Burgemeester verbiedt AZ-Den Haag BAYERN MUNCHEN DOMINEERT OP ALLE FRONTEN 'Hooligans' op borgtocht vrij Cruijff: 'Logische beslissing' Hugo Sanchez geeft Real Madrid nog hoop Begeleidingsteam van hockeyploeg ontbonden WINTERSPORT? INTERSPORT MÜNCHEN - Het bezoek van Anderlecht aan het ijskoude München is de Brusselaars op een onverwacht flink pak rammel komen te staan. Met 5-0 werd de ploeg van Arie Haan van de verwarmde, Olympische mat gespeeld. Dreun NAAR VANMIDDAG Ook Besiktas- Dinamo Kiev uitgesteld Yeendam-Roda JC op 11 maart I RODE STER WINT MET 4-2 Schumacher weg bij FC Köln EUROPACUP 1 ALKMAAR (ANP) - Burgemeester Roozemond van Alkmaar heeft beslo ten de voetbalwedstrijd AZ-FC Den Haag, die voor komende zondag op het programma staat, te verbieden. In overleg met politie en het be stuur van AZ maakte Roozemond gistermiddag bekend dat het duel mogelijk op een later tijdstip wel zal mogen worden verspeeld. Roozemond verbond daar wel de 'absolute voor waarde' aan dat tegen die tijd een pasjesregeling van kracht moet zijn, die het mogelijk maakt ongewenste voetbalsupporters te weren. Na afloop van het beraad met AZ en de politie maakte burgemeester Roozemond voor de VARA-radio be kend dat vanaf maandag is onder zocht of er juridische mogelijkheden waren zondag supporters van FC Den Haag in Alkmaar te weren. „Die zijn er echter niet", aldus Roo zemond, die daarom besloot geen toe stemming te verlenen voor het duel. Het is overigens niet de eerste keer dat de Alkmaarse burgemeester een duel van AZ verbiedt Enkele jaren geleden moest het duel AZ-Ajax op last van Roozemond van de zaterdag avond worden verschoven naar de zondagmiddag. Het bestuur betaald voetbal van de KNVB toonde zich bij monde van voorlichter Wim Jesse teleurgesteld over het besluit van burgemeester Roozemond van Alkmaar het duel tussen AZ en FC Den Haag te verbie den. „Na de contacten, die Van der Louw afgelopen maandag met Rooze mond heeft gehad, en de besluiten van dinsdag hadden wij de hoop dat die maatregelen voldoende zouden zijn. Zeker ook omdat de beslissingen van het bestuur een waarschuwing inhouden naar andere zogenaamde 'risico'-verenigingen", liet Jesse we ten. „Wij zijn ook bang dat het besluit van Roozemond een precedent-wer king zal hebben voor alle andere uit wedstrijden van FC Den Haag dit sei zoen". Voor het verdere seizoen staan voor de ploeg uit de residentie nog uitwedstrijden op het programma te gen Feyenoord, Fortuna Sittard, FC Groningen, Haarlem, PEC Zwolle, PSV en eventueel, als de stand dat nodig maakt, het restant van het ge staakte duel tegen Excelsior. De geopperde suggestie wedstrij den dan maar zonder publiek te laten spelen, vindt geen gehoor bij de KNVB. „Wij vinden dat we als be stuur betaald voetbal niet nog meer op de stoel van de verenigingen moe ten gaan zitten. Het ontmoedigings- besluit wordt door ons al gezien als een vergaande bemoeienis met het beleid van de verenigingen. Het wordt voor de KNVB nu steeds moei lijker een besluit te nemen. Altijd is er wel iemand, een individu of een or ganisatie, die het niet met onze beslis sing eens is. Er is zo langzamerhand te veel besluitvorming, zoals door de burgemeesters, die de bond niet in de hand heeft". Drama voor Anderlecht Door Chris twn Nijnatten Als onbetwiste beul van Bayern München ontpopte zich Dieter Hoeness, in Beieren consequent aangeduid als 'mr. Europacup'. Met twee goals voerde de spits zijn Europese doelpuntentotaal op tot 26 en hij was bij de overige drie treffers zeer nauw betrokken. De aan valler schudde gisteravond alle frustraties van het af gelopen half jaar van zich af, waarin een rugblessure hem maanden lang kwelde. De hoofdpersoon relati veerde zijn aandeel in het werk onmiddellijk na afloop. Hij zei gedurende zijn geheie carrière nog nooit zo'n gemak kelijke avond te hebben ge had. „Ik heb eigenlijk geen te genstander gezien", aldus de {eestende aanvaller. „Ik kon op alle mogelijke manieren mijn gang gaan". Waarmee Hoeness zeer begrijpelijk zijn twee tegenspelers, eerst Jan sen en later Krncevic, ook ver baal voor schut zette. Hoe belangrijk de bezetting van een reservebank is, kwam genadeloos aan het licht in de vijftiende minuut. Vanaf dat moment gebruikte het veel sterkere Bayern de achterste linie van Anderlecht als een soort speeltuin. Daar waar normaal Van Tiggelen (ge schorst) en Demol (gebles seerd) heersen, stonden nu Swinnen en Jansen te schutte ren. Daarbij had Jansen aan vankelijk de opdracht 'hoog vlieger' Hoeness uit te schake len, een taak die te hoog ge grepen bleek voor hem. „Wij hebben het gemis van Augenthaler en Matthaus in derdaad beter opgevangen dan de manier waarop Ander lecht zijn vaste spelers trachtte te compenseren. Dat is ons belangrijkste voordeel geweest", stelde Bayern-trai- ner Lattek tijdens de perscon ferentie. De oefenmees ter oogde opgelucht en kan nu met een gerust hard verder bakkeleien met zijn werkge ver over een contractverlen ging. Lattek wil nog drie jaar blijven, maar Bayern wil hem slechts toe staan gebruik te maken van een optie, met een looptijd van een jaar. De eerste Duitse dreun werd na een kwartier spelen uitge deeld. Een voorzet van ver be landde op het hoofd van Hoe ness, die netjes terugkopte op Rummenigge. Het jongere broertje van Karl-Heinz schoot dwars door de paars- witte verdediging heen achter doelman Munaron. De keeper van Anderlecht moest steeds vaker handelend optreden en werd daar zicht baar nerveus van. Met grote regelmaat liet hij ballen los, die hij aanvankelijk bekwaam stopte. Iedere hoge bal in het ver dedigingscentrum van Ander lecht veroorzaakte grote pa niek bij de Belgen en bood de Westduitsers handenvol kan sen. Na een half uur spelen was het weer raak. Hoeness *vd Michael Rummenigge scoort het eerste doelpunt voor Bayern München tegen Anderlecht. Doelman Munaron en Swinnen zijn kansloos. - foto anp AMSTERDAM (ANP) - Het vijf man tellende begeleidings team van de Nederlandse herenhockey selectie is ontbonden. In goed overleg hebben de leden Hans Jorritsma (trainer), Nico Spits (manager), Joep Brenninkmeyer (arts), Wim Crouwel (fysiotherapeut) en Wim de Lange (conditietrainer) besloten hun functie ter beschikking te stellen. Zij deden dit in het belang van het Nederlandse hockey. Het bestuur van de hoc- taybond, dat bij het gesprek was vertegenwoordigd, heeft oefenmeester Jor ritsma gevraagd intussen het oefenprogramma ge woon doorgang te laten vin den. Ab van Grimbergen, die binnen het bondsbestuur de portefeuille herenhockey onder zijn hoede heeft, zal op korte termijn komen met voorstellen voor een nieuwe begeleidingsstructuur, waarin de gesignaleerde knelpunten kunnen worden voorkomen. Na het voor Nederland succesvol verlopen Indira Ghandi-toernooi in New Delhi kwam het tot een breuk tussen met name Jor ritsma en Brenninkmeyer. in een evaluatiegesprek kwamen verschillen in in terpretaties van de indivi duele taken aan het licht Onder meer op aandringen van een aantal spelers, on der wie aanvoerder Tom van 't Hek, werd besloten tot een open gesprek. Dat had onder leiding van een communicatiedeskun dige plaats op 28 februari. Tijdens deze bijeenkomst bleek het niet mogelijk de interpretatieverschillen te overbruggen. Wel werd vastgesteld, dat de indivi duele taakvervulling, zowel technisch als medisch, goed is geweest. De leden van het begeleidingsteam besloten daarop hun functie ter be schikking te stellen om van uit een open situatie op korte termijn een oplossing te vinden. Het bestuur ging, na enkele dagen bezinning, akkoord met dit besluit. De spelers werden gisteravond tijdens de centrale training in Amstelveen officieel op de hoogte gesteld van de stand van zaken. kopte een hoekschop van Brehme hard in, die nog door een Anderlechtverdediger van de lijn werd gehaald, maar Pflügler stormde toe om het karwei af te maken. De ont reddering bij de Belgen was groot De meestal koele Ver- cauteren rende als een speer op zijn baas Haan af teneinde goede raad te krijgen. De el lende was kompleet, toen de voor Van Tiggelen spelende Swinnen geblesseerd van het veld moest Per Friman Han sen kwam daarop het veld in, een speler, die in zeven maan den tijd nog maar 45 minuten gespeeld heeft. Als gevolg van die wissel moest Krncevic op het grote gevaar Hoeness gaan spelen. Hij had dat net zo goed niet kunnen doen, want de Australiër zag Hoeness alleen maar boven hem uit springen en langs hem heen flitsen. In de tweede helft trachtte Anderlecht te redden wat er te redden viel door hardnekkig te verdedigen. Daarbij kreeg de negentienjarige Luc Nilis, die op Europees niveau debu teerde, de gelegenheid zich te onderscheiden. Op het mid denveld speelde hij zich vaak vernuftig vrij, maar in de af making faalde hij enige ma len. Tot twintig minuten voor tijd hield Anderlecht zich staande, omdat Bayern wat angstig werd en de Brusse laars in ieder geval op het middenveld hun zaakjes weer voor elkaar leken te krijgen. „In die periode kreeg ik weer hoop", verklaarde Haan na af loop. „Zeker het schot van Ni- lis op de paal betekende pure pech voor ons. De goal bleef uit en we zakten in elkaar. Toch vind ik de uitslag te hoog uitgevallen". In het slot van de wedstrijd sloeg Bayern meedogenloos toe. Hoeness verzilverde een hakballetje van Rummenigge, dezelfde schutter boog een hoekschop om tot 4-0 en in de laatste minuut rondde Wohl- farth een actie van Hoeness af: 5-0. In de slotperiode mocht Lo- zano als enige Anderlechter van geluk spreken. Hij sloeg Pflügler tot bloedens toe op het gezicht, maar de zeer wis selvallige Spaanse arbiter deed alsof ook zijn neus bloed de. BAYERN MÜNCHEN (WDl)-ANDER- LECHT (Bel) 5-0 (2-0). 15 Michael Rum- menigge 1-0,27. Pflügler 2-0,69. Hoeness 3-0, 86. Hoeness 4-0, 90. Wolfarth 5-0. Scheidsrechter: Sanchez-Armino (Spa); toeschouwers: 16.000. ISTANBOEL (KTR) - Het voor gisteren vastgestelde duel tussen de Turkse voetbal kampioen Besiktas en de Rus sische titelhouder Dinamo Kiev, is uitgesteld tot vanmid dag. Een in Istanboel woedende sneeuwstorm maakte gisteren het spelen van het eerste duel in de kwartfinales van de strijd om de Europese beker voor landskampioenen, onmo gelijk. VEENDAM (ANP) - De eredi visiewedstrijd Veendam-Roda JC is vastgesteld voor woens dag 11 maart. Dit duel werd reeds drie keer afgelast LONDEN (UPI) - In Londen zijn gisteren 26 Britse voetbalsup porters op borgtocht vrijgelaten in afwachting van de beslissing van het Ministerie van Binnenlandse Zaken hen uit te leveren aan België om daar terecht te staan voor hun aandeel in het Heizel-dramü, dat aan 39 mensen het leven kostte. Een Engelse magistraat oor deelde dinsdag, dat er vol doende bewijs voor handen is, dat het rechtvaardigt de 'hool igans' over te dragen aan de Belgische justitie. Die heeft een aanklacht tegen deze Li- verpool-aanhangers ingediend wegens doodslag op Mario Ronchi, een supporter van Ju- ventus. De 26 betrokkenen werden in staat van beschuldiging ge steld na te zijn geïdentificeerd bij het onderzoek van televi siebeelden en fotomateriaal door zowel de Engelse als Bel gische recherche. De gewelda- dige ontsporing in Brussel was de ergste in de geschiedenis van het Britse voetbalvanda lisme. De Europese voetbal bond reageerde indertijd door Engelse clubs uit de Europa Cup-toernooien te weren. Deze ban is nog steeds van kracht. De Engelse rechter David Hopkins oordeelde na negen tien dagen van hoorzittingen, dat uitlevering aan België op zijn plaats. Hem was duidelijk geworden, dat de 26 voorgelei den nadrukkelijk betrokken zijn geweest bij de rellen en zich schuldig hebben gemaakt aan het gooien van stenen en vechten. „Naar mijn mening", zei Hopkins, „hebben hun ge drag en acties in hoge mate bijgedragen aan het ontstaan van de paniek, die zoveel do den tot gevolg had". 18» rSh.T - Scheidsrechter Smith (midden) overlegt met Boeve en Silooy van Ajax, die zojuist enkele oefeningen op het besneeuwde veld van Malmö hebben afgewerkt. Uiteinde lijk kwam de arbiter tot het besluit de wedstrijd af te gelasten. Links Johan Cruijff. - foto anp Van de nood werd door de Ajacieden al snel een deugd gemaakt. In de gang voor de kleedkamer tikten Wouters (links), Winter (midden) en Witschge elkaar de bal toe. - foto anp Door Ted van Leeuwen MALMÖ - Zonder morren zijn Malmö FF en Ajax gis teren akkoord gegaan met de afgelasting van hun duel in de kwartfinale van de Europa Cup voor bekerwin naars. Scheidsrechter George Smith uit Schotland vond het terrein van het ge meentelijke sportpark in Malmö onbespeelbaar. Overeengekomen is dat de wedstrijd nu op zaterdag 14 maart in Malmö gespeeld wordt, vier dagen later zal in Amsterdam de return volgen. Malmö heeft dan nog geen competitie en Ajax zou dat weekeinde tegen PSV gespeeld hebben, maar dat duel werd door burgemees ter Borrie van Eindhoven verboden. Een gedeeltelijk hard en een deels zacht veld dat door de 's middags plaatselijk in gezette sneeuwval spie gelglad geworden was, maakte het spelen onmoge lijk. Arbiter Smith liet de Ajax-Spelers Boeve en Si looy enige oefeningen doen op het ondergesneeuwde veld en draaide zelfs enige rondjes. Daarna trok hij zich terug in de kleedkamer met zijn grensrechters, UEFA- waarnemer Ted Crocker uit Engeland, de beide trainers en Ajax-dokter Otto Stibbe. Die laatste, die ook al eens FC Den Bosch-Ajax afraad de, achtte het terrein ook on bespeelbaar. „Het is soms hard en soms zacht, dat is echt gevaarlijk, zeker nu het glad is". „Ik kon", aldus Smith, voor wie Malmö-Ajax de eerste Europa Cup-wed strijd zou worden, „niet in staan voor de veiligheid van de spelers. Een ander pro bleem was, dat ik de lijnen niet kon zien". In de kleedkamer werd vervolgens koortsachtig overleg gevoerd om tot een nieuwe datum te komen. Ar tikel 8 van het UEFA-regle ment zegt dat er twee keer 24 uur gewacht moet wor den, tenzij er zekerheid be staat dat er ook binnen dat tijdsbestek niet gespeeld kan worden. Malmö infor meerde bij de Zweedse me teorologische dienst en die liet weten dat er ook in de komende dagen met sneeuw en vorst gerekend moest worden. Daarop werd een nieuwe dag gezocht. Johan Cruijff: „Malmö stelde voor volgende week woensdag te spelen. Maar dan moeten wij voor de be ker tegen Sparta, dat ging dus niet. Wel was het week einde van de veertiende vrij. Voor de Zweden was dat evenmin een probleem. Voor mij ook niet, wat maakt het uit drie wedstrijden in een week. Ik vind het jammer, nu hebben we vier dagen voor niks in de kou gelopen. Maar de scheidsrechter heeft volkomen gelijk met zijn afgelasting. Hier was niet op te spelen. Malmö is niets te verwijten, ze hebben er alles aan gedaan het veld bespeelbaar te maken. Het probleem was het bevroren veld, in Venlo hebben we op een besneeuwd veld kunnen spelen, omdat het niet hard was". Malmö-trainer Hodgson was dezelfde mening toege daan. „De scheidsrechter heeft gelijk, hoe jammer dat ook is. De extreme weers omstandigheden hebben ons parten gespeeld. We hadden ons eigenlijk op regen inge steld". Waarnemer Crocker stond ook voUedig achter de arbiter: „Onbespeelbaar, hoe jammer dat ook is voor de Amsterdamse supporters. Het was te gevaarlijk". De spelers van beide par tijen konden het besluit bil lijken, maar waren erg te leurgesteld. „Wij wilden al lemaal spelen", aldus Mal- mö-aanvoerder Ingemar Er- landsson, „en naar mijn ge voel kon het ook wel. Maar een scheidsrechter heeft met de reglementen te maken". Van alle Ajacieden was Peter Boeve het diepst te leurgesteld. Cruijff had hem namelijk verrassenderwijze in de basis gezet. „Erg ver velend. Het is me kennelijk niet gegund. Ik ga er maar vanuit dat ik er over tien dagen weer bij ben". Ook de 1650 Amsterdamse supporters keken bepaald niet vrolijk. Zij hadden hun peperdure reis voor niets ondernomen. Eén gelukje was met hen. De vliegtuigen die hen moesten ophalen, hadden aanvankelijk geen toestemming gekregen om op de besneeuwde baan van Sturup te landen. Een nacht in Malmö dreigde, maar uit eindelijk konden de toestel len toch landen en het gezel schap naar Amsterdam ver voeren. Het is niet voor het eerst dat Ajax een wedstrijd zag worden afgelast in de Europa Cup. Op 27 novem ber 1968 was het veld van Fenerbache in Istanbul vol gens arbiter Ritter uit Roe menië. De wedstrijd werd toen een dag uitgesteld. BELGRADO (RTR) - Een opleving in de tweede helft, met twee treffers van de Mexicaanse spits Hugo Sanchez, heeft veel, zo niet alles, gered voor Real Madrid in de eerste weidstrijd voor de kwartfinales van het Europese bekertoernooi der landskam pioenen. Real verloor in Belgrado met 2-4 van Rode Ster en heeft straks in het Bernabeu-sta- dion aan 2-0 genoeg voor een plaats bij de laatste vier. Bij rust stonden de Joego- slaven met 3-0 voor. Djurovski (7e minuut), Djurovic (12e) en Cvetkovic (34e) passeerden de Spaanse doelman Buyo. De club van Leo Beenhakker leek de uitschakeling nabij. De tactische bespreking van de oud-Oranje-coach bracht de Joegoslavische doelpunten- machine tot stilstand. In de tweede helft wist Hugo San chez de achterstand te verklei nen. Door een strafschop van Jankovic werd het zes minu ten voor tijd 4-1, maar drie minuten later mocht Hugo Sanchez eveneens een straf schop benutten: 4-2. Nu pas seerde hij de uitblinkende doelman Stojanovic wel. In de achtste minuut stopte Stoja novic Hugo Sanchez' eerste strafschop. Ruim 90.000 toe schouwers waren lichtelijk te leurgesteld. Met een negatieve marge van twee doelpunten hield Real een kans op de halve eindstrijd. Rode Ster Belgrado (Joe)-Real Madrid (Spa) 4-2 (3-0). 7. Djurovski 1-0, 12. Dju- rovic 2-0, 39. Cvetkovic 3-0, 66. Hugo Sanchez 3-1, 84. Jankovic 4-1, 87. Hugo Sanchez 4-2. Scheidsrechter: Hacket (Eng). Toeschouwers: 90.000. (ADVERTENTIE) KEULEN (SID) - Toni Schu macher zal niet meer voor FC Köln uitkomen. De doelman en de clubleiding besloten gis teren in gezamenlijk overleg het contract per 30 juni aan staande te ontbinden. De ver bintenis had oorspronkelijk een looptijd tot 1989. Het dagelijks bestuur van de Westduitse voetbalbond be raadt zich morgen over de vraag of de auteur van 'Anf- piff' in het nationale elftal mag terugkeren. Schumacher heeft inmiddels contacten ge legd in België om te onder zoeken of hij daar een club kan vinden voor volgend sei- Bayern München (WD1)-Anderlecht (Bel)5-0 Dinamo Kiev (Sov)-Besiktas Istanboel (Tur)uitg. Rode Ster Belgrado (Joe)-Real Madrid (Spa)4-2 FC Porto (Por)-Bröndby IF (Den)1-0 Real Zaragoza (Spa)-Vitosja Sofia (Bul)2-0 Malmö FF (Zwe)-Ajax (Ned)uitg. Bordeaux (Fra)-Torpedo Moskou (Sov)1-0 Lokomotive Leipzig (ODl)-FC Sion (Zwi)2-0 Dundee United (Sch)-Barcelona (Spa)1-0 Bor. Mönchengladb (WDl)-Vitoria Guimaraes (Por)3-0 Torino (Ita)-FC Tirol (Oos)0-0 IFK Göteborg (Zwe)-Inter Milan (Ita)0-0

de Stem | 1987 | | pagina 9