (dus ook Ajax) in no vember akkoord met de regle mentswij zigingen. Sprintzege ondanks buikloop Van onze spedale verslaggever i SAINT ETIENNE - Eddy Planckaert had zich feitelijk willen afmelden voor de 37-ste editie van de wielerkoers Parijs - Nice. Nog op de ochtend van de proloog, zondag, voelde de 28- jarige Vlaming zich belabberd. Buikloop en maagkrampen hadden hem twee dagen binnenshuis gehouden. Zijn elf jaar oudere broer Walter, assistent van ploegleider Peter Post, haalde hem alsnog over. •Av Lentemenu/brunch Visweekend Paasbrunch Paasmenu's Visweekend 'Moederdag'-brunch Kaasweekend Communiefeestmenu's Pinksterbrunch Pinkstermenu's New Orleans Jazz Weekend Sailor's Weekend breide informatie In wij u graag toe 01150-21120 (.liufthililuun 700 4SJ2 JB TrnwuASii I eletoon 01150 i J 1^1 EES Walstraat 8-Tel. 95027 pte frisdranken 1.50 Eddy stapte zuchtend in de auto, reisde snel af, deed het in de proloog en de ploegentijdrit rustig aan en won dinsdag de tweede etappe. In de massa spurt na de 203 km over een heuvelachtig parkoers van Chalon-sur-Saöne naar St Eüenne versloeg Planckaert de Ier Sean Kelly, die in deze editie van de Koers naar de Zon vooralsnog donkere wol- het waterschap Noord-eP taakt bekend dat ie Vergadering zal worden Q* ensdag 25 maart-1987, waterschapshuis, Nassaulaap De dijkgraaf, G.J.deJagef LINARES (UPI) - De zevende partij uit de schaaktweekamp tussen Anatoli Karpov en An drei Sokolov is dinsdag na 41 zetten in remise geëindigd. Oud-wereldkampioen Kar pov leidt nu met 3 1/2 - 2 1/2. De afgebroken zesde partij wordt vandaag uitgespeeld. ZEIST (ANP) - De voor van daag vastgestelde competitie wedstrijd Veendam - Roda JC is afgelast. Het terrein in Veendam is onbespeelbaar. Het duel werd al drie keer eerder geschrapt. De KNVB heeft nog geen nieuwe datum voor de wed strijd gevonden. Het beker duel tussen FC Groningen en de amateurs van Geldrop gaat evenmin door. De wedstrijd is verschoven naar dinsdag 17 maart. AMSTERDAM (ANP) - De Italiaanse ploeg Torino is als derde club vastgelegd voor het Amsterdam 712-toernooi, dat °P 7 en 9 augustus wordt ge speeld. Torino is de club van oud- Ajacied Willem Kieft. De mid denmoter uit de Serie A be- i schikt verder over de Brazi- I 'iaanse international Junior I w de Italiaan Docena, die tot de Italiaanse selectie behoort, herder werden Ajax en Di- "amo Kiev, winnaar van het yocige toernooi, gecontrac teerd. Organisator Jack van Zanten zoekt nog naar een tierde club. Passarella Daniel Passarella heeft van ye clubleiding van Internazio- aa.e een boete van 7000 gulden gekregen voor het schoppen 'ah een ballenjongen tijdens "et duel tegen Sampdoria. v'ak voor tijd, bij de stand 3-1 I1 "et voordeel van de club uit yenua, treuzelde de zestienja- '§e jongen te lang met het te- "ggeven van de bal, wat hem P een trap van de Argentij nse crdediger kwam te staan, sssarella bood zondag direkt P het duel zijn verontschul- ®t?en aaa geld krijgt de «troffen jongen in de vorm °h een studiebeurs. ken ziet samenpakken, al ver diende hij vijf bonificatiese conden. De Engelsman Sean Yates werd derde. Stephen Roche behield de witte lei derstrui met een voorsprong van 36 seconden op Kelly, zijn landgenoot en voornaamste concurrent. Voor Panasonic was het de elfde zege van het seizoen, dat anderhalve maand oud is. Vo rig jaar kwam de blauw-witte brigade van het duo Post/ Planckaert tot 74 overwinnin gen. Daarbij waren echter geen voorjaarsklassiekers. Eddy Planckaert was de troef, die niet of slecht werd uitge speeld. Voor hem is 1987 het jaar van de revanche. Planc kaert testte zijn vorm met een sprintzege in de Ronde van de Catalaanse kust en twee in de Ronde van de Middellandse Zee. Hij heeft de opbouw van zijn conditie afgestemd op eind maart en april. In voorgaande jaren was de vorm er volgens Walter, die in 1986 debuteerde als rechter hand van Post, te vroeg. Zijn broer behaalde meer dan de helft van diens zeventien zeges in trainingswedstrijden. Na tweevoudig succes in de Ronde van Spanje en de winst in de achtste rit van de Tour de France was het gedaan met de eerzucht van de sprinter, die nog wel enkele kleinere koer sen won. „Ik wilde beslist, dat Eddy in topvorm zou zijn voor Milaan-Sanremo", stelde de oudste van de twee Planc- kaerts na de aankomst vlak bij het voetbalstadion in de in dustriestad St. Etienne. Eddy besloot, in de weten schap dat hij van nature soms te laconiek is, naar zijn erva ren broer te luisteren. Met on der meer klassiekers als de Ronde van Vlaanderen en de Door onze verslaggever ZEIST - Het sectiebestuur van de KNVB heeft Ajax-spe- ler Jan Wouters met ingang van vandaag voor één wed strijd geschorst. Hij zal vanavond niet meedoen in de be kerwedstrijd tegen Sparta, maar kan als gevolg daarvan op 29 maart wel aantreden tegen PSV. Het sectiebestuur heeft met deze beslissing de tucht commissie gepasseerd. Normaal is het zo, dat spelers die in het weekeinde een kaart ontvangen waarna automa tisch schorsing volgt, pas na het midweekse programma uitgesloten worden. In het geval Wouters voert het sectiebestuur 'extreme omstandigheden' aan. Wouters had de wedstrijd tegen PSV moeten missen, omdat de KNVB op verzoek van bondscoach Michels de competitiewedstrijd Ajax-Sparta van het programma van 22 maart gestreept had. De afge lopen dagen heeft Ajax het sectiebestuur onder zware druk gezet. Zo dreigde Johan Cruijff zijn internationals terug te trekken uit het trainingskamp voor de interland tegen Griekenland en wenste op die dag de competitie wedstrijd tegen Sparta af te werken. Omdat 'toevallig' maandag alle benodigde rapporten in Zeist waren, pas seerde het sectiebestuur de tuchtcommissie, 'aangezien het toch om een automatische schorsing ging'. De voorzitter van de tuchtcommissie, mr. Van Oost veen, was gisteravond niet voor commentaar bereikbaar. BERN (ANP) - Engelse clubs zullen ook in het nieuwe seizoen niet kunnen uitkomen in de toernooien om de Europese voetbalbekers. Het dagelijks bestuur van de Europese Voetbal Unie, onder voorzitterschap van Jacques Georges, bepaalde dinsdag dat de schorsing van de Engelse verenigingen ook voor het seizoen 1987/1988 zal gelden. Eddy Planckaert vnnt met een lengte voorsprong op Sean Kelly de tweede etappe van Parijs-Nice. Goldrace op .zijn erelijst had Walter Planckaert recht van spreken. Hij werd bovendien gesteund door de oudere broer Willy, die als beroepsrenner ook aansprekende prestaties leverde. In het verleden werd Walter wel eens radeloos door de gemakzucht, waarmee Eddy als prof door het leven ging. „Ik heb zelf zo vaak mee gemaakt, dat de omstandighe den verre van ideaal waren. Maar dan beet ik op de tan den", benadukte Posts assis tent „In dit vak moet je risi co's durven nemen". Dat deed Eddy Planckaert zeker in de tweede rit, waarin de ploeg niet speciaal voor hem reed. Tijdens de koers voelde hij zich goed en fietste hij voortdurend met de bete ren mee. In de finale drong Planckaert zich met steun van Lubberding op, waarna hii zijn oud-ploeggenoot Kelly met opvallend gemak ver sloeg. Kelly verweerde zich door te stellen, dat voor hem louter het algemeen klasse ment telt „In de komende bergritten kan ik nog toe slaan". Uitslag tweede etappe: 1. Eddy Planc kaert (Bel-Post) 203 kilometer in 5 uur, 28 minuten en 28 seconden - met tijds- vergoeding 5.28.18 - gemiddelde snelheid 37,081 km/uur, 2. Sean Kelly (Ier-Ru- meau) 5.28.28 - 5.2833, 3. Sean Yates (GBr-Bazzo) 538.28 - 53836, 4. Bruno Wojtinek (Fra) 5.2838, 5. Flup van den Brande (Bel), 6. Alfonso Gutierrez (Spa), 7. Yvon Madiot (Fra), 8. Ad Wijnands (Ned). 9. Bruno Bruyere (Fra), 10. Hans Daams (Ned). 11. Johnny Weltz (Den), 12. Alfred Ackerman (Zwi), 13. Jörg Müller (Zwi), 14. Philippe Casado (Fra), 15. Ferdi van den Haute (Bel), 16. Claudio Chia- pucci (Ita), 17. Janusz Koeoem (Sov), 18. Jean-Francois Ra uit (Fra), 19. Rudy Dhaenens (Bel), 20. Inaki Gaston (Spa), 22. Gert-Jan Theunlsae (Ned), 31. Henk Lubberding (Ned), 32. Jan van Wijk (Ned), 38. Stephen Roche (Ier), 40. Johan Lammerts (Ned), 56. Erik Breukink (Ned), 63. Peter Harings (Ned), 70. Jelle Nijdam (Ned), 73. Luc Roosen (Bel), 74. Gerrie Knetemann (Ned), 77. Frans Maassen (Ned). 86. Peter Winnen (Ned). 90. Eric van Lancker (Bel), 92. Joop Zoe temelk (Ned), 10L Patrick van Passel (Ned) allen dezelfde tijd als Wojtinek. 120. Henri Manders (Ned), op 3.48, 122. Gerrit Solleveld (Ned) z.t, 123. Adri van der Poe! (Ned) z.t., 125. Ronny Vlassaks (Bel) op 7.48, 126. Marco van der Hulst (Ned) 128. Jan van Wijk (Ned) op 1031, 132. Bert Oosterbosch (Ned) op 1536. Niet gestart Dominique Lecrocq (Fra), uitgevallen Rigobert Matt (Zwi). Algemeen klassement: 1. Roche 5 uur, 34 minuten en 24 seconden seconden, 2. Thierry Marie (Fra-Guimard) op 14 se conden, 3. Erich Machler (Zwi-Boifava) z.t, 4. Bruno Leali (Ita) op 0.18, 5. Charly Mottet (Fra) op 031, 6. Urs Zimmerman (Zwi) op 033, 7. Chiappucci op 038, a Laurent Fignon (Fra) op 0.29, 9. Walter Magnano (Ita) z.t., 10. Jörgen Pedersen (Den) op 0.30, 11. Jean-Luc Vanden- broucke (Bel) op 0.32,12. Jonas Tegström (Zwe) op 0.35, 13. Kelly op 0.36, 14. Eric Boyer (Fra) op 0.41, 15. Joel Peller (Fra) z.t, 16. Yvon Madiot (Fra) op 0.44, 17. Eddy Schepers (Bel) op 0.47,18. Mare Ma diot (Fra) op 0.49,19. Jean-Francois Ber nard (Fra) op 0.52, 20. Kim Andersen (Den) op 0.55, 29. Knetemann op LU, 30. Van Lancker zA, 33. Breukink op L12,40. Robert Mülar (GBr) op 133, 42. Lam merts op L25, 44. Winnen op L27, 45. Daams at, 47. Nijdam op 137, 52. Planc kaert op 1.33, 53. Lubberding at, 54. Maassen op 134, 55. Theunisse at, 65. Zoetemelk op L41, 85. Roosen op 1.54, 93. Wijnands op 2.07,104. Van Passel op 2.11, 105. Harings at, U9. Solleveld op 5.12, 120. Van der Poel op 530,122. Manders op 530, 125. Vlassaks op 9.23, 126. Van der Hulst op 934, 128. Oosterbosch op 12.07, 132. Van Wijk op 16.04. LONDEN (Reuter) - Liverpool heeft dinsdag zijn eerste plaats in de strijd om de Engelse voetbaltitel verstevigd door in Lon den Arsenal met 1-0 te verslaan. De treffer kwam in de twintig ste minuut van de voet van Ian Rush. Het was het eerste doelpunt van de topschutter in vijf duels en het betekende de eerste nederlaag voor Arsenal in eigen huis in dit seizoen. Stand aan kop: 1. Liverpool 31 - 61, 2. Everton 30-55,3. Arsenal 30 - 94,4. Tottenham Hotspur 28 - 50,5. Nottingham Forest 30 - 50 en Luton Town 30 - 50. ROTTERDAM (ANP) - Excel sior heeft de kwartfinales van het toernooi om de KNVB-be- ker bereikt door een magere overwinning (1-0) op FC Twente. De schaarse getuigen daarvan werden pas in de slotfase echt op de proef ge steld, toen de Rotterdammers zich ver op eigen helft terug trokken, daarmee Twente de gelegenheid gevend jacht te maken op de gelijkmaker. En dus op een verlenging. Tot grote opluchting van haast iedereen hield de povere wed strijd echter toch op na ander half uur. De beslissing in deze wed strijd viel rond de dertigste minuut. Twentenaar Groele- ken vatte na een half uur net buiten het strafschopgebied Andre Wasiman, die dreigde door te breken, in de kraag. Sörensen, die normaal geen stap teveel zet, had er wel een wandelingetje voor over om zich met de vrije trap te be moeien. De Deen schoot eerst in de muur van zijn vroegere collega's, maar kreeg van scheidsrechter Hobé een her kansing. Een maal wel op af stand was het muurtje geen beletsel voor Sörensen. Doel man Snelders had evenmin verweer: 1-0. Excelsior - PC Twente 1-4 (1-4). 32. SB- rensen 1-0. Scheidsrechter: Hobé. Toe- ■:500. In de eerste divisie werd gisteren een wedstrijd ge speeld. SW versloeg in eigen huis voor 600 toeschouwers Emmen met 3-1. Halverwege was de stand nog 1-1. Voor SW scoorden Sonneville, Loovens en Van der Hoeven. Spaans scoorde tegen. Scheidsrechter Modderman gaf geel aan Könemann (SW) en Wiltshire (Emmen). Het Engelse voetbal werd voor onbepaalde tijd uitgeslo ten van de Europese clubcom petities na de ramp in het Hei- zelstadion van 29 mei 1985, waar 39, voor het merendeel Italiaanse supporters om het leven kwamen tijdens de chaos voor de finale van het toernooi van de landskam pioenen tussen Liverpool en Juventus. De Football Association had de UEFA verzocht gehoord te worden tijdens de bestuurs vergadering van dinsdag. Als reactie daarop had de Frans man Georges al verklaard dat hij bereid was contact te heb ben, maar dat hij de tijd nog niet daar achtte Engelse clubs weer toe te laten. De Engelse afgevaardigden, Bert Millichip, voorzitter van de Engelse bond en Phil Car ter, president van de league, hebben het UEFA-bestuur in gelicht over de maatregelen die in Engeland genomen zijn tot beteugeling van het voet balvandalisme, zoals een ver scherpte politie-controle in en om de stadions, strengere straffen van justitie en het in stellen van een pasjesregeling bij sommige clubs, waardoor toeschouwers van de bezoe kers geweerd kunnen worden. Millichip en Carter voerden bovendien aan dat de ongere geldheden van Brussel veroor zaakt werden door de aanhang van één club en dat het daarom onredelijk was ook de andere clubs te straffen. Desondanks was de meer derheid van het bestuur van de UEFA van mening dat in ieder geval nog een jaar ge wacht moet worden met toela ting van de Engelse vereni gingen om de verdere ontwik keling in Engeland van de strijd tegen het vandalisme te kunnen beoordelen. Pas in 1988 zal opnieuw overwogen worden of de uitsluiting van de Engelse clubs kan worden opgeheven. SORRENTO (Reuter) - De Ita liaan Giuseppe Petito heefi dinsdag de Ronde van Campa nia gewonnen. Hij versloeg ir de eindsprint van de 209 kilo meter lange ronde, zijn land genoten Maurizio Rossi er Alessandro Paganessi. Uitslag: 1. Giuseppe Petito (Ita) 209 kilo meter in 5 uur, 33 minuten en 46 secon den, 2. Maurizio Rossi (Ita), 3. Alessandrc Paganessi (Ita) zelfde tijd als Petito, 4 Gianni Bugno (Ita) op 8 seconden, 5 Franco Chioccioli (Ita), 6. Maurizio Fon- driest (Ita) zelfde tijd als Bugno, 7. Giu seppe Calcaterra (Ita) op 0.47,8. Dag Ottc Lauritzen (Noo), 9. Ezio Moroni (Ita), 10. Marino Amadori (Ita) zelfde tijd als Cal ca terra. Door onze correspondent Paul van de Voort BARCELONA - De kans dat de Westdultse middenvelder Bernd Schuster wordt ge contracteerd door Real Ma drid is aanzienlijk gestegen na het bekend worden deze week dat de Argentijnse Real-ster Jorge Valdano door een zware aanval van hepatitis zeker drie maanden is geveld. De Spaanse ar beidsrechtbank beslist op 26 maart aanstaande of de bij Barcelona in ongenade ge vallen Schuster bij de Cata laanse club mag vertrekken zonder dat er voor hem een transfersom moet worden betaald. Het uitvallen van aanval ler Valdano is een zware te genvaller voor de club van Leo Beenhakker. De 'Ko ninklijke' heeft al haar eer ste elftal-spelers hard nodig omdat de ploeg nog steeds in de race is voor de nationale beker, voor het Europa Cup toernooi en voor het lands kampioenschap, waar Real Madrid dit weekend de eer ste plaats heeft ingenomen na de tweede achtereenvol gende nederlaag van FC Barcelona, de miljoenen ploeg uit Catalonië. De ambitieuze president van Real Madrid, Ramon Mendoza, heeft al enkele maanden geleden laten we ten dat hij zijn ploeg wil ver sterken met nog een sterspe ler uit het buitenland en dat Madrid wel degelijk in Schuster is geïnteresseerd. De 'Koninklijke' heeft mo menteel naast de Argentijn Valdano ook de bijzonder succesvolle Mexicaanse aan valler Hugo Sanchez onder contract. De Spaanse voet balbond verbiedt dat een club meer dan twee buiten landers tegelijkertijd heeft gecontracteerd. Om de weg vrij te maken voor het con tracteren van een derde 'gastarbeider' is de Argentijn Jorge Valdano al enkele maanden bezig met het aan vragen van de Spaanse na tionaliteit. De ambtelijke procedures voor de nationa lisatie verlopen tot nu toe echter veel langzamer dan het clubbestuur van Madrid had gehoopt. En dat is ook de reden dat tot nu toe nog geen andere buitenlandse ster is gecontracteerd. De plotseling hepatitis-aanval van de Ar gentijnse ster valt nu echter toevallig samen met de ko mende oplossing op 26 maart van het slepende conflict tussen FC Barcelona en de blonde Duitse ster. En dat opent mogelijkheden die, met name door Barcelona- voorzitter Nunez, met angst en beven worden afgewacht. De Catalaanse fans huiveren al bij de gedachte dat een speler die bij hen is afge dankt komend seizoen bij hun aartsrivaal Madrid de sterren van de hemel speelt. Een soortgelijke ervaring heeft de club al gehad met Maradona, die in Barcelona werd verguisd, maar nu in Italië bewijst dat hij wel de gelijk van grote klasse is. Het is overigens maar zeer de vraag of de huidige Ma drid-trainer Leo Beenhak ker ooit het genoegen zal proeven om coach te zijn van een spectaculaire miljoenen ploeg met sterren als Schus ter, Butragueno en Hugo Sanchez in hetzelfde team. De Nederlandse coach wordt met de dag in de Madrileense pers harder bekritiseerd on danks het feit dat zijn team sinds dit weekend met een punt voorsprong op Barce lona de ranglijst van de Spaanse eredivisie aanvoert. Beenhakker wordt onder an dere door de gezaghebbende Madrileense krant El Pais ervan beschuldigd dat hij koste wat kost probeert een eigen stempel te drukken op het spel van zijn team. Maar volgens El Pais past dat eigen stempel helaas hele maal niet bij het karakter van de spelers en het is dan ook uitsluitend aan de indi viduele kwaliteit van de spe lers te danken dat de techni sche opvattingen van Been hakker nog steeds niet op dramatische wijze door de mand gevallen zijn. De Ma drileense krant bekritiseert met name de eigenzinnigheid waarmee Beenhakker zijn spelers het systeem van mandekking oplegt. Volgens El Pais leent de stijl van de Real-spelers zich veel meer voor de vrijere zónedekking, zoals die vorig seizoen met bijzonder groot succes door trainer Molowny werd ge bruikt. De mandekking van Beenhakker ligt de spelers van Madrid zo slecht, dat de verdediging van Real erg veel lijkt op een Zwitserse gatenkaas, zo luiden de kri tieken van de 'voetbalex perts' in Madrid. Een goed voorbeeld van die gammele verdediging was te zien tij dens de Europa Cup-wed strijd tegen Rode Ster uit Belgrado waarbij het doel van Real-keeper Buyo als door een wonder 'slechts' Leo Beenhakker. 'Te eigenzinnig', vindt de Spaanse pers. - FOTO DE STEM/ JOHAN VAN GURP viermaal werd doorboord. „Beenhakker staat er iedere keer weer op dat zijn sys teem van mandekking wordt uitgevoerd", zo schrijft El Pais. „En met die formule drijft hij zijn verdedigers naar de mislukking... Het lijkt wel alsof Beenhakker koste wat kost zijn eigen stempel wil drukken op een team dat perfect speelde voordat hij er was. Maar ge lukkig", zo vervolgt El Pais haar bijtende kritiek, „is de kwaliteit van het team zo groot dat het de slechte in vloed van Beenhakker weer staat Maar de Nederlander speelt wel met vuur".

de Stem | 1987 | | pagina 5