'Politiek begint in eigen NU EINDELIJK OPKNAPBEURT MOGELIJK IN HOOFDPLAAT Roosendaler komt om bij botsing met vrachtwagen Vrij veel mensen bij optocht Sluis Carnaval Uulegat nog in volle gang Plaatselijk nieuws erneuzen ert ereld- ebedsdag Statenleden CDA op werkbezoek Politie betrapt viertal inbrekers op heterdaad NA ZEELAND 3 DINSDAG 3 MAART 1987 VAN ZEELAND T20 PAGINA ZEELAND 4 telle ippine pioen bij olschakeu as van Gentf Laad Overleg !AI Terneuzen| reedt nu aan )iitspanmngsavon<l| Tijwilligers Welzijn Ouderen HOOFDPLAAT - Dank zij een le gaat van honderdduizend gulden kan zo mogelijk nog dit jaar, maar anders begin volgend jaar, begonnen worden met een hoogst noodzakelijke opknapbeurt van de r.-k. parochiekerk in Hoofd plaat. ALEX DUKWEL, LIJSTTREKKER D66 Kleine kring Eigen erf Opladen Mankracht Kerncentrale Breskens Eede Oostburg IN OUD GASTEL UIT HET ZAKENLEVEN De Splenter Oostburg in nieuw jasje markten I onze schaakmedewerker AN GENT - Na eetl ~de strijd mochten del rtjes van de basisschool! telle zich kampioen!, chaken van de ge.[ Sas van Gent noemen, van Jole, Paul Floors! Verhage, Edwin Eggel arel de Steenwinkel enj. r Stefan Pieper mocht n ook uit handen van! voorzitter Walter Cart wisselbeker ontvangen! in de laatste rondel de definitieve winnaail oren, omdat de St.-JoJ ooi uit Westdorpel één wedstrijdpuntl' r had gescoord dan Del „We hadden al eenl ingeschat dat deze twee| n de sterkste waren i i hebben we die pas ipl tste ronde tegen elkaaij pelen," zei De Cooker na! Deze wedstrijd kreeg! 'nderend slot, omdat erl gebruikelijke twintig! ~n nog vier borden get seerd moesten worden! team-speler Gert van| 't Overslag nam p zich en tenslotte werd! duitslag 2(4-214, zodat ~lle zijn voorsprong bet schakertjes uit Westdor-| rsula van Lange velde! ie van Vooren, Tommiel Brigitte van Kwikkel-I e en Eric Kindt, mogen! dit resultaat echter well emen aan het Zeeuwss! cholenschaakkampioen-[ dat 7 maart in Souburg! uden wordt. Eervol derdel De Werf uit Philippine! el Westdorpe een gelijk! kon afdwingen, maar tel De Stelle een nederlaag! t incasseren. „De basis-I en uit Sas van Gent wa-| 't jaar helaas te zwak c rol van betekenis te spe-| was het commentaar var| eider De Cooker. tslag: 1. De Stelle, Philippine li l 2. St.-Jozef, Westdorpe 10-21 %;3| rf, Philippine 9-21; 4. Prins Frede-I drik 1, Sas van Gent 6-16; 5. Priwl ik Hendrik 2, Sas van Gent 4-14# K Valckeburcht, Sas van Gent 2-5; 71 "oornveste. Sas van Gent 0-3%. Van een onzer verslaggevers NEUZEN - Ter gelegenj d van de honderdste w- "gebedsdag is er zondag I art een jeugdviering in dt aeuzense Opstandingsl k. erlingen van de zondags-I basisscholen bereiden de li-l gie voor. De Gospelgroep! Tamin verleent muzikale! "ewerking. De opbrengst! de collecte op de wereld-l dsdag is bestemd voor ge-l dicapte kinderen in Kenia! krijgen met behulp van fy-| therapie les op speciale! olen, waar zij samen metl n niet gehandicapte vriend-I zijn. De viering in de Op-| indingskerk begint om 16.W Van een onzer verslaggevers ERNEUZEN - Vanavond!' insdag) installeert burgei eester C. Ockeloen van Ter-| uzen de Raad van Overlel .n de CAI Terneuzen. Do®, beurtenis vindt plaats in h»! intoor van CAI TerneuM®! de Scheldekade 48 en b«'| nt om 20.00 uur. De nieuwe raad verdeelt MI installatie de bestuursfunc-l ;s, daarna wordt een inven-l risatie gemaakt van op ellen adviezen en de prion-l iten daarvan. In de raad zitten vertegen-I oordigers van de gemeente* erneuzen (twee mensen), W°"| ingbouwvereniging Terneul en, de particuliere exploitan-| in, de abonnees en CAI Ter'| euzen (twee mensen). 5CHOONDIJKE - De Stic'J ting Welzijn voor Ouderen "r West-Zeeuwsch-VlaandereD I wil ook dit jaar weer de h°®l derden vrijwillig(st)ers aparte wijze bedanken voor inzet in het afgelopen jaar. Voor deze mensen is daarop op vrijdag 13 maart een onl spanningsavond belegd in i&X Wijffels in Schoondijke, aa"| vang 19.30 uur. Legaat van ton voor kerk Al geruime tijd werd binnen de paro chie in Hoofdplaat overlegd om een schema op te stellen om het kerkge bouw op te knappen. Vooral de muren zijn dringend aan herstel toe. De op- knapkosten worden geschat op rond anderhalve ton, een bedrag dat een vrij kleine parochie als Hoofdplaat niet een, twee, drie op tafel kan leggen. 'Als manna uit de hemel', om pastoor F.A. Buysse te citeren, kreeg het kerkbestuur enige tijd geleden van de notaris te horen dat een vroegere parochiane de kerk 100.000 gulden had nagelaten. „Een bedrag dat meer dan wel kom is. Wij weten al geruime tijd dat de kerk binnen een jaar of twee-drie grondig aange pakt moet worden om het gebouw weer voor jaren dienst te kunnen laten doen", aldus de pastoor. Enige tijd geleden is dan ook de architect van het bisdom Breda ingeschakeld om de kerk aan een onderzoek te onderwerpen. Daartoe werden stenen uit de kerkmuur opge stuurd naar TNO in Delft. „En bevestigd werd dat er iets moest gebeuren". Daartoe waren inmiddels ook al gesprekken begonnen met enkele aannemers om uit te vis sen wat een opknapbeurt moest gaan kosten. „Hadden wij dit legaat niet gekregen dan toch zouden we het werk laten uitvoeren, zij het dat de financiering dan een stuk moeilijker zou zijn geweest. Hoe langer je ermee wacht, hoe duurder het uiteindelijk wordt", aldus pastoor Buysse, die zegt dat kerkbestuur en parochianen de schenkster van het legaat 'hartgrondig dankbaar' zijn. „Wie volgt?", zo vroeg de pastoor afgelopen zaterdag vrijmoe dig aan zijn parochianen tijdens de zaterdag avondmis. Hij zei overigens zeer tevreden te zijn over de wijze waarop de parochianen in Hoofdplaat hun jaarlijks bijdragen verrichten. Door Jan Jansen DIE van Yerseke hebben een harde kop, zeggen ze. Zeker wel. B en W van Middelburg hebben het geweten toen ze Alex Dijkwel dwars zaten. Dat was midden jaren ze ventig, de jaren waarin de sluimerende kiem van z'n politieke interesse tot bloei kwam. Daarover vertelt-ie met genoegen. In een nogal warm en bedompt kamertje op school, blauw van de rook. Hij lurkt aan zijn pijp, legt 'm weg, brengt een hand naar zijn voorhoofd, en sluit z'n ogen, om het zich beter voor de geest te halen. Het zat zo. „Ik woonde aan de Seis- singel in Middelburg, een geweldig drukke straat. Dat werd te gek, vond de buurt. We gingen er iets aan doen, zochten contact met het ge meentebestuur. Het was vreselijk. De eerste brief die ik aan de gemeente schreef was gericht aan B en W. En ik was hoogst verbaasd dat de gemeenteraad er vervol gens niks van bleek te we ten. Iets wat veel mensen overkomt in zo'n situatie: je weet het gewoon niet. Enfin, we hadden een aantal ge sprekken met een wethou der, vier ambtenaren erbij, zo gaat dat. Maar we werden met niks afgescheept. Nou, en dat pikten we niet." Het liep zo hoog op dat het strijdbare buurtcomité in eens de Seissingel afzette. Drie bussen en een groot aantal auto's in het 'net' van actievoerders. „Toen hebben we wel aandacht gekregen. En ik zag in dat je, wil je dingen veranderen, in de po litiek moet. Het begint in je eigen straat, maar gaat steeds verder. Ik stemde al jaren D66. Helemaal blanco was ik niet, want ik verge leek de partijprogramma's al. Door die actie belandde ik in de steunfractie van D66 in Middelburg. Je ontmoet deze en gene, komt in werk groepen, provinciaal, lande lijk op den duur en ik werd secretaris van het regiobe stuur. En toen er twee jaar terug een statenlid vertrok, kwam ik daar te zitten." Met een open oog naar de samenleving, 'waarin een heleboel moet veranderen', nam hij z'n zetel in. Dat viel tegen. „Als je niet oppast, vergeet je de burger, want zo is de politieke cultuur, dat het eigenlijk allemaal in een klein kringetje wordt gere geld." baarddrager dan het sjekkie dat hij ook blijkt te rollen. Desondanks heeft Alex Dijkwel energie over. Ook toen hij nog niet in de tijdro vende politiek zat, deed hij er naast z'n werk altijd iets bij. Studeren, meubels ma ken, antiek opknappen, een beetje handel soms. „Er is een tijd geweest dat ik met vier uur slaap toe kon. Nou niet meer hoor, nou moet ik zeven uur slapen, maar met alle tijd daarbuiten kun je iets doen." Na slopende be zigheden kan hij de accu ra zendsnel weer opladen. Wijst naar het midden van het bescheiden vertrek: „Als ik daar languit ga liggen, kan ik me zo ontspannen en dan ben ik na vijf minuten weer het mannetje." Hans van Mierlo startte D66 niet in de laatste plaats omdat hij de bestaande poli tieke cultuur, het ontbreken van contacten met 'de men sen', verfoeide. Dat zit bij Alex Dijkwel ook diep, maar verander het maar eens. Juist de provincie is een be stuurslaag die niet aan spreekt. „De provincie krijgt steeds meer te vertellen, maar de mensen weten het niet." Wordt even leraar. „Je zou er op de scholen mee kunnen beginnen. Interesse kweken dan, want die is om te beginnen niet aanwezig." Alexander Johan Dijkwel uit Middelburggeboren 13-7-36 in Yerseke, gehuwd, twee dochters. Baas van twee honden ook. Humanist, begonnen als bouwvakker, nu adjunct-directeur van de Middelburgse scholengemeenschap voor lager en middel baar beroepsonderwijs de Wellinge. In zo'n loopbaan moet je investeren: met als basis de ambachtsschool, volgde hij 's avonds meerdere leraren-opleidingen. Self made man! Naast werk en politiek weinig tijd voor hobby's. Liefhebber van an tiek-restauratie. Linkse geest, maar twee rechterhanden. 'Alleen aan m'n eigen auto doe ik tot m'n schande nooit wat'. Al lange tijd D66- bestuurder voor hij nog maar twee jaar terug een zetel innam in de Zeeuwse staten. Daar speelt zich vol gens hem een 'ver-van-je-bed-show' af. Wil dat spektakel terugbrengen 'tussen de schuifdeuren', dicht bij de mensen dus. - FOTO DE STEM/C0HJ.DE BOER De pijp past beter bij het profiel van de pinnige De oorzaak van het ge brek aan belangstelling stemt Dijkwel somber. „Mensen zijn zoveel indivi- dualistischer geworden. Eigen huis, eigen erf, eigen auto, eigen vakantie. Dat komt allemaal eerst. Maar het is ook een fout van de politiek zelf. Inspraak op een moment dat je besluiten nog kunt beïnvloeden, dat werkt. Hebben we zelf ge merkt bij het samenstellen van ons verkiezingspro gramma. Voor er een letter op papier stond, hebben we allerlei organisaties aange schreven: laat maar weten wat je wilt. En er kwamen veel reacties." Terug naar het Abdijcom plex. Ondanks de goede wil van individuele ambtenaren en statenleden gelooft hij ook dat het provinciebestuur geen toegankelijk apparaat is. Hij spreekt van 'onlogisch bestuur'. Hekelt de 'sleep ambtenaren' die altijd mee moet naar vergaderingen omdat er teveel overlappin gen zijn, op bestuurlijk en ambtelijk terrein. „Het is niet doelmatig, er wordt tijd verknoeid." Hij ergerde zich aan de mankracht die op de Wes- terschelde Oeververbinding werd gezet. Onevenwichtig. „Zonodig met twintig amb tenaren gaan ze daar tegen aan. Het moet klaar. Maar op de nota emancipatie wachten we al jaren. De ziekte van een ambtenaar of gedeputeerde blokkeert dat volkomen. Dan klopt er iets niet. Let op mijn woorden: als op de PSD dezelfde po wer was gezet als op de WOV, dan was dat apparaat al lang gestroomlijnd." Er moet van Alex Dijkwel heel wat veranderen in de Zeeuwse samenleving. Een kenniscentrum is het stok paardje van D66. Kennis is macht, meer dan geld. „Veel mensen hebben een grote kennisachterstand. Daarom is een kenniscentrum niet dat wat een man als Barbé er misschien in ziet: voor de elite, maar juist voor ieder een toegankelijk, via de bi bliotheken bijvoorbeeld. De technologie maakt dat mo gelijk." Maar gezond ver stand moet ook „Mijn schoonvader is zo'n man. Daar geniet ik van, als ik hem bezig hoor." Een 'heet onderwerp' in politiek Zeeland is nog altijd de kerncentrale in Borssele. Jarenlang was D66 daarover wat tweeslachtig. Men volgde als ware democraten de uitkomst van de Brede Maatschappelijke Discussie: Borssele open houden, maar geen tweede bouwen. Na Tsjernobyl en het IAEA- rapport is dat over, 'een ge passeerd station'. „Richt je op kleine vernieuwende pro jecten. De groene energielijn bijvoorbeeld. Daar ver wachten wij iets van. Je raakt misschien van een ge vaarlijke technologie -de petro-chemie- af en maakt zo ook een nuttig gebruik van de landbouwgrond. Los je dat probleem misschien ook op." Boerenverstand? Ja hoor, dat mag van Alex Dijkwel. Mensen met gezond ver stand hoor je soms niet om dat het hen ontbreekt aan feitenkennis. Valse beschei denheid, vindt hij. Van Dijkwel mogen statenleden zo nu en dan bij z'n schoon vader te rade gaan. Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - De (kandi- daat)-leden van de CDA-Sta- tenfractie brengen op dinsdag 10 maart een werkbezoek aan West-Zeeuwsch-Vlaanderen. Bij dit bezoek, dat 's avonds wordt afgesloten met een ver kiezingsbijeenkomst in De Lindenhoeve in Sluis, staat de recreatie in de regio vrij cen traal. De politici voeren gesprek ken met het waterschap Het Vrije van Sluis en de colleges van Aardenburg en Oostburg. Op de bijeenkomst in De Lin denhoeve, aanvang 20 uur, verzorgt gedeputeerde J. Ven- tevogel een spreekbeurt over de recreatieve ontwikkelingen in West-Zeeuwsch-Vlaande ren. Welzijn Ouderen - De Stich ting Welzijn voor Ouderen houdt woensdagavond 4 maart een algemeen bestuursverga dering in Goedertij t, aanvang 20.00 uur. Aan de orde komen onder meer jaarverslagen en de herbenoeming van me vrouw Niermans. Bolling - Cambrinus hield de eerste clubbolling. Uitslag: 1. G. Dhoore-O. Rots-W. Gijsels, 2. J. Blondeel-F. Standaert-A. de Baets, 3. R. Verwulst-O. Herwegh-E. van Rie. Wafelactie - Het kinderclub werk Eede houdt dinsdag 3 maart een wafel- en oliebol lenactie ten bate van de club kas. Met de opbrengst worden diverse activiteiten gehouden voor de plaatselijke jeugd. Vanaf half tien begint men met de rondgang door de kern. Wie niet wachten kan, mag de warme oliebollen en wafels zelf afhalen in De Hof van Eede vanaf kwart voor tien. Voor drie gulden krijgt men 7 oliebollen of twee dubbele wa fels. Koor - Het West-Zeeuws- Vlaams Gregoriaans koor luistert zaterdag 7 maart in Eede de eucharistieviering van 19.00 uur op. Cursus - In Den Hoekzak komt docente Nederlands Ineke van der Linden op de dinsdagavonden 10 en 17 maart een cursus woordblind heid geven. De aanvang is beide avonden om half acht. De kosten zijn veertig gulden. Dit is een onderdeel van het Touch for Health-systeem en geldt als aanvulling op alles wat inmiddels bekend is over woord-, lees- en leefblindheid. Bij een ongeluk op de Roosendaalsebaan in Oud Gastel is gister morgen om 8.30 uur de 39-jarige A. van den Boogaard uit Roosendaal om het leven gekomen. De oorzaak van het ongeluk is nog niet geheel duidelijk. De politie vermoedt dat de aandacht van de man even is verslapt, omdat hij iets in zijn auto zocht. Daardoor is hij met zijn auto op de linkerweghelft terecht gekomen waar hij frontaal op een vrachtwagen van olietransportbedrijf Wubbe uit Roosendaal klapte. De bestuurder van de vrachtwagen, G.v.d.K. uit Rot terdam, werd niet gewond. j Door de klap raakte het slachtoffer de macht over zijn stuur kwijt en belandde uit eindelijk tegen een boom aan de rechterkant van de weg. De bestuurder was op slag dood. De brandweer heeft het slachtoffer uit de auto ge haald. Tot 12.30 uur is de Roosen daalsebaan gesloten geweest voor al het verkeer. De brand weer moest de weg schoon spuiten en de wrakstukken wegslepen. OOSTBURG - Vandaag hero pent schoenhandel De Splen ter aan de Markt in Oostburg zijn deuren. Drie weken lang is er nagenoeg dag en nacht gewerkt om de zaak in een volledig nieuw jasje te steken. Er werd zelfs een compleet nieuw plafond in gelegd. Ter gelegenheid van deze her opening houdt De Splenter vandaag een open dag, waarop iedereen welkom is. Als her openingsgeschenk worden bij aankoop een dames-schouder- tas beschikbaar gesteld en te vens korting verleend. De zaak is wegens de wekelijkse koopavond vanavond tot 21.00 uur geopend. AXEL - Op de provinciale weg Axel-Rode Sluis werd gisteren rond het middaguur een ach ter een busje van de DETHON aangehaakt schaftkeetje ge heel vernield. Het ongeval ge beurde toen het busje werd gepasseerd door een vrachtau to. Door de luchtverplaatsing tijdens dit passeren kwam het schaftkeetje tegen de vracht wagen. Persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor. HULST - Verschillende men sen hebben gisteren bij de rijkspolitie te Hulst aangifte gedaan van een of meerdere vernielingen aan hun in het afgelopen weekeinde in de Hulsterse binnenstad gepar keerd staande personenauto. Van sommige voertuigen was de buitenspiegel afgerukt en ook waren er waar men over het dak had gelopen of andere beschadigingen had toege bracht. Volgens de politie ge beurde dit bij zeker 10 voertui gen. Ook werden in genoemde periode enkele fietsen gesto len. GROEDE - Bij werkzaamhe den aan de zeewering in de Groedense Duintjes is een autotankmijn gevonden van 40-4 centimeter. De mijnop- ruimingsdienst heeft het pro- jektiel onschadelijk gemaakt OOSTBURG - In de lts heeft men ingebroken. Men is bin nen gekomen door een ruit stuk te slaan. De bult bestond uit een videorecorder. SLUIS - In de Kapellestraat ontstond een aanrijding met een vrachtauto bestuurd door H. van H. uit Veenendaal en W.A.T.M. uit Aardenburg. De aanrijding gebeurde toen de vrachtauto tussen twee perso nenauto's door moest rijden en plotseling te veel naar een kant zakte. De bumper en een spiegel moesten het ontgelden. OOSTBURG - Op het Raad huisplein ontstond een aanrij ding met de wagens van A.J.A. uit Breskens en H.C.G. van W. uit Oostburg. Toen A. achter uit van het parkeerterrein reed, en Van W. kwam aanrij den, botsten beide wagens. Er was schade, GROENE - Bij de familie L. in de Voorstraat ontstond maan dagavond omstreeks 20.00 uur een schoorsteenbrand. Hoewel de bewoners reeds bluspogin- gen hadden ondernomen, moest toch nog de brandweer van Breskens er aan te pas ko men. Kijkers en optocht. Dat Sluise meisje op de voorgrond zou zo uit de zestiende eeuw kunnen stammen. - FOTO DE STEM/CORJ DE BOER IJzendijke met een keurig verzorgd optreden de show stal. Na afloop van de optocht reikte de jeugdprins Frangois de prijzen uit. De uitslag luidde als volgt: Individuelen 0 tot 5 jaar: 1. Zeepaardje, 2. Perdje, 3. Tove naar. Individuelen 6 tot 14 jaar: 1. Duizendpoot, 2. Zakkenwas- ser, 3. Kadootjes. Individuelen 15 jaar en ouder: 1. Duizendpoot, 2. Gekke koks, 3. Nien Jas. Groepen 15 jaar en ouder: 1. De Lolbroeken, 2. Sluis-Brug- ge-Sluis, 3. De Zombi's. Kleine wagens: 1. Supporters AS Roma, 2. Rally-tikkers, 3. Barbecue. Grote wagens: 1. Leutmachi- ne, 2. Neanderthalers, 3. Mos selfeesten. Het carnavalsfeest zette zich in Sluis voort op het Mo leneind, het carnavalscentrum voor Sluis bij uitstek. Van ome correspondent SLUIS - Ondanks het gure weer was er een redelijke be langstelling voor de carna valsoptocht die maandag door Sluis trok. De deelname aan deze stoet van zowel grote als kleine wagens, groepen en in dividuelen was zodanig dat kon worden vastgesteld dat de carnavalviering in Sluis lang zamerhand de kinderschoenen is ontgroeid. Natuurlijk was het jammer dat er enkele grote wagens door deelname aan optochten tijdens het weekend door re gen en storm dermate waren beschadigd dat zij in Sluis verstek moesten laten gaan. Ook de Sluise prinsenwagen was in Heist beschadigd en kon slechts ternauwernood worden hersteld. Vier muziekkorpsen luister den de stoet op waarbij de showband 'Jeugdbelang' uit Van onze correspondent AARDENBURG - Maandagavond was het in het Uulegat blaas- kapellekesavond en hiervoor bestond een flinke belangstelling. Hoewel de carnavalsviering zich in Uulegat concentreert rond het Kaaiplein waren de kapellekes toch ook op andere plaatsen te horen en te zien. Maandagmorgen begon het carnaval in Uulegat zijn derde dag met een raadsvergade ring. Daarna trok prins Danny I met zijn gevolg en de raad van elf naar het Uulegatse stadhuis waar een werkcon- trole op het ambtenarenkorps plaatsvond. In de burgerzaal vond een optreden plaats door de Blaasuulen en 's middags trok de prins naar het bejaar dentehuis Coensdike. Ook het dorp Sint Kruis werd met een bezoek vereerd. Vandaag wordt 's morgens na de raadsvergadering een controle op de dinsdagse wa renmarkt gehouden en wor den de etalages bekeken van de deelnemers die aan de be treffende wedstrijd deelne men. Vanmiddag begint om twee uur het heksenbal voor de jeugd. Om half zeven brengt de Uulegatse jeugd een hek senketel-serenade en vindt om zeven uur de symbolische af sluiting van het carnavals feest plaats op het Kerkplein. Nadat om kwart voor negen vanavond de stadssleutel aan burgemeester Jongmans te ruggegeven is, wordt een dweiltocht begonnen tot het moment van de uulverbran- ding om kwart voor twaalf, eveneens op het Kaaiplein. Van een onzer verslaggevers BERGEN OP ZOOM - De ge meentepolitie van Bergen op Zoom heeft vier Rotterdam mers, die aan het inbreken waren in radio- en televisie- zaak Crusio aan de Antwerp sestraat, in de kraag gegrepen. Bij de politie was het in braakalarm overgegaan. In de winkel trof men het viertal, E.S., G.S., J.F. en B.W., nog aan. Ze hadden op dat moment al voor een dikke tienduizend gulden aan apparatuur ver stopt in een container, die in de buurt VEin de winkel stond. AMSTERDAM, 2 maart - In Bintje 50mm werden 232 contracten ver handeld voor levering april bij een prijs van f 30,90 tot f 30,20 per 100 kg en 292 contracten levering mei tegen f 32,90 tot f 32,00. De stem ming was prijshoudend. GOES, 2 maart - Spruiten onge- schoond, 50 kg, kl. 1 A 0.98, D 1.49. Augurken glas, 380 kg, kl. 2 A 0.40- 0.41. Rodekool, 380 kg, kl. 1 A 0.10- 0.13, B 0.10, C 0.15. Wittekool, 510 kg, kl. 2 B 0.08. Winterpeen, 110 kg, kl. 1 20 0.15-0.23. Late aardappelen, 110 kg, kl. 10.29.

de Stem | 1987 | | pagina 13