4Keuze wordt moeilijk maar staat vast VIERDEJAARS AMATEUR ERIC Van "t Westeinde debuteer! TE PA VOOR P Wiekslag kampioen handbal Terneuzen dinsdag 3 maart 1987 t6 pagina sport 'IK HEB NOG NOOIT EEN A-KLASSIEKER GEREDEN pagina zeeland 1 KAREL YAN GOETHEM OYER EIGEN CLUB EN DISTRICTSPLOEG: 'Ik wil er direct staan' Van onze sportinedewerker ST.-JANSTEEN - „Ik hoop dit jaar mijn terrein wat te verleg gen. In de criteria ben ik vorig seizoen goed doorgebroken. Nu wil ik prestaties leveren in het grote werk. Tij - dens de klassiekers moet ik er staan. En het liefst direct al. Heb er veel voor ge daan. Loopwerk, fit ness, veldrijden en de laatste weken heel wat uurtjes op de fiets. Ik voel dat ik sterker geworden ben," aldus Eric Ver- eecken. De resultaten van Eric Vereecken vorig seizoen logen er niet om. De zege pralen bleven dan ook niet uit. Overwinningen in Zuiddorpe, Hansweert en Clinge waren vol doende om de amateur uit St.-Jansteen het pre dikaat 'gevestigd' op te spelden. De drie overwinningen wer den behaald in de spurt. „Mijn sterkste wapen. Ik ben niet bang in de spurt. Clinge vond ik overigens de mooiste en be langrijkste overwinning. Toen leerde ik de ronde-miss ken nen. En vanaf die dag hebben we verkering. Zo zie je dat een overwinning soms grote ge volgen kan hebben," lacht Vereecken. Eric Vereecken is - zoals de meeste wielrenners - indivi dualistisch ingesteld. En die instelling wordt niet altijd in dank aanvaard. Vereecken heeft daar best de nodige moeite mee gehad. „Ja, ik vind dat niet zo prettig. Als je weet dat je alleen moet opboksen tegen een heel peloton is het niet leuk. Dat heeft me ver schillende overwinningen ge kost, maar dat is mijn aard. Ik probeer daar wel wat aan te doen. Aan de andere kant denk ik toch dat die houding van andere renners tegenover mij wat jalouzie inhoudt. Op den duur zullen die renners echter toch wel door hebben Inspiratie dat ik een aardig eindje kan fietsen. En als men dat geac cepteerd heeft, zal die houding Eric Vereecken: „Het rijden in 'waaiers' ligt me niet zo. Misschien ben ik er niet brutaal ge noeg voor of kom nog wat kracht tekort". - foto wim kooyman. wel veranderen. Heb ik al ge merkt. Maar Vereecken is heus geen slechte mens hoor," ventileert hij. Een renner die de Rabo- klassementen en het Bevelan- denklassement wint, heeft be wezen uit het goede hout te zijn gesneden. Immers, het kan niet allemaal toevallig heid zijn. „Die klassementen inspireren me. Als je die wint is dat een bewijs dat je regel matig voorin eindigt. Het na deel van die klassementen is wel dat je bepaalde combines krijgt. Soms moet je dan als eenling tegen iedereen rijden. Als ik echter eenmaal heb ge kozen voor een klassement te rijden dan blijf ik dat doel na streven," aldus Vereecken. Nu Vereecken het 'grote werk' niet uit de weg wil gaan, komt zijn uitverkiezing in de Zeeuwse selectie van het dis trict goed van pas. „Ik hoop enkele grote klassiekers te kunnen rijden. Ik zie me ove rigens in België eerder een klassieker op mijn naam schrijven dan in Nederland. Het mooiste zou een overwin ning in een klassieker dichtbij huis zijn. Dan denk ik aan de Wim Hendriks Trofee, maar zover is het nog lang niet. Mijn ambities zijn echter groot. Ik sta eigenlijk te popelen om een wedstrijd te kunnen rijden. Straks volgen de wedstrijden elkaar weer op en weten we waar we staan," meent Ver eecken. Het rijden in zogenaamde 'waaiers' ligt Vereecken tot nu toe helemaal niet en in het voorjaar is dat net van groot belang tijdens de klassiekers. „Niet brutaal genoeg en mis schien nog kracht tekort ko mend," legt hij uit. „Begelei ding in die richting zou een goede zaak zijn. Ik mis die be geleiding wel een beetje. Ja, mijn vader geeft me dikwijls aanwijzingen, maar een echt gediplomeerd iemand zou dat toch beter kunnen doen. Straks met de komst van Guust Barhorst in onze club als gediplomeerd wielertrai- ner lukt dat mogelijkerwijs," stelt Vereecken. Vorig seizoen stond Eric Vereecken in de koers van Sas van Gent, samen met Karei van Goethem, in het middel punt van de belangstelling. In negatieve zin wel te verstaan. Vereecken en Van Goethem maakten het eikaars leven zo zuur dat er klappen vielen. Vereecken: „Ik had ik elk ge val wel een blauw oog, on danks dat Van Goethem dat ontkent. Maar Van Goethem had ook een zere rug. Dat kan niet anders. Achteraf bekeken vind ik dat we te ver zijn ge gaan. Daar dienen we de sport niet mee. De vrede is nu geslo ten en ik moet toch ook met Karei in de districtsploeg ver der. Dan kun je je geen ruzies veroorloven. Ik zie de toe komst met vertrouwen tege moet. Meer overwinningen dan vorig jaar. Als dat niet het geval is, dan is voor mij het seizoen mislukt. Ze zullen ech ter nooit kunnen zeggen dat ik er niet voor geknokt heb. Ik ga altijd tot diep in mijn reserves. Soms wat te ver. Rusten is een woord dat eigenlijk niet in mijn woordenboek voorkomt, maar juist op tijd gas terugne men is van groot belang, maar ik draai in elk geval de ko mende weken de gashandel zo ver mogelijk open." DE WIELTJES snorren weer. Het wielerseizoen is voor de profs al een maandje aan de gang. De meeste wielerstallen sloegen hun tenten op in Spanje, maar ook de amateurs hebben de afgelopen maanden heel wat trainingskilometers in de benen 'gestampt' om aan een nieuwe uitdaging te kun nen beginnen. Het trainingskamp van Peter van Acker trok dit jaar naar Lloret de Mar in Spanje, waar onder andere Pierre Raas goede uitslagen boekte. Daar werd noeste trainingsarbeid verricht. De meeste amateurs verkozen echter het eigen Zeeuwse land boven dat van de Costa Brava en kijken met vertrouwen uit naar het nieuwe seizoen. De districtsselectie van Zeeland komt voor het eerst op 'de baan'. De blauw witte kleuren zullen Zeeland moeten verdedigen op de Hol landse wegen tijdens de A- kiassiekers, zonder dat er ove rigens een sponsornaam op de truien staat. Het district is er nog niet in geslaagd een spon sor te strikken, maar met klin kende resultaten van de ren ners zal dat probleem opgelost kunnen worden. Een nieuw seizoen ook met een nieuw ge luid, namelijk de overgang van Patrick van Passel naar de profs. Mogelijk een nieuwe im puls voor het wielrennen in Zeeuwsch-Vlaanderen. De meeste belangrijke resultaten worden echter verwacht in de categorie amateurs. Op deze pagina komen Karei van Goe them, Eric Vereecken en Peter van 't Westeinde aan het woord. Zij werden geïnter viewd door De Stem-sportme- dewerker Eddy de Schrijver. Boe beste gereedschappen en hobbyist, rakman en Industrit I Spinveld 31. Breda. 076-224» Res Van een onzer i ZUIDDORPE - In for is gistermiddag een pl in het landschap Zeeuwsch-Vlaanderer gaat om ongeveer 30 fc Er is een totaalbedrag nodig. Het provinciebef monde van gedeputueerd ten zich voor het plan ster De plannen werden gister middag in fort Sint Jan ont huld door een van de initia tiefnemers Frank Puylaert uit Sas van Gent. Fort Sint Jan, eigendom van de familie Puy laert, is als eerste fort met geld van de organisatie Natuur, Milieu en Fauna, (NMF), ge restaureerd. De opknapbeurt, met medewerking van firma Den Doeler uit Axel, heeft 30.000 gulden gekost. Frank Puylaert noemde de restauratie van fort Sint Jan gistermiddag de aanleiding om voor een grootscheeps her stelplan van de nog bestaande forten te pleiten. Zeeuwsch- Vlaanderen heeft rond de tachtig forten, stammend uit de Tachtigjarige Oor leg, ge had. Dertig kunnen nog wor den gerestaureerd. Het is van sommige zelfs nog mogelijk ze helemaal in de oorspronke lijke staat terug te brengen. Goed plan Puylaert maakte gistermid dag bij de oplevering van het fort gebruik van de gelegen heid om in het bijzijn van ge deputeerde E. Maris-Koster de provincie om gelden voor de restauratieplannen te vragen. „Nu eens niet voor twaalf mo lens in Tholen of voor de abdij in Middelburg", richtte hij zich tot de gedeputeerde. Zij vertrouwde Puylaert toe dat 'mits er een goed plan op tafel komt er veel kans van slagen is'. „Het gaat om cul- Van onze correspondent pakt, moet je het goed doen. Niet uit de band springen. Dat kost je onherroepelijk resultaten." In de klassiekers wil de Kloosterzande- naar er opnieuw staan. Vorig jaar schit terde hij in de Ronde van Midden-Zeeland (eerste), de Wim Hendriks Trofee (derde) en de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen (vijfde). Van Goethem: „Ik merk ook dat ik sterker ben geworden. Het eerste jaar kwam ik er niet aan te pas. Nu rijd ik al aardig mee en er moet nog meer inzitten. Had vorig jaar twee klassiekers moeten winnen. De Wim Hendriks Trofee zat eigenlijk in mijn zak, maar ik deed te wild. Daar heb ik mijn lesje geleerd. In de Om loop van Zeeuwsch-Vlaanderen reed ik eveneens goed. Vooral de laatste etappe ging super. Hopelijk kan ik dat kunstje dit seizoen opnieuw leveren. En dan misschien met een nog beter resultaat. Je bent echter in deze sport van zoveel factoren afhanke lijk, dat een voorspelling doen gewaagd is. Ik reed vorig jaar 42 keer bij de eerste vijf. Dat kunnen er niet al te veel nazeggen. Zo lang die resultaten worden geboekt ben ik tevreden. Je moet niet te hoog mikken," zegt Van Goethem. Zijn uitverkiezing in de Zeeuwse dis trictsploeg was voor Van Goethem geen verrassing. „Wie zouden ze anders moeten pakken. Ik zie zo'n districtsploeg wel zitten. Je zit dan toch met z'n allen op dezelfde golflengte en zo kun je toch in de koersen tot aardige prestaties komen. Vorig seizoen heb ik maar enkele A-klassiekers gereden, maar dan kun je jezelf toch sneller in de picture rijden. Uiteindelijk doe je het daar allemaal voor. Voor sommige renners is het mogelijk een stimulans," antwoordt Van Goethem. Over het opnieuw niet doorgaan van de 1 juni-maatregel van de Belgische Wielrij ders Bond maakt Van Goethem zich niet druk. Van Goethem: „Ik heb uit een ge sprek met Freddy Vermeersch begrepen dat we tot april elk weekend aan de bak kunnen. Tenminste, als ik geselecteerd word. Dus het maakt weinig uit. Daarnaast heb ik de districtsploeg. Genoeg wedstrij den op mijn bord...." TERNEUZEN - Zeventien ploegen bekampten elkaar gisteren in sporthal 't Zwaantje in Terneuzen, tij dens het schoolhandbaltoer- nooi voor jongens. Het toer nooi verliep prima, er werd enthousiast, en vooral sportief gestreden. De arbitrage was in handen van HVSV. Peter van 't Westeinde, de coureur uit Biervliet, die zijn debuut maakt in het amateurpelo- ton, ziet de toekomst met vertrouwen tegemoet. - foto wim kooym» Van onze sportmedewerker BIERVLIET - Peter van 't Westeinde begint dit seizoen aan een nieuw avontuur bij de amateurs. Hij gaat zijn vuur doop tegemoet in de A-klas siekers. „Heb er nog nooit een gereden. Ik wil die natuurlijk wel graag rijden. Het eerste doel dat ik me voor ogen stel is gewoon die koersen uitrijden. Het is voor mij nog een leer school. Rustig opbouwen. Niets overhaasten. Ik heb nog alle tijd," aldus de 20-jarige Van 't Westeinde. Vorig jaar mei maakte Van 't Westeinde de overstap naar de rijen van de amateurs. Niet zonder succes. Hij acclimati seerde zeer snel en schreef zelfs de koers in Hoofdplaat op zijn naam. Een zege die hem tot tevredenheid stemde. „Zoiets verwacht je als begin ner niet. En dan zo vlak bij huis. Het was een zeer leuke ervaring. Bij de trimmers won ik vrij regelmatig. Dit is ech ter helemaal anders. Ik ben blij de overstap te hebben ge maakt. Precies op tijd. De trimkoersen waren voor mij een uitstekende basis. Reed daar altijd met veel plezier," legt Van 't Westeinde uit. Door zijn werkzaamheden bij de CHV in Oostburg heeft de amateur uit Biervliet tot nu toe minder kilometers in de benen dan gewenst zou zijn. „Ik volg nu een cursus en dat kost tijd. Ik heb veel met de lichtjes op getraind. De afgelo pen weken kon ik echter de ki lometers weer opvoeren, zodat ik nu over een redelijke condi tie beschik. Ik ben overigens blij een baan te hebben. An ders richt je je alleen op die sport en dan is de kans groot, dat je teveel gaat trainen. Aan het eind van vorig seizoen had ik dat ook. Dan blijven de re sultaten uit. Daar heb ik veel van geleerd. Nu train ik op schema's van Guus Barhorst. Ik train gerichter dan bij de trimmers. Train veel met Cor Verplanke. Samen kim je elk aar wat motiveren," legt Van 't Westeinde uit. Gemakkelijk Van 't Westeinde zit ook in de selectie van het district en na Gent-Staden zal de Omloop van de Baronie zijn eerste grote koers worden. Inmiddels heeft hij die selectie weten af te dingen door een trainings- koers in Wilhelminadorp goed af te sluiten. „Ik reed niet bij de eerste vijf, maar het ging allemaal erg gemakkelijk. Blijkbaar viel dat op en heb ik mijn uitverkiezing daaraan te danken. Vind het een goede zaak dat je weet waar je aan toe bent Nu kan ik me richten op die koers. Dat stelt je tevens op je gemak. Klinkende resul taten verwacht ik nog niet zo snel. Eerst maar eens goed rondneuzen," zegt de man uit het Geuzendorp Biervliet. Peter van 't Westeinde zal natuurlijk de meeste koerse» rijden in het shirt van wieler vereniging Zeeuwsch-Vlaan deren. Vanwege de sponsorbe- langen moeten de renners een aantal criteria in Zeeland af werken. „Ja, je moet een pa piertje ondertekenen. Het wordt op den duur nog inge wikkeld. Maar goed, ik zal mijn verplichtingen nakomen, al rijd ik toch liever geen kleine rondjes. Ik houd meer van grote parkoersen. Aan de andere kant moet je blij zijn dat de vereniging een sponsor heeft. Ook daar moet je als renner oog voor hebben," stelt Van 't Westeinde. In de Omloop va» Zeeuwsch-Vlaanderen hoop' Van 't Westeinde de kans tf krijgen zich in de kijker t» fietsen. Van 't Westeinde: „Al lereerst hoop ik dat ik geselec teerd word. Je rijd door je eigen streek en dat is een extra stimulans om te presteren. Elk jaar volg ik die koers. Eerst langs het parkoers en straks fiets ik er zelf. Mooier ka» eigenlijk niet. En als je goed presteert is het helemaal mee genomen. Ik heb alle vertrou wen in de toekomst." De wedstrijden werden ge speeld op halve velden. Als ex tra spelregel gold dat men de bal mocht trachten te bemach tigen op de eigen helft, dit kwam het spel zeker ten goe de. De teams waren ingedeeld in drie poules. De nummers 1, 2 en 3 gingen over naar de kruis westrijden. De Wiekslag, de Zeemeeuw en de Schelde- school konden na de poule wedstrijden zich poulewin- naar noemen. Tussen hen ging de strijd om de eerste plaats. De Wiekslag wist in de kruis finales vervolgens de Zee meeuw te verslaan met 4-1, en kwam ook in de wedstrijd met de Scheldeschool als sterkste uit de bus (3-1). Hierdoor kon de Wiekslag zich ongeslagen kampioen van het toernooi noemen. Vandaag is het de beurt aan de meisjes, hiervoor hebben zich 15 ploegen aange meld. De wedstrijden begin nen om 20.30 uur. Prijsuitrei- king is gepland om 14.05 uur. Tussenstanden: Kruiswed- strij den Wiekslag-Zeeu- meeuw 4-1, Stelle 1, Prins Wil lem van Oranje 6-0, Zuidland- school-Golfslag 5-1, Wiekslag- Seheldeschool 3-1, Stelle 1,-St. Willebrord 9-0, Zuidland- school-Prins Willem van Oranje 8-1, Zeemeeuw-Schel- deschool 3-4, Prins Willem van Oranje-St. Willebrord 3-1, De Oolf slag-Prins Willem van Oranje 4-3. Einduitslag: 1. De Wiekslag, 2- de Scheldeschool, 3. De Zee meeuw, 4. Stelle 1, 5. Prins Willem van Oranje 1, 6. St. Willebrord, 7. Zuidlandschool, 8- Golfslag, 9. Prins Willem van Oranje 2. Karei van Goethem: „Uitverkiezing in de Zeeuwse districtsploeg was geen ver rassing voor me.- foto de stem/cor j. de boer. Van onze sportmedewerker KLOOSTERZANDE - „Als ik voor de keuze sta te kiezen tussen de eigen club en de dis trictsselectie in een Zeeuwse klassieker, kan het wel eens erg moeilijk worden. Mijn besluit staat overigens al vast, maar die uitkomst zal pas duidelijk worden als het zover is. De districtsploeg zit nog zonder sponsor. Met goede resultaten kunnen we een sponsor warm maken. Zo simpel liggen de zaken," stelt Karei van Goethem, die met vijf overwinningen op de helft bleef staan van het aantal dat hij in 1985 behaalde. „Het aantal zegt me echter weinig. Vorig seizoen won ik de Ronde van Midden-Zee land. Die telt voor mij heel wat meer dan een criterium winnen, maar de mensen staan snel klaar met commentaar. Straks zal Patrick van Passel dat ook wel merken. Als hij niet opvalt gaan ze zeggen, „zie je wel, hij kan het niet." Dat is grote onzin. Van Passel rijdt mij 'het snot voor de ogen' als het op bergopwaarts rijden aankomt. En juist die discipline moet je beheersen wil je in een profploeg onderdak kunnen vinden," meent Van Goethem. Even brak de hel los in huize Van Goe them aan de Tasdijk. 'Lange Karei' zou im mers de ziekte van Pfeiffer hebben opgelo pen. „Ik werd in korte tijd geveld door twee keelontstekingen. Er werd eerst gedacht aan de ziekte van Pfeiffer, maar gelukkig was het niet waar. Had ik een kruis kunnen zetten door dit seizoen. De antibiotica-ku ren hebben me wel wat kracht gekost, maar toch sta ik er redelijk voor bij het begin van het nieuwe seizoen," aldus Van Goethem. Training Aan de trainingsarbeid zal het bij Van Goethem niet liggen. Heel wat kilometers werden weggemaaid. Daarnaast werd er goed overwinterd en sloeg hij het trainings kamp in Spanje deze keer over. „Was er twee keer geweest en dan heb ik het wel be keken. En als je een trainingskamp mee- J

de Stem | 1987 | | pagina 8