dood rklozen Onderzoek: Aantal werklozen fors lager PLEIDOOI VAN NEDERLANDSE ARCHITECTEN: BEDANKT POLITIE GEFELICITEERD FAMILIE ALBADAJELGERSMA Bedrijven verliezen 3 miljard per jaar door drankgebruik Alle medewerkers van Unigro en de aangesloten winkeliers feliciteren de familie Albada Jelgersma met de gelukkige hereniging. Grote bewondering hebben wij voor de politie die deze zaak in zeer korte tijd tot een goed einde heeft gebracht. Medewerkers Unigro en aangesloten winkeliers. UNIGRO-SUPER-CIRKEL Iran waarschuwde voor 'spontane uitbarsting van volkswoede' taasexport blijft groeien DE STEM COMMENTAAR Noblemen voor Assad Witboek vol klachten van machinisten N FLUITEN tfOENSDAG 25 FEBRUAR11987 BINNENLAND '38 PROCENT ONTERECHT WERKLOOS INGESCHREVEN' Bedrijfspensioen voor ongehuwd samenwonenden UTRECHT (ANP) - Naast de periodieke auto keuring moet er ook een verplichte woning keuring komen. BINNENLAND Aanvaring Ongeval Handelsvaart Olievervuiling Computers T5 PAGINA T28 PAGINA 3 fcleid schot op de handelslans am per 100 miljoen. Dat had tiei keer zoveel moeten zijn on_ alleen al de rente op buiten- «l)ben landse schulden te kunnenp,(rk- betalen. Er rest Sarney niets anders ,"n dan de geldkraan richting buitenland dicht te draaien. Er wordt voorlopig geen cent meer betaald aan buiten landse banken. Hoewel Sar ney geen periode heeft ge. noemd gaat men er vanuit dat die schuldenstop voor tot 120 dagen zal gelden. Te gen die tijd moet de president orde op zaken hebben gesteld en moet met de buitenlandse banken een nieuwe beta lingsregeling zijn afgespro ken. Sarney hoopt met zijn be sluit twee vliegen in één klap te slaan. Allereerst kan de binnenlandse reserve weer worden aangevuld en geld uit export worden gebruikt om de aarzelende economie een extra zetje te geven. Maar de belangrijkste re den is wel dat Brazilië de buitenlandse banken voor het blok zet: zolang er geen nieuwe, gunstige regeling voor het betalen van rente op buitenlandse schuld komt kunnen de buitenlandse ban ken naar hun centen fluiten De socialistische gouver neur van Rio de Janeiro, Lio nel Brizola, vergelijkt het Cruzado-plan van Sarney met een pepmiddel dat een doodzieke patiënt tijdelijk verlichting brengt en hem zelfs in staat stelt deel te ne men aan een uitzinnig feest. En dus feestten de Brazi lianen, dronken en dansten Maar toen het pepmiddel was 'uitgewerkt, bleek de patient op sterven na dood te zijn. E1DEN (ANP) - Van de ruim 10.000 werklozen waarvan het Onisterie van sociale zaken D werkgelegenheid nog deze •sand melding maakte, staat ugeveer 38 procent onterecht werkloos ingeschreven. Zij •*-werk of willen geen pit blijkt uit onderzoeken de stichting Research voor in Leiden die in op- racht van het ministerie jids een jaar onderzoek doet r de werkelijke omvang de werkloosheid in Neder- liid. Het onderzoeksrapport unt eind maart bij minister 5 Graaf op tafel. Volgens H. Detmar van de ichting is de 38 procent nu doende helpt. „Dan is er een stringenter beleid' nodig." De Tweede Kamer kan zich in dat laatste wel vim den, maar in ieder geval het linker deel vindt dat het nu e nog niet zover is. Dat het ka- e binet de oorzaken van een fa lend werkgelegenheidsbeleid bij de verkeerden legt. „Niet de werklozen die banen wei geren, maar het kabinet dat er niet in slaagt banen te ma ken, is de schuldige", aldus Lankhorst gisteren. Lubbers heeft die discussie vermeden. Hij erkende slechts dat een strenger sanc tiebeleid alleen zin heeft er ook banen zijn die gerd kunnen worden. De vraag of die banen er nu al zijn, is gisteren blijven liggen. Het antwoord komt waarschijnlijk pas in de week voor de statenverkie zingen. Dan vergadert de Kamer over het sociaal-eco nomisch beleid van het kabi net In dat verkiezingspro- "t gramma met zendtijd voor de alle politieke partijen jn zo'n ruzietje over een al en niet falend beleid uiteraard fl- beter dan in een feitelijk do de bat over een ongelukkige uit- al- spraak die af- lare ge- per te nge de De aar van >ro- 992, ken aers van fge- de van iten- den, oudt sand in- peso joen dent acht van van Leo iten- relis- over kij- e kat :n op eco- naar het ■voor wor den gehouden. Het parlement beslist over een nieuwe in- vesteringswet. De politieke en economi sche stabiliteit van het land hangen voor een belang# deel ook af van de voorgeno men landhervormingen. Vo rige maand leidde een de monstratie van ontevreden boeren tot een bloedbad vlakbij het presidentiële pa- leis. Er vielen 18 doden en tientallen gewonden 4001 mariniers plotseling het vuur openden. De regering lietwe* ten dat de landhervormingen pas konden worden aange kondigd nadat de nieuw grondwet was goedgekeurd- Dat gebeurde bij het referen dum op 2 februari. Een week later maakte o regering bekend dat in de pe riode tot 1992 in fasen me taal 9,7 miljoen hectsw grond, eenderde deel van n^ Filipijnse grondgebied worden verdeeld. Ook plantages, waaronder van mevrouw Aquino zullen worden verdeeld en der boeren. President Aquino is - zeer bewust van het bela™ van landhervormingen haar strijd tegen het unP; verzet. Tijdens de laatste j ren van het Marcos-beu™ groeide de aanhang van Nieuwe Volksleger (NPAl j tot naar schatting 18.®*' 24.000 strijders. In die grW de klad gekomen met komst van de e Aquino en haar bereidhei onderhandelen. Door Nr strijders, van wie de mees geen echte communisten K een toekomst als boer te s randeren, zou het linkse zet op vreedzame wijzej^, nen worden ui' kelcL(ANP) zuiverder vastgesteld dan uit eerder onderzoek al voorlopig bleek. Naast de ruim 700.000 die officieel als werkloos staan geregistreerd staan nog eens 180.000 mensen als werkzoe kend ingeschreven. Zij kijken uit naar een andere baan of voelen zich in hun werk be dreigd. Van die 180.000 is vol gens Detmar in de praktijk echter een kwart zonder werk. Zoals bekend legde het ka binet zich vorig jaar vast de werkloosheid tot 1990 terug te brengen met 200.000 naar 500.000. De Leidse onderzoe kers tellen nu al minder dan die 500.000 werklozen. Van een reële daling van het aantal werklozen is volgens Detmar echter geen sprake. „Er is al tijd verkeerd geteld. Het hangt af van welke definitie je ge bruikt", aldus Detmar. Ook mensen die tijdelijk - korter dan drie maanden - een baan hebben, mensen die minstens 10 uur minder werken dan ze zouden willen en mensen die tijdelijk, maximaal een maand niet beschikbaar zijn, zouden als werkloos moeten worden aangemerkt, zo meent de stichting. „Dan worden de cij fers reëler", aldus Detmar. Vorig jaar concludeerden de Leidse onderzoekers voor het eerst dat 37,3 procent van de werklozen ten onrechte wordt meegeteld als werkzoekend. Het grootste deel had inmid dels werk (24,3 procent), een klein deel (9,3 procent) zei niet beschikbaar te zijn voor de ar beidsmarkt of wilde minder dan twintig uur per week werken (3,7 procent). De stich ting heeft daar nu een ver volgonderzoek aan gekoppeld. Ook heeft de stichting nieuw onderzoek verricht naar langdurige werkloosheid, mensen die langer dan twee jaar werkloos zijn. Volgens Detmar is daaruit voorlopig te concluderen dat de harde kern van die werklozen minder hard en groot is dan tot nu werd aangenomen. Het zijn er rond de 70.000. Ook onder de langdurige werklozen is ech ter beweging. „De gemiddelde uitstroom onder werklozen is zo'n 25 procent, onder de lang durig werklozen echter zo'n 15 procent", aldus Detmar. Een hele lage uitstroom - hoog stens enkele procenten - con stateert de stichting onder werklozen die 'meervoudig be lemmerd' zijn, zoals ouder dan veertig jaar en met een lage opleiding. Het Centraal Bureau voor de Statistiek streeft ernaar om vanaf begin 1988 met een werkloosheidscijfer te komen dat is gebaseerd op meerdere bronnen. Dit cijfer moet het huidige maandelijkse cijfer van de arbeidsbureaus gaan vervangen. De meting van de werkloosheid blijft gebaseerd op de definitie van de geregi streerde werkloosheid die thans geldt: de werkloze moet ingeschreven staan bij het ar beidsbureau en een baan zoe ken van 20 uur of meer per week. 'Yerplichte woningkeuring' RIJSWIJK (ANP) - Het bedrijfspensioenfonds voor de me taalnijverheid heeft met ingang van 1 januari 1987 een pen sioenregeling ingevoerd voor ongehuwd samenwonenden, waarbij de deelnemer aan de regeling pensioenaanspraken tan opbouwen ten behoeve van de partner. Volgens het pensioenfonds is dit in Nederland de eerste regeling voor een 'partnerpensioen' die in een bedrijfstak pensioenregeling is ingevoerd. Om aan de partnerpensioenregeling te kunnen deelnemen moet men tenminste twee jaar tevoren bij notariële akte een tamnenlevingscontract hebben gesloten, waaruit blijkt dat toen duurzaam samenwoont en een gezamelijke huishou- cing voert Wat betreft het samenlevingscontract gelden de voor vaarden niet alleen voor mannelijke deelnemers met een Touwelijke partner en omgekeerd, maar ook voor partners an gelijke sekse. R0TERDAM (ANP) - Op de totale Nederlandse beroepsbevol- ini van 5,3 miljoen mensen drinken naar schatting 400.000 cecnemers zodanig dat hun functioneren ernstig wordt belem- #ei ttgaande van een in de "einigde Staten ontwikkelde fonule dat een probleem- driker nog maar drie kwart vai zijn arbeidsprestatie le ver, schatten deskundigen dat proleemdrinkers het Neder- e bedrijfsleven en de ovfheidsdiensten jaarlijks dri miljard gulden kosten, 'egen deze achtergrond t donderdag op initiatief i de Volksbond tegen Dinkmisbruik en met finan- ciie steun van het ministerie va welzijn, volksgezondheid en cultuur en de provincie Zid-Holland het project 'Al cohol en Werk' van start. Belangrijk oogmerk van het project is het bedrijfsleven te stimuleren tot het opzetten van zogenoemde bedrijfsalco- holprogramma's als onderdeel van het sociaal beleid binnen ondernemingen. Daarvoor zal de Volksbond deskundigheid en zijn contacten met be staande hulpverleningsorga nisaties ter beschikking stel len. Een dergelijk programma kan een preventieve werking hebben maar moet tevens die nen als instrument om werk nemers met alcoholproblemen op te vangen en aan te pakken. MSTERDAM - De nieuwe kaassoort Maasdammer zorgt er- var dat de Nederlandse kaasuitvoer tegen de verdrukking in kjft groeien. De export van kaas nam vorig jaar toe met 20 mil- J'n tot bijna 376 miljoen kilo. Van die groei was tweederde voor rekening van de Maasdam- Er. Vooral in Itali"e, waar de Nederlandse kaasimport met 44 recent toenam, gaat de Maasdammer er prima in. Het Nederlands Zuivelbureau, dat jaarlijks 80 miljoen gulden 'tgeeft aan reclame voor melk, boter en kaas in binnen- en bui- inland, voorziet ondanks toenemende concurrentie ook dit jaar en goede afzet van zuivelprodukten. BEWONERS van Beiroet geloven allang niet meer in wonde- 'MiRuim twaalf jaar wordt de hoofdstad van Libanon geteisterd foef interne conflicten die vooral de laatste jaren een puur oor- ogikarakter hebben gekregen. Rivaliserende groeperingen be ften elkaar op leven en dood. Bestanden en oorlogssituaties Jre|en elkaar net zo snel af als regen en zonneschijn en in dit "mooie maar momenteel krankzinnige land, kan het gebeuren de bondgenoot van vandaag de vijand van morgen blijkt te is dan ook zeer begrijpelijk dat de inwoners van West-Beiroet '"dag niet applaudiserend langs de kant hebben gestaaan toen 'nsche troepen dit stadsdeel binnentrokken om een eind te ma- •n aan een van de bloedigste confrontaties van de laatste jaren, "maal waren het de druzen die -in samenwerking met linkse ondgenoten- een eind trachtten te maken aan de overheersing an de sji' itische beweging Amal. Met succes want Amal had na wenlange verbeten gevechten, fors terrein moeten prijsgeven. net toch al wankele ovenwicht niet nog meer te verstoren, ■J-urde de Syrische president Assad vierduizend man troepen ®r West-Beiroet. Het zoveelste 'bestand' was het betrekkelijke esultaat. lang dit zal duren durft geen mens te voorspellen. Eén inci- «t is voldoende om de viam weer volop in de pan te doen «n. in een dergelijk geval is ook een grote troepenmacht niet faat om de zaken in de hand te houden. Israël en de Ver- ^'de Staten kunnen daarvan meepraten. En er is zoveel wat de ^nnbare rust in Beiroet weer kan verstoren. Dat bleek gister- «Qd laat toen militieleden van Hezbollah slaags raakten met Sy- militairen. Een treffen waarbij doden vielen. Een pijnlijke «a voor Assad die -terwille van de relaties met Teheran- ter- rekening moet houden met de belangen van de op Iran ge- we godsdienstfanaten. Maar hij mag daarin ook weer niet te «gaan anders draaien de Arabische geldschieters de geld- tran naac Damascus dicht. Tjiehjk is dat Assad voor de zoveelste maal met de Libanese «ion!? 'n de maa9 z't- De man die een aantal jaren geleden stai?;?e* moeten concluderen dat hij Libanon politieke rust en coirnf (zïUut,ren9en' de zaken allang niet meer onder - oie te hebben. Het sturen van weer een troepenmacht is een 1- ijs van die onmacht. Von een onzer verslaggevers DEN HAAG - De directie van de Neder landse Spoorwegen verwaarloost de trein machinisten. De administratieve krachten van het spoorwegbedrijf zitten er warmpjes bij ter wijl de werkomstandigdeden van de machi nisten veel te wensen overlaat. Dat maakte de Vereniging van Machinis ten (VVM) gisteren in Den Haag bekend tij dens de presentatie van een witboek vol klachten over hun werkomstandigheden. Bij de WM zijn de meets te machinisteh aange sloten. Volgens De WM is de NS een organisatie die de uitvoerende diensten, zoals de treinbe- sturing, als 'haarvaten' van het bedrijf be schouwt, terwijl het 'warm kloppend hart achter een bureau in Utrecht blijkt te vertoe ven'. Volgens de machinisten moet er een betere begeleiding komen, hoger loon, aandacht voor de zogenaamde 'bijna-ongelukken' op overwegen en beter materieel. De machinisten vinden ook dat er bij de NS-directie nauwelijks begrip is voor trein bestuurders die met de regelmaat van de klok te maken krijgen met mensen die zich voor de trein werpen. „Niet in cijfers uit-te drukken is het leed dat hiermee de machinist en zijn gezin wordt aangedaan," aldus het witboek van de WM. Dat heeft de Bond van Nederlandse Architecten (BNA) dinsdag betoogd op een symposium over reno vatie en stadsvernieuwing dat in Utrecht werd ge houden bij gelegenheid van de bouwbeurs daar. BNA-woordvoerder G.A. utilititeitsbouw (kantoren, zie- van Wijngaarden vindt dat een middel om de slechte staat van onderhoud van vooral particuliere woningen te ver beteren. Van Wijngaarden werkte zijn voorstel aan de daar aan wezige staatssecretaris Heerma van Volkshuisvesting niet uit maar gaf wel te ken nen dat hij denkt aan een ver plichte keuring op het moment dat een huiseigenaar zijn wo ning wil verkopen. De vereniging Eigen Huis heeft ook al eens voor een der gelijke maatregel gepleit om dat uit onderzoek gebleken is dat particuliere woningen veelal meer achterstallig on derhoud vertonen dan die van pensioenfondsen of woning bouwverenigingen. De meeste huiseigenaren hebben geen geld om hun woning te onder houden, zo bleek tevens uit dat onderzoek. De BNA adviseerde de grote opdrachtgevers van woning projecten hun bouwplannen meer door buitenlandse aan nemers te laten uitvoeren om dat die goedkoper werken dan de Nederlandse aannemers. Nederlandse aannemers be dienen zich van een systeem dat de totale kosten van een bouwproject nodeloos met en kele procenten duurder maakt. De rijksoverheid is niet van plan dat 'opzetstelsel' te verbieden. Dat de naoorlogse woning bouw in vergelijking met de kenhuizen, fabrieken, open bare gebouwen) kwalitatief veel slechter is, moet worden geweten aan de buiten spel po sitie van de bewoners, zo meent de Orde van Neder landse Raadgevende Inge nieurs (ONRI). Overheid en particuliere opdrachtgevers zoals bedrij ven zijn als gebruiker van een nieuw pand altijd nauw be trokken bij de uitvoering er van, toekomstige bewoners van nieuwe huizen niet, of schoon daar de laatste jaren verandering in komt. Volgens ing. G.C. van Beek van de ONRI heeft dat er in de jaren vijftig, zestig en zeventig toe geleid dat de woningbouw verknoeid is door 'betutte lende regels, hobbyisme van ambtenaren, bedenkelijke praktijken in de bouwwereld, zeer weinig innovatie, een subsidiejungle, slechte kwali teit, slecht beheer, fouten in de vormgeving, en een falende benadering van het sociologi sche aspect (inrichting woon omgeving)'. Volgens Van Beek moeten ingenieurs, architecten en toe komstige bewoners veel meer betrokken worden bij de wo ningbouw. Niemand zit vol gens hem te wachten op 'de merkwaardige gewoonte' om woningen van ongewenst be hang en van 'bordpapieren kasten' te voorzien. Van onze Haagse redactie DEN HAAG - De Iraanse autoriteiten hebben de Nederlandse ambassadeur in Teheran maandagavond gewaarschuwd voor 'een spontane uitbarsting van volkswoede', als de Nederlandse televisie een fragment van Rudi Carrell's show over Khomeini zou uitzenden. De ambassadeur, mr. Bast, kreeg van de Iraanse autori teiten te horen dat „zij niet zouden kunnen instaan voor de veiligheid van Nederlan ders in Iran", zo heeft de woordvoerder van het minis terie van Buitenlandse Zaken meegedeeld. Het is de Iraanse autoritei ten bekend dat de Nederlandse regering de media niet kan controleren, aldus de woord voerder. Maar van Iraanse zijde werd opgemerkt, dat de autoriteiten „verontwaardi ging niet aan banden kunnen leggen". De Nederlandse ambassa deur werd om zeven uur 's avond op het ministerie ontbo den. Hij werd gewaarschuwd dat uitzending van een frag ment van de Rudi Carrell- show waarin vrouwen met da mesondergoed naar de Iraanse geestelijk leider gooien 'zeer ernstige gevolgen' zou hebben, zowel met betrekking tot Iran als de Islamitische wereld als geheel. Tegenover West- Duitsland en Italië was nog de nodige terughoudendheid be tracht, maar als het fragment ook in Nederland zou worden uitgezonden zou de maat vol zijn. De woordvoerder wilde de Iraanse waarschuwing niet kwalificeren als een dreige ment, maar beperkte zich tot een opmerking dat 'het kenne lijk mogelijk is dat in Teheran zulke dingen gebeuren'. Hij wilde ook niet ingaan op de vraag of het gebeurde een pre cedent-werking kan hebben in de zin dat de veiligheid van de 71 Nederlanders in Iran kan worden gebruikt om andere Iraanse verlangens in te willi gen. De woordvoerder van bui tenlandse zaken ontkende dat minister Van den Broek, in het telefoongesprek met de Vara dat hij kort na het telefoontje van ambassadeur Bast uit Te heran voerde, had aangedron gen op het niet uitzenden van het Khomeini-fragment. Hij had de redactie van de Vara gewezen op haar verantwoor delijkheid en de mogelijke ge volgen van uitzending. Het is nog niet duidelijk of de minis ter bereid is de kwestie te be spreken met vertegenwoordi gers van de Nederlandse Ver eniging van Journalisten. Deze vereniging heeft mi nister Van den Broek een te lexbericht gestuurd waarin wordt gevraagd om een onder houd op korte termijn naar aanleiding van de druk die de regering heeft uitgeoefend op de redactie van de actualitei tenrubriek van de Vara-tele- visie. Ook vanuit de Tweede Kamer wordt gevraagd om een nadere toelichting. De PvdA-fractie wil van minister Van den Broek meer duidelijkheid over zijn betrok kenheid bij het niet-uitzenden van het veelbesproken frag ment. Het PvdA-kamerlid Ter Beek zal Van den Broek don derdag tijdens een mondeling overleg van de kamercommis sie om verduidelijking vragen. (ADVERTENTIE) i/ er u In het Witte Huis zijn twee machtige mannen: Ronald Reagan en Donald Regan. Die namen lijken te veel op elkaar en daarom moet een van de twee vertrekken. Ronald blijft, want die heeft een a-tje meer. Donald zal het veld moeten ruimen. Hij zal proberen ergens een a op de kop te tikken. Het verschil tussen Regan en Reagan vind je ook terug in onze taal. Regan is de man die regeert. Reagan is de man die reageert: als er iets gebeurt, speelt hij achter de microfoon een mooie rol. Waarschijnlijk weten Donald én Ronald van de wapenlever anties aan Iran. Het gekke is dat de Iraniërs daar wél om kunnen lachen, maar niet om ondergoed-leveranties. Bij ons was de Carrell-grap bijna uitgezonden, maar Van den Broek stak er een stokje voor. Het werd een uitzending van 'Achter de Broek'. Dat zet je wel aan het denken. Ik moet dus eerst even met het ministerie van buitenlandse zaken bellen, als ik een grapje wil maken over kamelen, woestijnen, badhanddoeken, sluiers of vliegende tapijten. Er lopen twee Iraniërs in de Kalverstraat van Teheran. Zegt de ene tegen de andere: ik zag laatst je vrouw met- Sorry, meneer Van den Broek, ik hou al op. Als Ronald Reagan mij aan stelt als de opvolger van Do nald Regan, geef ik hem het volgende advies: zend een grote lading humor naar Iran! Daar hebben ze dringend be hoefte aan. MERIJN RIJKSWATERSTAAT is dinsdagmorgen op de Rijn bij Wageningen met man en macht begonnen aan de ber ging van een met 420 ton grind geladen binnenvaartschip. Het schip, de 'Rijndelta 3', zonk in de nacht van maandag op dinsdag midden op de rivier na een aanvaring met een an der schip. Sindsdien is scheep vaartverkeer ter plaatse on mogelijk. Over de oorzaak van de aanvaring is volgens de rijkspolitie te water nog niets bekend. Persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor. OP de autoweg Tilburg-Eind- hoven kwamen dinsdagmid dag enkele vrachtauto's met elkaar in botsing gekomen. Daardoor werd de rijbaan richting Eindhoven volledig geblokkeerd. Tegen vijf uur was de ravage opgeruimd. Achteraf bleek er slechts een gewonde te zijn, de 45-jarige bestuurder van een vrachtwa gen uit Thorn. De man was met zijn auto achterop een veegwagen gereden die bezig was de vluchtstrook te reini gen. Door de botsing scheurde de cabine van de vrachtauto af, die vervolgens nog werd aangereden door een tweede vrachtauto. IN DE kleine handelsvaart is een conflict uitgebroken tus sen de Vereniging van Reders in de Kleine Handelsvaart (VRNK) en de zeelietienvak- bond FWZ, met als belang rijkste strijdpunt de aanwe zigheid van een kok aan boord van de schepen. Beide partijen hebben dit dinsdag bevestigd. De reders stellen zich volgens secretars T. Bouwman op het standpunt dat op die schepen waar een kok volgens de hui dige wetgeving niet als afzon derlijk bemanningslid aanwe zig hoort te zijn, het kokswerk in een dubbelfunctie door een ander bemanningslid kan worden verricht. DE olieverliezen van boorei landen zijn veel groter dan de buitengaatse industrie op geeft. Uit een onderzoek met een verkenningsvliegtuig van Rijkswaterstaat blijkt dat deze verliezen op het Neder landse plat van de Noordzee ongeveer 35.000 ton per jaar bedragen in plaats van de door de oliemaatschappijen opge geven 500 ton per jaar. NA marktaanvoerder IBM heeft ook Olivetti Nederland de prijzen van de personal computers flink verlaagd. Bo vendien komt deze onderne ming nog met financieringsre gelingen die zijn opgesteld in samenwerking met de ABN en die enigszins vergelijkbaar zijn met de aanbiedingen zoals die bekend zijn van autodea lers.

de Stem | 1987 | | pagina 3