Frans Maas naar WK-indoor in Indianapolis Herenploeg op gezonde koers iUctor A Tafeltennisdames afgeslacht door Zuid-Korea ORGANISATIE TITELSTRIJD DRIEBANDEN LIJKT EEN SOAP-OPERA: Ritzege Pierre Raas in Ronde Costa Brava Politie Wigan niet blij met loting van FA-Cup VOOR ALLE SOORTEN AANHANGWAGENS AANHANGWAGEMSPECIALIST SPEELHUISLAAN 39 BREDA 076-710418 DINSDAG 24 FEBRUAR11987 Moser wil Giro mijden PSV op reis WAALWIJK - De reclameborden zijn beschil derd, de poules zijn ingedeeld, de sponsorcon tracten getekend en de ballen zijn opgepoetst. 141 Engelse supporters gearresteerd T oernooiwinst Tom Nijssen Jagerman EEN ANWB-LID KAN 001(1 DE PROBLEMEN I RAKEN. MAAR KAN WEI REKENEN OP DE HULP VAN DE ANWB ALARMCENTI DINSDAG 24 FEBRU> Ruime zege iLe Feber jDemonstratie jeugd Spui en Philippine met de Internationale en Kredietbrief DB STEMJS NEW DELHI - Azië heeft de frontale aanval van Europa op de tafeltennishegemonie bij de dames afgeslagen. In de halve finales van het landentoernooi op de 39e wereldkampioen schappen bleven China en Zuid-Korea met 3-0 de baas. Maar tussen de ene overwin ning en de andere lag maan dag in New Delhi een wereld van verschil. Titelverdediger China moest tegen Hongarije in de enkelspelen de trucendoos wijd opengooien om Csilla Ba torfi en Edit Urban in drie ga mes te verslaan. De Zuidkore- aanse dames hadden geen kind aan Bettine Vriesekoop en Mirjam Kloppenburg. In vijf kwartier en zes games werd de droom over een fina- leplaats een nachtmerrie. Vooral Bettine Vriesekoop zal nog nachten dromen van de opslag van Yang Young Ja. De 25-jarige Hazerswoudse had totaal geen vat op de ser vice van haar opponente en onderging een van de grootste vernederingen uit haar loop baan. Stond de ploeg na de winst op Noord-Korea met een been in de finale, het team kon de andere maandag nooit over de drempel krijgen. Op haar laatste wereldkampioenschap moest Vriesekoop zich tevre den stellen met brons, het zelfde eremetaal dat twee jaar geleden in Gothenburg werd veroverd. De gok op een waar devoller metaal werd toch nog een mislukking. In de wedstrijd liet de Zuid- koreaanse coach Moon Sopo Kang niets aan het toeval over. Hij koppelde zijn sterk ste speelster Yang Young Ja direct aan Vriesekoop om krachten te sparen voor de fi nale. De Zuidkoreaanse scoorde tegen Vriesekoop in de twee games 25 keer op eigen opslag en verloor er slechts vijf. Vriesekoop slaagde er in de hele partij slechts één keer in haar eigen opslagbeurt te winnen. Bovendien ontwik kelde Yang in de spaarzame rally's zoveel snelheid dat het Vriesekoop duizelde. De cij fers waren ontluisterend: 11- 21 7-21. „Ik had nooit grip op haar spel", gaf Vriesekoop toe. „Zij speelt volgens een sys teem dat in Europa onbekend is. Eigenlijk tegen al onze re gels in. Je zou maanden in Zuid-Korea moeten spelen om kans op succes te hebben". Van dat systeem werd Mir jam Kloppenburg ook het slachtoffer, al was Huyn Jung Hwa van beduidend mindere kwaliteit dan Yang. In de eer ste game joeg Kloppenburg haar voorgeprogrammeerde tegenstander nog regelmatig op tilt. Op 18-17 rook ze zo waar aan de game-winst, maar de Koreaanse redde zich op eigen opslag uit het netelige parket (19-21). In de pauze voor de tweede reeks past Moon Sopo Kang het pro gramma een fractie aan en Kloppenburg was op slag een kansloze: 12-21. Vriesekoop had de partij met meer dan normale be langstelling gevolgd. De Zuid koreaanse wordt hoogst ver moedelijk haar tegenstander in de derde ronde van het en kelspel. „In normale doen moet Bettine kunnen winnen", oordeelde Kloppenburg. „Ze heeft niet die klasse van Yang, al blijft ze gevaarlijk". Na de twee nederlagen was de desillusie in het Neder landse kamp zo groot, dat in het dubbel nauwelijks serieus tegenspel werd geboden. De Zuidkoreaantjes sloegen zich naar 3-0 en de finaleplaats te gen China. Nederland wacht dinsdag de strijd om de derde plaats tegen Hongarije. Uitslagen: Nederland - Zuld-korea 0-8 - Bettine Vriesekoop - Yang Young Ja 11- 21 7-21, Mirjam Kloppenburg - Hyun Jung Hwa 19-2112-21, Vriesekoop/Klop- penburg - Ja/Hwa 8-2115-21. China - Hongarije 3-0 - Jiao Zhimin - Csilla Batorfi 21-10 19-2121-15, Dai Lili - Edit Urban 19-21, 21-13 21-16, Li Hui Fen/Dai Lili - Batorfi/Urban 21-13 21- 16. Doorgaan EK aan zijden draad TKENTO (AFP) - Na be studering van het zater dag vrijgegeven route schema wil Francesco Moser de Ronde van Ita lië mijden. De wereld uurrecordhouder ver klaarde met stomheid te zijn geslagen over vijf aankomsten op een berg top. „Op zo'n parkoers kan ik me niet met de besten meten", ver klaarde de 35-jarige Ita liaan. „Het is absoluut geen evenwichtig sche ma". Moser gaat zijn spon sors meedelen tegen deel name aan deze Ronde van Italië te zijn en een start in de Ronde van Frankrijk te prefereren. „In de Tour kan ik me be ter laten zien, zeker ge durende de eerste tien dagen". Moser startte slechts eenmaal eerder in de Ronde van Frankrijk. In 1975 won hij de proloog en droeg hij een week de gele trui om in het eind klassement de zevende plaats te bezetten. Hij was de laatste Italiaanse gele-truidrager. Sinds dien heeft hij meermalen een herstart in de Tour aangekondigd om even vaak weer af te zeggen. LLORET DE MAR (ANP) - Pierre Raas, een volle neef van oud-wereldkampioen Jan Raas, heeft maandag de tweede etappe van de ama teurronde van de Costa Brava gewonnen. De 22-jarige renner uit 's- Heerenhoek toonde zich de snelste sprinter van een groep van veertig man. Raas legde de 129 kilometer met start en finish in Lloret de Mar af in 3 uur, 7 minuten en 20 seconden. Ook de tweede en derde plaat sen waren voor Nederlanders, respectievelijk Jan Hendrik Dekker en Peter de Vos. Dekker nam de leiding in het algemeen klassement over van Arno van Boeijen, die zondag de eerste rit had ge wonnen, maar nu ongeveer drie minuten achterop raakte. Dekker werd de nieuwe gele truidrager. uitslag: 1. Pierre Raas (Ned) 129 km in 3.07,20, 2. Jan Hendrik Dekker (Ned) z.t, 3. Peter de Vos (Ned), 4. Martinez Cesar Latorre (Spa), 5. André van Wijngaarden (Ned), 6 Christian Sobota (Fra), 7. Arri- bas José de Santos (Spa), 8. Gutierrez Diego Garcia (Spa), 9. John van den Ak ker (Ned), 10. Michel Jean (Fra) alien z.t. als Raas. Algemeen klassement: 1. Dekker 4.42,25, 2. Patrick Bol (Ned) z.t, 3. De Vos op 2 sec., 4. Theo van der Velden (Ned) z.t, 5. Van Wijngaarden op 3 sec., 6. Van den Akker z.t, 7. Guttierez z.t., 8. Latorre z.t, 9. De Santos z.t, 10. Sobota z.t, 14. Theo Akkermans (Ned) z.t, 17. Daan Luyckx (Ned) z.t. Van onze sportredactie EINDHOVEN - PSV vertrekt binnenkort wederom voor een korte trip naar Zuid-Europa. De landskampioen speelt op 19 maart in en tegen de Spaanse eerste divisieclub Valencia. Door Léon Krijnen Toch komt pas vandaag definitief vast te staan of het Europees Kampioenschap Driebanden, dat over tien dagen in Waalwijk zou moeten beginnen, über haupt doorgaat. Want Henk Heuverling, voorzitter van de organise rende stichting, en tevens wet houder van sportzaken van de hoofdstad van de Langstraat, heeft zijn buik meer dan vol van alle hordes die hij op weg naar een geslaagde organisa tie moest en nog moet nemen. Gisteren, tijdens wat als een persconferentie bijeengeroe pen was, maar wat af en toe dreigde te ontaarden in een Poolse Landdag, heeft hij de Europese Biljartbond (CEB) een ultimatum gesteld. Als voorzitter Jean Graus van die bond er hedenmiddag vóór vijf uur niet in slaagt om de Spaanse bondsvoorzitter Jesus Villamor de inschrijving van de Spaanse kampioen Pedro Nadal ongedaan te maken, dan gaat het hele feest perti nent niet door. Voor wie het hoe en waarom van deze tactische zet in het nu al weken durende gerom mel rond de organisatie van het EK niet precies begrijpt, volgt hier een poging tot een uiteenzetting. Tot ruim een jaar geleden werden biljartkampioen schappen georganiseerd zoals ze in een grijs verleden opge zet waren. Er waren nationale, Europese en wereldkampioen schappen waarin om vetleren medailes gestreden werd. Na tionale titels en tweede plaat sen gaven recht op deelname aan 'de Europese' en via dat toernooi kon men zich weer van deelname een het WK verzekeren. Totdat er ene Dr. Werner Bayer op het toneel verscheen, die van mening was dat de topbiljarters niet kregen wat ze verdienden en die de keu in het hoenderhok gooide door binnen de kortste keren een goedmarcherend profcircuit op poten te zetten. Tot grote tevredenheid van de topbiljar ters, die eindelijk eens voor iets anders dan spek en bonen konden caramboleren, maar tot ontevredenheid van de be- stuurderen van de verschil lende bonden. Die heren, die jarenlang al les hadden nagelaten om ook van het biljarten een volwas sen sport te maken, voelen zich nu plotseling bedreigd door het succes van Bayer en proberen de Westduitser op allerlei manieren te dwarsbo men, terwijl ze weten dat niets de professionalisering van het top-driebanden zal kunnen te genhouden. De soap-opera in Waalwijk lijkt de stelling in boven staande alinea meer dan te be vestigen. In eerste instantie zou de Spaanse bond in 1987 in Madrid het EK organiseren, maar in december trok Villa- mor zich terug. Jan Lageweg, voorzitter van de Nederlandse Bond (KNBB) trok toen, inge seind door Jean Graus, bij Heuverling aan de bel; of hij zin had om het EK in Waal wijk op poten te zetten. Heuverling zei "ja', maar nu meldde Villamor dat het toch door zou gaan in Madrid. Om een week later weer van koers te veranderen, zodat Heuver ling zich opnieuw accoord ver klaarde, maar alleen onder de vorwaarde dat er in Waalwijk minimaal vier profesionals van het profcircuit (BWA) aan de start zouden staan. Die vier professionals zou den zich moeten plaatsen via de eindstand van het Europese circuit driebanden voor profs, dat eergisteren in Malmö zijn laatste wedstrijd beleefde. „Natuurlijk hoopte ik dat Van Bracht, als Waalwijker, zich bij die vier zou plaatsen", al dus Heuverling gisteren, „ter wijl je gewoon drie andere profs moet hebben om een en ander voor de sponsors aan- De Westduitser Dieter Muller, via een kort geding wellicht alsnog deelnemer in Waalwijk, als het EK tenminste doorgaat- foto de stem/johan van gurp trekkelijk te maken". Op de startlijst prijkten tot zondag zes profs; Theriaga, Ceulemans, Kühl, Dielis, Mül- ler en Rico, dus al met al mocht Heuverling niet klagen. Totdat zondag bekend werd dat de Westduitse bond Dieter Müller niet zal toestaan om deel te nemen en er tot over maat van ramp een Spaanse telex verscheen waarin dood leuk werd medegedeeld dat Nadal de plaats van Rico in zou nemen. Want Rico was weliswaar Spaans kampioen tot en met vorige week zondag en dus ten tijde van de offi ciële inschrijving, maar in middels is Nadal dat blijkbaar geworden. „En nu kunnen ze allemaal de pot op", aldus Heuverling, „de enige die tot nu baat heeft gehad bij dit EK is de PTT, want we hebben al een kapi taal aan telefoonkosten uitge geven, „maar nu pik het niet langer. Bayer zegt dat hij met een kort geding de Westduitse bond te lijf gaat, maar dat moet ik eerst nog zien. En wanneer zou dat dan plaats moeten vinden? Met carnaval zekerNee, hoor, Graus zorgt maar dat hij die Vilamor te pakken krijgt en dat hij de inschrijving van Nadal onge daan maakt. Of Rico speelt hier en anders Van Bracht, want die is eerste reserve". Waarop bondsvoozitter La geweg de boodschap over bracht naar Graus, die vervol gens naar Spanje belde om van Jesus Vilamor's vrouw te horen dat de heer des huizes afwezig was en dat het nog wel even zou kunnen duren voor hij weer thuis was. „Een ultimatum is een ulti matum", aldus Heuverling, „morgenmiddag om vijf uur wil ik weten waar ik aan toe ben en anders is er volgende week geen EK in Waalwijk. We hebben al meer dan tien mille uitgegeven en ik heb geen zin om nog meer geld weg te smijten. Als een en ander wél door gaat is de poule-indeling in ieder geval vrij gunstig voor Christ van der Smissen die dan te maken krijgt met Thö- gersen, Steylaerts, Rico en Bettzieche. Jan Arnouts, die dus toch écht op de deelne merslijst staat, heeft het iets moeilijker met titelverdediger Tjorborn Blomdahl, en de Portugees Theriaga, wiens ge middelde op 1.084 staat, niet iets hoger cjan dat van Ar nouts. Grethen en Oddo zijn in die poule de te verwaarlozen tegenstanders. Het schema voorziet in vier poules van vijf man, die één maal tegen elkaar spelen. De bovenste twee van de poule spelen gekruist tegen de an dere poule's voor de verdere plaatsingen. De poule-indelinf en (onder voorbehoud) »<jn als volgt: Poule A: Blomdahl Jr. (1.327), Theriaga (1.084), Arnouts (1.027), Grethen (0.898) en Oddo (0.821). Poule B: Ceulemans (1.745), Stenzei (1.137), Lassere (0.977), Kühl (0.937) en Virtanen (0.762). Poule C: Dielis (1.278), Müller (1.151) of Van Bracht, Blomdahl Sr. (0.968), Ribeiro (0.942), en Blanc (0.716). Poule D: Van der Smissen (1.250), Thö- gersen (1.172), Steylaerts (0.990), Rico of Van Bracht en Bettzieche (0.746). Het prijzengeld is als volgt verdeeld: le prijs: ƒ10.000, tweede prijs: ƒ8000,-, derde prijs: 4000,-, vierde prijs: 3000,-, vijfde prijs: 1500,-, zesde prijs: 1400,-, zevende prijs: 1300,-, achtste prijs: 1200,- en negende tot en met twintigste prijs: 900,-. LONDEN (Reuter) - De politie van Wigan, een plaatsje onge veer halverwege Manchester en Liverpool, heeft de plaatse lijke derde-divisieclub gead viseerd de thuiswedstrijd uit de kwartfinales van het FA- Cup elders te spelen. Het ad vies van de plaatselijke politie kwam minder dan een uur na dat de loting Leeds United uit de tweede divisie als tegen stander van Wigan Athletic had aangewezen. De suggestie van de politie is ingegeven door het gedrag van de sup porters van Leeds, die een zeer slechte reputatie binnen en buiten Engeland bezitten. Volgens een woordvoerder van de politie is het stadion netje Springfield Park niet be rekend op de vloed van sup porters, Leeds ligt tenslotte niet ver weg, die wordt ver wacht. Wigan heeft zijn ac commodatie verbeterd en ver nieuwd en de capaciteit be draagt tegenwoordig niet meer dan ongeveer 11.000 plaatsen. Gemiddeld trok Wi gan over het vorige seizoen 4.354 kijkers. Het clubrecord bedraagt 27.500, gevestigd op 12 december 1953 in het oude stadion, voor de bekerwed strijd tegen Hereford United. Wigans voorzitter Bill Ke- nyon is echter niet van plan het thuisvoordeel voor de ont moeting uit de kwartfinales op te geven. Zijn ploeg heeft ten slotte in twintig bekerwed strijden op eigen veld pas één keer verloren. „Wij zijn in dit toernooi de reuzendoders. Wij hebben als kleintje vijf ronden overleefd en wij hebben het recht op een thuiswedstrijd in de kwartfinales. Wij zien niet in waarom wij voetbalvanda len de kans zouden moeten ge ven ons te beroven van de grootste dag in de geschiedenis van de club. Wigan heeft het recht op een thuiswedstrijd. Onze naam werd bij de loting het eerst getrokken en wij wensen niet dat het duel ver schoven wordt. Indien de poli tie het wenst zijn wij bereid om elf uur 's morgens te spe len, of op een ander tijdstip, maar in Springfield Park". Loting kwartfinales (14/15 maart) Ar senal - Walsall of Watford, Sheffield Wednesday - West Ham United of Co ventry, Wigan - Leeds United en Wim bledon - Tottenham Hotspur. LONDEN (DPA) - De Engelse politie heeft in het weekeinde 141 arrestaties verricht bij vier voetbalwedstrijden. De meeste supporters (59) werden aangehouden bij het beker duel tussen Tottenham Hot spur en Newcastle United. Na afloop van het bekertreffen tussen Leeds United en Queens Park Rangers werden 37 aanhangers door de politie opgepakt. Ook bij de wedstrij den Chelsea - Manchester United en Arsenal - Barnsley moest de politie in actie komen tegen relschoppers. Het bestuur van de Engelse voetbalbond staat momenteel onder grote druk om de door de regering geprefereerde pasjesregeling bij Luton Town algemeen in te voeren. De top clubs willen niet verder gaan dan het uitgeven van lidmaat schapskaarten aan vijftig pro cent van de aanhangers. Dick Tracey, Minster van Sport, zal deze week nogmaals het standpunt van de overheid aan de bondsbestuurders dui delijk maken. Van onze sportredactie DEN HAAG (ANP) - Verspringer Frans Maas is door de KNAU ook ingeschreven voor de wereldkampioen schappen zaalatletiek, die van 6 tot 8 maart in India napolis (VSt) worden gehouden. Maas, afkomstig uit Bergen op Zoom en lid van de Bredase atletiekvereniging Sprint stu deert in in El Paso. Onlangs voldeed hij aan de kwalifica tie-eis voor de Europese kam pioenschappen van het afgelo pen weekeinde, 7.85 meter. Na overleg met de bondstrainer besloot hij echter niet uit de Verenigde Staten over te ko men voor de wedstrijden in Lievin en zich te richten op de strijd om de wereldtitel. In het afgelopen weekeinde heeft Maas nog geprobeerd de voor Indianapolis vereiste (KNAU-)limiet van 7.90 meter te halen, hij slaagde daarin niet. In Flagstaff (Arizona) sprong hij 7.82 meter. Van de zes pogingen werden er overi gens vijf afgekeurd. Jammer voor Maas, want bij een'van die pogingen, een sprong die maar net ongeldig werd ver klaard, reikte hij tot 8.07 me ter. De Unie, die Maas min of meer de keuze had gelaten van Europese- of wereldkam pioenschappen, heeft hem toch in de ploeg voor Indianapolis opgenomen. De ploeg bestaat nu uit vijf dames (Fiere-Coo- man, Vader, Van Hulst, Olij- slager en Van Hezik) en vier heren (Druppers, Kulker, Vis serman en Maas). NEW DELHI (ANP) - De Nederlandse herenp]« heeft het gezondmakingsproces voortgezet. Maand werd België met 5-2 verslagen. Door de overwi spelen de Nederlanders dinsdag tegen Nigeria zeventiende plaats, de beste klassering ooit doori Nederlandse herenploeg behaald. De spelers van Jan Vlieg hebben zich knap hersteld van de onthutsende nederlaag te gen Tsjecho-Slowakije (0-5), die de kans op een doorbraak naar de top-zestien onmoge lijk maakte. In de troostronde om de zeventiende plaats, door de spelers omgedoopt tot we reldkampioenschap voor de B- groep, heeft Nederland van meet af aan zijn deuntje mee- gefloten. De verliesbeurt tegen Denemarken (4-5) deed welis waar pijn, maar het leed werd verzacht door de fortuinlijke indeling in de kruisingswed strijden. Canada werd zondag royaal met 5-1 verslagen, waardoor er in ieder geval sprake werd van een stevige positieverbetering ten op zichte van twee jaar geleden. In Gothenburg eindigde de ploeg als 25e. In net prestigeduel tegen België, waar oud-bondscoach Milan Stencel het nog steeds voor het zeggen heeft, was Paul Haldan weer de voor naamste puntenleverancier. Hij bleef ongeslagen. Hoogtepunt in zijn serie van drie overwinningen was de partij tegen Jean-Michel Sai- vé, tweede op de Europese ranglijst voor junioren. Henk en Ron van Spanje droegen beiden een punt aan. De broers verloren van Saivé. Ook bij de heren heeft de Chinese ploeg zich voor de eindstrijd van het landentoer nooi geplaatst. Tegenstander is Zweden, dat in de halve eindstrijd Noord-Korea uit schakelde. Jörgen Persson droeg drie punten bij aan de overwinning van 5-2. In zijn DAKAR (AFP) - De Nederlan der Tom Nijssen is de reeks ATP-tennistoernooien in West-Afrika goed begonnen. Nijssen, nummer 270 op de ATP-lijst, versloeg in de finale van het toernooi van Dakar de Fransman Lesage in twee sets: 6-4,6-2. Menno Oosting drong met zijn Zwitserse partner Medem door tot de finale van het dub belspel. Daarin verloor de combinatie van de gebroeders Moraing uit West-Duitsland in drie sets: 4-6,6-4,6-4. Nicole Jagerman is in de eerste ronde van het twee we ken durende tennistoernooi van Key Biscane uitgescha keld door Patricia Hy uit Hongkong. De Amstelveense speelster verloor in drie sets. Belangrijkste uitslagen: dames enkel spel, eerste ronde:Patricia Hy (HKo) - Nicole Jagerman (Ned) 6-7, 7-5, 7-5; Kathrin Keil (VSt) - Carling Bassett (Can) 4-6, 6-3, 6-3; Catherine Tanvièr (Fra) - Petra Huber (Oos) 4-6, 7-5, 6-4; Katerina Malejeva (Bul) - Annabel Croft (GBr) 6-2,6-4. Heren enkelspel, eerste ronde: Aaron Krickstein (VSt) - Matt Anger (VSt) 6-3, 3-6, 6-3, 6-2; Jimmy Arias (VSt) - Jan Gunnarsson (Zwe) 6-1,3-6,7-5,7-5. LOTTO Eerste prijs: 1 winnaar, bruto f. 375.925,70, tweede prijs: 3 winnaars, bruto f. 50.000,00, derde prijs: 111 win naars, bruto f. 1519,10, vierde prijs: 4900 winnaars, f. 34,40, vijfde prijs: 72540 x f. 5,00. CIJFERSPEL In het ciiferspel was geen winnaar van de hoofdprijs, de tweede prijs van f. 10.000,- werd door drie deelnemers ge- Eerste prijs: 13 winnaars, bruto f. 3040,40, tweede prijs: 303 winnaars, f. 50,60, derde prijs: 2616 winnaars, f. 14,60. Op het toto-formulier 9A (3 tot en met 5 maart) staat de wedstrijd Dinamo Kiev - Besiktas. De UEFA heeft de wedstrijd echter 'omgedraaid', waardoor het een thuiswedstrijd voor Besiktas is gewor den. Voor het invullen van het formulier heeft deze wijziging echter geen gevol gen, winst moet als een '1' ingevuld wor den, verlies als een '2', gelijkspel blijft uiteraard een '3' halve finale was China J sterker (5-0) dan Joego-sy dat in vijf partijen slechts e game meepikte. Uitslag: Nederland - België (5-2). van Spanje - Thierry Cabrera 2l-u 13, Ron van Sparse - Jean-MicheK, 12-21, 11-21, Paul Haldan - Remodct ophétis 21-17, 21-17, Henk van Sm Saivé 16-21, 16-21, Haldan - Cab3 17, 10-21, 21-8, Ron van Spanje - m ophétis 12-21,21-12,21-16, Haldan- 21-11.21-16. China - Joego-Slavië (5-0) - Tenjv Zoran Primorac 21-16, 21-13, Cheni goan - Ilija Lupulescu 21-18,21-17 JJ Jialiang - Zoran Kalinic 21-18, H-'jif 18, Chen - Primorac 21-7, 21-8 Kalinic 21-7,21-10. Zweden - Noord-Korea (5-2) - Jaw Waldner - Li Gun Sang 21-13,2l-l8j| gen Persson - Chu Jong Choi 21-10 El Erik Lindh - Kim Song Hui 16-21 21-15, Persson - Li 21-18, 7-21 i Waldner - Kim 12-21,20-22, Lindh 21-19, 14-21, 15-21, Persson - Kin It 21-15,21-15. ADVERTENTIE T0T0GELIJK Eerste- en tweede prijs: geen winnaar, derde prijs: 15 winnaars, 1.131,40, vierde prijs: 375 winnaars, 18,10. Van onze tennismedewerker l'ERNF.UZEN In de mixed competitie behoudt het Mid delburgse MLTC de koppositie in de hoogste klas, ook al kwam het team niet in actie. Het Goese TSI speelde tot nu toe slechts twee wedstrijden, zodat deze tussenstand een vertekend beeld geeft. In hoe verre het de werkelijke krachtsverhoudingen wel of niet weergeeft, TSI 1 verza melde in het duel tegen Animo 1 in ieder geval negen winst punten en behoudt hierdoor dan ook alle kansen op een be tere klassering. De Terneuzense equipe miste in dit treffen Tim van pijk en Mark Albers, waar- I voor Tim van Veldhoven en [Jeroen Everling invielen. De [twee enkelpartijen eindigden Van onze sportmedewerker j AXEL - In de hoogste afdeling van het Axelse zaalvoetbal werd afgelopen week slechts één duel gespeeld. Le Feber klopte hierin Disco Love met 7-1. De mannen uit Klooster- f zande traden aan zonder spe lers als Boudewijn Rietjens en I Gonny Claessens. Dat bete- kende een fikse verzwakking. Le Feber kende dan ook wei nig problemen. Met onder an- 1 dere een zuivere hattrick van [Adrie Koekkoek liep het uit naar een riante zege. Uitslagen tweede bias: Markt Boys/Schoot-Wilton 4-5, De Meyer-Kerckhaert 6-2, Moy Fa 2- Broomchemie 4-3, Marine Service- Bliek en Vos 4-4, Cito-Eeuwige Lente 3-4, De Maayer-Van Alten 3-5. Stand tweede klas: Verpoorte 12-24, Eeuwige Lente 14-21, Bliek en Vos 14-20, De Maayer 15-20, Broomchemie 14-16, Marine Ser vice 15-16, Moy Fa 2 14-14, Wilton 15-14, De Meyer 14-13, La Bourse 12-11, Kerckhaert 14-11, Van Aken 14-11, Cito 13-9, Haak 14-7, Markt Boys/Schoot 14-1. Van onze sportmedewerker ISPUI - De voetbaldemonstra- tie en discussie die de voetbal vereniging Spui hield voor D- pupillen, is voor wat de jeug dige deelnemers betreft een geslaagd evenement gewor pen. De voetbalinstructiedag de Spui-jeugdleiders Piet Penne en Johan de Witte op touw hadden gezet, betekende Ivoor de D-pupillen van de jgastclub en die van Philippine [stevig aanpakken onder lei ding van Hans Mewiss, KNVB '«eland-trainer en opleider. Mewiss hield de jeugd een tour bezig met spelvormen met [afronden op doel. Daarna ver- pokken de sportievelingen paar het gemeenschapshuis De Drie Gehuchten' voor het Jekijken van een instructie- film. In dit onderkomen hield faarna arbiter Lucien Ram- peloo uit Philippine een praatje over het geweld in en puiten het veld. [Zijn uiteenzetting was ruim Foldoende voor een pittige dis- lussie en vragen, waardoor er Fn levendige sfeer ontstond, poor de organisatoren was het fchter jammer dat er slechs per jeugdleiders op de de monstratie waren afgekomen. ■Het was zodoende voor eigen ■arochie preken," aldus de re latie van die zijde. 1 C 1; r ]V zi n Vi vc re H< se 1Ü Et de op be in ne we To Jol Tw Problemen op de winters? Met een IRK staat u er alleen voor. Of het nu g< persoonlijke hulp, juridist«| kwesties of problemen w auto. Dag en nacht, jaar door kunt u op - rekenen. Haal uw IRK N»| ANWB, de Rabobank of® Grenswisselkantoren. Of bel 070-264426. UITENTHUIS METDEfl Va7i onze korfbalmedewerker ®®UZEN Leken de »„a, n voor Luctor geschud, f 8-6-winst op mede-kop- Tj°ba 4 is de laatste f strijd beslissend gewor pen voor zowel de titel ais pro- Potie naar het district. Atlas f met 6-10 van Blauw Wit P in de laatste wedstrijd gaan f a,s en Luctor, met evenveel ï®.als de leider, uitmaken Llk.i' f zaken gaat grijpen. de wedstrijd gelijk In» volgt er n°g een beslis- FSswedstrijd. Een spannen- L„| entkoping is nauwelijks iet a .r" Voor O'ympin viel kennL?r het 8-7-verlies Fgen ONDO 3. Lr! de tweede klas kon BKC TL 4Fht van verlichting sla- Pi Het won met 5-8 van Fdwesters 2, terwijl Animo 4 EeW o °"deruit ging tegen r 2. BKC heeft nu drie i twLV°°rspronS °P Animo 4 IsL^L,°P Zuidwesters 2. Het Wlur+e nU °°k Atlas 2 °P de lert w' kampioen TOGO fcns ,i tegen Zaamslag nog dunnetjes over met 4-15? iCTOR-TjoBA 4 8-6 - In de _°Pftelling creëerde Luc- frzuima kansen, maar k er rde te dutten, zo- s tenslotte een doelpunt go da: na: glo del rus hel ter ren een Tjo str; kek gaa var Ror sch len ZU1 Een BK< Er plot star de s rig ceei sprc die hiel blee sen, kon slotf twe« win: grot Jan

de Stem | 1987 | | pagina 6