Alice laat horen hoe je zingen moet Onverslaanbaar in keukens RK Veulpoepers nemen Simonis op de korrel KVO-studiemiddaj over 'Samen kerl ook samen werkl PAGINA ZEELAND 5 WOENSDAG 25 FEBRUAR11987 Verbouwplan nieuw museui Aardenburg aangeboden Busreis naar Opera Gent Schietingen Paul Haenen Maze Concert Tina Turner verzet 'Heilige Adonisverlos ons van Simonis Als het op een ruime keus uit keukens aankomt, bent u bij Eleveld aan 't goede adres. Kijk maar eens rond in de grote showroom. Keus voor iedereen uit zo'n 50 keukens. Van klassiek tot modern. Eleveld heeft't wel..! Mon Plaisir 19 - Etten Leur - Tel: 01608-13850 T2 PAGINA GIDS 1 Van een onzer verslaggevers AAKDENBUBG - Met JANINE VAN ELZAKKER VAN BEERTJE COLARGOL TOT WILHELMINA KUTTJE stemming heeft de Aarden, burgse museumcommissie hei bouwplan van het Ternenl C i zense architecten bureaj i Gruisen ontvangen. Het plai behelst restauratie en intern, verbouwing van de voorma, lige marechausseekazerne asl nex paardenstal aan de Markf waarna deze ruimten onder] dak kunnen bieden aan Aardenburgse museumcoUei tie. Zoals bekend is het huid, museum in de Weststraat aai 'Het slaat nergens op en Wat vind ik nou net leuk' groot onderhoud toe en is ruimte eigenlijk te klein. Zo er momenteel geen gelegen heid voor het inrichten va wisselende exposities. De commissie heeft het coU lege dan ook geadviseerd opd ingeslagen weg voort te gaa' Het is overigens nog niet b kend wat voor kosten met he| plan gemoeid zijn. Positief reageerde de con missie ook op een aanbod va een Zoetermeerse dame, een collectie van ruim vien honderd kikkers aan de ge meente wil verkopen. Het colj lege moet verder contact me haar opnemen om te bezie wat de prijs voor de collect! en eventuele andere voon waarden zijn. Daarover wj men alle zekerheid om de mo| gelijkheden voor een nieuw 'carillon-affaire' in de kieml smoren. OOSTBURG SCHOON- DUKE - De KVO van de kring Oostburg houdt donder dag 26 februari een studiemlf dag in zaal Wijffels te Schoor dijke met als thema: Sant kerk..dan ook samen aan' werk. Pastor F. Verheije, als pastor werkzaam is Aardenburg, houdt hiero; een inleiding. De aanwezige dames krij gen na de inleiding de geil genheid om op de stellingen I reageren en vragen te steils aan de inleider. Aan de har van enkele vragen wordt ve volgens een groepsopdrac uitgevoerd, waarna daarov verslag uitgebracht moet wc den. KVO-leden die geïntere seerd zijn in, of betrokken zi. bij het kerkgebeuren, worde om 13.30 uur verwacht in - Wijffels. A. Mastenbroek uit Tilbi zal donderdag 12 maart laatste ontwikkelingen boekhoudkundig- en fiscf terrein behandelen. Daan zijn alle leden welkom in za Wijffels te Schoondijke, aaij vang 09.00 uur. OOSTBURG - De Sticht Uit West-Zeeuwsch-Vlaanoe ren gaat bij voldoende beland stelling aanstaande zondag, maart, met de bus naar uitvoering van de opoera goletto in de Opera van Ge» De bus vertrekt om 10.45 uij uit Oostburg. Voorafgaan aan de opera is er nog tocht door Gent onder leidij van een gids. De uitvoeri begin om 15.00 uur. De Stichting wil vrijdag, maart een busreis naar m Domino in het sportpaleis v Gent organiseren en woenso 18 maart kunnen liefheb^ naar Paul van Vliet in Brug Belangstellenden voor a reizen kunnen zich opgeve Den Hoekzak in Oostburg, gelijks van 10.00 tot 11.301 Vanavond is Den Hoekzak open van 19 tot 20 uur. is 41 jaar geleden in ludenbosch geboren, Lar woont en werkt iar halve leven al in iterdam. Janine van ikker: onder haar igen naam nauwelijks skend bij het grote tele- iepubliek, dat via de luis toch al meer dan ens is geconfronteerd iet haar steeds wisse lde verschijning of op |n minst met een van iar stemmetjes. Om maar eens twee creaties noemen: in het begin van de >n zeventig het zeer be ide Beertje Colargol fhet irtje dat kan zingen') en it recent Wilhelmina littje in 'Ronflonflon met |Iicques Plafond', het laatste i serie lopende geesteskind de zowel bejubelde als trguisde Wim T. Schippers, [ant terrible van medialand. Tot tweemaal toe moet ze de spraak verzetten. Ze is een igen productiebedrijfje be- Jonnen voor 'casting en sty- ig' en daarvoor moeten heel ut andere zaken wijken. „Al- komt altijd tegelijk. Ik ben it zoveel dingen bezig. Ik lord ontzettend veel ge raagd door radiomakers", ze verontschuldigend. Uiteindelijk kan ze toch [ijna twee uurtjes voor me rijmaken in Americain op iet Leidseplein in Amsterdam, foor haar op loopafstand van lar maisonette in de Kinker- luurt. Ze heeft op het moment reinig 'last' van het 'Bekende Jederlanderschap' omdat ze fn tijdje niet op de buis is ge- ;st. „Als ik weer op de tele- fjie ben in iets, dan wel. Je maar één seconde je kop laten zien en iedereen heeft tt weer gezien. Maar je hebt in principe alleen maar fwrdeel van hoor. De mensen sjn dan buitengewoon aardig, [t wordt eerder geholpen en je rijgt beter vlees. Maar je kop net er naar staan". Janine geeft op mijn ver- ik een opsomming van de sultaten van haar onstui- dadendrang tot nu toe. llfgezien dan van studies aan pder meer toneelschool en leinkunstacademie. „Ik heb afgemaakt. Ik vond al- jd dat ik beter was dan die ideren en zeker dan die do- iten". Het begon allemaal, zoals [oor zovelen, met studenten pret. Dat leidde al snel tot ovezande - Zaal Bar M landia, 54 schutters: Wip 1 vogel en derde klep: P- Willem Teil; eerste zij vogel.u Garsel, Soranus 2; tweede ffl J. de Jonge-Rentmeester. h» eerste klep: A- fóntrrie^ tweede klep: Joh. Rentm^5e a beiden Willem Teil; grootst^ tal (7): A van Koevering® Handboog; vhegendevoge» Koot, Spes Nostra en B. ve Zeelandla. Wip 2: eerate M»a tweede zijvogel: F- i Nostra; tweede hoge vogei- Soranus 2; eerste zij vogel, Spes Nostra; derde en vier*1..^ gel: P. Uitdewilligen, Spej" -. grootste aantal (6): E. Ben Willem Teil. wolphaaktsdijk - Ossewaarde, Doel naar r» schutters: Wip 1: hoge Zandee, St-Sebastiaan; ef' w vogvl: mevrouw Korataro ft i nalr Hoger; tweede zijvogd' ft Meester, St-Andries; eers» J. Harlnck, Diana; tweed.®1 Haasdonk, Willem Teil- klep: L. van Dijke, St-Se vliegende vogel: H. de Jonï nus. Wip 2: eerste hoge „8 zijvogel: R. de Meester, gj dries; tweede hoge voge*. m dee, St-Sebastiaan; ee«ww gel: W. de Jonge, ADU»- oeJ. zijvogel: J. Harinck, Dia tyim zijvogel: G. Haasdonk. 1 Teil; vliegende vogel: w- Kamp. Doel naar Hoger. Janine van Elzakker in haar rol van Wilhelmina Kuttje jr.: „Ik word wel eens duizelig van al die stemmen". - foto vpho Janine als serieus actrice op de planken. wekelijkse optredens in een afgehuurd theatertje in Den Haag ('de recensies waren niet eens zo ontzettend lelijk') en films ('ook altijd druk mee in de weer, maar die gingen nooit door'). Daarna rolde ze in een hele trits radio- en televisie programma's zoals Mignon, Kenmerk ('net in de tijd dat de pil ter sprake was, ik was 21, maar zag er uit als vijftien, dus ze kregen daar ontzettend veel reacties dat het toch niet kon, zo'n jong ding over zulke grote dingen laten praten'), Twien en het popprogramma Mix ('iedere week interviews met popgroepjes; vonden ze leuk omdat ik niets van die mensen wist'). Een jaar naar Drachten er tussendoor voor rollen in to neelgezelschap De Noorder compagnie. En daarna weer regelmatige klussen voor om- roepenland: interviews en sketches voor de VPRO, se rieuze gedichten voor de NOS op zondagmiddag en toen drie jaar..Beertje Colargol. Zo wel op t.v. zijn stem als in de theaterproductie in een bere- vel het land in. Janine over die "jeugdherinnering'; „Eigenlijk wilden ze voor de beer een kindje, maar het waren hart stikke moeilijke liedjes. En omdat er ook nog wat emotie in gelegd moest worden, was dat niet te doen voor een zes jarige. Ik zal dat toen wel leuk gevonden hebben. Nu denk ik ook: ik leek wel niet goed bij mijn hoofd". De populariteit van de beer bracht haar ertoe een elpee te maken en dat werd de eerste Nederlandse kinderplaat, die met een Edi son beloond werd. Colargol heeft ze nog het langste volgehouden. Alle an dere activiteiten hielden om een of andere reden altijd vrij snel op. „Komt omdat ik géén ambities heb. Ik vind het alle maal hartstikke leuk, maar ik ben ook een beetje verwend denk ik. Het komt me allemaal zo aanrollen en als het leuk is, doe ik het. Hartstikke handig toch. Ik wilde ook nooit bij een gezelschap. Neem altijd ont slag, daar ben ik beroemd om geworden". Intussen ging Janine van Elzakker steeds meer samen werken met Paul Haenen (wellicht beter bekend als Margreet Dolman) en Wim T. Schippers. De naam van de laatste lijkt bij de aftiteling onlosmakelijk verbonden met die van Janine van Elzakker. „Wim heeft altijd 80.000 mil joen dingen door mekaar, dus wat dat aangaat, kunnen we altijd fantastisch samenwer ken. Heel kortstondig, maar heftig", zegt ze over Schippers, die ze overigens niet via de scène heeft leren kennen. „Nee, privé, We woonden in dezelfde straat". „Wim vraagt mij steeds om dat hij weet dat ik zijn teksten goed zeg. En het valt toch niet Door René van der Velden JANINE VAN ELZAKKER is elke woensdag van 17.00 tot 18.00 op de VPRO-radlo te horen In 'Ronflonflon met Jacques Plafond'. Daarin speelt ze een aantal rollen, waarvan die van Wilhelmina Kutt]e junior het meest tot de verbeelding spreekt Met Ingang van deze maand gaat dit programma elke laatste woens dag van de maand 'het land In'. Woensdag 25 maart Is de complete cast van Schippers live aan het werk te zien In de Stadsschouwburg van Til burg. In het nieuwe stuk van Mary Dresselhuys, 'Een bijzonder prettig ver gezicht', dat onlangs In première Is gegaan, doet Janine van Elzakker drie stemmen vla de telefoon. Zondag 8 maart Is ze op VPRO-tv te zien In een toneelstuk 'Sans rancune', natuurlijk van de hand van veelschrij ver Wim T. Schippers (20.47 uur, Ned. 2). mee om mensen te vinden die dat kunnen. Want 't is hart stikke moeilijk. Het komt heel makkelijk over, maar het is toch een bepaalde stijl. Je moet alles zo zeggen zoals het er staat Schippers schrijft al les uit We improviseren wel eens wat als er wat gekrab beld staat, maar in principe staat het allemaal op tekst. We doen alles expres zo, alsof het ter plaatse gebeurt, dus glazen omgooien, stoelen om laten vallen, zuchten, door elkaar heen praten enzovoorts. Dat geeft een live-effect". Hoewel die radio-uitzendin gen van 'Ronflonflon' op de woensdagmiddag een amateu ristisch rommelig boeltje lij ken voor degenen die er de hu mor niet van inzien, heeft dit 'zootje ongeregeld' met zijn gi gantische overdaad aan tunes, jingles en boeren een bereik dat schommelt tussen de 400.000 en 500.000 luisteraars. „Die radio-uitzending is ont zettend leuk omdat we met een leuk groepje zijn en ieder een elkaar zo goed kent. Het is leuk dat dit zo populair is, ik had het nooit verwacht", zegt Janine vrolijk. Ze doet alle vrouwenstemmen: de weduwe Van Beurden, Anneke de NCRV-omroepster, Asther (ook NCRV), Jacqueline van Benthem, hoofdinspectrice Van de Wel, Elsje de Wit (van Boy Bensdorp) en Wilhelmina Kuttje jr. „Ik word er wel eens helemaal duizelig van als ik veel stemmen tegelijk moet doen". Over de humor in de Schip- per-produkties zijn de menin gen in den lande 180 graden tegengesteld. Freek de Jonge karakteriseerde die typische grappen in zijn laatste thea terprogramma 'Het Dames tasje' als 'onveranderlijk me- POPMUZIEK Is - gelukkig - I allang niet meer enkel een I Amerikaanse of Engelse I aangelegenheid. Op het I Europese vasteland wordt I tegenwoordig muziek ge- I maakt die qua originaliteit makkelijk kan wedijveren I met wat van overzee komt. Acts als Jo Lemaire, Arno, I Sapho en onze eigen Nlts la- Iten horen dat de continen tale popmuziek de kinder- I schoenen is ontgroeid en in 1 ataat is om met een geheel I '"gen inkleuring van het I Pupgeluid te verrassen. Een land als Italië heeft Ivan oudsher sterk op pop I van eigen makelij geleund. I Vorig jaar wist Matia Bazar met typische Italiaanse pop door te breken. Matia Bazar js niet de enige troef die Ita- jte in huis heeft op popge- Het grootste talent is 1 dit moment en eigenlijk lal enige jaren de zangeres I ?"ce (voluit Alice Visconti). 1 te kent haar wellicht van nummer 'I treni di to- teur' waarmee ze in 1984 sa- I ?en met meester-componist I ïanco Battiato op opmer- I Olijke wijze Italië verte- Henwoordigde bij het Euro- usie-song festival. Alices vorige elpee j"Melli rubati' had als on- 'Alice zingt Battiato' iü verto'kte Battiatos aateriaal zo uitmuntend dat 1 ,'01e'li rubati' een lust voor »ii °°r is' Op haar nieuwe Pee 'Park hotel' vertolkt lce nummers die ze veelal samenwerking met ande- n schreef. Opvallend zijn op de plaat aanwezige n! anten. Phil Manza- ra (ex-Roxy Music) speelt Tony Levin (o.a. King prison) speelt bas, de """enkaanse studiodrum- NP PU AAK EINDREDACTIE WIM VAN LEEST mer Jerry Marotta doet mee en de band wordt gecomple teerd door de Italiaanse key boards-speler Michele Fe- drigotti. Gezamenlijk voor zien ze Alice van dromerige, vaak ietwat ijle muziek. Die muziek is breekbaar en stemmig, maar toch veel meer pop dan de stukken die Battiato Alice op 'Gioielli rubati' liet vertolken. Een vergelijking met de vorige elpee valt in het na deel van 'Park hotel' uit, maar dat komt doodeenvou dig door het feit dat Franco Battiato (ook naar interna tionale maatstaven geme ten) een zo begenadigd com ponist is dat zijn peil nau welijks te benaderen valt. Vergelijken we 'Park ho tel' met vroegere Alice-el- pees als 'Azimuth' en 'Falsi alarmi' dan is er wel dege lijk sprake van een grote vooruitgang. Alice profileert zich meer en meer als een bijzondere zangeres die in staat is om je met haar stem in vervoering te brengen. 'Park hotel' mag dan als geheel minder indrukwek kend zijn dan 'Gioielli ruba ti', het is wel degelijk een el pee die zeer de moeite waard is. Al was het alleen maar om te horen hoe schitterend nummers gezongen kunnen worden. MAZE, voluit Maze featu ring Frankie Beverly, is een van die Amerikaanse soul- bands die het in eigen land goed doen, maar die hier nog niet verder zijn gekomen dan een kleine, zij het fana tieke schare fans. Die fans hebben het bij het rechte eind, want Maze is een meer dan uitstekend band. Op studio-platen valt dat wellicht niet zo op, om dat met de moderne technie ken van tegenwoordig iedereen prachtig klinkende platen kan maken, maar heel goed hoorbaar is de kwaliteit van Maze op live- platen. In 1981 verscheen de schitterende dubbelelpee 'Live in New Orleans' en dat album heeft nu een opvolger gekregen in de vorm van het dubbelalbum 'Live in Los Angeles'. Alice moet je beluisteren, al was het alleen maar om te horen hoe schitterend nummers gezongen kunnen worden. fotoemi 'Live in Los Angeles' laat horen dat Maze in de loop der jaren een steeds beter "spelend gezelschap is ge worden. De groep maakt soul en funk zonder poespas en de muziek moet het heb ben van de kracht van de songs. En die songs zijn krachtig. Voorman Frankie Beverly slaagt er voortdu rend in in zijn composities de juiste snaar te raken. Zijn nummers zijn niet overdre ven rauw, maar in vergelij king met bijvoorbeeld Earth, Wind Fire en The Commodores is er bij Maze van gladstrijkerij geen sprake. De emotie, de soul staat voorop en op 'Live in Los Angeles' is dat voortdurend te horen. Dat komt mede door het feit dat de live-op- namen op dit album vrijwel authentiek zijn. In tegen stelling tot wat tegenwoor dig op veel live-platen ge beurt, is er op 'Live in Los Angeles' nauwelijks met de werkelijkheid van het po dium geknoeid. Er werd geen clean geluid van de mengtafel afgetapt, maar er werd een sfeeropname ge maakt, inclusief schoon heidsfoutjes en inclusief de foto charles van gelder lig'. Janine van Elzakker: „Kwestie van opvatting. Ik vind het heel geestig. Het is heel lullig, kinderachtig en flauw allemaal. Het heeft to taal geen pretentie en het slaat nergens op. Dat vind ik leuk. Maakt niet uit. Je hoeft niet te lachen. Ik vind heus niet alles wat Wim zegt leuk. Ik ben ook niet leuk. Maar als mensen mijn kop zien en ik doe se rieus, liggen ze ook in een deuk. Wim meent het bloedse rieus. Lachen is een emotie en huilen is een emotie. Als een van de twee erbij komt, dan klopt het altijd. Maakt niet uit. Wij werken natuurlijk wel erg snel, maar dat komt door onze ervaring. Kijk, als andere mensen daar een hele week over doen, is het ineens defti ger of zo. Wij doen dat dus in een uur". Moelijk om het te maken als 'meisje uit de provincie'? „Als ik het had willen maken, had ik het twintig jaar geleden al gemaakt. Absoluut. Heeft niets te maken met waar je vandaan komt. Ze weten je toch wel te vinden. Ik heb ge woon nooit de ambitie gehad om iets te willen maken. Plannen? „Ik zeg niet wat ik ga doen omdat dat allemaal heel onzeker is. Het is beter om niks te zeggen voordat het helemaal rond is. Wim is ge vraagd om weer een langlo pende serie voor tv te maken, maar daar moet hij zeker nog een jaar aan schrijven". reacties van het publiek. Maze live heeft trouwens geen verfraaiing nodig. De groep klinkt zo overtuigend en zo energiek dat het een ervaring moet zijn een Maze-concert bij te wonen. Binnenkort is daar trou wens gelegenheid toe, want de groep speelt op 11 maart in Vredenburg in Utrecht. Net als op 'Live in New Orleans' is op 'Live in Los Angeles' de vierde plaatkant volgespeeld met nieuw stu dio-materiaal. Uit die num mers blijkt dat de ontwikke ling die Maze in de loop der jaren via diverse elpees heeft doorgemaakt, nog steeds door gaat. Maze ver dient het om heel groot te worden en als de groep zulke ijzersterke platen blijft ma ken, moet het er vroeg of laat gewoon van komen. HET concert dat Tina Tur ner op 2 april in de Rotter damse Ahoy zou geven is verzet naar 6 april. Oorzaak hiervan is het feit dat men niet in staat is tijdig de be nodigde geluidsapparat uur in Ahoy te krij gen. De Tina Turner-concert en vinden nu plaats op 3, 4, 5 en 6 april. De kaartjes die voor het concert op 2 april werden gekocht zijn uiter aard ook op 6 april geldig. Het wordt dit voorjaar druk op het concertfront Alison Moyet speelt op 13 april in Carré in Amsterdam en op 5 mei in Ahoy in Rot terdam. Voor beide concer ten begint de voorverkoop op 13 maart. TILBURG - Deze week komt vanuit Tilburg een carnavalsplaat op de markt, die is opgehangen aan de kritiek die is ontstaan rond de persoon van kardinaal Simonis. De plaat, 'Heilige Adonis, Verlos ons van Simonis', is het produkt van enkele leden van de voormalige Tilburgse band Stichting RK Veulpoepers BV, die destijds al opzien baarde door in de statuten vooral de 'bestrijding van het CDA' cen traal te stellen. Voor de gelegenheid noe men de leden van de band zich dit keer 'De Heilige Boontjes'. De geestelijke vader van de tekst van de plaat is Zjef Naaijkens. Hij bedacht onder meer: 'Wat voor een mens ge woon is, dat geldt niet voor Si monis', 'Wat vies is en wat schoon is, dat verbiedt Simo nis', 'Zelfs bovenop Gods troon is de heilige Simonis', 'De pa rel in zijn kroon is de eikel van Simonis'. Gelet op de reacties van de media blijkt de plaat enorm aan te slaan. Vara's In de Rooie Haan had vorige week zaterdag de primeur, dinsdag was een proefopname van 'Heilige Adonis' te beluisteren op Radio 3, Veronica wil de plaat draaien en komende za terdag volgt een televisieop treden in VARA's Nachtshow. Volgens Naaijkens kan de plaat niet genoeg gedraaid worden: „Het zou een mooie vorm van uiting van volks woede zijn als straks met car naval iedereen de tekst mee- brult. Misschien horen ze het dan op de pastorie en kan de pastoor Simonis dan opbellen om hem te zeggen dat het toch eigenlijk niet kan wat hij alle maal zegt. Op de B-kant van de plaat refereren 'De Heilige Boontjes' aan het aanstaande vertrek van de Brabantse commissaris van de koningin, Van Agt, naar Japan. 'Op het perron in Oeteldonk ziet men vaak de zoon van hertog Jan, met aan zijn hand een racefiets en een enkeltje Japan'. (ADVERTENTIE) m Op 9 april speelt Chrissie Hynde met haar Pretenders in Vredenburg in Utrecht. De voorverkoop voor dat concert begint vrijdag a.s. Hardrocker Gary Moore speelt op 4 april in de IJssel- hal in Zwolle. Als voorpro- gramm a fungeert de En gelse groep Shy. De voorver koop voor Gary Moore be gint zaterdag a.s. Level 42 speelt op 23 april in Ahoy in Rotterdam. De voorverkoop begint zaterdag a.s. Simply Red, momenteel succesvol met 'The right thing, speelt op 17 juni in Ahoy in Rotterdam. De voorverkoop daarvoor be gint op 25 april. Duran Duran onderneemt een 'Strange behaviour tour' over de aardbol. In het ka der daarvan speelt de groep op 7 mei in Ahoy in Rotter dam. De voorverkoop voor dat concert begint op zater dag 14 maart. Wie van plan is het carna- valsgewe ld te mijden, maar toch muziek wil horen. Kan dit weekeinde in Noorderligt in Tilburg terecht. Zater dagavond is daar de maan delijkse Noorderligtsho w met nieuwe bands, enter tainment en verantwoorde dansmuziek. Zondagavond 1 maart speelt Al vin Lee in Noorderligt. Alvin Lee was de gitarist van de inmiddels legendarische Ten Years Af ter, een groep die onsterfe lijk werd met het nummer 'I'm going home'. Lee heeft tegenwoordig zijn Alvin Lee Band en met die groep speelt hij nog immer zeer gedre ven, blues-achtige rock. In het voorprogramm a speelt het Bredase Magie Frankie and the Blues Disease. Die groep gaat het steeds beter doen en heeft inmiddels tot ver over de landsgrenzen een ijzersterke podiumrepu- tati e opgebouwd. Aanvang 21.30 uur. Vrijdag 6 maart is in Noorderligt de vroegere Pere Ubu-voorman David Thomas met zijn groep The Woodenbirds te zien. De agenda voor de komende we ken ziet er als volgt uit: Spandau Ballet, 26, 27,28 fe bruari en i maart in Rotterdam (Ahoy) Commodores, 8 maart in Rotter dam (Ahoy) Los Lobos, 25 februari in Utrecht (Vredenburg) Style Council, 7 maart in Rotter dam (Ahoy) Tina Turner,3,4,5 en 6 april in Rotterdam (Ahoy) David Sanborn, 21 februari in Rotterdam (Doelen) Johnny Copeland, 26 februari in Den Bosch (Boulevard) David Thomas, 6 maart in Til burg (Noorderligt) Alvin Lee en Magie Frankie, 1 maart in Tilburg (Noorderligt) Frankie Goes to Hollywood, 2 maart in Rotterdam (Ahoy) Alison Moyet, 13 april in Am sterdam (Carré) en 5 mei in Rot terdam (Ahoy) Simply Red, 17 juni in Rotter dam (Ahoy) Maze, 11 maart in Utrecht (Vre denburg) Pretenders, 9 april in Utrecht (Vredenburg) Gary Moore en Shy, 4 april in Zwolle (IJsselhal) Psychedelic Furs, 23 maart in Utrecht (Vredenburg) Solomon Burke, Neville Bro thers, Irma Thomas en Johnny Adams, 20 maart in Amsterdam (Paradiso) Burning Spear, 27 maart in Til burg (Noorderligt) Motorhead en Wendy O Wil liams, 26 maart in Den Bosch (Brabanthallen) Duran Duran, 7 mei in Rotter dam (Ahoy) Level 42, 23 april in Rotterdam (Ahovl

de Stem | 1987 | | pagina 15