S 1 West-Zeeuws-Vlaamse Omroep gaat ondernemers benaderen VOOR EEN LENING AAN DE VAN Plaatselijk nieuws Huldiging voor Oostburgse sporters Dorpsplan Retranchement officieel gestart Regionaal weerbericht voor landbouw in het Zuidwesten i van Es Wagen in brand KRIJK BITTANNIE ENRIJK VI BURG 3ARIJE REIZEN YPTE ZATERDAG 7 MAART 1987 VAN ZEELAND T20 PAGINA ZEELAND 4 OOSTBURG EN SLUIS POSITIEF AARDENBURG - De gemeente Aardenburg mag voorlopig niet garant staan voor een le ning aan de Van Eeghenstichting. Gedepu teerde Staten keurden een raadsbesluit tot ga rantiestelling af. Eede Oostburg Aardenburg Aardenburg Eede Schoondijke Oostburg markten politierapport Zeeuws Museum zit in geldnood NCRY vergadert ^o0 -8 pers. vak.huisjes, per week v. Inl. 010-4222960/4819874. BELGISCHE KUST artementen: 2 a 6 pers. Van leken van zat. tot zat. Docü. B-8380 Zeebrugge. Iratis folder vak. woningen. B 8458 Oostdk. 09-32.5851.26 '.-Frankrijk, 09-33.75.948567. "170, St. Maurice-d'Ibie, B, JEUGDHERBERGEN 1 en Ierland boek je bij Albion iHulstof bel 01140-16188. er; t.h. bung., caravans, tentp] 150%. Inl. 077-829196. ZZOMEER, TRENTINO V'alsugana", Gasthuislaan 54c [12716. Gratis prospectus. nuurt aan de schone ADRIA ■enna en Rimini villa's en Ihure: 01899-17193/020-419196. |RT TIROL V.A. 275,-. per luxe touringcar - niet 6 dg. skiles, 7 dg. ski+schoe- id. Tiroler-avond.). Prachtige •rting v.a. 10 pers. ar.fonds. 070-633938. irg, chalets en stacar. t.h. Rest Feisch ter berg". 09-35290374. I hotels in dit pr. en goedk. land, look vliegreizen, b.v. 2 wk. Bala leuwe gids '87. 1-435050. ptels in geheel Hongarije. i 's-Gravenmoer. 01623-22194. [21 dgn. 2595,-. incl vliegreis f 12/7. Djoser 070-606539. 21 dgn. 1745,- incl. vliegreis en 17. Folder? Djoser 070-606539. fCIALIST BIEDT AAN: Felouka-tocht. incl 4 dgn aan de 15.- Vertrek data 10/5, 31/5, 21/6, j/10 Reserveer tijdig uw plaats formatie tel.: 070-451302. in beweging. Vooral telingen elkaar snel op. [is thuis op een breder [idszaken. I, waarbij Van Daal en Jnomen. Aanvankelijk [sinds kort echter ook [tiging in januari van dit 'roeide en groeit nog niet meer uitsluitend Jindigen en belasting- [tants, subsidiologen en yeren een even logische ïstenpakket. Jzaak voor een nieu- jidelijker weerspiegelt, leen feit. bij al deze veranderin- anten nooit veranderd. Jie al onze specialismen lenheid bij de belangen ld van de twee samen- 1 van deze filosofie in d. Vandaag presenteren duidelijkheid verschaft leer duidelijkheid, belt /ijk: 04160-30505 of in 5LEIDSZAKEN ongen, St. Josephstraat 76. Van onze correspondent BRES KENS - De medewerkers van de West- Zeeuws-Vlaamse Omroep Stichting gaat alle ondernemingen in West-Zceuwsch-Vlaanderen benaderen voor een financiële bijdrage. Zoals bekend wil de WOS met ingang van Kerstmis dit jaar dagelijks uitzendingen gaan verzorgen. De plannen zijn vrijwel rond. Naast de tweeduizend ondernemers die benaderd worden, zal spoedig ook alle verenigingen in de regio om medewerking worden gevraagd. Zo wel de gemeente Oostburg als Sluis staan posi tief ten opzichte van dit initiatief. „Ik vind het een primia initiatief. Ik zou wil len pleiten voor een spoedige indienststelling van een dergelijke omroep," zegt de Oostburgse wethouder J. de Vries. „Ik kom zelf uit een re gio waar een dergelijke radio actief is en die had een positief effect." Het doel van de WOS is voor de inwoners van Aardenburg, Oostburg en Sluis een omroepbe drijf op te zetten waaraan wordt meegewerkt door ongeveer veertig medewerkers. Er zal on der andere informatie worden verstrekt over weekend-diensten van dokters, kerkdiensten, evenementen, raadsvergaderingen, regionaal nieuws en verkeersinformatie. Eerst zal er ech ter een Representatief Cultureel Lichaam moe ten worden samengesteld met leden uit ver schillende sectoren, zoals sport, werkgevers, onderwijs, kunst en cultuur. „Naast een redactie zal er ook een technisch en algemeen radioteam worden opgericht," al dus het bestuur in een brief naar de onderne mers. „Verder zal er een programmablad wor den uigegeven." De WOS-plannen zijn inmid dels al in een vergevorderd stadium. Via de OLON (Landelijke Orgaan Lokale Omroepen) wordt er hard gewerkt om het zowel organisa torisch al financieel rond te krijgen. „Het is nog niet bekend op welke frequentie we gaan uit zenden," aldus een WOS-bestuurslid. De drie West-Zeeuws-Vlaamse gemeenten zijn enige tijd geleden al op de hoogte gebracht van het WOS-initiatief. In Aardenburg is er nog geen standpunt bekend, zo werd medege deeld. Oostburg en Sluis zijn daarentegen en thousiast. „Ik vind het persoonlijk een goed idee," aldus de heer A. Oosterling. „Vooral de informatieverstrekking is een goede zaak. In deze tijd hoort dit er allemaal bij en het zal weer een extra impuls geven aan onze regio. Wellicht dat we later weer de regionale ver deelsleutel moeten toepassen, als ze om finan ciële steun vragen." Aardenburg niet garant Van een onzer verslaggevers De stichting wil de lening van anderhalf miljoen gulden aangaan om het vormingscentrum Van Eeg- henhuis in Aardenburg te verbouwen en uit te brei den omdat het er enkele maanden terug naar uitzag dat het Van Eeghenhuis het centrale Zeeuwse vor mingshuis zou worden. GS laten echter weten dat het nog helemaal niet zeker is dat het Aardenburgse onder komen als centrale plaats uit de fusie tussen de stichting, Hedenesse in Cadzand en Het Zilveren Schor te Arnemuiden komt. Inmiddels wordt echter zelfs overwogen om Het Zilve ren Schor open te houden. Indruk Door het Aardenburgse be sluit goed te keuren, zou de in druk kunnen ontstaan, dat GS een standpunt innemen over de fusie-besprekingen en de uiteindelijke vestigingsplaats. Het college wil die indruk niet wekken. Bovendien vinden GS het beter pas een beslissing te nemen als definitief bekend is hoe de fusie gestalte krijgt en welke vestigingplaats gekozen wordt. Burgemeester E. Jongmans van Aardenburg is verbaasd over het besluit van GS. Vol gens hem ziet het er nog steeds naar uit dat de Van Eeghen stichting als uiteindelijke ves tigingsplaats uit de bus komt. Hij is er oók verbaasd over dat GS nu laten weten dat Aar denburg tesamen met andere gemeenten garant moet staan. Enkele maanden terug heeft Middelburg dat argument he lemaal niet laten horen, liet de burgemeester weten. Bereid Hij is van plan om andere gemeenten te benaderen om, als het Van Eeghenhuis de vestigingsplaats wordt, tesa men garant te staan. Hij laat tot slot weten dat wat hem be treft, de gemeente straks ook nog bereid is om garant te staan. Benoeming - Met ingang van 1 juni is drs. J. Damen, momen teel jongerenpastor in Zeeuwsch-Vlaanderen, be noemd tot pastoraal werker in de Laurentius-parochie te Breda. Het project van vijf jaar ter stimulering van jon gerenpastoraat in Zeeuwsch- Vlaanderen wordt daarmee beëindigd. Het jongerenpasto raat zal nu voortgang moeten vinden met een ondersteuning op basis van afspraken op re gionaal niveau. Gevonden - Bij het bureau van politie te Oostburg zijn de volgende gevonden voorwer pen gedeponeerd: sierwieldop van auto, autosleutels, één blauwe handschoen, contact sleutel aan hanger, doorzichtig regenmutsje, horloge, gebits beugel, kinderbril, drie ban den en velgen, een paar da- weslaarzen, portemonnee, bruin regenpak en witte broek en handdoek, huissleutel, sleu teletui met sleutels, portemon nee met inhoud, damesslip, damesnachthemd. Bridge - De Oostburgse brid geclub heeft een competitie wedstrijd gehouden in twee groepen. Uitslag groep A met 10 paren: 1. dames Buysrogge- De Vries, 2. mevrouw Mar- teyn-de heer Langedijk, 3. echtpaar Den Hamer. Groep B wet 12 paren: 1. dames Bac- kerra-Kok, 2. echtpaar Brug ge, 3. dames De Munck-Van Vlaardingen en dames Belde- rok-Luteyn. Vrouwen voor Vrede - De West-Zeeuws-Vlaamse werk groep Vrouwen voor Vrede houdt dinsdagmorgen vanaf negen uur de maandelijkse vergadering in vrouwencon- tact 'Lotje' te Oostburg. Er zal onder andere gesproken wor den over de evaluatie van de onlangs gehouden tentoonstel ling en thema-avond. Belang stellenden zijn welkom. Commissie - De Aardenburgse raadscommissie Ruimtelijke Ordening bespreekt dinsdag 4 waart het verzoek van een Sluise firma om een perceel grond te mogen kopen aan de Peurssensstraat. Een inwoner van de gemeente is tegen die verkoop. Zijn klacht komt ook aan de orde. De vergadering hegint om 19.30 uur in het ge- weentehuis. ANBO - De afdeling Aarden burg van de Algemene Neder landse Bond voor Ouderen houdt 11 maart de voorjaars vergadering in het dorpshuis, aanvang 14.00 uur. Er is een voordracht in Zeeuws- Vlaamse dialect en ook de dansgroep van Aardenburg en Eede treedt op. Gezinsdienst - In de parochie kerk wordt zondag 8 maart om 10.00 uur een gezinsdienst ge houden met medewerking van het Jongerenkoor Aardenburg onder leiding van Freddy Moens. Tijdens deze dienst wordt aandacht geschonken aan de vastenactie en wordt de eerste collecte voor het Insti tuut voor Sociaal Econo- misxhe Studies (INESC) in Brazilië gehouden. Bibliotheek - In de openbare bibliotheek aan de Bootstraat wordt woensdag 18 maart een boekenverkoop gehouden. Iedereen kan tijdens de ope ningsuren komen snuffelen. De bibliotheek is op woensdag 'geopend van 13.30 tot 17.00 uur. Koor - De eucharistieviering van 19.00 uur in de parochie kerk wordt zaterdag 7 maart opgeluisterd door het West- Zeeuws-Vlaams Gregoriaans koor. Het koor zingt de wisse lende gezangen van de eerste zondag in de veertig dagentijd. Koor - De eucharistieviering van 09.45 uur in de parochie kerk wordt opgeluisterd door het West-Zeeuws-Vlaams Gregoriaans koor. Bridge - De Bridge Sociëteit Oostburg speelde de vierde wedstrijd voor de wintercom petitie in Chez René. Uitslag A-groep: 1. heren Ramondt- Visser, 2. heren Arkenbout- Ouweneel, 3. heren Simpe laar-Simpelaar. B-groep: 1. echtpaar Sielhorst, 2. echtpaar Verbist, 3. mevrouw Verstrae- ten-de heer Lako. Bolling - Bolclub Raak tegen Staak hield een carnavalsbol- ling op de banen aan de Quar- les van Uffordweg. Hier na men 37 personen aan deel. Uitslag: 1. E. van Opdorp, 2. M. van Grol, 3. A. de Maillie, 4. P. Geernaert, 5. J. van de Velde. C' Zicht op de turndemonstratie. Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - In het multi-functioneel centrum Den Hoekzak te Oostburg wer den gisteravond de sportlieden en teams die het afgelopen jaar een bijzondere prestatie leverden, gehuldigd. Voor het zover was, zette burgemeester C. Spij kerboer de leden van de zeskampploeg nog eens extra in de schijnwerpers. He laas bepaalde de ploeg onlangs niet de eerste plaats maar moest op het laatst genoegen nemen met een toch nog eer volle tweede plek. Naast de zeskampers werden de leden van D 2 pupillen van de voetbalvereni ging Oostburg, het jeugdteam C van de West-Zeeuwsch-Vlaamse Schaakvere niging, Carlo Cornelis van de Scheldes- troom en Monique Schouten van de Fiets Cross Club Breskens, meisjes As piranten team Operatie '71, D junioren voetbalvereniging Schoondijke, Loek de Rijk, Mariska Verplanke en Barbara de Ruyter van de Schoondijkse Sport Ver eniging alsmede Mario van de Velde van de Windsurfclub De Verklikker ge huldigd. - FOTO WiM KOOYMAN Ook Steven Schilders van De Wielin gen, de Breskense Korfbal Club, Serge Carpentier van Ludo et Emergo, Stefan Verdonck en Miranda de Zeeuw van De Bruinvis, leden van de Judosportvereni ging Breskens, het juniorteam van De Boskreek, C 1 junioren van voetbalver eniging Breskens en de leden van het Heren team van de IJzendijkse Volley bal Club in de bloemen gezet. Tussendoor lieten turners uit Sas van Gent zien wat ze allemaal konden. Van een onzer verslaggevers RETRANCHEMENT -Onder leiding van gedeputeerde me vrouw E. Maris-Koster heb ben leerlingen van de open bare basisschool Oranje Nas sau gisteren de eerste bomen geplant in de gerenoveerde wijk Prins Mauritsstraat. Daarmee ging de eerste uit voeringsfase van het Integraal Dorpsplan Retranchement of ficieel van start. De uitvoering van dit dorps plan moet de kern Retranche ment aantrekkelijker maken. Met name de wijk Prins Mau- ritsstraat werd al jaren on aantrekkelijk gevonden en vormde een oorzaak van de leegloop in Retranchement. Zo vertrokken er in 1985 bijvoor beeld 23 inwoners. Een groot deel van de werk zaamheden in die wijk is in middels klaar. Het totale plan voorziet naast aanbrengen van meer openbaar groen in een speelplaats voor kinderen, voortuintjes bij woningen en uitbreiding van het aantal parkeergelegenheden. Retranchement heeft nu ruim vierhonderd inwoners. Een vrij groot percentage (26%) daarvan is 65 jaar of ouder. (Ter vergelijking: in West Zeeuwsch-Vlaanderen is dit percentage bijna 19, en dat is landelijk gezien al hoog). Om het nu deze inwoners mogelijk te maken zo lang mo gelijk zelfstandig te wonen, vinden de opstellers van het plan dat in ieder geval de enige bakkerij/kruideniers zaak die het dorp rijk is, moet blijven. Het plan is ontwikkeld door een werkgroep. Gedeputeerde mevr. E. Maris-Koster, plant samen met de jeugd van het dorp een van de bomen. foto wim kooyman Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - De land- en tuinbouw in Zuidwest-Nederland zal vanaf begin april kunnen beschikken over een regionaal weerbericht, verzorgd door het KNMI. Via het nummer 06-91122342 is dit weerbericht dan te be luisteren. Het bericht duurt ruim twee minuten en is ge richt op Zeeland, West-Noord- Brabant en de Zuidhollandse eilanden. In 1985 heeft de ZLM het initiatief genomen om een re gionaal weerbericht te realise ren. Met de oprichting van de Stichting Takorganisatie Ak kerbouw Zeeland (TAZ) in 1986 is dit initiatief door haar overgenomen. Op advies van het KNMI heeft de TAZ over leg gepleegd met een aantal vaktechnische organisaties, te weten de Nederlandse Fruitte lersorganisatie (kring Zee land/West-N oord-Brabant) het Zeeuwse Rundvee Syndi caat en de Zeeuwse Groentete lers Organisatie. Toen is besloten gezamelijk een verzoek bij het KNMI in te dienen om een regionaal weer bericht voor de land- en tuin bouw te verzorgen. Het weer bericht is 24 uur per dag be reikbaar en wordt minstens zeven keer per dag aangepast of veranderd. Tot 1 november is het weerbericht bestemd voor de land- en tuinbouw, waarna het gedurende de win terperiode wordt gereserveerd voor de bouwwereld. Men geeft over de volgende punten gegevens: aantal uren zonneschijn, kans op neerslag, hoeveelheid neerslag, tempe ratuur, windrichting, wind snelheid, relatieve vochtigheid en referentieverdamping. Bo-, vendien worden tussen 15 juli en 15 september gegevens om trent het dauwpunt meegeno men. Naast informatie over vandaag en morgen worden ook verdere vooruitzichten ge geven. Van een onzer verslaggevers HALSTEREN - Een bestelautc is donderdag in brand gevlo gen op de Burgemeester Elk- huizenlaan in Halsteren. De wagen liep schade op aan de motor. AMSTERDAM, 6 maart - In Bintje 35-5( mm werden 7 contracten verhandelc voor levering april tegen 12,50 tol 12,40 per 100 kg. De stemming waf kalm. In Bintje 50 mm werden 2 contrac ten verhandeld voor levering maart bij een prijs van ƒ23,00 per 100 kg, 110 con tracten levering april tegen ƒ31,80 tol 30,00 en 271 contracten levering mei te gen ƒ34,50 tot 33,00. De stemming was voor maart kalm en april en mei flauw. GOES, 6 maart - Spruiten ongeschoond 140 kg, kl. 2 A 1.14. Witlof, 290 kg, kl. 1 A 0.16-1.70, kl. 2 0.90. Rodekool, 500 kg, kl. 1 A 0.10-0.13, B 0.10, C 0.10. Wittekool, 310 kg, kl. 2 A 0.09, B 0.05-0.08. Late aardap pelen, 130 kg, kl. 10.26. HULST - Donderdagavond tussen 21.30 en 23 uur is tot tweemaal toe getracht van een terrein behorende bij garage K. aan de Absdaalseweg een personenauto te stelen. In beide gevallen lukte het niet er met de wagen vandoor te gaan. De auto's, eigendom van J. K. te Hulst en H. E. uit Hengstdijk, werden bij deze poging wel beschadigd. TERNEUZEN - Donderdag middag werd de Terneuzense mevrouw W. V. betrapt bij een winkeldiefstal in een super markt in het winkelcentrum Zuidpolder in haar woon plaats. Ze bleek na het passe ren van de kassa in het bezit te zijn van cosmetica-artikelen tot een waarde van 75 gulden die niet waren betaald. TERNEUZEN - Namens de Verenigde Spaarbank werd gistermorgen door P. M. uit Hulst aangifte gedaan van diefstal en vernieling aan het bankfiliaal aan de Alvarez- laan te Terneuzen. Men had een ruit van de toegangsdeur vernield en uit de vitrine in het gebouw enige munten ge stolen. TERNEUZEN - Zware schade aan de personenauto van de Terneuzenaar F. S. was het gevolg van even zijn aandacht wijden aan wat anders dan het besturen van zijn wagen. Hij reed gistermorgen over de Alvarezlaan in zijn woon plaats en dacht uit tegenover gestelde een auto te zien nade ren waarin een familielid var hem zat. Hij wilde die begroe ten. Daarbij kwam hij met zijr, voertuig eerst tegen de stoep rand en ramde vervolgens een lichtmast. TERNEUZEN - Toen mejuf frouw N. K. uit Terneuzen donderdagmiddag haar brom fiets aan het Tuinpad in Ter- neuzen wilde ophalen, zag ze een man die bezig was om mei een betonschaar het slot door de knippen. Toen ze de man opmerkzaam maakte dat dat haar bromfiets was, werd ze door de man in grove bewoor dingen bedreigd, maar hij nam toch de benen. OOSTBURG - Op het par keerterrein van het ziekenhuis te Oostburg is H.V. uit Aar denburg met zijn personen auto tegen de stilstaande auto van A.P. gereden. De auto van P. werd beschadigd. OOSTBURG - In de Prins Mauritsstraat is A. de G. uit Oostburg tegen de auto van J.F.S. uit Oostburg gereden. Dit gebeurde toen De G. in de Mauritsstraat wilde keren en zijn voet van de rem afschoot en vervolgens op het gaspe daal terecht kwam. Hij reed hierdoor een garage binnen, waar de auto van S. gepar keerd stond. Bij het wegrijden lette hij weer niet voldoende op en reed achteruit tegen een gevel van de meubelzaak Z. Deze gevel werd licht bescha digd. De auto van Z. had nogal wat kreukels. MIDDELBURG - Om de zomerse stroom bezoekers goed te kun nen bedienen moet het provinciebestuur rap met ruim twee ton over de brug komen voor het Zeeuws Museum. Deze instelling, met vestigingen in Middelburg en Domburg (natuurhistorie) heeft het geld dringend nodig voor het opzetten van dode dieren (121.000 gulden) en om de uitgebreide collectie te kunnen uitstal len in vitrines (110.000 gulden). De Zeeuwse Culturele Raad adviseerde het provinciebestuur echter deze week om het forse bedrag niet zonder meer beschik baar te stellen. De raad vindt dat er eerst een beleidsplan op ta fel moet komen, zodat men kan beoordelen of de twee genoemde investeringen inderdaad 'knelpunten' mogen heten. 'Andere in stellingen moeten ook eerst een beleidsplan maken voor derge lijke subsidies worden verstrekt' aldus de Culturele Raad. GS moeten nu de knoop doorhakken. MIDDELBURG - Op maandag 16 maart vindt in de schouwburg te Middelburg de jaarlijkse Provinciale ledenvergaderingen van de NCRV plaats voor de provincie Zeeland. Aanvang 19.30 uur. Tijdens deze provinciale ledenvergadering zijn, zoals gebrui kelijk, leden van het bestuur en directie van de NCRV, alsmede de programmaleiders radio en televisie, aanwezig om vragen van leden te beantwoorden. De vragen en opmerkingen hoeven niet meer schriftelijk ingediend te worden. In plaats daarvan komen die aan de orde tijdens de pauze, die verlengd wordt tot drie kwartier. Hierin krijgen namelijk alle bezoekers de gele genheid in drie 'sprekershoeken' met bestuur, directie, dienst hoofden en stafleden te discusiëren. Voor de pauze staat de toespraak van de voorzitter drs. Th. D. Jansen op de agenda. Het tweede gedeelte van de bijeenkomst begint met de kwis 'Wie kent zijn provincie?', die onder leiding van Dik Bikker wordt gespeeld.

de Stem | 1987 | | pagina 25