de Stem PERSON E L a (8 De Sterns ©Inn systeemanalist/ programmeur (m/v) pnem st.-elisabethshuis MTS'ERS Eis zev LEERLING ZIEKENVERZORGENDEN <m opleiding tot psychiatrisch verpleegkundige PARENCl verpleegkundige/begeleider m* verpleegkundige/begeleider m PROJECTLEIDER MACHINEBOUW met opleiding MTS in leidinggevende functies ERDACHTE im Kok op werkbezoek \n Zeeland DE STEM VAN ZATERDAG 28 FEBRUAR11987 ww partner in tr< STICHTING 'HET HOOGHUYS' psychiatrisch instituut De Ster N.V. n.v. provinciale noordbrabantse elektr iciteits-maatschappij C pnem 3 's~hertogenbosch 1IDDELBURG - H fctuur moet volgend pociaal-cultureel wer sen. paatje stoppen i (C3 Het algemeen psychiatrisch ziekenhuis "Vrederust" te Halsteren verzorgt, in een steeds toenemende samenwerking met andere instellingen op het gebied van de geestelijke gezondheidszorg, de psychiatrische hulpverlening in westelijk Noord-Brabant, als mede in een gedeelte van Zeeland en Zuid-Holland. "Vrederust" heeft ongeveer 625 medewerkers en het aantal patiënten bedraagt circa 535. Het ziekenhuis is gelegen op circa 3 km buiten het centrum van Bergen op Zoom. Binnen de sektor geriatrie zijn er vijf vakatures voor de funktie van full-time vakaturenummer "V.D./87/16" voor De Mare (4), De Lake/Llndezlcht (1) Algemene Informatie De sektor geriatrie met circa 145 klinische plaatsen omvat naast een observatie-afdeling en een somatische afdeling enkele af delingen voor voortgezette behandeling. Funktie-informatie De begeleider is belast met de dagelijkse begeleiding, verpleging en verzorging van patiënten. De begeleider bevordert een klimaat binnen de afdeling, dat optimaal is voorde behandeling. De Mare richt zich op behandeling en verpleging van psycho geriatrische patiënten met gedragsstoornissen. De Lake/Lindezicht richt zich op behandeling en verpleging van geronto-psychiatrische patiënten. Funktie-eisen het diploma B-ziekenverpleging, of het diploma M.B.O.-V, of het diploma H.B.O.-V. Een algemeen christelijke levensovertuiging wordt op prijs gesteld. Arbeidsvoorwaarden Het bij deze funktie behorende salaris bedraagt minimaal f 2.384,- en maximaal f 3.332,- bruto per maand, overeenkomende met de salarisschaal behorende bij funktiegroep 40. Voor pas gediplomeerden is een aanloopschaal van toepassing, die aanvangt met f 2.312,- bruto per maand. Voor de overige arbeidsvoorwaarden is de GA.O. voor het Zieken huiswezen van kracht. Inlichtingen Mevrouw N. Gelderblom, koördinerend hoofdverpleegkundige, tel. 01640 - 36900, toestel 146 of RMI621, of mevrouw A. van Bavel, personeelsfunktionaris, toestel 142. Sollicitaties Uw schriftelijke sollicitatie kunt u, onder vermelding van het vakaturenummer linksboven op de enveloppe, binnen 10 dagen richten aan het hoofd van de dienst personeelszaken van psychiatrisch ziekenhuis "Vrederust", Postbus 371, 4600 AJ Bergen op Zoom. Binnen het instituut is de mogelijkheid aanwezig tot het volgen van - de opleiding tot psychiatrisch verpleegkundige voor mensen die reeds een ander beroep cq. opleiding hebben en niet noodzake lijk uit de hulpverlening komen. In het omgaan met psychiatrische kliènten is een natuurlijke atten tie voor de schijnbaar vreemde belevingswereld van mensen belangrijk om te ontsnappen aan pseudo-oplossingen, die voor de kliènten niet meer betekenen dan levensvreemde opdrachten. Eigen vanzelfsprekendheden worden dan mee ter sprake gebracht, daar zij de grenzen vormen van het eigen inzicht. Het is logisch dat "het genezen" niet zomaar door de hulpverlener te dirigeren valt en nogal eens een lange geschiedenis vraagt De voorkeur gaat uit naar kandidaten in de leeftijdskategorie tussen 23 en 35 jaar, die zich willen ontwikkelen in een beroep dat nogal wat eisen stelt ten aanzien van persoonlijkheid en flexibiliteit; het vermogen bezitten open te staan voor menselijk gedrag in al zijn facetten en zich tegelijkertijd onafhankelijk durven op te stellen. Opleidingsinformatie: De opleiding is een inservice-opleiding. Dit wil zeggen dat u naast een theoretische opleiding tevens werkzaam bent in de praktijk. De opleidingsduur is 3 jaar en 4 maanden. Begonnen wordt met een beroepsvoorbereidende periode van 30 weken, die voor namelijk in eeq lessituatie wordt doorgebracht Vervolgens 2 jaar en 9 maanden waarin het aksent voornamelijk ligt op het leren in de praktijk. Het theoretische gedeelte in deze periode bedraagt 630 uren. De opleiding start eind augustus 1987. Toelatingseisen: Voor de opleiding is een gedegen middelbare schoolopleiding een vereiste (min. MAVO-4 met alle vakken op D-niveau of gelijkwaar dige opleiding). Arbeidsvoorwaarden: Gedurende de beroepsvoorbereidende periode ontvangt u op basis van leer-overeenkomst een vergoe ding van f 395,- per maand. Als u nu een RWW- of NWW- uitkering hebt is het onder bepaalde omstandigheden mogelijk met behoud van deze uitkering de beroepsvoorbereidende periode te volgen. Na deze periode van 7 maanden wordt bij gebleken geschiktheid, met de leerling-verpleegkundige een leer- arbeidsovereenkomst aangegaan en wordt het salaris vastgesteld volgens de wet op het minimumloon, exclusief de onregelmatig heidstoeslag. De gemiddelde werkweek is 36 uur. Inlichtingen: in te winnen bij mevrouw M. van Dongen, praktijk begeleidster, telefoon (01608) 2 62 73 (doorkiesnummer). Schriftelijke sollicitaties: te richten aan Personeelszaken, van Bergenplein 39,4871 CD Etten-Leur, onder vermelding van vakaturenummer OPL-010. In uw sollicitatiebrief verwachten wij uw interesse te lezen voor dit beroep. Circuit voor langdurend verblijf (LVB) Etten-Leur Circuit voor kortdurend verblijf (KVB) Etten-Leur Instituut voor psychiatrische dagbehandeling Breda. V. V y v v - Het algemeen psychiatrisch ziekenhuis "Vrederust" te Halsteren verzorgt, in een steeds toenemende samenwerking met andere instellingen op het gebied van de geestelijke gezondheidszorg, de psychiatrische hulpverlening in westelijk Noord-Brabant, als mede in een gedeelte van Zeeland en Zuid-Holland. "Vrederust" heeft ongeveer 625 medewerkers en het aantal patiënten bedraagt circa 535. Het ziekenhuis is gelegen op circa 3 km buiten het centrum van Bergen op Zoom. Binnen de sektor voortgezette behandeling zijn er vier vakatures voor de funktie van full-time vakaturenummer "V.DJ87/15" voor paviljoen 3 (2), paviljoen 11 (1) en De Venne (1) Algemene informatie De sektor voortgezette behandeling met circa 275 klinische plaatsen omvat een aantal afdelingen voor gedifferentieerde behandeling, begeleiding en verpleging, waaronder enkele sociowoningen. Funktie-informatie De begeleider is belast met de dagelijkse begeleiding, verpleging en verzorging van patiënten. De begeleider bevordert een klimaat binnen de afdeling, dat optimaal is voor de behandeling. De Venne is gericht op behandeling en verpleging van (chronisch) psychotische patiënten en patiënten met organische psycho syndromes Paviljoen 11 is gericht op behandeling en verpleging van voor namelijk chronisch psychotische patiënten. Paviljoen 3 is gericht op behandeling en verpleging van Korsakow-patiënten en chronisch psychotische patiënten. Funktle-elsen het diploma B-ziekenverpleging, of het diploma M.B.O.-V, of het diploma H.B.O.-V. Een algemeen christelijke levensovertuiging wordt op prijs gesteld. Arbeidsvoorwaarden Het bij deze funktie behorende salaris bedraagt minimaal f 2.384,- en maximaal f 3.332,- bruto per maand, overeenkomende met de salarisschaal behorende bij funktiegroep 40. Voor pas gediplomeerden is een aanloopschaal van toepassing, die aanvangt met f 2.312,- bruto per maand. Voor de overige arbeidsvoorwaarden is de CA.O. voor het Zieken huiswezen van kracht. Inlichtingen Voor inlichtingen omtrent deze funktie kunt u zich wenden tot de heer O. ter Beek, koördinerend hoofdverpleegkundige, tel. 01640 - 36900, toestel 146 of RMI 621, of tot mevrouw A. van Bavel, personeelsfunktionaris, toestel 142. Sollicitaties Uw schriftelijke sollicitatie kunt u, onder vermelding van het vakaturenummer linksboven op de enveloppe, binnen 10 dagen richten aan het hoofd van de dienst personeelszaken van het psychiatrisch ziekenhuis "Vrederust", Postbus 371, 4600 AJ Bergen op Zoom. expansief plasticbedrijf werkzaam op de wereldmarkt, als grootste producent van disposables voor luchtvaartcartering, horeca, ziekenhuizen en andere instellingen, zoekt voor spoedige indiensttreding een (m/v) Deze persoon heeft de leiding over een team jonge medewerkers. In deze functie rapporteert hij aan het Afdelingshoofd Machinebouw PROFIEL: O min. 3 jaar ervaring in een gelijkaardige functie vooral een zeer goede kennis van: - de constructie van verpakkingsmachines, - meet- en regeltechniek, - draaien, frezen, lassen; basiskennis van PLC-sturingen is een pluspunt; sterke persoonlijkheid met goede contactuele eigenschappen; leeftijd 26 30 jaar. WIJ BIEDEN: een vaste betrekking en reële doorgroeimogelijkheden in een dynamisch en sterk expansief bedrijf; een jonge en prettige werksfeer; O een goede honorering voor bekwame personen. Kandidaten richten hun schriftelijke sollicitatie met curriculum vitae aan: Gelmelstraat 96 B-2320 Hoogstraten t.a.v. de personeelsdienst verzorgt de stroomvoorziening (produktie, transport en voor een groot deel de distributie) voor de gehele provincie Noord-Brabant. In het hoofdkantoor te 's-Hertogenbosch, de centrales te Geertruidenberg en een aantal afdelingen verspreid over de provincie, zijn circa 2400 medewerk(st)ers werkzaam. Voor de Tekenkamer Distributie, groep ISA wordt gevraagd een met standplaats: 's-Hertogenbosch. De groep ISA heeft als taak het ontwerpen, bouwen en invoeren van geautomatiseerde informatiesystemen afgestemd op de informatiebehoefte van diverse PNEM- afdelingen van het bedrijfsdirectoraat Transport en Distributie. Een voorbeeld hier van is het geautomatiseerde nehregistratie- systeem met daarin net- en topografische gegevens. Functis-lnformatls: - het uitvoeren van systeem-analyses; - het opzetten en bouwen van programma's; - het testen van programma's en systemen; - het verrichten van werkzaamheden ten behoeve van systeemdocumentatie en invoering. Functie-eisen: - een technische opleiding op HBO-niveau (bij voorkeur HTS-elektrotechniek); - opleidingen op automatiseringsgebied zijn gewenst (b.v. AMBI-modules); - bekendheid/ervaring met topografische gegevensverwerking is een pré; - bereidheid tot het volgen van aanvullende studies op het vakgebied; - goede contactuele eigenschappen; - leeftijd tot circa 30 jaar. Een psychologisch onderzoek zal deel uitmaken van de selectieprocedure. Het resultaat hiervan wordt desgewenst door de psycholoog met de sollicitant besproken, waarna eventueel niet tot rapportering zal worden overgegaan. Betrokkene wordt opgenomen in het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds en de Interprovinciale Ziektekosten Regeling. Het is de bedoeling dat men in of in de nabijheid van de standplaats woonachtig is dan wel gaat wonen. Bij verhuizing kan een tegemoetkoming worden verleend in de verhuis- en herinrichtingskosten. Voor nadere informatie met betrekking tot de functie kan desgewenst telefonisch contact worden opgenomen met de heer Ing. J.L.P.M. Fransen (groep ISA), telefoon nummer 073 - 154401 of met mevrouw L. van Houten (Personeelszaken), telefoon nummer 073 - 154497. Sollicitaties, uitsluitend schriftelijk en tot 14 dagen na het verschijnen van deze advertentie, te richten aan de bedrijfs directeur Sociale Zaken van de N.V. PNEM, Postbus 222, 5201 HA 's-Hertogenbosch, onder vermelding van vacaturenummer 86-T-244 in de sollicitatiebrief. De PNEM wil meer vrouwen in dienst nemen. Zij worden daarom uitdrukkelijk gevraagd te solliciteren. BERNHARDLAAN 86 4872 BR ETTEN-LEUR 01608-34910 Het St.-Elisabethshuis biedt binnen één complex verzorging aan 201 bejaarden en verpleging aan 102 somatische zieken. Aan het verpleeghuis is de functie dagbehandeling verbonden. In september 1986 is gestart met de bouw van een afdeling voor psychogeriatrische patiënten en een grondige renovatie van de afdeling voor somatische zieken. Volgens de planning zullen uitbreiding en gerenoveerde afdeling medio 1988 in gebruik genomen worden. Vooruitlopend daarop hebben wij voor de opleiding tot ziekenverzorgende die in september en december a.s. start een groter aantal plaatsen beschikbaar. Op dit moment staan er nog een aantal vacatures open voor: Om toegelaten te worden, moet men: - Bij aanvang van de opleiding 16 jaar en 8 maanden zijn. - In het bezit van LHNO of LEAO diploma op C-niveau of MAVO, eventueel aangevuld met INAS. Indien u meer informatie over de opleiding wilt hebben, dan kunt u hiervoor kontakt opnemen met het hoofd verplegingsdienst. Uw schriftelijke sollicitaties kunt u sturen aan de afdeling Personeelszaken op bovengenoemd adres. Parenco is een moderne papierfabriek waar hoofd zakelijk krantenpapier wordt geproduceerd. De produktie- capaciteit bedraagt op dit moment 200.000 ton per jaar. In juii 1987 zal een nieuwe papiermachine in gebruik worden genomen waardoor de totale produktie- capaciteit verdubbeld zal worden. Na de realisatie van deze uitbreiding zullen ongeveer 700 personen binnen onze organisatie werkzaam zijn. In verband met de produktie-uitbreiding ontstaan vacatures voor DE AFDELING: Centraal binnen het produktieproces staan de twee moderne papiermachines waarin de nieuwste technologische ont wikkelingen zijn verwerkt. Uit de pulp- bedrijven wordt een pulp aangevoerd die voornamelijk bestaat uit hout- en oud- papiervezels. Op de papiermachines wordt deze pulp door middel van een uitgebreid ontwate ringssysteem omgezet tot krantenpapier. De hier ontstane rollen van 9 meter breed worden vervolgens gladgemaakt, in juiste breedtes gesneden en in de inpakstraat klaargemaakt voor distributie. DE WERKZAAMHEDEN: U zult leiding geven aan het personeel dat werkzaam is in de afwerking. Na een inwerk- en opleidingsperiode van plus minus achttien maanden zal beslist wor den of u in aanmerking kunt komen voor de functie van assistent ploegbaas. ONZE WENSEN: Wij treden graag in contact met kandida ten die aan een volgende stap in hun carrière toe zijn en die: beschikken over een MTS-diploma (studierichting procestechniek, werk tuigbouw of energietechniek) of een gelijkwaardig opleidingsniveau de nodige werkervaring hebben en beschikken over leidinggevende en organisatorische capaciteiten de bereidheid hebben om in volcontinu- dienst (5-ploegendienst) te werken en zich willen vestigen in de directe omgeving van ons bedrijf een leeftijd hebben van maximaal 40 jaar. GOEDE ARBEIDSVOORWAARDEN: De juiste kandidaat bieden wij: een vaste dienstbetrekking met een gemiddelde werkweek van 33,6 uur een salaris van minimaal f 3.577,- en met een uitloop naar f 4.239,- bruto per maand (inclusief 30% ploegen- toeslag) 8% vakantietoeslag en een 13e maand reis- of verblijfskostenvergoeding gedu rende een eventuele overbruggings periode een verhuiskostenvergoeding DE PROCEDURE: Uw schriftelijke sollicitatie, vergezeld van uw curriculum vitae kunt u binnen 14 dagen na verschijning van deze adverten tie zenden aan: PARENCO B.V., afdeling personeelszaken, t.a.v. de heer J.C. Varossieau, postbus 1, 6870 AA Renkum. Indien u vooraf meer informatie wenst kunt u hiervoor telefonisch contact opnemen met de heer J.C. Varossieau, sectorpersoneelsfunctionaris, telefoon nummer 08373-61416. Na een voorselectie zullen de kandidaten middels een informatiedag in de gelegen heid worden gesteld nader ingelicht te worden omtrent de organisatie en de functie. Een psychotechnisch onderzoek zal deel uitmaken van de totale selectieprocedure. Van onze correspondente MIDDELBURG - Voor de Ujke moord op de Axelse ci yillem-Jan Jansen (51) is [oor de rechtbank in Middelbi evangenisstraf geëist van iar tegen de 23-jarige Hassai B. sloeg op 25 november 11 >en hamer de schedel in van t [ie vrijwel onmiddellijk at verwondingen moet zijn bez De dader vluchtte vervolgen luto van het slachtoffer naar Over het motief van de da nen nog steeds in het duistei lelfs een psychiatrisch ont leeft dit niet boven water irengen. Via een tolk liet Ha i. opnieuw weten dat hij buiten zinnen' was geraakt d tinken van bier, waarin eei niddel' zou zijn opgelost. Van een om Die oproep van het zog [lezer dagen in de bus gei lie in de Zeeuwse staten partijen. Het Besturenberaad word levormd door vier instellin gen voor maatschappelijk ac- pveringswerk in Zeeland, eer atholieke, een hervormde en gereformeerde en een hu- nanistische. Ze herinneren in hun brie lan het plan van GS om vol lend jaar de kortingen van hel lijk op het sociaal-cultureel perk 'door te geven' aan de in- Jtellingen, die het dus met lanzienlijk minder zullen koeten doen. Dit jaar wilde de provincie het gaatje nog wel Koppen. I Het Besturenberaad vindt Van een onzer verslaggevers BDDELBURG - PvdA-voor- ban Wim Kok brengt op dins- |ag 3 maart een werkbezoek lan Zeeland. In gezelschap lan het Zeeuwse Tweede Ka- kerlid John Lilipaly en de top ran de provinciale kandida tenlijst voor de statenverkie- ingen reist hij 's morgens aar Zeeuwsch-Vlaanderen, kaar men zijn licht opsteekt »ij CPC in Sas van Gent J Na de middag zijn B' en W lan Vlissingen aan de beurt in gesprekken over de veiligheid 9p de Westerschelde, milieu- Jroblematiek en Vlissingen Us toeristisch speerpunt. Daarna volgen nog uitstap- es naar het bergingsbedrijf fan den Akker in Vlissingen YJ het recreatiecentrum De (cnotsman in Kamperland, s Avonds spreken lijsttrek- Greet de Vries, gedepu- sefde Paul Boersma en Wim fok op een verkiezingsbijeen komst in dorpshuis De Brug in ■oUlnsplaat krantenpapier i Van onze correspondente QDDELBURG Een gevan- tisstraf van zes maanden, L®arYan vijf maanden voor- H'ft' «net een proeftijd L De jaar plus verplichte rgeleiding door de reclasse- ijfl luidde vrijdag voor de uodelburgse rechtbank de eis I n 49"Jarige Vllsslnger Lh, f*? terecht stond op be- T®m«üging van ontucht met en 9-jarig jongetje, net gebeurde op 1 april van m„V2rig jaar en °- ha(f het srK f meegelokt met een h3 over hoeken en 9 es van schepen, waarin

de Stem | 1987 | | pagina 16