Jan Huijbregts: 4Het kan niet meer' Karlstad verslaat Visser DUBBELE WINST VOOR VAN DER SMISSEN EN ARNOUTS: Problemen rond teruggave geld Ajax-supporters Graf verslaat Navratilova Zoetemelk rijdt Parijs-Nice Straffen betaald voetbal Waarom laten toch zoveel mensen hun haar verzorgen bij COIFFURE HOUSE BREDA VRIJDAG 6 MAART 1987 Wim Jansen weg bij Feyenoord WAALWIJK - Wel of geen carnaval, het maakt voor Jan Arnouts en Christ van der Smissen allemaal niet zoveel uit. De kastelein uit Etten-Leur werkte zich de afgelopen dagen tot vier uur 's-nachts uit de naad in zijn zaak in Etten-Leur, terwijl Van der Smissen dit jaar het carnavalsgeweld bewust links liet lig gen. TOERNOOI KEY BISCA YNE Lendl-Connors CIJFERSPEL BVAS ziet af van boycot Weer remise in tweekamp Van Gennip VRIJDAG 6 MAART 19 Kampioenschap vierde klas bandstoten in Hulst en Axel Zaaltoernooi Bolle Glas UITSLAGEN Bisschopshoeve 12 - Brabantplein 5 - Ginnekenmarkt 8 Donk 32 - Mgr. Nolensplein 20 DE STEM/S Von onze verslaggever ZEIST - Door de ontwikkelin gen van de laatste dagen zit de secretaris betaal^ voetbal Jan Huijbregts met een competi tie-programma dat veel weg heeft van een Gordiaanse knoop. Kort samengevat komt het er op neer dat Huijbregts zit met een enorm tekort aan zon dagen. Burgemeesters verbie den steeds massaler het spelen van duels met verhoogd risico op doordeweekse - en zaterda gen. Dit om de kans op rellen zoveel mogelijk te verkleinen. Daarnaast krijgen steeds meer wedstrijden het predikaat 'verhoogd risico'. Hierdoor blijft voor een groot aantal wedstrijden al leen de zondag als speeldag open. Door de afgelastingen, het staken en verbieden van wedstrijden (zoals nu AZ-Den Haag), is er echter nauwelijks meer rek op Huijbregts zijn kalender. „Ik zit nog te dubben over het spelen van een dubbel Paasprogramma. Maar nu heb ik alweer vier wedstrijden die niet op Paaszaterdag mogen worden gespeeld. Verder zit ten bijvoorbeeldAjax en Den Haag nog in de beker. Daar heb ik straks waarschijnlijk ook weer een zondag voor no dig". In het licht van de proble men die er nu al liggen lijkt het vreemd dat de wedstrijden AZ-PSV en Ajax-Sparta uit het programma van 22 maart zijn geschrapt. Dit om het Ne derlands elftal ruimte te ge ven om nog even te oefenen voor de interland tegen Grie kenland. Huijbregts: „Rinus Michels heeft uitdrukkelijk verzocht om ruimte voor Oranje. Het sectiebestuur heeft dat verzoek gehono reerd. Of dat verstandig is? Je doet het natuurlijk toch nooit goed, maar het lijkt mij een redelijk argument". Wanneer de inkrimping van de eredivisie voor dit seizoen definitief van baan is, staat Huijbregt voor volgend jaar helemaal voor een hopeloze opdracht „Het is echt onmo gelijk om dan nog een pro gramma samen te stellen. Re ken maar uit. Voor een volle dige competitie heb je tegen woordig gewoon 34 zondagen nodig. Daarbij komt de beker competitie. Een paar zondagen heb je nodig om eventuele af gelastingen op te vangen. Wanneer het Nederlandse elftal zich kwalificeert voor het EK in Duitsland wordt het helemaal moeilijk. Dan moet er ruimte worden gemaakt voor enkele weken voorberei dingstijd voor Oranje. Al met al kom je dan op zo'n veertig zondagen die nodig zijn. Maar die zijn er gewoon niet. Want je hebt ook te maken met va kanties van de spelers, voor bereiding op het nieuwe sei zoen, een winterstop en in- haaldagen. Het kan dus ge woon niet meer". Problemen te over dus voor Jan Huijbregts. Ook overigens voor AZ, dat niet bepaald ge lukkig is met gang van zaken rond het duel tegen FC Den Haag. Voorzitter Arie Lig- thart: „Eerst belt men van de KNVB met de mededeling dat die wedstrijd absoluut moet doorgaan in het belang van de competitie. Vervolgens hoor ik dat onze thuiswedstrijd tegen PSV wordt verschoven in ver band met de interland tegen Griekenland. Ondertussen ziet het er naar uit dat wij één thuiswedstrijd hebben in vier maanden tijd. Financieel kan dat gewoon niet". Met een been in kwartfinales DEN HAAG (ANP) - In zijn laatste jaar als beroepsrenner keert Joop Zoetemelk terug naar Parijs-Nice. De 40-jarige oud-wereldkampioen won de koers naar de zon driemaal. Hij wordt in Parijs-Nice (8-15 maart) geflankeerd door onder andere Gerrit Solleveld, on langs winnaar van de Ronde van de Middellandse Zee. Peter Post neemt zijn uit blinkers uit de Omloop Het Volk, Teun van Vliet (eerste) en John Talen (vierde) mee naar Parijs-Nice' tegenhanger Tirreno-Adriatico van 12-18 maart. Overigens zullen de Australiër Phil Andetson en de Belg Eric Vanderaerden daar de kopmannen zijn. Jan Raas rekent in Italië op sprinter Jean-Paul van Pop- pel en de reeds tweemaal in etappekoersen succesvolle Westduitser Rolf Gölz. Adrie van der Poel, ziek voor Het Volk, is fit bevonden. Hij keert in Parijs-Nice in het peloton terug. Steven Rooks is Jan Gisbers' kopman in Tirreno- Adriatico. De ploeg Transvemij van Piet Bos neemt niet aan een van de etappewedstrijden deel, wel aan Milaan-Sanremo op 21 maart. Die ploeg is nog niet samengesteld. De Belg Roger Swerts trekt met drie Nederlanders in de Roland-ploeg naar de Tir reno-Adriatico en Milaan-San Remo. Het zijn: Hennie Kui per, Adri van Houwelingen en Jacques van der Poel Opstellingen Nederlandse ploegen voor de grote wedstrijden in maart PANASONIC: PARUS-NICE: Eric Breukink, Peter Harings, Henk Lubber- ding, Bert Oosterbosch, Peter Winnen en Jan van Wijk (allen Ned), Eric van Lanc- ker en Eddy Planckaert (beiden Bel), Ro bert Millar (Schot). Ploegleider: Walter Planckaert. TIRRENO-ADRIATICO: Theo de Rooy, John Talen en Teun van Vliet (allen Ned), Phil Anderson en Alan Peiper (beiden Aus), Ludo de Keulenaer, Eric Vanderaerden en Guy Nulens (allen Bel). Ploegleider: Peter Post MILAAN- SAN REMO: Anderson, De Keulenaer, Nulens, Peiper, De Rooy, Talen, Vande raerden en Van Vliet Bij gebleken vorm neemt Planckaert een van deze acht plaatsen in. PDM: PARIJS-NICE: Hans Daams, Gerrie Knetemann, Henri Manders, Adrie van der Poel en Gert-Jan Theu- nisse (allen Ned), Pedro Delgado en Jose Laguia (beiden Spa), Mare Dierickx (Bel) en Jörg Müller (Zwi). Ploegleider: Jan Gisbers. TIRRENO-ADRIATICO: Wim Arras (Bel), Stefan Mutter (Zwi), René Beuker, Henk Boeve, Marc van Orsouw, Steven Rooks, Jan Siemons,, Peter Ste- venhaagen en Gerard Veldscnolten (al len Ned). Ploegleider: Piet vari de Kruijs. MILAAN-SAN REMO: Delgado, Die rickx, Müller, Mutter, Van der Poel, Rooks, Stevenhaagen en Theunisse. SUPERCONFEX: PARIJS-NICE: Frans Maassen, Jelle Nijdam, Gerrit Solleveld, Patrick van Passel, Ad Wijnands en Joop Zoetemelk (allen Ned), Luc Roosen, Ed wig van Hooydonck en Ronny Vlas saks (allen Bel). Ploegleider: Hilaire van der Schueren. TIRRENO-ADRIATICO: Maarten Ducrot, Jacq Hanegraaf, Twan Poels, Jean-Paul van Poppel en Nico Verhoeven (allen Ned), Ron Gölz (WD1), Nico Emonds, Ludo Peeters en Rudy Pe- venage (allen Bel). MILAAN-SAN RE MO: Acht renners uit selectie: Ducrot, Hanegraaf, Poels, Van Poppel, Verhoe ven, Solleveld, Wijnands, Gölz, Emonds, Peeters en Pevenage. ROTTERDAM - Oud-intcrna- tional Wim Jansen gaat Feyenoord aan het einde van het seizoen verlaten. Hij fun geert bij de Rotterdamse club als jeugd-coördinator en as sistent-trainer. Volgens Feyenoord wil de 40-jarige Jansen, die in april zijn hoog ste voetaltrainersdiploma hoopt te behalen, zijn vleugels in het buitenland uitslaan. Door Léon Krijnen Toch staan beide Westbrabanders na de eerste twee ronden van het Europees kampioenschap driebanden ongeslagen bovenaan in hun respectievelijke poules, en derhalve met een been in de kwartfnales. opstelling is overigens niets De twee overwinningen van nieuws want de ex.wereld- Amouts spraken bovendien ioen heeft aversie het meest tot de verbeelding, de nooit onder want hij won in de nruddagses- Qf banken gestoken en sie °P karakter van de Lu j t nu k in WOonplaats xemburger Fonsy Grethen(50 duidelyk merken dat als om om later op de dag een WBA_*rof aan te£el staat, en schitterende party tegen de op M vertegenwoordi- papier iets sterkere Portugees van Nederlagndse ama_ Theriaga op het laken te depo- {Llrhond neren: 50-38 in «I beurten Vooralsnog valt daar weinig Van der Smissen trof m de a£ te dingen, want Van Zwitser Blanc en de Fransman gisteravond zijn Laserre tegenstanders van voor Opreken met een wat minder allooi waar tojm geiniddelde va£ L388; 50 in 36 ieder geval, met de naweeen Qm 32 voor Betteie_ van een griepje onder de le- die derhalve toch den, gewoon van won. Tegen rond dg een SC£Xjrde Blanc scoorde de Nederlandse Gisteren scoorde slechts ÏZiTJLÏlt speler een hoger moyenne dan l.OOOgemiddeld, maar toen Van gracht. Dat was de hep hu zich dan ook nog een Zweedse titelverdediger Tjor- beetie boos te maken op de or- glomdahl, die de 50 ca- ganisatie, dieach pas gister- ramboles te de Italiaan morgen genoodzaakt zag om oddo in 34 beurten afraffelde, de indelingen van poule C en D nog overhoop te gooien. PmüeA1 De oorzaak? Alweer de af- Eerste ronde: faire Muller, die gistermorgen Arnouts (Ned)50 46 5 1,086 om elf uur definitief afgelopen Grethen(Lux)46 46 4 1,000 was toen de Westduitser niet a verscheen in Waalwijk. Theriaga (Pot) 44 63 5 0698 En omdat Rinie van Bracht de nacht daarvoor organisator Tweede ronde: Henk Reuveling zijn zin gege- Blomdahl (Zwe)50 34 8 1,470 ven had en toegezegd had om 34 34 6 1,000 de plaats van Muller eventueel Arnouts50 40 7 1,250 in te nemen, moest er wat ge- Theriaga38 40 6 0,950 rommeld worden. Want door de Europese bond (CEB) werd 2-4 7 1,162 gemakshalve maar een per- Blomdahji_2 8 1,470 centuele gooi naar het alge- oddo2-2 6 0,865 meen moyenne van de Waal- Grethen1-0 4 1,000 wijker gedaan, notabene op Theriaga2-0 6 0,796 basis van moyennes die in sets poule B behaald werden. Daarom Eerste ronde: werd Van Bracht de nummer Stenzei (Oos)50 59 6 0,847 een in Poule C, werd Ludo Virtanen (Fin)40 59 4 0,677 Dielis benoemd tot lijstaan- Nadal(Spa)50 67 5 0,746 voerder van Poule D en werd Kühl (WDl)40 67 5 0,507 Van der Smissen in die poule naar de tweede plaats gede- Tweede ronde: oraHeerH Ceulemans (Bel)50 48 6 1,041 Nou maakt dat allemaal virtanen"24 48 3 °'500 eigenlijk' niets uit, want de stenzei50 42 5 1,190 spelers ontmoeten elkaar toch Nadal21 42 3 0,500 allemaal in die poule, maar voor Van der Smissen had het 2-4 6 0,990 de consequentie dat hij giste- Ceulemans1-2 6 1,041 ren twee maal aan de bak Nadal2-2 5 0,651 moest, in plaats van de ene yifte"611-J-® i keer waar hij op gerekend Külü1-0 5 O-597 had. Poule C: Thögersen (Den).. 50 32 12 1,562 Bettzieche(WDl). 37 32 7 1,156 Tegen Laserre had de Wille- ylaerts(Bei)50 42 5 1,190 brorder zich weer over zijn Rib^o (Por)29 42 4 0,690 kwaadheid heengezet, want in de laatste sessie van de avond Van Bracht (Ned).. 50 36 9 1,388 vloog hij als een hazewind uit Bettzieche32 36 4 0,888 de startblokken om vervolgens ste laerts50 49 7 102o het hoge tempo te blijven han- Thögersen.49 49 6 1,000 teren en de arme Fransman het nakijken te geven: 50-28 in Stand poule C: 40^7,I°ooieeenen v»St:::::::::::::::::f-2 9 use een kwart derhalve. Thögersen2-2 12 1,222 De moeite van het organise- Ribeiro1-0 4 0,690 rende 'comité om plaatsgenoot Bettzieche2-0 6 1,014 Van Bracht sporthal 'De PouleD: Overlaat' binnen te praten L Blomdahj (Zwe) so' 48 5 1,041 heeft overigens niet al te veel Lasserre (Fra)41 48 7 0,854 invloed gehad op de bezoe kersstromen. Pakweg twee- V.d. Snussen (Ned) 50 52 5 0,961 honderd liefhebbers bezochten Blanc <Zwi>37 52 5 0,71 de avondvoorstelling, waarin Van der Smissen... 50 40 5 1,250 Van Bracht, gekleed in stem- Lasserre30 40 4 0,750 mig zwart, de Westduitser Bettzieche gedecideerd op een 84 l 0656 nederlaag tracteerde. Waar Arnouts en Van der stand poule D: Smissen in de officiële oranje Van der Smissen2-4 5 1,086 bondstrui verschenen, ontbrak Lermart Biomdahl1-2 5 1,041 op de trui van Van Bracht ook T ZZ 2-0 7 0606 het wapen van de bond. Die Bianc2-0 5 0,681 Van onze sportredactie AMSTERDAM - Er zijn wat problemen rond de te ruggave van het door Ajax-supporters betaalde entree-geld voor de eergis teren afgelaste Europa Cup-wedstrijd Malmö FF- Ajax. Reis-organisator Roever kreeg gisteren te horen dat de Zweden zich voorlopig op het standpunt stellen dat de tickets geldig zijn op zaterdag 14 maart, de dag waarop het duel opnieuw is vastgesteld, en niets zien in een teruggave van het geld. Het gaat in totaal om ongeveer 1600 kaarten die tegen een gemiddelde prijs van dertig gulden verkocht zijn. De ingeschakelde Ajax- directeur Van Eijden ziet het echter nog niet zo som ber in: „Er komen wat te genstrijdige verhalen uit Zweden. Het ene bestuurs lid zegt 'natuurlijk geven we dat geld terug', een an der roept het tegendeel. We zoeken de zaak momenteel uit want de mensen heb ben er wel recht op. Be halve financieel, is het technisch een enorm pro bleem een dergelijke groep die dag in Malmö te krij gen". Het is uitgesloten dat Ajax net als woensdag door 1650 aanhangers ge volgd wordt. Er zullen op zaterdag 14 maart niet vol doende chartervliegtuigen beschikbaar zijn. De char- tervloot is al besproken en verhuurd aan zonzoekers. Met het inzetten van bussen heeft de reisorgani sator afgelopen woensdag zulke slechte ervaringen opgedaan (vandalisme) dat van die mogelijkheid wordt afgezien. Gepro beerd wordt één charter- toestel te krijgen, maar de kans daarop wordt klein geacht. De politie van Mal mö arresteerde woensdag in totaal tien personen, de helft uit Nederland. Zij werden later op de avond op vrije voeten gesteld. Zes andere Nederlanders wer den 'in afzondering' ge houden tot hun vliegtuig vertrok. Christ van der Smissen, goed voor tweemaal winst in Waalwijk. - FOTO DE STEM/BEN STEFFEN. ZEIST (ANP) - Niet minder dan dertien spelers zijn door de tuchtcommissie van de KNVB voor één wedstrijd ge schorst, omdat zij voor de derde keer geel zagen. De gestraften zijn: Wim Koevermans (Fortuna S), Ar nold Oosterveer (AZ), Foeke Booy (PEC Zwolle), Kenneth Monkou (Feyenoord), Robin Schmidt (Sparta), Ij ailing Dilling (Go Ahead Eagles), Ed die Ridderhof (Sparta), Bert van der Pol (FC Wageningen), Huub Stokmans (Helmond Sport), Carlo de Leeuw (Cam- buur), Ernst Söllner en Mat thew Wiltshire (Emmen) en Mathieu Niesten (Telstar). KEY BISCAYNE (AFP/RTR) - De ze ventienjarige Steffi Graf, de vrouwe lijke evenknie van het Westduitse idool Boris Becker, heeft donderdag in de halve finale van het met bijna twee miljoen gulden gedoteerde tennistoer nooi van Key Biscayne de nummer één van de wereldranglijst, Martina Navra tilova, verslagen. De 'Gravin' van het damestennis versloeg de 'Koningin' met de alleszeggende cijfers 6-2,6-3. De par tij was binnen een uur voorbij. Graf had 25 minuten om de eerste set in haar voordeel te beslissen. Slechts op 1-1 had ze enige moeite een servicedoor- braak af te weren. Toen dat was gelukt, slaagde de jonge Westduitse erin haar eerste opslag acht van de tien keer hard in het vak te krijgen. Om vervolgens met een uitstekende forehand de punten bijeen te slaan. In de tweede set kregen de 5000 bezoekers precies hetzelfde voorgeschoteld. Graf, die voor aanvang van de partij door Navratilova wel mondeling ('Ik ben absoluut niet bang voor haar') werd aangepakt, bleef op de baan overheersen. Haar spel sloot nauwkeurig aan op de knappe prestatie Steffi Graf springt op van vreugde na haar zege op Martina Navratilova. - FOTO AP in de kwartfinale, toen ze de Ameri kaanse Lisa Bonder 36 minuten lang alle hoeken injoeg. Tegen Navratilova gaven breaks in de vijfde en zevende game de doorslag. Het was de tweede keer in haar prille loopbaan, dat Graf, die inmiddels Evert-Lloyd voorbij is op de wereldranglijst, de 30-jarige Navra tilova versloeg. Eerder lukte haar dat in Berlijn. Met deze verrichting lijkt de sprong naar de hoogste tree een kwestie van tijd. Bij de heren staat in de halve finales Ivan Lendl vandaag tegenover 'vete raan' Jimmy Connors. De weg naar de halve-eindstrijd van het evenement, waarin 1,8 miljoen dollar (3,6 miljoen gulden) is te verdelen, was voor beide tennisgrootheden verschillend. De als eerste geplaatste Lendl won zonder om wegen van de Amerikaan Jay Berger. Lendl zegevierde in drie sets, waarin hij Berger slechts vijf gewonnen games gunde. De aan een knie geblesseerde Connors toonde weer eens zijn wils kracht. Nadat hij de eerste set van Der- riek Rostagno met veel moeite had ge wonnen en de tweede had verloren, zette Connors alles op alles. Dat leverde hem twee ruim gewonnen sets op. De ander halve-finalepartij geeft ook een interessante ontmoeting te zien: Yannick Noah, die Mats Wilander ver sloeg, tegen Miloslav Mecir. Theoretisch maakt de als vierde geplaatste Frans man de meeste kans, maar de als ne gende genoteerde Tsjechoslowaak be wees in de kwartfinales zijn vorm door van de Zweed Stef an Edberg te winnen. Uitslagen: beren, kwartfinales: Ivan Lendl (Tsj)-Jay Berger (VSt) 6-3, 6-1, 6-1; Yannick Noah (Fra)-Mats Wilander (Zwe) 6-4,6-2,4-6,2-6,7-6; dames, kwartfi nales: Hana Mandlikova (Tsj)-Helena Sukova (Tsj) 6-4, 6-3.Steffl Graf (WD1) - Martina Navratilova (VSt) 6-3,6-2. De vervangende uitslag voor ontmoetingen Dinamo Kiev - R siktas en Malmoe FF - Ajax, d voorkomen op toto 9a, is in beio gevallen een 1. Een goed ingevulde kolom ziet als volgt uit: 1-1-1-1-1-1- 1-1-1-3-3. De resultaten van toto 9a zijn: prijs: 23 winnaars, die elk f. 323, ontvangen; 2e prijs: 557 winnaar die elk f. 8,90 ontvangen; 3e prij 4.868 winnaars, die elk f. 2,50 on! vangen. Cijferspel 9 en 9a: 6 cijfers goed: winnaar; 5 cijfers goed: geen wi naar; 4 cijfers goed: 30 winnaars: cijfers goed: 242 winnaars; 2 rijf' goed: 2.473 winnaars. AMSTERDAM (ANP) - H bestuur vsn de belangenver niging voor amateur-spon» (BVAS) heeft besloten al zien van een boycot van aantal Nederlandse amatei wielerklassiekers. Hier w mee gedreigd, omdat in wedstrijden de deelname vi de nationale amateur-seleci was aangekondigd. In rijp beraad kwam BVAS tot de mening dat# conflictsituatie met de wie renunie (KNWU) niet mod leiden tot een escalatie, wai van renners de dupe dreigde te worden. Het besluit bete kende evenwel niet, dat zienswijze en opvatting vane KNWU intussen wordt deeld. Op 1 mei komen partijen bij elkaar voor evaluatie. LINARES (AFP) - De vijl partij in de tweekamp tuin Anatoli Karpov en Andrej S< kolov is donderdag geëindil in remise. Karpov, die 0 zwart speelde, stelde op de3f zet voor het punt te delen. Zij landgenoot ging daar mee 1) koord. OESTERSUND (ANP) - We reldrecordhouder Leo Visser heeft donderdag in de Zweedse plaats Oestersund, bij de voorlaatste wereldbe kerwedstrijden, een nederlaag geleden tegen de Noor Geir Karlstad op de 5000 meter. In een rechtstreekse confrontatie won de wereldrecordhouder op de 10.000 meter in 7.09,45. Visser liet 7.12,47 afdrukken. Karlstad torende boven Iedereen uit en verstevigde zijn leidende positie in het we reldbekerklassement. Visser werd vierde. Gerard Kemkers was met 7.14,21 de tweede Ne derlander, hij eindigde als ze vende plaats. Hein Vergeer werd negende in 7.16,66. Vis ser, Kemkers, Vergeer en Henri Kraayenbos plaatsten zich voor de finale van de we reldbekerreeks in Inzeil in het weekeinde van 13, 14 en 15 maart. De eerste drie rijden daar ook de 1500 meter. Op de 1000 meter zegevierde de Amerikaan Nick Thometz in 1.16,82 voor zijn landgenoot Eric Henriksen in 1.17,77. De eerste Nederlander, Jan Ykema 1.20,01, kwam pas op de twaalfde plaats. Ykema en Geert Kuiper plaatsten zich voor de finale, zowel op de 500 als de 1000 meter. In Oestersund werd donder dag in verband met de ex treme koude eerder gestart. Veel baatte het niet. Alleen de rijders in de eerste twee ritten op de 5000 meter hadden daar baat bij. Daarna verslechter den de onmstandigheden zien derogen, zodat er van enige competitie-vervalsing sprake was. Yvonne van Gennip heeft donderdag de voorlaatste we reldbekerwedstrijd op de 3000 meter gewonnen. De Haar lemse was op de beschutte ijs baan van Larvik, waar de om standigheden ondanks de tem peratuur van min twaalf gra den goed waren, verreweg de snelste. Met haar uitstekende tijd van 4 minuten en 30,73 se conden vestigde ze een baan record. Van Gennip hield Ma rieke Stam, die tweede werd, ruim elf seconden achter zich. Petra Moolhuizen eindigde als derde in 4.43,55. De 1000 meter leverde een overwinning op voor de rappe en dit seizoen erg succesvolle Amerikaanse Bonny Blair. Zij finishte na 1.24,25, ook een baanrecord. De Canadese Na talie Grenier werd op ruim een seconde tweede, gevolgd door Christine Aaftink. Uitdagen Oeateraund SOM meter: 1. Geir Karlstad (Noo) 7.09,45,2. Per Bengtsson (Zwe) 7.09,81, 3. Joakim Karlberg (Zwe) 7.11,16, 4. Leo Visser (Ned) 7.12,47, 5. Michael Hadschieff (Oos) 7.13,58, 6. Christian Eminger (Oos) 7.13,87, 7. Gerard Kemkers (Ned) 7.14,21, 8 Hansjörg Baltes (WD1) 7.1666, 9. Hein Vergeer (Ned) 7.16,66, 10. Dave Silk (VSt) 7.1868, 11. Rolf Falk-Larssen (Noo) 7.19,05, 12. Henri Kraayenbos (Ned) 7.21,57. KMO meter: 1. Nick Thometz (VSt) 1.16,82,2. Eric Henriksen (VSt) 1.17,77, 3. Hans Magnusson (Zwe) 1.1799, 4. Akira Kuroiwa (Jap) 1.18,06,5. Yasu- mitsu Kanehama (Jap) 1.18,78,6. Ma- koto Hirose (Japj 1.19,34, '7. Frode Rönning (Noo) 1.19,60, 8. Björn R land (Noo) 1.19,64, 9. Jouko Veste lund (Fin) 1.19,76, 10. Hans-W Oberhuber (WD1) 1.1992, 12. Ykema (Ned) 1.20,01, 14. M Boelsma (Ned) 1.20,10,17. Hans K» (Ned) 1.2069, 20. Geert Kuiper (NU 1.2092. 10M meter: 1. Thometz 159 punten, Kuroiwa 144,3. Dan Jansen (Vst) 1 4. Gaetan Boucher (Can) 104,5. H# riksen 95, 6. Uwe Streb (Wdl) 92. Ykema 78,8. Jens-Uwe Mey (Odl) 9. Igor Zjelezowski (Sov) 70, 10. Cf Thibault (Can) 67. Klassementen voor de wereldbekt SOM meter: 1. Kalstad 122 punten. Hadschieff 99,3. Visser 98,4. Emin» 83, 5. Silk 75, 6. Bengtsson en Kef berg 73, 8 Pertti Niittylfi 62, 9. Fe» Larssen M. 10. Kemkers 56. Belangrijkste uitslagen Larvft 3000 meter: 1. Yvonne van Gent* (Ned) 4.30,73 (baanrecord), 2. Marie' Stam (Ned) 4.4194, 3. Petra Moolh» zen (Ned) 4.43,55, 4. Elena Beid 4.4491, 5. Ingrid Paul (Ned) 4.44,75, Natalie Grenier (Can) 446,65. 10M meter: 1. Bonny Blair (V» 12465 (baanrecord), 2. Natalie 0» nier (Can) 1.2565, 3. Christine M tink (Ned) 1.26,53, 4 Emese Nemef Hunyadi (Oos) 1.28,56, 5. Ingrid ringa (Ned) 167,08,8. Els Meijer 0 16798. Van onze biljartmedewerker AXEL/HULST - De biljart verenigingen Molenhof uit Axel en HBC34 uit Hulst heb ben de organisatie in handen van het kampioenschap vierde bias bandstoten van het dis trict Zeeu wsch - Vlaanderen van de Koninklijke Neder landse Biljart Bond. Deze ti telstrijd wordt afgewerkt op ie zaterdagen 7 en 14 en de zondagen 8 en 15 maart Bij de biljartvereniging Mo lenhof komt in het gelijkna mige café 'Molenhof poule A in actie en in restaurant De Bruijn in Huist bij HBC'34 is poule B te gast. Bij HBC be ginnen de wedstrijden zowel zaterdag als zondag om 13.30 uur en bij Molenhof start men zaterdag om 19.00 uur en zon dag om 13.00 uur. De spelers die zich voor deze eindstrijd geplaatst hebben zijn: Poule A te Axel: 1. C. van Dam, HGL/KOT'86 Sas van Gent moyenne 1.61; 2. J. Toet, Den Ouden Arend St-Jansteen 1.46; 3. P. Boot, BW Terneuzen 1.58; 4 W. Koemans, HBC'34 Hulst 1.456; 5. R. van Mol, Ed Horemans Axel 1.407; 6. P. Peeters, Molenhof Axel 1.32; 7. A. van Hal, TMW Sluis 1.317; 8. P. Smulders, SBC Sluiskil 1.361. Poule B Hulst; 1. A. Blommaert, CBC Clinge 1.454; 2. J. Sijnesael, DOS Hoek 1.445; 3. J. Hoogstad, ABC Breskens 1.49; 4. J. de Jonge, TMW Sluis 1.37; 5. M. Roels, De Smickel Hulst 1.442; 6. E. Ver- schueren, De Smickel Hulst 1.42; 7. P. de Kort, GBC Walsoorden 1.29; 8. E. van de Jeucht, BW Terneuzen 1.27. Reserves zijn: J. Vermeirsch, HGL/KOT'86 Sas van Gent 1.26; G. Pecoraro, KOT Terneuzen 1.405; W. de Winne, SBC Sluiskil 1.363; J. de Bakker, Ons Vermaak Lams- waarde 1.172 en N. Rootsaert, Hof van Eede Eede 1.47. In de voorwedstrijden pro moveerden Carlo van Dam en Piet Boot. Het kampioenschap vierde klas bandstoten van het gewest Zuid-Nederland wordt van vrijdag 10 tot en met zon dag 12 april gehouden in café De Vriendschap in Zevenberg- schenhoek. Van onze sportmedewerker AXEL - In de Axelse sporthal 't Sportuus komen acht zaal voetbalteams tegen elkaar uit in de strijd om de Bolle Glas bokaal. De opening8wedsitjd begint zondag 8 maart om 12.30 uur. De finale is gepland omstreeks 17.45 uur, waarna de prijzen in café Bolle Glas in Axel worden uitgereikt Aan dit sportieve treffen doen de formaties mee van De Instuif uit Hoek, Dax, Marine Service, Numbert One, Broomchemie, Keetje, familie De Putter en de organiserende club Bolle Glas/Vlaamse Reus. JUNIORENVOETBAL AFDELING ZEELAND Groep A12: AZW A2-IJzendijke A2 0-5, Hoek Al-Philippine Al 3-0. Groep B4: Dauwendaele Bl-Ka- pelle BI 1-0, Vlissingen B2-Kloe- tinge B2 2-2. Groep B9: ZSC Bl- Coüjnsplaatse Boys BI 0-3. Groep B14: Kapelle B2-SVD BI 1-1, We- meldlnge Bl-SSV'65 B2 2-4 Groep C4: Wissenkerke C2-Bruse Boys C2 1-5, Zierikzee C2-WIK Cl 8-3. Groep CS: DFS Cl-Mevo Cl 5-2. Groep C6: Yerseke C1-SSV65 Cl 6- 1. Groep C7Kruiningen Cl-Goes Cl 7-1, Kapelle C2-Robur Cl 0-1. Groep C9: Hoedekenskerke Cl- Rillandia Cl 6-0, 's-Heer Arends- kerke Cl-Kloetinge C2 3-1, Kapelle C3-Yerseke C3 5-1. Groep C12: Meeuwen Cl-VCK C2 2-0. Van onze motorsportmedewerker TERNEUZEN - Wanneer op zaterdag 7 maart het Goud- doppertje Racing Team aan het publiek zal worden voor gesteld tijdens de grootse krachtsportshow 'Power'87', begint voor de Terneuzense wegracer Johnny Willemsen een nieuw hoofdstuk in zijn motorsportcarrière. Een hoofdstuk dat door een uiterst belangrijke proloog vooraf wordt gegaan. Immers, de overstap van Willemsen naar een andere klasse brengt voor oen» de consequentie mee, dat bij zich tijdens de eerste wed strijden zal moeten 'bewijzen' om in aanmerking te kunnen komen voor een internationale licentie. De laatste jaren acteerde Willemsen in de 500 cc-klasse toet een machine, ooit toebe horend aan de uitrusting van "°et van Duimen, die meer en teeer sporen van ouderdom oegon te vertonen. Niet onver dienstelijk presterend tijdens wegraces om het Europees kampioenschap, werd hij on- v®hmijdelijk in de schaduw gedrukt van meer kapitaal krachtige collega's, die op duurder materiaal de ere plaatsen wegkaapten.

de Stem | 1987 | | pagina 6