Rob Brugel Weer wielrenner na val in coma PDM-TRAINER-COACH JAN GISBERS: EK driebanden gaat toch door Dikke voldoende voor tafeltennisploege A AR VER Bondscoach Michels ontevreden over medewerking clubs s&gMaSS HORECASERVICE^ ARTSEN: WEINIG HOOP MEER VOOR GOFFIN DOORWERTH - Jan Gisbers, officieel aange duid als trainer-coach, keek verbaasd op gis teren tijdens de voorstelling van de PDM- profwielerformatie in het vijftiende eeuwse kasteel Doorwerth vlak bij Arnhem. Cruijff en Ajax vérder ORGANISATIE KRABBELT TERUG INBOEK Schumache ageert tege gebruik van doping Olympisch Luyckx nadert leider Lopez 0ES - Tijdens de jaarl: ering van de afdeling 2 Motel Goes, pleitte vcx r voor een kunsts «euwsch-Vlaanderen. rainingsrit Middelkamp fOENSDAG 25 FEBRU Spinveld 32a Breda Tel. 076-227189 WOENSDAG 25 FEBRUAR11987 DE RTEMJS Van onze sportredactie MARSEILLE - De Belgische prof Michel Goffin (25) is na een zware val tijdens de tweede etappe van de Ronde van Haut Var in coma ge raakt. De ongelukkige wiel renner uit de ploeg van Berten de Kimpe viel in de afdaling van de Col de la Croix val Mer. Hij slipte in een bocht waar veel grint op de weg lag. Gof fin droeg geen valhelm. Hij sloeg met het hoofd tegen de grond. In een ziekenhuis in Marseille constateerden de artsen een schedelbreuk. De medici deelden mee dat de toestand van de Belgische beroepswielrenner zeer kri tiek was. Volgens de genees heren is er weinig hoop meer voor Goffin, die aan zijn vierde seizoen bij De Kimpe bezig is. De Belg was een verdienste lijk amateur en was in de Bel gische wielerploeg, waarvan ex-wereldkampioen Claude Criquielion kopman is, een van de beste helpers. Goffin won vorig jaar bij de profs zijn eerste wedstrijd. Ploeglei der De Kimpe mag van de doktoren in het Franse zieken huis slechts twee keer per dag naar de toestand van zijn ren ner informeren. Gisteravond lieten de doktoren weten dat het met Goffin zienderogen achteruit ging. Volgens De Kimpe is de ver slagenheid onder de renners in zijn ploeg groot. „Goffin is een uitstekend renner, maar hij heeft één fout. Hij is veel te braaf", merkte De Kimpe nog enkele weken geleden op. De ongelukkige renner werd op aandringen van kopman Cri quielion vaak in etappewed strijden ingezet. Michel Goffin is het tweede slachtoffer van het nog jonge seizoen die in coma raakt. Eer der kwam de 23-jarige Spaanse renner Vicente Mata in aanrijding met een auto tij dens de Grote Prijs Luis Puig. Mata liep hierbij een schedel- basisfractuur en een hersen bloeding op. Hij raakte in coma en stierf twee dagen la ter. De Belgische amateurwiel renner Jean-Pierre Fivé (28) is zondag aan een hartaanval overleden. Fivé nam zaterdag nog deel aan de clubkam pioenschappen van de wieler club Jette Sportief waarin hij als achtste eindigde. Fivé was mecanicien van de Neder landse Transvemij/Van Schilt profploeg. Hij maakte dit jaar voor het eerst deel uit van het begeleidend team van de ploeg van Piet Bos. In de trainings ronde van Lloret de Mar werkte Fivé voor het eerst voor Transvemij 'Uithuilen en gewoon doorgaan' Door Rob van Deursen „Uithuilen en opnieuw beginnen. Nee, daar geloof ik niet in. Uithuilen en gewoon doorgaan. Dat klopt be ter", aldus Gisbers, die dit wielerseizoen de plaats van Roy Schuiten achter het stuur van ploegleiderswagen nummer l zal innemen. Er werd in de sfeervolle zaal van het prachtige slot haast angstvallig over gezwegen, maar feit blijft dat het afgelo pen wielerjaar voor de forma tie van het Oosterhoutse vi deo-tape-bedrijf nu niet be paald erg gelukkig werd be sloten. Jac Blink, verkoop-mana ger geeft dat grif toe. „Nie mand heeft die verwikkelin gen rond Schuiten leuk gevon den. Heel vervelend zelfs, maar er moest iets gebeuren. Vanuit de groep van de ren ners kwam er kritiek op zijn functioneren. En zelf konden we constateren dat zijn pre sentatie naar de media toe niet erg soepel verliep. En net als bij het voetbal gaat de trainer, als het niet goed loopt, het eerst de laan uit. Het risico van het vak. Je kunt moeilijk alle coureurs op straat gooien. We zochten naar een nieuwe structuur. Dat betekende dat Schuiten een stapje terug moest doen. Dat wilde hij niet en daarmee was de kous af. De oplossing lag in het feit dat we het geld dat hij tijdens de duur van zijn contract van drie jaar bij ons zou verdienen, hem hebben uitbetaald. Een com promis dat door beide partijen wordt geëerbiedigd". Het verdwijnen van Roy Schuiten bij PDM betekent voor Jan Gisbers dat hij voor de tweede maal in zijn car rière aan het roer van een profwielerploeg komt te staan. Weliswaar in de rug gedekt door de gisteren afwezige ma nager Manfred Krikke, maar toch duidelijk in de eerste lijn. Bij Kwantum begon hij aan de hand van veteraan Lomme Driessens, maar 'promoveer de' al gauw tot eerste man. Niet voor lang echter, want nadat Jan Raas te horen kreeg dat het actieve fietsen voor hem verder taboe was, nam die de macht over. Gisbers heette nog niet hard genoeg voor het metier van de be roeps. Na een jaar administra tief- en organisatorisch werk voor PDM, keert Gisbers nu terug in koers. „Achteraf be- VINKE VEEN (ANP) - Johan Cruijff blijft nog zeker één seizoen aan als technisch-di- reeteur van Ajax. Rond de Europa-Cupduels tegen Mal- mö zal het derde eenjarige contract tussen Cruijff en Ajax officieel ondertekend worden. De afgelopen weken kwa men de beide partijen gemak kelijk tot overeenstemming. „Er zijn enkele gesprekken ge weest. Niets officieels, gewoon tussen de bedrijven door. Zo horen de contacten ook te zijn. Ik ben tevreden, zij zijn tevre den. Dan heb je zin om door te gaan", aldus Cruijff gister avond in Vinkeveen. De schriftelijke bevestiging van de eenstemmigheid van beide partijen ook voor het derde seizoen een samenwer- kingsvervand aan te gaan, heeft nog niet plaats gevon den, omdat voorzitter Harm- sen met vakantie is. De samenstelling van de PDM- ploeg ziet er voor komend seizoen als volgt uit: renners: Wim Arras (Belg), Rene Beuker, Henk Boeve, Hans Daams, Pedro Delgado (Spa), Mare Dlerickx (Belg), Peter Hoon- dert, Gerrie Knetemann, Jose La- guia (Spa), Henri Manders, Jörg Muller (Zwits), Stephan Mutter (Zwits), Marc van Orsouw, Adri van der Poel, Steven Rooks, Jan Siemons, Peter Stevenhaagen, Gert-Jan Theunisse, Gerard Veld- scholten en Hennie Stamsnljder', ploegleiding: Manfred Krikke (manager), Jan Gisbers (trainer- coach), Piet van der Kruijs (assis tent trainer-coach), Harrie Jansen (PR); soigneurs: Bertus Fok, Rudy Jongen en Jef de Jong; mecani ciens: John Krijnen, Eddy D'Herde (Belg) en Marcel van der Slagmo len (Belg). zien is het gek met mij gelo pen. Bij Kwantum moest ik te snel met een voor mij te zware equipe aan de slag. Daar was ik nog niet aan toe. Bij deze firma ben ik weer doorgescho ven. Ik heb er geen probleem mee. Soms loopt het zoals het loopt en kun je daar weinig in vloed op uitoefenen". Jan Gisbers kost het geen moeite te 'leven' met het feit dat Manfred Krikke als hoog ste in de hiërarchie van de ploeg wordt beschouwd. „Je hebt zo'n man gewoon nodig. Vroeger kon een ploegleider alles zelf regelen, vandaag de dag beslist niet meer. Hij is de bewaker, die de grote lijnen in de gaten houdt Omdat we dit seizoen vaak een dubbel-pro- gramma afwerken, ben ik en mijn assistent Piet van der Kruys daartoe niet in staat. Zo eerlijk moet je naar jezelf zijn". Over het geheel genomen koestert Jan Gisbers zijn uit negentien wegrenners (nieu welingen Daams, Dierickx, Van der Poel, Laguia, Man ders, Muller en Theunisse) plus crosser Stamsnijder be staande equipe. Al merkt de Eindhovenaar wel op: „Het vergt tijd om een collectief te kweken. Daarom zeg ik nu al dat er aan het eind van dit sei zoen weer wisselingen zullen komen. Pas in het derde, vierde seizoen raakt een prof- ploeg echt op elkaar inge speeld. Je zit alleen met het gegeven dat je niet domweg links en rechts renners kunt gaan kopen. Je moet gericht zoeken en dat vraagt geduld". In het programma van de PDM-ploeg zitten twee rich tingen: de klassiekers plus als klappers op de vuurpijl de Ronde van Spanje en die van Frankrijk Gisbers: „Voor de etappe-koersen bestaat de kern uit Delgado, Rooks, Ste venhaagen, Muller, Mutter, Theunisse en Veldscholten. Die jongens richten zich op dat werk Voor de klassiekers gaan we uiteraard op de kaart Adri van der Poel spelen. En ook Rooks krijgt daarin zijn kansen". Voorlopig gaat de Gisbers- formatie nog twee jaar door. De kans bestaat dat er nog een jaar aan wordt vastgeknoopt. Van onze sport medewerker ^ZATE/SAS VAN GENT - (t bijna twintig seconden .beterde Jeroen Korstanje De Bruinvis uit Sas van „I zijn persoonlijke record- j op de 400 meter vrije slag ,gens van 1975. Een knap ^tje, dat mede in de hand perkt werd door de concur- PAGINA SPÖRfptie die hij op dit nummer ntst dulden van Stefan jerman van Zuidwester. Tot aan de laatste honderd eter toe had dat tweetal eik geen duimbreed toegege- maar ook in die honderd jter wist Jeroen Korstanje schema aan te houden en is nog iets te versnellen, isrdoor Meerman moest los- j en zelfs nog zo'n zeven se- nden prijs moest geven. De tweede hebben we gemi moeten kiezen voor de gen van het publiek. D; hebben we besloten om di gaan en zullen we er tweehonderd procent aan gaan". Toi Wim Arras, spurter in de ploeg van Jan Gisbers, wordt gedold door Adri van der Poel (links). Rene Beuker en Steven Rooks (rechts) kunnen het geintje wel waarderen. - FOTO COR VOS MICHEL BARNIER is tot voorzitter gekozen van het or ganisatie-comité van de Olympische Winterspelen van 1992 in Albertville. Barnier is de opvolger van Jean-Claude Killy, die onlangs zijn porte feuille beschikbaar stelde. Van onze speciale verslaggever PORTO - Bondscoach Rinus Michels heeft gisteravond weer eens zijn ongenoegen geuit over de manier, waarop in de Nederlandse voetballerij met de nationale elftallen wordt omgespron gen. Hij deed dat bij aan komst van de Olympische selectie in Portugal, waar vandaag de tweede wed strijd van Oranje in kwalifi- catiegroep B voor Seoel 1988 op het programma staat. De reden van Michels' plotse linge uitval was het gebrek aan oefenmogelijkheden voor zowel het A-elftal als het Olympisch team. De Olympiërs zijn in het regenachtige Porto beland zonder in de winterstop een oefenwedstrijd op nationaal niveau te hebben gespeeld. Een partij tegen het A-elftal werd afgelast, omdat de clubs hun spelers beschik baar hielden voor de nade rende competitie-hervatting. „Voor andere duels was er geen ruimte", bromde Mi chels. „Natuurlijk had ik de selectie graag in een vroeg stadium opgeroepen. Maar in januari mocht ik al blij zijn, dat het A-elftal in Spanje kon spelen. In fe bruari, zo kreeg ik vooral van de topclubs te horen, waren de spelers niet be schikbaar. Ondanks de goede voornemens van vorig jaar stellen de clubs het eigenbelang nog altijd boven het nationale belang". Michels, die het Olym pisch elftal als een belang rijk middel ziet voor spelers om internationale ervaring op te doen, heeft de sterkst mogelijke selectie meegeno men naar de Noordportugese havenstad, waar trouwens niet wordt gespeeld in het stadion van het prominente FC Porto, maar in dat van Boa vista. Dat Ajacied Van 't Schip zich geblesseerd af meldde, vond Michels niet eens de grootste tegenvaller. Wel de afwezigheid van de PSV'ers Vanenburg en Kool hof. „Zij stonden op mijn verlanglijstje, maar PSV hield die spelers liever in Eindhoven voor de competi tiewedstrijd tegen Veendam van donderdag". Michels snapte niet, dat de clubs het belang van inter nationaal voetbal kennelijk weigeren in te zien. „Neder land is toch al zo zelden ver tegenwoordigd in het bui tenland. Bovendien wordt in ons land nauwelijks interna tionaal gespeeld. Maar wat wil je ook, als de nationale competitie geen normaal verloop kent door externe factoren. De omstandighe den worden steeds absurder. Burgemeesters hebben een grote invloed op het compe titie-schema. Door dit soort zaken blijft er weinig speel ruimte over voor landen- ontmoetingen. Ik vrees al het ergste voor de Europese kwalificatie-wedstrijd van het A-elftal, eind maart te gen Griekenland. Ik moet eens rustig gaan nadenken, hoe en waar de selectie zich moet voorbereiden". De vermoedelijke opstelling van Nederland voor het duel tegen Portugal (21.30 uur Nederlandse tijd) is: Menzo; Blind, Plomp, De Wolf en Verkuyl; Van Dijk, Su- vrijn, Boerebach en Roossien; Lengkeek en Van Velzen. Door Leon Krijnen WAALWIJK - In vierentwintig uur kan er nog al wat vera ren. Maandagmiddag werd in Waalwijk de stormvlag gehi door de organisatie van het nakende Europees kampioei driebanden. „Als Spanje vasthoudt aan de opstelling van Nadal in plaats van Rico", aldus de voorzitter van de stichting, te vens de Waalwij kse wethou der van sportzaken, Henk Reuveling, „dan kunnen ze de pot op. Binnen vierentwintig uur wil ik of wereldkampioen Rico of een andere prof in plaats van Nadal, zo niet, dan trekken we ons terug en is er dus volgende week geen toer nooi in Waalwijk". Dat was maandag. Gister middag om vijf uur, op het moment dat het ultimatum verstreek, waaide de wind uit een heel andere hoek. De Spaanse voorzitter Vilamor stuurde een telex naar Jean Graus, de Limburgse voorzit ter van de Europese Bond (CEB), waarin te lezen stond dat als er een Spanjaard komt die toch gewoon Nadal blijft heten. Graus stuurde weer een te lex naar bondsvoorzitter Jan Lageweg en die stuurde er weer een naar Waalwijk. Zo dat de PTT, om bij de woorden van Reuveling te blijven, op nieuw de grote winnaar in het steekspel tussen de heren be- stuurderen werd. Want Reu veling en de zijnen kozen eie ren voor hun geld en besloten om het toernooi definitief doorgang te laten vinden, on danks de aanwezigheid van Nadal en daarmee de afwezig heid van Rico, ondanks het feit dat nog niet vaststaat dat Die ter Müller volgende week wel mee mag doen. Zodat men in ieder geval verzekerd is van drie profes sionals; Ceulemans, Dielis en Müller of Van Bracht. De Waalwijker is immers eerste reserve en zal de plaats van Müller innemen als die het aangekondigde kort geding te gen de Westduitse biljartbond zou verliezen. Kortom, een rigoreuze wen ding van de organisatie met Reuveling aan het roer. Waar om? „Twee dingen", aldus Reu veling in het jargon van de ware politicus, „ten eerste is ons gebleken dat Rico door overmacht afwezig is, want hij heeft een armblessure, ten Schei LLORET DE MAR (ANP) - De Nederlandse wieleramateur Jan Hendrik Dekker is zijn leidende positie in de Ronde van de Costa Brava verloren. Hij eindigde in de derde etap pe, gewonnen door de Deen Olsen, als elfde op zestien se conden. Nummer één in het alge meen klassement is nu de Spanjaard Lopez. Beste Ne derlander is Daan Luyckx op twee seconden van de Span jaard. Uitslag etappe: 1. Olsen (Den) 124 km in 3.03,17,2. Raas (Ned) op 2 se conden, 3. Lopez (Spa) z.t., 4. Sobota (Fra) z.t., 5. Luyckx (Ned) z.t., 10. Bol (Ned) op 0.09, 11. J. H. Dekker (Ned) op 0.16, 13. Van de Velden (Ned) z.t., 17. De Vos (Ned) z.t Al gemeen klassement: 1. Lopez 7.45,42, 2. Sobota op 0.02, 3. Munez (Spa) z.t, 4. Luyckx z.t, 5. Dekker op 0.07, 6. Bol z.t., 7. De Vos z.t 8. Van de Velden z.t. Van onze speciale verslagge- N'EW DELHI - De meesters gaven hun leerlingen een dikke voldoende. De tafelten- nis-coaches Vlieg en Bakker waren in hun nopjes met de prestaties van de heren- en damesploeg in het landentoer- nooi op de 39ste wereldkam pioenschappen. Cijfermatig sprongen de he ren er uit. Zij boekten een vooruitgang van zeven plaat sen, van de 25ste plaats in Go thenburg 1985 naar de acht tiende, dinsdag in New Delhi. De dames gingen geen stap voor- of achteruit. Zij hand haafden zich op de uitstekende vierde plaats en behaalden voor de tweede opeenvolgende keer een bronzen medaille. Jan Vlieg was ingenomen met het resultaat van zijn se lectie. „Voor zover mij bekend is, is Nederland nooit hoger geëindigd. Dus kan ik niet on tevreden zijn". Toch had de Groninger zijn bedenkingen. De ploeg was gehandicapt door de vervelende knie kwetsuur van Henk van Spanje en ondervond in de In diase hoofdstad tegenslag door de ruggewervel-blessure van Rob Turk. Bovendien raakte Oranje in een zware crisis na de ontluisterende nederlaag tegen de Tsjechen (0-5). „Wij hebben die crisis overwon nen", evalueerde Vlieg. Of de naam van Ferdi Oyen, die Vlieg in een onbewaakt ogenblik liet vallen, de spelers spontaan over hun inzinking hielp, zal altijd een vraag blij ven. Vlieg zweert bij de sport- psycholoog. „Door dat akke fietje met Mieke Havik heeft hij opeens een slechte naam. Ik denk dat hij in staat is onze spelers te helpen". Ook zonder sportpsycholo- gische hulp kwam de ploeg in de tweede ronde (17 t/m 32ste plaats) agressiever voor de dag. Met uitzondering van het duel tegen Denemarken (4-5), waarin Oranje met tegenwind te kampen had. Na die neder laag volgden prima verrich tingen tegen Canada (5-1) en België (5-2). „Dat waren onze beste wedstrijden", oordeelde Vlieg. Het is nog maar de vraag of damescoach Bakker over twee jaar nog op de bank zit. Na de Olympische Spelen in Seoel 1988 is Bettine Vriesekoop van plan haar loopbaan te beëindi gen. Bakker piekert er hard over tegen die tijd ook af te haken. Niet omdat hij in de veronderstelling leeft dat de damesploeg tegen het plafond zit, maar omdat hij er na zo veel tropenjaren genoeg van heeft. Over de vierde plaats van zijn speelsters was hij zeer te spreken. Al was hij er bijzon der op gebrand derde te wor den. „Ik wilde graag het beste land van Europa worden", gaf hij toe. Door de nederlaag te gen Hongarije (1-3) ging die wens niet in vervulling. Na verlies van Mirjam, in New Delhi konsekwent Mirzam ge noemd, Kloppenburg tegen Csilla Batorfi en winst van Vriesekoop op Edit Urban lag de sleutel in het dubbelspel. Op 10-5 in de tweede game, na 21-18 in de eerste, leek de koers gelopen. Een langdurige inzinking van Kloppenburg hielp de Hongaarse speelsters over het dode punt: 16-21. De derde werd een nek-aan-nek race, waarin Nederland op 20- 18 twee matchpunten onbenut liet: 20-22. Vriesekoop had daarna nog gelijk kunnen ma ken tegen Batorfi, maar schoot juist te kort tegen het opslag- geweld van de zeventienjarige Europese kampioene bij de se nioren en junioren: 19-21, 19- 21. „De derde plaats was het hoogst bereikbare voor ons", erkende Bakker. „China en Zuid-Korea liggen op een an dere golflengte. Daar komen wij nooit op. In dat geval moe ten wij onze hele systeem van spelen omgooien". Bakker vond dat zijn speelsters maxi maal gepresteerd hadden. „Als je ziet wat voor krakkemik kige voorbereiding wij gehad hebben, is dit resultaat een wonder. Een week voor het toernooi vlogen wij elkaar nog in de haren. Het is aan Bettine en Mirjam te danken dat Ne derland hier zo goed voor de dag gekomen is. Zij zijn als vriendinnen met elkaar omge gaan, hebben het verleden be graven. Daar kan de bond een voorbeeld aan nemen". Heren: Nederland-Nigeria 2-5 (Henk van Spanje-O. Wickliöe 15- 21, 21-16,18-21; Paul Haldan-Fatai Adeyemo 21-15, 21-12; Rob Turk- Atanda Musa 21-18, 14^'j Haldan-Wickliffe 21-18.2«i Spanje-Musa 19-21, 12-21' Adeyemo 15-21, 23-21, 12'" dan-Musa 19-21,19-21); dames: Nederland-He (Mirjam Kloppenburg-'- torü 12-21, 21-10, 18-21. Vriesekoop-Edit Urban 15; Vriesekoop/Kloppenj torfi/Urban 21-18, Vriesekoop-Batorfi 19-21. Engeland, 12. Zweden, I3, kong, 14. West-DuitslanO', len, 16. Frankrijk, 17- Finland, 19. Verenigde België. Vdn onze atletiekme Nu er twee kunststofbanei jn, Vlissingen en Zierikzee trg, die in september in kt Zeeuwsch-Vlaanderen ,Het wordt dan een witte KEULEN (SID) Schumacher, de nalitAek in onze atletieksport en nale doelman van West it zou jammer zijn. Ik hoop Duitsland, is gisten it een Zeeuws-Vlaamse ge- door zijn werkgev. jente gestimuleerd wordt Bundesligaclub 1. t er datgene wat er op Wal- Köln, voor één duel ji eren en Schouwen-Duive- schorst. nd is gebeurd." Dat was de eerst in zijn openingswoord stipte maatregel na de onthul ook de teruggang aan van lingen van Schumack aantal leden. Ondanks dit in zijn boek 'AnpH st hij, mede door de uitbrei- waarin de doelman tui ng van kunststof, de toe standen in het Wts mst positief in. Een speciaal duitse voetbal aan t jord van waardering was er kaak stelt De 32-jatii or de commissie Indoor Zee- international neemt i nd, AV'56 voor de organisa- zijn boek vooral het |t van het nationaal 25 kilo- bruik van dope op d eter-kampioenschap en de korrel. Het bestuur vï mmissie halve marathon de Westduitse voetbi n Kamperland. Voorts bond (DFB) heeft de t» oeg hij de verenigingen goed schuldigingen van Schi n te springen met de gelden macher op de agenda (t n de nieuwe sponsor. Zoals zet voor de eerstvolgeni [tend gaat de Rabobank het bestuursvergadering. 1 mende seizoen de crosscom- DFB heeft event fttie sponsoren. De vereni- bondscoach Beckenbas rgen zelf hebben een grote nog geen besluit genoa ate van zelfstandigheid om over eventuele ftnl t toegekende budget in hun maatregelen tegen Sèi renement te stoppen. Hij macher. oeg daarbij wel een vorm De doelman betvett o eensgezindheid dat zijn verhaal nis Betreffende Indoor Zeeland nieuws onder de zon ii m hij nog geen concrete rae- Hij schrijft over hoge* delingen doen. De veilinghal ses pepmiddelen, Mi Goes vedwijnt In deze hal efedrine en capataf is men tot nu toe te gast. die in het verleden, onée aats van handelen wordt de andere bij Europa-Ci) euw te bouwen evenemen- duels, zijn gebruikt Zi nhal, maar er is nog geen ze- ex-ploeggenoot PI# rheid waar die komt Het Littbarski, tegenwoori )r(jt Goes of Kapelle. Wan- actief bij Racing Club er die er echter staat is Paris, staafde gistera oneens nog een vraagteken, diens teksten. Schuim Het afdelingsbesuur zag cher: „Ik neem al ee leden vertrekken. Wim jaar stelling tegen dopu afman kan zijn werkzaam- in het voetbal. Het ff den in het dagelijks leven dat mijn laatste ver» st meer combineren met de ringen zoveel stof dj stuursfunctie (hij was afge- opwaaien, geeft aant pen jaar penningmeester) en ik gelijk heb". is de Vos wordt voorzitter Schumacher maakt het districtskader oplei- zijn boek ook collega ngen en dus tevens be- teraationals met uurslid van het district West grond gelijk. Olaf Tb: noemde hij 'het scl® voorbeeld van de lü zakken die jonge voetW Ulzendpoot Iers zijn'. Bondsc# Beckenbauer liet we" H°fman, al 17 jaar be- eerst het boek hele® "wslid en een duizendpoot te willen lezen, voord alle geledingen van de hij consequenties trd ®"wse atletieksport, werd Voorlopig handhaaf' "ha van verdienste van de Beckenbauer de uitnod deling benoemd Voor hem ging aan Schuma!'1 er overigens nog geen opvol voor een trainings» gevonden, zodat hij de begin maart. Herat «mngen nog blijft waarne- Neuberger, voorzit *nBas de Vos wordt opge- van de DFB, hield i "8d door André Maas, even gisteren ook nog op «De Vos lid van het Terneu- vlakte. Scheldesport. Qok hij ^8 een dankwoord van wzitter Scheybeler, die zijn "rt prees voor de opstapcu- 5sen en trainersbegeleiding e afgelopen seizoen uit zijn «n op stapel werden gezet. °e trimkalender zal medio 11 voor het eerst in boek- Mm verschijnen. Tijdens de 'navraag toonde Koos Oggel AV'56 zijn bezorgdheid wildgroei die bij het '«thlongebeuren ontstaat Van orue sportmedewerker N-HELMINADORP ^LJVHNADORP - De 1. China, 2. Zweden, 3. rc'ub Theo Middelkamp rea, 4. Joegoslavië 5. pol® ld weer een trainingsrit Oostenrijk, 16. India, ljb! Aaaateun: 1. H. Vis 2 P Tol- 18. Nederland, 19 Aug ^3. M. Gunst Junioren: LT België; dames: finale: Ch® tonen 2. M. Martens, 3. R. Tol- Korea 3-0; eindstand. 1- t Nieuwelingen: 1 O Hofstee Z^-K-ea 3. Hongarg! ^tewei, 3. J wLerke Urf-' Urne3"?.' Jap^ S D' i n,,7. van «ïeuwxeric, 2- D. 3- w- Oele. Trim- Tsjechoslowakije, J.- Schrijver, 2. J. Tolhoek, van den Dries.

de Stem | 1987 | | pagina 6