Woonwagencentrum in Axel komt niet in een van de buitenkernen WLMKHtR Ter Duinen in ruimere jas Terneuzen huldigt sportkampioenen HIPTE MEERDERHEID VERWACHT IN HONTENISSE id idegom n O-Z-Vlaanderen xtreem veel schade loor hagel en storm DAIHATSU Plaatselijk nieuws TEGENHEID CDA Axel is toch verdeeld Staking Sidmar ten einde JITVOERDER Avondje Tai Chi in Hulst A EN MA Sander, Hubert, Pel /eronique. DONDERDAG 26 FEBRUAR11987 VAN ZEELAND B EN W AXEL LATEN ONGERUSTE MIDDENSTAND WETEN: issers guïdo gezellestraat 27 terneuzen tel.01150-17911 Laag tarief Is Bouwbedrijf B. irojectontwïkkelïng t Onduidelijkheden SNEL TOESTEMMING VERWACHT VOOR NOG EEN LOKAAL MEERDERHEID WILDE DOORSTAKEN Voetbalfeest Steen wordt chaos Hulst Hengstdijk Noordstraat Graauw Koewacht Ossenisse Nieuw-Namen St.-Jansteen Lamswaarde Clinge Axel Kloosterzande BURGEMEESTER REIKT SPECIALE HERINNERINGSTEGELS UIT k om te zoenen particulieren dank|e, jubileum, receptie, te, verloving, overwinning, Abraham, openbare dank, door, mag best eens in de de pagina familieberichten iet en duur hoeft het niet te Is kosten nog geen tient|e) er kolom J 1,90. Eén grote 2,45. Voor het plaatsen ifbeeldmg met een formaat ekenen wij 13,50 toeslag en op aanvraag Bij niet- wordt 4,00 adm kosten worden niet geretourneerd. 2 of geef uw tekst 2 dagen bij één van onze kantoren gaven stuurt u eveneens 2 atsing naar Postbus 3229, chriftelijke opgaven worden ccepteerd indien naam en ijn, ook indien Uw betaling Wij behouden ons het recht nder opgaaf van redenen te weigeren. migingsnleuws i 2 kolom op donderdag. Van een oneer verslaggevers \XB3L - In de buitenkernen Overslag en Zuiddorpe van de jemeente Axel komt bij voor keur geen woonwagencen- Irum te staan. Het tweede «oonwagencentrum dat Axel volgens het provinciale woon- «agenplan voor 1990 moet tanleggen, komt in de kern jkxel zelf. .Koewacht heeft inmiddels jen woonwagencentrum. Het jollege heeft als uitgangspunt bij voorkeur niet naar een lo- atie in de buitenkemen te toeken", zeiden burgemeester j. Hack en wethouder H. de ist met jullie 30-jarig huweli T22 PAGINA ZEELAND 2 Mul gistermiddag tegen een afvaardiging van de Stichting Streekcentrum Axel. Kreeg B en W dinsdag een delegatie van de bevolking van Zuiddorpe op bezoek met 450 handtekeningen tegen een mogelijke locatie in Zuiddorpe op zak, gisteren gingen de deuren van de raadzaal open voor de Stichting Streekcen trum. De actie van de midden standers, die 380 handtekenin gen hadden verzameld, was gericht tegen de locatie aan de Buitenweg waarover van avond in Axel een besluit wordt genomen. Secretaris Spuessens somde de angstgevoelens van de mid denstand nog eens op. Conclu sie: een woonwagencentrum in het centrum van Axel past niet. Ook de stichting streek centrum heeft op zich niets te gen woonwagenbewoners. „Daar gaat het niet om", aldus Spuessens. „Ik vind het net zo vreemd als een kerk of het stadhuis aan de rand van de gemeente zou worden neerge zet". Burgemeester A. Hack, eveneens gedwongen in her haling te vallen, herinnerde de stichting aan de spelregels. „Een woonwagencentrum is een landelijk erkende woon vorm. Waar je woningen kunt bouwen kun je ook een woon wagencentrum neerzetten. Maar het laatste woord is aan het hoogste orgaan in de ge meente, de raad". Toeristenbel asting komt er rum°tuinarch/ju Van een onzer verslaggevers (LOOSTERZANDE - Het ziet er naar uit dat invoering van toeristenbelasting in Honte- nisse het de komende raadsvergadering met nipte meerderheid zal halen. Tijdens de financiële commissie gisteren verklaar- jen A. Sponselee (CDA) en C. Roctus zich in principe [oor de invoering. A. Roctus (eigen lijst) en W. Gel- ierland (lijst L. Mangnus) waren tegen. Omdat ook de beide wet houders het voorstel onder steunen, zit het erin dat de toeristenbelasting het haalt, als tenminste de achterbannen ran de commissieleden geen afwijkende mening hebben. Feel twijfel Burgemeester A. Kessen moest gisteren wel alles uit de kast halen om het voorstel te jerdedigen. Immers, de com missieleden waren nogal aan liet twijfelen gebracht door brieven van de campinghou- iers die een ultieme poging ondernamen om het tij te ke ien. De gebroeders Van de Bosch tan camping De Vogel hadden kenbaar gemaakt voor de ver- [adering hun standpunt te «illen toelichten, maar de tommissie bleek daar geen be hoefte aan te hebben. ten ïlliciteren. ■us bus 17,4587 ZG Kloosterzanc »0/b.g.g. 2377-1824 Kessen stak meteen van wal loor de commissie erop te wij - m dat B en W al aan heel wat lezwaren van de camping- louders tegemoet zijn geko men. Zoals de invoering van *n bijzonder laag tarief van ten kwartje per overnachting, Be instelling van een recrea- fccommissie, storting van de fpbrengst in een speciaal londs en de invoering van de ^lasting verschuiven naar '1. „We zijn ze dus een heel ad tegemoet gekomen", al- las Kessen, „maar er is een :ens". Volgens Kessen zijn de ho lts en de middenstand wel x>r de invoering van toeris- tibelasting. „Ze hebben laten eten graag in een actieve ge beente te zitten en dat ze niet dupe willen worden van de ontvangt U als U Uw onder kantoren van De Stem ten, doet u het dan. Als u ruim- even op een van onze kantoren [^grp uit en opstuurt, dan garanderen* van de Felicitatledienst ekkelijk pakket met raarde- en reductie- i van merkartikelfa- actie van drie campinghou ders. Nou, als we een actief be leid willen voeren, maar geen toeristenbelsting invoeren, dan zullen we het geld bij de burgers moeten halen. Maar dat willen we niet. Dus, als we die belasting niet invoeren kunnen we de recreatie als speerpunt van ons beleid wel vergeten. Maar wat blijft er dan nog over? Ik denk dat we dan een leegloop krijgen in onze gemeente". Hoewel het voorstel nog wel wat onduidelijkheden en vra gen opriep, bleek A. Sponselee overtuigd. Dat was zeker niet zo bij W. Gelderland. „Zijn we wel een toeristische gemeen te?", vroeg die zich af. „We hebben als gemeente nog niets gedaan. Probeer eerst eens een paar jaar om een toeristische gemeente te worden en haal dan die belasting nog eens bo ven tafel". Dezelfde mening bleek A. Roctus toegedaan. „Het zou inderdaad logischer zijn om eerst eens iets te doen en dan pas te praten over toe ristenbelasting". Dat is volgens Kessen een onmogelijke zaak. Immers, dan worden alle lasten van re creatieve voorzieningen op de burgers afgewenteld. „Wüt u dan de onroerend-goedbelas- ting met tien procent verho gen?" „Dat hoeft helemaal niet", meende A. Roctus. „Ik denk dat als we de gemeente begroting kritisch uitpluizen er genoeg geld boven water komt om een flink stuk re- creatiebeieid te bekostigen". C. Roctus tenslotte wilde, ge hoord de discussie, weinig woorden meer aan de kwestie spenderen. Hij schaarde zich achter het voorstel van B en W. fat zei voorzitter K. Baron d'Escury tijdens de al- 'aiene ledenvergadering van Onderlinge Verzekerings aatschappij tegen Hagel- nade ('Hagel Hulst') in "1st. fe hagelschade in akker- «Uwgewassen is vorig jaar ijksdag bezoek van de jm kerk. huw.: •en. Uit de statistieken blijkt dat Oost- «uwsch-Vlaanderen één van de hagelgevoeligste 'Meden van Nederland is. Het schadeverloop van de 'gelopen jaren illustreert een grillig beeld van het agelrisico. ten opzichte van 1985 (1,4 mil joen gulden) nog vrij beperkt gebleven. Toch was er een schade van 90.000 gulden, waarbij 39 leden betrokken waren. De stormschadeverzekering voor akkerbouwgewassen, waarmee de 'Onderlinge Hulst' in 1982 is begonnen, vertoont eveneens een zwaar schadeverloop. Een vijftigtal leden heeft zich voor dit risico verzekerd. Aan elf van hen werd een schade uitgekeerd van ruim 30.000 gulden. „Het uiterst wisselvallige weer be klemtoont hoe belangrijk het is dat er goede verzekerings mogelijkheden voor de akker bouw zijn", benadrukte secre taris-penningmeester me vrouw T. van der Veeken-de Bot. Op de agenda van de verga dering stond ook een bestuurs verkiezing. J. Haak-van Hoeve en R. Maerman werden herkozen. P. de Nijs uit Ter- neuzen en B. van Duyse uit Nieuw-Namen werden als plaatsvervangende leden voor de kascommissie gekozen. Het voorstel van het bestuur om bij de afdeling vijf procent eigen risico in te bouwen werd aangenomen. De premie voor de hagelverzekering gaat niet omhoog, terwijl de premie voor stormverzekering wordt aangepast. In totaal woonden 27 leden de vergadering bij. '"iloren f'neuzen, Hulst en Goes, fessen en telefoon pers 0p pagjna 2. fllngstijden: P-12,30/13.30-17.00 uur. «actie f'neuzen: Rein van der I (editie-chef). Joep lnrülrnelen' Emile Calon, 1 "lain van Damme, Ton wien (sport), Cor J.de "«(foto). Frank Deij, Eugène neten. burg: Jan Jansen. '"Wentie-exploltatie (Eec'eur Zeeland: k^nu. privé tel. 01150- Ter Duinen wordt flink uitgebreid. FOTO DE STEM/COR J. DE BOER Van een onzer verslaggevers KLOOSTERZANDE - Deze week zijn de palen de grond in gegaan voor de uitbrei ding van de basisschool Ter Duinen in Kloosterzande. De uitbreiding bestaat uit het bijbouwen van twee groepslokalen, een speello kaal voor bewegingsonder wijs, een derde gemeen schappelijke ruimte, een aangepast toilet voor rol stoelgebruikers, twee leer middelenbergingen en de in pandige aanpassing van twee lokalen voor de kleu ters. Momenteel bestaat de school uit zes lokalen, twee gemeenschappelijke ruimten en een handwerklokaal. Te weinig om alle leerlingen te kunnen huisvesten. Daarom moet nu nog gebruik worden gemaakt van de ruimte in de voormalige Mariaschool. Met de uitbreiding komt de school weliswaar in een rui mer jasje te zitten, maar eigenlijk is na de verbou wing de school alweer te klein. Op grond van de leer lingenprognoses wordt bin nenkort dan ook de toestem ming verwacht om nog een negende lokaal te realiseren. Volgens directeur J. Collet is er sinds de fusie met de voormalige Mariaschool, een gevolg van de invoering van het basisonderwijs, een dui delijke toeloop te constate ren van het aantal kinderen. „Duidelijk blijkt dat steeds meer ouders kiezen voor een grotere school die door extra faciliteiten kan beschikken over meer leerkrachten. Hierdoor kan meer aandacht worden besteed aan het indi viduele kind en aan de zorg verbreding in het onderwijs. Bovendien", aldus Collet, „hoeven niet noodzakelijk combinatiegroepen te wor den geformeerd". Uit de begin dit jaar ge maakte prognose tot het jaar 2000 blijkt dat er in de toe komst ongeveer 290 leerlin gen uit de kernen Klooster zande, Walsoorden en Osse- nisse de school zullen gaan bezoeken. Nu al bezoekt uit die dorpen zo'n negentig procent van de kindere de Ter Duinenschool. Van onze correspondente HULST - Vanavond (donder dag) wordt in het centrum van de Stichting Prisma aan de Bonte Hondstraat in Hulst een informatie-avond gehouden over Tai Chi. Dat is een bewegingsleer die het hogere bewustzijn wil ac tiveren. Voorzitter R. Delaere toont een aantal video-opna mes van de technieken van de Tai Chi leer. Aanvang 20 uur. Donderdag 5 maart is er een voordracht over astrologie door Hannie van Hulle in res taurant Tiffany te Hulst. Ook die bijeenkomst begint om 20 uur. OOSTBURG - Bij werkzaam heden aan een woning in de Mars te Oostburg is P.S. uit Sluis van een steiger gevallen. Hij werd hierbij gewond aan arm en been en is naar het zie kenhuis in Oostburg overge bracht. De arbeidsinspectie stelt een nader onderzoek in. BRESKENS - De personen auto van P. de V. uit Breskens is op de Veerhaven aangere den. Hij liep hierbij schade op. De veroorzaker is doorgere den. CADZAND - Op de Cadzand- seweg bij de heer V. is een granaat gevonden. De mijnop- ruimingsdienst ontfermt zich over het projectiel. OOSTBURG - Woensdagmid dag omstreeks 14.45 uur is een groene personenauto met het kenteken FK-83-NV ont vreemd. Deze auto stond ge parkeerd in de Brouwerij straat en is eigendom van A. van de P. uit Waterlandkerk- je. De rijkspolitie te Oostburg vraagt eventuele getuigen zich met hen in verbinding te stel len onder telefoonnummer 01170-3156. (ADVERTENTIE) officiële dealer €ARAfSi BU PONT TSRNÉUZÊN Industrieweg 37 4538 AG Temeuzen Tel. 01150-81125 AXEL - Op het laatste mo ment is er toch verdeeldheid ontstaan binnen de CDA-frac- tie in Axel over de woonwa genlocatie aan de Buitenweg. Kort na het bekendmaken van de keuze van B en W van Axel verkondigde fractie-voorzitter A. Kesbeke dat de fractie una niem tegen de locatie aan de Buitenweg is. Begin deze week kwam CDA'er A. van Harn op zijn standpunt terug. Daarmee is de uitslag van de stemming vanavond bij zonder onzeker geworden. Aanvankelijk maakte de loca tie Buitenweg geen schijn van kans. In de raad waren negen tegenstanders te vinden, de CDA-fractie (4), de WD-frac- tie (3) en het GPV (2) en zes voorstanders, het college (3 wethouders) en de PvdA-frac- tie (3). Door de ziekte van CDA- raadslid P. van de Bosse en de ommezwaai van Van Harn is de stemverhouding nu zeven tegen zeven. Als de stemmen staken, komt het voorstel vol gende maand in dezelfde vorm terug. Staken de stemmen op nieuw dan wordt volgens de gemeentewet het collegevoor stel als aangenomen be schouwd. GENT - Woensdag is een einde gekomen aan de staking bij de Gentse staalfabriek Sidmar. Die staking beeft twintig dagen geduurd. Weliswaar stemde 64 procent van de ongeveer 2.000 aanwe zige personeelsleden tegen de inhoud van een nieuwe collectieve arbeidsovereenkomst, maar dat was net niet de vereiste twee derde meerderheid om met de actie door te gaan. Het nieuwe akkoord voorziet een loonsverhoging van zestien frank per uur, gespreid over drie jaar. Eerst was er elf frank in het vooruitzicht gesteld, maar de arbeiders namen daar geen genoegen mee. Daarnaast zullen de werknemers ook nog extra premies krij gen en is er een vroegere pensioenleeftijd bedongen. Verwacht wordt dat de ongeveer 4.500 arbeiders van dit Gentse staalbe drijf vandaag (donderdag) weer aan de slag zullen gaan. Van een onzer verslaggevers HULST - Een feestje van het A2-elftal van de voetbalclub Steen, vorige week in de kan tine op het OZO-terrein in Hulst, blijkt fors uit de hand gelopen te zijn. Naar pas onlangs bekend werd gemaakt, werd het ge zellig avondje wreed verstoord toen een stel jongeren met bierglazen begon te smijten. Behalve heel wat vaatwerk sneuvelden ook enkele ramen van de kantine. Er werd in to taal voor meer dan 1.600 gul den schade aangericht. Alleenstaanden - De soos voor alleenstaanden houdt zater dag een carnavalsbal in Den Dullaert met medewerking van het orkest The Williams. Carnavalkledij is niet ver plicht. De dansavond begint om 20 uur. Tussen de bedrij ven door is er een bingo en verloting. Ledenvergadering - Tijdens de matig bezochte ledenverga dering van de personeelsvere niging van de gemeente Hulst werd W. Everaard herkozen tot voorzitter. R. van Craenen- broeck, J. Nijssen en D. Rooms werden als bestuursleden her kozen. Door het aftreden van C. van de Broecke en R. Wes- terweele een nog een be staande vacature, waren er nog drie open plaatsen. Tot nieuwe bestuursleden werden gekozen G. van de Munster, H. van de Broeck en R. van de Broeck. In het activiteiten overzicht voor het verdere jaar bleek dat er heel wat te doen is. Een bezoek aan de stad Antwerpen en een drop ping staan in ieder geval op het programma. Tot slot van de avond werd nog een aantal spelen gehouden. Uitslag dames: 1. N. de Koek, 2. I. Claijs, 3. M. Westerweele. Heren: 1. J. D'Haens, 2. B. van Laere, 3. H. van de Broeck. Kaarting - In zaal W. Blom- maert werd een kaarting ge houden waaraan 26 personen deelnamen. Uitslag: 1. C. Deyn, Axel; 2. M. van Kerkhoven, 3. J. van den Ende, 4. W. Blommaert, 5. A. Nijs, allen Hulst. Kaarting - In zaal De Lieve werd een kaarting gehouden waaraan 76 personen deelna men. Uitslag: 1. E. Dankaart, Clinge; 2. E. Thijs, Hulst; 3. E. Borm, Boschkapelle; 4. A. Boone, Hulst; 5. mevrouw Reyers, Terneuzen. Kaarting - In zaal 't Jagers huis werd een kaarting gehou den waaraan 56 personen deelnamen. Uitslag: 1. J. Hageman, Hengst dijk; 2. A. Pieters, Axel; 3. J. Veth, Kapeliebrug; 4. P. van Goethem, Kloosterzande; 5. J. Tieleman, Vo gelwaarde. Kaarting - In zaal R. de Jonge werd een kaarting gehouden waaraan 33 personen deelna men. Uitslag; 1. E. Baart, Klooster zande; 2. mevrouw Vermorken, St.-Jansteen; 3. J. Pauwels, Wal soorden; 4. P. van de Velpen, Osse- nisse; 5. B. van Dorselaer, St.-Jan- steen. Gaaibolien - In zaal Oude Mo len werd een gaaibolling ge houden waaraan 42 personen deelnamen. Uitslag: hoge vogel: C. Celie; rechter zijvogel: mevrouw Buys; linker zijvogel: W. Groenewegen; grootste aantal (4): mevrouw De Vlieger, allen Koewacht. Biljarten - De biljarters van de Bond voor Ouderen hielden een wedstrijd in De Vla schaard. Er namen 18 biljar ters deel. Uitslag: 1. P. de Waele-J. de Waal, 2. A. van Hooije-F. Luycks, 3. H. Neelemans-A. Poppel. Kaarting - De Bond voor Ouderen hield in het gemeen schapshuis een kaarting waaraan 38 personen deelna men. Uitslag: 1. R. Linthout, Axel; 2. A. Kouijzer, 3. mevrouw Plas- schaert, beiden Graauw; 4. E. van Overmeiren, Hulst; 5. J. van Re- mortel, Clinge. De volgende kaar ting is donderdag 26 februari. Kaarting - Door de Bond voor Ouderen werd een kaarting in het gemeenschapshuis gehou den waaraan 42 personen deelnamen. Uitslag: 1. J. van de Hende, Hulst; 2. B. van de Bos, Axel; 3. Th. Vet, Hulst; 4. mevrouw Lucasse, Kloosterzande; 5. mevrouw Van Vooren, Ossenisse Kaarting - De Boerenbond hield een kaarting in het ge meenschapshuis waaraan 36 personen deelnamen. Uitslag: 1. F. de Waal, 2. P. Ma- hu, beiden Graauw; 3. P. Volieman, Hengstdijk; 4. H. Verstraeten, 5. J. Steyaert, beiden Graauw. Kaarting - In zaal Hof Ter Nesse werd een kaarting ge houden waaraan 44 personen deelnamen. Uitslag bieden: 1. J. Remijn, 2. A. Mannaert, beiden Ossenisse; 3. A. van Gink, Axel; 4. Th. Assel- man, Kloosterzande; 5. P. Rottier, Ossenisse. Jokeren; 1. mevrouw Schenkels, 2. mevrouw Reyns-de Kort, beiden Ossensse; 3. mevrouw Remijn-van de Balk, Kloosterzan de. Gaaibolien - In zaal Hof Ter Nesse werd een gaaibolling gehouden waaraan 43 perso nen deelnamen. Uitslag: hoge vogels: A Man naert, Ossenisse; L. de Koster, Walsoorden; J. Sponselee, Kloos terzande en J. Remijn, Ossenisse; linker zijvogels: mevrouw De Kort-van de Veeken, Ossenisse; Th. Kriek'aert, J. Bouchaut, Kloos terzande en mevrouw Van Puyvel- de-de Kort, Ossensse; rechter zij- vogvl: niet afgeschoten; grootste aantal (6): C. Picavet, Lamswaarde en L. de Koster, Walsoorden. Kaarting - De Verenigde Kaarters hield een punten- kaarting in zaal R. de Block. Uitslag: 1. G. Klippelaar-R. de Block, 2. J. de Loos-G. van Roeyen, 3. E. de Kindt-M. Thilleman. Club 111 - In verband met het elfjarig bestaan van de club van 111 wordt zaterdag 7 maart een kroegentocht ge houden. Om 19.00 uur wordt gestart in café Du Commerce, waarna alle horecabedrijven aangedaan worden. Het geheel wordt begeleid door De Kalla- saien. Kaarting - De door de voet balvereniging Steen voor vrij dag geplande kaarting in de kantine, kan niet doorgaan wegens een uitwedstrijd van het eerste elftal naar IJzendij- ke. De kaarting wordt nu op een nog nader te bepalen da tum gehouden. Bridge - In café De Vier Jaar getijden speelden leden van de bridgeclub de eerste wedstrijd in de voorjaarscompetitie. Uitslag: 1. dames Biesbroeck- Goossen, 2. mevrouw Pou- wels-de heer Van Aart, 3. da mes Hoonderd-Kint. Kaarting - In zaal De Reisduif werd een kaarting gehouden waaraan zestien personen deelnamen. Uitslag: 1. B. Rombout, 2. H. Gommerink, 3. L. Otto, 4. Ch. Mar tens, 5. H. Koekoek, allen Koe wacht. Bingo - De Katholieke Bond voor Ouderen houdt vrijdag in gemeenschapshuis Malper- tuus een bingomiddag. Alle ouderen en gehandicapten bo ven de vijftig jaar kunnen deelnemen. De bingo begint om 13.30 uur. Boemerang - Vrijdag houdt buurtvereniging De Boeme rang een kaarting (bieden en jokeren) in het clubhuis aan de Mozartstraat. Aanvang 20 uur, inschrijven 19.30 uur. Kaarting - Kaartclub de Stoere Spelers houdt vrijdag in café De Reizende Man de elfde clubkaarting. Aanvang 20.00 uur. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen huldigde gister avond de sportkampioenen van het afgelopen jaar. Burge meester Ockeloen overhan digde de sporters uit Terneu zen die in 1986 de meest op merkelijke prestaties leverden een speciale herinneringstegel tijdens een bijeenkomst in de burgerzaal van het stadhuis. Hij zei de huldiging vut te voeren 'in het besef dat de kampioenen het zelf hebben gedaan, maar het alleen heb ben kunnen doen omdat een aantal mensen naast en achter hen heeft gestaan'. Hij prees in verband daarmee de inzet van de vele vrijwilligers die de sportwereld draaiende hou den. Ockeloen vindt dat de pres- tatiesport ook een functie voor de sport als geheel heeft. „Ook wie uit puur recreatief oog punt aan sport doet, heeft in zijn achterhoofd altijd de prestaties van topsporters als voorbeeld", sprak hij. Als eerste huldigde hij leden van de Gymnastiekvereniging EMM, die vorig jaar kampioen van Zeeland werden bij de kampioenschappen toesteltur- nen in de junioren- en senio renklasse. Daarna was het eerste team van de volleybal vereniging Scheldesport aan de beurt, dat het kampioen schap in de promotieklasse van Zeeland behaalde. Ockeloen huldigde van de atletiekvereniging Schelde sport Ilse Murre (Zeeuws kampioene meerkamp en dis cuswerpen meisjes A), Nan- nette Koers (Zeeuws kampioe nen speerwerpen meisjes A), Miranda Mariens (kampioene discuswerpen dames), Alfons Frankenvijle (2e plaats Neder landse kamioenschappen sprint 200 meter) en Roel van Laere (Zeeuws kampioen 10- kamp). De badmintonclub Terneu zen behaalde het jeugdkam pioenschap in klasse A van het district Zeeland. Peter Claes van de Sasse zwem- en polo club De Bruinvis haalde het Zeeuwse kampioenschap lange baanzwemmen. W. Ka- moen van schietsportvereni ging De Schutterij werd Zeeuws kampioen in de klasse historische wapens en natio naal kampioen in diezelfde klasse. P. van Walraven, beste spe ler van de Belgische honkbal competitie, kreeg ook een her inneringstegel. Marleen Houg en A. Harms deden het vorig jaar uitstekend tijdens de Ne derlandse kampioenschappen powerlifting. Harms vestigde zelfs in een jaar vijf nieuwe Nederlandse records. Ten slotte zette de burgemeester C. Verplanke in het zonnetje, omdat hij Nederlands kam pioen vliegen met modelvlieg tuigen in de categorie helicop- tervliegen werd.

de Stem | 1987 | | pagina 17