Rob Brugel Voor en tegen voetbalpasjes in Engeland Kwaliteit veld slecht Bizar schaakspel met invallers U wilt be; maarniej met hai VOORZITTER SECTIEBESTUUR VAN DER LOUW: VEEL TOP AZ: kassa's sluiten is snijden in eigen vleea Ethiopië dreigt met boycot Afgebroken Duels PSV en Ajax verschoven Zeven landen wi W De\breni HORECASERVICE^ WOENSDAG 4 MAART 1987 Tennis OLYMPISCHE SPELEN HETE LUCHTKANONNEN IN MALMÖ Finish Parijs-Roubaix in Roubaix Ministerie van WVC voor invoering pasjessysteem NEC op rand faillissement 6 t/m 15 maart -WOENSDAG 4 MAART DEN HAAG (ANP) - De heeft 170 wedstrijdschaa kilometer, die zaterdag i BAYERN MÜNCHEN-ANDERLECHT: Vertrouwen COMPETITIE tel 01150-17815 en tel 01 Splnveld 32a Breda Tel. 076-227189 DE Van onze correspondent Roger Simons LONDEN - Voetbalpasjes voor suppor ters zijn niet algemeen gewild in Enge land. De Voetbalbond vindt ze geen goed idee. In 't seizoen wonen telkens zo'n vijf miljoen Britten een of meer dere wedstrijden bij. Volgens de Bond valt er zeker vanwege de hoge kosten niet aan te denken deze enorme massa een pasje te bezorgen. De clubs zouden het gewoon niet aankunnen. Bovendien zijn zij bang, dat het leeuwedeel van de fans een dergelijk pasje te duur zou vinden, vooral wanneer er een foto op moet. Veel supporters wonen in 't seizoen maar een wedstrijd of drie bij Vinden zij de pasjes te veel kosten of duurt het verkrijgen van een dergelijk kaartje te lang naar hun zin, dan zou het kunnen dan zij voortaan thuisblij ven. Wegens hun zware financiële ver liezen zouden talrijke voetbalclubs zonder meer op de fles gaan. In Groot-Brittannië is het idee van pasjes voor alle supporters al enkele jaren oud. De regering Thatcher heeft het een poosje gesponserd, met het ge volg dat Luton Town het in toepassing bracht. Luton is momenteel de enige club met speciale supporterpasjes. Zonder lidkaartje komt geen enkele fan erin. Het bestuur zweert bij dit sys teem en zegt dat de kaartjes haar fi nancies geen kwaad doen. Maar de Engelse Voetbalbond blijft er bij, dat pasjes geen doeltreffend middel zijn om mogelijk geweld te voorkomen. De Bond hecht veel meer waarde aan electronische controlemid delen, waaronder in de eerste plaats TV-camera's waarmee supporters in de gaten kunnen worden gehouden. Het besef dat hun wangedrag zich zou kunnen afspelen vóór het oog van waakzame politiemannen, die niet zou den aarzelen een bandopname te ge bruiken als bewijsmateriaal, schijnt sommige fans wel degelijk af te schrik ken: afgelopen seizoen werden door de politie al 50 procent minder arrestaties verricht. De kosten van een gesloten televisie circuit voor een voetbalstadion komen in Engeland op ten minste 25.000 pond (zo'n 100.000 gulden). In de meeste ge vallen worden de clubs voor de finan ciering van dergelijke installaties en andere verbeteringen aan hun terrein geholpen door een zogeheten Voetbal trust, die aan het nodige geld komt door middel van populaire wedstrijden in kranten, tijdschriften en op recla mefolders. In overleg met de Britse regering Thatcher werd afgelopen week door de Voetbalbond besloten op nationaal vlak een systeem te introduceren, waarbij de helft van de supporters die een wedstrijd bijwonen, over een pasje zal moeten beschikken. Vanaf volgend seizoen is dan ook in alle voetbalsta dions 50 procent van de plaatsen gere serveerd voor houders van een speciale lidkaart. Niemand wordt gedwongen zich een dergelijk bewijs aan te schaf fen. De gerespecteerde Britse vrijheid van het individu blijft bestaan. Wil je een voetbalwedstrijd bijwonen zonder pasje, dan zal niemand je dit beletten, als je maar niet vergeet dat voetbal vandalen de laatste tijd in Engeland streng worden gestraft: afgelopen week kreeg er daar een zes jaar, een gevangenisstraf die telt. 'We kunnen niks anders' Vervolg van pagina 1 „Ik weet niet of de burgemeesters van de steden waar betaald voetbal wordt gespeeld onze beslui ten zwaar genoeg achten" zei Van der Louw, „maar wij kunnen op dit moment niks anders bedenken. We kunnen al helemaal niets verzinnen, waaraan geen nadelen zijn verbonden". Hiermee verwees Van der Ajax-voorzitter Harmsen, die verwees Louw naar het verzoek van het sectiebestuur aan alle clubs in het kader van het ont moedigingsbeleid op de wed strijddag de kassa's dicht te houden, als FC Den Haag op bezoek komt. Dat betekent, dat de entree- kaarten in de voorve-koop van de hand zouden moei. -i gaan. FC Den Haag blijft zelf buiten schot De club kan bij elk thuisduel de kassa's openhou den. „Straffen valt onder de bevoegdheid van de tuchtcom- missie", maakte Van der Louw duidelijk. Tot de sancties be horen onder meer geldboetes, schorsingen, het in mindering brengen van winstpunten en de verplichting duels zonder publiek te spelen. Sinds eind vorig jaar geldt de regeling van de 'omgekeerde bewijs last', hetgeen wil zeggen dat clubs hun onschuld moeten aantonen na supportersrellen. Het verzoek voor het sluiten van de kassa's is reeds bedoeld voor zondag, als AZ in Alk maar FC Den Haag ontvangt. „Ik hoop, dat AZ meewerkt", zei Van der Louw met een ver wijzing naar burgemeester Roozemond van Alkmaar, die vandaag bekend maakt of het duel mag doorgaan. Van der Louw verklaarde gisteren dat het sectiebestuur unaniem tot de maatregelen is gekomen. In de vergadering ontbrak ZWEDEN ZAL in de eerste ronde van het toernooi om de Davis Cup van 13 tot en met 15 maart in Stockholm tegen Ita lië aantreden zonder Stefan Edberg. De nummer drie van de wereldranglijst wil na een lange periode van toernooien een rustpauze inlassen. Coach Hans Olsson heeft nu gekozen voor Mats Wilander, Joakim Nystroem, Anders Jarryd en Mikael Pernfors. TOKIO (AFP) - Ethiopië zal volgens regeringschef Men- gistu Haile Mariam ontbreken bij de Olympische Spelen van Seoel als het evenement niet aan beide kanten van de de marcatielijn wordt gehouden. Het Noordkoreaanse pers bureau KCNA kwam met die melding, die in Tokio werd op gevangen. LINARES (RTR) - De vierde partij in de uitdagerstwee kamp tussen de Sovjet-scha kers Anatoli Karpov en An- drej Sokolov is gisteravond op de 41e zet afgebroken. Sokolov gaf zijn zet af onder couvert. Karpov, die de witte stuk ken had, leidt in de match, die over veertien partijen gaat, met 2-1. met zijn club in Malmö ver blijft voor de Europese beker wedstrijd van vanavond. Harmsen heeft secretaris Huijbregts van het sectiebe stuur gistermiddag telefonisch laten weten er geen bezwaar tegen te hebben als de 0-2 als eindstand werd beschouwd. Reglementair bestond de mo gelijkheid het duel te laten uitspelen, maar daarvan heeft het sectiebestuur afgezien. De gedeeltelijke sluiting van het vak midden-noord is gebaseerd op het feit, dat daar traditioneel de felste suppor ters van FC Den Haag staan. Het gedeelte met de staan plaatsen werd zondag door de ME schoongeveegd. Van der Louw: „Die sluiting geldt, tot dat wij zeker weten, dat de veiligheid van de bezoekers in het Zuiderpark voldoende is gegarandeerd". De waarschuwing van het intrekken van de licentie komt voort uit het eind vorig jaar gewijzigde reglement betaald voetbal. Pas volgend seizoen kan de licentie daadwerkelijk worden ingetrokken. Dat zou dan moeten verlopen via de inmiddels ingestelde licentie commissie. „Het gaat natuur lijk om gevallen, waarin er sprake is van herhaalde sup portersrellen en gebleken on nauwkeurigheid van de club", zei Van der Louw. „Wij von den het nodig FC Den Haag nu reeds te wijzen op de moge lijke gevolgen van het vanda lisme voor de club". Het ontmoedigingsbeleid heeft niet alleen betrekking op de clubs, maar ook op de Spoorwegen. De KNVB zal de NS vragen geen 'combi-kaar ten' meer te verkopen. Deze biljetten, treinkaartjes gekop peld aan entreebewijzen tegen gereduceerd tarief, werden in het verleden juist geïntrodu ceerd om het vandalisme te gen te gaan. Voorts zal het sec tiebestuur FC Den Haag vra gen zijn supporters niet mee te nemen naar uitwedstrijden. In eigen stadion moet FC Den Haag het afsteken van vuur werk verbieden. De KNVB heeft het clubbe stuur al enkele weken geleden per brief gewaarschuwd, maar kreeg daarop volgens Van der Louw de reactie, dat Den Haag zelf wel zou uitma ken wanneer er vuurwerk de lucht mag ingaan. „Het ont moedigingsbeleid is indirect een waarschuwing aan de an dere clubs die met relgevoelige supporters te maken hebben", gaf Van der Louw aan. De pasjesregeling werd in de vergadering van het sectie bestuur min of meer op de achtergrond gedrongen. „Er zijn vele varianten denkbaar", legde Van der Louw uit. „Het ziet er naar uit, dat we in ieder geval hulp nodig hebben van politie, overheid en natuurlijk suppoosten. Er is geen geld voor een geavanceerd elektro nisch systeem". Van der Louw hield vol, dat er tenminste 95 miljoen gulden nodig is voor de invoering van een landelijk pasjessysteem. De KNVB zal zijn definitieve standpunt half maart duidelijk maken in het Landelijk Overleg Voetbal vandalisme (LOV). Ajax-trainer Johan Cruijff hielp gisteren met het verwijderen van het plastic op het veld. Dat moest even gebeuren voor het trekken van de lijnen op de grasmat. - fotoanp Door Ted van Leeuwen MALMÖ - Het veld waarop Malmö FF en Ajax vanavond om 19.00 hun eerste schreden in de kwartfinale Europa Cup hopen te zetten, gaat momenteel schuil onder een plastic deken. Daaronder hebben tien hete luchtkanonnen de hele nacht onophoudelijk staan blazen. In een vertwijfelde poging probeert de ge meente Malmö de barre weersomstandigheden de baas te blijven. Het vriest in de provincie hoofdstad aan de Sont overdag acht graden, 's avonds zestien, maar de noordenwind maakt zelfs de kleinste voettocht tot een helse expedi tie. Gistermorgen werd het veld van Malmö door 22 ambtenaren ontdaan van de plastic laag waaronder de hete lucht-blazers al vanaf vrij dag in de weer geweest waren. Het resultaat was teleurstellend. De bovenlaag bleek toch hard, met hier en daar zachte plekken. „Sorry voor het veld", verontschuldigde Mal- mö-trainer Hodgson zich, „voor mij is de toe stand er van een teleurstelling, alhoewel het naïef is te denken dat je bij min-vijf tien een mooie grasmat kunt krijgen. Het veld is echter van de gemeente, wij zijn gasten. Als wij het voor het zeggen hadden, lag hier allang veld- verwarming. Maar de club is er te arm voor en de gemeente vindt het te duur". Voor de Engelse trainer komt de vorst zeer slecht uit, want Malmö FF bereidde zich voor op zachte velden in Singapore, Bermuda en Portugal. „Wij spelen nooit op harde velden, de Nederlanders zijn er beter aan gewend. Ons seizoen begint in april en eindigt in november, dan zijn de velden mooi". Het Ajax-bestuur liet de reisleidster in aller ijl dozijnen dekens en petten kopen om het van avond op de tribune nog enigzins warm te heb ben. Technisch directeur Johan Cruijff liet zelfs de middagtraining vervallen. Marco van Basten verliet de ochtendtraining voortijdig. Hij had volgens fysiotherapeut Van Dord weer wat problemen met zijn enkel ge kregen. „Vooral psychologische", verklaarde de sterspeler eerlijk, „want het was wel heel erg koud. Nu heb ik al geen last meer". Van Basten mag zelf uitmaken of hij speelt. „Ik bekijk mor gen alles heel zorgvuldig. Het weer, de conditie van het veld. Maar langer dan een helftje zal ik niet spelen. Extra voorzichtig in verband met een Italiaanse carrière? Welnee, geen moment aan gedacht zelfs", Malmö-trainer Hodgson heeft één wijziging in zijn team aangebracht ten opzichte van de laatste competitiewedstrijd. Half speler Deval Eminovski is vervangen door Jonas Thern. Hodgson denkt namelijk dat hij Ajax kan ver slaan via Mühren, die hij verdedigend zwak acht. Johan Cruijff geeft de opstelling pas kort voor de wedstrijd vrij. Opstelling Malmö FF: Möller; Andersson, Borg, Jönsson, Pers- son; Thern, Erlandsson, Engqvist, Palmer; Magnusson en Lars- son. Vermoedelijke opatelling Ajax: Menzo; Blind, Spelbos, Rijk aard, Silooy; Wouters, Winter, Mühren; Bergkamp (Witschge), Bosman en Van *t Schip. Scheidsrechter Smith (Schotland). PARIJS (AFP) - De eindstreep van de koningsklassieker Parijs- Roubaix, die voor 12 april op de wieleragenda staat, wordt dit jaar in tegenstelling tot eerdere berichten gewoon in Roubaix getrokken. Het besluit de finish dit jaar naar het nabijgelegen plaatsje Wasquehal te verplaatsen, ontketende een storm van protesten in Noord-Frankrijk. De burgemeesters André Diligent (Rou baix) en Gérard Vignoble (Wasquehal) spraken om publicitaire- en financiële redenen af de wielerkoers in Roubaix te laten ein digen. Dat akkoord werd gisteren gesloten in het kantoor van Lévitan. TENNIS Tennistoernooi Key Biscayne: dames enkelspel, achtste finales: Hana Mandli- kova (Tsj)-Bettina Bunge (WD1) 6-2,6-4; Helena Sukova (Tsj)-Lori McNeil (VSt) 5-7, 7-5, 7-5; Chris Evert-Lloyd (VSt)- Stephanie Rehe (VSt) 6-3, 6-2; kwartfi nales: Martina Navratilova (VSt)-Na- thalie Tauziat (Fra) 6-1,6-1. Herenenkelspel, achtste finales: Yannick Noah (Fra)-Johan Kriek (VSt) 4-6,6-2,6- 3,7-6; Miloslav Mecir (TSj)-Slobodan Zi- vojinovic (Joe) 2-6,6-1,6-4,6-4. DEN HAAG - Als de KNVB besluit tot invoe ring van een pasjessys teem voor het betaald voetbal is het ministerie van WVC (Welzijn Volksgezondheid en Cul tuur) bereid daaraan mee te betalen. Maar WVC laat al bij voorbaat weten dat er dan geen systeem van 95 miljoen gulden gekozen moet worden. Er zijn an dere oplossingen te be denken, die aanzienlijk goedkoper uitpakken. Volgens een woordvoer der van WVC kan het be taald voetbal met een in vestering van drie mil joen gulden al een heel eind komen. Hoe groot de bijdrage van WVC zal zijn, blijft voorlopig nog duister. Dat zal op zijn vroegst op 11 maart blijken als het landelijk overleg voet balvandalisme vergadert. „Wij willen meedenken over de problemen, niet alleen langs de kant staan. Per slot van reke ning hebben wij als mi nisterie toch wel enige betrokkenheid bij het voetbal, al was het alleen maar vanwege het jeugd- welzijnsbeleid. Om die reden hebben we ook 160.000 gulden bijgedra gen aan de campagne rond Johan Cruijff", al dus WVC. Volgens het ministerie is invoering van een pas jesregeling in welke vorm dan ook, niet het enige alternatief. „We moeten ook doorgaan op andere ingeslagen wegen. Denk maar eens aan op- vangprojecten voor jon geren en dergelijke. Je moet dat vreselijke inci dent van afgelopen zon dag niet aangrijpen om de rest maar stop te zet ten". In de pasjesregeling, die WVC voor ogen heeft, wordt gewerkt met foto's. Bij voorverkoop-adres sen kan dan al gecontro leerd worden of de koper van een kaartje wel ge rechtigd is om naar het voetballen te gaan. Dat zou de controle bij de sta dions vergemakkelijken. NIJMEGEN - NEC staat op de rand van een faillissement. De Nijmeegse eerste divisie-club heeft de eerste competitie helft afgesloten met een tekort van 200.000 gulden en verzoekt zijn crediteuren om schuldsa nering. Gaan deze crediteuren niet op het verzoek van NEC in en blijven de toeschouwersaan tallen in De Goffert laag, houdt de Nijmeegse profclub op te bestaan. Gedurende de eerste competitie-helft be zochten slechts 10.000 bezoe kers de negen thuiswedstrij den van NEC. Het tekort aan geldmiddelen op korte termijn is 340.000 gulden. PROGRAMMA BREDA - Het programma van de kwart finales van de drie toernooien om de Europa Cup's ziet er als volgt uit: EUROPACUPI Bayem München-Anderlecht Dinamo Kiev-Besiktas Istanboel Rode Ster Belgrado-Real Madrid FC Porto-Bröndby IF EUROPACUP n Real Zaragoza-Vitosja Sofia Malmö FF-Ajax Bordeaux-Torpedo Moskou Lokomotive Leipzig-FC Sion EUROPACUPm Dundee United-Barcelona Bor. Mönchengladb.-Vitoria Guimaraes Torino-FC Tirol IFK Göteborg-Inter Milan (ADVERTENTIE) Geopend 10-17 uur. Donderdag 12 en vrijdag 13 maart 10-22 uur. AMSTERDAM raï Trein Toegangbiljetten bij NS-stations ALKMAAR (ANP) - AZ is niet tevreden met de maatregelen die het sectiebestuur betaald voetbal gisteren inzake het voel balvandalisme heeft genomen. Voorzitter Arie Ligthart heeft er allerminst bezwaar tegen al FC Den Haag zondag zijn supporters thuis laat, maar meent di zijn club aanzienlijke financiële schade lijdt als de kassa's geslo ten blijven. Het sectiebestuur heeft verzocht op de wedstrijddag gee kaarten meer te verkopen als FC Den Haag op bezoek komt. N de gewelddadigheden van zondag in Den Haag wilde burge, meester Roozemond van Alkmaar geen toestemming voor des competitiewedstrijd geven. Vanochtend wordt dat besluit even tueel herzien. Volgens Ligthart lokt het advies van de KNVB om de kassa te sluiten nieuwe problemnn uit. „De chaos wordt verschove tot bij de hekken. Het kleine groepje supporters dat kwaad wit komt toch wel. Ik heb de indruk dat het sectiebestuur ons mee straft dan FC Den Haag. Al onze supporters uit de regio schal fen zich ook pas op de dag van de wedstrijd een kaartje aar l Voorlopig wil ik de beslissing van woensdag afwachten. Zoal de situatie nu is, is het nog zeer de vraag of er wordt gespeeld". KEÏ BISCAYNE (Rtr) - Bij het tennistoernooi in Key Bis cayne, dat is georganiseerd door de mannen- en vrouwen vakbonden ATP en WITA, is in totaal 3,6 miljoen gulden te verdienen. Desondanks zijn veel speelsters ontevreden, vanwege het feit dat de ver deelsleutel is veranderd. De dames en heren hebben elk 1-9 miljoen te verdelen, maar de winnares bij de da- Recor De meeste marathon-top Delft, secretaris van de org Finse Meren Marathon, is Canada en Polen nog nooit Door Chris van Nijnatten MÜNCHEN - Het voorspel van het treffen in de kwartfinale vai de Europa Cup I tussen Bayern München en RSC Anderlech heeft het karakter van een bizarre schaakpartij aangenomen. Nog voor er in het onder een pak sneeuw en ontelbare kilo's confetti bedolven München ook maar een trap tegen een bal is gegeven, zijn er al tame lijk belangrijke 'stukken' af geruild. Het ontbreken van de geschorsten Scifo, Van Tigge- len (beiden Anderlecht) en Matthaus (Bayern) was al be kend, maar daar kwam ook nog eens de absentie bij van de geblesseerden Demol, Ka- bongo (Anderlecht), Augen- thaler en Flick. Daar bovenop betreuren de Westduitsers het tijdelijk af haken van de 24-jarige Rein- hold Mathy, die om psychische redenen zijn voetbalschoenen voor onbepaalde tijd heeft op geborgen. Vooral in Eindho ven is met spijt geconstateerd, dat Mathy niet iets eerder de pijp aan Maarten wilde geven. Het was namelijk diezelfde Mathy, die al in de eerste ronde PSV thuis met twee doelpunten elimineerde. „We houden elkaar nu lek ker in evenwicht", stelde An- derlecht-oefenmeester Arie Haan cynisch vast. „Voor Bayern geldt nu alleen nog het thuisvoordeel. Toch vrees ik vooral de kopkracht van cen trumspits Dieter Hoeness, om dat ons verdedigingscentrum geheel is weggevallen. Demol speelde nog maar weinig goede wedstrijden na het WK in Mexico, maar Van Tiggelen zal ik woensdagavond zeer missen. Die jongen heeft zich sinds zijn komst bij ons enorm ontwikkeld. Ik durf te stellen dat hij de beste Nederlandse verdediger van dit moment is". Haan heeft alle vertrouwen in een goede afloop van het in internationaal opzicht belang rijkste Europacupduel van vanavond. In historisch per spectief bezien, is dat zelfver trouwen opmerkelijk. Drie keer was Haan in het Münche- ner Olympiastadion actief als speler en een keer als trainer. Alle vier de keren, in 1972 met Ajax, in 1974 in de WK-finale met Oranje, in 1976 met An derlecht en vorig jaar als oefenmeester van de Brusse laars, kreeg Haan een neder laag van 2-1 aan zijn broek. Het feit dat hij in het seizoen '85-*86, eveneens in de kwartfi nale Europa Cup I tegen de Zuidduitsers uiteindelijk aan het langste eind trok, ligt on getwijfeld aan de basis van zijn optimisme. „Bovendien is Anderlecht een stuk sterker geworden", aldus Haan gister middag. „En door het wegval len van Lerby mag je Bayern als verzwakt beschouwen. Ik heb echt alle vertrouwen in een goed resultaat". In het Belgische kamp is er dit seizoen aanmerkelijk min der prestatiedruk dan vorig jaar rondom het dubbeltreffen met de ploeg uit Beieren. Een jaar geleden lootte Anderlecht in de eerste ronde vrij en kon daarom de inkomsten van een halve finale goed gebruiken. Die financiële druk is er mo menteel nauwelijks. Maar daar heeft voorzitter Constant VandenStock maling aan. De bierbrouwer heeft nog nooit de Europese beker voor lands kampioenen mee naar huis mogen nemen en daar heeft de bejaarde maecenas toch wel 'goesting' in. Bij Bayern München is er van een financiële noodzaak om een ronde verder te komei eveneens geen sprake. De eer ste twee confrontaties, me: PSV en Austria Wien, brach ten 1,5 miljoen DM in kas „Iedere Mark die we nu pak ken, is pure winst", verklaard! manager Ulli Hoeness gisteren desgevraagd. „Daarom hebben we het ons kunnen veroorlo ven onze spelers een premit van minimaal 8000 DM in he! vooruitzicht te stellen, als w de halve finale halen". Trainer Udo Lattek, hel doorgaans uiterst onsympa thiek acterende heerschap dal Bayem vrijwel zeker aan hei eind van het seizoen gaat ver laten, toonde zich gisteren uiterst somber over de kansen van zijn ploeg. „Er heerst eet 'nulstemming' binnen mijn se lectie", meende de 52-jarige oefenmeester. „Ik mis het 'nu- er-tegenaan-gevoel' bij de Bayern-spelers. Terwijl dat op dit moment, met zoveel afwe zigen, zo hard nodig is. Eigen lijk heb ik mijn hoop nu al ge vestigd op de return in België Misschien kunnen we daar iets rechtzetten van wat we woensdagavond ongetwijfeld zullen laten liggen". Of de somberheid van Lattek ge speeld was, liet zich slechts ra den. Feit is wel dat de man oi het laatste moment besloot zijn selectie maandag en dins dag naar elders te commande ren, bang als hij was voor het Münchener carnavalsgeweld Elf katers dp aswoensdag kon hij er in een door schorsingen, blessures en psychische pro blemen geplaagde 'Mann- schaft' net niet bij hebben. Vermoedelijke opa tellingen: Bayern: Pfaff; Winklhofer, Eder, Nachtweih Pflügler; Brehme, Willmer, Rummemg ge; Lunde, Wohlfarth, Hoeness. Anderlecht: Munaron; Grun, Svrinnen. Janssen, Andersen; Gudjohnsen, De Groote, Lozano, Vercauteren; Kmcevic, Nillis. Scheidsrechter: Victorinao San- chez-Arminio (Spanje). ZEIST (ANP) - De competitie duels van PSV en Ajax van zondag 22 maart worden ver schoven naar een nader te be palen datum. Dat heeft competitieleider Jan Huijbregts van de Sectie Betaald Voetbal van de KNVB gisteren besloten in overleg met bondscoach Rinus Mi- chels. De verplaatsing komt voort uit Michels' behoefte de meeste spelers van het Neder lands elftal bij elkaar te roe pen als voorbereiding op de kwalificatiewedstrijd voor de eindronde om het Europees kampioenschap tegen Grie kenland. Dat duel wordt 25 maart gespeeld. Als hofleveranciers van Oranje worden PSV en Ajax daarom vrijgesteld in het voorafgaande competitie- weekeinde. Dat geldt niet voot Feyenoord. Michels wil 21 en 22 maart met de selectie bij elkaar komen. Niet bekend is waar dat zal gebeuren. Ook is nog onduidelijk, of er een oefenwedstrijd zal worden ge speeld. PSV zou die datum naar AZ moeten, Ajax zou op die dag Sparta ontvangen. Richard van Kempen, de wi thonbeker. ZÜRICH (Rtr) - Zeven landen hel gesteld voor de organisatie van 7 kampioenschap voetbal 1994. De i rige week zaterdag. De zeven lani zilië, Chili, Marokko, Zuid-Korea De eerstvolgende termijn loopt moeten de zeven landen beslisser voorwaarden, die de Internation; stelt, of dat zij afhaken. De defin - te geschieden vóór 30 september. Het dagelijks bestuur van de I beslissen welk land in 1994 de eind Alleen niet-Europese landen h stellen, omdat Italië in 1990 als g< regels niet toestaan dat twee ac pioenschappen in een werelddeel r Brazilië, dat over het algemeen een dergelijk evenement op zich t< keer mee in de kandidatenrace, e seerde de eindronde van 1950, Chili Binnenkort is volledig ingevuld en or vragen die betrekking h verzekeren: het komt al In de wirwar v belangrijke aftrekposten problemen krijgt of mt Om dit te voo Spaarbank voor u een Boordevol informatie o\ zaken. Deze brochures ren van de Verenigde S liNLJCHTINGEN: districtskantörë Jnïxhtingen^ kantoren breski

de Stem | 1987 | | pagina 6