'Haagse zaak' houdt Ajax ook in Malmo bezig Van Basten beslist zelf Anti-AIDS-campagne voor Spelen BURGEMEESTER ALKMAAR WIL GARANTIES NA RELLEN Schumacher gaai in België kijken TERNEL AANHANGWAGENSPECIALIST Gelijk spe voor Van Driel/Dei Wm DINSDAG 3 MAART 1987 ZEIST - De wantoestanden die zich afgelopen zondag bij het duel FC Den Haag-Ajax af speelden, hebben het betaalde voetbal in Ne derland in een netelige situatie gebracht. Afwachten DINSDAG 3 MAART Van de Looy mogelijk bij driebanden r Lammertink: week rust Boete Hiele TERNEUZEN - Op Olij slager in Terneui op dezelfde dag we Scheldesport geboren Grote namen VOOR ALU SOORTEN AANHANGWAGENS 1 SPEEIHUISWM 39 BREDA 076-710418 DE Door Ted van Leeuwen MALMO - De gebeurtenissen die eergisteren leidden tot het staken van FC Den Haag-Ajax houden het Amsterdamse kamp tot in Zweden In het ijzig koude Malmö, waar de zeventien selectiespelers gisteren neerstreken, staan de kranten er net zo vol van als in Nederland en vele bladen hebben hele fotopagina's gewijd aan de rellen. „Je neemt het mee, of je wilt of niet", ver woordde Frank Rijkaard de gevoelens op de luchthaven Sturup van Malmö. Volgens hem had een deel van de problemen - het door de Ajax-aanhang bekogelen van de Haagse kee per Stam - voorkomen kunnen worden. „FC Den Haag mocht het doel kiezen. Ajax kiest al tijd voor de bal. Zij hebben bewust of onbe wust Stam voor het Ajax-vak neergezet". John van 't Schip, die als linksbuiten het dichtst bij de rellen gestaan had, had de schrik nog een beetje te pakken. „Ik kreeg tijdens de wedstrijd zelfs een steen tegen mijn been. Er lagen ook flessen, sommige kapot, in het veld. Tegen scheidsrechter Van Ettekoven heb ik gezegd dat het zo eigenlijk niet langer ging. Ook hij vond het gekkenwerk, maar wat moesten we? Ik was blij dat het rust werd, daar ben ik mooi vanaf, dacht ik nog. Wat denk je, zegt Johan (Cruijff-red.): 'Ga jij in de tweede helft maar rechtsbuiten spelen. Je bent er nu al aan gewend'. Ik moest ook nog het veld breed houden. Je kunt je voorstellen dat ik blij was dat de wedstrijd gestaakt werd". Johan Cruijff, de technisch directeur, wilde liever niets meer over de zaak horen. Cruijff: „Mijn taak is dat het elftal woensdag goed functioneert. Dat klinkt goedkoop, alsof ik niet geïnteresseerd ben in de affaire, maar dat is niet het geval. Ik moet verder, we hebben woensdag een zeer belangrijke wedstrijd. Het probleem loopt niet weg, daar kunnen we don derdag wel weer alle aandacht aan geven. Als ik er nu over praat, ga ik de groep op een ge weldige manier beïnvloeden en dat wil ik niet". Ajax-voorzitter en sectiebestuurder Ton Harmsen zal vanavond ontbreken op de verga dering van het bestuur betaald voetbal, waarin de affaire behandeld wordt. Hij ver blijft met Ajax in Zweden. „Dat is geen nadeel. Onze stem klinkt toch wel door in Zeist. Ze we ten hoe wij er over denken. De zaken zijn gere geld". Harmsen was door vakantie niet aan wezig tijdens FC Den Haag-Ajax. Zondag avond is hij volledig bijgepraat. Harmsen: „Wat me hogelijk verbaasd heeft, is dat geen niet clubgebonden sectiebestuurslid (bedoeld worden Hogewoning en Van der Louw-red.) in Den Haag aanwezig was. Iedereen kon op zijn klompen aanvoelen dat er iets te gebeuren stond. Ook hoor je je als voorzitter niet op een dergelijke wijze af te maken van een uitnodi ging van Studio Sport". Van der Louw liet we ten geen zinnige informatie te kunnen geven en wees een uitnodiging om in het programma te verschijnen af. Harmsen weer: „Het is wat al te gemakke lijk alleen Jan Huijbregts naar een dergelijke wedstrijd te sturen. Let op, over veertien da gen zijn ze wel allemaal bij Ajax-Malmö". Harmsen ziet als sectiebestuurder niets in het verwijderen van FC Den Haag uit de com petitie. „FC Den Haag staat hier buiten. Voor de spelers is het een regelrechte ramp, die wor den overal voor rotte vis uitgemaakt. Het is een zaak van justitie en politie. Bij Ajax kun nen we de raddraaiers aanwijzen en bij de po litie aanbieden, ze staan op videoband. Maar we hebben niet het recht met een eigen veilig heidsdienst de problemen op te lossen". In een pasjesregeling zoals bij de Engelse club Luton Town, die alleen 'eigen' supporters toelaat, ziet Harmsen niets. „In Engeland zijn de afstanden groter, bij ons reizen ze desnoods lopend van de ene naar de andere plaats. De combi-kaart (een gecombineerd treinver- voers- en plaatsbewijs - red) is een mislukking geworden. Aan de andere kant wordt er niet hard genoeg opgetreden. Jij kunt niet onge straft een reep uit een bankstel in de trein snijden, supporters wel. In Zweden heeft de politie maar vijftig man nodig voor een derge lijke zaak, omdat er keihard wordt ingegrepen. Dat is nu eenmaal de tol die je betaalt in een tolerante maatschappij". „Ik zie de voorlopige oplossing bij de politie liggen. In een stadion met 60.000 toeschouwers heb je 500 man politie nodig om de zaak te con troleren. In een stadion met 20.000 mensen heb je ook 500 man nodig. Want het blijft dezelfde groep raddraaiers waar het allemaal om gaat". Sectiebestuup onder druk Door Jaap van Essen Vanuit de politiek (onder anderen het CDA-kamer- lid Gualthérie van Weezei en WD-fractieleider Voorhoeve) wordt om harde maatregelen geroepen. Diverse gemeenten overwegen serieus om Den Haag (en/of zijn fans) niet meer te ontvangen. Het sectiebe- stuur vergadert vandaag, waarbij het vandalisme op nieuw agenda-punt nummer een zal zijn. Van de vergadering van i vandaag zal afhangen of het duel AZ-Den Haag komende zondag kan doorgaan. De Alk- maarse burgermeester Rooze- mond heeft reeds laten weten 'keiharde' garanties van de KNVB te eisen. De Alkmaarse politie woordvoerder R. van Leussen: „Wij wachten af wat het sec tiebestuur van de KNVB be slist. In ieder geval willen wij absoluut geen rotzooi. De KNVB moet met een sluitend verhaal komen, waaruit blijkt dat de wedstrijd rustig kan verlopen. Krijgen wij die ga rantie niet, dan nemen wij woensdagochtend waarschijn lijk de beslissing de wedstrijd te verbieden". Wat voor de plaatselijke overheid in Alkmaar als een 'keiharde' garantie zou kun nen gelden, is overigens on duidelijk. Van Leussen: „Wij hebben geen echte eisen ge steld aan de KNVB, de bond moet zelf maar met ideeën ko men. Het zou al een geweldige doorbraak zijn wanneer de KNVB toestemming geeft om alle supporters van Den Haag te weigeren. AZ kan zelf na tuurlijk ook wel zo'n besluit nemen, maar de bond moet nu maar eens wat aan haar eigen problemen doen". Of het sectie-bestuur vandaag een beslissing neemt die de Alkmaarse overheid tevreden stelt, moet ernstig betwijfeld worden. KNVB-woordvoerder Wim Jesse: „Burgemeester Rooze- mond van Alkmaar heeft overlegd met voorzitter Van der Louw. De burgemeester heeft gevraagd om een verbod voor Den Haag-fans om het duel te bezoeken. Enerzijds kan het sectie-bestuur zo'n be sluit eigenlijk niet nemen, an derzijds zou het een onge wenst precedent scheppen voor de rest van het seizoen". Binnen het betaalde voetbal leeft momenteel de opvatting dat men zelf eigenlijk niets meer aan het vandalisme kan doen. „De rek binnen het voet bal is er nu wel uit", aldus Wim Jesse. Gerrit Slager, directeur van de Federatie Betaald Voetbal Or- ganistaties (FBO), onder schrijft die mening. Slager: „In de afgelopen ja ren is er voor tientallen mil joenen guldens in de vandalis- me-bestrijding gepompt. Af gelopen jaar alleen al be steedde het voetbal er zo'n 2,5 miljoen aan. In november heb ben we het tuchtreglement aangepast en er is weer een landelijke publiciteitscam pagne opgestart. Maar steeds weer blijkt dat het vandalisme geen specifiek voetbalpro bleem is". i Slager, die zondag overigens zelf naast het vak met Ajax- fans stond en dus ook bestookt werd met allerhande projec tielen, ergert zich flink aan de wijze waarop alle mogelijke instanties en personen met dé oplossing naar buiten komen. „Neem nou zo'n pasjesrege ling. Iedereen roept maar wat, maar nergens blijkt uit dat de maatregel zou helpen. Een pasjesregeling is in Nederland trouwens ook bijna onbetaal baar. Het vergt een miljoenen investering (95 miljoen vol gens Molly Geertsema, de voorzitter van de veiligheids commissie van de KNVB - red.), waarvoor het geld ge woon ontbreekt. Maar het be langrijkste is dat niemand weet of het werkt. Nu wordt ook weer geroepen dat toe schouwers van de bezoekende clubs niet meer toegelaten moeten worden. Afgezien van de praktische problemen is het ook een idiote maatregel. Iemand die al 49 jaar suppor ter is van Den Haag en nog nooit iets gedaan heeft, mag dan ineens niet naar AZ-Den Haag. Belachelijk toch? Wan neer je dat elders in de maat schappij doet, vult Sonja Ba rend er een heel progamma mee". Voorlopig lijkt er rond het voetbalvandalisme even een patstelling te zijn ontstaan. Een stilte voor de storm? De meeste betrokken instanties en gemeenten wachten met het innnemen van een stand punt tot de politierapporten uit Den Haag zijn bestudeerd en hopen op eventuele maat regelen van het sectiebestuur. Het sectiebestuur lijkt echter nauwelijks bij machte nog iets te ondernemen. De Eindhovense burge meester Borrie, tevens voor zitter van het Landelijk Over leg Voetbalvandalisme (LOV), wil ook niets kwijt tot hij de rapporten heeft gezien. Voor 22 maart staat het competitie-duel Feyenoord- Den Haag op het progamma, maar ook in Rotterdam is nog niets beslist. Burgermeester Peper dreigde eerder dit jaar al FC Den Haag niet meer toe te laten, nadat er bij het duel Excelsior-Den Haag ongere geldheden waren uitgebroken. Gemeentewoordvoerder Goeiebeer: „Wij willen eerst de Haagse politie-rapporten en de vergadering van het sec tiebestuur afwachten. Naar aanleiding daarvan wordt dan waarschijnlijk het besluit over het doorgaan van het duel ge nomen. Overigens is wel dui delijk dat er nog maar een heel klein druppeltje in de em mer hoeft te vallen en dan is het afgelopen met FC Den Haag in Rotterdam". Met ijsmutsen getooid trainde Ajax gisteravond in Malmö bij een ijzige wind; v. l.n.r. Johan Cruyff, John Bosman, Aron Winter en Ronald Spelbos. - fotoanp Van onze speciale verslaggever MALMO - Volgens Johan Cruijff be paalt Marco van Basten zelf of hij woensdag tegen Malmö meedoet of niet De technisch directeur van Ajax ver wacht zijn sterspeler, die sinds 7 decem ber geen wedstrijd meer gespeeld heeft, echter niet in de basis-elf in de Europa Cup-wedstrijd tegen Malmö FF. „Van Basten", aldus Cruijff, „moet voelen of hij fit genoeg is. Dat moet van binnenuit komen. Hij had het in Den Haag ook zelf mogen beslissen, maar voor het zover was, hoefde het al niet meer. Ik zie hem niet in de basis komen, of zijn herstel zou spectaculaire vormen aan moeten nemen". Van Basten zelf: „Ik ga er niet vanuit dat ik speel, maar het is nog geen woensdag". Cruijff zag gisteren af van het voor recht om in het stadion te mogen trai nen. Malmö is volgens de reglementen verplicht Ajax er voor een training op toe te laten. Cruijff: „Het veld is bedekt met plastic, daarop ligt sneeuw. Eronder ligt, ondanks de vorst, een zachte laag van tien centimeter. Ze hebben ge vraagd of we er niet op wilden trainen. Malmö zelf traint er ook niet op. Na tuurlijk heb ik daarin toegestemd. Iedereen prefereert toch een perfect speelveld boven een training? Het gaat er toch om dat de toeschouwers aan hun trekken komen". Cruijff heeft net als zondag in Den Haag zeventien spelers in Malmö, waar een ijzige wind staat en het tussen de zes en zestien graden vriest. Hij mag er maar zestien op het wedstrijdformulier zetten. Cruijff: „In Den Haag is er ook een afgevallen, maar de spelers weten zelf niet wie. Dat hoeven ze hier ook niet te weten. Angst heb ik niet om die jon gen van Bergkamp te laten debuteren in het Europese voetbal. Die gaat zo hard. Toen we laatst in Nice uitstapten, hoor den we ineens dat hij voor het eerst in zijn leven gevlogen had. Twee uur later moest hij spelen en deed het fantastisch. Dus...". „Van Malmö weten we genoeg. Bruins Slot heeft ze twee keer zien spelen en we hebben een video-band. Bovendien is het Zweedse voetbal bekend, ze spelen net als Gothenburg. Dan praat je dus over de Europese top. Extra maatrege len neem ik niet, we beginnen goed te spelen. Waarom zouden we ons dan aanpassen?" BRUSSEL (SID/EPD) - Harald Schumacher, die door zijn cli FC Köln op non-actief is gesteld, zal komend weekeinde licht gaan opsteken in België. Schumacher heeft maandag al hotel geboekt en is van plan de wedstrijd FC Antwerp - Raci Jet te bezoeken. Volgens de krant Het Nieuwsblad zal 'der Toi bij die gelegenheid met Antwerp-trainer Georg Kessler ondi handelen over een eventuele transfer. Kessler was tot 23 tember van het vorige jaar oefenmees ter van Köln. Bijval voor zijn openhartige wist. Hij vond het een g< uitlatingen over dopingge- bruik in de Bundesliga kreeg Schumacher maandag uit on verdachte hoek. Dopingexpert Manfred Donike zei, dat de uitspraken van Schumacher iets bevestigden wat hij allang Van onze motorsportmedetuerke WESTDORPE - De opening cross van het wedstrijdseizot in de Belgische Liefhebbe Bond was nog geen half ui oud of de wedstrijdleidir kreeg te maken met een zeil zaaro fenomeen in motoj sportkringen: een algemei rijdersstaking in de 250 c klas junioren. Middelpunt vt alle commotie vormde h Hoekse motorcrosstalent Jt Jansen, wiens deelname in 250 cc-klas junioren niet gea cepteerd werd door zijn coi currenten. Jan Jansen, 16 jaar oud in Westdorpe zijn debuut m< kend als piloot van het moto: crossteam Samen Sterk, a< WAALWIJK (ANP) - Drie da gen voor het begin van de strijd om het Europees kam pioenschap driebanden in Waalwijk, is nog steeds niet duidelijk hoe het deelnemers veld er uit zal zien. Op de officiële uitnodigin gen van de Koninklijke Ne derlandse Biljartbond, komt nog steeds de naam voor van de Westduitser Dieter Muller. De komst van de winnaar van professionele Grand Prix-cir- cuit is echter uiterst onzeker. Te meer, omdat Müller het kort geding tegen de Europese biljartbond (CEB), waarmee hij dreigde, tot gisteren niet had aangespannen. Müller schermde met een rechtszaak, omdat de CEB hem alleen wilde toelaten als hij lid is van de Westduitse bond. De CEB heeft de organisatie intussen een brief geschreven, waarin de Westduitser tot donderdag, de eerste dag van het toernooi, elf uur 's och tends de tijd heeft met een lid- maatschaps-kaart van de DBB te verschijnen. Komt Müller niet opdagen, wat zeer waarschijnlijk is, dan wordt de vrijkomende plaats waar schijnlijk vergeven aan de Ne derlander Eddy van de Looy. De als eerste voor die stek in aanmerking komende Rini van Bracht had al laten weten niet als reserve te willen wor den aangemerkt en trok zich als zodanig terug. Maar niet alleen over Mül ler bestaat onzekerheid. Ook de komst van andere WBA- matadoren als Ceulemans, Dielis en Theriaga is niet ze ker. De Waalwijkse organisa tie had maandagmiddag taal noch teken van het drietal vernomen. WIERDEN - De Nederlandse profkampioen Jos Lammer tink moet een week rust hou den. Hij hield gisteren het bed met 39 graden koorts. Lammertink was zaterdag- terdag slachtoffer van de val partij op de Oude Kwaremont Lammertink: „Ik dacht aan vankelijk dat mijn rechter el leboog gebroken was. Ik kon mijn arm niet meer strekken. Achteraf bleek ik alleen bloeduitstortingen en schaaf wonden te hebben. Zondag ben ik gestart in Brussel- Kuurne-Brussel. Ik reed slecht en ben na 100 km afge stapt. In de nacht van zondag op maandag werd ik wakker en toen bleek dat ik 39 graden koorts had. Ik mag van de dokter deze week geen inspan ning leveren". Lammertinks ploeggenoot Habets is ten onrechte als der tiende geklasseerd in de Om loop Het Volk. De Limburger gaf op. SEOEL (Rtr) - Zuid-Korea is er alles aangelegen de Olym pische Spelen van 1988 een succes te laten worden. Buiten de politieke problemen, een boycot van de communistische landen behoort nog steeds tot de mogelijkheden, heeft de Zuidkoreaanse regering sinds kort een nieuwe vijand: AIDS. De gevreesde ziekte, die het afweersysteem in het mense lijke lichaam afbreekt, wordt gezien als een bedreiging voor de komst van duizenden toe risten bij de Zomerspelen. Daarom heeft het Zuidkore aanse ministerie van volksge zondheid een anti-AIDS-cam- pagne afgekondigd. Een commissie, bestaande uit vertegenwoordigers van verschillende ministeries, zal gaan bekijken welke maatre gelen er moeten worden geno men om de medische veilig heid van de toeristen zo veel mogelijk te garanderen. Een van de maatregelen waaraan gedacht wordt, is het niet lan ger meer toelaten van buiten landse artiesten, van wie be kend is, of vermoed wordt, dat zij drager zijn van het AIDS- virus. Een wet die de regering mogelijk maakt 'verdachte' toeristen de toegang tot het land te weigeren, wordt nog deze maand in het parlement behandeld. Door de wet zal het ook mo gelijk worden bediendes van catering-bedrijven en arties ten in de uitgaanscentra in Seoel en vier andere grote ste den,een AIDS-test af te dwin gen. Die tests worden al ge ruime tijd uitgevoerd bij Zuidkoreanen, die werkzaam zijn in bars vlak bij Ameri kaanse legerbases en bij 'homo-bars' in het hele land. In Zuid-Korea zijn meer dan 40.000 Amerikanen gelegerd. In 1985 werden een Ameri kaanse student en een profes sor aan de universiteit in Seoel op het vliegtuig naar huis ge zet, nadat gebleken was dat zij drager waren van het AIDS- virus. Volgen de Zuidkore aanse regering had het twee tal de besmetting in de Ver enigde Staten opgelopen. In de nieuwe wet worden te vens artsen verplicht gesteld een lijder aan AIDS direct te melden aan de overheid. De lokale autoriteiten worden ge machtigd iemand, die drager zou kunnen zijn van het AIDS-virus, aan een test te onderwerpen. In het hele land zullen op korte termijn veertien medi sche centra worden ingericht Speciaal daarvoor heeft het ministerie van gezondheid 400.000 dollar (ruim 800.000 gulden) extra ter beschikking gesteld. Al eerder maakte de regering bekend dat er een be drag van 7 miljoen gulden was vrijgemaakt in een poging verdere verspreiding van AIDS in het land tegen te gaan. De reeks van maatregelen is vooral ingegeven door de dood van een 62-jarige inwoner van Seoel op 11 februari. Hij stierf aan de gevolgen van AIDS na meer dan twee weken op de afdeling intensieve zorg van een ziekenhuis in de Zuidko reaanse hoofdstad te hebben gelegen. Het ministerie onder zoekt momenteel een rapport, waarin gesproken wordt over nog vijf Zuidkoreanen, die ge storven zouden zijn aan de ge volgen van AIDS. zaak dat de Westduitse int< national het probleem openlijk onder de aandact heeft gebracht. „Alle achtirj voor zijn moed", zei de biochi micus uit Keulen. Donike I streed maandag tevens richten dat doping geen vloed zou hebben op de presta ties van voetballers. „Stimulerende middelen ku nen een speler meer lucht g| ven. Ook het coördinatiever mogen kan door dergelijkj preparaten worden vloed". Het bestuur van Feyenooi; heeft doelman Joop Hiele geldboete van 500 gulden gelegd. Hiele had zich in artikel in Nieuwe Re vu laatf dunkend uitgelaten over bestuur van de Rotterdar voetbalclub. De werkgevt was daar niet zo van gedier In een gesprek met voorzit Gerard Kerkum liet Hiele wt| ten het niet zo ernstig te me nen, maar dat had geen irij vloed op de strafmaat. Met ingang van volgend seij zoen zal in de Noorse voet! competitie een wedstrijd nit meer kunnen eindigen in gelijk spel. Als na negent minuten geen beslissing is ge vallen, wordt de winnaar a£ gewezen door middel va strafschoppen. De puntenj waardering verandert in nieuwe opzet ook. Een gewonj nen wedstrijd in de regulier speeltijd levert drie punten of De ploeg, die na een gelijk s[ de strafschoppen het neemt, krijgt twee punten de van de stip verslagen genstander één. LOTTO Lotto 9: le prijs: 1 winnaar, c. bruto f. 417.539,70 ontvangt; prijs: geen winnaar; 3e prijs: winnaars, die elk bruto f. 2.718# ontvangen; 4e prijs: 3.731 wil naars, die elk f. 62,60 ontvangen; prijs: 60.663 winnaars, die elk f. 9,1 ontvangen. Toto 9: le prijs: 1 winnaar, di bruto f. 20.611,40 ontvangt; 2e priji 7 winnaars, die elk bruto f. 1.962# ontvangen; 3e prijs: 112 winnaars die eik f. 306,70 ontvangen. if Van onze at Marjan Olijslager hee top als hordenloopster zijn 230 leden duidelijk i rig jublileum mag dan o worden. Marjan Olijslager zal haar, en de verjaardag v£ haar vroegere vereniging - is al een paar jaar lid ve Sprint - overigens niet presei zijn, want op dat momei neemt ze deel aan het werel< kampioenschap indoor-atl< tiek in Indianapolis. De naam van Jan Johanis: is onverbrekelijk met de Te: neuzense atletiekverenigir verbonden. Als sportambt naar van de gemeente Ternei zen was het mede door zi; toedoen dat de atletiekbaan i al lag voordat de club wei opgericht. Er zijn atletiekve enigingen die het met mind moeten doen. Johanisse, al g ruime tijd uit Terneuzen ve trokken, legde de basis voi Scheldesport samen met Becks, Jo Heuvink en Laurei Simpelaar. Becks werd de ee ste voorzitter, al was dat ma: voor een paar maanden, wa: ook hij verliet evenals zi; mede-oprichters, zij het in e< later stadium, Terneuzen. Adrie Dooms-Steketee we het nog als de dag van gist ren. Als 13-jarige C-junio: heeft ze de kwarteeuw atletif in Terneuzen van erg dichtt meegemaakt. Eerst als atlei met als grootste wapenfeit e« Zeeuwse titel verspring! meisjes B. Later als trainst< jurylid en bekleedster van c verse bestuursfuncties, heb mijn actieve carrière noc af kunnen maken, want als 1 jarige werd ik al gevraag trainingen te leiden." Toto-gelijk 9: le prijs: geen wirt naar; 2e prijs: geen winnaar; t prijs: 22 winnaars, die elk f. 89,0! ontvangen; 4e prijs: 527 winnaars die elk f. 5,70 ontvangen. UITSLAGEN TENNIS Toernooi in Key Blscane Herenenkelspel: derde ronde: Jimnij Connors (VSt) - Darren Cahill (Aus) 8-3 6-3, 6-1, Andres Gomez (Ecu) - Taw Benhabiles (Fra) 6-4, 3-6, 6-2, 7-6 (7-S Brad Gilbert (VSt) - Marc Flur (VSt) V (12-10), 7-6 (7-5), 6-3, Johan Carlssï (Zwe) - Carl Limberger (Aus) 4-6,2-6,8- 3,6-2,6-0; achtste finales: Stefan Edt~" (Zwe) - Kevin Curen (VSt) 7-5, 6-3, Yannick Noah (Fra) - Johan Kriek (VSt 4-6,6-2,5-3 (onderbroken). Damesenkelspel: achtste finales: Naths lie Tauziat (Fra) - Silke Meier (WD1) 8-L 6-3, Martina Navratilova (VSt) - Gj' briela Sabatini (Arg) 6-1, 6-3, Claudii Kohde (WDI) - Zina Garrison (VSt) 4-6,6-1. SCHAKEN Toernooi Reykjavik Uitslagen tiende ronde: Helgi Olafsstf (LJsl) - Viktor Kortsjnoi (Zwi) 0-1, J# Arnason (Ijsl) - LJubomir LJubojew (Joe) 1-0, Margeir Petursson (LJsl) - S; mon Agdestein (Noo) afgebroken, Nigt Short (Eng) - Mikail Tgl (Sov) 1/2-1/1 Jan Timman (Ned) - Lev Poloegajevst (Sov) 1/2-1/2, Lajos Portisch (Hon) - hann Hjartarson (LJsl) 1-0. Stand: 1. Short 7 1/2, 2. Timman, Tal ec Kortsjnoi 6 1/2, 5. Portisch 6, 7. Poloega- jevski 5 1/2,7. Agdestein 4+1, a Ljubqjfr vic, Olafsson, Hjartarson en Arnason 1/2,12. Petursson 11/2+1. BILJARTEN GP-toernool driebanden in Rotterdam Eerste ronde: Gieskens - Bessems 5<H (in 43 beurten), Roelofs - Schumann SO- 45 (53), Ups - De Jong 50-47 (66), Jaspe* -Wijnen 50-34 (46). ATLETIEK Marathon van Los Angeles Uitslag dames: 1. Nancy Ditz (VSt) 2 utf 35 minuten en 24 seconden, 2. Sylw Mosgueda (VSt) 2.37,46, 3. Maria TruJiU» (Mex) 2.39,50. Uitslag heren: 1. Art Boileau (C^. 2.13,06, 2. Ric Sayre (VSt) 2.13,38, a J<# Gomez (Mex) 2.14,31. SKIËN NK Skilopen in Isny in Allgau Heren 30 km, klassiek: 1. Ruben Kroufl® 1.3434, 2. Niels Hopman 1.47.49, 3. B»f mond Hupperts 1.48.15, 4. Martin W lems 1.51.38. Dames 10 km, klassiek: 1. Marjan VW' veld 40.11, 2. Carolien ten Bosch 40.18,j Gita Jeremic 40.21,4. Rita van Driel 40# BOKSEN Boksgaia in Rotterdam Zwaarwel tergewicht (6x3 minutt» Rexford Kortram (Ned) wint van BecW Chaarane (Bel) door opgave in vier# ronde. Hal (zwaargewicht (8x3): Jan LefeD® (Ned) w.o.p. van Lahcen Hamdi (Lux)- Zij had onder eer de zusj De Nijs onder haar hoe( waarvan Karin later doe drong tot de Europese kaï pioenschappen. Andere gre namen uit de historie v Scheldesport zijn Cora He man, ooit nationaal recor houdster op de 200 meter, H rold Ranschaert, als B-juni kampioen van Nederland ve springen en op dit mome naast Maijan Olijslager n tuurlijk Alfons Frankevij die tot de nationale sprintt behoort. Na het vertrek van Jan J hanisse - in 1971 - kwam m in een bestuurlijke impasse 1 Van onze tennismedewerker SAS VAN GENT - In de drijfstenniscompetitle in Vlaanderenhal te Sas Gent werden de punten br- Eerlijk gedeeld tussen Driel/Deij en Van den Akk 6-6. In de enkelspelen g eerstgenoemd team sterk i start via overwinningen Cor Deij en Marijke Robe op respectievelijk Willy i Laetem en Elly van Tatenl ve. De combinatie Van I tem/De Waal trok aan langste eind in het herendi bel en het duo Robesin/I pakte met 7-5 de overwinn in het damesdubbel ten ko van het koppel DielemanA Tatenhove. De beide mix Partijen leverden overwinn gen op voor het team van den Akker, dat daarmee gelijke hoogte kwam. Uitslagen: Au Port-Fijnproe 8~4, Antheunis-CPC 4-8.

de Stem | 1987 | | pagina 6