'B en W Hulst wisten al van sluiting ziekenhuis' THIJM R ASSEN IOUDER wiéndén^ Vogels helpen k George iz; Sponselee t u Diamanten echtpaar in Hulst l°£ji ï,ïhvSJ?ENSDAG 25 FEBRUAR11987 ssmfELKE PARTIJ WIL PLEZIER BURGERS AFPAKKEN Wegdek en riolering in straat Lamswaarde worden snel aangepakt zM erlandi akt er wer )NS WERK Zeeuwsvlamingen kans geven voor tudie in België' destem w. DON (PVDA) OP BIJEENKOMST IN HULST: vordenniProfframma's uiddorpe, 583. werk voor Jaarlijks kunnen LAND of als startende neer mogelijk: ngen. Want AVO- n toelaten, waar en. Voor iedere egionale ijwilligers rondom PVDA-KAMERLID Nu ook wat te verdienen voor buitenwagens in Vogelwaarde Collecte Brandwondenstichting Problemen At Op 19 februari 1987 uitgebracht een exploj ten verzoeke van de be, sloten vennootschaj Van een onzer verslaggevers met beperkte aanspra ULST - Ruim voordat het kelijkheid Beheer- ei ^end werd, wist het toen- Exploitatiemaatschap. ^„e college van burge- P'J Heuvelmai sster en wethouders van B.V., gevestigd te 's ai ,jat het Hulster zie- Gravendeel, o.m. woon ^uis zou worden opge- plaats kiezende t Gedeputeerde W. Don Breda aan de Sophia jsde zelfs naar Hulst om het straat 28 ten kantor jjege in een geheim gesprek Si. OP de hoogte te stel- LakT ^rJtk^Pl0i Don stelde dat gisteravond rechtspersoon naar'hé rfvht van de nlaats Vi, fde P7dA,1Jn Hulst ,Toen aldus de gedepu- LTD, recht van de plaats ha r-L^nngiinTneS^alerde, „hadden B en W die bekende woonplaats iMlis moeterl .uitbuiten, °m werkelijk verblijf zowe Ide Provmcle m ruil te- in als buiten Nederlanc te yra8en- Maar nee, in is betekend een ver laats daarvan zijn ze gaan zoekschrift, aan de pre tchten tegen de bierkaai' sident der Arrondisse #n zei het dan ook nogal aan mentsrechtbank t :late kant te vinden dat er Breda gericht, alsrned.- 'n 1^*4st plotseling stem' een uitkrachte van d dat op dat verzoekschrif gegeven gelegd vreemdelingenbeslag op het motorschi; „Vespa I", met gelijktij dige dagvaarding 0] verkorte termijn, om o dinsdag 24 maart 198 des voormiddags on tien uur, niet in per soon, doch vertegen woordigd door een pro cureur, te verschijnen ter terechtzitting van Arrondissementsrecht bank te Breda alsdai aldaar gehouden wor dende in het gerechts gebouw aan de Sluis singel 20 te Breda, zulks onder vermelding da een afschrift van meld exploit kan wor den verkregen bij di bovengenoemde advo caat. De strekt o.m. tot van een verklaring dooi j^^p Rig materiaal dat dient alge- |le laklaag zodat indrukken hersteld worden door de Ie laklaag niet onderbroken geschikt voor: hulskamer, |n of zelfs badkamer! 348.00 162.50 50.00 22.50 BEBflM VAN ZEELAND T22 PAGINA ZEELAND 2 men opgaan dat de provincie Hulst ter compensatie van het verlies maar flink ter wille moet zijn. „Die compensatie geldt wat mij betreft voor het medisch centrum. Er zijn nu bepaalde lieden die daaraan proberen te tornen, maar ik zet mij ervoor in dat er in plaats van het zie kenhuis een zo goed mogelijke voorziening terug komt. Trou wens, B en W hebben nog steeds hun beroep tegen de sluiting niet ingetrokken. Wanneer zouden wij dan com pensatie moeten geven?" Volgens Don is Hulst er de afgelopen jaren overigens niet slecht vanaf gekomen. „Kijk maar naar de verbouwing van de Blaauwe Hoeve, een gehele vernieuwing van De Sterre. Allemaal met provincie-ga rantie. En dan valt binnenkort nog het besluit om flink wat geld beschikbaar te stellen voor de verplaatsing van een bedrijf (Slachterij Picavet, red.)". En wat het ziekenhuis be treft: „Als u morgen iets ern stigs heeft, dan zult u blij zijn dat er straks in het nieuwe ziekenhuis in Terneuzen een dubbele staf klaar staat om te helpen. En dat er niet vanuit Hulst naar Oostburg gebeld moet worden of er alsjeblieft een specialist kan komen". Don droeg gisteren ook nog een idee aan dat volgens hem wat adem kan scheppen voor het in financiële nood verke rende bejaardenbeleid. „Ik heb vanmiddag in het college van GS voorgesteld alle geldlenin gen van bejaardenoorden te garanderen door de provincie. Dat scheelt een paar procent aan rente. Daardoor wordt de exploitatie van die huizen goedkoper. Het uitgespaarde geld kan dan gebruikt worden voor het bejaardenbeleid". Voorlopig zien zijn collega- GS-leden het voorstel nog niet zitten. „Welnu, heb ik gezegd, dan zal dat de inzet worden van de statenverkiezingen". Campinghouders blijven tegen nieuwe belasting Van een onzer verslaggevers KLOOSTERZANDE - De klachten over de toestand van de riolering en het wegdek in de Achterstraat te Lamswaarde hebben een gewillig oor gevonden op het Hontenisser gemeentehuis. Burgemeester en wethou ders stellen de gemeenteraad voor om gelijktijdig met de al geplande bergingsriolering in het Roverbergsepad en over- storleiding in de Fred. Hen drikstraat ook de Achterstraat aan te pakken. Met de herstrating, voorzie ningen voor de afvoer van het oppervlaktewater en het ver nieuwen van de huisaanslui tingen is 70.000 gulden ge moeid. Samen met de andere werkzaamheden komt het karwei op 243.000 gulden. Met de uitgave van zo'n bedrag is al rekening gehouden in de be groting. B en W willen verder ruim 10.000 gulden uittrekken voor de aanschaf van een alumi nium opbouwsteiger. Die heeft de technische dienst nodig om de gerestaureerde molen in Groenendijk de jaarlijkse schilderbeurt te geven. Zo'n karwei vereist een steigers die snel op te bouwen en af te bre ken is. Immers, per schilder beurt moet het gevaarte 9 keer worden verplaatst. Een dergelijke steiger is ook te huren, maar dat komt uit eindelijk veel duurder uit, zo is becijferd. Bovendien, zo zeg gen B en W, is bij aankoop zo'n steiger het hele jaar voorhan den voor andere werkzaamhe den. afgifti gedaagde aan eiseres e.e.a. op straffe van eer dwangsom, en van di vanwaardeverklaring van het conservator j vreemdelingenbeslag j roede en op het motorschii Vespa I. Gerechtsdeurwaarders-».. -. kantoor Pieters Voe UpellebrUff ten, Nwe. Boschstraa I <5 24,4811 CX Breda. IE CARNAVALSPRO- IRAMMA'S voor Zuiddorpe, iroede. Hengstdijk en Kapel- tl>ruR'die niet waren opgeno- al. lurg - Tel. 01180-3831 men in onze carnavalsbijlage, ien er als volgt uit: ROEDE [Vrijdag 18.30 uur, limonadebal (jeugd tot 15 nar) in De Wulpenhoek. '15 uur, wagentjes kijken door •ins en gevolg 30 uur, wagenbouwerszitting in Wulpenhoek iterdag .30 uur, vertrek optocht 130 uur, carnavalsdisco in De iulpenhoek 00 uur, carnavalsbal in De Wul- enhoek UIDDORPE rijdag uur, jeugdcarnavalsbal in Het Caaike 400 uur, vertrek optocht 130 uur, limonadebal in Het Caaike met verkiezing Jeugdprins JfiENGSTDIJK nvrouwe HM de Koningin too uur, limonadebal in gymzaal te Schuur IAPELLEBRUG eterdag '#30 uur, gekostumeerd bal in zaal abie ïmdag #30 uur, caranvalbal in zaal Fabie laandag *•00 uur, limonadebal in zaal Fa- gevolgd door een bierbal. HONTENISSE - De drie campinghouders in Hontenisse blijven fel gekant tegen de moge lijke invoering van toeristenbelasting. De nota waarin burgemeester en wethouders hun voornemen verdedigen, en die ook de campinghouders in de bus hebben gekregen, heeft daar niets aan kun nen veranderen. J. van de Bosch van recrea tiecentrum De Vogel en P. de Waal van camping De Zee meeuw hebben in een nijdige brief aan de financiële com missie, die zich vandaag over de toeristenbelasting buigt, hun standpunt nog eens uit voerig uiteengezet. J. Rijk van camping 't Mussenist is alvast persoonlijk zijn ongenoegen op het gemeentehuis kenbaar gaan maken. Zand in ogen Los van het feit dat ze rond uit tegen zijn, bestaat vooral de vrees dat belasting van een kwartje per overnachting bin nen de kortste keren drastisch zal worden opgevoerd. „Als het al doorgaat", stelt P. de Waal, „dan moet in de veror dening een bepaling komen dat het tarief per jaar maar met een maximaal percentage omhoog mag. In principe is een kwartje per nacht niet on overkomelijk. Maar is het geen zand in de ogen strooien? Wie zegt dat het tarief in 1989 niet zal verdubbelen? Toeris tenbelasting is hier in Honte nisse een koe die nog flink uit gemolken kan worden". De vrees voor een snelle stijging van het tarief wordt gedeeld door J. Rijk. „Waar gaat het over een paar jaar naar toe?" Ook hij is tegen de toeristenbelasting. „Onze gas ten komen hier om te vissen. Ze hebben geen strand en Van een onzer verslaggevers 1ULST - Voor de bevolking atl de grensstreken, en vooral °w Zeeuwsch-Vlaanderen, «oet het mogelijk worden, dat studie aan de dichtstbij- We buitenlandse opleidin- 'f gefinancierd wordt. PvdA-kamerlid John Lili- |'y zei dat gisteren op een •rkiezingsbij eenkomst in NEOERLANQ (antoren ^neuzen, Hulst en Goes, 'lessen en telefoon- junimers op pagina 2. Openingstijden: '-30-12.30/13.30-17.00 uur. 'edactie e'neuzen: Rein van der "elm (editie-chef), Joep 'ommelen, Emile Calon, omain van Damme, Ton oomen (sport), Corj.de oer (foto). eist: Frank Deij, Eugène 'e'straeten. «Meiburg: Jan Jansen. Advertentie-exploitatie Jspecteur Zeeland: 15839™'pr'VéteL 01150" Hulst. Hij zegde toe dat zijn fractie deze zaak volgende maand bij de minister gaat aankaarten. Volgens Lilipaly heeft de nieuwe wet op de studiefinan ciering 'rampzalige gevolgen' voor Zeeuwsch-Vlaanderen. Omdat er niet genoeg scholen voor beroeps- en wetenschap pelijk onderwijs beschikbaar zijn, worden veel jongéren ge dwongen weg te trekken. Meestal naar België. Het pro bleem is dat voor studenten aan deze Belgische scholen in de meeste gevallen geen stu diefinanciering mogelijk is. Volgens de minister moeten de ouders de studie maar bekos tigen van de kinderbijslag. Dat noemde Lilipaly 'on rechtvaardig'. Immers, daar mee kunnen de werkelijke kosten niet gedekt worden. Het gevolg is dat alleen kinde ren van ouders die goed bij kas zitten gebruik kunnen maken de dichtstbijzijnde (Belgische) voorzieningen. Dan maar elders in Neder land gaan studeren leidt er volgens Lilipaly toe dat veel jongeren voorgoed uit de streek zullen verkassen. „Juist het hoger opgeleide deel van de bevolking wordt gedwon gen deze regio te verlaten. So ciaal en economisch heeft dat zeer negatieve gevolgen. Nu al heeft in vergelijking met de rest van Nederland Zeeuwsch- Vlaanderen het hoogste ver grijzingspercentage en een re latie laag opleidingsniveau". wandelbossen nodig. Aan ex tra voorzieningen hebben ze geen boodschap. Maar ze moe ten er straks wel voor op draaien". P. de Waal stelt zich op het standpunt dat de gemeente ge heel verkeerd bezig is. „Het toerisme in Hontenisse is ge bundeld op de drie campings. Is er wel eens bij de gasten ge peild of die iets missen? Of er behoefte is aan extra voorzie ningen? Het zou beter zijn als de gemeente nou eerst zelf eens een aantal jaren geld stopt in het toerisme. Eerst proberen om de mensen hier te krijgen en dan later eens kij ken of je wellicht wat van dat geld terug kunt krijgen. Wat nu gebeurt, is juist het tegen overgestelde". Evenals bij 't Mussenist ko men ook op De Zeemeeuw de meeste gasten voor hun rust en om een hengeltje uit te werpen. „Ze komen niet van de camping af. Natuurlijk, ze willen op de camping zelf wel een aantal vermaakmogelijk- heden. Maar ik zie het nog niet gebeuren dat de gemeente geld van die toeristenbelasting over tafel schuift en zegt, leg op je camping maar een zwembadje aan". Mocht het er toch van komen, dan pleit De Waal ervoor dat de camping houders een flinke vinger in de pap krijgen, als het gaat om de besteding van de toeristen belasting. Inwoners duperen Ronduit woedend op B en W is J. van de Bosch van De Vo gel. Hij blijft erbij dat bij in voering van toeristenbelasting de inwoners van de gemeente naar hun gratis abonnement op het recreatiecentrum kun nen fluiten. Van de Bosch is van plan om, als binnenkort het drie- duizendste abonnement wordt uitgegeven, iedereen op te trommelen. „Dan moeten B en W het maar eens komen uit leggen waarom ze die mensen hun abonnement willen af pakken. Kijk, we moeten het ook aan onze campinggasten kunnen verkopen. Toen wij begonnen met iedere inwoner van de gemeente een gratis abonnement te geven, kregen we scheve gezichten. Immers, de voorzieningen die we heb ben, worden dan toch uitslui tend door de kampeerders be taald. We hebben dat verde digd door erop te wijzen dat ze in Hontenisse geen toeristen belasting moesten betalen. Als dat straks wel moet, dan is het toch logisch dat we met die gratis abonnementen moeten ophouden". Promotie Over de promotie van de ge meente heeft Van de Bosch zo zijn eigen idee. „Je kunt wel een paar schamele bordjes neerzetten, maar als die WOV-pIannen doorgaan, ko men we hier straks in een uit hoek te zitten. Waarom dan niet flink van de toren blazen? Laat de rest van Nederland weten dat Hontenisse een unieke gemeente is. Maak re clame voor de huidige situatie: als u zich in onze gemeente vestigt, dan mag u gratis van de faciliteiten van ons recrea tiecentrum gebruik maken. Dat zal meer opleveren dan die toeristenbelasting". Van onze correspondent HULST - Het echtpaar C. IJs- ebaert-d'Haens in Hulst vierde gisteren het diamanten huwelijksfeest. De heer IJse- baert is 91, zijn echtgenote 89 jaar. Beiden verblijven al ge ruime tijd in De Blaauwe Hoeve aan de Truffinoweg te Hulst. Het echtpaar heeft drie kin deren, vijf kleinkinderen en één achterkleinkind. De ge zondheid van de heer IJse- baert is nog goed doch die van zijn echtgenote laat wat te wensen over. Nadat de heer IJsebaert zo wat een kwart eeuw een lei dinggevende functie had bij het verladen van schepen in de Antwerpse haven keerde het echtpaar in 1948 terug naar Hulst en werd eigenaar van - FOTO ERIK OSSEWAARDE een wasserij. De eerste zelf- wasserij in Nederland, zo wist een zoon van het echtpaar te vertellen. Beide echtelieden stammen uit families die in het Hul- sterse en wijde omgeving zeer goed bekend zijn. Velen kwa men dan ook gistermiddag het echtpaar de hand drukken met het bereiken van deze mijl paal. Van onze correspondent VOGELWAARDE - De door buitenwagens toch al jaren goed bezochte optocht in Vo gelwaarde op carnavalszater dag wordt dit keer nog inte ressanter voor creatieve wa genbouwers van buiten het dorp. Voor de eerste keer stellen de Vogelpieken namelijk nu ook voor deze categorie deel nemers een dikke prijzenpot in het vooruitzicht. In vorige jaren bleef het bij 25 gulden startgeld. Behalve de optocht en de carnavalsbals bij Scheerders op zaterdag en maandag wor den dinsdag carnavaleske spe len op touw gezet in de Kerk straat te Boschkapelle. De plaatselijke horeca organi seert dan in samenwerking met de Bosse Piel en de Neu ters de traditionele Dolle Dinsdag. Ploegen van vijf per sonen kunnen zich vanaf 13.30 uur inschrijven in café Van Schaijck. CLINGE - Op de kruising Gravenstraat-Kerkstraat ver leende gistermorgen de auto mobiliste mevrouw J. de R. uil Clinge geen voorrang aan de bestuurster van een personen auto, mevrouw C. W. uit Clin ge. Bij de botsing liep niemanc letsel op. Beide voertuiger werden aanzienlijk bescha digd. HULST - Bij een frontale bot sing op de kruising Haven- dij k-Hulsterweg nabij Ter hole werden maandagmiddag drie personen gewond. Zij moesten per ambulance wor den overgebracht naar hel Sint Liduina ziekenhuis te Hulst. Beide bij het ongeval betrokken personenauto's werden geheel vernield. Ver moedelijk door de laagstaande zon zag de automobiliste me vrouw A. B. uit Vogelwaarde een haar tegemoet komenc voertuig bestuurd door G. de B. uit het Belgische Zwijn- drecht te laat, waardoor eer botsing onvermijdelijk werd Daarbij werden mevrouw B en twee inzittenden van de Belgische auto gewond. KLOOSTERZANDE - Gister morgen rond half tien werd de personenauto van mevrouw M. W. uit Hulst op een par- keerstrook langs de Hulster- weg door een tot nu toe onbe kend gebleven automobilist aangereden. Daarbij werd hel geparkeerd staande voertuig van mevrouw W. aan de ach terzijde aanzienlijk bescha digd. Eventuele getuigen wor den verzocht zich in verbin ding te stellen met de rijkspo litie te Kloosterzandde. KUITAART - De automobi liste mevrouw L. van de B. uit Lamswaarde lette op de Husl- sterweg na liet wegrijden var een parkeerstrook niet goed op het verkeer en werd daarbij aangereden door een haai achterop komende personen auto, bestuurd door L. F. uil Ovezande. Het bleef bij mate riële schade aan beide voertui gen. TERNEUZEN - De gemeente politie te Terneuzen heefl maandagavond de 19-jarige C U.uit die plaats aangehouden De jongeman werd ervan ver dacht op 14 februari van dit jaar in zijn woonplaats eer bejaarde vrouw te hebben be roofd van haar handtasje. Hij heeft bekend en is na verhoor weer op vrije voeten gesteld. Van een onzer verslaggevers HULST - De Nederlandse Brandwondenstichting collecteert de eerste week van maart in Hulst. De noodzaak daartoe is volgens M. Bracke uit Hulst, die de inzamelingsactie coördineert, erg groot. De stichting wordt niet door de overheid gesubsidieerd en is derhalve afhankelijk van particuliere giften. Jaarlijks moeten ongeveer 4000 mensen met ernstige brand wonden in ziekenhuizen en brandwondencentra worden opge nomen. Om dat aantal drastisch omlaag te krijgen is de Neder lands Brandwondenstichting een voorlichtingscampagne ge start. ALS WE dit artikel schrijven hebben we in februari nog één week te gaan, de tempe ratuur is weliswaar boven nul, maar er ligt nog redelijk wat sneeuw. Ook al bloeien hei en winteraconietjes, het doet buiten toch allemaal nog weinig lente-achtigs aan. De eerste zwaluw zal nog wel een behoorlijke tijd op zich laten wachten. Toeh is het over zwaluwen dat we het vandaag al eens willen heb ben. Over drie soorten: de boeren- en huiszwlauw en over de gierzwaluw. De eerste nestelt IN gebou wen, de tweede er AAN. De derde is geen echte zwaluw in wetenschappelijke zin. Hij is van een geheel andere groep (orde) dan de andere twee. Niet dat dat er veel toe doet, maar het heeft wel als gevolg dat hij een andere le venswijze heeft. Daar willen we echter niet verder op in gaan, want familie of niet, de drie soorten hebben één ding gemeen: het gaat geen van drieën goed. Hun aantallen zijn enorm afgenomen. Wat de gierzwaluw in Zeeuwsch- Vlaanderen betreft krijg je soms niet de indruk daarvan. We kunen hier enorme troepen van die vogels zien, hoog in de lucht met grote snelheid overtrekkend of al snel draaiend en kerend op jacht naar insecten. Waar schijnlijk zijn dat broedsvo- gels uit Antwerpen en Gent. Het is bekend dat gierzwalu wen vrij ver weg gaan om te fourageren. Voor zulke snelle vliegers liggen de Schelde- boorden maar op minuten- afstand. Als broedvogel ech ter in onze eigen dorpen en stadjes dreigen we ze kwijt te raken. Ze nestelen onder pannendaken, in kerktorens, in muurspleten enzovoorts. Oude daken met slecht slui tende pannen zijn natuurlijk ideaal, vandaar ook dat Gent en Antwerpen rijk zijn aan deze vogels. Door restauratie van oude panden, dichtmaken van to rens, andere bouwmethoden voor fabrieken en loodsen, kan er gebrek aan nestgele genheid ontstaan. Ook in onze contreien. Een modern musdicht pannendak is wel aantrekkelijk, maar tegelij kertijd funest voor de gier zwaluw. Dat probleem is on derkend en de bouwwereld heeft een dakpan ontwikkeld speciaal voor de gierzwaluw. De foto spreekt in deze voor zich. Achter de pan is een nestbakje zodat vogels niet het hele dak onder kunnen. Bij verbouw maar ook nieuwbouw kan men deze pannen toepassen en zo de gierzwaluw een (nieuwe) kans geven. Leverbaar zowel in Sneldek als in Norma. De Woerdensche Dakpannen- en Steenfabrieken maakt ze. Ze worden (ook) geleverd door WAVEKA, Lindelaan 29,3971 HA Driebergen. Voor iedereen, maar zeker voor mensen die betrokken zijn bij de bouw, bij stads vernieuwing en dergelijke, is het interessant het WAVE- KA-leveringsprogamma eens aan te vragen. Naast de genoemde pannen zijn er na melijk ook neststenen lever baar (voor gierzwaluwen en andere vogelsoorten) die in gemetseld kunnen worden daar waar pannen niet toe passen zijn, bijvoorbeeld bij Met zo'n pan is de gierzwaluw prima geholpen. - FOTO RIJKELIJKHU1ZEN leien daken. Ze kunnen hoog in een te restaureren mum- worden aangebracht. Ook boeren- en huiszwa luw gaat het niet goed. De oorzaken daarvan zijn waar schijnlijk menigvuldig: Pro blemen op trek en in onver- winteringsgebied; ten onzent verminderd aanbod van (of met gif beladen) voedsel door chemische insectenbestrij- ding; ontbreken van ge schikte nestplaatsen en nest- materiaal. Dat laatste zal in ons slikkerige landje wel geen punt zijn en nestpiaat- sen zo op het oog ook niet. Toch kan de manier waarop een gebouw gecon strueerd is van belang zijn. Boerenzwaluwen moeten echt vierentwintig uur per dag kunnen in- en uitvliegen. De huiszwaluw schijnt per se niet te willen nestelen onder goten en overstekken die bruin geverfd zijn. Ligt het aan de klem, het soort mate riaal, de geur van de 'verf' musschien? Wie het weet mag het zeggen, maar door een licht geklemde plank aan te brengen kan men de zwaluwen soms tot nestelen overhalen. Er zijn ook kunstnesten in de handel. Ze zijn niet goed koop en of we in onze streek daar nou echt iets mee berei ken durven we te betwijfe len. In een stad ja, waar geen nestmateriaal te vinden is, ligt dat anders. We moeten het meer zoeken in het be schikbaar stellen van een ge schikt biotoop, een goede woonplaats dus, al is dat niet eenvoudig. Wel simpel is het iedere nestelpoging een kans te geven. Niet direct lopen jammeren van: „Ze schijten mijn stoep helemaal onder," want met een simpel plankje onder het nest is dat pro bleem opgelost. We denken voor boeren- en huiszwaluw weinig te kunnen doen. Voor de gierzwaluw ligt het an ders, daar is bij ons zeker succes te verwachten, opval lend goede resultaten zelfs, denken we. Allerhande andere typen nestkasten kunnen nu nog wel worden opgehangen. De mezen hebben de hunne al gereserveerd, maar andere holenbroeders verblijven nog in de winterkwartieren. We zullen volgende week een werktekening opnemen voor de liefhebbers. Overigens: uitvoerige informatie ook voor doe-'t-zelvers in dat WAVEKA-boekje. We dan ken WAVEKA en J. Stolte van de gemeente Hontenisse voor toegeleverde informatie. Nog even een paar meldin gen. Pestvogel, 1 exemplaar op tv-antenne te Walsoorden op 5 februari. Mededeling P. Everaert. Zolang het winter kunnen er rondzwerven. Op blijven letten dus, het is al tijd een leuke ontmoeting plotseling tegenover een pestvogel te staan. J. Misseghers uit Axel maakte ons attent op een be richtje in de Gazet van Ant werpen van 14 februari. In de Belgische Kempen zwerft een paartje grote trappen, vogels uit de Balkan en Zuid- Rusland. Over de meter groot, bruin-zandkleurig en al met al een grote zeldzaam heid. Het is ver van ons bed, maar je weet nooit. Niet te verwarren met de kraanvo gel die binnenkort ook al weer zal doortrekken en dan onze contreien durft aan te doen. Het blijft de moeite waard om regelmatig onze polders af te speuren.

de Stem | 1987 | | pagina 11