REFERENDUM OVER WENSELIJKHEID VAN BOUW Aanvoer dieren jaarmarkt Sint-Jansteen neemt toe Loodgieter Jobse in Middelburg ni officieel failliet AUTOMAT Chauffeur doodgedrukt Hengstenshow in Absdale Raad Hontenisse vergadert examens Plaatselijk nieuws De Klinge Clinge Vogelwaarde Hulst Powerpop in Terneuzen De Zwaluw' wil majoretten en tambours Bouwbond Hulst huldigt jubilarissen D1BT1M VAN ZEELAND VRIJDAG 6 MAART 1987 T22 PAGINA ZEELAND VRIJDAG 6 MAART 191 KLOOSTERZANDE - Het komende referen dum in Hontenisse over de wenselijkheid van een sporthal in de gemeente is uniek in Neder land. Bibliotheek van museum in Hulst is verhuisd Gewonde bij botsing op kruising Nieuw fïets- seizoen TC Sas van start JEUGD LIET TROETELDIER BEOORDELEN Deserteur keert terug Babbeltruc TERNEUZEN - De rijksoverheid zorgen v terstanden bij het ma plannen in de gemeentt Vdn een onzer verslaggevers MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft dondi dagmorgen het loodgietersbedrijf Jobse uit Middelburg failli verklaard. De 65 werknemers komen met onmiddellijke ingai op straat te staan. Zoals eerder gemeld, zijn de vakbonden bijzonder teleur gesteld over het feit dat on danks voorstellen over het vrijwillig terugtreden van het management van het bedrijf, de Nederlandse Middenstands Bank de kraan toch heeft dichtgedraaid. Volgens districtsbestuurder H. Vegting van de Industrie bond FNV gaat het hier om een zeer specialistisch bedrijf Van een onzer verslaggevers ABSDALE - Voor de negende maal presenteren de Zeeuwse en enkele Brabantse heng- stenhouders dinsdag geza menlijk hun hengsten aan het publiek. De presentatie vindt plaats in de 'Rolo'-stailen aan de Plaatstraat in Absdale en begint om 19.30 uur. Er zullen ongeveer 30 heng sten aangevoerd worden. Bij de presentatie wordt een des kundige toelichting gegeven door inspecteur Van Dalen van de afdeling Warmbloed Paarden Stamboek Nederland en Ir. M. Sanders. De hengsten vertegenwoordigen bijna alle rassen en stamboeken die in Nederland voorkomen. Van een onzer verslaggevers KLOOSTERZANDE - De Hontenisser gemeenteraad komt woensdag 11 februari bijeen voor de raadsvergade ring. Óp de agenda prijken onder meer voorstellen voor de aan schaf van een aluminium op- bouwsteiger en riolering met bijkomende werken in Lams- waarde. Belangrijkste punt van discussie wordt ongetwij feld de invoering van toeris tenbelasting. Al tijdens de vergadering van de financiële commissie bleken de menin gen sterk verdeeld. Het CDA en de fractie P. Mangnus ver klaarden zich via hun woord voerders voor invoering van toeristenbelasting. De fracties A. Roctus en L. Mangnus te gen. De vergadering wordt ge houden in de raadzaal van het gemeentehuis te Klooster- zande en begint zoals gewoon lijk om 19 uur. GOES - Zeeuwse Academie voor Chemie en gezondheidszorg, HLO- chemisch, Ghisel van Aert, Axel. dat zich grote faam heeft vt worven bij het plaatsen v koperen daken en koepels diverse openbare en partici liere gebouwen overal in land. Werknemers van Joh zijn momenteel zelfs bezig nieuwe NMB-gebouw in Ai sterdam van een koperend te voorzien. Volgens Vegting zal nogj probeerd worden om enk afzonderlijke poten van bedrijf overeind te houden, dat het in de loop van de jan bij elkaar gegaarde materia voor onder andere de restai ratiesector behouden kan bl ven. De nu ontslagen werk» mers hebben over de maai februari nog geen salaris vangen. Volgens Vegting die verplichting van 120.1 gulden door de bedrijfsvera ging worden overgenomen.! rechtbank heeft mr. K. Flos Middelburg benoemd tot cut tor. Lezing - In zaal Van DÜ' wordt zaterdag 7 maart o 20.00 uur een lezing gehouii door Frank Heirman uit Hf kant. Dit gebeurt op uitnK ging van de vogelvereniging' uit De Klinge, Kieldrecht' Nieuw-Namen. De titel van' lezing is: De essentiële v(< dingsstoffen in de voedii voor vogels. Dansavond - Dansclub Flamingo's houdt zaterdag maart in gemeenschapsh- Malpertuus een dansavoi voor leden. Dit zijn leerling' van de dansschool Rose Leyn uit Brugge, die avond de leidng op zich nee» De avond begint om uur. Kaarting - Vanavond 0® dag) vindt in de kantine de VV Vogelwaarde de la' kaarting van het seize' plaats. Aanvang 19.30 uur. Oud papier - De voetbal»' eniging Vogelwaarde ha zaterdag weer oud papier in Vogelwaarde en Heng' dijk. De ophaalploeg verW om half tien 's morgens. Zaalvoetbal - De familie Tafj man uit Hulst heeft in 1* Dullaert een zaalvoetbal^ nooi gewonnen, dat op 101 was gezet door Burm Sen"1 uit Kapellebrug. In de fl" won de familie Taelman 3-0 van eenploeg, bestaa» uit spelers ban de ZWN. DtfjJ eindigde een team van de Hulst en vierde Chamorie1 Sas van Gent Van onze correspondent TERNEUZEN - De viermans formatie Trigger, die power pop op een geheel eigen wijze brengt is zaterdag 7 maart te zien en te horen in café De Ster aan de Korte Kerkstraat te Terneuzen. Een optreden dat om 22.30 uur begint De toegang is gratis. Met de nodige inspiratie voor het eigen werk slaagt deze band erin om het publiek een uitzonderlijk boeiend en swingend repertoire voor te schotelen. Naast de basis van bas en drums geven twee gita risten de voorhoede gestalte. De zang benadrukt het eigen karakter van de band. Van een onzer verslaggevers ROOSENDAAL - Bij een be drijfsongeval op het terrein van Philips in Roosendaal is gisterochtend om 11.25 uur de vijftigjarige D. de Vries uit Leerdam omgekomen. Vrachtwagenchauffeur De Vries was het zeil van zijn op legger aan de achterzijde aan het vastmaken. De dertigja rige chauffeur D.A., afkomstig uit Turkije, reed achteruit te gen de vrachtwagen van De Vries aan. De man was op slag dood. De politie vermoedt dat D. A. door de laagstaande zon de vrachtwagen achter hem niet heeft zien staan. Var» een onzer verslaggevers SLUISKIL - Het majoretten- korps en de drumband 'De Zwaluw' uit Sluiskil hebben weer plaats voor een aantal actieve leden. Er is ruimte voor vijf (leerling-)tambours en enkele (leerling-)majoret- ten. Verder zoekt 'De Zwaluw* ook nog belangstellenden voor het pas opgerichte vlaggenpe- loton. De contributie bedraagt ws gulden per maand (met uitzondering van de vakantie maanden). De drumband oefent iedere maandagavond in 'De Ark' van 19.00 tot 20.00 uur onder leiding van een deskundige in structeur. De majoretten en het vlaggenpeloton oefenen iedere dinsdagavond in 'Het Gildehuis' van 18.30 uur tot 20.00 uur. Iedere eerste dins- hag van de maand oefenen drumband en majoretten sa-: men in 'Het Gildehuis'. Be langstellenden kunnen op een van die avonden in de desbe treffende ruimten een kijkje nemen. Van een onzer verslaggevers HULST - De Bouw- en Hout bond FNV Hulst huldigt vrij dag 13 maart twaalf jubilaris sen, wegens hun langdurig lidmaatschap van de vakbond. Dat gebeurt tijdens de jaar vergadering van de afdeling, om 19.30 uur in café De Smic- kel te Hulst. Na het officiële gedeelte is het tijd voor enig vermaak. Uitspraak sporthal Hontenisse is uniek Kleine mensen koesteren kleinvee. Van onze correspondente SINT-JANSTEEN - Grote aanvoer van vee, vele kraampjes, een grote show van landbouwwerktuigen en mooi weer brachten gis teren veel belangstellenden op de been om een kijkje te nemen op de 103e jaarmarkt te Sint-Jansteen. Ieder jaar, zo blijkt, neemt de aanvoer van dieren nog toe. Er waren 60 koeien, 20 paarden en 75 bokken, gei ten en schapen. De keur meesters hadden dan ook de handen vol om de prijzen toe te kennen. Ook in de Wa rande was het gistermiddag een drukte van belang bij de keuring van de huisdieren. Heel wat jeugd was geko men om zijn troeteldier te laten beoordelen. In de Hoofdstraat rond het jaarmarktplein heerste een gezellige drukte, waar toe onder andere de kraampjes van de midden standers bijdroegen. Voor de jeugd was het gratis pony en paardrijden een attractie. Dit onderdeel werd verzorgd door de Kleppert) es uit Axel. Wethouder G. van de Voorde reikte na afloop van de jaarmarkt de prijzen uit. De kampioenstitels werden door de jury als volgt toege kend. Jonvee zwarbont: W. van Ruymbeek en zn., Kapelle brug, jongvee roodbont: idem, fokstieren: F. Verdur- men, Absdale, koeien: F. de Rechter, Absdale, bokken: G. Meuleman, Stekene, gei ten: B. Simons, Heikant, schapen: R. Inghels, Hei kant, mannelijk jongvee: P. van Driessche, Hoek, vrou welijk jongvee: T. Verstrae- ten, Absdale, vrouwelijk vee: E. Suy, Koewacht, stie ren en algemeen kampioen: P. van Driessche, Hoek, grote paarden: S. de Vetter, Kapellebrug, pony's: R. de Loos, Koewacht. Eerste prijzen gingen naar: Vetvee: kleine graskalfstieren: P. van Driessche, Hoek, grote graskalfstieren: E. Suy, Koe wacht, klein graskalfvaarzen: M. Suy, Absdale, grote graskalf vaarzen: T. Verstraeten, Absda le, vrouwelijk jongvee voor de mesterij: E. Suy, Koewacht, li mousines zonder tanden: idem, limousines met tanden: W. van Ruymbeek, Kapellebrug, stieren zonder tanden: Van Laere, Axel, vaarzen zonder tanden: E. Suy, Koewacht, kalfsvaarzen zonder tanden voor mesterij: T. Ver straeten, Absdale, schotten rood bont: E. Suy, Koewacht, schotten blauwbont: idem, schotten zwartbont: T. Verstraeten, Abs dale. Fokvee: fokstieren: F. Ver- dimmen, Absdale, stierkalveren: W. van Ruymbeek en zn., Kapel lebrug, le kalfskoe: F. de Rech ter, Absdale, 2e kalfskoe: idem, 3e kalfskoe: idem, kalfvaarzen: gebr. De Rechter, St. Jansteen, jongevee 1-2 jaar zwarbont: W. van Ruymbeek en zn., Kapelle brug, jongvee jonger dan 1 jr. zwartbont: idem, jongvee 1-2 jr. roodbont: idem, jongvee jonger dan 1 jr: idem, blaarkoppen: idem, Belgische blauwe: idem. Van een onzer verslaggevers Volgens burgemeester A. Kessen zijn er wel eens volksraadplegingen geweest, met name over gemeen telijke herindelingen, maar nog nooit eentje waarbij ook de jeugd zijn zegje mocht doen. Dat mag op 18 maart, gelijk met de statenverkiezingen, in Hontenisse, wel. Alle burgers vanaf 10 jaar mogen zich dan uitspreken of ze voor of tegen de bouw van een sporthal zijn. De bijna 7000 inwoners die aan het referendum mogen mee doen, hebben inmiddels per soonlijk een oproep in de bus gekregen. Bij de organisatie heeft de gemeente weinig pro blemen ondervonden. Wel is van hogerhand de voorwaarde gesteld dat de verkiezing voor de staten en de stemming voor de sporthal niet in hetzelfde lokaal mogen plaatsvinden. „Maar dat is geen probleem", zegt burgemeester Kessen, „alle stembureau's hebben een halletje, dus we kunnen die twee zaken uitstekend schei den". Burgemeester Kessen denkt dat ook de jeugd op 18 maart bewust het vragenlijstje kan invullen. „Tenminste, voor zover de leeftijd dat toelaat. Ze worden op school terdege voorbereid. Bovendien zal onze sportambtenaar nog eens de nodige voorlichting gaan geven". Deze week is in de gemeente huis aan huis een informaties tencil verspreid over de ko mende gebeurtenissen. Vol gende week volgt nog een cir- Van een onzer verslaggevers HULST - De omvangrijke bi bliotheek van de Oudheidkun dige Kring De Vier Ambach ten is vanuit het streekmu seum in de Hulster Steen- straat verhuisd naar de over kant van de straat. Namelijk naar het Landshuis. Voorlopig is de bibliotheek echter nog gesloten en zal daarna pas overdag en na af spraak (01140-13929) te bezoe ken zijn. Met de verhuizing is een oude wens van de biblio thecaris en het bestuur einde lijk in vervulling gegaan. Im mers, het nieuwe onderkomen biedt voldoende ruimte en het museum heeft nu meer arm slag voor de wisselende expo sities. ADVERTENTIE Blaupunkt Hellbronn SQ 26 set Heilbronn SQ 26. FM (stereo) en ARI. Elektronische zender- zoekloop. Versneld op- en terug- spoelen. Uitgangsvermogen 2x12 Watt. Inclusief antenne en speakers (voor dashboard Gold en Jetta vanaf mo- del 1984). Verpakt in een Adidas sporttas. 4QQ AutoPtus prijs y Fred ven Eadanitrut t TERNEUZEN t Hof te Zendeptem 17 KLOOSTERZANDE l A ,»r Van onze correpondent KLOOSTERZANDE - Bij een verkeersongeval op de krui sing Beatrixstraat-Marijke- plein te Kloosterzande werd gistermiddag omstreeks twee uur de personenauto, bestuurd door mevrouw M. N. uit Wal soorden, geheel vernield. Zij zelf werd slechts licht gewond door rondvliegende glasscher ven. Het ongeval gebeurde toen de automobiliste mevrouw R, D. uit Hengstdijk op de krui sing geen voorrang aan M.N. verleende. Ook haar wagen werd bij de botsing zwaar be schadigd. culaire en op de dag van de verkiezingen laat de gemeente een geluidswagen rondrijden, om zoveel mogelijk mensen op te porren. In het nu verschenen stencil stellen B en W dat de buiten sportvoorzieningen in de ge meente uitstekend zijn, maar dat binnensporters een stuk minder aan hun trekken ko men. „De aanwezigheid van een sporthal betekent onge twijfeld een verbetering en verruiming van de zaalsport- mogelijkheden. Om 'in vorm' te kunnen blijven, is zo'n 'overdekt sportveld' voor ac tieve sporters in feite onmis baar, vooral gedurende de wintermaanden", aldus de fol der. „Daar komt nog bij dat er binnen de gemeentegrenzen nauwelijks geschikte accom modatie is te vinden voor grote evenementen en mani festaties". Is dat de mensen niet in een bepaalde richting sturen? „Welnee", zegt burgemeester Kessen. „We geven de inwo ners objectieve informatie over de voor- en nadelen van een sporthal. Maar ja, veel na delen zitten daar natuurlijk niet aan". Vanuit de politiek is nu al enige kritiek op het feit dat de bewoners er geen kos tenplaatje bij krijgen. Immers, de bouw van een sporthal zou een lastenverzwaring kunnen betekenen voor de bevolking. „Wij gaan er voorlopig vanuit dat er geen belastingverho ging nodig is om dat kosten plaatje rond te krijgen. De mensen nu al op de hoogte brengen van de financiële con sequenties is een onmogelijke zaak. Want daar zijn we zelf nog niet uit. We gaan er in ieder geval vanuit dat een eventuele sporthal moet inge past worden binnen de be staande gemeentebegroting". Van onze correspondent SAS VAN GENT - Toerclub Sas van Gent start zondag 8 maart het nieuwe fietsseizoen. Dat duurt dit jaar tot en met zondg 11 oktober. De actieve Sasse Toerclub heeft inmid dels een aantal fietsevene- menten op de agenda staan. Gedurende het gehele seizoen is het voor iedereen die maar een beetje van fietsen houdt, mogelijk deel te nemen aan de Schepentrekkerstocht. Deze vrijetijdstocht wordt ondernomen vanuit Sas van Gent en voert naar keuze in twee richtngen, namelijk Hulst en Biervliet. De ooste lijke route is 55 kilometer lang, terwijl de westelijke 45 kilo meter telt. Het fietsen van een combinatie van beide routes, in totaal 100 kilometer, is eveneens mogelijk. Deelne mende fietsers ontvangen bij inschrijving een ingekleurde routekaart, inclusief routebe schrijving. Deze laatste ver meldt van plaats tot plaats de voornaamste bezienswaardig heden en/of toeristische at tracties. Inschrijven voor de Schepentrekkerstocht is dage lijks mogelijk, uitgezonderd donderdag, tussen 10.00 en 19.00 uur in café Schippershuis aan de Sasse Westkade. Dit is tevens de plaats waar men zich na afloop van de tocht moet afmelden. Zondag 15 maart houdt Toerclub Sas van Gent de CPC-Braakmantocht, een toertocht over 50 kilometer met een gemiddelde fietssnel- heid van 22,5 kilometer per uur. Deze tocht staat open voor zowel NRTU- als BWB- leden als voor fietsers die niet in verenigings- of bondsver- band fietsen. Men start zondag 15 maart om negen uur. In- schijven is mogelijk vanaf acht uur in café Schippers huis. De kosten zijn 2,50 voor leden en 3,50 voor niet-leden inclusief verzekering. Van een oneer verslaggevers Bijna rollend rundvee. Paarden: merry p. 3 jr en ouder: S. de Vetter, Kapellebrug, friese hengsten: J. Martens, Hei kant, welsh pony's oudere: W. Roeland, St Jansteen, welsh po ny's jongere: R. de Loos, Koe wacht, dartmoor ponys: A. van Overloop Hulst, Shetland ponys klein: D. Sey, Graauw, Shetland ponys groot: G. Kole, Hulst, con- domara ponys: J. de Vree, Ra penburg, halfbloed arabier: R. de Loos, koewacht. Bokken en geiten: boklamme- ren: G. Meuleman, Stekene, bok ken jaarlingen: D. Janssens, Ste kene, oude bokken: idem, geit lammeren: idem, jaarling gei ten: B. Simons, Heikant, Twee jarige geiten: idem, geiten 84: - FOTO'S WIM KOOYMAN idem, geiten 83: G. van Hese, Be- veren, veteranen geiten: B. Si mons, Heikant, melkgeiten: 1 tm 19e prijs M. van Dorsselaer, St. Jansteen. Schapen: lammeren zwart: E. Francken, Heikant, oude zwarte: idem, melkschapen: idem, Texel rammen: R. Inghels, Heikant, Texel ooien: idem. TERNEUZEN - Als het aan de PvdA ligt kan België alleen een diepere Westerschelde krijgen als het voor een scho nere rivier zorgt^ BRUSSEL - Het zal je maar gebeuren. Je bent 71 j aar en je kei na een jarenlang verblijf in het buitenland terug in je geboot land. In dit geval België. Op vliegveld Za ven tem wordt je op schouders getikt door de rijkswacht. Je krijgt vervolgens tel ren dat je met onmiddellijke ingang aangesloten bent bij vierde compagnie van het Administratief Bataljon. En als ki op de vuurpijl wordt je laconiek meegedeeld dat je twintig j gen zwaar arrest te wachten staat. Dat alles overkwam een 71-jarige Belg. Hij vocht in mei li in het Belgische leger en werd in 1955 bevorderd tot comma dant. Vijf jaar later vroeg hij onbetaald verlof aan. Dat kre hij niet. Daarop besloot de toen 44-jarige man zonder vrijstelli toch maar naar het buitenland te vertrekken. Acht dagen la kwam achter zijn naam deserteur te staan. Heimwee deed de man besluiten terug te keren naar zijnj boorteland. Dat heeft hij dus geweten. De rijkswachters die vliegveld Zaventem de papieren controleren vergelijken de gevens met de informatie over ongeveer 400.000 personen die een of andere reden door het Belgisch gerecht gezocht wordi Onder hen zijn plus minus 2500 deserteurs. De 71-jarige was een van hen. Hij kreeg twintig dagen zwa arrest, maar gezien zijn hoge leeftijd werd besloten dat hij de niet in hoefde. Wel zullen de ministeries van financiën en bi tenlandse zaken nog een tijdje zoet zijn met deze zaak omdat met de uitkering van zijn pensioen ook nog wat aan de hand is BORGERHOUT - Het televisieprogramma 'Opsporing verzoci heldert niet alleen misdrijven op, maar blijkt meteen ook insp rerend te werken op lieden met boze plannen. Deze week waa schuwde de Avro voor de 'babbeltruc'. Er wordt bij mensen aai gebeld met de vraag even een briefje te mogen schrijven vo een afwezige buur. Terwijl de aanbeller schrijft sluipt een coi paan het huis binnen op zoek naar buit. Een dag later werdvi gens eenzelfde scenario een 74-jarige bewoner van Borgerho getild. Twee vrouwen vroegen er in het Duits een kaartje te nu gen schrijven voor de afwezige buurvrouw. De man stond toe, maar moest even later constateren dat niet alleen briefje werd geschreven, maar dat ook voor een kwart miljo frank aan juwelen was verdwenen. Dat bleek gisteren tijdens een thema-avond over de pro blematiek van de Wester schelde die de PvdA ter gele genheid van de verkiezingen voor de Provinciale Staten in Terneuzen hield. Lijsttrekster G. de Vries-Hommes werd in haar pleidooi voor zo'n rege ling gesteund door Europarle mentariër H. Muntingh, Tweede Kamerlid F. Castri- cum, gedeputeerde P. Boersma Ach Van een onzer vei Dat staat in het jaarvers Openbare Werken. Volg< dienst, J. Huigfa, kan de vo< tisering bij de dienst voor kunnen dan beter gebruik diensten die we in huis heb B en W van Terneuzen be sloten een aantal jaren gele den toen het rijk fikse kortin gen oplegde het maken van bestemmingsplannen niet meer uit te besteden aan een extern stedebouwkundig bu reau. De dienst Openbare Werken moest het voortaan alleen doen. Omdat er geen personeelsuitbreidingen kwa men en de procedures steeds langer en ingewikkelder wer den kwamen de ambtenaren i

de Stem | 1987 | | pagina 10