cijfers' Postbank: betaalkaarten niet meer thuisbezorgen cende ekeren Staking computercentrum ziekenfondsen opgeschort Rome: statuten KTHU ontoereikend I Je^elUd TOTALE BELASTINGONTDUIKING OP f250 MILJOEN GESCHAT De cel van Valérie DT AAN Champagne voor waterfiets VESTEREN Rotterdam in de knel Dl Of MI DE STEM COMMENTAAR ZATERDAG 28 FEBRUAR11987 BINNENLAND A/ERBEEK: NA AMSTERDAM OOK ELDERS IN NEDERLAND: Dees: geen bemiddelaar Extra geld ambtenaren Buikloop verraadt vleesdief NA ONJUISTE BERICHTEN ANDERE FONDSEN DOCEERVERBOD THEOLOGISCHE HOGESCHOOL GEHANDHAAFD i/ <v V? BINNENLAND T5 PAGIN T28 PAGINA 7 menten van onderwij sde kundigen en het protest de samenleving uiteindel tot andere gedachten zal ten brengen. Maar als niet lukt zal de KOV dan o naar het in onderwijskring niet erg populaire wapen vi de werkstaking grijpen, zoi de FNV-onderwijsboi ABOP al overweegt?. Van Overbeek: „Staken het onderwijs is een no| vergaande stap. Dat doe j alleen maar als je het bd oogde doel aantoonbaar stuk dichterbij kunt brenge Als het een wezenlijke ext bijdrage is. Momenteel sla onze acties nog zo gewelf aan dat we nog niet aan et staking denken. We moet onze mensen, maar ot ouders, bij hun protest ju nog wat afremmen. Maar is mij wel duidelijk dat h onderwijs bereid is om nt een hele tijd door te gaan ra die acties, dat is zeker". Toen Cees van Overbeek juni aantrad als voorzii van de KOV zei hij over nister Deetman, van wie nog niet zeker was of hij Onderwijs zou terugken „Hij heeft oog gehad voor kwaliteit van het onder Hij heeft het onderwijs sterk verdedigd en daar hel ben wij waardering voor". Nu, acht maanden en miljard aan bezuinigingi later, denkt de vakboni" voorzitter er anders ovt „Tsja, die uitspraak wi sterk door de tijd bepai Hij had - en dat blijft ov< eind goede dingen voor onderwijs gedaan. Op eind van zijn termijn vi kondigde hij zelfs dat het ol derwijs 2 miljard extra noi" had. En als hij dan uiteini lijk met een bezuiniging vi 1 miljard komt, dan ma; dat wel enig verschil". Het onderzoeksteam van rijkspolitie en gemeentepo litie Hilversum heeft giste ren deze foto vrijgegeven van de zolder aan de Orgel hof in Etten-Leur waar Va lérie Albada Jelgersma twaalf dagen zat opgesloten. De foto is zondagmiddag meteen na de bevrijding van het ontvoerde meisje ge maakt door een technisch re chercheur van de Hilver- sumse politie. Inmiddels zijn drie van de vijf verdachten weer op vrije voeten. Het zijn de Zevenbergse broers R. en F. M. en ie ex-echtgenote van Etten-Leurenaar Robbie G. De politie heeft geen be wijzen dat deze drie bij de zaak betrokken zijn. In be waring zitten nu nog Robbie G. en A. H. - fotogemeentepoutie hilversum AMSTERDAM (ANP) - Setjes girobetaalkaarten van de Postbank moeten in Amster dam vanaf 16 maart op het postkantoor worden afge haald. De Postbank overweegt ook elders in Nederland over te gaan tot het laten afhalen van girobetaalkaarten. Een besluit daarover valt dit jaar. De Postbank experimen teerde in bepaalde 'risicobuur ten' in de hoofdstad al met het niet meer toezenden van giro betaalkaarten. Dat leidde vol gens haar tot 'een duidelijke afname van diefstal van giro betaalkaarten'. De setjes wer den nogal eens uit brievenbus sen of uit de tassen van post bodes gehaald. Het gebied waarvoor de re geling thans gaat gelden is kenbaar aan de postcodes 1000 tot en met 1109. De betrokken rekeninghouders worden per brief op de hoogte gebracht. De regeling wordt in sommige stadsdelen, los van de be perkte proefneming, al met in gang van vrijdag 27 februari ingevoerd. Het Amsterdamse postdis- trict kondigde donderdag aan geen waardevolle zendingen meer mee te geven met de re guliere postbesteller. De aan leiding tot deze maatregel is dat afgelopen week in de wijk Bos en Lommer twee postbe- stellers onder bedreiging met een mes werden gedwongen tot afgifte van waardevolle zendingen. Setjes girobetaal kaarten worden hier ook toe gerekend. De PTT deed van de bedrei gingen in Bos en Lommer in één geval aangifte bij de poli tie in de hoofdstad. Die kreeg volgens een woordvoerder vo rig jaar ook de nodige aangif tes binnen over bedreigde postbestellers. Prostitutie ontloopt fiscus at il staatscontrole op de landbouv] hij wil het Amerikaanse onder j halen, hij wil een campagne aa tegen het analfabetisme, de hcaj dakloosheid en hij wil een buit itiek die op het naleven van hten en op wapenbeheersing is Lkt allemaal goed, maar de vraagj ar een nieuw conservatisme nr lerika van Ronald Reagan rijp fardts bevlogen programma, over zijn 'leiderschap' opgevend werd in 1976 in het Huis van Aigj gekozen, waar hij een ontegen: nente rol speelt. „Ik vind dat ik i land moet doen. Ik wil het zelf i mijn vader, die chauffeur op i in was, en van mijn moeder ens zijn idealen altijd moet volge >hardt. En hij voegt daar aan t Witte Huis veroveren door 's mol eerste aan het werk te zijn en laatste naar bed te gaan". is zeker: Richard A. Gephari cies een jaar voor de eerste voorvej e run op het Witte Huis overtuige' ■ezet. Zo overtuigend zelfs dat ve ïen intussen al weten wie hij is. DEN HAAG - Staatssecretaris Dees (Volksgezondheid) zal rich voorlopig niet mengen in het conflict dat deze week tus sen de medische specialisten en de Vereniging van Neder landse Ziekenfondsen (VNZ) is uitgebroken. Dees is wel bezorgd over de mogelijke gevolgen van het conflict, maar hij ziet nog geen rol voor zichzelf weggelegd de ruzie te beslechten. Het conflict is ontstaan na dat de VNZ deze week het overleg met de Landelijke Specialisten Vereniging (LSVj over de betaling van de prak- tijkkosten afbrak. VNZ en LSV verschillen over die ver goeding zeer grondig van me ning. DEN HAAG (ANP) - Het kabi net is vrijdag akkoord gegaan met een voorstel van minister De Koning (Binnenlandse Za ken) om accountants, automa tiseringspersoneel en finan- cieel-economisch personeel extra te belonen. De ministerraad heeft het beschikbare budget voor deze maatregelen over de departe menten verdeeld op grond van het aantal arbeidsplaatsen in deze beroepsgroepen. De departementen hebben gezamenlijk een bedrag van 30,6 miljoen gulden beschik baar. De beloningsmaatrege- len kunnen bestaan uit een toelage op het maandsalaris, een premie ineens wanneer men zich voor een bepaald aantal jaren aan de overheid verbindt of uitbreiding van de werktijd per week AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse pros- tituées ontduiken samen voor 250 miljoen gul den de belasting. Daarbij wordt uitgegaan van de schatting dat er 15.000 mannelijke en vrou welijke prostituées zijn. De omzet van zich prostituerende personen ten be hoeve van bijna een kwart van de mannelijke bevol king (het aantal vrouwen is verwaarloosbaar) is jaar lijks ongeveer één miljard gulden. Slechts een klein deel daarvan komt ten goede aan prostituées zelf. Dit schrijft drs. J. Boutel- lier, redacteur van het maand blad Justitiële Verkenningen van het Wetenschappelijk On derzoek- en Documentatie Centrum van het ministerie van Justitie in de jongste uit gave van het blad. Boutellier baseert zijn con clusies op gegevens uit een on derzoek naar prostitutie in Den Haag. Daar werken tus sen de 800 en 1000 mensen in de prostitutie. Van hen zijn onge veer 150 tot 200 personen bor deelhouder, inclusief clubeige naren, seksshopeigenaren en contactbureaubeheerders. Een grote bordeelhouder, die vier of vijf huizen bezit die 300 dagen per jaar bezet zijn op basis van gemiddeld twee diensten per dag, komt aan een bruto jaaromzet van onge veer 4,5 miljoen gulden. Netto betekent dit vier miljoen gul den, waarover 60 procent be lasting betaald zou moeten worden. „De belastinginspecteur in Den Haag schat dat bij de Haagse bordeelhouders jaar lijks minimaal een belasting opbrengst van tien miljoen gulden te halen zou zijn. Daar naast zouden de 800 prosti tuées - ervan uitgaande dat zij jaarlijks 20.000 gulden verdie nen - 3,2 miljoen belasting moeten betalen. Alleen al in Den Haag betekent dit een be lastingontduiking van 13,2 miljoen", aldus Boutellier. Via een rekensommetje kwam hij er- naf- ■oot- van zijn In- angt kke- t het ien). hulp ïnst- inds llaus in de kke- 1981) :nte- ver- ooral het >uw- ia in van rijke ze ul in inden India mo- ie re- ,et in to te tnge- atma idira dhi. ïder- offi- isteld Lub- btge- nzien in de nroe- enin- gen naar het Westen Sovjetleider GorbatsH diens top-ontmoeting jaar oktober met preswg Reagan van de Verenig Staten, de ervaringen Gandhi en Lubbers ttjae bezoeken in Moskou het® opgedaan. In dat yerban ook het recente vriedscMfl verdrag tussen de Sov] Unie en India van belang- In het verlengde hieryi ligt de Sovjet-bezetting Afghanistan, die India land in de regio ui ter met belangstelling volg1- meer daar Gorbatsjovs kondiging troepen terua trekken tot nog toe we opzienbarende resultate zien heeft gegeven. De gr conflicten tussen Int»13, Pakistan, die nog steeds meren ondanks de w zijdse toenadering zure_,,e getwijfeld ook onder» van gesprek vormen. In de Aziatische reyv« verder Gandhi's oordeelij belang over de rol van nam in Cambodja, in he j zonder of hij verwacht Hanoi bereid is eerder als beoogd in 1990 OJ® pen uit dat buurland te trekken. 1nJ Van Indische zijde za j verluidt ook de toesta 1 Suriname worden 3 jjl stipt. In deze voormalig ..j. derlandse kolonie inf Amerika is de helft J bevolking van hindoes^ afkomst, wat wil ze®®, ,^0 hun voorouders uit he gere Brits-Indië naar name geëmigreerd (ANP) DE Rotterdamse haven staat voor moeilijke tijden. Nu het overleg tussen de Vervoersbonden FNV en CNV en de havenwerkgevers voor de zqi/eelste keer is mislukt zijn ontslagen in de stukgoed sector nauwelijks meer te vermijden. Een poging van minister De Graaf (Sociale Zaken) beide partijen onder druk te zetten is voor alsnog opniets uitgelopen. Het heeft weinig zin de Zwarte Piet aan een van de partijen toe te spelen, al was dat gisteren een geliefkoosde bezigheid in het Rotterddnse. Toch één opmerking daarover. Er moet heel wat gebeuren wil een gematigde vakbond als de Vervoersbond-CNV woedend weglopen uit onderhandelingen met werkgevers. Toch was dat afgelopen donderdag het geval. De bond verwijt de ha- venwe'kgevers de afgesproken procedure met voeten te hebben getrecfen door halverwege een 'pikken-of-stikken'-eindbod op ta fel te leggen. Een overvalstaktiek waarvoor de bonden terecht niet zjn gezwicht. De werkgevers wekken met deze handelwijze op z'n zachtst geze0d de indruk dat het hen niet veel kan schelen of er wel of meteen akkoord met de bonden wordt gesloten. Voor hen staat blijkbaar vast dat, hoe het conflict ook afloopt, ze uiteindelijk hun zin (rijgen en er banen in de stukgoed zullen verdwijnen. Geen ak^bord? Geen nood, de wal keert in dat geval het schip en via bet faillissement van een of meer stukgoedbedrijven wordt er aupmatisch gesaneerd. Hoe lichtvaardig de werkgevers de bonden nemen blijkt ook uit drf aankondiging - een dag vóór hun 'ultimatum' aan de bonden aloopt - dat twee stukgoedbedrijven gaan fuseren. Op die ma ter raken de werkgevers ook een groot aantal overcomplete ba len kwijt, al vergeten ze dat ze met dat soort mededelingen de Ponden nog verder tegen zich in het harnas jagen. De Vervoersbond-FNV wekt overigens ook niet de indruk erg bewogen te zijn met de toekomst van de Rotterdamse haven. 'De werkgevers roepen met hun eindbod een aantal faillissementen over zich af', sprak FNV-bestuurder Paul Rosenmöller donder dag, zonder daaraan te conclusie te verbinden dat dèt in ieder 9eval moest worden voorkomen. De bond heeft zich tegenover de achterban steeds hard gemaakt voor de slogan 'Geen man aadwongen de poort uit', zonder zich te realiseren dat door het mislukken van het overleg er juist wel mensen gedwongen de Poort moeten verlaten. En dat is behoorlijk kortzichtig. Volgens het Rotterdamse havenbedrijf verdwijnen er uiteinde- P 7.000 banen uit de haven als er geen oplossing voor het con- J'ct wordt gevonden. Afgezien van de vraag of dat cijfer tot ach- ter de komma klopt, staat het in geen enkele verhouding tot het aantal banen waarover bonden en werkgevers nü ruziemaken, "et zou toch te gek zijn de positie van wereldhaven nummer één en de werkgelegenheid van 7.000 mensen in de waagschaal te stellen voor een Delofte, die niet meer nagekomen kan worden. tot 250 miljoen gulden belas tingontduiking door alle pros tituées samen in Nederland. Prostitutie is, voor prosti tuées zelf, minder lucratief dan over het algemeen wordt aangenomen. De Haagse be lastingdienst schat hun jaar inkomen op 20.000 gulden. „Dit is gelijk aan het bruto mini mumloon van een 22-jarige. Hoewel het hierbij om globale schattingen gaat maken deze cijfers duidelijk dat de finan ciële belangen in de prostitu tiewereld niet in de eerste plaats bij de prostituées zelf liggen, maar bij degenen die van hen profiteren", aldus Boutellier. Via een vergunningenstelsel voor bordeelhouders zou het gereguleerd prostitutieaanbod een belangrijke nieuwe in komstenbron kunnen zijn voor de belastingdiensten, zo ver wacht Boutellier. Dit vergun ningenstelsel zou, volgens hem, een uitvloeisel zijn van de te verwachten wetswijzi ging eind dit jaar waarbij ex ploitatie van prostitutie niet meer strafbaar gesteld zal zijn. Nu nog is bordeelhouder een strafbaar beroep. Veel ge meenten zouden, volgens Bou tellier, plannen hebben om na die wetswijziging een vergun ningenstelsel in het leven te roepen om daarmee de prosti tutie meer te kunnen beheer sen dan nu mogelijk is. Mr. J. Scholtes, verbonden aan de mr. A. de Graaf Stich ting, die zich landelijk bezig houdt met prostitutieproble matiek, meent dat met de wetswijziging het prostitutie- bedrijf in één klap wordt on derworpen aan alle wetten, regels en voorschriften die er bestaan voor bedrijven. „Zou dit in één keer gereali seerd worden dan ontstaat er op grote schaal illegale prosti tutie in zijn meest ongewenste vorm. De veranderingen zul len gefaseerd ingevoerd moe ten worden, zodat het prosti- tutiebedrijf de kans krijgt te wennen aan het idee dat, juri disch gezien, de totale vrijheid van handelen voorbij is", al dus Scholtes. Staatsdrukkerij DE STAATSDRUKKERIJ/ uitgeverij wordt per 1 januari 1988 verzelfstandigd tot een naamloze vennootschap. Bin nen vijf jaar worden de aan delen, aanvankelijk geheel in handen van de overheid, afge stoten. APELDOORN (ANP) - De politie van Apeldoorn heeft een doodzieke in woner van die plaats aangehouden nadat hij een forse hoeveelheid ge stolen vlees had genut tigd. De man stal donderdag ruim 100 kilo ingevroren gehakt bij een slager in Beekbergen. Honger leidde ertoe dat hij thuis onmiddellijk aan het bakken sloeg. Volgens de politie heeft hij flink wat ballen genuttigd, voordat hij op grond van de toch wat vreemde smaak en de aanwezigheid van harde strikjes in het vlees de verpakking aan een nader onderzoek onder wierp. Pas toen bleek het te gaan om een partij af gekeurd vlees. A J Mr. Pieter van Vollenhoven schrikt als de champagne rijkelijk in het rond spat. Van Vollenhoven doopte gisteren in Gorin- chem een amfibische (waterjfiets die plaats biedt aan maar liefst 35 personen. - fotoanp Van een onzer verslaggevers BREDA - De staking bij het Computercentrum Zieken fondsen Zuid-West-Neder land in Breda is gistermiddag opgeschort. De actie is afge blazen na de eerdere melding gistermorgen dat ziekenfond sen in Dordrecht en Sliedrecht akkoord zouden gaan met in voering van een 36-urige werkweek per 1 april. Dat laatste blijkt echter niet het geval te zijn. Directeur W. van de Merwe van het ziekenfonds OWZD in Dordrecht zegt dat zijn alge meen bestuur donderdag avond met de Dienstenbond FNV heeft afgesproken vol gende week te gaan praten over arbeidsvoorwaarden. Die gesprekken moeten volgens Van de Merwe gezien worden tegen het licht van een be oogde samenwerking van het OWZD en het ziekenfonds voor Sliedrecht en Omstreken. „Hoe dat besluit uitgelegd wordt, is ieder zijn verant woordelijkheid. De cao van 1985 is ons uitgangspunt. Maar ik zeg niet dat wij een 36-urige werkweek per 1 april invoe ren", aldus directeur Van de Merwe. Waarnemend directeur L. Degens van het ziekenfonds in Sliedrecht geeft desgevraagd dezelfde mening over de kwestie als OWZD-directeur Van de Merwe. Secretaris A. van Wijk van de Vereniging Nederlandse Ziekenfondsen (VNZ) zegt: „Op dit moment zijn er geen afspraken over in voering van de 36-urige werk- Door Jan Bouwmans UTRECHT - De statuten van de Katholieke Theologische Hogeschool Utrecht (KTHU) schieten voor een kerkelijke erkenning door Rome te kort. Dat is de uitkomst van het overleg dat een Utrechts-Gro ningse delegatie eerder deze maand heeft gevoerd met de Vaticaanse Congregatie voor het Katholieke Onderwijs. Prof. dr. Anton Weiier, voorzitter van Curatorencolle ge, heeft de hogeschoolge meenschap van een en ander schriftelijk op de hoogte ge steld. Hij vormde met kardi naal Simonis, de bisschoppen De Kok en Möller en plaats vervangend KTHU-rector De Kruijf de delegatie. In de statuten moet op de eerste plaats bepaalde passa ges uit het Vaticaanse docu ment over priesteropleidingen letterlijk worden opgenomen. Het gaat met name om de pas sages die de positie van de plaatselijke bisschop en de plaats en taak van de rector bepalen. Op de tweede plaats moet in de statuten worden opgenomen dat docenten voor een vaste aanstelling of een bevordering van de H. Stoel een verklaring van geen be zwaar moeten krijgen. Op de derde plaats moet ondubbel zinnig in de statuten komen staan dat de plaatselijke bis schop in ernstige en spoedei sende gevallen een docent kan schorsen. De KTHU gaat de statuten bijwerken. Het overleg van de drie bisschoppen met kardi naal Ratzinger over de ge huwde priesterdocenten heeft opgeleverd dat zij vooralsnog geen onderwijs mogen geven aan de studenten van HBOP- priesteropleiding van Utrecht en Groningen. Om door Rome erkend te worden moet overe drie zaken overeenstemming worden be reikt: de statuten, de richting en inrichting van het onder wijs en het docentenbestand. week in Dordrecht en Slie drecht." Woordvoerster L. Muter van de Dienstenbond FNV toont zich verbaasd over de uitleg die van de kant van de ziekenfondsen gegeven wordt over de gemaakte afspraken in Dordrecht. Volgens haar is daar wel degelijk besloten tot invoering van de 36-urige werkweek per 1 april. „Wij zullen de betreffende direc teuren maandag een duide lijke uitspraak vragen. Als blijkt dat niet ingegaan is op onze voorwaarden, gaan wij tot acties over bij de zieken fondsen in Dordrecht en Slie drecht." De staking bij het compu tercentrum in Breda is vol gens Muter ook opgeschort in afwachting van het antwoord op het ultimatum dat is ge steld aan het ziekenfonds voor Midden- en Noord-Zeeland in Middelburg. De Dienstenbond FNV eist voor donderdagmor gen negen uur een gesprek met de directie van het fonds. Directeur B. Meij van het Zeeuwse ziekenfonds kon gis termiddag niet zeggen of inge gaan wordt op de eis van de Dienstenbond FNV. Volgens directeur C. Wel- lhüner van het computercen trum in Breda en het zieken fonds AZWZ, eveneens in Bre da, hebben de drie fondsen die aangewezen zijn op de dien sten van het computercentrum aanzienlijke schade geleden door de staking de afgelopen week. Het betreft het AZWZ, het MZB in Bergen op Zoom en het ziekenfonds voor Mid den- en Noord-Zeeland. Nederland zakt deze dagen vol ledig in. Het wordt het laatste carnaval voor Van Agt. Ik zie hem in Tokio nog niet door de straten hossen met een sliert kleine Japannertjes achter zich aan. Misschien is dit ook het laatste carnaval voor Gerrit Brokx. Hij gaat de wegen beheren. Het is weliswaar een deeltijd baan, maar dat zal snel een vierbaans-toestand worden. Waar een wil is, is een weg. De huisartsen vieren eerst car naval en dan gaan ze heel hard nadenken over hele harde ac ties. Ziek worden op woensdag is wel aantrekkelijk, maar ook erg gevaarlijk. De KLM mag voortaan over Siberië vliegen van de Russen. Dat kan nu geen kwaad meer, de dissidenten zijn al vrijgela ten. Johan Cruyff zegt, gekleed in pak en regenjas: „Trap liever tegen 'n bal dan tegen je club". Wie stelt al die ballen beschik baar? De KNVB? De KNVB denkt met leuke af fiches en een videoclip het ge weld in te dammen en de bal dadigheid te stimuleren. Steeds meer mensen hoor je spreken over 'vandalisten'. Dan zou er geen probleem zijn, wannt dat woord bestaat niet. Je hebt vandalisme en je hebt vandalen (de naam van een nogal hardhandig volk uit het verleden). Wie de vandalasten moet dra gen, maakt de actie niet duide lijk. Maar wij houden ons voorlopig meer met lusten be zig dan met lasten. U lust 'm toch ook wel? MERIJN Routes KLM DE KLM heeft van de Sovjet autoriteiten toestemming ge kregen met ingang van april de Siberië-route te gebruiken op de diensten Amsterdam- Tokio, waardoor dit traject non-stop kan worden gevlo- gen.De charterluchtvaart maatschappij Martinair heeft met onmiddellijke ingang toe stemming gekregen voor het gebruik van de Tasjkent-rou- te, waardoor de vluchten naar Zuidoost-Azië van deze maat schappij aanzienlijk kunnen worden bekort. Cao V en D DE DIENSTENBOND FNV is vrijdag aan het begin van de avond alsnog in principe ak koord gegaan met de cao, waarmee de andere drie bon den al eerder hadden inge stemd. Daarnaast hebben de bond en V en D in een apart stuk afspraken gemaakt over een sociale regeling voor de reorganisaties die bij V en D op stapel staan. V en D wil zijn verkooporganisatie drastisch vereenvoudigen en het aantal rayons terugbrengen. Daarbij vallen gedurende de looptijd van de nieuwe cao, geen ont slagen. In- en uitvoer HET volume van de invoer en van de uitvoer zijn beide vorig jaar gestegen met vier pro cent. Dit groeicijfer bleef ach ter bij dat voor 1985, toen zo wel import als export met 7 procent groeiden. De invoer prijzen daalden vorig jaar ge middeld met 17 procent, de uitvoerprijzen namen met 16 procent af. Simonis-geding DE NIJMEEGSE advocate mr. I. van Westerlaak heeft de Ka mer van Koophandel in Nij megen aansprakelijk gesteld voor de schade, die is ontstaan door het afgeven van een on juist uittreksel uit het Vereni- gingenregister. Daardoor werd het LIO (Landelijk In terdisciplinair Overleg Femi nisme en Theologie) in het kort geding tegen kardinaal Simonis niet ontvankelijk ver klaard. Nieuw rijexamen DE ANWB is van mening dat het CBR een nieuw soort rij examen moet organiseren naast het bestaande examen. De bond denkt dat veel kandi daten zakken voor het examen omdat zij in de korte tijdsduur van het normale b-examen niet voldoende op hun gemak kunnen worden gesteld. De behoefte aan een langer rijex amen met meer opvang van de kandidaten is volgens de ANWB groot, gezien het feit dat er reeds nu jaarlijks meer dan 20.000 personen een derge lijk examen bij het ministerie van Verkeer en Waterstaat af leggen.

de Stem | 1987 | | pagina 3