DEK DE CHILLEN 'Politie krijgt teveel macht' Gorbatsjov reikt westen de hand its Bom 'ij den MISSCHIEN KOMEN ER GEEN KRUISRAKETTEN Bouterse gaat in vlammen op Franse politie paraat na vonnis Abdallah DE STEM COMMENTAAR Handreiking Wanprestatie IEUWSOVERZICHT ODDDD' ËPOBINNEN-/ BUITENLAND 1.30 u. Top gun. 0 S S I N G MAANDAG 2 MAART 1987 T7 PAGINA 3 iBINNEN-BUITENLAND: FRACTIELEIDER D66 IN SENAAT WAARSCHUWT: Sovjet-Unie heeft overwicht Aquino biedt rebellen amnestie aan Zweden herdenken massaal Palme Oprichting nationaal milieucentrum Vergoeding voor kunstenaars Doden bij ongeluk met skilift Shamir en Peres maken ruzie Zon en maan F Hoogwater i!l !l Ambassade* - 14.10,16.35, en 21.25 u. Misdadigersclub nbassades Club 1 - 14.20, |.45,19.10 en 21.30 u. 52 Pick- nbassades Club 2 - 14, J.30,19 en 21.30 u. Blue velvet. (Ambassades Club 3 - 14, >25,18.50 en 21,15 u. Just be en friends. >adesClub4 - 14,16, 1,20 en 22 u. Wanted dead or Jve. Brabo - 13.45.15.16.45, .30,20.15 en 22 u. The big tnd TIJI - 14,16.30,19 en 21.30 (The misson. - 14,16,18,20 en 22 |Levy en Goliath. 0n1 - 14.20,16.40,19 121.20 u. A room with a view. on2 - 14,16,18, 20en u. Sixteen candles. on3 - 14,16,18, 20en J u. Where the river runs black. Odeon4 - 14en 19u. Jean 1 Florette. 16.30 en 21.30 u. non des sources. flUGGE Complex Zwart Huls Gulden Vlies I .30 en 20 u. The name of the Gulden Vlies II 30 en 20 u. Running scared. Gulden Vlies III u. The mission. (Memllng .30, 20 en 22.30 u. Flodder. iRembrandt 1.30 en 20 u. Labyrinth. IJLST W. Blommaert - 14.30 u. hieting. 3,UW P. Venras - 14 u. hieting Inga pus' van Frits Bom, in het af- ekeken informatieve pro- lie, gaat vanaf juni opnieuw ntiebestemmingen in Euro- lar, als die dan door organi- atorische problemen in het Jrater valt, is dat een ramp. Ik (enk dat door onze kritische schouwingen juist die gedu- erden zich gesterkt voelen dat ook reisorganisaties jich gedwongen zien om beter klant-gerichter te werk te Oplossing crypttogram van afgelopen zaterdag -stomtoevallig— 0-o-a—r—e—a-n—g preparaat-katje r-r—s—n-1—s—r—b open-sj ees-solo e—n—s—e—r—do rytoer—bezoeker k-a—1-e-n-n-a-t relevant-gaarde aa-k-a-r-b-g akst—helft-boer 1—o—g—1—w—h—n—o emmer-toegedaan r-m—i—j-e-i-d-d -weeldedronken- tfois uea apuia 'ox 'aapnoqos 1 '8 'anpai uauejs 'i 'sijuil aeduinq -g 'paoq uea puej 'f '8 'u3j(|0m z 'uibbj ui uifis 'i AMERSFOORT (ANP) - Dr. J. Vis, fractievoorzitter van D66 in de Eerste Kamer, is beducht dat politie en het openbaar ministerie machti ger zullen worden dan de bedoeling is door het streven naar grotere doelmatigheid in de rechtspleging. Op het D66-congres van zaterdag in Amersfoort con stateerde Vis dat nu al ne gentig procent van alle mis drijfzaken snel kan worden afgedaan, dat wil zeggen buiten de rechter om op een tariefsmatige, onpersoon lijke wijze. „Je mag wel aannemen dat met het verdwijnen uit de openbaarheid ook de waarborg en controlefunk- ties van het openbare straf proces wegvallen", aldus Vis. „Het kunnen de eerste stappen zijn in de richting van een politiestaat, zeker als dit alles zich zou afspelen tegen de achtergrond van één of andere legitimatie plicht" Vis signaleerde een verge lijkbare hang naar meer be slotenheid bij de formatie van kabinetten. „Het is bijna een axioma geworden dat een kabinetsformatie met de WD gekenmerkt wordt door een opperste duister heid. De parlementaire openbaarheid is een klassiek liberale erfenis, en een waardevolle erfenis", aldus Vis, „omdat macht altijd een beetje bevuilt en dus in de praktijk altijd de neiging oplevert om de vuile was dan ook maar binnen te houden. De erflaters van het liberalisme wisten dat heel goed, de erfgenamen zijn het vergeten." Woensdrecht optimistisch Demonstranten tegen het bemind in Suriname hebben bij het beeld van de dokwerker in Amsterdam een Bouterse voorstellende pop verbrand. De verbranding volgde op een tocht door de stad. Op hetzelfde moment hielden elders in de stad voorstanders van het bewind een lofzang op Bouterse en de zijnen. - fotoanp Opnieuw heeft de Russische partijleider Gorbatsjov een moedige stap gezet op het pad dat moet leiden tot wapenbeheersing. Gor batsjov wil een overeenkomst die ertoe leidt dat alle middellange- afstandsraketten uit Europa worden teruggetrokken. Hij stuurt aan op een afzonderlijk akkoord, los van de andere soorten kern wapens en het Amerikaanse ruimteschild SDI. Met het nieuwe aanbod levert Gorbatsjov het bewijs dat het principe-akkoord, dat vorig jaar oktober tijdens de top in Reykja vik werd bereikt, voor hem wel degelijk betekenis had. De Ameri kaanse president Ronald Reagan reageerde toen afwijzend om dat Gorbatsjov van de Amerikanen een beperking van het SDI- programma eiste. Reagan bleek uiteindelijk niet bereid om zijn ook in eigen land omstreden plannen voor een ruimteschild tegen raketten op te geven, waardoor de aanvankelijke euforie van Reykjavik uiteindelijk omsloeg in ontgoocheling en teleurstelling. Het wordt voor de Amerikaanse president nu wel heel moeilijk om de uitgestoken hand van Gorbatsjov andermaal te weigeren. Gorbatsjov heeft al te vaak tekenen afgegeven waaruit duidelijk blijkt dat hij van goede wil is. De veranderingen die hij bijvoor beeld in de Sovjet-Unie wil doorvoeren, kunnen niet langer als stuntwerk en propaganda worden afgedaan. Het opnieuw nege ren van het nieuwste iniatief van Gorbatsjov - zoals met het een zijdige Russische moratorium op kernproeven is gebeurd - zou den tot interne problemen voor de Russische partijleider kunnen leiden. Al zijn daden worden door bijvoorbeeld de Russische mili tairen met argusogen gadegeslagen. Wanneer zijn kwetsbare op stelling niet tot resultaten leidt, wordt zijn machtsbasis in eigen land wellicht ondergraven. De eerste reacties uit Washington getuigen overigens niet van veel enthousiasme, maar eerder van terughoudendheid. De cnaos die het rapport van de Tower-commissie in en rond het Witte Huis heeft veroorzaakt kan hiervoor een excuus zijn. Wel licht is het zelfs waar dat Gorbatsjov deze verwarring heeft willen uitbuiten door juist nu met zijn aanbod te komen. Dat maakt zijn voorstel echter niet minder serieus. Deze kans voor open doel mag Reagan niet laten schieten. Het is duidelijk dat de Westeuropese NAVO-partners tijdens de onderhandelingen van de supermachten niet als toeschouwers langs de zijlijn moeten blijven staan. Zij dienen de Amerikaanse president duidelijk te maken dat er snel zaken moeten worden gedaan zonder dat de Westeuropese veiligheid uit het oog wordt verloren. Wie weet leidt het er nog toe dat de poorten van de vliegbasis Woensdrecht op slot gaan zonder dat de 48 kruisraket ten het hek zijn gepasseerd. HET Catshuis is te klein als een van de ministers er niet in is ge slaagd de afgesproken bezuinigingen op zijn departement te rea liseren. Als een bezuiniging op bijvoorbeeld onderwijs op veel maatschappelijk verzet stuit en derhalve riauwelijks uitvoerbaar is, zoekt minister Deetman net zo lang tot hij op zijn begroting een andere post heeft gevonden om te kunnen knijpen. En of daardoor de klassen groter worden en de kwaliteit slechter zal hem als vakminister misschien wel aan het hart gaan, maar daar houdt het mededogen dan ook op. Hetzelfde laken een pak op het departement van collega Brink man, waar de kwaliteit van de cultuur en van het welzijn afhanke lijk wordt gemaakt van het dictaat van Ruding (Financiën). Om nog maar te zwijgen van de gezondheidszorg, waar privatisering opgeld maakt nu daar geen cent meer uit te persen valt. Dan minister De Korte van Economische Zaken. Hij behoort tot een partij die vaak de indruk wekt van het bezuinigen geeri mid del te maken om de overheidsuitgaven te beperken, maar het te hanteren als een doel op zich. Zijn departement heeft vorig jaar maar liefst 2,3 miljard gulden méér aan WIR-premies naar de on dernemers gesluisd dan in de Miljoenennota was afgesproken. Heibel in het Catshuis, zou je dus denken. Vergeet het maar. Ruding, die elke minister hard op de vingers tikt als die z'n begro ting met een miljoentje of zo overschrijdt, bedekt de wanprestatie van De Korte met de mantel der liefde. Want, zo spreekt hij, de wet geeft ondernemers nu eenmaal het recht die WIR-premies te 'nnen. Dat veel ondernemers die miljarden vaak rechtstreeks in net buitenland beleggen is de bewindsman maar even vergeten. Als onderwijsuitgaven uit de pan rijzen of als de gezondheids zorg niet meer te betalen is maken ze in Den Haag gauw nieuwe wetten om daar een eind aan kunnen te maken. Ondernemers echter kunnen in Nederland met de volle instemming van de ver antwoordelijke ministers premies blijven innen. Omdat het nu eenmaal in de wet staat. DEN HAAG - Bij de kor- te-afstandsraketten met een bereik van tot 1.000 kilometer in de DDR en Tsjeeho-Slowakije, die daarmee voornamelijk de Bondsrepubliek, de Be nelux en het oosten van Frankrijk bestrijken, heeft de Sovjet-Unie vol gens NAVO-deskundigen een overwicht van negen tegen een. Het gaat om een zestig tal moderne raketten, die als SS-12/22 worden aan geduid. Zij werden ge plaatst nadat de NAVO begon met de plaatsing van in totaal 572 kruis- vluchtwapens en Pers- hings-2 in de Bondsrepu bliek, Groot-Brittannië, Italië, België en Neder land als antwoord op een groeiend aantal raketten voor de middellange af stand - boven 1.000 kilo meter - van het type SS- 20 aan oostelijke zijde. Van een onzer verslaggevers HOOGERHEIDE WOENSDRECHT - „Er lijkt een belangrijke opening te zijn". Met die voorzichtige woorden reageert burgemees ter mr. De Leeuw van Woensdrecht op het gebaar dat de Russische partijleider Gorbatsjov heeft gemaakt. „Op zich ligt het natuurlijk niet op mijn weg om commen taar te geven op ontwikkelin gen in het internationale poli tieke vlak", benadrukt De Leeuw. De burgemeester sluit niet uit dat het Russische gebaar reële gevolgen kan hebben voor de plaatsing van de kruisraketten op de vliegbasis Woesndrecht. „Bijvoorbeeld voor het aantal wapens. Dat is tenslotte altijd het beleid van de Nederlandse regering en de Navo geweest; indien een overeenkomst bereikt wordt, vindt een evenredige vermin dering van het aantal wapens plaats." „In het meest gunstige geval zal het kunnen betekenen dat er helemaal niets wordt ge plaatst en dat zou ik uiteraard toejuichen. Dan moet er wel eerst nogal wat water door de Schelde stromen denk ik. Maar ik ken natuurlijk niet alle achtergronden en welke MOSKOU (RTR/AFP/TASS) - Sovjet partijleider Michall Gorbatsjov wil dat de Sovjet-Unie en de Verenigde Staten een afzonderlijk akkoord sluiten over be perking van raketten voor de middel lange afstand in Europa. Gorbatsjov stelde zaterdag voor het principe-akkoord dat op IJsland werrd bereikt over beperking van de raketten voor de middellange afstand nieuw leven in te blazen. In oktober vorig jaar waren de Sovjet leider en president Ronald Reagan het eens geworden over een plan om binnen vijf jaar alle raketten voor de middel lange afstand uit Europa terug te trek ken. De Sovjet-Unie zou dan 100 van der gelijke kernkoppen in het Aziatisch deel van het land mogen behouden en de VS zou een gelijk aantal kernkoppen voor de middellange afstand op zijn grondgebied mogen opslaan. Het voorstel van Gorbatsjov betekent een wijziging van de positie die de Sov jet-Unie sinds de top in Reykjavik heeft ingenomen. Moskou stelde tot nu toe dat een akkoord over raketten voor de mid dellange afstand in Europa niet mogelijk was zonder een beperking van het Ame rikaanse SDI-programma. 'De Sovjet-Unie stelt voor het pro bleem van de middellange-afstandsra- ketten in Europa te lichten uit het totaal pakket en hierover zo spoedig mogelijk een akkoord te sluiten'; aldus de Sovjet- partijleider. Hij vervolgde: 'Men heeft ons meer dan eens verzekerd dat, indien de Sovjet- Unie bereid is de kwestie van de raketten in Europa los te maken uit het pakket van Reykjavik, er geen problemen zou den zijn deze raketten uit Europa weg te krijgen. Nu wordt een mooie gelegenheid geboden dit in de praktijk te toetsen. De Europeanen en de mensen op andere we relddelen wachten er op'. Volgens Gorbatsjov is Moskou wel nog van mening dat een akkoord over inter continentale kernraketten niet mogelijk is zonder dat Washington zijn SDI-pro gramma voor een defensiesysteem in de ruimte beperkt. Een overeenkomst over aanzienlijke redukties van strategische nucleaire raketsystemen, aldus de Sov jet-leider, 'is afhankelijk van maatrege len die voorkomen dat er wapens in de ruimte worden geplaatst, gezien het on losmakelijke verband tussen deze beide zaken'. Gorbasljov zei dat de voorstellen op ta fel zullen worden gelegd bij de ontwape ningsbesprekingen in Genève. De Ver enigde Staten en de Sovjet-Unie praten hier over zowel raketten voor middel lange afstand in Europa als over strategi sche bewapening en ruimtewapens. Zodra een verdrag over euroraketten door beide partijen wordt ondertekend zal de Sovjet-Unie de raketten die in de problemen er precies spelen. Daar zijn die vraagstukken te ingewikkeld voor". In ieder geval gaat de bouw op de vliegbasis Woensdrecht voor lopig gewoon door. De aankondigingen van de Russische regering worden door de vredesactivisten als 'een beetje positief' geken schetst. „Een teken dat het be wind een beetje verandert. Maar we staan wel enigszins sceptisch tegenover deze uit spraken. Laat de onderhande lingen eerst maar komen. Pas als er echt wat gebeurt zijn we optimistisch. De mensen moe ten zich niet alleen maar op de kruisraketten verkijken, er zijn natuurlijk hele andere vormen van bewapening", zegt een woordvoerder van Atoomvrij staat. Het Interkerkelijk Vredes beraad (IKV) en Pax Christi hebben meegedeeld de jongste uitspraken van Gorbatsjov geweldig toe te iuichen DDR en Tsjechoslowakije zijn opgesteld, in antwoord op de stationering in West- Europa van kruisvluchtwapens en Pers- hings-2, terugtrekken, zei Gorbatsjov. Hij ging niet met name in op de SS-20's en andere raketten voor de midellange afstand die volgens het Westen de aanlei ding waren voor de plaatsing van kruis raketten en Pershings-2 door de NAVO, maar uit zijn verklaring blijkt dat die binnen vijf jaar zullen worden wegge haald. Over de taktische kernraketten voor de kortere afstand verklaarde Gorbatsjov dat Moskou bereid is onmiddelijk onder handelingen daarover te beginnen. Ook hierover was in IJsland in principe een akkoord bereikt. Voordat de top uiteindelijk stuk liep waren de VS en de Sovjet-Unie overeen gekomen ongeveer 50 procent van de strategische kernraketten af te schaffen, maar uit de verklaring van de Sovjet-lei der blijkt dat Moskou elke beperking van deze wapensystemen gekoppeld ziet aan een akkoord over SDI. Waarnemers in Moskou menen dat de voorstellen bedoeld zijn om de impasse te doorbreken die sinds Reykjavik is opge treden in de ontwapeningsbesprekingen. De nieuwe Sovjet-voorstellen beogen verder een opvoering van de druk op Washington om het zogeheten Star Wars-onderzoek te beperken, aldus deze waarnemers. Van onze correspondent PARIJS - De Franse politie en douane zijn in verhoogde staat van paraatheid na de veroor deling, zaterdag, van de Liba nese terrorist Georges Ibra him Abdallah tot levenslange gevangenisstraf. De verster king van het politiekorps in Parijs met duizend man extra zal voorlopig worden gehand haafd. Gecombineerde pa trouilles van politie en militai ren bewaken de Franse gren zen net als in september vorig jaar na een terreurcampagne van de "Vrienden van Abdal lah'. Zij eisen nog steeds zijn vrijlating. Met uitzondering van de Franse communisten, die me nen dat de rechters zich heb ben laten manipuleren door een Amerikaanse lobby heb ben alle politieke partijen het strenge vonnis toegejuicht. Abdallah, chef van de terreur groep 'Gewapende Revolutio naire Libanese Fracties' (FARL), kreeg levenslang voor medeplichtigheid aan moord op de Amerikaanse militaire attaché Robert Charles Ray en de Israëlische ambassade-se cretaris Yacov Barsimentov in 1982 en ook voor medeplichtig heid aan de poging tot moord op de Amerikaanse consul in Straatsburg in 1984. Volgens Libanese terrorist Georges Ibrahim Abdallah - foto ap de uit zeven professionele ju risten bestaande rechtbank waren er voor Abdallah geen verzachtende omstandighe den, wat hem op de maximale straf kwam te staan. De Liba nees heeft overigens gewei gerd zijn proces bij te wonen en vernam de uitspraak van zijn advocaat. Als eerste reac tie zou hij in een lachbui zijn uitgebarsten. Volgens advo caat Vergès is het vonnis een oorlogsverklaring aan de Ara bische vrienden van de terro rist. De strenge veroordeling van de FARL-voorman heeft velen verrast. Tijdens het proces had een van de getuigen, de chef van de Franse geheime dienst, DST gezegd dat de ver dachte niet de superterrorist was als in de media afgeschil derd, maar slechts een kleine chef van de FARL, een organi satie gelieerd aan het Pales tijnse Bevrijdingsfront. Op zienbarender nog was het re quisitoir van advocaat-gene raal Baechlin, die het Hof vrij - dag vroeg om een straf van ten hoogste 10 jaar. „Elke strenge veroordeling zal Frankrijk tot gijzelaar maken", aldus de vertegenwoordiger van het openbare ministerie dat op treedt in naam van de rege ring. Bevreesd voor een nieuwe golf aanslagen heeft premier Chirac mogelijk ge hoopt op enige clementie van de magistraten-jury, maar die scheiden het recht echter van de in Frankrijk vaak aange voerde staatsraison en achtte Abdallah betrokken bij elk van de drie moordaanslagen. Voor Le Monde is de uitspraak een opwelling van het eerge voel. Georges Ibrahim Abdallah heeft tot woensdag de tijd te gen het vonnis in cassatie te gaan. Maar volgens zijn advo caat zal hij dat niet doen. „Ik ben nu gegijzeld door Frank rijk", zou hij hebben ver klaard. De veroordeling tot le venslang betekent dat de Li banees tenminste 15 jaar ach- MANILA (AFP-RTR) - De Filippijnse president, Corazon Aqui no, heeft de communistische en islamitische rebellen volledige amnestie aangeboden als zij zich binnen de komende zes maan den overgeven. De amnestie geldt voor hen die zich om politieke redenen hebben schuldig gemaakt aan onwettige acties of daar van worden verdacht, aldus Aquino. In ruil voor hun overgave beloofde de president de rebellen hulp bij het opbouwen van een bestaan in de maatschappij. Het 20.000 leden tellende NPA is sinds het einde van de jaren '60 actief, maar maakte vooral de laatste jaren onder de vorig jaar afgezette president Marcos een onstuimige groei door. Ruim 100.000 mensen zijn bij de guerrilla gedood. Het islamitische verzet strijdt ruim veertien jaar voor autonomie voor de zuidelijke Filippijnen. Er zijn op het ogenblik onderhandelingen aan de gang tussen het Moro Nationale Be vrijdingsfront (MNLF) en de regering over een vredesregeling. Het geweld is desondanks niet geluwd. STOCKHOLM (RTR-UPI-DPA) - In ca. 150 plaatsen in Zweden zijn herdenkingsbijeenkomsten gehouden voor de precies een jaar geleden vermoorde premier Olof Palme. Palme werd op 28 februari tegen middernacht op straat doodgeschoten toen hij met zijn vrouw Lisbeth maar zonder lijfwachten op weg naar huis was na een bioscoopbezoek. Zijn vrouw werd lichtgewond. De dader is nooit gepakt. Palme's opvolger, Ingvar Carlsson, was een van de eerste die een bezoek bracht aan het graf van Palme op de begraafplaats van de Adolf Fredrik kerk in Stockholm. De van lijfwachten vergezelde Carlsson legde een krans van rode rozen, het symbool van zijn en Palme's sociaal-democratische partij (SAP). Duizenden volgden zijn voorbeeld. HILVERSUM (ANP) - Er komt nog dit jaar in Nederland een nationaal milieucentrum, waarin het bedrijfsleven zal gaan sa menwerken bij het oplossen van milieuproblemen. In het cen trum zullen nieuwe technieken en technologieën worden ont wikkeld voor de strijd tegen milieuverontreiniging. Minister Nijpels van milieu heeft dit bekendgemaakt in het televisiepro gramma Brandpunt in de Markt. Er is een stichting in oprich ting, die in de loop van dit jaar met behulp van een EG-subsidie operationeel zal worden, aldus Nijpels. In de stichting zal wor den samengewerkt tussen bedrijven die de milieuverontreini ging veroorzaken en bedrijven die de deskundigheid hebben om milieuproblemen op te lossen. Over de plaats waat het centrum komt, moeten de betrokken partners nog een besluit nemen. RIJSWIJK (ANP) - Beeldende kunstenaars die te weinig verdie nen om zelf hun beroepskosten te dragen kunnen vanaf maart een beroep doen op een tijdelijke regeling voor vergoeding van die kosten. Minister Brinkman van WVC heeft die regeling in het leven geroepen. De regeling is een overgang naar de tot standkoming van het Fonds voor Beeldende Kunsten. De tijde lijke regeling geldt van 1 juli tot 31 december, het tijdstip waarop de vorming van het fonds gereed moet zijn. In totaal is voor de tijdelijke regeling een bedrag van zes miljoen gulden be- schikbaar.Daarmee kunnen maximaal 1.500 vergoedingen wor den verstrekt. PARIJS (DPA-REUTER) - In de buurt van de wintersportplaats Luz-Saint-Sauveur in de Franse Pyreneeën zijn minstens zes mensen om het leven gekomen en circa 25 verwond als gevolg van het neerstorten van een aantal stoeltjesliften. De top van een kabelmast brak door nog onbekende oorzaak waardoor de skiërs in de stoeltjesliften tientallen meters de diepte in werden geslingerd. ter slot en grendel gaat. Alleen een gratiebesluit van de Franse president kan daar nog verandering in brengen. Maar na de verwikkelingen met de Action Directe-terroristen is het niet waarschijnlijk dat Francois Mitterrand veel voor een dergelijk pardon te voelen. De president heeft al laten we ten alleen gratie te zullen overwegen (maar dat gold de pro-Iraanse terrorist Anis Naccache) wanneer premier Chirac daarom schriftelijk vraagt. Bovendien wil Mitter rand dat als tegenprestatie alle Franse gijzelaars in Liba non worden vrijgelaten. Daarmee heeft hij de ver antwoordelijkheid doorge schoven naar de rechtse rege ring, die heel goed weet dat een eventuele vrijlating van Abdallah op grote weerstand zal stuiten in de publieke opi nie. Bij de bloedige aanslagen rond de terrorist in september vorig jaar in Parijs, kwamen 12 Franse burgers om het le ven en raakten 150 gewond. Veel zal nu afhangen hoe de 'Vrienden' van Georges Ibra him Abdallah op zijn veroor deling reageren. De Franse minister van Binenlandse Za ken, Pasqua, die is belast met de bestrijding van het terro risme, heeft een buitenlandse reis afgezegd om stand by te blijven in Parijs. Shamir foto ap Peres JERUZALEM (AP) - In het Israëlische kabinet is het tot een bot sing gekomen tussen premier Shamir en minister van buiten landse zaken Peres, met als inzet het houden van een internatio nale vredesconferentie over het Midden-Oosten. Voor het eerst werd daarbij door Shamir gesproken over een mogelijke rege ringscrisis. Yitzhak Shamir, de leider van het rechtse Likoed- blok, is tegen het houden van een vredesconferentie. Hij heeft het voorstel een truc van de Sovjet-Unie genoemd om Israël te isoleren en te dwingen territoriale concessies te doen. Shamir vindt het teruggeven van de in 1967 bezette gebieden onaan vaardbaar. Shimon Peres, de leider van de sociaaldemocratische arbeiderspartij, heeft vorige week echter in Egypte besprekin gen gevoerd met president Moebarak en afgesproken voorberei dingen te zullen treffen om een dergelijke conferentie voor het eind van het jaar te kunnen houden. VANDAAG/ Zon op: 07.25. Zon onder: 18.20. Maan op: 08.21. Maan on der: 21.45. MORGEN/ Zon op: 07.23. Zon onder; 18.22. Maan op: 08.32. Maan onder: 23.06. VANDAAG/ Bath 04.46-17.09 Hansweert: 04.21-16.48. Terneuzen 03.41-16.05. Vlissingen; 03.22-15.45 Wemeldinge: 05.30-18 00 MOR GEN/ Bath: 05.25-17.48 Hansweert: 0459-17.26. Terneuzen: 04.21- 16.46. Vlissingen: 04.02-16.25. Wemeldinge: 06.05-18.40. r tl

de Stem | 1987 | | pagina 3