skind start? entie Voor 1,5 miljoen gld aan betaalkaarten gestolen 'Voorhoeve is de VVD-leider' D£n a SPANJAARDEN DRINGEN NEDERLANDERS VAN DE MARKT Benzinebom PvdA wil langdurig werklozen in pool De keizer zonder kleren VRIJDAG 6 MAART 1987 •BINNENLAND Uitlening Kosten BARCELONA - De Nederlandse export van varkensvlees naar Spanje gaat zware tijden tegemoet. De veelbelovende perspectieven op de Spaanse markt zijn de grond ingeboord. 6 t/m 15 maart DE STEM COMMENTAAR Nadeel bij wijziging EG-begroting valt mee 6 t/m 15 maart 'SEP misbruikt monopoliepositie' MINISTER SMIT-KROES RAKELT DISCUSSIE OP: staten verkiezingen Energieraad: twee nieuwe kolencentrales Commissie: KUN- politicologie onder de maat Weduwe Rost Makro Misleiding Vermoord Staatsbosbeheer T5 PAGINA die de bereidheid heeft tste twee jaren van zijn "identschap tot een groot cces te maken. Maar de vragen over Rea- uithoudings- en concen- tie vermogen blijven bë- an. Bovendien wordt Rea kracht de komende anden nog eens extra op proef gesteld omdat tw« ngres commissies en een iale aanklager zondet 'fel nieuwe feiten over het an-schandaal aan het licht Hen brengen. De belang, 'kste getuigen hebben nog et eens gesproken. Het anschandaal is niet voorbij, i het Reagan echt tegenzit, lint het nog pas. Reagan heeft in het open- ar zijn hoofd gebogen. Hjj een respectabele poging an zijn presidentschap eer in het spoor te zetten, -ar het was een andere agan die dat deed. De reto- he tovenaar, de politieke velstoejager, het bestuur- 'ke zondagskind en de elec- rale geluksvogel keert niet eer terug. Die Ronald Rea is geschiedenis. De euwe Ronald Reagan "ralsnog een gesloten boek r de miljoenen Amerika- en die woensdagavond de rbaasde getuigen waren een zeldzame presiden- ële deemoedigheid. heb geboekt", aldus de pre- ng uitvoerig in op de wijzi- 'e hij intussen heeft aange- de staf van het Witte Huis. digde onder meer aan dat wer, de voorzitter van de m genoemde commissie, d tot lid van de presidentiële "ie voor buitenlandse inlich- ken. et slot van zijn toespraak ident Reagan: „U weet het, zo oud is als ik en je hebt je de juiste manier geleefd, eel fouten gemaakt. Maar je an. Je zet de dingen op- p een rijtje. Je gebruikt je opnieuw. Je verandert. En erder". ns rede werd in Washing- t algemene instemming, onder gejuich ontvangen, wer, de man die de naar noemde commissie voorzat, de zaken ten goede zijn ge- vond het van groot be- t Reagan de volle verant- "kheid voor het Iran-beleid had genomen. „Je kunt met praak natuurlijk niet alles aldus Tower. Die mening de meerderheid&eider in de anse Senaat, Robert Byrd an. Byrd zei niettemin dat er loze vragen onbeantwoord leven. De senator vond dat belofte nauwer samen te met het Congres, zeer be was. erkeren en voor ouders die un homofiel kind in gewe- "nsnood zien. Hij heeft de erm 'afwijking' totaal niet misprijzend gebezigd. Hij heeft verhuurders niet opge wekt aan homofielen geen woonruimte te verhuren. Een verhuurder heeft bovendien het recht niet te verhuren. Het leggen van de relatie tus sen homofiele gedragingen en de duivel had in het inter view beter achterwege kun nen blijven, maar niet de kardinaal, de ondervrager kwam met deze relatie op de proppen. Dan kan men de kardinaal zijn beantwoor ding niet verwijten Of het wetenschappelijk juist is dat een homosexuele cultuur een bedreiging is voor de samen leving, moet de wetenschap uitmaken; discussies over de juistheid van geloofsargu menten horen niet in een ge ding bij de burgerlijke rech ter thuis. En wat aantasting van goede naam en eer be treft, zoals van PSP-politicus Branderhorst, zegt Ha- rinxma dat iedereen die iets doet wat volgens de leer van deze of gene kerk zondig te die kerk voor de rechter zou kunnen dagen waarna die kerk zou moeten bewijzen dat haar leer overeenkomst met beginselen van arresten van de Hoge Raad. Die op vatting is in strijd met het beginsel van de vrijheid van geloof en belijdenis. Uit de 20 pagina's tellende overwegingen van mr. C.L baron van Harinxma thoe Slooten mag in elk geva' worden geconcludeerd dat het verband tussen een ze denleer op grond van een ge' loofsovertuiging en discrimi natie wegens homosexuee' leven uiterst gecompliceerd en delicaat is. In hun totali teit bezien vertonen de over wegingen speling, met name waar, gewezen wordt op de bestaande onzekerheid hoe de grondrechten in de prak tijk doorwerken. T28 PAGINA 3 DEN HAAG - Langdurig werklozen moeten in een ar beidspool werk, dat anders blijft liggen, gaan verrichten bij gemeenten en instellingen. Dat is de kern van een ini tiatief voor een wetsvoorstel dat de PvdA-fractie in de Tweede Kamer gisteren be ltend maakte. De PvdA-Kamerleden Buurmeyer en Leynse denken via de arbeidspool de be staande werkgelegenheids plannen voor langdurig wer kelozen vlot te trekken. Met name voor het jeugdwerk ga rantieplan van het kabinet zou het PvdA-initiatief een uit komst kunnen zijn. Het PvdA-plan gaat ervan uit dat een arbeidspool men sen die tenminste 2,5 jaar zon der werk zijn, in dienst neemt. De werklozen krijgen dan een dienstverband bij de arbeids pool. Ze worden door de pool uitgeleend aan gemeenten en instellingen om daar werk te doen dat anders moet blijven liggen. De termijn van uitle ning is beperkt. De PvdA gokt op maximaal een jaar per uit lening. De werkloze blijft daarna nog ten hoogste drie maanden in dienst van de pool. Is er dan geen nieuwe plaats gevonden, dan valt de werkloze terug op zijn uitkering. Buurmeyer noemde als een voorbeeld van werk dat nu blijft liggen, de bestrijding van de criminaliteit, zoals mi nister Korthals-Altes op het oog heeft. De werklozen krijgen voor hun werkzaamheden in de pool het minimumloon be taald, aldus de PvdA. Het geld dat nu aan de uitkeringen wordt besteed, moet de werk loze blijven behouden. Daar boven op moet het rijk dan nog eens zo'n ƒ12.000 per werkloze per jaar doen. Het rijk moet ook opdraaien voor de kosten van de uitvoering van de regeling. Volgens de PvdA kan dat geen probleem zijn aangezien het geld op de begroting van sociale zaken ruimschoots aanwezig is. Zo als bekend is er voor vele tien tallen miljoenen guldens aan niet besteed geld nog beschik baar bij Sociale Zaken. Het plan van de PvdA kost de gemeenten geen geld, dus zal de animo om er aan mee te werken groter zijn dan bij de nu bestaande en slecht func tionerende regelingen, denkt de PvdA. Volgens de PvdA- Kamerleden maakt het plan overigens alleen kans van sla gen als minister Ruding (Fi nanciën) akkoord gaat met het gebruik van uitkeringsgeld voor de arbeidspool. Van dat zogeheten terugploegen van gelden is -Ruding een tegen stander. De PvdA-ers wilden giste ren niet aangeven hoeveel werklozen via de arbeidspool aan de slag kunnen komen. „Dat leidt maar tot overdre ven verwachtingen en teleur stellingen", aldus Buurmeyer. Het postkantoor, waaruit de betaalkaarten zijn gestolen. - FOTO ANP AMSTERDAM - De PTT dreigt een verlies te lijden van 15 miljoen na de diefstal van girobetaalkaarten woensdag avond in een postkantoor aan de Amsterdamse Reinier En gelmanstraat. De inbraak werd rond mid dernacht ontdekt door een me dewerker van het postkantoor die daar toen voor werkzaam heden moest zijn. Weliswaar werden aan de buitenkant geen braaksporen aangetrof fen. binnen bleken laden en kastjes opengebroken te zijn. De mogelijkheid dat de in brekers van binnenuit zijn ge holpen, wordt niet uitgesloten. „Wij hanteren bepaalde pro cedures die de daders kenden. Ik denk daarbij tijdstippen van bepaalde werkzaamhe den", aldus W. de Jong, groepscommandant van de Postale Recherche, die de zaak verder in onderzoek heeft. „Maar het kan ook zijn dat de daders zich hebben laten in sluiten." Gisteren in de loop van de dag bleek dat er zeshonderd setjes betaalkaarten - met 20, 10 en 5 kaarten - waren gesto len uit de safe. De betaalkaar ten lagen in de kluis in af wachting van hun bezorging door PTT-bestellers. De gedu peerde rekeninghouders wor den zonder meer schadeloos gesteld. De nummers van de gestolen betaalkaarten zijn bekend. „Ten onrechte afge schreven bedragen worden binnen enkele dagen vergoed". aldus een woordvoerder van de Postbank. Gedupeerde re keninghouders moeten zich wel zelf melden. „Wij behan delen dagelijks drie miljoen afschrijvingen. Het is onmo gelijk om die afschrijvingen eruit te halen." Een gestolen setje van 20 be taalkaarten heeft op de he- lersmarkt een waarde varië rend tussen de 50 en de 300 gulden, afhankelijk van het aanbod van gestolen kaarten op dat moment. Omdat het steeds meer voorkomt dat PTT-bestellers worden beroofd en brieven bussen steeds meer 'leeggevist' worden, besloot de PTT vorige week vanaf 16 maart in Am sterdam geen betaalkaarten meer thuis te bezorgen. De kaarten moeten voortaan in een postkantoor opgehaald worden. Tegenslag export varkens „Het is onze eigen schuld, want wij hebben het zelf geprovoceerd", aldus Danny Westerweel, een Neder lander die al dertig jaar in Spanje woont en al meer dan vijftien jaar specialist is in het importeren van Nederlands varkensvlees. De Spaanse grenzen voor de import van varkens ging op 1 maart vorig jaar volledig open zonder dat de invoer kwanti tatief werd beperkt. In razend tempo werd de Spaanse markt door de buitenlandse fokkers bestormd. In slechts twaalf maanden tijd hebben de De nen, de Duitsers, maar vooral ook de Nederlanders maar liefst een miljoen varkens naar Spanje geëxporteerd. Dat is vijf tot zes procent van de hele Spaanse vraag. De Spaanse produktie van jaarlijks zo'n 16 miljoen var kens en biggen dekt min of meer de binnenlandse vraag. De import van 1 miljoen goed kopere varkens uit het buiten land betekent dus onmiddel lijk een zware klap voor de Spaanse varkensindustrie. En die heeft teruggeslagen op een manier die niemand had ver wacht. „De Spaanse varkenshandel is in handen van vier of vijf personen", aldus Danny Wes- terweel. „In september vorig (ADVERTENTIE) Geopend 10-17 uur. Donderdag 12 en vrijdag 13 maart 10-22 uur. AMSTERDAM ral Trein Toegangbiljetten bij NS-stations DEEMOEDIG en dapper heeft de Ronald Reagan, de Ameri kaanse president, eindelijk de volle verantwoordelijkheid op zich genomen voor het immense geknoei in de Iran-Nicaragua-zaak. In een twaalf minuten durende, sympatieke speech was de 'oude' Reagan nadrukkelijk afwezig: geen gelamenteer over de good old days en weinig nostalgische mijmeringen over Amerika's roem en glorie, maar to the point en een voor deze president ongekend realistische benadering van de trieste toestand der natie. Even liet Ronald Regan zichzelf zien als een kwestbare man, bedon derd door zijn slippedragers, en even was hij zichtbaar als de kei zer zonder kleren, voor de resterende tijd van zijn presidentschap aangewezen op de sterke schouders van nieuwe medewerkers, die met pelotons tegelijk het Witte Huis binnenmarcheren. Ofschoon de Republikeinen met enthousiasme en de Demo craten met instemming hebben gereageerd op Reagans schuld bekentenis, durft niemand antwoord te geven op de vraag, of de president een nieuwe kans zal krijgen en of hij er de komende twee jaar nog echt iets van kan maken. De president belooft wel dat hij het roer steviger in handen zal nemen en minder zal over laten aan zijn staf, maar het is twijfelachtig, of een man van boven de 76 zichzelf nog kan veranderen. De benoeming van nieuwe medewerkers die zich moeten houden aan strakkere procedures bij het bepalen van de grote politiek, kan Reagan wel behoeden voor blunders van het Iran-kaliber. Een indrukwekkende come back van Reagan, zijn levenlang een politieke geluksvogel, zit er niet meer in. Toch is zijn kans om als een groot president en vredesapostel de geschiedenis in te gaan niet verkeken. Zou hij op korte termijn met zijn ook in problemen verkerende Russische rivaal, MichaTI Gorbatsjov, een akkoord weten te bereiken over verwijdering en Piet verder plaatsen van de middellange afstandsraketten in Europa en over nieuw overleg over het strategische atoomarse- Paal, dan zou zijn presidentschap een nieuw glanzend image krij gen. De ironie van dit moment wil, dat de machtigste mannen ter wereld, Reagan en Gorbatsjov, lelijk in de nesten zitten. De beide mannen kunnen redelijk met elkaar overweg en waarom zouden zij eikaars smarten niet verlichten ten gunste van zichzelf, hun landen én de wereldvrede? jaar begonnen de Spanjaarden een prijzenoorlog waardoor de inkoopprijzen van levende varkens praktisch van de ene dag op de andere zo'n 27 pro cent zijn gezakt." Het directe gevolg van de prijzenoorlog is dat de Nederlandse export van varkens naar Spanje prak tisch volledig in elkaar is ge klapt De eens zo goede vooruit zichten voor de export van Ne derlands varkensvlees naar het nieuwe EG-lid Spanje moeten na de onverwachte prijsdumping van de Span jaarden helemaal worden bij gesteld: „De toekomst ziet er niet goed uit", zo verzekert Westerweel. „Want de Span jaarden hebben nu bovendien van de EG in Brussel toestem ming gekregen om in de toe komst invoerlicenties te gaan heffen. De Spanjaarden kun nen vanaf deze maand op elk moment de deur dichtgooien voor de varkensexport uit Ne derland. Het is een zware strop voor de Nederlandse fokkers die hebben uitgebreid met het idee dat er in Spanje goed zou kunnen worden ver kocht" BRUSSEL (ANP) - Het voor stel om het Bruto Nationaal Produkt (BNP) voortaan mee te wegen bij het vaststellen van de nationale bijdrage aan de EG-begroting heeft in eer ste instantie weinig effect op de Nederlandse contributie. Als de wijziging dit jaar al was ingegaan zou Nederland zelfs een voordeel hebben van 16 miljoen gulden, zo blijkt uit cijfers van de Europese Com missie. Nederland zou veel meer nadeel ondervinden van het voorstel om alle EG-douane- rechten en landbouwheffingen voortaan naar Brussel te laten vloeien. Voor Nederland zou het wegvallen van deze ver goeding een tegenvaller bete kenen van bijna 230 miljoen gulden. Daar komt nog bij dat de Commissie ook de importhef fingen op steenkool en staal- produkten zelf wil ontvangen. Op het ogenblik mogen de lid staten die nog houden. De hef fingen zullen Nederland in 1987 zon 20 miljoen gulden op leveren. (ADVERTENTIE) Geopend 10-17 uur. Donderdag 12 en vrijdag 13 maart 10-22 uur. AMSTERDAM ral Treint Toegangbiljetten bij NS-stations DEN HAAG (ANP) - Minister De Korte (Economische Zaken) verwijt de Samenwerkende Elektriciteits Produktiebedrijven (SEP) misbruik van monopoliepositie. De SEP weigert mee te werken aan import uit West-Duits- land van prijs vaste elektriciteit door het in Delfzijl gevestigde Elektro Schmelzwerk (ESD). In een brief aan de Tweede-Ka mercommissie voor economische zaken hekelt de bewindsman het standpunt van de SEP. Hij vraagt de stroomproducent als nog ernstig te overwegen aan de import mee te werken. De Utrechtse politie heeft gisteren een weg en een ka naal afgesloten, nadat een met benzine geladen tank wagen was omgevallen. Brandende benzine liep het kanaal in. Brandweer bluste de drijvende brand en wist met schuim te voorkomen, dat de tankwagen als een enorme bom zou ontploffen. Weg- en waterverkeer waren enkele uren geblokkeerd. - FOTO ANP Van onze Haagse redactie DEN HAAG - Niet vice- premier De Korte maar fractieleider Voorhoeve is volgens minister Smit- Kroes de leider van de WD. Zij meent dat er geen sprake meer is van een tweehoofdig leider schap van de partij, zoals vorig jaar tijdens de cri sis in partij en fractie werd afgesproken. Met die uitspraken in een interview met de dagbladen van de Brabant Pers heett de bewindsvrouwe de door Voorhoeve en De Korte en het partijbestuur onder con trole gehouden discussie over het leiderschap van de partij weer opgerakeld. Dat wordt haar, zo kort voor de statenverkiezingen van 18 maart, niet in dank afgeno men. Ook al geven velen toe dat Smit-Kroes de in de WD levende gevoelens - ook ten opzichte van De Korte - exact heeft ver woord. De Korte en Voor hoeve wensen aan de uitla tingen van de minister geen conclusies voor hun functio neren te verbinden. In het interview geeft mi nister Smit-Kroes hoog op over de kwaliteiten van Voorhoeve. Op de vraag hoe de WD er weer bovenop komt antwoord de minister: „Ik stel vast dat Joris Voor hoeve een prima vent is, een n Da vent uit één stuk, integer, intelligent, niet uit op de korte baan schaatsen. Die redt het, die gaat straks de partij echt trekken. Daar is- ie al mee bezig." De vraag of er niet twee leiders waren, doet de mi nister af met: „Er zijn geen twee leiders. Dat is altijd een heel moeilijke discussie geweest. We hebben ook ge zegd: we hebben géén leider, enzovoort. Ik vind het op vallend dat als je in het land bent, hoeveel mensen er li beraal denken, veel meer dan uit de peilingen naar voren komt. Als je mij dus vraagt wie gaat met het stuur in de hand de partij weer inhoud en achterban geven, dan kan Joris dat uit stekend. Alleen hij heeft tijd nodig." Op de vraag: Rudolf de Korte heeft fouten gemaakt? zegt Smit-Kroes: "„O, dat doen we allemaal dagelijks. En Rudolf zit op EZ en doet het prima op EZ. Ik vind dat we langzamerhand duidelijk moeten weten wie de partij gaat aanvoeren." Voorhoeve en De Korte hebben afhoudend gerea geerd op de uitlatingen van hun partijgenote. Zij lieten weten dat er wat hen betreft geen verandering is geko men in hun onderlinge taak verdeling: Voorhoeve frac tieleider, De Korte teamlei der van de WD-bewinds- lieden. Het pleidooi van Smit-Kroes voor duidelijk heid en één gezicht van de WD naar buiten spreekt beide op dit moment niet aan. Voorhoeve: „Ik hoop dat ik de verwachtingen van mevrouw Smit-Kroes als fractieleider waar kan ma ken. De vraag wie de poli tiek leider van de WD is, komt pas aan de orde eind 1989 vóór de kamerverkie zingen. Dan moet de lijst trekker gekozen worden." In kringen van fractie en partij is met niet zo gelukkig met het feit, dat Smit-Kroes de vraag naar het politiek leiderschap van de WD heeft opgerakeld zo vlak voor de Statenverkiezingen. „Ze spreekt weliswaar voor zichzelf, maar ze verwoordt wel wat zo ongeveer ieder een in de partij denkt. Neelie weet hoe de wind waait in de WD." DEN HAAG (ANP) - De Alge mene Energieraad (AER) vindt dat er voer de elektrici teitsvoorziening tot 1996 twee nieuwe kolencentrales en twee nieuwe stadsverwarmings eenheden moeten worden ge bouwd. Over de bouw van een derde kolencentrale doet de raad nog geen uitspraak, zo blijkt uit een advies aan minister De Korte van economische zaken. De AER reageert op het Elektriciteitsplan 1987-1996 van de samenwerkende Elek- triciteitsproduktiebedrij ven (SEP). Deze willen drie nieuwe kolencentrales van ieder 600 megawatt. De eerste centrale moet in Geertruidenberg ko men en half 1993 draaien. Voor de tweede is de plaats Hem- weg, Amsterdam. Deze cen trale moet een jaar later in be drijf zijn. De derde centrale, waarvoor nog geen plaats be kend is, zou 1 juli 1995 moeten draaien. Van een oneer verslaggevers NIJMEGEN - De Katholieke Universiteit moet de studie politicologie - na afsplitsing van de studie bestuurskunde - en het studiecentrum voor vredesvraagstukken opheffen. Hun wetenschappelijke pro duktie is onder de maat. Dat heeft een landelijke advies commissie aan minister Deet- man laten weten. De bewindsman op Onder wijs en Wetenschappen zal dit advies niet meteen verwerken in zijn definitieve nota Krimp en Groei, die deze maand uit komt, zo heeft hij het Nij meegse universiteitsbestuur gisteren meegedeeld. Maar hij laat het oordeel van de visita tiecommissie wel zwaar mee wegen in zijn hoger onder wijs- en onderzoeksplan, dat in september verschijnt. De Europese Gemeenschap heeft weer eens ferme uitspra ken gedaan. Het heeft nooit ge boterd in de EG, de problemen werden opgestapeld in loodsen, maar daaraan gaat Andriessen nu een einde maken. De boterberg heeft bijna het plafond bereikt en voordat het dak 'm gaat smeren, worden de deuren opengezet. In de ar restee gaat het door de sneeuw naar verre landen die maar een schijntje hoeven te beta len. Met boter kun je alles doen. Door boter word je net zo slank als je dochter. Er even bijblij-> ven voor het beste resultaat, dat ken je niet uitlegge, dat is gewoon zo. Boter kun je overal voor ge bruiken. Reagan legde een paar kilo op zijn hoofd en liet het smelten voor de tv. In Bel gië dient boter voor het verbe teren van het wereldrecord frietbakken. Andriessen, vroeger Nederlan der, nu Europeaan, heeft nog een ander idee. Boter is te ge bruiken in dieselolie, zei hij, je kunt er bussen op laten rijden. Dat zei hij zo tussen neus en lippen door. Terwijl het een belangrijke uitspraak is. Bus sen op boter, dat is toch fan tastisch? Met Blue Band rij den ze er goed van! Je kunt 's zomers met de Croma-bus naar Spanje. Bak ken en braden, alles in één keer, zo mooi bruin hebt u het nog nooit gezien. Bouw een groot aantal boter- bussen en het verkeerspro bleem is opgelost. Mensen kunnen hun auto thuis laten en de supersnelle TGV-trein hoeft geen spoor van vernie ling door Europa te trekken. MERIJN DE weduwe van de vroegere NSB-voorman Rost van Ton ningen ontvangt geen pen sioen uit hoofde van zijn voor oorlogse werkzaamheden bij de Volkenbond. De pensioen verplichtingen van de Volken bond werden destijds overge nomen door de Internationale Arbeidsorganisatie, de ILO. Navraag heeft uitgewezen, dat de weduwe noch op de naam Rost van Tonningen, noch op haar meisjesnaam (Heubel) een pensioen van de ILO ont vangt. SHV, het moederbedrijf van de zelfbedieningsgroothandel Makro, heeft alle belangen in de Makro in Zuid-Afrika ver kocht, zo heeft SHV meege deeld. De koper is de Zuidafri- kaanse warenhuisgroep Wool- tru. Directeur A. Williamson iiet weten 43,3 miljoen rand voor de Makro-vestigingen te hebben betaald. Omgerekend tegen de koers waarmee kapi taaltransacties met Zuid- Afrika worden verrekend, komt dat neer op ongeveer f 20 miljoen. DE reclame die de overheid via postbus 51 op de televisie maakt voor premiekoopwo ningen is bezijden de waar heid. Dit stelt de vereniging Eigen Huis in haar maart nummer van De Woonconsu ment. Volgens deze belangen vereniging suggereert het rijk in het televisiespolje ten on rechte dat een doorsnee huis houden een vrijstaande bun galow kan kopen en dat de overheid een derde deel ervan betaalt. DE 27-jarige Jan Willem de Heer uit Kockengen is één van de ruim driehonderd mensen die tijdens het carnaval in Brazilië zijn vermoord. De Ne derlander werd met een schot in de borst gedood door twee overvallers in het stadje Olin- da, nabij Recife, in het noord oosten van Brazilië. HET terreinbeheer van Staatsbosbeheer wordt niet afgestoten. De ongeveer 900 arbeidsplaatsen die daarmee zijn gemoeid worden onderge bracht in een zelfstandige naamloze vennootschap waarop het ministerie van landbouw en visserij op af stand invloed houdt. Volgens welingelichte bronnen krijgt de NV terreinbeheer een sta tus die vergelijkbaar is met onder andere de Nederlandse Spoorwegen. Dat betekent dat de politiek invloed houdt op deze nv.

de Stem | 1987 | | pagina 3