Raadscommissie Terneuzen bespreekt Nota Welzijn Dienstverlening voor 'revolverheld' Aanleg Zoomweg begint in 1989 Jobse >urg nu tilliet Vuile Schelde alleen dieper als België de rivier schoont AUTOMATISERING MOET OPLOSSING IN TERNEUZEN BIEDEN Ringen gestolen Verkoop tweedehands kleding loopt prima Chauffeur doodgedrukt Vastenactie Kanaalzone voor Uruguay OVER UITHOUDINGS- VÉRMOGEN GÉSPROKÉN. MINISTER SMIT-KROES: Korthals Altes in Roosendaal VRIJDAG 6 MAART 1987 T16 PAGINA ZEELAND 3 VAN ZEELAND Plaatselijk nieuws e Klinge èlinge Vogelwaarde rflllSt PvdA OP THEMA-AVOND TERNEUZEN: TERNEUZEN - De bezuinigingen door de rijksoverheid zorgen voor steeds grotere ach terstanden bij het maken van bestemmings plannen in de gemeente Terneuzen. Powerpop in Terneuzen 'De Zwaluw' wil majoretten en tambours Leren leven ADV Cursus Minimal Art bij ZVU DREMPEL WORDT STEEDS LAGER IN SAS VAN GENT Manifestatie tegen apartheid politierapport Plaatselijk nieuws Philippine Terneuzen Sas van Gent 1 I Je bent 71 jaar en je keei •üand terug in je geboorte Za ven tem wordt je op j Je krijgt vervolgens te ho »g aangesloten bent bij 0 ratief Bataljon. En als kla sgedeeld dat je twintig d; Belg. Hij vocht in mei I9j 55 bevorderd tot commar, aald verlof aan. Dat kr« fige man zonder vrijstellin hrtrekken. Acht dagen late; Staan. brug te keren naar zijn j |n. De rijkswachters dien roleren vergelijken degel leer 400.000 personen die on ch gerecht gezocht worde- Iteurs. I kreeg twintig dagen zwaa I werd besloten dat hij de ce pries van financiën en bui- jn met deze zaak omdat bk nog wat aan de hand is. amma 'Opsporing verzocht har blijkt meteen ook inspi- I plannen. Deze week waar- Er wordt bij mensen aan- |je te mogen schrijven voc; lier schrijft sluipt een com- ait. Een dag later werd vol le bewoner van Borgerhoul pet Duits een kaarlje te mo- rouw. De man stond het jteren dat niet alleen ok voor een kwart miljoen (laggevers Middelburg heeft donder- |obse uit Middelburg failliet i met onmiddellijke inganj It zich grote faam heeft ver- orven bij het plaatsen var (peren daken en koepels verse openbare en partial- (re gebouwen overal in hel nd. Werknemers van Jota In momenteel zelfs bezig hel lauwe NMB-gebouw in Am- brdam van een koperen dai ■voorzien. I Volgens Vegting zal nog lobeerd worden om enkele ponderlij ke poten van hel "rijf overeind te houden, zo- fit het in de loop van de jaren elkaar gegaarde materiaal or onder andere de restau- Itiesector behouden kan blij- In. lüe nu ontslagen werkne- Iers hebben over de maani Ibruari nog geen salaris ont- ^ngen. Volgens Vegting za lie verplichting van 120.0M lulden door de bedrijfsvereni- |ng worden overgenomen. Ei chtbank heeft mr. K. Flos uil Jiddelburg benoemd tot cura- Ir. ezing - In zaal Van Dijd ordt zaterdag 7 maart om .00 uur een lezing gehouden >or Frank Heirman uit Hei- int. Dit gebeurt op uitnodi- ng van de vogelvereniging® t De Klinge, Kieldrecht en ieuw-Namen. De titel vandi zing is: De essentiële voe- ngsstoffen in de voedini >or vogels. ansavond - Dansclub E® lamingo's houdt zaterdag 1 aart in gemeenschapshui' alpertuus een dansavond >or leden. Dit zijn leerling® in de dansschool Rose de syn uit Brugge, die deze rond de leidng op zich nee®' ie avond begint om neg® ur. aarting - Vanavond (vrt' ag) vindt in de kantine van e VV Vogelwaarde de laatst aarting van het seizo® laats. Aanvang 19.30 uur. ud papier - De voetbalver' liging Vogelwaarde haal' i terdag weer oud papier Vogelwaarde en Hengst" ijk. De ophaalploeg vertrel" m half tien 's morgens. -aalvoetbal - De familie Ta®' tan uit Hulst heeft in E6" Jullaert een zaalvoetbalto®" ooi gewonnen, dat op to®» /as gezet door Burm Servi® it Kapellebrug. In de fin®, ron de familie Taelman ®f -0 van eenploeg, bestaand lit spelers ban de ZWN. De®, indigde een team van de Fl luist en vierde Chamorie las van Gent Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Als het aan de pvdA ligt kan België alleen een diepere Westerschelde krijgen als het voor een scho nere rivier zorgt/, j li Dat bleek gisteren tijdens een thema-avond over de pro blematiek van de Wester schelde die de PvdA ter gele genheid van de verkiezingen voor de Provinciale Staten in Terneuzen hield. Lijsttrekster G. de Vries-Hommes werd in haar pleidooi voor zo'n rege ling gesteund door Europarle mentariër H. Muntingh, Tweede Kamerlid F. Castri- cum, gedeputeerde P. Boersma en statenlid J. Roodenburg. Volgens Munting moeten er aparte verdragen met België komen voor de Maas en de Schelde. Bij de aanpak van de vuile Maas heeft Nederland België ook onder druk gezet. „Dat moeten we nu ook met de Schelde doen", zei Muntingh. „We moeten onze poot ver schrikkelijk strak houden". Hij weet de impasse die er al tien jaar is bij de bestrijding van de vervuiling in de Schelde aan de stugheid waar mee Vlamingen en Walen wei geren voor elkaar te betalen. Volgende week, maandag 9 maart, beginnen er weer on- derhandelingen tussen Neder land en België over het geza menlijk milieubeleid. Mun tingh haalde als voorbeeld van hoe het moet de handelswijze van de gemeente Rotterdam aan. Die stad heeft de Rijn la ten bemonsteren door een on afhankelijke organisatie. Met de bewijzen die daaruit voort komen heeft Rotterdam een grote kans om binnen enkele jaren de Duitse industrie aan sprakelijk te stellen voor het lozen van afval in de rivier. Datzelfde zou er volgens hem met de Schelde moeten gebeuren, met als extra stok achter de deur de koppeling van een schoner milieu aan een verdieping van het vaar water voor grote zeeschepen. Muntngh pleitte tevens voor grotere bevoegdheden van de technische commissie die zich met zowel de Maas als de Schelde bezig houden. „Bij de onderhandelingen over het nieuwe verdrag die nu begin nen, moet Nederland aandrin gen op de vorming van een in ternationale commissie met werkelijke bevoegdheden voor het beheer van de Maas en de Schelde", aldus de Europarle mentariër. Gedeputeerde Boersma stelde daarna de grote beteke nis van de Westerschelde voor de industrie en de scheepvaart als een gegeven feit te zien. Maar hij wilde zijn blik nu na drukkelijk op het herstel van het milieu richten. „Een sce nario zoals dat nu voor de Rijn bestaat, zou er ook voor de Schelde moeten komen", zei hij. Achterstand bij planning Van een onzer verslaggevers Dat staat in het jaarverslag over 1986 van de dienst Openbare Werken. Volgens de directeur van de dienst, J. Huigh, kan de voor de deur staande automa tisering bij de dienst voor een oplossing zorgen. „We kunnen dan beter gebruik maken van de bestaande diensten die we in huis hebben". B en W van Terneuzen be sloten een aantal jaren gele den toen het rijk fikse kortin gen oplegde het maken van bestemmingsplannen niet meer uit te besteden aan een extern stedebouwkundig bu reau. De dienst Openbare Werken moest het voortaan alleen doen. Omdat er geen personeelsuitbreidingen kwa men en de procedures steeds langer en ingewikkelder wer den kwamen de ambtenaren Van onze correspondent TERNEUZEN - De viermans- (ormatie Trigger, die power pop op een gebeel eigen wijze brengt is zaterdag 7 maart te zien en te horen in café De Ster aan de Korte Kerkstraat te Terneuzen. Een optreden dat om 22.30 uur begint. De toegang is gratis. Met de nodige inspiratie voör het eigen werk slaagt deze band erin om het publiek een uitzonderlijk boeiend en swingend repertoire voor te schotelen. Naast de basis van bas en drums geven twee gita risten de voorhoede gestalte. De zang benadrukt het eigen karakter van de band. Van een onzer verslaggevers ROOSENDAAL - Bij een be drijfsongeval op het terrein van Philips in Roosendaal is gisterochtend om 11.25 uur de vijftigjarige D. de Vries uit Leerdam omgekomen. Vrachtwagenchauffeur De Vries was het zeil van zijn op legger aan de achterzijde aan het vastmaken. De dertigja rige chauffeur D.A., afkomstig uit Turkije, reed achteruit te gen de vrachtwagen van De Vries aan. De man was op slag dood. De politie vermoedt dat D. A. door de laagstaande zon de vrachtwagen achter hem niet heeft zien staan. Van een onzer verslaggevers SLUISKIL - Het majoretten- korps en de drumband 'De Zwaluw" uit Sluiskil hebben weer plaats voor een aantal actieve leden. Er is ruimte voor vijf (leerling-)tambours en enkele (leerling-)majoret- ten. Verder zoekt 'De Zwaluw* tek nog belangstellenden voor pet pas opgerichte viaggenpe- 'oton. De contributie bedraagt gulden per maand (met uitzondering van de vakantie maanden). De drumband oefent iedere maandagavond in 'De Ark' van 19.00 tot 20.00 uur onder leiding van een deskundige in structeur. De majoretten en het vlaggenpeloton oefenen iedere dinsdagavond in 'Het Gildehuis' van 18.30 uur tot 20.00 uur. Iedere eerste dins dag van de maand oefenen drumband en majoretten sa men in 'Het Gildehuis'. Be langstellenden kunnen op een van die avonden in de desbe treffende ruimten een kijkje uemen. van de dienst in de problemen en bleef er steeds meer werk liggen. „We moeten steeds meer prioriteiten stellen en de minder belangrijke zaken la ten dan wel eens op zich wach ten", aldus Huigh. Hij omschrijft de steeds verdergaande bezuinigingen die de gemeente opgelegd krijgt in het jaarverslag als 'cultuurbein vloedend'. „De hardnekkigheid waarmee die bezuinigingen jarenlang voortwoekeren, brengt mij er toe geen specifieke gevolgen daarvan meer te noemen", schrijft hij. „Ik bedoel daar mee dat je geen neiging meer hebt om er aanstoot aan te ne men. Je pikt het gewoon na al die jaren. Er is een soort ge vestigde orde ontstaan waar binnen de bezuinigingen steeds verder gaan. Dat accep teer je als een gegeven feit". Ook de invoering van de ar beidsduurverkorting stelt de dienstverlenende afdelingen van Openbare Werken voor problemen. „Er zijn veelvuldig mensen afwezig en hun plaat sen worden niet voldoende op gevuld. Een voorbeeld is de reinigingsdienst Veel mensen hebben de neiging aansluitend voor of na feestdagen verlof te nemen. We hebben dan te wei nig personeel om onze taken naar behoren uit te voeren". In het jaarverslag schrijft Huigh: „Men kan stellen dat men met dergelijke fenomenen moet le ren leven en ongemerkt ge beurt dat dan ook". Van een omer verslaggevers OOSTBURG - De Zeeuwse Volks Universiteit begint maandag 9 maart met een cur sus 'minimal art' in de scho lengemeenschap 't Zwin in Oostburg. De leiding van de cursus is in handen van A. Oosterling uit Groede. Het accent tijdens de bijeenkomsten ligt op de 'minimal music', bekend ge maakt door componisten als Terry Riley, Philip Glass en Steve Reich. De ZVU ziet de cursus als een experiment. De cursisten komen iedere maan dagavond van 20 tot 22 uur bij elkaar. Van een onzer verslaggevers BERGEN OP ZOOM - Op klaarlichte dag zijn woensdag vier ringen gestolen uit een juwelierswinkel aan de Sta tionsstraat in Bergen op Zoom. Het gaat om vier gouden he- renringen, voorzien van een zwarte onyxsteen. De waarde ervan bedraagt 3500 gulden. De diefstal is gepleegd op het moment dat de winkeljuf frouw een klant aan het hel pen was. Daartoe was een ta bleau met ringen op de toon bank uitgestald. Op een gege ven moment kwam een kleine tengere man de zaak binnen. Vermoed wordt dat deze op de een of andere manier de rin gen heeft 'gerold'. Er is zeer veel keus in het winkeltje. Van onze correspondent SAS VAN GENT - Gistermorgen is in het pand Grootmajoorstraat 8-10 in Sas van Gent de verkoop van tweedehands kleding van start gegaan. Een actie, die op touw is gezet door de werkgroep vas tenactie. De opbrengst komt ten goede aan de regionale pot vastenactie Ka naalzone. De verkoop ging op de eerste dag al direct van een leien dakje. „Vooral van morgen was het erg druk", zo liet me vrouw Snijders, lid van de werkgroep gistermiddag kort na het openingsuur weten. „We hebben het idee dat de drempel om bij ons binnen te lopen zich ieder jaar verlaagt. De mensen hebben er beduidend minder moeite mee iets tweedehands te kopen dan de eerste ja ren van ons actiebestaan. We zien zelfs al vaste klanten die voor een appel en een ei een hele zak kleding mee naar huis nemen. Nee, het gaat zeker niet al leen om buitenlandse mensen. Het is zelfs zo dat het merendeel van onze klandizie bestaat uit Nederlandse men sen". De winkel - eigenlijk een aantal ver trekken bij elkaar - hangt vol met kle ren voor alle leeftijdsgroepen. „Alles wordt bij binnenkomst keurig schoon gewassen en gestreken. Wat kapot en vuil is, wordt zonder meer afgevoerd. We hebben zelfs nagemoeg nieuwe kle ding hangen". De kleding, van baby- en kindergoed tot kleding voor volwasse nen, gaat bijzonder vlot van de hand. De voorraad wordt echter steeds opnieuw aangevuld. „Tot de laatste verkoopweek toe krij gen we zelfs kleding binnen. Wat daarna over is, gaat naar het weeshuis, Polen of Afrika". De verkoop gaat zes weken door, tot en met 15 april. Wat de prijzen betreft: „Die zijn opzettelijk erg laag gehouden", zegt mevrouw Snijders. „Ze mogen absoluut geen drempel vor- - FOTO WIM KOOVMAN men om bij ons binnen te stappen. Wel gaat het om vaste prijzen, waarop geen beding meer mogelijk is". „Het geld gaat naar het Zuidameri- kaanse Urugay, waar politieke vluchte lingen in kleinschalige projecten een nieuwe kans krijgen hun kostbaar ver worven democratie terug op te bou wen". Vorig jaar bracht men in de Ka naalzone ruim 45.000 gulden bijeen. „En dat bedrag streven we dit jaar opnieuw na", aldus een enthousiaste mevrouw Snijders. Naast de tweedehands winkel, moet men het in Sas van Gent hebben van de fiets-in en wandeltocht (zaterdag 4 april) en de opbrengst van de verspreide vastenzakjes en collectes in de kerk. De werkgroep vastenactie houdt in Sas van Gent het winkeltje in tweedehands kle ding dagelijks open - behalve in het weekeinde en op maandag - van 10-12 en van 13.30 tot 17 uur. Van een onzer verslaggevers SAS VAN GENT/TERNEU- ZEN - De werkgroep voor de vastenactie in de Kanaalzone wil 45.000 bijeen brengen om politieke vluchtelingen uit Uruguay de kans te geven naar hun geboorteland terug te keren. Sinds Uruguay in 1984 na jarenlange militaire dictatuur weer een democratisch bewind kreeg, begon de moeizame op bouw van het land. Het zijn de politiek vluchtelingen, die met hun kennis en idealisme kun nen helpen het Zuid-Ameri kaanse land een stabiele so ciale ondergrond te geven. De vastenactie in de Kanaalzone gaat uit van de gedachte dat Uruguay zichzelf het beste kan helpen. In de werkgroep werken Sas van Gent, Terneu zen, Sluiskil, Hoek, Philippine en Zandstraat samen. Naast de collecte via de be kende vastenzakjes probeert de werkgroep ook op andere manieren geld in te zamelen. Zo staan er gesponsorde wan del- en fietstochten op het pro gramma. Op de basisscholen krijgen de kinderen een diase rie over Uruguay te zien. In Sas van Gent tenslotte is de winkel voor tweedehands kle ding tijdens de 40 dagen van de vastenperiode weer ge opend. Zie ook elders op deze pagina Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - De raadscommissies voor wel zijnszaken en cultuur in Terneuzen bespreken woensdag 11 maart in een gezamenlijke verga dering de Oriëntatienota Welzijn. B en W willen dat de raad de nota aanneemt als basis voor het welzijnsbeleid van de ko mende jaren in de gemeente Terneuzen. In de nota maakt het college onder andere een onder scheid tussen een zorg- en een vrijetijdssector. Bij de voorbereiding van de nota is er overleg geweest met de bij het welzijnswerk betrokken instanties in de gemeente, zoals de Stichting Welzijn voor Ouderen en de Schouwburgcom missie. De gemeente Terneuzen wil met de nota als leidraad de kosten van het welzijnswerk be ter beheersen en de zaken efficiënter aanpak ken. De vergadering van de twee commissies begint om 20.00 uur. Een half uur eerder komt de commissie van cultuur alleen bijeen. Een dag later, donderdag 12 maart, is er een vergadering van de commissie voor gemeente- financieën. Die bespreekt dan onder meer een voorstel voor 14.240 subsidie aan het Jongeren Advies Centrum (JAC). Diezelfde avond buigt de commissie voor openbare werken zich over het bestemmingsplan Westerschelde. De twee vergaderingen beginnen om 19.30 uur. Dinsdag 17 maart tenslotte is het de beurt aan de commissie voor strafverordeningen, die om 17.00 uur met vergaderen begint De com missie heeft het dan over een wijziging van de 'gemeenschappelijke regeling regionale brand weerkring Zeeuwsch-Vlaanderen'. (ADVERTENTIE VOLVO r n r CAPPENDIJK V AUTO'S TERNEUZEN Mr F.J. Haarmanweg 49 Tel. 01150-97455 Van onze correspondente MIDDELBURG - De 25-jarige Tilburger J.K. vertrok in juli van het vorig jaar naar Renesse om daar een paar weken vakantie te vieren. Omdat hij bang was dat zijn moeder de twee revolvers (die hij al enige tijd in rijn bezit had) zou vinden, nam hij de wa pens mee op reis. Ook twee portofoons stopte hij in zijn koffers en in Re- nesse ging hij vervolgens op de vesiertoer. Tegen twee meisjes schepte hij op dat hij politie man in burger was en het wa pen dat hij toonde plus de por tofoon waarin hij zo nu en dan sprak, maakten indruk op de nieuwe vriendinnen. Toch maakten zij een geünifor meerde agent attent op de merkwaardige collega en zo werd K. nader aan de tand ge voeld. Voor de wapens en de muni tie bleek K. geen vergunning te hebben en ook met de porto foons was er iets mis. K. had die in december '85 uit een PTT-winkel in Tilburg laten stelen door een hem bekende crimineel, die hiervoor 200 gulden ontving. Bovendien bleek dat K. in december een pistool had verkocht aan een collega en voor dit alles stond hij donderdag voor de politie rechter in Middelburg terecht. K. die tot nu toe een blanco strafblad had zou gehandeld hebben uit een zucht tot groot doenerij tegenover vrienden en kennissen. Met deze om standigheden werd ter zitting rekening gehouden en zo kreeg de Tilburger een geheel voorwaardelijke straf opge legd van drie maanden met de bijzondere voorwaarde dat hij binnen vier maanden na aan vang Van de proeftijd aan de verplichting van 125 uur dienstverlening zal hebben voldaan. Van een onzer verslaggevers BEST - Minister Smit-Kroes (Verkeer en Waterstaat) verwacht dat in '89 een begin gemaakt kan worden met de aanleg van de Zoomweg van Bergen op Zoom naar de Belgische grens. ROOSENDAAL - Minister Korthals Altes van Justitie komt woensdag, 11 maart, naar Roosendaal. Hij zal dan, evenals statenlid H. van Nieu- wenhuyzen, een spreekbeurt verzorgen in hotel Goderie aan het Stationsplein. De bijeenkomst is georgani seerd door de afdeling Roosen daal van de WD. Aanvang: 20.00 uur. „Wij proberen in de pas te lopen met de bouw van de Liefkenshoektunnel onder de Schelde in Antwerpen", aldus de minister gisteren op haar persconferentie na afloop van haar werkbezoek aan GS van Brabant. Zoals bekend is er in België onrust ontstaan over plannen van minister Smit-Kroes om bij de aanleg van wegen prio riteit te verlenen aan de BÜand- stad. De Belgen vrezen, dat zij eerder met de Zoomweg klaar zijn dan Nederland. Voor de aanleg van het zui delijk stuk van de Zoomweg, dat door de polders ten westen van Woensdrecht en Ossen- drecht gaat lopen, moeten nogal wat leidingen worden verlegd, wat een tijdrovende bezigheid is. Over de aanpak van de om legging Etten-Leur is gisteren niet gesproken. Zoals bekend geeft Rijks waterstaat hier een hogere prioriteit aan dan de provin cie. In een forum, bestaande uit rijk en provincie, dat de urgentie van alle wegenplan nen in Brabant voor de ko mende tien jaar nader onder de loep gaat nemen, zal 'Etten- Leur' aan de orde worden ge steld. De minister deelde gisteren mee, dat het in de bedoeling ligt om in '89 een begin te ma ken met het graven van de Amertak. Daarmee is een dikke 40 miljoen gulden ge moeid. Door geldgebrek is de verbetering van de Brabantse vaarwegen - Wilhelminaka- naal, Zuid-Willemsvaart - en kele jaren vertraagd. De aan leg van de Amertak is onder deel van deze verbeterings- werken. Minister Smit-Kroes ver klaarde nadrukkelijk, dat de prioriteit die aan de Randstad wordt gegeven, niet ten koste van Brabant gaat. „Wij zijn in Brabant nog lang niet klaar", zo merkte zij op. Kritiek had de minister op de lange duur van de procedu res. „De inspraak is ietwat uit de hand gelopen", zo zei zij. Van een onzer verslaggevers BERGEN OP ZOOM - Be wustwording alleen is niet voldoende. Er moet een we zenlijke mentaliteitsverande ring optreden bij de mensen, wil er iets gedaan worden aan het verschijnsel apartheid, dat rich hoofdzakelijk in Zuid- Afrika manifesteert. Dat is de vaste overtuiging van de leden van de werk groep tegen apartheid in Ber gen op Zoom. In het kader van de strijd tegen apartheid hou den zij in de week van 21 tot en met 28 maart een manifestatie. De mentaliteitsverandering hoopt men onder meer te be reiken door diepgaande infor matie. Daarnaast wil de werk groep oproepen tot daadwer kelijke steun van het verzet tegen de apartheid. Ongeveer 210 mensen uit alle geledingen van de bevol king ('we zijn dus echt geen eenzijdige werkgroep', zegt coördinator Piet de Bruijn), zijn de afgelopen maanden in tensief bezig geweest met de organisatie van deze 'actie week'. De opening vindt zaterdag 21 maart omstreeks 14.00 uur plaats in en nabij de wereld winkel aan de Kortemeestraat in de Markiezenstad. Daar zullen vertegenwoordigers van de deelnemende sub-groe pen vertellen wat het bezig zijn met apartheid voor hen betekent. Tevens is de video band 'Afrika kom terug' (over Zuidafrikaanse jongeren, wit racisme, zwart verzet en een toekomst zonder apartheid) te zien, evenals de diaserie 'Ze hebben toch een thuisland'. Daarnaast is er een informa tiestand. IJZENDIJKE - De beheerder A. R. uit Terneuzen van café De Vier Emmers is door een viertal bezoekers bedreigd en geslagen. Het viertal kwam de zaak binnen, maar werd daarna door de bareigenaar naar buiten gestuurd. Toen ze weer terug kwamen met een stok ontstond er een handge meen. Er sneuvelde een ruit. M.H. uit Oost Souburg raakte gewond aan arm en gezicht. De politie onderzoekt de juiste toedracht SLUIS - Bij fotohandel De M. heeft men in de nacht van dinsdag op woensdag een win kelruit kapot geslagen. Uit de etalage zijn twee videocame ra's verdwenen ter waarde van ongeveer 10.000 gulden. De schade aan winkelruit en an der materiaal kon nog niet worden vastgesteld. Van de daders ontbrak gisteren nog elk spoor. EHBO - In gemeenschapscen trum De Meerpaal houdt de EHBO zaterdag 14 maart dis trictswedstrijden. De aanvang is 14.00 uur. Alleenstaanden - De soos voor alleenstaanden Altern houdt zaterdag 7 maart een ontspan ningsavond in De Speye te Sas van Gent. De bijeenkomst be gint om 20.00 uur en wordt muzikaal omlijst door De Camblers. Heemkundige Kring - Van sluis tot stad. Dat is de titel van de lezing die de Sasse Heemkundige Kring dinsdag 10 maart houdt in cultureel centrum De Speye. De lezing is in handen van E. de Roo uit Breda en gaat over de ont staansgeschiedenis van Sas van Gent in de periode 1547- 1757. De heer De Roo geeft een overzicht van het ontstaan van de nederzetting en de ge leidelijke opbouw en groei van Sas van Gent. De Roo maakte een diepgaande studie over dit onderwerp en is voor de Heemkundige Kring zeker geen onbekende. Eerder wees hij de kring op het oude stra- tenpa troon en de huizen met hun naamgeving. De lezing van dinsdagavond gaat daar nog wat dieper op in. Iedereen, ook niet-HK-leden, is welkom om 20.00 uur. Mi i!

de Stem | 1987 | | pagina 11